Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Europa pogrąża się w absurdzie. Arabów nie wolno legitymować „bo to ich obraża”.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-05 (środa)

Wniosek skierowany do Sądu Najwyższego Francji bije chyba wszelkie rekordy głupiej poprawności politycznej. Gorzej, że zagraża także bezpieczeństwu i uniemożliwia zapobieganie przestępczości wśród imigrantów.

Adwokat Thomas Lyon-Caen [czyżby z Cohenów? – admin] zaskarżył w imieniu swoich arabskich klientów… legitymowanie przez policję przedstawicieli mniejszości etnicznych, szczególnie kiedy ich wygląd odróżnia się od białych ludzi.

Chodzi o przypadek sprzed kilku lat, kiedy to 13-tu Arabów poczuło się dyskryminowanymi i poniżonymi, gdyż ich zdaniem policja sprawdzały im dokumenty częściej niż innym właśnie ze względu na ciemny kolor ich skóry. Ich zdaniem, była to „dyskryminacja rasowa”.

Teraz ich prawnik chce, żeby Sąd Najwyższy orzekł, iż funkcjonariusze złamali prawo, aby w przyszłości policja nie mogła legitymować osób tylko dlatego, że ich wygląd wydaje się jej podejrzany. Adwokat twierdzi, że zbyt częste legitymowanie Arabów, szczególnie na przedmieściach dużych miast, powoduje wśród nich napięcie i niechęć do policji.

Według niego, badania przeprowadzone przez francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych wskazują, że czarnoskórzy są 12 razy częściej legitymowani przez policję niż pozostali obywatele, a Arabowie nawet 15 razy częściej.

Oczywiście nikt nie zadaje podstawowego pytania dlaczego policja tak postępuje. Czy aby nie dlatego, że imigranci i przedstawiciele etnicznych mniejszości popełniają po prostu wielokrotnie więcej przestępstw niż biali, nie mówiąc już o zamachach terrorystycznych?

Również francuski Rzecznik Praw Człowieka Francois Boucard twierdzi, że stosowane przez policję „profilowanie rasowe” stało się powszechne, a kontrole dokumentów ze względu na rysy twarzy, czy kolor skóry są powszechne nawet wtedy, kiedy dana osoba nie jest podejrzana o żadne przestępstwo.

Jego zdaniem, rodzi to „poczucie niesprawiedliwości” wśród młodych ludzi z mniejszości etnicznych i imigrantów. Co więcej, adwokaci chcą, żeby sądy z góry zakładały fakt dyskryminacji mniejszości przez policję nawet na podstawie relacji pojedynczego świadka i żeby to policja musiała potem udowadniać, że kontrola była w danym przypadku uzasadniona.

Decyzja francuskiego Sądu Najwyższego w tej sprawie ma zapaść 9 listopada br. i będzie miała charakter precedensowy. Jeśli sąd orzeknie zgodnie z pozwem, to może się okazać, że policja we Francji będzie się od tej pory bała w ogóle legitymować Arabów i Murzynów, żeby nie narazić się na oskarżenia o rasizm. Z punktu widzenia bezpieczeństwa trudno o gorszą wiadomość.

http://Reporters.pl

Komentarzy 12 to “Europa pogrąża się w absurdzie. Arabów nie wolno legitymować „bo to ich obraża”.”

 1. NICK said

  Żarty?
  Nie.
  Tak postępuje „postęp”
  POTOP?
  Chyba nie. ARKI nie widać.
  APOKALIPSA?
  Wola Twoja Panie.

 2. Boydar said

  Temu adwokatowi to chyba się rozchodzi, że nie wypada legitymować żywych kozojebców … Jestem za.

 3. NICK said

  No ale jak legitymują martwych, np. „zamachowców” to dokumenta same się wysypują.

 4. Boydar said

  „cóż było robić …”

 5. Maciuś said

  Dzisiaj w nocy nie mogąc spać, oglądałem proszę państwa na komercyjnych stacjach prywatnych Eleven (jedenaście), Eleven Sports, Eleven Extra mecze piłkarskie najwyższej ligi francuskiej Ligue 1.
  Praktycznie w każdej z tych drużyn jest 80% kozojebców i murzynów z islamskimi korzeniami

  Francja jest już pół afrykanersko-islamska, i nie dziwi mnie ten artykuł.

  To samo dotyczy reprezentacji Francji w piłkarnictwie:

  Admin

 6. Maciuś said

  W samą dychę sedno Gospodarz trafił. Brawo. Tylko mnie dziwi, że oni wygrali 2:0 z taką armadą piłkarską jak Niemcy, aczkolwiek po mału Deutschland staje się podobny do er France.

 7. ERROR 404 NSZ said

  Ad 05 , Maciuś

  Ponieważ matematyka jest nauką piękną bywa też i w tym przypadku okrutna. Za proroka Kadafiego padły słowa o zwycięstwie demograficznym nad europą .Tu nie trzeba kul, wystarczą plemniki….

 8. Dictum said

  Atak nożownika na policjantów w Brukseli
  Środa, 5 października 2016

  Dwóch policjantów zostało rannych w ataku nożownika, do którego doszło w środę w Brukseli. Napastnik został postrzelony. Sprawę przejęła prokuratura federalna, gdyż traktowana jest ona jako akt terroru.

  – Mamy wszelkie podstawy sądzić, że chodzi o atak terrorystyczny. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej, bo zbieramy informacje – powiedział rzecznik prokuratury cytowany przez dziennik „Le Soir”.

  Nie podano tożsamości napastnika ani ewentualnego motywu, jakim się kierował. Nikt nie przyznał się do napaści na policjantów.

  Do ataku doszło na jednej z szerszych ulic dzielnicy Schaerbeek, zamieszkanej w dużej części przez imigrantów. Jeden z policjantów został ranny w brzuch, a drugi w szyję. Ich życiu nic nie zagraża.

  Według belgijskich mediów, po ataku napastnik uciekł, a zatrzymał go dopiero kolejny patrol policji. Funkcjonariusze użyli broni palnej, mężczyzna został trafiony w nogę i pojmany przez policjantów. W trakcie szamotaniny napastnik jednemu z nich złamał nos.

  RS, PAP

 9. Obcy astronom said

  Słusznie. Nie legitymować. Strzelać bez zbędnego marnowania czasu. Odsyłać wprost to Allaha i jego przydupasa Mahometa. 72 dziewice czekają, niech idą po swoją nagrodę.

 10. Piskorz said

  re art.” że czarnoskórzy są 12 razy częściej legitymowani przez policję niż pozostali obywatele, a Arabowie nawet 15 razy częściej. SŁUSZNIE I NAUKOWO…Tak często- ich tam legitymować…ABY IM ŻYĆ SIĘ ODECHCIAŁO W TEJ FRANCJI!! PS Niech spieprzają do siebie…i do-roboty. Praca ponoć uszlachetnia..

 11. ojojoj said

  do Macius
  Zawsze wszystkim dookola mowilem ze to Algieria z Portugalia grala w finale euro.

  A poza tym, proponuje tym policjantom aby przy legitymowaniu maslimow jedli boczek albo kanapke z szynka. Moze byc tez wysuszony „jerky” ze swini.

 12. […] z:   https://marucha.wordpress.com/2016/10/05/europa-pograza-sie-w-absurdzie-arabow-nie-wolno-legitymowac… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.