Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

III wojna światowa na dniach?

Posted by Marucha w dniu 2016-10-06 (Czwartek)

Parę dni temu, rosyjska telewizja publiczna w programie głównych wiadomości zaprezentowała nagranie podsłuchanej rozmowy Johna Kerry z główną figurą terrorystów islamskich w Syrii.

Narastająca gwałtownie eskalacja tarć pomiędzy Rosją i USA, zmusiły w końcu prezydenta Putina, do demonstracyjnego wyjścia z dwustronnej umowy o utylizacji materiałów radioaktywnych służących do produkcji broni nuklearnej.

Już uprzednio Waszyngton zerwał porozumienie w sprawie Syrii, dokonując ataków lotniczych na jej terytorium, jak zwykle oskarżając o nie Rosję. Rzecznik Białego Domu, Mark Toner zagroził Rosji atakami terrorystycznymi na jej własnym terytorium, oraz innymi militarnymi działaniami [i].

Pomimo, że Rosja publicznie demonstruje dowody amerykańskiego terroryzmu, nie znajduje to na Zachodzie żadnego oddźwięku, gdyż media głównego rynsztoku niepodzielnie panują w sferze informacji tamtejszych społeczeństw.

Parę dni temu, rosyjska telewizja publiczna posunęła się tak daleko, że w programie głównych wiadomości zaprezentowała nagranie podsłuchanej rozmowy Johna Kerry [ii] z główną figurą terrorystów islamskich w Syrii. Poza faktem upublicznienia danych wywiadowczych, nie byłoby w tym nic sensacyjnego, bo każdy dobrze poinformowany człowiek na kuli ziemskiej wie, że organizacje terrorystyczne są tworem i bronią amerykańskich służb specjalnych.

We wspomnianej rozmowie Kerry nie tylko żalił się swemu rozmówcy na fakt bycia „ogranym” przez rosyjską dyplomację, ale również tłumaczył się gęsto z odejścia od podstawowego swego żądania wyrażanego hasłem: „prezydent Syrii Assad musi odejść”. Przy czym najbardziej szokująca była sama forma rozmowy, z której wyglądało, że Kerry rozmawia ze swym przełożonym a nie na odwrót.

Dokładnie nie wiadomo kim naprawdę jest Żyd przewodzący terrorystom islamskim i Sekretarzowi Stanu USA.. Wiadomo jest natomiast, że faktyczną władzę w zachodnim świecie dzierży przestępcza grupa bankierów Rotszyldów, która zdołała zagrabić 80% całego bogactwa naszego globu wartości astronomicznej sumy 500 tysięcy miliardów dolarów [iii]!

Nie istotne jest też kto stoi za każdą przywódczą marionetką „demokratycznego” zachodu. Istotne jest tylko to, że wykona ona polecenia swego „oficera prowadzącego”.

Wywodzący się z administracji Reagana, dr Paul Craig Roberts [iv], znający od podszewki waszyngtońską specyfikę, od lat ostrzegał Rosję i Chiny przed ugodową polityką w stosunku do Ameryki, twierdząc że rozumie ona jedynie język siły. Kilka lat temu nawet wezwał te państwa do ekonomicznej rozprawy z Zachodem, twierdząc słusznie, że lepszy jest globalny chaos ekonomiczny, niż globalna katastrofa nuklearna. Niestety przywódcy tych państw wybrali miękką taktykę, próbując grać na czas.

Dziś kiedy to Waszyngton oficjalnie mówi o zamiarze militarnej rozprawy z „reżimem Assada”, Rosja staje przed alternatywą użycia przeciw US Air Force swych systemów przeciwlotniczych S-300 znajdujących się w Syrii i rozpoczęciem tym samym III wojny światowej, lub podporządkowania się nowemu porządkowi światowemu.

My wszyscy stajemy zaś przed realną perspektywą totalnej zagłady w perspektywie dni i tygodni.

[i] http://news.antiwar.com/2016/10/04/state-dept-us-considering-military-other-options-against-russia-in-syria/
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/John_Kerry
[iii] https://www.quora.com/Why-does-500-trillion-rich-Rothschilds-are-not-on-Forbes-richest-people-list
[iv]http://www.paulcraigroberts.org/2016/09/30/bring-back-the-cold-war-paul-craig-roberts/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 20 to “III wojna światowa na dniach?”

 1. jamek said

 2. Lovshak-Rusofil said

  Rosja jest gotowa, przygotowana na kolejną żydobolszewicką perewrotkę, i wygra ten konflikt pomimo wysiłków Bammbo i lokalnych ratlerków typu Maciorewicze Greje i reszta hołoty

 3. Dictum said

 4. Piszę więc jestem said

  Pytanie zasadnicze:

  kto nam i w imię czego ustanowił

  hierachię wartości miejsc szczególnych Łask Bożych!

  Kto, jak i kiedy uznał Jasną Górę za miejsce, gdzie

  matka Boża swój tron postawiła?! – nie znalazłem nic na ten temat.

  Natomiast Kościół najwyższym swoim Autorytetem
  wskazał to miejsce!!!

  Gietrzwałd jest jednym z 4-ech miejsc na świecie, które Watykan

  swą władzą uznał, za miejsce zdarzeń NADPRZYRODZONYCH!

  Taką rangę ma tylko;

  Gwadelupe; Lourd; Gietrzwałd i Fatima! – koniec, nie ma innych!

  Ale jest tylko jedno takie miejsce na Ziemi, gdzie

  stanął Tron zniesiony z Nieba – tylko w Gietrzwałdzie!

  Zobaczcie jak nas oszukują, a w tle Wawel i

  Akt ogłoszenia sie Bogarodzicy – Królową Polski, ludu!! polskiego.

  Kto, gdzie , i kiedy może coś podobnego porównać!?

  Tron zniesiony z Nieba przez Aniołów

  stanął tylko w jednym miejscu

  na całym Łez Padole – w Gietrzwałdzie!

  Nie ma nic podobnego na całej kuli ziemskiej . . .

  gdzie biegacie moi drodzy Rodacy, komu dajecie swe ucho?!

 5. Siggi said

  Z pewną rezerwą odbieram art.choć daleki jestem aby ignorować generałów choćby amerkańskich,których cechuje spore ograniczenia w myśleniu jeżeli w ogóle myślą.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanie-groza-rosji-i-chinom-zabojcza-szybka-wojna?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

 6. Siggi said

  Wpis komentarzy:…..

  Nawet na onetowych forach coraz więcej ludzi dostrzega prawdę o usrańcach i całej tej sytuacji w Syrii. Kilka dobrych najnowszych komentarzy cieszących się dużym poparciem z tamtejszego forum:

  „~Wojna w Syrii : dobiega końca. Kilka dni temu minął równy rok od momentu, kiedy Rosja na prośbę Rządu i prezydenta Syrii Baszara Asada przystąpiła do działań militarnych wymierzonych przeciwko tzw. panstwu islamskiemu i różnym, sponsorowanym przez SZA i zachodnich imperialistów bandom rebeliantów. Gdyby nie postawa SZA i NATO, na terenie Syrii panowałby pokój już od kilku miesięcy. Niestety, piewcy i siewcy „demokracji” z SZA i tzw. Unii robili i robią nadal co tylko można, żeby zrealizować swój plan likwidacji Baszara Asada i pełnego skolonizowania Syrii. Ostatni zamach na rosyjską placówkę dyplomatyczną w Damazku sprawił, że ofensywa syryjskiej armii zyska na dynamice i doprowadzi wkrótce do całkowitego zniszczenia pupilów Obamy, Holanda, Merkelowej i reszty unijnej watahy i ustanowienia całej Syrii strefą wolna od
  imperialistycznych partyzantów made in cia”. Właśnie wczoraj dowództwo sił Rosji podjęł decyzję o wysłąniu do Syrii dużej grupy samolotów bojowych ( o tym cisza na onecie), które wesprą działania syryjczyków. O bezpieczeństwo rosyjskich lotników zadbają systemy obronne S-400 i S-300. Uderzenie rosyjskich samolotów na precyzyjnie zlokalizowane pozycje rebeliantów zostanie prawdopodobnie poprzedzone atakiem rakietowym z okrętów znajdujących się na wodach morskich Syrii.
  Ostrzeżenie wystosowane przez Rosję do sojuszników i sponsorów rebeliantów świadczy o tym, że Rosja nie widzi już dobrej woli ze strony SZA i NATO, a wszelkie dyplomatyczne zabiegi były bezowocnymi pogawędkami, które irytowały nie tylko opinię publiczną, ale także rosyjskich polityków i wojskowych.”

  „Syria to ostatnia zagraniczna baza Rosji i ustąpienie USA będzie oznaczało, że następnym celem rozwydrzonego bezkarnością USA będzie Rosja. Dlatego dla Rosji Syria to walka o Rosję i to USA nie będzie chciało umierać za Syrię. Rosja nie blefuje o czym świadczy świadome, dwukrotne zbombardowanie bazy amerykańskich specjalsów pomagających islamistom w Syrii i zbombardowanie bunkra tych specjalsów w Aleppo. Puki co w odwecie USA odważyło się zbombardować tylko wojska Asada a nie rosyjskie, bo wiedzą, że Putin nie powstrzyma się przed odwetem. Najbardziej przeciwne napaści na Syrię jest wojsko amerykańskie (nie mówią o skorumpowanych przez Haliburtony generałach
  USA tylko żołnierzach), które ma dość po walkach w Iraku i Afganistanie i które widzi jak traktuje się amerykańskich weteranów (1/3 bezdomnych na ulicach USA to weterani!) a jak na tych wojnach utuczyły się amerykańskie koncerny naftowe i generalicja. I społeczeństwo USA z wojskiem na czele widzi mimo kłamstw w mediach, że USA obalały najbardziej świeckie i postępowe rządy arabskie (Libia, Irak, Syria) by torować tam drogę do władzy islamistom a USA wspiera najbardziej zamordystyczne i fanatycznie religijne reżimy islamskie jak Arabia Saudyjska czy Kuwejt. ”

  „To ostrzeżenie Rosji jest związane przede wszystkim z planami Pentagonu zbombardowania lotnisk rządowych w Syrii. Sprawę planów w tej kwestii nagłaśniają już media i dlatego wersja „nieznanych” samolotów bombardujących oddaliła się w siną dal ale pozostaje zawsze otwarte wypowiedzenie wojny Syrii, którą de facto Stany wraz z Arabią Saudyjska prowadzą
  już od dawna. Jest natomiast nowy czynnik w całym tym religijno, politycznym koszmarze jakim jest stanowisko Turcji. Stany nagle pozbyły się najważniejszego sojusznika na tamtym terenie z najsilniejszą w NATO armią w Europie.Ma nad czym się zastanawiać prezydent Obama mający na dokładkę końcówkę kampanii prezydenckiej.”

 7. RomanK said

  http://rbth.com/science_and_tech/2016/10/06/why-did-the-russian-airline-buy-a-spaceport-in-california_636457

 8. RomanK said

  http://thesaker.is/russian-options-against-a-us-attack-on-syria/

 9. Glos Prawdy said

  Ja cały czas myślałam, dlaczego po takich zdradach, niespelnionych zobowiązaniach, Rosja nadal ufa USA. Na dwustronnych spotkaniach Kerr-ego i Ławrowa wszystko odbywa się ze strony amerykańskiej tak szczerze i przekonująco, że udawać i grać tak się nie da. Przychodzą do wniosku, że w ostatniej chwili Biały dom dostaje dyrektywy od tajnej władzy by zmienić taktykę i zrobić wbrew umowie. Co i należało udowodnić. Obama i wszystkie inne postacie polityki amerykańskiej są to tylko marionetki. Żyrinowski rzucił zdanie, że w Kremlu bardzo dobrze wiedzą. kto stoi za strasznym żywiołem na Sumatrze i w Tajlandzie . Ameryka użyła klimatyczną broń.

 10. Glos Prawdy said

  ten blog jest obserwowany również przez wrogów Rosji, przeciwników tego błoga. Na niektóre informacje, które wiedziałam tylko ja i umieszczalam tu, były znalezione odpowiedniki w języku polskim lub angielskim i podane na innych stronach pod sosem typu Wróg przygotowuje się do ataku, albo by sensację wzbudzić, wystarczy poczytać komentarzy. Dlatego myślę teraz, czy warto tłumaczyć wszystko z rzędu.

  Warto, warto!
  Admin

 11. Głos Prawdy said

  POLECAM!!!
  Поединок: Жириновский VS. Бом (HD) от 07.10.16
  Pojedynek: Żyrinowski VS. Bom (HD) od 07.10.16
  .https://www.youtube.com/watch?v=rtt8RAO9qaA

 12. Głos Prawdy said

  Cytaty z poleconego wideo:
  „Z tych 240 lat swojego amerykańskiego państwa, nie walczylisie tylko 21 lat.” – Zyrinowski. „Możecie nazwać za te 240 lat choć jedno dobre słowo pod adresem Rosji?”tylko obelgi i oskarżenia.Pomagamy zaprowadzić porządek w Europie na prośbę monarchów, a wy na nas z za oceanu zaczynacie krzyczeć, że coś nie tak robimy. Cała europa miała monarchiczny układ, a wy uciekliscie do Ameryki, wasi przodkowie, stworzyli republikę. Kto ucieka pierwszym z kraju? – przestępcy, kryminalny świat. I co zrobiliście odrazu – zastrzelili, wyeliminowali miejscową ludność. Ta bezczelność macie do tej pory we krwi
  Ameryka sama przyznała – oficjalne dane – o interwencję w inne państwa 563 razy.

 13. Głos Prawdy said

  Zyrinowski:
  „Druga wojna światowa, coście sami z Hitlerem nie walczyliście, dlaczego na nas czekaliście? Dlaczego nie poszliscie na Berlin? Kto naszczuł Japonię na Rosyjski imperium? 1904 r. Kto dał pieniądze Japonii, napuścił na Rosję? Wszędzie swój podły ślad zostawiacie, prowokatorzy, podrzegacze. I teraz przygotowujecie się do kolejnych wojskowych przygód. Ale u nas, Michael, schronów wystarczy dla wszystkich, u was ich nie ma, pomyśl o tym.
  Karybski kryzys, kto go zorganizował? – wy. Wasi generałowie radzili zacząć bombardować Związek Radziecki.Reagan zapomniał, że mikrofon jest włączony powiedział: „wydałem dekret, że Rosja powinna odejść w zapomnienie, zniknąc z mapy. Bombardowanie rozpocznie się za 5 minut.” bez żadnych uśmiechów i cienia żartu. A gdybyśmy uwierzyli temu wariatowi, to nacisnęlibyśmy na przycisk. A Carter też wydawał dyrektywę bombowac Związek Radziecki, 100 rosyjskich miast.samoloty wzbiły się w powietrze, a gdyby nie było odwołania rozkazu, co byśmy zrobili? ciągle przygotowujecie przeciwko nam wojnę, a potem oburzacie się i dziwicie, żesmy bronimy się. Rozdawaliście swoim autochtoni (aborygenom) zainfekowane, zakaźne koce. Kto tak postępuje? To po ludzku? A teraz podeszliście blisko granic Rosji. Po co? również Hitler gdy zaprowadził wojska blisko mówił – to tylko manewry. Postawiliście marionetek na czele państw i u nas próbojecie zrobić to samo.”

 14. revers said

  „Wojska Obrony Terytorialnej jako pierwsze spotkają się ze Specnazem – powiedział w Sejmie minister Antoni Macierewicz, budząc osłupienie u nawet najbardziej zagorzałych piewców obrony terytorialnej. U wojskowych osłupienia nie ma, jest konsternacja.”

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1678362,1,macierewicz-chce-wysylac-ochotnikow-na-specnaz-u-wojskowych–konsternacja.read

  Antek idzie na wojne.

 15. Boydar said

  @ GP (10)

  Ależ oczy-qurwa-wiście ! Znajduję czasem zupełnie malinach własne teksty czy sformułowania, nawet z tymi samymi błędami które jak szczający kot celowo w większości zostawiam 🙂

  Piszę o swoich, bo je pamiętam, ale całkiem cudze też są.

 16. Jaga said

  III wojna toczy się od dawna, a przed nami finałowa bitwa o Syrię – albo Rosja wybije jankesom i sorosom zęby i skończą się syjonistyczne rządy na świecie, albo sama zostanie podporządkowana i wraz ze swoim arsenałem w niedalekiej przyszłości wykorzystana przeciwko Chinom.

 17. Wlodzimierz said

  Sprawa jest dość prosta. Jeśli Żydzi chcą doprowadzić do IIIWS to doprowadza tylko że, później będą musieli siedzieć wiekami w tych ich bunkrach. No i nie wolno im zapominać o tym że Rosja nie jest osamotniona. Są : Chiny, Indie, Brazylia, Iran, Syria, Korea Pln. a kto się jeszcze przyłączy okaże się dość szybko …

 18. Boydar said

  „… Rosja nie jest osamotniona …”

  Zwycięska czy pokonana ? Co jest w Rosji takiego, że stanowi Imperium ? Dlaczego „stawiają” na Rosję ? Bo S-500 i Buława ?

  Bo historia.
  Admin

 19. Boydar said

  Bo historia, i bo Człowiek.

  … co jedno się z drugim wiąże.
  Admin

 20. markglogg said

  Robi się coraz ciekawiej

  1 października miał miejsce rakietowy na na gigantyczny, ultraszybki (45 mil/godz, czyli ok. 80 km/godz!) katamaran wojskowy HSV – 2 Zjednoczonych Emiratów u wybrzeży Jemenu: Thierry Myesan na http://www.voltairenet.org twierdzi, że zrobili to Ruscy, bo tylko oni mieli zdolne tego ataku dokonać pociski dalekiego zasięgu, oficjalnie się pisze, że zrobili to jemeńscy powstańcy Hutchi, którzy skądś mieli ciężkie rakiety chińskie. Pierwsza relacja poniżej jest po hiszpańsku, druga po angielsku z Tehranu:

  po francusku:
  De son côté, loin de craindre elle-même l’épreuve de force, la Russie maintient ses prétentions en Syrie et s’est secrètement déployée militairement au Yémen durant l’été. Samedi, elle a tiré un missile sol-mer sur le HSV-2 Swift, le catamaran perce-vagues de l’armée émiratie et l’a détruit. Bien que selon la presse altantiste, le missile été tiré par les Houthis et le fleuron de la Marine émiratie n’aurait été qu’endommagé, les faits sont têtus. Le message était adressé à la fois à l’Otan et aux pétro-dictatures du Golfe : la Guerre générale est possible et Moscou ne fuira pas.
  Thierry Meyssan

Sorry, the comment form is closed at this time.