Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Siły Powietrzno-Kosmiczne Rosji w Syrii zniszczyły podstawową infrastrukturę terrorystów”

Posted by Marucha w dniu 2016-09-30 (piątek)

Dokładnie rok temu, 30 września 2015 roku, rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne udały się do Syrii na specjalną operację przeciwko terroryzmowi po formalnym wniosku Damaszku.

Oprócz zniszczonej infrastruktury i sprzętu terrorystów Rosja i Syria w okresie operacji zacieśniły swoją współpracę w dziedzinie wymiany danych wywiadowczych i doświadczeń bojowych.

Szef kierownictwa politycznego Sił Zbrojnych Syrii Usama Khudur powiedział agencji Sputnik, że operacja wojskowa Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji w Syrii zniszczyła podstawową infrastrukturę terrorystów i w ciągu tego rok dowiodła swojej potęgi i zdolności do walki z międzynarodowym terroryzmem.

„Ta operacja wojskowa odegrała dużą rolę w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się terroryzmu (na terytorium Syrii, red.) i zmniejszeniu ich siły bojowej. Dokładne naloty Sił Powietrzno-Kosmicznych, które były koordynowane z Siłami Powietrznymi Syrii, wyeliminowały dużą liczbę terrorystów z ich sprzętem wojskowym” — powiedział Khudur.

Siły Powietrzno-Kosmiczne swoimi nalotami sparaliżowały ponad 50% infrastruktury organizacji terrorystycznych zamykając główne trasy logistyczne dostaw broni i kradzionej ropy naftowej przeznaczonej do sprzedaży na czarnym rynku. Według Khudura udało się skutecznie zablokować główny strumień finansowy terrorystów tylko podczas powietrznej operacji wojskowej Rosji w Syrii.

„Wszystkie te wyniki (operacji Sił Powietrzno-Kosmicznych, red.) pomogły syryjskiej armii odnieść znaczący sukces w operacji antyterrorystycznej w wielu częściach Syrii. Rosyjska armia ma bardzo długą historię wojskową, rosyjscy oficerowie mają kolosalne doświadczenie prowadzenia wojen, z którego można zaczerpnąć użyteczną wiedzę. Armia syryjska również posiada doświadczenie prowadzenia wojny obronnej. Dzięki temu ma miejsce wymiana doświadczeń w lotach zwiadowczych i bojowych, w operacjach obronnych, w nocnych i dziennych walkach w mieście, w górach, na pustyni, w lasach” — dodał Khudur.

Według niego naród i władze Syrii wysoko cenią udział rosyjskiej armii ramię w ramię z syryjskimi siłami zbrojnymi w prowadzeniu operacji antyterrorystycznej. Zarówno Rosja, jak i Syria razem poświęcają się na rzecz wyeliminowania zagrożenia ze strony Daesh i Dżabhat an-Nusry.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “„Siły Powietrzno-Kosmiczne Rosji w Syrii zniszczyły podstawową infrastrukturę terrorystów””

 1. Zerohero said

  „Dokładnie rok temu, 30 września 2015 roku, rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne udały się do Syrii ”

  i wtedy wg. przeciętnego ćwierćinteligenta zaczęła się wojna w Syrii wywołującą falę uchodźców. Syryjczycy uciekają przed kosmicznymi bombami Putina. To chyba oczywiste.

 2. tse tung said

  Syria jest tylko rozgrywką między Rosją i USA. Nie liżmy dupy usraelowi i nie podskakujmy z szabelką Putinowi, bo tak samo skończymy.

 3. un Nasra said

  My nie podskakujemy, ale indoktrynatorzy mają doktoraty w swojej dziedzinie, a wyjątkowo opornych pogonia batem na Rosję.

 4. Rokitnik said

  Nie pogonią ! Nie widać w społeczeństwie ŻADNEJ nienawiści do Rosjan,,,,wciskana nam TV propaganda NIE dociera do większości. Ponadto – nie bardzo wyobrażam sobie naszych papierowych wojaków na przeciwko doświadczonych w walkach w Syrii / chociażby /oddziałów Rosyjskich. Oby nie okazało się, że ” nasi ” nim rusza do boju, nie zwiążą popieprzonych sztabowców, by oddać ich jako gwarantów bezsensownego starcia, w ramach rozmów pokojowych pomiędzy słowianani !

 5. Rafal C. said

  „I nienawisc zatrula krew pobratymcza”…….. znowu

 6. Piwowar said

  Gospodi pomiłuj…

  .https://www.youtube.com/watch?v=K1LdxctI5OA

 7. Zauważmy, że w przypadku otwartego konfliktu rząd „polski” – Rosja zginą nasi najlepsi żołnierze…

 8. peacelover said

  ..nie najlepsi ! nie najlepsi
  bo jak kto da sie namowic na atak na Rosje,
  to chyba pokolei nie ma we lbie …i z tad NIE NAJLEPSI !!

  Macierewicza tam wyslac z proca, na lotni … on bohytar norodny !!, Putin od razu ucieknie …!!!

 9. Zerohero said

  No właśnie. Zginie troche najemników ochotników z g we łbie. Poza tym nie liczył bym na wojene w stylu I Wojny. Szanowni wyborcy PO i PIS tez giną nie ruszając się z foteli przed telewizorami. Nawet rydzyk zginie w swoim Maybachu, bo i tam dojdzie fala uderzenia.

 10. Adam Ryglowski said

  No i poczytajcie – coście nabazgrali moi (grafomani) – „z klubu” u Sz. P.Gajowego….
  … to już nie jest śmieszne .
  Chociaż Ad 4| P. Rokitnik wyłamuje się z tych opinii – i za to
  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.