Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rada Federacji: Nikt nam nie zabronił umieszczenia S-300 w Syrii

Posted by Marucha w dniu 2016-10-04 (wtorek)

Rosja ma prawo do umieszczenia w Syrii systemów obrony przeciwlotniczej S-300 w celu wykonania zadań przez obecnych tam rosyjskich wojskowych i zapobiegania incydentom, takim jak zestrzelenie przez turecki myśliwiec rosyjskiego bombowca Su-24, powiedział RIA Novosti przewodniczący Komitetu Rady Federacji ds. Obrony i Bezpieczeństwa Wiktor Ozierow.

USA uważają, że Rosja rozmieściła w Syrii najnowsze systemy obrony przeciwlotniczej S-300WM (SA-23 Gladiator według terminologii NATO), poinformował w poniedziałek kanał telewizyjny Fox News, powołując się na trzy anonimowe źródła w Stanach Zjednoczonych.

[Jest to prawdą: 
https://pl.sputniknews.com/swiat/20161004/3996879/wojna-w-syrii-Rosja-s300.html
Admin]

Możliwości tego systemu obejmują przechwytywanie samolotów i pocisków manewrujących będących w arsenale Stanów Zjednoczonych, uściśla kanał telewizyjny.

Według amerykańskich źródeł, które cytuje Fox News, elementy S-300 znajdują się w „dokach” w rosyjskiej bazie wojskowej w Tartusie. Komponenty systemu nie zostały jeszcze wdrożone. „Nikt nam nie zabrania, w tym także umowy międzynarodowe, rozmieszczać tych systemów w miejscach stacjonowania rosyjskich grup wojskowych, gdyż są one niezbędne do rozwiązywania zadań w Syrii” — powiedział Ozierow.

Według niego potrzeba obecności systemów obrony przeciwlotniczej może wynikać z ochrony grupy „z powietrza i ziemi”. „To może być konieczne między innymi po to, żeby incydent z naszym Su-24, który został zestrzelony przez Turcję, już nigdy się nie powtórzył” — powiedział Ozierow.

Rosyjski bombowiec Su-24 rozbił się w Syrii 24 listopada. Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował, że samolot został zestrzelony przez rakietę typu „powietrze-powietrze” z tureckiego F-16 nad terytorium syryjskim i spadł w Syrii, 4 kilometry od granicy z Turcją. Pilot Su-24 Oleg Pieszkow podczas katapultowania został rozstrzelany z ziemi przez bojowników [raczej bandytów – admin] na terytorium, które było kontrolowane przez syryjskich Turkmenów.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Rada Federacji: Nikt nam nie zabronił umieszczenia S-300 w Syrii”

 1. GonDar said

  Tam już każdy z każdym walczy o pokój…i pomyśleć, że 5 lat temu to był normalny kraj. Czasami jak oglądałem filmy wojenne z Syrii to jakbym Polskę widział. Tylko ludzie inni.

 2. Boydar said

  Jeżeli zostanie zestrzelone chociaż jedno jankeskie fruwadełko, to dobiorą się do dupy lobby zbrojeniowemu i decydentom. „Przecież Rosjanie informowali i ostrzegali, to po coście tam wysyłali swój złom za nasze dolary, do kasacji ?” I tylko w celu przygotowania takiego scenariusza mamy to potwierdzenie. A co naprawdę Ruscy zainstalowali w Syrii to tylko oni i Pan Bóg wiedzą 🙂

 3. Wcześniej, gdy turysta chciał wjechać do Syrii, a miał w paszporcie wbity pobyt w Izraelu, to go po prostu nie wpuszczano.

 4. toidi said

  Panie Krzysztofie, w dawnych czasach do żadnego z arabskich i innych krajów bliskiego wschodu nie wpuszczano tych co maja żydwoski stempel. Dlatego Izreal wbijał wizy na oddzielnym formularzu i wkładał luźno do paszportu. Starawszy się o kontrakt w dupaju ambasada ZRA mnie o tym poinformowała. Emiratów znaczy się.

 5. revers said

  S300

  .https://www.facebook.com/english.pravda/videos/10153971273513527/

  Nielegalne AWACS y NATO w przestrzeni powietrznej Syrii

  http://www.voltairenet.org/article193541.html

 6. Ad. 4

  Dzięki za info. Tego nie wiedziałem. Ale w sumie dobrze, bo suma wiedzy na portalu się zwiększyła. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.