Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

American Conservative: Ameryka matką wojen i nienawiści

Posted by Marucha w dniu 2016-10-01 (sobota)

W ciągu ostatnich 15 lat Waszyngton raz za razem powtarza ten sam błąd, wywołując wojny, z których każda rodzi nienawiść do USA – pisze „American Conservative”.  [Powiedzmy, że w ciągu ostatnich 240 lat – admin]

Skala niepowodzeń amerykańskiej polityki zagranicznej zapiera dech. Lotnictwo tego kraju bombarduje cele, powodując tysiące ofiar wśród cywilów i uczestników misji humanitarnych. I niech nawet niektóre ataki przynoszą Stanom Zjednoczonym taktyczne korzyści, na ogół jednak rodzą nienawiść do Waszyngtonu, a sukces jest nieznaczny w porównaniu do rozmiarów strategicznych porażek.

Rezultaty wykorzystania amerykańskiej siły militarnej na świecie w ciągu ostatnich 15 lat można nazwać rozczarowującymi, twierdzi „American Conservative”. Z powodu USA Irak stracił swój regionalny status i zamienił się w fabrykę terrorystów. Afganistan stał się magnesem przyciągającym ekstremistów, a Libia – trampoliną Państwa Islamskiego.

Al-Kaida przekształciła się w międzynarodową „agencję” po tym, jak amerykańska inwazja na Irak przyczyniła się do powstania ISIS. Operacje wojskowe w Pakistanie, Jemenie, Somalii i w innych krajach przyniosły jedynie ludności cywilnej cierpienie.

Jak pisze „American Conservative”, 15 lat wojen osłabiły tylko armię amerykańską. – Siły Powietrzne USA stale przeprowadzają loty bojowe, dostarczają ładunki i bombardują w trybie non-stop. W wyniku okres eksploatacji samolotów kurczy się gwałtownie, koszt utrzymania zwiększa się, a zapasy bomb i rakiet wyczerpują się — ocenia pismo.

Amerykańskie siły lądowe i Korpus Piechoty Morskiej pokonują tysiące mil, zużywając zasoby wojskowe (czołgi, pojazdy opancerzone) oraz niezliczoną ilość uzbrojenia. W Stanach Zjednoczonych wychowano całe pokolenia dowódców i żołnierzy, które mogą stawić opór jedynie nielicznym siłom rebeliantów. Tymczasem armia amerykańska jest bezsilna w obliczu wroga wyposażonego w nowoczesną broń, ocenia „American Conservative”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 to “American Conservative: Ameryka matką wojen i nienawiści”

 1. Dziadzius said

  .http://www.mintpressnews.com/us-now-involved-134-wars/196846/
  Tak dla wiadomosci Usrael byl i jest wplatany w 134 wojny jakie SAM rozpoczal. To jest testament Demokracji Pokoju. Giewalt!!

 2. [i]”Amerykańskie siły lądowe i Korpus Piechoty Morskiej pokonują tysiące mil, zużywając zasoby wojskowe (czołgi, pojazdy opancerzone) oraz niezliczoną ilość uzbrojenia. W Stanach Zjednoczonych wychowano całe pokolenia dowódców i żołnierzy, które mogą stawić opór jedynie nielicznym siłom rebeliantów. Tymczasem armia amerykańska jest bezsilna w obliczu wroga wyposażonego w nowoczesną broń, ocenia „American Conservative”.[/i]

  Hahaha! No i gdzie ta hegemonistyczna potęga militarna Stanów Zjednoczonych? Nie ma! To były tylko propagandowe pokazy w Hollywoodzie. Amerykanie mają złomy, które armia rosyjska rozgromi w trymiga.

 3. PS: Czyżby BBCode nie działał?

  Nie. Działa HTML.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.