Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz’15) ujawnia kulisy procedowania sprawy CETA w Sejmie

Posted by Marucha w dniu 2016-09-30 (Piątek)

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15 przedstawił na portalu społecznościowym kulisy dotychczasowego procedowania sprawy umowy CETA, a także TTIP, w Sejmie.

– Myślę, że ukazują dobrze charakter obecnego systemu. Zobaczcie, jak jedna po drugiej spadają partyjne maski…- pisze Tyszka.

Poniżej zamieszczamy wpis, zamieszczony przez wicemarszałka na Facebooku:

– 12 lipca składamy projekt uchwały w sprawie TTIP i CETA (druk 727). Celem projektu jest wezwanie rządu do zajęcia stanowiska, że jeśli umowy te miałyby wejść w życie to zgodnie z art. 90 Konstytucji powinny zostać zaakceptowane przez Sejm i Senat większością 2/3 lub w referendum. Chodzi też o powstrzymanie tzw. tymczasowego stosowania tych umów. (Równolegle projekt uchwały dot. tylko CETA składa PSL – druk 728).

– Na ostatnim przedwakacyjnym posiedzeniu Sejmu (19-22 lipca) zaczyna się wyścig z czasem. Zależy nam, żeby uchwała przeszła przed wakacjami. Tłumaczę na Prezydium Sejmu i Konwencie, że to sprawa niecierpiąca zwłoki, bo decyzje mogą zapaść już w trakcie wakacji. Wydaje się, że PiS nie jest przeciwne procedowaniu uchwał. Marszałek zgadza się nawet na mój wniosek, żeby ze względu na wagę sprawy debata nad projektami odbyła się na posiedzeniu Sejmu a nie w komisji.

– Do pierwszego czytania uchwały naszej i PSL marszałek dopuszcza jednak dopiero w czwartek 21 lipca i to późno w nocy. To oznacza, że na drugie czytanie nie będzie czasu. Co więcej, wniosek o odrzucenie naszej uchwały już w pierwszym czytaniu składa Platforma Obywatelska. Spada pierwsza maska – niewielkie zaskoczenie.

– W piątek 22 lipca rano głosujemy kwestię odrzucenia uchwały. Za odrzuceniem uchwały głosuje zdyscyplinowanie nie tylko PO, ale również jej Nowoczesna młodsza siostra. Spada druga maska. Wiemy już kto broni interesów polskiego rolnictwa i sektora MŚP, a kto tylko zagranicznego kapitału. Ale dzień i tak dominuje kwestia ustawy o Trybunale.

– Jednak dzięki głosom PiS uchwały o CETA trafiają do komisji. Posłowie rozjeżdżają się na wakacje.

– Sprawa wraca po przerwie we wrześniu. Teraz jesteśmy już uzależnieni od Komisji ds. Unii Europejskiej, do której projekty trafiły. Na pierwszym jednodniowym posiedzeniu 5 września nic się nie dzieje. Następnie „dobra zmiana” jedzie się lansować do Krynicy.

– 9 września PiS nagle składa swój projekt uchwały ws CETA (druk 831). Projekt niby podkreśla, że umowa powinna być zaakceptowana przez Sejm, ale (uwaga!) dopuszcza częściowe tymczasowe stosowanie umowy! Teraz już mniej więcej wiemy co się święci, ale nie odpuszczamy. Projekt PiS nie jest jak poprzednie dyskutowany na posiedzeniu Sejmu tylko trafia bezpośrednio do komisji.

– W następnych dniach dostajemy sygnały, że w partii rządzącej trwa ponoć przepychanka między zwolennikami i przeciwnikami CETA. Nie wiemy na ile to u nich kwestia przekonań, a na ile po prostu oręż w wewnętrznych wojenkach.

– W trakcie posiedzenia 13-14 września na Prezydium Sejmu ustalamy, że debata o uchwałach w sprawie CETA odbędzie się na kolejnym posiedzeniu, jako punkt poprzedzający ustawy dotyczące aborcji w czwartek 22 września.

– Na początku posiedzenia 21-23 września wnioskuję o wydłużenie debaty o CETA (z 5 min dla każdego klubu na 10 min) ze względu na wagę sprawy i informacje, że minister Morawiecki jedzie do Bratysławy na nieformalne spotkanie unijnych ministrów gospodarki, gdzie mają zapaść wstępne decyzje ws CETA. Całe Prezydium zgadza się na dłuższą debatę.

– W środę dowiaduję się, że komisja odrzuciła naszą uchwałę i poparła tę PiSu. Bez zaskoczenia, grunt, że ma się odbyć debata i obywatele będą mieli w końcu szansę usłyszeć czym jest CETA.

– A jednak nie! W czwartek rano dostaję informację, że na 8.55 Marszałek zwołał Konwent Seniorów. A na Konwencie… oczywiście zdejmują z porządku obrad debatę o CETA! Dlaczego? Ponoć „nie ma stanowiska rządu”. Czyli nie ma niby tego stanowiska, które dzień później ma przedstawiać minister Morawiecki w Bratysławie 🙂 Obywatele mogą za to posłuchać niezwykle agresywnej debaty o aborcji.

– W piątek marszałek łaskawie zgadza się by debata o CETA otwierała następne posiedzenie sejmu – 4 października.

– Dzień później dowiadujemy się, że PiS zaakceptował tymczasowe stosowanie CETA. Podpisanie umowy zaplanowano na na październik. Spada trzecia maska, najważniejsza…

– I tak to wygląda od 27 lat – podsumowuje Tyszka. – Tematy strategiczne, te dotyczące polskich interesów, kieszeni Obywateli, są wyciszane albo zakrzykiwane przez partyjniaków i służących im klakierów. Nie ma żadnej „dobrej zmiany”, zmieniła się tylko ekipa oszukująca Obywateli.

Polityk Kukiz’15 przypomniał również, że jak wynika z ostatnich wypowiedzi medialnych części polityków PiS, niektórzy członkowie tej partii pod presją opinii publicznej próbują niuansować swoje stanowisko.

– Obstawiam jednak, że ostatecznie będą za tymczasowym częściowym stosowaniem CETA bez zgody Sejmu. Okaże się we wtorek. Jeśli znowu nie zdejmą debaty… – napisał Tyszka.

facebook.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Zob. też:
Cień CETA nad Polską

Komentarze 24 do “Wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz’15) ujawnia kulisy procedowania sprawy CETA w Sejmie”

 1. Marek said

  Nie da się tego spokojnie czytać. Z miejsca człowieka ponosi. Czy naprawdę nie ma bata na tę chazarską bandę?

 2. Agusia said

  Zbyt wiele energii wymagaloby ode mnie zrozumienie tego nastepstwa wydarzen w/g p. Tyszki. A i szanse chyba zadne. Czy ktos z Gajowkowiczow wiele, wiele lat poza Polska to rozumie?
  Moglby ktos z Gajowkowiczow w kraju, prosze wyjasnic mi krotko:
  Prawda to i jesli tak, to dlaczego nie ma żadnej „dobrej zmiany” ?
  Czy Jaroslaw Kaczynski i PiS nie byl najlepszym wyborem dla Polski ok. rok temu ?

 3. Jabo said

  Pani Agusiu, dam pani taki przykład. Ma pani w pokoju kocie łajno i zaśmiardłe jajko. Może pani wyrzucić tylko jedno z nich. Wyrzuca pani jajko, bo gorzej śmierdzi, ale zostaje kocie łajno, które może trochę mniej, lecz także cuchnie. Taki był ten najlepszy wybór dla Polski, w który wielu uwierzyło. Niestety1

 4. antonio said

  Czy to PiS czy PO ,SLD czy jeszcze inna partia =CHAZARIA przyjdzie na nich czas,ale jeszce dużo popłaczemy MIEJ NAS PANIE BOŻE W SWEJ OPIECE I DAJ PRZETRWAC AMEN !!!!!!!

 5. romanusminutus said

  Na tym polega właśnie demokracja liberalna.

 6. Listwa said

  Macarewicz do usa pojechał, będzie sie spotykał z weteranami i mccainem.

 7. Yah said

  Przecież co bardziej rozgarnięty obserwator sceny politycznej powinien sobie zdawać sprawę, co najmniej od 2006 roku, że w Polsce rządzi posdrugosolidarnościowopostkomunistycznoliberalnomafia. Panie wicemarszałku Tyszka – maski spadły dawno temu, tylko ciemno i słabo widać, a na dodatek ludzie ślepi i naiwni.

 8. RomanK said

  Droga pani Agusiu…a co tu trudnego do zrozumienia???
  Taki w Polsce mamy UKLAD..w ktora strone sie pani nie obroci , dupa zawsze z tylu:-))))

 9. Isia said

  … (2) Pani Agusiu …

  … W Polsce rządzi mniejszość żydowska … żydzi wykreowali i zagospodarowali naszą scenę polityczną … mamy u nas taki teatr polityczny, a w rolach głównych występują partie założone przez żydów i z ich udziałem czyli … PIS, PO, Nowoczesna, SLD … to podział umowny … wszystko na użytek nas, rdzennych Polaków … żeby ludziom wodę z mózgu robić … bo nie ma żadnej prawicy, lewicy etc., w rzeczywistości wszystkie te partie realizują żydowskie (syjonistyczne) cele i interesy … a takim strategicznym ich celem jest eksterminacja Narodu Polskiego … a Polacy, w istocie, niewiele mają do powiedzenia we własnym Kraju …

  … przykładowo taki PIS … tworzą głównie żydzi, paru Polaków to jedynie listek figowy … udają partię patriotyczną i prawicową, na co wielu Polaków dało się nabrać … ale maski zaczęły żydopisowcom spadać ( choćby w sprawie CETA i TTIP – pisze o tym wicemarszałek Tyszka, w publikacji zapodanej właśnie przez Pana Gajowego, proszę przeczytać) … i tym, którzy głosowali na PIS, w przekonaniu, że oddali głos na partię propolską … też już, chyba, otworzyły się oczy … proszę nie wierzyć w prawdziwość sporu (bo to spór pozorny) pomiędzy tymi żydowskim partiami … gdy chodzi o realizację celów i interesów żydowskich, wszystkie te partie głosują w Sejmie jednakowo … to tak w skrócie …

 10. Isia said

  …. Zatrzymać CETA …

  … „Rząd PIS postanowił przyjąć umowę CETA.
  Mówiąc wprost, jest to oddanie resztek władzy najpotężniejszym korporacjom na świecie oraz poddanie się jednemu sądowi arbitrażowemu, który będzie działał na zlecenie korporacji.
  … Firmy będą mogły pozywać całe państwa, jeśli tylko uznają, że szkodzi ono ich interesom. Z taką ochroną wprowadzą do kraju produkty genetycznie modyfikowane – żywność i nasiona, po czym zmonopolizują rynek wykańczając uprawy organiczne i lokalne.
  … Pod pretekstem ochrony, wtłoczą w nasze dzieci kolejne szczepionki, unikając wszelkiej odpowiedzialności za powikłania, zaś prywatne banki zyskają nietykalność absolutną praktykując lichwę na niespotykaną dotąd skalę.

  … W ekspresowym tempie wprowadzane są środki cenzury i inwigilacji dyktowane koniecznością „ochrony przed terroryzmem”. Zobaczcie jak szybko PIS zmienił zdanie o GMO, jak ochoczo podejmuje decyzje szkodzące nie tylko interesowi suwerennej Polski, ale prawom człowieka i wolności słowa. Zauważcie jak jednolita jest ich polityka w kontekście działań poprzednich rządów, gdy odfiltruje się drobne, pokazowe sprzeczki i odciągające uwagę afery. (…)” …

  http://www.alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-akcje-i-inicjatywy/item/96136-zatrzymac-ceta-akcja-anonymous-polska-pod-kryptonimem-oplawina

 11. Isia said

  … „CETA, czyli takie TTIP z Kanadą.
  Polski rząd chce „tymczasowo” przyjąć tę umowę.

  … Co to jest CETA ?
  CETA (The Comprehensive Economic and Trade Agreement) … to umowa handlowa między UE a Kanadą. (…) Tekst umowy, choć podobny do TTIP, skupia się na zniesieniu barier handlowych … (…)” … tutaj znajdziecie tekst umowy.

  https://bezprawnik.pl/co-to-jest-ceta/

 12. guła said

  Nic nie udają. Sami określili siebie jako „genetyczni patrioci” a co nie jest równoznaczne z etnicznymi Polakami jak z wpisu Pani Isi wynika. Dbają o własny intełes. I tyle.
  Etniczni Polacy też mają zajęcie.

 13. revers said

  Prawda to i jesli tak, to dlaczego nie ma żadnej „dobrej zmiany” ?

  Zmiane to zamknieto juz od czerwca siedzi w areszcie w osobie Mateusza Piskorskiego a nawiedzone panie i specjalistki od terrapii nie konwencjonalnych na portalach spolecznowciowych, sadza zmiane po Pawle Piskorskim.

  lub eugenika lebensborn w polsce przyjmuje sie

 14. Isia said

  … (12) Panie Guła …

  … „Dbają o własny interes” … znaczy żydowski … rzeczywiście „genetyczni patrioci” …

  … tyle tylko, że ci, jak Pan pisze, „genetyczni patrioci”, posługują się polską symboliką narodową ( np. umieszczając w logo partii naszego orła), zawłaszczają naszą, Polaków, historię etc … jednym słowem podszywają się pod Polaków i polskich patriotów … choć de facto prowadzą antypolską politykę …

 15. Ad. 1

  „Czy naprawdę nie ma bata na tę chazarską bandę?”

  – Oczywiście, że bata nie ma. Bo ta banda podaje się za Polaków, za patriotów, za katolików. I większość ludzi ten kit kupuje. A kto by sobie zawracał głowę tym, co myśli mniejszość?

 16. revers said

  do poki proces edukacji bedzie znajdowal sie w rekach koczownikow, ten proces judaizacji polski bezie sie nasilal

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/system-edukacji-w-koczowniczych-lapach-2016-09

 17. Ad. 16

  Dlatego od lat powtarzam… Najważniejsza jest EDUKACJA!

 18. guła said

  Dokładnie tak, Pani Isiu, świat nazwał tego typu, nie nowe w końcu działania, „podwójną moralnością.” No i zaakceptował.
  Na ten przykład; o ile gloryfikujemy tzw żołnierzy wyklętych, to tylko po to – moim zdanie – coby przez analogię zaakceptować banderowców.
  Jak to szło: bander, bander bander … sława banderowcom, heroiom sława.

  ——
  Jakie analogie? Gdzie tu analogie, Panie Guła???
  Admin

 19. […] Marek said 2016-09-30 (piątek) @ 20:14:39 […]

 20. NICK said

  Jeśli. Wicemarszałek?
  PRAWDY pisać nie może.
  Ot. Zwykły ‚wałek’.
  Komentującym?
  Szczęść Boże!

 21. Peryskop said

  Re 18 Admin

  Guła słusznie podciągnął pod analogie działania patriotyczne dla przykrycia niepatriotycznych.

  Te pierwsze są operacyjnie potrzebne dla zmylenia moherowatego elektoratu.

  Może lepiej niż „analogiczny” pasuje tu określenie lustrzany, symetryczny.

  A szczegóły podali #14 Isia i #15 Krzysztof M.

 22. guła said

  W cudzysłowie – znaczy w przenośni, panie Admin, boć ironia, kpina z uwagi na wagę tematu nie uchodzi.

 23. Peryskop said

  Guła, słusznie podciągasz pod analogie działania patriotyczne dla przykrycia niepatriotycznych.

  Te pierwsze są operacyjnie potrzebne dla zmylenia moherowatego elektoratu.

  Może lepiej niż „analogiczny” pasowałoby tu określenie lustrzany, symetryczny.

  A szczegóły podali #14 Isia i #15 Krzysztof M.

 24. Marucha said

  Re 21, 23:
  Wszelkie porównania pomiędzy żołnierzami niezłomnymi/wyklętymi (bez względu na to, jak oceniamy ich działalność) a bandytami z UPA – są łajdactwem i draństwem. Nie wiem, jakim człowiekiem trzeba być, aby mieć czelność wyciągać jakieś „analogie” czy „symetrie”, ale niech odgadnę: kanalią.

  Re 22:
  Cudzysłowu nie zauważyłem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: