Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Murzyńskość dla zaawansowanych

Posted by Marucha w dniu 2016-10-05 (środa)

Wiecie może Państwo kim jest dżentelmen o czysto polsko brzmiącym nazwisku: Robert Grey? Otóż jest to nowy wiceminister spraw zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak mogliśmy wyczytać na stronie intranetowej MSZ, Mr. Grey „ukończył studia w University of Massachusetts (filozofia i socjologia) oraz New School University w Nowym Jorku (stosunki międzynarodowe, specjalizacja Rządy i Prawo).

Był regionalnym doradcą legislacyjnym w Senacie stanu Massachusetts. Spędził rok w Afryce gromadząc materiały o skuteczności partnerstw z organizacjami międzynarodowymi i ON. W Kambodży badał przestrzeganie praw człowieka. Pracował w firmie Putnam Investments w Bostonie. Następnie wyspecjalizował się w stosunkach międzynarodowych, zwłaszcza dyplomacji ekonomicznej i negocjacjach oraz w budowie partnerstw pomiędzy sektorem prywatnym i państwowym. W latach 2005-2008 pracował w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, gdzie kierował Biurem ds. Partnerstw. Od 2008 do 2010 r. był dyrektorem zarządzającym ds. Partnerstw World BPO Forum przy współpracy ONZ (Nowe Delhi/Nowy Jork).

Od 2010 r. pracuje w Polsce. W latach 2010-2013 był dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych i partnerstw Instytutu Studiów Wschodnich i Forum Ekonomicznego w Krynicy, a w latach 2012-2013 doradcą Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego/Grupy Bumar. Od 2013 do 2014 r. pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i relacji zewnętrznych Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie (2014-2016) był dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu funduszu venture capital Xplorer Fund w Warszawie, a także prezesem zarządu Fundacji Globe Forum. Od maja 2016 r. był doradcą w Gabinecie Politycznym ministra spraw zagranicznych”. Tyle cytatu.

Imponujący dorobek, choć dość luźno związany z krajem gdzie bursztynowy świerzop, gryka… i tak dalej. Pewnie stąd w moim podstępnym umyśle zrodziła się myśl, że być może Mr. Grey nie jest wcale obywatelem naszego pięknego państwa. Na szczęście ktoś w ministerstwie zachował rewolucyjną czujność i wnet na przywołanej stronie zamieścił informację, że pan Robert Grey pochodzi z… Rawy Mazowieckiej! Obecnie szczęśliwie powrócił na Ojczyzny łono.

Czyli wszystko w porządku – swój chłop. Co za ulga. Tak na marginesie dawno nie byłem w okolicach Rawy Mazowieckiej ale z tego, co pamiętam, w co drugiej zagrodzie mieszka tam jakiś Grey, Brown albo chociaż Wolfowitz.

MSZ taktownie milczy w zakresie obywatelstwa Mr. Greya. W tym również nie należy dopatrywać się niczego dziwnego. Szanujące się państwo na stanowiska ministerialne powołuje wyłącznie własnych obywateli. A przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wątpi, że rządzona przez orły PiS-u Polska jest państwem szanującym się.

Zresztą nawet gdyby minister Grey miał paszport Lesotho nie byłoby w tym nic zdrożnego. W końcu mamy już historyczne przykłady udanych transferów. Na przykład Konstanty Rokossowski, który w swym bogatym życiorysie łączył rolę marszałka Polski i Związku Radzickiego, a przez pewien okres w ramach dbałości o cywilną kontrolę nad armią podjął się niełatwej funkcji wicepremiera PRL. [Rokossowski nigdy nie wyrzekł się Polski. Był Polakiem.- admin]

Choć gwoli uczciwości trzeba przyznać, że nasi poprzedni protektorzy zachowali choć na tyle przyzwoitości, by swoim namiestnikiem mianować kogoś, kto przy odrobinie fantazji mógłby faktycznie uchodzić za Polaka, a nawet ponoć faktycznie się za niego uważał (do czego zresztą miał pełne podstawy). Cóż to były inne, sentymentalne czasy. Dzisiaj już nikt nie bawi się w takie ceregiele.

Zresztą nie dziwmy się naszym amerykańskim sojusznikom. Ile można było ciągać Srebrnego Lisa Dyplomacji do ambasady po wskazówki. Toż to człowiek schowany i niemłody. Ze względów czysto humanitarnych lepiej było zainstalować w MSZ swojego urzędnika. Stąd właśnie pojawił się Mr. Grey.

Pomyślicie Państwo zapewne, że, wyrażając się językiem mocno potocznym, robię sobie jaja. No pewnie, że robię. A co innego pozostaje? Zapewniam jednak, że jest to śmiech przez łzy. Żal patrzeć jak wycierający sobie gęby patriotycznym frazesami politykierzy sprowadzili nasz kraj do poziomu Ukrainy. Wstyd oglądać skundlenie polityki prowadzonej przez dumny niegdyś naród.

Niestety, w wyborach 2015 roku wybraliśmy jak wybraliśmy. Teraz płacimy za to cenę. A to dopiero początek rachunku. Mam dla Państwa zdecydowanie złe wiadomości: będzie gorzej.

Przemysław Piasta
http://mysl-polska.pl

 

Komentarze 64 to “Murzyńskość dla zaawansowanych”

 1. Rob said

  Kur…! To już koniec!
  A ludziom kiedyś nie podobało się, że sowieci przysyłali nam swoich doradców.
  Co Wy na to miłośnicy PiS?

 2. Vitto said

  Ale gudlaj. Nastepny mini-ster mianowany przez usrael. Czyli otwarta okupaja Polski.
  To samo bylo w Gruzji i na Upadlinie. Mini-stery z izralskimi paszpostami obywatele ocych panstw.
  Ale polactfo dumne maja hamerykanskich „specuf”.

 3. Maćko said

  http://macgregor.neon24.pl/post/134095,marian-miszalski-zydowskie-lobby-polityczne-w-polsce
  Na zakończenie przytoczę końcowe słowa autora:

  „Dzisiejsze żydowskie lobby polityczne w Polsce czerpie więc swoją siłę w głównej mierze z niesuwerennościIII Rzeczpospolitej i z siły lobby żydowskiego w Ameryce. Powiedziałbym nawet, że w mierze przeważającej. Ale swoją rolę odgrywa tez serwilistyczna mentalność spodstolnych elit politycznych III RP. ( … )

  Często sila obcych bierze się z własnych słabości. I często fałszywe mniemanie o cudzej potędze wynika z fałszywego mniemania o własnej bezsilności”.

  Nic dodać, nic ująć.

 4. Maćko said

  Mamusia Pan Szarejeminencji to jak potrzebowala sie nazywac z domu i kim byla jej mamusia?

 5. NC said

  Wiele mówiace zdjecie.
  Waszczykowski z pochyloną głową dostepuje zasczytu uściśnięcia reki swego nowego szefa.

 6. leo69 said

  W ostatnich wyborach parlamentarnych chodziło o odsuniecie od władzy maksymalnie nieudolnej i skompromitowanej bandy PO podpieranej przez „chłopków” z tzw. PSL. I to się udało. I co dalej ?? Utyskiwanie , na PiSdzielców. Słuszne . I co dalej . Kto w zamian ??? Nie widno nie słyszno..

 7. lucas said

  leo69 dobre podsumowanie wątku

 8. NICK said

  Jak nie będzie wojny ‚otwartej’ to pójdziecie głosować. Referendować. Wybierać.
  Kto to wierzy? W referendum ‚węgierskie’. Co do „imigrantów”. I, inne… .

 9. NICK said

  Jakie „dobre” (7).
  Jakie „leo”.

  Sorki bo to sprawa osobista. To WY, chodzący na „wybory”, gotujecie Nam los podły. Nam. Mnie, zatem też.

  Qrva. Ile razy można Tłumoczyć. Tłumokom.

  KAŻDA NASTĘPNA BANDA, „WYBRANA” (NOMEN OMEN). JEST GORSZA OD POPRZEDNIEJ.

  ślepcy

 10. Marucha said

  Re 9:
  Ja też twierdziłem, że „wybory” należy olewać, bo nie tylko naszymi głosami autoryzujemy ich wyniki, ale ponadto babrzemy się w gównie bez żadnego celu.

 11. Boydar said

  Tajemniczo użył Pan Gajowy formy perfectum 🙂

 12. Przemko said

  aj waj. co za rysy! co za twaszszsz! myślałem, że taki obciach jak na upadlinie jest możliwy tylko u tamtych dzikusów…. ale widzę, że jankeskie bydlaki naprawdę mają i Polaków za podludzi.

 13. „Kabaret” – Joel Grey – czyżby rodzina?

 14. Lovshak-Rusofil said

  To jest właśnie to pomiędzy dobrymi przykładami dać takiego Konstantego Rokossowskiego, że to niby był gorszym Polakiem albo w ogóle Polakiem nie był. Gdybyśmy mieli w świecie więcej takich Marszałków jak Rokkosowski jako transfery na świecie… . Gdyby Pan Piasta oglądnął sobie , tak jak jak dziesiątki filmów rosyjskich oddających prawdę o Marszałku, o tym jak szanował życie każdego żołnierza posyłanego w bój, o przejściu przez piekło żydobolszewickiej łubianki. o osobistej tragedii bycia Ruskim w Polsce i Polakiem w Soviecie, to może by nie wtrącał takich dziwnych wstawek.

  O tu Panie piasta poczytaj sobie Pan, pewne żródło no i po Polsku,

  https://marucha.wordpress.com/2014/12/12/marszalek-konstanty-rokossowski-szczery-polski-patriota-wrog-bermanowskiej-kliki-z-cbkp/

 15. Marucha said

  Re 11:
  Gdybym pisał w lenguidżu, to bym to sformułował tak:
  „I have always been claiming that…”

 16. Inkwizytor said

  Ta waszczykowska k*rwa nawet nie patrzy w oczy, ten murzyński gest uniżoniości spaślaka mówi wszystko o kondycji III ERPE

 17. Lovshak-Rusofil said

  Gdybym był Panem Greyem, powołałbym się publicznie na słynne zdanie równego Królom ś.p. Prezydenta, i w mowie inauguracyjnej przyrzekł bym narodowi Polskiemu, iż bez względu na kierunek polskiej dyplomacji strategiczny interes stosunków Polski z krajem naszych starszych braci w tak zwanej wierze zawsze bedzie stał na pierwszym miejscu, bo każdy minister spraw zagranicznych jest jednocześnie honorowym ambasadorem Izraela w kraju stacjonowania. Aplauz miejscowych absolwentów amerykańskich fundów zapewniony

 18. ERROR 404 NSZ said

  Uniwersity of Massachussets , masońskie przedszkole….. (Epiphanius)..

 19. Maćko said

  9. Nick – sa liczne poszlaki wskazujace, ze aktualna „banda” jest ZDECYDOWANIE mniej zla od poprzedniej.

 20. Maciuś said

  Mniej więcej gospodarz zapodał na angielski we 15: -„I have always been claiming that…”. „Zawsze byłem twierdząc, że …”

  Raczej: zawsze byłem twierdzący, że…
  Co po polsku można od biedy wyłożyć: zawsze twierdziłem i nadal twierdzę…
  Admin

 21. Maćko said

  Od 2010 r. pracuje w Polsce.

  Ministerstwo nie podaje czy i od kiedy Robert Grey posiada polskie obywatelstwo.

  Brak też informacji o polskich korzeniach nowego wiceministra.

  W latach 2010-2013 był dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych i partnerstw Instytutu Studiów Wschodnich i Forum Ekonomicznego w Krynicy, a w latach 2012-2013 doradcą Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego/Grupy Bumar. Od 2013 do 2014 r. pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i relacji zewnętrznych Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie (2014-2016) był dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu funduszu venture capital Xplorer Fund w Warszawie, a także prezesem zarządu Fundacji Globe Forum. Od maja 2016 r. był doradcą w Gabinecie Politycznym ministra spraw zagranicznych.

  kresy.pl/ msz.gov.pl

 22. Maćko said

  https://www.putnam.com/about-putnam/management.jsp
  ***
  Informacja ta zdumiała wielu Polaków. Stosunki międzynarodowe są obszarem nieustannej rywalizacji i konkurencji pomiędzy państwami, a kwestia politycznej lojalności wysokich urzędników wobec własnego państwa – podstawowym narzędziem walki o interesy narodowe. W związku z powyższym, proszę o odpowiedź na następujące pytania:
  1) Czy pan Robert Grey jest obywatelem polskim?
  2) Czy posiada inne, niż polskie, obywatelstwo? Jeśli tak, to jakie?
  3) Dlaczego na wysokie, bardzo ważne stanowisko w MSZ mianowano człowieka nie będącego Polakiem, mieszkającego w Polsce zaledwie od kilku lat?
  4) Jakimi zasługami w walce o polskie interesy, również w konfrontacji z interesami USA lub innych państw i organizacji międzynarodowych, może pochwalić się pan Robert Grey?
  5) Dlaczego mianowano na stanowisko wymagające walki o polskie interesy m.in. na gruncie amerykańskim i strategicznie ważnym – azjatyckim, Amerykanina, zamiast, jak nakazywałaby elementarna logika, Polaka?
  6) Jakie są gwarancje politycznej lojalności pana Roberta Greya wobec Polski, w przypadku kolizji interesów Rzeczypospolitej Polskiej i USA w poszczególnych, powierzonych mu, strategicznie ważnych obszarach dyplomacji: azjatyckim, amerykańskim i ekonomicznym?
  7) Kiedy ostatni raz cudzoziemiec pełnił tak wysoką funkcję w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych? Proszę o uwzględnienie okresu od 1945 r.
  8) Czy polityka nominowania cudzoziemców na wysokie stanowiska w polskiej dyplomacji jest manifestacją braku własnych, polskich kadr, zdolnych podjąć takie zadania?
  9) Czy nominowanie Amerykanina na wysokie, strategicznie ważne stanowisko w polskiej dyplomacji jest wyrazem podporządkowania naszej polityki zagranicznej Stanom Zjednoczonym i ich interesom?
  10) Czy Pan Minister planuje kontynuować politykę nominacji utrzymanych w tym duchu? Czy możemy spodziewać się, że za realizację polskich interesów narodowych na odcinku niemieckim będzie odpowiadał Niemiec, czeskim – Czech, rosyjskim – Rosjanin, chińskim – Chińczyk etc.?
  Robert Winnicki, poseł na Sejm RP
  Robert Winnicki
  Prezes Ruchu Narodowego

 23. Jednego nie rozumiem: MSZ (co wynika z publicystyki wieloletniego pracownika tego ministerstwa – Krzysztofa Balińskiego) to prawdopodobnie najbardziej zażydzona instytucja w III RP zaraz po Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. PiS zaś po dojściu do władzy, nie dokonał tam żadnej czystki kadrowej (mało tego: Baliński pisze, że Waszczykowski to dobry kumpel Schnepfa (B’nai B’rith), który jest od czasów Geremka rzeczywistym, ponad kadencyjnym, ministrem spraw zagranicznych III RP. Więc po co une zainstalowali tam jeszcze Greya, skoro żadnego buntu w MSZ i tak nie będzie? Podejrzewam, że po prostu chłopaczyna nie dostał nowej roboty u unych w USA, więc popytał unych nadwiślańskich czy nie mają dla niego czegoś w Polsce i mu załatwili w jednej z instytucji, które kontrolują (no bo gdzie indziej mogli mu załatwić: w gminie? w ŻIH, w MHŻP?).
  Tak czy owak, trzeba poczekać, co na temat Greya napisze Krzysztof Baliński – jego nowe teksty ukazują się na stronie „Warszawskiej Gazety”:
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/itemlist/user/428-krzysztofbali%C5%84ski

 24. Maćko said

  http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/10/04/54266_amerykanie-umiescili-swojego-czlowieka-w-rzadzie-pis.html

 25. Od razu przychodzi mi na myśl analogia z zatrudnieniem w MSZ obywatelki UK, córki Rostowskiego, parę lat temu, która nawet zdążyła narobić Polsce trochę gnoju wizerunkowego:
  https://www.google.pl/search?q=msz+c%C3%B3rka+rostowskiego&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=Z0H1V4riGNSv8weOy5zoDQ

 26. anonim said

  Pan KOG zapomniał że najważniejszą zasadą jest ufać i kontrolować zaraz po grabie grabią do siebie. Stąd amerykańskie une dążące do wojny Chin z Rosją muszą mieć bezpośrednią kontrolę nad próbami Chin ominięcia Rosji.
  Amerykańskie une obstawiają wszystkie drużyny Chińskie Rosyjskie Tureckie etc…
  Polin to tylko taki pionek do zbicia…bez żalu z ich strony

  ps. Obserwacja rabinatu MSZ świetna tylko jak to wtłoczyć do głów wyborców maliniaka i ujeżdżacza kotów…

 27. czytelnik said

  Do
  Maćko

  Grey urodził się w Polsce. Wyjechał z niej mając 9 lat. Co do cudzoziemców w Polskim rządzie to ostatnim był Rostowski.

  Co ma Pan na potwierdzenie tych informacji?
  Admin

 28. Maćko said

  27 – Interesujace, ok.
  Dowody sa gdzies publikowane? Ma Pan wiecej info? Matka? Zona?
  pozdrówka

 29. JerzyS said

 30. czytelnik said

  Maćko, na razie więcej informacji nie mam. Jak się dowiem to napiszę kto kogo tam rżnął i na jakim materacu. 🙂 Dodam także, że Gray skończył taką samą uczelnię jak moja córka czyli Uniwersity of Massachussets. Też miała 8 lat jak z Polski wyjechała. Nosi też takie samo nazwisko bo wyszła za mąż za Amerykana polskiego pochodzenia. Ale to tylko zbieżność nazwisk. Dodam także, że duża część polskich dzieci czyli emigrantów stanu wojennego tam uczęszczała. Te które nie chciały się uczyć pozostawały fryzjerkami albo robią u McDonalda.

 31. Marucha said

  Czytelnik usiłuje bronić amerykańskiego oficera prowadzącego, Greya (nazwisko, jak z powieści Ludluma).
  Otóż dam sobie urwać łeb przy samej dupie, że jest to zwykła wtyczka kontrolna, z Polską mająca GÓWNO wspólnego, reprezentująca interesy żydo-amerykańskie – co się okaże już niezadługo.

  A nazwisko Grey ma – bo pewnie wyszedł za mąż w USA 🙂

 32. Na to, co się wyrabia w tzw. „rządzie” nie ma chyba już innej rady, jak zdobyć broń palną i ruszyć na Wiejską powystrzelać jak kaczki tych gnojów.

  Re 13:
  Porąbani zboczeńcy.

 33. NICK said

  „Crucis”.

 34. Boydar said

  Doszło do tego, że „świat nie wierzy łzom” ? I żywe wtyczki potrzebne ? To w sumie dobra wiadomość 🙂

  a to, to tylko przypadkowa zbieżność …

 35. Grażyna said

  Polecam wykłady doktora Jaśkowskiego. Wygląda no to, że my Polacy żyjemy od lat w matrixie. Nic nie jest takie, jak wygląda.

  .https://www.youtube.com/watch?v=NT_n6xnykxk

 36. anonim said

  Panie Adminie.
  Wariant z oficerem łącznikowym z powieści Ludluma to jest wariant pozytywny 🙂
  bo jeśli to jest jakiś „awatar” Pana Szarego z „Łowcy snów” Kinga to znaczy że Polska jest dla nich całkowicie expendable.

  Bo jest. Jest głupim ratlerkiem piskliwie szczekającym aby się przypodobać swemu panu. Ratlerkiem, którego można jednym kopniakiem pozbawić życia.
  Admin

 37. piwowar said

  Była taka powieść Janusza Meissnera, Szkoła Orląt. Głównym bohaterem był porucznik Jerzy Grey, polski patriota i biznesmen Zbieżność nazwisk, choć postać prawdopodobnie fikcyjna.

  Warto przypomnieć…

 38. piwowar said

  Wiele lat temu, jak mi wszystko juz zbrzydło, postanowiłem sprawdzić, czy nie dałoby sie wrócić do Kraju. Akurat w Lubelskiem w browarze potrzebowali warzelnianego. Dobre warunki, prywatne ubezpieczenie medyczne i tak dalsze. Niestety, z braku polskiego paszportu ntrudno było udowodnić polskie obywatelstwo, a więc prawo do pracy na stanowisku warzelnianego stało pod znakiem zapytania.

  Na stanowisko wiceministra, w dodatku spraw zagranicznych, restrykcje prawa pracy powinny chyba konsekwentnie być ostrzejsze, nieprawdaż?

  Powyższe, to rzecz jasna retoryka. Szydło z worka już dawno wylazło i nie ma sobie co robić złudzeń, że nie jesteśmy obywatelami trzeciej kategorii we własnym Kraju. A będziemy czwartej, gdy osadnicy się osadzą.

  Przyznaję sobie moralne prawo do pisania tak zza Oceanu, albowiem tu średnia klasa to tęż obywatele dalszych kategoryj.

  Świat stanął na czubku… powiedzmy rzęs.

 39. piwowar said

  Pani Grażyno, Polacy żyją w Matriksie od wielu dekad z niewielką kilkumiesięczną przerwą poprzedzająca tak zwany stan wojenny. Nasze pokolenie nauczyło się żyć w tym czymś i widać że wraca nowe. Niestety, młodsze generacje są zadziwiająco podatne na demagogię, choć jeszcze są wyjątki.

 40. anonim said

  Ale Polin panie Adminie co z Polin?
  Pytam retorycznie 🙂

 41. Maciuś said

  To „y” połknąłem, ale byłem blisko, nie kalecząc tak kontekstu drastycznie. Albo tłumacz internetowy jest do du… Py.

 42. Marucha said

  Re 37:
  To była rodzina nie tych Grey’ów…

 43. Macko said

  Na razie,Szanowni, to same fanzolenie w temacie.

  1, Gdzie sie Gościu urodzil?
  2. Rodzice ojca i rodzice matki?
  3. Kto go prowadzil informacyjnie i etycznie?
  4. Kto goprowadzi operacyjnie?
  5. Jakie ma poglady?
  6. Co zrobil w Bumarze?

  Jak ktoś ma dojście to konkretnych info to niech napisze, a jak nie to sobie pójdzie na piwo i popisze we frondzie….

  35. Grazyno – interesujacy wyklad. Dziekuje, zrobimy ewaluacje 😉

 44. […] Murzyńskość dla zaawansowanych […]

 45. Admin ma w tej dyskusji pełną rację, chyba tylko skończony dureń nie zrozumie podanych przezeń dosadnych argumentów (czasami a nawet, w polskim wypadku, zazwyczaj tak trzeba). .
  A wstawka z Rokossowskim jest co najmniej niefortunna i kompletnie nie na miejscu. Co też pier… ten p. Piasta: „w ramach dbałości o cywilną kontrolę nad armią podjął się funkcji wicepremiera”. Jak w ogóle marszałek, i to podwójny, mógł sprawować cywilną kontrolę. W tamtym czasach i tamtym systemie zresztą takiego dziwoląga nie było. Jeśli nawet już, to podobną rolę spełniał z ramienia Biura Politycznego i Sekretariatu KC sekretarz KC odpowiedzialny za resorty siłowe.
  Rokossowski został wicepremierem bo prawdopodobnie życzyła sobie tego (i to wymogła na polskojęzycznych towarzyszach) Moskwa (Stalin), a on sam chciał zaś zmniejszyć wpływ żydobolszewii na wojsko, które starał się spolszczyć.

 46. Administracja USA nie ma zaufania do polskiej administracji dlatego agent CIA Robert Grey jest zatrudniony jako nowy wiceminister spraw zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.?Takie są reguły gry? Taka absurdalna decyzja nie miała by jakichkolwiek szans w USA ale w Polsce 2016 to jest dozwolone.Dlaczego?Przecieś cały system komunikacji telefonicznej w Polsce,ma swoje centrale we Francji i w Niemczech.Telefony senatorów,posłów w Polsce,są maksymalnie kontrolowane.Auta polityków pod kontrolą.W polskim wojsku,decyzje podejmują specaliści z USA.Jak …w Bawarii.W przemyśle zbrojeniowym ,w Polsce,(fakty i dane z giełd) są inwestorzy z USA. Jeśli administracja USA nie ma zaufania do polskich polityków,to jak mają reagować wyborcy w Polsce?Ta decyzja była i jest fatalna,w skutkach dla wszystkich frakcji politycznych w Polsce.Ja uważam,że Pan Robert zmieni swją pracę gdyż jako „opiekun” Ministra MSZ złamał reguły gry.

 47. Sowa said

  Re 17: „słynne zdanie równego Królom ś.p. Prezydenta,”

  Mogę prosić o źródło wypowiedzi? Przyda się.

 48. NICK said

  19. Maćko. Zdanie mam odwrotne.

 49. Yah said

  Ad 48

  ….. i kolejna po raz kolejny powie w oczy wyborcom – „No przecież tego chcieliście nas wybierając”. ” Nie tego? Nier zrozumieliśmy się, może po następnych wyborach będzie lepiej” I tak wkoło Macieju przez 30 lat. Przychodzą kolejne pokolenia i znów na to samo się nabierają. Panie Nick – tłumoki, jak Pan to nazwał. Szkoda tylko, ze te tłumoki maja wpływ na moje i Pana życie.

 50. murzynek Bambo w Polsce mieszka…dobry to amerykanski kolezka…

 51. NICK said

  Szkoda gadać Panie Yah.
  A co czynić My mamy to Pan najlepiej wie i tu korzystam z pańskich, dobrych, rad.

 52. Maćko said

  46 Panie Marku, tez mam takie podejrzenia, ale…. Ma Pan dowody na to? Moze rzuci Pan okiem na mój wpis 43? Pozdr.

  48 Nick – da sie rozwinac?
  Sa zle i za dobre strony PiSu dzialania. Za PO , wydaje mi sie, tych dobrych praktycznie nie bylo. Pan zna historie dzialan Putina od kiedy objal wladze?
  Patrzac na pozytywne strony iwdze prace u podstaw i prace dla podstaw która powinna dec dobre

  Czytelniku – mial pan podac wiecej o Greyu – urodzony w Polsce i wyjechal jak mial 9 lat – Skad Pan to wie? Prosze o wiecej info.

 53. NICK said

  Najpierw Pan się rozwiń. Z PO.
  Maćko.
  Co do pisssdy?
  Patrzę. Żebym tylko patrzył. Widzę.
  Podobnie jak w latach 2005-07. Znam biografię i kuzynów kaczora.

  Zresztą to jest jedna drużyna. Niepolska. A strony pseudo dobre chronią cel. Ostateczne zniszczenie Polaków.
  A Pan tego nie widzi?
  Tyle.

  P.S. Pozdrowienia dla waszego Katz’a.
  Wolałbym abyśmy się do siebie nie odnosili.

 54. Maćko said

  Wraca aluzja do Katza – masz pan dowody czy szkalujesz?

  Czy dzialalnosc JPII mozna ocenic jako szkodliwa dla KK?

  Ktos kto wie, moze sie wypowiedziec? Rzeczowo i rzetelnie?

 55. NICK said

  Nie mam czasu.
  „…zapomniałem wrócić do lasu. Zaspałem bo myślałem, że to Niedziela. Błagam, niech Pan nie strzela! Litości. Panie Gajowy… .
  O litości nie ma mowy!…”

 56. Boydar said

  http://www.sadistic.pl/szukaj/no%C5%82plisy/

 57. revers said

  a dalej to tylko Grey CETA, TTIP, czyli z NAFTA przez Kanade najnowsze hity i SHIT-y z ameryki, z przwaga tych ostanich, jednokierunkowa autostrada transatlatycka to co najlepiej lubia priwislanne lemmingi.

 58. błysk said

  Re: 54. Mogę się wypowiedzieć na temat JPII. A więc : 1.exkomunika Bractwa Piusa X , jedynej organizacji ,która broniła i broni katolicyzmu 2. Asyż : jak twierdza znawcy ,była to chyba próba zainicjowania religii światowej ; ekumenizm już nie wystarczał 3.,dodajmy ,że podobno sądził iż piekło jest puste 3. pośrednio szkodliwa dla Koś/bez tego poparcia byc moze cioła ,to popieranie akcesu |Polski do Unii Europejskiej

 59. revers said

  lub embrion z CETA na sprzedaz
  .https://www.youtube.com/watch?v=H4UjIM9B9KQ

 60. revers said

  z CETA i szczepionkami INFANRIX

  alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/90261-ukryte-morderstwa-64-zgony-po-szczepionce-infanrix

 61. Otoczenie Kaczyńskich w czasie kamienowania abpa Wielgusa wyprodukowało pośpiesznie ” agenta Greya”. Teraz wreszcie mają prawdziwego! Jak można do tego stopnia gardzić krajem, gdzie się urodziło i żyje, jeżeli nawet tak naprawdę nie czują się Polakami! Karaluchy!

 62. revers said

  od 18.10 juz europejska murzynskosc, EU ratyfikuje CETA, TTIP

 63. revers said

 64. Siekiera_Motyka said

  Czy przypadkiem ten film nie prezentuje przyszłość lub to na czym pracują ????

  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Island_(2005_film)

Sorry, the comment form is closed at this time.