Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje w Rosji – 06.10.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-06 (Czwartek)

Paul Craig Roberts: „Amerykańscy idioci prowadzą wojnę od 15 lat i nawet nie wiedzą, co osiągnęli. Głupcy nie wiedzą, że teraz zbliżają się do konfrontacji z dwoma potęgami nuklearnymi: z Rosją i z Chinami”.

Paul Craig Roberts: Ten, kto się waha, jest zgubiony. Rosja się zawahała

Rosyjski rząd oszukał się wierząc, że Rosja i Waszyngton mają wspólny cel w walce z ISIS. Rosyjski rząd przyjął nawet wersję, że różne grupy ISIS, walczące pod przeróżnymi pseudonimami, były ‚umiarkowaną opozycją’, która może zostać odseparowana od ekstremistów.

Rosja zgodziła się na przerwanie walk, mając na horyzoncie zwycięstwo po to, aby Waszyngton mógł uzupełnić zapasy ISIS i przygotować amerykańskie i natowskie wojska do walki. Rosyjski rząd zapewne myślał również, że w wyniku zamachu stanu przeciwko Erdoganowi, w który wmieszany był Waszyngton, Turcja przestanie wspierać ISIS i zacznie współpracować z Rosją.

Wojna w Syrii

Ponieważ Rosjanie gorąco, czy może raczej gorączkowo, poszukiwali porozumienia z Waszyngtonem, to łatwo sami się oszukali. Jeśli Finian Cunningham ma rację, to Waszyngton wykorzystał Rosję, pozorując wspólny atak Waszyngtonu i Turcji na ISIS, a w rzeczywistości dokonując inwazji na północną Syrię.

Syria została podzielona, udawana ‚umiarkowana opozycja’ może być budowana wewnątrz Syrii, okupowanej przez Amerykanów i Turków, a wojna z Syrią może trwać tak długo, jak chce tego Waszyngton. Zachodnie media będą gorliwie kłamały, że amerykańskie i tureckie siły w Syrii nie są okupantami, lecz walczą z ISIS.

Amerykańskie, tureckie i w przyszłości zapewne inne NATO-wskie wojska w Syrii dadzą neokonserwatystom wiele możliwości sprowokowania konfliktu z Rosją, w wyniku czego Rosja albo będzie musiała się wycofać, albo odpowiedzieć siłą. W przypadku prezydenckiego zwycięstwa Trumpa neokonserwatyści chcą się upewnić, że Trump zostanie wplątany w wojnę, która uniemożliwi jego planowane porozumienie z Rosją.

Nie jest jasne, czy wysiłki amerykańskiego sekretarza stanu Kerrego wprowadzenia w Syrii zawieszenia broni były szczere, czy został on wykorzystany przez Pentagon i CIA. Jeśli Kerry był szczery, to oznacza to, że nie jest on zdolny do przeciwstawienia się neokonserwatystom takim jak Victoria Nuland i inni podżegacze wojenni z Departamentu Stanu.

Obama jest słaby, to był powód wybrania go przez oligarchię na prezydenta. Osoba bez wiedzy i doświadczenia jest wymarzonym narzędziem dla oligarchii. Amerykańscy czarni i biali liberałowie wierzyli, że niedoświadczony kandydat znikąd bez własnej organizacji może zrobić różnicę. Najwyraźniej łatwowierność większości Amerykanów jest nieskończona. To właśnie ta amerykańska łatwowierność powoduje, że gang neokonserwatystów tak łatwo może prowadzić lud drogą nieskończonych wojen.

Nagasaki po zrzuceniu bomby atomowej przez USA

Nagasaki po zrzuceniu bomby atomowej przez USA

Amerykańscy idioci prowadzą wojnę od 15 lat i nawet nie wiedzą, co osiągnęli. Głupcy nie wiedzą, że teraz zbliżają się do konfrontacji z dwoma potęgami nuklearnymi: z Rosją i z Chinami.

Zakłamane media na pasku kompleksu militarno-przemysłowego nauczyły Amerykanów, że wojna nuklearna nie różni się niczym od wojny konwencjonalnej. Spójrzcie na Hiroszimę i Nagasaki – dwa miasta zbombardowanie bombami atomowymi. Dzisiaj, siedemdziesiąt lat później ich ulice kwitną, jaki więc jest problem z bombami atomowymi?

Bomby atomowe zrzucone przez Waszyngton na te bezbronne miasta, kiedy rząd Japonii usiłował skapitulować, były kapiszonami w porównaniu z dzisiejszymi bombami termonuklearnymi. Jedna rosyjska SS-18 zmiata z powierzchni ziemi 3/4 stanu Nowy Jork na tysiące lat. Pięć lub sześć tych ‚Szatanów’, jak są nazywane w Ameryce, i całe Wschodnie Wybrzeże Ameryki znika z powierzchni ziemi.

Rosja miała w zasięgu ręki zwycięstwo w Syrii, ale Putinowi zabrakło zdecydowania Napoleona i Stalina, wypuścił z rąk zwycięstwo, uznając Waszyngton za godny zaufania. Teraz zwycięstwo w Syrii wymagać będzie wypędzenia z kraju Turków i Amerykanów.

Jeśli Rosja uderzy szybko i mocno, może odnieść sukces używając kłamstwa Waszyngtonu, twierdząc że zaatakowała Turków i Amerykanów, myśląc że to siły ISIS, tak jak twierdził Waszyngton atakując pozycje Syryjskiej Armii Arabskiej.

Jeśliby Rosja zniszczyła siły amerykańskie i tureckie, co może przecież łatwo uczynić, NATO by się załamało, ponieważ żaden europejski kraj nie chce być zniszczony w III wojnie światowej.

Ale Rosja nie wykona takiego kroku. Rosjanie nie rozpoczną walki, chyba że zostaną do tego przymuszeni sytuacją bez wyjścia. Zapłacą ogromną cenę za swoje niezdecydowanie, wynikające z głupiej wiary we wspólnotę wartości z Waszyngtonem.

Osiągnięcie wspólnoty wartości z Waszyngtonem wymaga poddania się Rosji. Jeśli Rosja się podda, to zyska akceptację Zachodu i agenci Waszyngtonu, stronnictwo atlantyckie, zacznie rządzić Rosją w interesie Waszyngtonu.

http://www.paulcraigroberts.org/2016/09/24/he-who-hesitates-is-lost-and-russia-hesitated-paul-craig-roberts/
Przetłumaczył: Metro
Za http://zygumntbalas.neon24.pl/

 

Komentarzy 26 to “Co się dzieje w Rosji – 06.10.2016.”

 1. Zerohero said

  W rejonie Syrii NATO i jego lokalne dyktatury mają ogromną przewagę ilościową. Dlatego Rosja nie eskaluje działań. Eskalacja doprowadziłaby do szybkiej anihilacji rosyjskiego kontyngentu.

 2. Listwa said

  Ministerstwo obrony Rosji: Washington powinien pomyśleć o konsekwencjach zaatakowania Asada.
  Washington: Jesteśmy świadomi ryzyka konfrontacji z Rosją, jeśli zaatakujemy Asada.

  Ministerstwo obrony Rosji: zestrzelimy każdy nieznany obiekt latający nad Syrią.

 3. Halszka said

  Paul Craig Roberts podobnie już w 2014 roku zarzucał Putinowi niezdecydowanie i nakłaniał Rosję, po zajęciu Krymu, do wyruszenia na Kijów i opanowania w kilka dni całej Ukrainy. Argumentował, że USA i NATO nie są jeszcze gotowe do odparcia takiego ruchu, mają na razie zbyt słabe siły w tym rejonie świata i trzeba to wykorzystać. Poza tym, jak dowodził, wrzask protestu po zajęciu Krymu jest tak donośny, że zajęcie całej Ukrainy już niewiele zmieni.

 4. Adam Ryglowski said

  Ad 1) P. Zerohero – CO TO JEST REJON SYRII ???
  🙂
  ( a może to samo , co rejon Izraela ????? )
  ….
  A co z rejonem PERSJI ( dla młodzieży i szkolących się na czasopismach – TO JEST I R A N .) ???
  ….
  a nad Wisłą , …. co to za rejon ????
  (obiecałem sobie , ,że nie będę wulgarny , ze względu na szacunek do siebie ) –

  więc to już jest koniec .

  A jak tam z KALADERĄ YELLOWSTONE ????
  (vide ->wikipedia ) , a co z płytami tektonicznymi Los Angeles – San Francisco ???
  Spokojna głowa , rozczochrana ( kto inny ma pełno w portkach , i dlatego tak niespokojnie się wierci ).

 5. WI42 said

  #4 A.R.

  Kaldera lub Caldera (nie Kaladera)
  Zagrożenie olbrzymie, chyba dla całego terytorium USA – dla oszacowania:
  „The last full-scale eruption of the Yellowstone Supervolcano, the Lava Creek eruption which happened approximately 630,000 years ago,[27] ejected approximately 240 cubic miles (1,000 km3) of rock, dust and volcanic ash into the sky.[17]”
  Czyli grubość popiołu 1m na 1 mln km. kw.

 6. re1truth2 said

  .https://www.youtube.com/watch?list=PLFjFzGpyy9KgPevAJzq5y3x70QHwKfM6F&v=hy-j6ObkDe8

 7. markglogg said

  Może wielu „prawdziwym Polakom” wydawać się dziwne, że to co myśli i nagłaśnia (jak potrafi) Paul Craig Roberts, pokrywa się z tym, co myślą – i nagłaśniają jak potrafią – ludzie, którzy trochę lepiej niż tak zwany „elektorat”, poznali USA od „podszewki” w tym i ja sam osobiście:

 8. wytryh said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/girkin-o-swoim-prezydencie-putin-polityczny-kloszard-prostytutka-2016-10

  Wolna Polska znów się kurwi.
  Admin

 9. Adam Ryglowski said

  Ad 5) P. WI42 – Dzięki -stukrotne – MÓJ BŁĄD OGROMNY .
  ( a na mojej ściągawce z wiki w j.pol. jest , jak byk KALDERA).
  A podnosząc ciśnienie niektórym , a w reszcie wzbudzając ciekawość – podaję za tym ŻRÓDEŁKIEM WIEDZY , że poza tym gruchnięciem (eruption ) , wcześniejsze
  miały miejsce ok . 1,3 mln lat i ok. 2.0 mln lat temu .

  Dla ciekawskich :
  ‚ Zmiany na ziemii.pl’ – Artykuł o Yellowstone z 2014-04-03 .
  (warto stracić ca. 5min.)

 10. Bernard Korzeniewicz said

  http://russia-insider.com/en/politics/putins-ultimatum/ri16851

 11. revers said

  Rosna kadry prawosiekow …

  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/fashistka.png?itok=dD-LMtuq

 12. Halszka said

  @7, Markglogg

  Panie Marku, napisał Pan kiedyś list w sprawie Kosowa, gdzie właśnie trwała wojna. Wysłał go Pan na adres gazety, gdzie właśnie zaszły gwałtowne zmiany. List dotarł więc dopiero po paru miesiącach, trochę przypadkiem, ale i tak był dla mnie ważny. Dziękuję.

 13. Halszka said

  cd Markglogg

  Ale jednak różnimy się co do Robertsa. On na pewno zna „od podszewki” Amerykanów, ale nie jest chyba za dobrze zorientowany w możliwościach Rosji i mylnie interpretuje motywy Putina. Przecież już od ładnych kilku lat nic w wypowiedziach Putina nie wskazywało na to, by kierował się on „głupią wiarą we wspólnotę wartości z Waszyngtonem”. O ile naprawdę wierzył w to kiedykolwiek.

 14. RomanK said

  Paul Craig Roberts…mogl wiele zrobc wtedy , kiedy mial swoje 5 minut. Nie zrobil i dlatego zostaje mu dywagowac na tematy podszewki..ktora poznal z najwyzszej polki amerykanskiego society, a nie z dolnej:-))) rozmyslajac o samobojstwie z nedzy:-)))
  Majac tak doskonale doswiadczenie nie stara sie radzic swoim prezydentom..ale non stop podsuwa coraz to glupsze pomysly Putinowi.
  PUtin- jak narazie doskonale chroni wlasny interes narodowy ponoszac o wiele mniesze koszty , ktorych Amerykanie na dzis licza 6 trilionow dollarow…dwanascie zer…po 6 tce.
  Dlatego tez -po co pakowac sie w wojne..skoro ogladamy agonie Neoconow… tylko skonczony idiota pcha sie do zdjecia ze zdychajacym krokodylem:-)))) podejmuje ryzyko tylko po to -zeby uchodzic w przyszlosci za heheh „doswiadczonego mysliwego…pogromcy dolnej Mississippi:-)))”
  Putin to doskonaly rasowy polityk i prawdziwy mysliwy….wie, ze na dobry strzal musi sie czasami dluuuuugo czekac…a wybory w USA za tylko 33 dni…

  A teraz zadanie dla geniuszy…. co bedzie – gdyby Rosja zwyciezyla Ameryke….

 15. Adam Ryglowski said

  Ad 14 ) Panie Romanie – geniuszem nie jestem , i ani mi się śni zostać „gieniuszem” .
  Teraz zrozumiałem , po co pewnemu plemieniu , była potrzebna , – I ZOSTAŁA KUPIONA P A T A G O N I A ,za długi Argentyny ( ca . 1 000 000 km /2 ).
  To może wariant „B” w razie co ?
  ….
  A gra w szachy , to nie poker , czy nawet bridge .

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Dobre tłumaczenie tego co leci po niezależnych strona na Zachodzie !!! Nigdy, podkreślam NIGDY nie spodziewałem się że zobaczę tyle pozytywnych komentarzy na temat Rosyjskiej geopolityki w swoim życiu.

 17. peacelover said

  …kiedys byl eksport rewolucji z ZSSR na tzw Zachod.!
  Teraz jest dokladnie na odwrot !!!
  a zalezy to od udomowienia sie wybrakowanego narodu !
  widzimy to w „osiagnieciach” koalicji po wodza US.

  Jesli chodzi o wspanialy pomysl ” NO FLIGHT ZONE” nad Syria.
  To juz zostal zrealizowany przez pana na obrazku powyzej !!
  (chyba przez tego po prawej !!)

 18. Boydar said

  Byłaby tragedia, Panie Romanie. z takim zwycięstwem nie bardzo jest co zrobić. Pomijając już, że dobry żywy wróg jest znacznie bardziej przydatny od wroga padliny.

  Nie jestem geniuszem, najwyżej pragmatykiem.

 19. witek said

  Sztab Generalny USA: III wojna światowa jest niemal pewna!
  Dział: Armia i Wojna | 7 października 2016

  „Wojna z Rosją jest praktycznie gwarantowana” – takie przerażające ostrzeżenie padło z ust szefa sztabu wojsk lądowych USA gen. Marka Milleya – podaje „The Independent

  http://reporters.pl/2677/sztab-generalny-usa-iii-wojna-swiatowa-jest-niemal-pewna/

 20. peacelover said

  ….do wszystkich obawiajacych sie wojny atomowej:

  Najlepsza obrona przed atomowymi detonacjami jest:

  1. …owinac sie w biale przescieradlo , i…
  2. …czolgac sie (……pomalu !!)……… w kierunku …..
  cmentarza………………!

  …pomału, żeby nie wywoływać paniki…
  Admin

 21. hulsz said

  ad.20 Po co owijac sie w biale przescieradlo?

 22. Boydar said

  Ile Pan ma lat, Pan się przyzna, Panie Hulsz ? 🙂

 23. Listwa said

  Minister Ławrow powiedział, że Rosja wycofuje propozycję pozwalającą na wycofanie się bojowników należących do ugrupowania Al-Nusra z Alleppo.

 24. Boydar said

  Nie znam się na geografii, ale czy to całe Aleppo to nie jest gdzieś w pobliżu Gomory ?

 25. markglogg said

  Ad Listwa @23 i jego wczorajsze stwierdzenie:

  Minister Ławrow powiedział, że Rosja wycofuje propozycję pozwalającą na wycofanie się bojowników należących do ugrupowania Al-Nusra z Alleppo.

  Gdzie jest potwierdzenie tej informacji?

  Dzisiaj rano agencja TASS podała, że wczoraj wieczór strona rosyjska złożyła w Radzie Bezpieczeństwa projekt dokładnie odwrotny, planujący wycofanie z Aleppo oddziałów Dżebat-al-Nusra pod ochroną ONZ:

  В российском проекте резолюции, с копией которого удалось ознакомиться ТАСС, выражается поддержка предложению специального посланника генерального секретаря ООН по Сирии Стаффана де Мистуры о выводе боевиков террористической организации «Джебхат ан-Нусра» (запрещенной в РФ) из восточной части Алеппо. В документе содержится просьба к генсеку организации Пан Ги Муну «представить Совету Безопасности детальный план реализации» этой инициативы «в сотрудничестве с заинтересованными сторонами» для последующего одобрения Совбезом.

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2016/10/08/siriiskii-krizis/785711-smi-uznali-o-velikolepnom-shage-rossii-v-sb-oon-po-sirii

 26. Obłąkańcy rządzą światem. Teraz widać to wyraźnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.