Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czyżby Francja została przyłapana na ustawianiu ataku pod fałszywą flagą?

Posted by Marucha w dniu 2016-10-02 (Niedziela)

Doniesienia z Francji wskazują, że francuskie wojsko zostało przyłapane na gorącym uczynku w trakcie przygotowywania fałszywego ataku terrorystycznego ISIS – a ich wyjaśnienia są bez sensu.

W środę, 21 września, w opuszczonej pustelni na obrzeżach miasta Saumur (znanego głównie ze swojego urokliwego zamku i jako miejsce urodzenia Coco Chanel) ogrodnicy odkryli flagi ISIS, sprzęt i nagrania wideo, arabskie gazety i generator prądu, co wywołało panikę wśród okolicznych mieszkańców. Wezwano policję i jednostki antyterrorystyczne.

Kiedy na miejscu było już kilkudziesięciu policjantów i służby interwencyjne, w sprawę wdał się starszy rangą wojskowy, informując, że rzeczy w jaskini należą do wojska i mają związek z tajemniczymi i jak dotąd niewyjaśnionymi „ćwiczeniami”.

Skandal zwiększył wagę argumentów, że większość ataków terrorystycznych to w istocie ataki pod fałszywą flagą, przeprowadzane przez siły bezpieczeństwa przeciwko własnemu narodowi, jako narzędzie do kontrolowania społeczeństwa i manipulowania nim.

Panika mieszkańców

Francuska strona internetowa Union Populaire Republicaine (UPR) informuje, że kiedy jeden z ogrodników zbliżył się do pustelni, zobaczył, jak trzech mężczyzn wsiada do białej furgonetki i szybko odjeżdża. Kiedy podszedł do groty, ku ogromnemu zaskoczeniu odkrył w niej sprzęt wideo, generator, arabskie gazety i flagi ISIS.

Myśląc, że odkrył kryjówkę wykorzystywaną przez terrorystów przygotowujących ataki, pracownik natychmiast powiadomił policję, a ta z kolei zaalarmowała służby państwowe i siły antyterrorystyczne.

Na miejscu szybko zjawiła się policja, straż miejska i żandarmeria, a następnie burmistrz miasta i gminy Saumur, prokurator oraz ludzie z kryminalistyki i dyrekcji departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Obecność tylu oficjeli wyraźnie zaniepokoiła mieszkańców. Szybko zjawił się też dziennikarz z lokalnej prasy, Courrier de L’Ouest.


Po dwóch godzinach dochodzenia burmistrz miasta przekazał, że był to fałszywy alarm – został bowiem poinformowany przez rzecznika Połączonego Centrum Obrony Jądrowej, Radiologicznej, Biologicznej i Chemicznej (Centre interarmées de la défense nucléaire, radiologique, biologique et chimique, CIA NRBC), że generator i akcesoria ISIS znalazły się w jaskini w związku z „ćwiczeniami”.

Flagi i materiały propagandowe ISIS należą do wojska

Tak przynajmniej głosi „wersja oficjalna”, przekazana mediom. Co ciekawe, wyjaśnienie zupełnie zadowoliło prasę.

Co równie interesujące, zdecydowana większość mediów zignorowała historię, która zaalarmowała tysiące mieszkańców i zaangażowała wszystkie służby interwencyjne kraju. O wydarzeniu poinformowała wspomniana już lokalna gazeta Courrier de L’Ouest i lokalny portal informacyjny Saumur Kiosque.

Z ogólnokrajowych publikatorów wspomniały o niej tylko dwa. W Le Figaro uznano, że sprawa jest warta krótkiej wzmianki, natomiast BHM-TV opublikował artykuł, spektakularnie gubiąc znaczenie całego zajścia i sugerując, że wojsko powinno było uprzedzić policję o operacji.

Tylko trzy artykuły pojawiają się w wyszukiwarce wiadomości Google. Niemal kompletne przemilczenie tego niecodziennego przecież tematu przez główne francuskie media jest bardzo dziwne.


Niewiarygodny fakt, że prawie wszystkie główne francuskie media zdecydowały się nie przekazywać informacji i powstrzymały się od wysłania na miejsce dziennikarzy śledczych, czyni tę całą sprawę jeszcze dziwniejszą.

Nieudane tuszowanie operacji pod fałszywą flagą

Internetowi komentatorzy we Francji sugerują, że być może rząd woli zatuszować odkrycie prawdziwych przygotowań do ataku terrorystycznego, żeby nie wywołać paniki wśród ludności. Jednak to zupełnie nie jest w stylu prezydenta Hollande’a.

Przypomnijmy, że 19 lipca na Zgromadzeniu Narodowym francuski prezydent zapowiedział: „Mimo że z trudem przychodzi mi wypowiedzieć te słowa, jest to moim obowiązkiem. Będzie więcej ataków i zginie więcej niewinnych ludzi. Nie wolno nam do tego przywyknąć – nigdy – ale musimy nauczyć się z tym żyć”.

Jedynie Union Populaire Republicaine zadaje właściwe pytania na temat tego zdarzenia, nie kupując teorii, że rząd ukrywa ujawnione zagrożenie terrorystyczne z troski o skołatane nerwy francuskiego społeczeństwa. Czytamy tam:

Faktem jest, że rząd prawdopodobnie byłby zachwycony odkryciem „składu Daesz”. Z jednej strony, mogłoby się ono przysłużyć potwierdzeniu zasadności obowiązywania w kraju stanu wyjątkowego, a z drugiej – pokazałoby, że rząd i służby bezpieczeństwa skutecznie walczą z terroryzmem.

Ale dlaczego CIA NRBC potrzebuje mieć na składzie flagi i materiały propagandowe ISIS? Czy są niezbędne do przeprowadzania technicznych ćwiczeń z użyciem substancji chemicznych i radioaktywnych?

Dochodzenie parlamentarne

Co więcej, UPR domaga się „dochodzenia parlamentarnego w celu wyjaśnienia poważnych uchybień, ujawnionych w Saumur”:

Znaczna liczba naszych rodaków jest przekonana, że ani rząd, ani partie polityczne nie powiedziały całej prawdy o atakach, jakie miały miejsce 13 listopada 2015 roku w Paryżu i 14 lipca 2016 r. w Nicei.

W tym ciężkim kontekście możemy powiedzieć, że – w najlepszym razie – ten dziwny przypadek w Saumur nie wygląda szczególnie dobrze.

Czy rzeczywiście trzeba podkreślać, że już samo posiadanie flag Daesz przez francuskie szkoły wojskowe jest szokującym faktem?

Niestety posiadanie flag Daesz przez szkołę wojskową, niespodziewanie odkryte w kryjówce znajdującej się w pobliżu kościoła, z materiałami wideo włącznie, w oczywisty sposób daje podstawy do najgorszych podejrzeń o przygotowywanie operacji – lub ataków pod fałszywą flagą – przez państwo.

Komentarz na SOTT:
Przypomina to składy broni, jakie do późnych lat 90. miały w całej Europie natowskie jednostki „stay-behind” z operacji Gladio (t.j. skrajnie prawicowi terroryści, w taki czy inny sposób powiązani z agencjami wywiadowczymi). Broń ta była wykorzystana w atakach terrorystycznych, podówczas przypisywanych „powiązanym z Moskwą komunistom”…

Baxter Dmitry
Oryginalny artykuł: http://yournewswire.com/french-military-planning-isis-false-flag/
Artykuł na SOTT: https://www.sott.net/article/329635-Was-French-military-just-caught-staging-ISIS-false-flag

Tłumaczenie: PRACowniA
https://pracownia4.wordpress.com/

Komentarzy 9 to “Czyżby Francja została przyłapana na ustawianiu ataku pod fałszywą flagą?”

 1. zeev said

  https://www.youtube.com/watch?v=YnJwRqmWno4#t=70

 2. Dziadzius said

  od czasu chyba wiezy babel strach byl i jest jednym z najbardziej efektywnych i skutecznych metod kontrolowania ludzi – a szczegolnie ludzi obecnego pokolenia- ktorzy sa juz tak wytrenowani [ umyslowo wyplukani] ze sluchaj co rzad powie bo juz nie maja w sobie w swoim sercu ani w muzgu tego starego zalazka NIEZALEZNEJ MYSIL . Dodac do tego wszystkie zakazy osobistej broni [[ ciekawe czy bylyby takie nie okielzane morderstwa na Kresach gdyby Polacy mieli bron!!!]] i mamy na zawolanie stado tlustych durnych owiec-co wierza ze paliwo do samolotu daje(przy otwartym ogniu) taka temperature 1800F ze topi na PLYN stal budowalna – ze 2 (lub 3) samoloty lataly po USraelu przez godziny i nikt je nie zatrzymal- za samolot wpadl do pentagonu przez dziure mniejsza niz kadlub samolotu i nie zostawil odlamanych skrzydel ani tez kol i silnikow?????? no ale od bydla wymaga cie tylko sztuki miesa

 3. marcinkrys said

  rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało o ćwiczeniach obrony cywilnej, w których weźmie udział ponad 40 milionów ludzi . Szkolenie odbędzie się w dniach od 4 do 7 października. Wezmie w nim udział ponad 40 milionów ludzi, ponad 200 tysięcy sztuk specjalistów ratownictwa, 50 tysięcy sztuk sprzętu. Sytuacja pełnej gotowości bojowej. Wydarzenia tej wielkości nie są skierowane na zapobieganiu awaryjnym miejscowym zdarzeniom ale są ambitnym planem ratowanictwa na najwyższym poziomie. Ma to na celu sprawdzenie gotowości wszystkich sił i środków działania

  po przegotowaniach shronów atomowych dla ludności miast i zgromadzeniu wieloletnich zapasów żywności widać że rosja spodzewa się napadu przy użyciu broni masowego rażenia

 4. jamek said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zadnej-kropli-krwi-na-bialej-zabojczej-ciezarowce-w-nicei-2016-07

  „Mimo że z trudem przychodzi mi wypowiedzieć te słowa, jest to moim obowiązkiem. Będzie więcej ataków i zginie więcej niewinnych ludzi. Nie wolno nam do tego przywyknąć – nigdy – ale musimy nauczyć się z tym żyć”.

 5. Leszek Karpinski said

  https://www.youtube.com/watch?v=k4A0Fz2z-XY&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dk4A0Fz2z-XY&has_verified=1 Wprawdzie film od ciapatego ale cóż, było ich masę ale pokasowali, Pooglądajcie sobie laleczki Lemingi. Rozdzielczość taka sam jak za pierwszym razem, najstarszą i najprostszą kamerkę z telefonu trzeba przestawić na 240 bo standardowo nagrywa na 640, od lat nie ma już VGA kamerek w telefonach. i przypatrzcie się jak to para opłakująca czy też „badająca zwłoki” czeka i spogląda na kamerzystę , jakoby czekali na swoje ujęcie. Czy ty byś się w takiej sytuacji interesował kamerzystą? Francja ma wprawę w fałszywych flagach. idiotyczny filmik z hotelowego balkonu nakręcony przez pajaca zwanego Richard Gutjahr (sprwdźcie go, he he) który to jako najlepszy reporter na świecie także nakręcił atak w Munich, na którym atakujący materializuje się w połowie chodnika do wejścia do mac Donalda i kiedy ludzie go widzą to „odruchowo” wbiegają na linię strzału, i tak nikogo nie trafił bo jak widać z 10m to musi być problem. No i jakość filmu, i to w dzień!!! nie stać biedaków na nowe telefony , więc mają takie 20-sto letnie , co ledwo dają radę. i jeszcze zmniejszają rozdzielczość aby im się zmieścił na 512kb pamięci, he he. Czyli zgadzam się z artykułem, Francja przyłapana na przygotowywaniu kolejnego fałszywego ataku.

 6. peacelover said

  …pejsaci rzadcy Europy graja w „BAMBUKO” z cala swiatowa populacja !!!

  lecz „doputy dzban wode nosi, dopuki ucho sie nie urwie”

  a potem… i to juz nie dlugo, bedzie tylko :

  bicie ryja i…. nie pomoze juz nic !

 7. Czy to wybudzi ludzi z letargu?

 8. NICK said

  Francja… .
  Nie jest Francją.
  Nie ma francuzów.

  To tylko mniemanie.

  Le Pen? Podobnie.

 9. […] z:   https://marucha.wordpress.com/2016/10/02/czyzby-francja-zostala-przylapana-na-ustawianiu-ataku-pod-f… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.