Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sztuczna inteligencja będzie polować na „mowę nienawiści” w Internecie

Posted by Marucha w dniu 2016-09-30 (piątek)

Internetowy gigant Google wprowadza algorytm sztucznej inteligencji, który będzie automatycznie cenzurował i usuwał komentarze użytkowników, które uzna za obraźliwe. Przeciw takiemu ograniczaniu wolności słowa opowiedzieli się użytkownicy popularnego forum z obrazkami 4chan, organizując własną akcję.

Jigsaw Conversation AI, czyli algorytm sztucznej inteligencji stworzony przez internetowego monopolistę z Mountain View, ma za zadanie walczyć z „mową nienawiści” w Internecie. Sztuczna inteligencja „uczy się” rozpoznawać obraźliwe treści, poprzez sprawdzanie kontekstu wypowiedzi. Już dziś po przeanalizowaniu ponad 17 milionów anglojęzycznych komentarzy, potrafi rozpoznać takie słowa jak „nigger”, „faggot” czy „tranny” jako obraźliwe, również w różnych odmianach.

Wkrótce sztuczna inteligencja ma wyręczyć administratorów i moderatorów serwisów w oznaczaniu i usuwaniu obraźliwych komentarzy. Uznane przez algorytm komentarze jako seksistowskie, rasistowskie, homofobiczne, transfobiczne, islamofobiczne czy imigrantofobiczne będą znikać z takich serwisów jak YouTube, a ich autorzy będą blokowani.

Wojnę takiej cenzurze wypowiedzieli użytkownicy serwisu 4chan. Nawołują oni do tego, aby „obraźliwe słowa” w komentarzach i treściach zastąpić nazwami wielkich korporacji lub neutralnymi słowami. Proponują więc, aby słowo „nigger” (czarnuch) zastąpić słowem „google”, słowo „Jew” (Żyd) zastąpić słowem „skype”, „Muslim/Arab” zastąpić słowem „skittle”.

Lista słów z 4chan mająca wprowadzić w błąd sztuczna inteligencję Google:

Cała akcja ma na celu wprowadzenie w błąd algorytmu sztucznej inteligencji, aby analizując kontekst wypowiedzi uznała słowa takie jak „google”, „skype” czy „butterfly” (motyl) jako obraźliwe. Już dziś widać w komentarzach w serwisie YouTube, że użytkownicy „podłapali” akcję. Czy w ten sposób sztuczna inteligencja z Google zablokuje samo Google?

http://www.prawdaobiektywna.pl

Komentarzy 8 to “Sztuczna inteligencja będzie polować na „mowę nienawiści” w Internecie”

 1. jamek said

 2. Maćko said

  NO TO DO AKCJI.
  Skype przynosi najwiecej nieszczesc Ludzkosci.

 3. Zerohero said

  Skype gnieździ się prawie w każdym systemie a nieraz instaluje wkurzające wtyczki. Można to jakoś odinstalować?
  W Watykanie też już same Skypy. Jakby nie istniały inne komunikatory….

 4. AI said

  re3

  Spic’owy Skype błogosławi Skype’a i Bing’ę. Cieszy się bo już jest bing’owa Skype Maxima Chen Mingyu.
  Bing jest zdziwiona, jak to on też jest Skype’m?
  Tak kochanie, on robi za katolickiego Skype’a a ja za ateistycznego Skype’a. Nie-Skype’y to łykają.

  A czy na pożegnanie przyjedzie google’owy Skype butterfly Barack? Tego nawet najstarsi durdens’i nie wiedzą.

 5. guła said

  Une niczego porządnego nie wymyślili nigdy (patrz na ten przykład Mark Zuckerberg). Une zagarniają, modernizują, modyfikują, ściemniają. Są też dobrymi wykonawcami …

 6. http://illuminatiwatcher.com/katy-perry-prism-illuminati-symbolism-and-nsa-surveillance/

 7. Słowianin said

  i bardzo dobrze że w końcu się za mowę nienawiści wzięli…
  nie mogę się doczekać kiedy wydawcy talmudu odpowiedzą w końcu za podżeganie do ludobójstwa, rasizm oraz publikację tej matki rasistowskich antyludzkich ideologii…

 8. […] z:  https://marucha.wordpress.com/2016/09/30/60533/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.