Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ćwiczymy zadymy

Posted by Marucha w dniu 2016-10-06 (Czwartek)

Szanowni Państwo!

Janusz Wilhelmi, minister kultury za pierwszej komuny przestrzegał, by wystrzegać się pierwszych odruchów – bo mogą być uczciwe. Trafność tego spostrzeżenia potwierdziła się w przypadku pani Krystyny Jandy, która zainicjowała tak zwany „czarny protest” wyzwolonych kobiet przeciwko faszystowskiemu reżymowi.

Warto jednak przypomnieć, że intencja przyświecająca pani Jandzie była trochę inna. Przeciwko reżymowi – owszem, jakże by inaczej – ale przede wszystkim chodziło o sprawdzenie, czy strajk kobiet doprowadzi do sparaliżowania naszego nieszczęśliwego kraju.

Taką nadzieję wyraziła pani Krystyna i dopiero potem ktoś starszy i mądrzejszy musiał ją obsztorcować, by bardziej uważała na to, co mówi. Bo z pewnością pani Janda miała rację; Wojskowym Służbom Informacyjnym, zadaniowanym przez zagraniczne centrale wywiadowcze, nie chodzi przecież o żadne „kobiety”, tylko o destabilizację naszego nieszczęśliwego kraju w związku z ultimatum, jakie Komisja Europejska wystosowała wobec Polski pod koniec lipca, a którego termin upływa z końcem października.

Unia Europejska nie może pozwolić sobie na kolejny blamaż i całkowitą utratę prestiżu, więc będzie musiała urządzić w Polsce pokazuchę – co zresztą zapowiedział przed kilkoma dniami Frans Timmermans deklarując, że w sprawie praworządności Polsce „nie odpuści”.

Cóż zatem w tej sytuacji może mu rozkazać Nasza Złota Pani? A cóż by innego, jeśli nie zastosowanie wobec Polski przewidzianej w traktacie lizbońskim „klauzuli solidarności”? Stanowi ona, że w razie zagrożenia demokracji w kraju członkowskim, Unia Europejska może udzielić mu bratniej pomocy, nawet w postaci interwencji wojskowej.

W związku z tym Wojskowe Służby Informacyjne i środowiska żydowskie w Polsce mają zadanie dostarczenia Komisji Europejskiej jak najwięcej dowodów, że w naszym nieszczęśliwym kraju demokracja i praworządność jest zagrożona przez faszystowski reżym. Dzięki temu Unia Europejska zyska podstawy do zastosowania wobec Polski wspomnianej procedury.

Interwencji wojskowej oczywiście nie będzie; Niemcy wyciągnęły wnioski z Norymbergi i Bundeswehra do Polski nie wkroczy – ale od czego nasza niezwyciężona armia? Ani nie może nikogo obronić, ani zresztą nie ma takiej chęci – natomiast w razie potrzeby chętnie stanie na nieubłaganym gruncie obrony praworządności i demokracji tak samo, jak 13 grudnia 1981 roku stanęła na nieubłaganym gruncie obrony socjalizmu i sojuszu ze Związkiem Radzieckim.

Czekać nas może coś w rodzaju powtórki ze stanu wojennego; nasza niezwyciężona zapewni siłową osłonę Komitetowi Obrony Demokracji, który zwróci się do Unii Europejskiej z prośbą o obronę przed faszystowskim reżymem, a Unia, czyli Nasza Złota Pani, zapewni całej operacji osłonę polityczną.

W tej chwili jesteśmy na etapie testowania przez Wojskowe Służby Informacyjne zdolności mobilizacyjnych agentury, która ma zadanie zdestabilizowania państwa w momencie, gdy Nasza Złota Pani wyda stosowne rozkazy. A czy państwo zdestabilizują kobiety, czy ktokolwiek inny – to już ma znaczenie drugorzędne. Najważniejsze, by w stosownym momencie urządzić zadymę.

Ponieważ wszyscy zachęcają nas do myślenia pozytywnego, to i ja chciałbym zwrócić uwagę, że nawet w takiej sytuacji nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Dzięki czarnemu protestowi „wściekłych kobiet” mogliśmy się przekonać, czy rzeczywiście mogą one wywołać w kraju chaos – jak to wyobrażała sobie pani Janda, dopóki nie została obsztorcowana.

Ale skoro tak, to przecież możemy w ten sam sposób sprawdzić skalę rzeczywistych wpływów innych środowisk. Na przykład niedawno przedstawiciele władz państwowych przyznali, że do Polski zjechało ponad milion Ukraińców, a nie jest to jeszcze ostatnie słowo. Gdyby tak również oni któregoś dnia zastrajkowali, moglibyśmy zorientować się, czy są już w stanie zdestabilizować państwo polskie, czy jeszcze musimy trochę poczekać.

No a przecież na Ukraińcach świat się nie kończy, bo są jeszcze Żydzi. Trwają spory, czy tak naprawdę Żydzi rządzą Polską, czy przeciwnie – nie tylko nie rządzą, ale w ogóle w Polsce ich „nie ma”.

Zamiast toczyć takie jałowe spory, którym nie ma końca, byłoby lepiej, gdyby pewnego dnia również Żydzi zastrajkowali. Jakiś pretekst zawsze się znajdzie i nie to jest najważniejsze, tylko to, że dzięki temu można byłoby ponad wszelką wątpliwość sprawdzić, czy środowisko żydowskie rzeczywiście jest w Polsce wpływowe, czy to tylko taki papierowy tygrys, którego nie ma co się bać.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 35 to “Ćwiczymy zadymy”

 1. Boydar said

  A które, Panie Stanisławie, które środowisko żydowskie. Bo chyba Pan nie zdaje sobie sprawy że my wiemy, że ono jedno nie jest. I nawet dwa, też nie. Czy to nie dziwne, że takie szaraki jak my, wiedzą, a taki znakomity publicysta pisze jak oduraczony …

 2. Macko said

  Pan wie które środowisko, to pan nam napisze, Boydarze. Pokaze swa wiedze. Czekamy.

 3. Boydar said

  Czekaliście dwa tysiące lat z hakiem, poczekacie jeszcze paręnaście miesięcy. Mnie się nigdzie nie śpieszy.

 4. Piszę więc jestem said

  i tu jest jude pogrzebany . . .

  Oni mają tyle oblicz ( nie mylić z twarzą!), że

  nie nadąży nikt ani NIC – po ludzku!

  Patrz na wektory działań – a cel się ukarze! – cierpliwości.

  „będą się bać spadającego liścia za plecami . . .”

  Strach jest dowodem zniewolenia – nigdy siły!

  Siłą jest pokój serca każdego, w Tradycji wierzącego.

  Tylko w Tradycji jest Siła Bożej Pomocy!

  Jedynym celem życia jest – Zbawienie!

  Reszta jest niczym.

 5. dzast testing said

  Zaslyszane:
  Czarny marsz. Blondynka drze jape:
  – Menstruacja! Menstrucja! Menstruacja!
  Jej kolezanka zwraca uwage:
  – Chyba – rewolucja!, rewolucja!, rewolucja!, co ?
  Pierwsza odpowiada:
  – Przeciez i tak chodzi o krew!

 6. NC said

  Fundacja p. Jandy opublikowała sprawozdanie finansowe za rok 2015.

  .https://netprstorage.s3-eu-west-1.amazonaws.com/9/2469/924398/sprawozdanie_finansowe_2015_r.pdf?response-content-disposition=inline&X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Date=20161004T020639Z&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Expires=14400&X-Amz-Credential=A
  KIAJDPAIKI3HF7DLRQA%2F20161004%2Feu-west-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Signature=07bd3e3f15b156cd50c96cd3fead572cc961d0fb77a6bfacc297a1f8e5215ea6

  Wynika z niego, że wynagrodzenia wypłacone przez Fundację wyniosły 6,981,059.60 zł, (blisko 7 milionów zł)
  Zatrudnienie wynosiło 41 osób.
  Wychodzi 170 tys zł na łebka rocznie.

  Do tego zysk do podziału 2,302,613.33 zł. (prawie 2 i pół miliona zł)

  Mogę sie domyślać, kto będzie partycypował w zysku (przypuszczalnie p. Janda i jej córka), ale na letnie wakacje w Toskanii i zimowe w Alpach wystarczy bez problemu 🙂

  Teraz widzimy, że jest istotny powód do protestowania na ulicach, ale nie jest nim zagrożenie „kultury i sztuki”, tylko widmo zmniejszenia zysku do podziału 🙂

 7. NC said

  2016-10-07 (piątek) @ 00:12:27

  2016-10-07 (piątek) @ 00:11:32

  Fundacja p. Jandy opublikowała sprawozdanie finansowe za rok 2015.
  http://fundacjakj.pl/pl/content/pl/o-fundacji/sprawozdawczosc

  Wynika z niego, że wynagrodzenia wypłacone przez Fundację wyniosły 6,981,059.60 zł, (blisko 7 milionów zł)
  Zatrudnienie wynosiło 41 osób.
  Wychodzi 170 tys zł na łebka rocznie.

  Do tego zysk do podziału 2,302,613.33 zł. (prawie 2 i pół miliona zł)

  Mogę sie domyślać, kto będzie partycypował w zysku (przypuszczalnie p. Janda i jej córka), ale na letnie wakacje w Toskanii i zimowe w Alpach wystarczy bez problemu🙂

  Teraz widzimy, że jest istotny powód do protestowania na ulicach, ale nie jest nim zagrożenie „kultury i sztuki”, tylko widmo zmniejszenia zysku do podziału🙂

 8. Macko said

  3. Boydar pisze „Mnie się nigdzie nie śpieszy.”….

  Źle, ze sie panu nie śpieszy!

  Jak bedzie za późno to juz nie da rady wrócić do stanu poprzedniego. O to chodzi?
  Defetyzm? Usypianie populacji? Demotywowanie?

  Chodzić na msze i modlić sie. Czytać Biblie.

  Wystarczy?

 9. Isia said

  … „Trwają spory, czy tak naprawdę żydzi rządzą Polską (…)” …

  Panie Michalkiewicz … kto, jak kto, ale Pan doskonale o tym wie, że … żydzi rządzą Polską … rzecz jest bezsporna … a na marsze żydowskiego KOD – u, czy na tzw. „czarny protest” żydówek, wraz z żydówką Jandą na czele (wiadomo, takie „pokazówki” są dobrze opłacane przez żydowskich „sponsorów”, w rodzaju znanego spekulanta Sorosa), rdzenni Polacy, stojąc z boku, patrzą się, jak na „kłótnię” w rodzinie … mamy więc w Polsce polityczny teatr … w wykonaniu żydów … myślę, że coraz mniej ludzi daje się na to nabierać …

 10. Rob said

  No teraz wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce będą nas bronić przed napaścią ze strony UE!
  Warto ich było sprowadzać.

 11. Rob said

  Czy pan Michalkiewicz kiedykolwiek stwierdził, że za zamachem stanu na Ukrainie stoją Stany Zjednoczone i to jednoznacznie potępił?
  Z tego co rozumiem to pan Stanisław popiera nasz sojusz z Imperium Szatana tylko narzeka, że to za darmo.
  Gdyby nam za to coś płacili to wszystko byłoby OK.

 12. Jaga said

  Czyżby pan publicysta zakładał, że „faszystowski reżym” nie składa się ze środowisk żydowskich? Szkoda w ogóle zamieszczać i czytać tego PiSmaka… Oczu szkoda. Kłamie i manipuluje w interesie tzw. żydostwa frankijskiego…

  Nie, nie zakłada. Wie to równie dobrze, jak my.
  Admin

 13. Marek said

  Interwencji wojskowej oczywiście nie będzie; Niemcy wyciągnęły wnioski z Norymbergi i Bundeswehra do Polski nie wkroczy
  ===
  Jak to nie będzie? Odkąd pojawiła się ustawa o bratniej pomocy, słyszałem od Pana Stanisława na okrągło, że wejdą szwaby i nas będą tresować.
  Nie wypada się czepiać tak wspaniałem publicysty, co jeździ po żydach koncertowo:)

 14. Boydar said

  „czas uczyni wszystko za mnie i za moją armię” – któryś ze słynnych generałów, być może Suworow

  To nie mnie brakuje już zegarka.

 15. Marek said

  Jeździ bo ma glejt?
  🙂

 16. Poziomka said

  „Nie ma przypadków są tylko znaki” jak mawiał ksiądz Bozowski. Jak to się ma do tego, że w co trzecim felietonie przywołuje Pan Stanisław ten cytat, do daty założenia jego własnego bloga?

 17. Joe said

  Pani Janda wykreowala „Wielkie widowisko” i jak kazdy rezyser ma ogromna radosc ze swego dziela.Kase dostala i pewnie juz schowala.Tylko skad tylu gapiow sie wzielo.Nawet P.Stanislaw udaje niewiedzacego ze spektakl p.t….Oduraczanie… jest wpisany w plan wielu panow z ktorymi P.Stasio jest na ty.

 18. Boydar said

  Tylko czekać, jak usłyszymy oburzony „Głos Teksasu” … 🙂

 19. re1truth2 said

  Czy chodzi o strzał w ‚kOlonko’? 😉

 20. Maćko said

  9 Isia – a kto kieruje Zydami? Pani zna Zydów? Cwane to, wije sie jak piskorz i gryzie jak zmija, ale do kierowania? Pani wie jaki oni maja bardak w Israelu??? Brak mieszkan – czynsze astronomiczne, inflacja, oszustwa, gwalty, porywania, tortury, handel organami…

  Zydzi, masoni to pastuchy i kaci. Glowa jest ponad nami, ukryta. Pani czytala Eden, Stanislawa Lema?
  Jako amator – cybernetyk widzial i przewidzial wiecej i wczesniej….

 21. Tosiek said

  Taaa nad żydami masonami są reptilianie:D

 22. Listwa said

  @8 Maćko

  I widzi pan jakie pan głupie pytania zadaje.
  Z ateisty zawsze wylezie. A taki obrońca papieża i dobra.

  Podważanie znaczenia Biblii, Mszy św. a do tego jeszcze wywyższania socjocybernetyki nic wartościowego nie da.
  Oczywiste jest, że nie idzie się na Mszę żeby zdobyć ziemniaków, studiować socjologię, czy korzystać z matematyki.

  Wszystko ma swoje miejsce. Już dawni jest za późno i już dawni polacy przegapili swe szanse. Teraz mogą wygrać tylko dzięki niekonwencjonalnym metodom. Pan lepiej pracuje nad tym żeby być w stanie uczestniczyć , a nie być pytającym trupem.

 23. Listwa said

  Miało być:
  „Już dawno jest za późno i już dawno polacy przegapili swe szanse”.

  Obecne pokolenia polaków są bardzo mierne, aż żal i zdziwienie, jak mając takie dziedzictwo można być tak żałośnie miernym.
  Miernota jest problemem, a pan ciągle żąda od innych podania planów.
  Sam nic nie będąc w stanie zaproponować, poza gadaniem i to często z błędami.

 24. Kar said

  re:12/..Nie, nie zakłada. Wie to równie dobrze, jak my.
  Admin
  ————————-

  ..masturbant jakis (!?) ..pod pierzyna w ukryciu..

  On jest znanym dziennikarzem i felietonistą, swoje procesy sądowe już przeszedł, a poza tym nie pisze o wszystkim naraz.
  Admin

 25. Boydar said

  @ Pan Listwa

  „… obecne pokolenia Polaków są bardzo mierne …”

  Ale allele nie zdechły 🙂 Siem bladzie jeszcze zdziwią. I tu Pan Gajowy ma świętą rację.

 26. Joe said

  Panie Boydar…Pan wie i my wiemy ze nie POkolenie POlakow bedzie sie rozliczac z papierowym tygrysem.Tygrys jest POliczony i zlokalizowany.100 lat udawal…tera przychodzi zaplata….Zlo wraca jak bumerang.

 27. Maćko said

  21. Tosiek – to pan to powiedział. Widział pan jakiegoś? 😉

  Tak okrzyczany „wróg popularny” , Morgan Bank, to ani reptylianie ani żydzi. Ok, Morganowie zostali zadeklarowani wrogami „ludu” bo nie byli żydami a nawet Zydów nie zatrudniali do lat 50tych, czyli byli doskonałym kozłem ofiarnym., a lemingoza to połknęła bez wazeliny dzięki masmendiom.

  22 To Pan Listwa nie wie. że nie ma głupich pytań??? Są niediagnostyczne odpowiedzi.

  23. Aby ocenić błędy innych trzeba wiedzieć i rozumieć a nie pokrywać braki byle czym a rozwlekłym.

  Co do pokoleń… to dzisiejsze pokolenie takie jest jakie jest dzięki poprzednim, zdrewniałym i nierozumnym, nieprawdaż, panie Listwa? Jeśli tacy są, według pana, to to jest pana wina. Co pan zrobił aby takimi nie byli?

  ——
  O ile wiem, J.P. Morgan urodził się jako żyd, ale się przechrzcił z nieznanych powodów.
  Admin

 28. Maćko said

  Listwa sobie poczyta
  http://laportelatine.org/accueil/accueil.php
  S’éloigner de la Tradition, c’est s’éloigner de l’Eglise, c’est parce qu’il est dans la nature de l’Eglise d’être une tradition qu’elle a toujours eu instinctivement horreur de la nouveauté, du changement, de la mutation, sous quelque prétexte que ce soit.

 29. Boydar said

  I owszem, Panie Joe; mane, tekel …

 30. Listwa said

  @ 27 Maćko

  Jak czytam niektóre pana pytania to nie ma wątpliwości, ze są.
  A wie pan co czyni, że pytanie jest głupie?

  @ 27 Maćko

  „Co do pokoleń… to dzisiejsze pokolenie takie jest jakie jest dzięki poprzednim, zdrewniałym i nierozumnym, nieprawdaż, panie Listwa? Jeśli tacy są, według pana, to to jest pana wina. Co pan zrobił aby takimi nie byli?”

  – proszę nie zwalać winy na poprzednie pokolenia. Ani na mnie w pana przypadku.
  Jak pan widzi dyskutuję z panem dla pana dobra.

  Dać przykład ?

 31. Listwa said

  @25 Boydar

  Ano nie. Dlatego ci co żyją powinni się wspólnie ratować. I też tych którzy chcą odżyć z truposzostwa. A jak nie chcą niech spadają.

 32. Boydar said

  Niech, Panie Listwo. Ale łódkę wypada zaordynować, albo nawet i zwyczajny ponton. Normalnie, jak chrześcijanin uchodźcy.

 33. Listwa said

  w hamerykę uderzył huragan.
  Puste półki, ludzie uciekają, paliwa brak, loty odwołane, burmistrz wzywa do ucieczki i ostrzega przed śmiercią.

  Czekamy na tę chwilę, kiedy Washington ogłosi, że stoi za tym Putin o Rosja.

 34. Isia said

  … (20) Pan Maćko … „a kto kieruje żydami ?”…

  … Panie Maćku … tęższe głowy od mojej szukają odpowiedzi na to pytanie 🙂 … ale odwołajmy się do żyda J. Tuwima, klasyka, który, w znanym wierszu zatytułowanym „Bank”, napisał …

  Jak czarne włochate kulki
  po banku toczą się srulki.
  Skaczą, skaczą nad biurkiem,
  targuje się srulek ze srulkiem.
  Srulek srulkowi uległ
  i biegnie do kasy srulek.
  Liczy drżącymi palcami
  i zmyka przed srulkami.
  W klubzeslach z dala od kasy
  siedzą srule – grubasy.
  Srulki z uśmiechem lubym
  kłaniają się srulom grubym.
  A w głębi – w ciszy – wielki jak król
  Duma
  sam
  wielki
  Srul.

  … na pańskie kolejne pytanie … „Pani zna żydów ?” …
  odpowiem krótko … „po owocach (czynach) ich poznacie” …

  … Panie Maćku … odnośnie Lema …

  … co prawda, w latach szkolnych, „zaczytywałam się” m.in. także w literaturze SF … zresztą, pod wpływem „sympatyzującego” kolegi, który podsuwał mi najbardziej wartościowe utwory w tym gatunku, więc od razu, nie błądząc wśród, przeważającego tam, „chłamu” (bo nie wszystko dało się czytać), „zaliczyłam” ówczesną klasykę SF … ale za Lemem nie przepadałam (wtedy nie wiedziałam o jego żydowskim pochodzeniu), a z jego twórczości najlepiej pamiętam „Bajki robotów” … „Edenu” nie przypominam sobie …

  …nota bene … z całej tej literatury SF do dziś mam w pamięci takie m.in. utwory jak: … A. Bestera „Gwiazdy moje przeznaczenie”, F. Herberta „Diunę” czy H. Kuttnera „Stos kłopotów” zawierający opowiadania o wynalazcy Gallagherze … z polskich J Zajdla „Cała prawda o planecie Ksi”, „Limes inferior” , K. Fijałkowskiego „Wróble galaktyki”, „Kosmodrom” … i parę jeszcze publikacji … miło powspominać … pozdrawiam Pana Maćka 🙂 …

  ..

 35. Maćko said

  34. Pani Isiu, milo powspominac, dzieki za przypomnienie.. Bestera chyba nie czytalem, ale tyle ksiazek przeczytalem w zyciu, ze moge nie pamietac o ile sie czyms szczególnym nie odznaczyl. Siergiej Sniegow – Dalekie Szlaki byl fascynujacy….
  Co do Edenu Lema, to czesc techniczno przygodowa jest zabawna, natomiast opis systemu panujacego na planecic Eden bardzo gleboko idacy. Duzo glebiej siegajacy niz wiedza nawet ludzi oczytanych.

  Pytanie, czy Pani zna Zydów, jest warte poglebienia, jak sie o nich mysli jako o Zydach na Swiecie.
  Uszanowani
  Macko

Sorry, the comment form is closed at this time.