Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasador Rosji na dywaniku w MSZ Holandii. Tłumaczy się z krytyki raportu ws. MH17

Posted by Marucha w dniu 2016-09-30 (Piątek)

MSZ Holandii wezwało ambasadora Rosji w Hadze, żeby wyrazić niezadowolenie w związku z krytykowaniem przez rosyjskie władze ustaleń śledztwa ws. katastrof MH17 – poinformowała agencja Reutera.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w czwartek oświadczyła na briefingu, że Moskwa ubolewa z powodu słabej jakości i upolitycznienia śledztwa ws. katastrofy malezyjskiego Boeinga nad Donbasem.

Holenderski minister spraw zagranicznych Bert Koenders powiedział, że rosyjska reakcja na wyniki dochodzenia „kwestionuje uczciwość, profesjonalizm i niezależność” śledczych. [No to pozostaje wypowiedzieć Rosji wojnę… – admin]

Kreml pozytywnie ocenił wezwanie rosyjskiego ambasadora do MSZ Holandii. Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział, że szef rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Holandii przedstawi stanowisko, które Rosja zajęła w tej sprawie.

Międzynarodowa grupa śledczych, badająca przyczyny katastrofy Boeinga, przedstawiła w środę wstępny raport. Śledczy uważają, że samolot zestrzelono z kontrolowanego przez powstańców terytorium. MSZ Rosji wyraziło rozczarowanie sytuacją wokół dochodzenia i uznało, że jest ono stronnicze, a także oparte wyłącznie na materiałach przekazanych przez Ukrainę.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 to “Ambasador Rosji na dywaniku w MSZ Holandii. Tłumaczy się z krytyki raportu ws. MH17”

 1. jamek said

 2. peacelover said

  Czy to nie Australia ,GB i Holandia braly udzial w ataku na der EZ ZOR
  oczywiscie pod wodza USrancow ??!

  Teraz wszyscy oczywiscie wierza im na slowo,

  tylko, ze swiat ma juz troche dosc ich smrodu !!!!

 3. Dziadzius said

  ja wiem ze to nic innego tylko plucie sobie w twarz–ale jezeli sie oskaraza Rosje o jakakolwiek wine w zestrzeleniu tego samalotu to czy Rosyjski przedstawiciel nie powinien byl byc obecny na tych wywiadach i ostatecznych oskarzeniach. Oczywiscie kto i jak udowodni ze ten pocisk [ czy co kolwiek USrael uzywal] byl wystrzelony przez Rosyjskiego sympatyka czy Rosyjskiego wroga.. Taki Pocisk kazdy mogl dostac [kupic, ukrasc, zrobic] ale KTO zmienil kierunek lotu samolotu w obszar wojenny – Chyba nie Putin ale raczej USrael bo sam Putin byl w swoim samolocie powracajac z Brazylii?????

 4. Joe said

  Wlasnie UKRY tlumoki myslaly ze to samolot z Putinem.Ktos im celowo zrobil „wode z mozgu”…A teraz jak sie okazalo ze narobili smrodu z Holendrami…to uzywaja calego aparatu zaklamania do obwiniania Rosji.Obled…

 5. Boydar said

  „… Ktoś im celowo zrobił „wodę z mózgu”…” – Pan Joe (4)

  Kto, to akurat wiadomo. Nawet wiadomo po co. Jednak samolot żywych nie wiózł, znaczy się wodomózgorób nie poświęcił istnień ludzkich dla realizacji planu. I teraz koleżanka Holandia ma problem … bo to jest nie ido pomyślenia, no jak, oszczędzić marne 250 żyć czy tam ile dla tak poważnej sprawy …

 6. Joe said

  Kraza wsrod Rosjan z ktorymi sie spotykam,dwie wersje…Ale to ze ukry wykonaly paskudna robote to POtwierdza sie o obydwoch.No i KTOSIA tez wszyscy znaja,tylko wie Pan tak delikatnie bo zaczyna sie klarowac i z Tutka,tylko niech Putina jeszcze bardziej wk…wia.

 7. WI42 said

  To, że winni Ruscy wiedzieliśmy już prawie natychmiast po tragedii – tak mówiły wszystkie słuszne mass media. Co najważniejsze na tej podstawie rozszerzono sankcje wobec Rosji.
  Skoro wszystkie rządy zachodnie wiedzały natychmiast kto zawinił i podjęły poważne w skutkach działanie, to czy ktoś wyobraża aby jakiekolwiek śledztwo prowadzone przez przedstawicieli owych rządów postanowiło inaczej?
  Przypomnę – dowody winy ruskich w roku 2014 bazowały na 3-ch materiałach:
  1. Nagranie rozmów „separatystów” dostarczone przez SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy)
  2. Filmik z wyrzutnią Buków „jadących w miejscowości pod kontrolą DRL”
  3. Zdjęcia satelitarne USA, których nikt nie widział, ale które dostarczały niezbite dowody na winę separatystów.
  Pechowo jednak dla twórców dowodów właściwie owe „dowody” wskazwały jednoznacznie na winę Ukrainy. Otóż dlaczego:
  Ad. 1 Jak wykryli znawcy tematu (internauci z USA), filmik z nagraniem rozmów został utworzony przed tragedią! Ponieważ to nie był filmik amatorski, ale oficjalny dokument Ukrainy, komentarz jest zbyteczny.

  Ad. 2 Mieli pecha twórcy teorii winy ruskich również z filmikiem o Bukach. Zrobiony gdzieś na wyjeźdie z miasta zawierał reklamy salonu samochodowego i adresy, pechowo w miejscowości pod kontrolą ukraińską …. znów taki pech
  Ad. 3 Zdjęć do tej pory nikt nie zobaczył, ponieważ są tajne – podobnie jak w powiedzeniu S. Michałkiewicza o broni masowego rażenia w Iraku, której nie znaleziono, ponieważ jak tłumaczono „ukryto ją w miejscach niemożliwych do znalezienia”.

  Mimo takich „dowodów” prawda medialna o winie ruskich trwała, trzeba jednak przyznać, że po dwóch – trzech tygodniach temat został wyciszony.
  Wstępnie wygląda, że nowy raport jest podobny. Bądźmy cierpliwi ….

 8. MatkaPolka said

  Meet The Pilot Who Shot Down Malaysian Boeing MH-17 – Vladislav Voloshin: „The Plane Was In the Wrong Place at the Wrong Time”

  ZOBACZ UKRAIŃSKIEGO PILOTA WŁADYSŁAWA WOŁOSZYNA, który zestrzelił Boeing MH-17; „Samolot był w złym miejscu i w złym czasie”

  http://www.fort-russ.com/2014/12/meet-pilot-who-shot-down-malysian.html

  Ponadto
  To kontrola Lotu nad Ukrainą przepuściła samolot na obszarem wojny.

  Rodziny niemieckich ofiar katastrofy biorą do sądu władze ukraińskie za pozwolenie na przelot cywilnego samolotu na obszarem objętym działaniami wojennymi

  Families of German MH17 victims to sue Ukraine: lawyer
  http://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-mh17-germany-idUSKBN0HG08520140921

Sorry, the comment form is closed at this time.