Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje na Węgrzech i w Polsce – 04.10.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-04 (wtorek)

Tiamat: „W przyrodzie nie ma nagród ani kar. Są tylko konsekwencje. Europa nie potrafi bronić praw, które sobie sama stworzyła i do których się zobowiązała. Dziewica – ladacznica”.

Madziarskie referendum

W niedzielę, 02 października, odbyło się na Węgrzech referendum w sprawie uchodźców.

Pytanie brzmiało: „Czy chce Pan /Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy”. Do urn wyborczych poszło 40% obywateli, którzy prawie jednomyślnie głosowali przeciw obowiązkowemu osiedlaniu uchodźców.

O wartościach europejskich w języku… nie-europejskim na Węgrzech pisze pani Tiamat:

Uczony pan Orban ogłosił referendum przeciwko uchodźcom. Chodzi o 1300 (tysiąc trzystu) uchodźców, którym Madziary miały otworzyć zasieki z drutu kolczastego i wpuścić do kraju. Prasa zachodnia od razu podała, że Węgry mają za dwa lata wybory i chodzi o tzw. populistyczny PR, bo Orban chce wygrać wybory na fali węgierskiego nacjonalizmu; podobno tylko w ten sposób partia Fidesz może pokonać partię Jobbik.

Dziś słuchałam argumentów jakiegoś speca węgierskiego, który bronił europejskich wartości, ale tych niezwiązanych z UE:

1. Te 1300 uchodźców rozmnożą się i sprowadzą rodziny. – Jest na to rada. Polskie panienki pouczą żony uchodźców, jak rozporządzać swoim ciałem.
2. Uchodźcy mają inne wartości kulturowe i są przeważnie zbirami i terrorystami. – Ciekawe, w jaki sposób dostali się do Europy Hunowie? Jakie wartości europejskie prezentują madziarskie Cygany i potomkowie Hunów? Węgrzy przecież nawet języka europejskiego nie posiadają.
3. Pan Madziar twierdzi, że Węgrzy przyjęli przecież bardzo dużo żydów i te żydy mogą się teraz poczuć zagrożone przez fanatyków islamskich. – Na to już żydzi znaleźli sposób: przyjaźnią się z Al Nusrą i pomagają finansować ISIS.
4. Unia nie ma prawa dyktować Madziarom, kogo mają przyjmować i Węgrzy nie są zobowiązani do słuchania Brukseli. – Może i nie są. Niech pokażą papiór, który podpisali, gdy się przyjmowali do Unii.
5. Węgry są spójną nacją i bardzo węgierską, i nie mogą się mieszać z innymi kulturami. – Te same Węgry, kawał ziemi węgierskiej razem w rdzennymi Węgrami odpalili Ukrainie, żeby się Madziary pomieszali ze Słowianami… Nawet nikt nie pisnął. A w Banacie i Wojwodinie już dawno się wymieszali też ze Słowianami.
6. Węgry nie będą płacić żadnej kary za niedostosowanie się do decyzji Unii. – W ten sposób Węgry przyznały się, że do żadnej Europy nie należą i nie będą z Europą dzielić żadnych wartości kulturowych.

Granica węgiersko-serbska

Granica węgiersko-serbska

Ciekawe, dlaczego Węgry w 1989 roku potwierdziły Konwencję o Uchodźcach. Czyli, ZOBOWIĄZAŁY SIĘ opiekować uchodźcami. Gadaj z Madziarem, który po europejsku nie gada.

Mój skromny komentarz:

Kraje Europy w 1999 roku nielegalnie i bez zapowiedzi zbombardowały Jugosławię, a od 2001 roku bombardują i niszczą Bliski Wschód, czym złamały wszystkie prawa narodowe i Prawo Unijne – Unia Europejska nie jest paktem militarnym!!!. NATO zaś jest paktem obronnym, a nie ofensywnym!. Te kraje teraz ponoszą konsekwencje bandyckiej polityki wobec suwerennych państw. Nawarzyły piwa. I piwo im nie smakuje. W przyrodzie nie ma nagród ani kar. Są tylko konsekwencje. Europa nie potrafi bronić praw, które sobie sama stworzyła i do których się zobowiązała. Dziewica – ladacznica.

Jak to się dzieje, że Europa przyjmuje uchodźców od 1999 roku, i fale uchodźcze są coraz większe, a Europa jest nagle zaskoczona?

– Na usprawiedliwienie Węgrów można (i chyba sprawiedliwie należy) dodać, że Węgry nie wysyłały swoich kontyngentów na awantury zbójeckie, czym troszkę się różnią od Polski. Węgry próbują samodzielnej polityki, dogadując się z Rosjanami, dzięki czemu maja tańszy gaz – i chyba nie tylko o sam gaz chodzi.

Niemniej jednak, konwencja d/s uchodźców dotyczy wszystkich państw członkowskich ONZ. I tu Węgrów, budujących zasieki nie bardzo rozumiem. Ci uchodźcy traktowali Węgry jako tranzyt do Niemiec. Można było uruchomić cały kanał przelotowy – kiedyś tak przez Węgry przechodzili krzyżowcy i narobili więcej bigosu niż ci bezbronni uchodźcy. Nie mogę Madziarom podpowiadać, co powinni zrobić. Świat się zrobił taki jakiś skomplikowany.

Kraje, które podpisały Konwencję o Uchodźcach i są zobowiązane przyjąć i opiekować się uchodźcami. (Nie było przymusu jej podpisania. Polska podpisała w 1991 roku).
http://www.unhcr.org/protect/PROTECTION/3b73b0d63.pdf

*              *                 *

Co się dzieje w Polsce?

Dr Mateusz Piskorski nadal siedzi w więzieniu, o czym już niedługo zapomnimy.

Pisze Lorenco: Weźmy na przykład ten Majdan w Kijowie – to na początku miał być ruch studencki. Byli studenci na Majdanie, byli i to dużo ich było (nawiasem pisząc, studenciki ukropskie wywalczyły, co chciały i powinny siedzieć na swoich uczelniach, a nie na polskich), skakali, bo kto nie skacze – ten Moskal.

Nasi studenci także mogą zostać uruchomieni, gdy nadejdzie pora. Niestety nie w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego. A dr Mateusz Piskorski, Polak, człowiek bez skazy, odważny, inteligentny, powinien być dla polskiej młodzieży wskazówką, jaką dobrą drogę obrać. Niestety, polscy studenci muszą uczestniczyć w wyścigu szczurów. Idee to nie dla nich, nie mają czasu…

W nawiązaniu do mojego i Lorenco komentarza pisze pani Tiamat: Trzeba może namówić te energiczne panienki od gromadzkiej macicy, żeby pomogły zorganizować tłumną demonstrację. One wiedzą, jak się zorganizować i przebrać na czarno i pokazać w TV. Zostawienie Piskorskiego na pastwę tego rządu jest nie do uwierzenia. To znaczy: Polska już jest skolonizowana. Można brać udział tylko w demonstracjach przygotowanych przez rząd. I trudne do przyjęcia są te ciągłe nawroty i aluzje do komunistycznej Polski i komunistów. Ciekawe, jak się nazywa taki komunista, co zamyka stocznie? – Nawet za pół ceny nie sprzedał. Zamknął i koniec. Polaków wyrzucił na bruk.
.
KOR – Komitet Obrony Robotników – nie upomniał się o stoczniowców, bo sam sprzedawał właśnie za grosze Hutę Lenina i wyrzucił 40 tysięcy robotników na bruk. To komuniści (?!) zorganizowali Okrągły Stół: wszystkie ubeki od założenia KOR-u i Solidarności oraz księża–przebierańcy tam byli i pomogli Iluminatom wykończyć Polskę i wygonić z kraju miliony Polaków. Teraz w budynkach administracyjnych Huty Lenina chcą zrobić… salon samochodowy! – 40 tysięcy ludzi wyrzuconych na bruk przez KOR-owcow, znaczy się Komitet Obrony Robotników. Teraz czołowi KOR-owcy rządzą Polską i umowami śmieciowymi. Salon samochodowy!!! – Przez te lata Solidarności straciliśmy miliardy dolarów dochodów z fabryk i zakładów pracy! Straciliśmy armię i godność Polaka!

Gdy Michnika prowokacyjnie zamknęli w czasie rozróby ubeckiej w PRL-u, był wrzask na całą Polskę i pół Ameryki!!! – Te same komunisty, które kiedyś darły się o prawa człowieka, teraz zamykają działaczy wolnego związku!!! – Partia demokratyczna w tzw. wolnej Polsce nie ma prawa się zarejestrować. A minister sprawiedliwości ma uprawnienia prokuratora!!! – Beria wiecznie żywy.

http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 4 to “Co się dzieje na Węgrzech i w Polsce – 04.10.2016.”

 1. jamek said

  Co się dzieje?
  Czy spodziewają się ataku jądrowego? Rosja wprowadza 40 milionów obywateli do 5000 schronów w dniach od 4 do 7 października, przeprowadzając ćwiczenia wojskowe. To około 8000 osób na jeden schron. To aż jedna trzecia całej ludności Rosji która w tych ćwiczeniach weźmie udział. Czy mają zostać zaatakowani, czy sami planują atak na swoich wrogów?
  https://gloria.tv/article/2PJiCxBnveqL4PAh4BRdWfg4k

 2. NICK said

  Re 1.
  Chyba jeszcze nie teraz.
  Nie jestem przygotowany.
  Na przyjście Pana Boga.

  Modlę się w życiu. Nie raz.

  Bóg nie będzie czekał
  bo NICK ponarzekał.

  Świat jest podły.
  Moje modły
  przyjmij Panie… .
  Niech się stanie!

 3. jamek said

  do NICK

  Zgodnie z objawieniem z poniższego filmu codziennie 129 315 osób idzie na wieczne męki do piekła, 32 135 osób idzie odcierpieć grzechy do czyśćca, a tylko 194 osoby dostępuje szczęścia wiecznego w Niebie …

 4. NICK said

  Panie Jamek. (3).
  Spokojnie.
  Zwłaszcza z orędziami. Nie idź Pan na zbyt dokładne wyliczanki. Oj, nie.

  Pewne liczby znamy. [może warto je przypomnieć?]

  Są ewangeliczne.
  Ja, nie jestem w stanie, odpowiednio, to zapodać.
  Naturszczyk.

  P.S. Jak muszę wracać do „miejskiego obozu zagłady”, ze swej Ostoi, sorki, Bożej Ostoi, to się zastanawiam. Czy Bóg pozwoli mi tam wrócić.

  Nawrócić.

Sorry, the comment form is closed at this time.