Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Jacek o Wolne tematy (47 – …
  Bezpartyjna o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Ella o Między politycznym eskapizmem…
  Adrem o Polacy są zadowoleni z rządu…
  UZA o Polacy są zadowoleni z rządu…
  Janek o Jak zabito mały ruchu graniczn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Macierewicz (?) pogrąża Polskę

Posted by Marucha w dniu 2016-10-10 (Poniedziałek)

Żyjemy w kraju, w którym jednym z ważnych tematów bieżących dyskusji stało się zagadnienie „prawdziwości KOR”.

Zazwyczaj KOR był do tej pory kojarzony głównie z nazwiskami Jacka Kuronia i Adama Michnika, ale jak się okazuje, wynika to z zawłaszczenia prawdziwego KOR-u przez tych panów i ich ludzi, ze szkodą dla prawdziwych założycieli tej formacji – Antoniego Macierewicza i Piotra Naimskiego.

Szczerze mówiąc – nic mnie to nie obchodzi, kto jest bardziej ortodoksyjnym korowcem. Narodowcy, tak żyjący w Polsce, jak i na emigracji, nie tylko nie stali po jednej stronie sceny politycznej z tym środowiskiem, ale byli wręcz w stanie ideologicznego sporu z nim.

Dlatego z pewnością nie marnowałbym czasu na pisanie o KORz-e, gdyby nie to, że ideologia wyrażona w latach 70-tych przez jego twórców, pozostaje do dziś dnia ideologią wyznawaną i wprowadzaną w czym przez Antoniego Macierewicza i to zupełnie niezależnie od sporów o pierwszeństwo, prawdziwość itd., jak również dlatego, że obecny minister obrony narodowej jest w jakiś zaskakujący sposób kojarzony od kilkudziesięciu lat z Ruchem Narodowym.

W październiku 1977 r. środowisko KOR wydało pierwszy numer czasopisma „Głos”, w którym, jak to w pierwszych numerach bywa, ogłosiło swoje ideologiczne credo. Pomijam już Deklarację Ruchu Demokratycznego, w przypadku której czystą złośliwością z mojej strony byłoby wyliczanie nazwisk wybitnych opozycjonistów pochodzenia… yyy, no, wiadomo jakiego, zresztą każdy może sobie sprawdzić w naturze, czyli w „Głosie” nr 1.

Ale obok tej Deklaracji jest inny manifest podpisany już tylko przez Jacka Kuronia, Adama Michnika i Antoniego Macierewicza właśnie (kto kogo tu zawłaszczył, nie moja rzecz) pt. „Sprawa polska – sprawa rosyjska”. Jest w niej zawarty program walki z każdą imperialistyczną Rosją oraz program walki o niepodległy byt Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Możemy się także dowiedzieć, że „jest również prawdą, że w okresie Drugiej Rzeczypospolitej na równi z Rosją Radziecką uczestniczyliśmy w polityce rozbioru Ukrainy, Białorusi i Litwy”.

Dlatego sygnatariusze proponują następujący program działania: „walczyć z ksenofobią i szowinizmem we własnym narodzie, krzewić zrozumienie niepodległościowych aspiracji Ukraińców, Białorusinów i Litwinów. Krzewić zrozumienie, że z demokratami rosyjskimi łączy nas wspólnota celu w dążeniach demokratycznych i wolnościowych”.

Kuroń, Michnik i Macierewicz nie wahają się wezwać Polaków do poparcia takiego programu starym hasłem – za wolność naszą i waszą!

Konfrontując idee zawarte w ww. manifeście z naszą współczesnością musimy stwierdzić ich daleko idącą zbieżność z programem działania politycznego ministra Macierewicza, czy ministra Waszczykowskiego (swoją drogą ciekawe, jak mu idą zapowiedziane kontakty z demokratami rosyjskimi, wrogami dyktatury i imperializmu?).

Niestety, czasy, w których przyszło Antoniemu Macierewiczowi realizować program sprzed bez mała 40 lat, zupełnie się do tego nie nadają. Próba przeszczepienia na dzisiejszy grunt polski pomysłów zimnowojennych może skończyć się bardzo źle dla naszego kraju.

NATO jest oczywiście jedynie środkiem do celu dla Stanów Zjednoczonych, które już, już były w ogródku i witały się ze swoją wymarzoną pozycją globalnego hegemona, który sam ustanawia prawa i sam decyduje, które prawa go obowiązują, który – innymi słowy – robi, co chce. Niestety dla USA, na scenie pojawiła się Rosja Władymira Putina oraz Chiny, które dodatkowo wykupiły amerykański dług. Ameryka jest zadłużona po uszy, zagrożona w swojej pozycji jedynego mocarstwa i zaczyna zachowywać się nerwowo.

Niektórzy prorokują czarną wizję, w której USA, dokonując ucieczki do przodu, wywołają wojnę światową dla ratowania własnego kraju i to szybciej niż później, póki jeszcze militarnie dominują nad połączonymi siłami odradzających się i rodzących się potęg. Oczywiście jest to plan szaleńczy, plan zagłady naszego świata.

Dlatego nakazem dla wszystkich państw i narodów jest walka o utrzymanie pokoju poprzez powstrzymanie tych zapędów i stworzenie nowego systemu bezpieczeństwa światowego, do którego pierwszym krokiem będzie zlikwidowanie elitarnych klubów dla wybranych typu NATO.

Taka jest i powinna być także rola Polski. Niestety w swej zapiekłej rusofobii najwyraźniej minister obrony narodowej Macierewicz i jego kompani z rządu nie są w stanie rozpoznać prawdziwych zagrożeń. [Nie są w stanie? – admin]

Takim zagrożeniem, na naszym podwórku najistotniejszym, jest nabierający realnych kształtów pomysł sprowadzenia obcych wojsk na „wschodnią flankę NATO”. Drugim, nie mniejszym, jest poparcie dla budowy systemu (anty)rakietowego na terytorium Polski.

To już nie są żarty, fanaberie „agentów Putina”. Prezydent Rosji wyraźnie ostrzega (ostatnio na forum w Petersburgu, podczas spotkania z dziennikarzami), że Rosja doskonale wie, że tzw. tarcza antyrakietowa, jako technicznie tożsama z konstrukcjami obsługującymi bronie ofensywne, może być użyta do ataku, a nie do obrony i wie, że Amerykanie pracują nad rakietami, które będą miały zasięg pozwalający razić cele w Rosji z terytorium Polski i Rumunii.

Putin po raz kolejny przypomniał też, że to USA/NATO wycofały się jednostronnie z układu o obronie antyrakietowej ABM, że osaczają Rosję swoimi bazami, że dokonują lotów szpiegowskich tak, jak za czasów Zimnej Wojny.

Rosja o tym wie i wie, że w pewnym momencie znajdzie się pod ścianą, a wówczas będzie musiała zareagować. Tylko człowiek zaślepiony może nie widzieć, które instalacje i bazy, oraz – co najważniejsze – gdzie położone, mogą stać się obiektami takiej reakcji. Tym samym jest oczywistym, jak dalece pogorszy się bezpieczeństwo Polski w przypadku realizacji planów Macierewicza i spółki.

Nie dajmy się omamić – obce bazy w Polsce nie będą, jak w poprzedniej epoce, elementem równowagi sił, stabilizacji, odstraszania – będą elementem skrajnie konfliktogennym, elementem agresji i gry imperialnej światowego mocarstwa na polskiej ziemi.

Jeszcze jedno. Naturalnie „Macierewicz” to tylko hasło będące wyrazem realizacji błędnej i groźnej idei politycznej. Stąd znak zapytania w tytule. Sprowadzanie całej generującej wielkie niebezpieczeństwo dla Polski polityki zagraniczno-obronnej li tylko do nazwiska, osoby i działań ministra Antoniego Macierewicza jest oczywiście daleko idącym uproszczeniem.

Macierewicz prowadzi „swoją” politykę z pełną akceptacją najważniejszej osoby w państwie – nieformalnego naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego. Nikt do tej pory nie odważył się skrytykować meritum działań ministra ON, ani figuranci Kaczyńskiego pełniący najwyższe funkcje w państwie, ani kręgi partyjne PiS, ani propisowskie media. Macierewicz w przeciwieństwie do innych ministrów cieszy się jednoznacznym poparciem prezesa.

Dlatego wniosek jest dużo poważniejszy w opisanej sytuacji, niż w przypadku gdybyśmy mieli do czynienia z jakąś formą samowoli, czy też realizacji przez Macierewicza koncepcji przekraczających merytorycznie zakres dopuszczalny przez Kaczyńskiego.

A skoro tak, to musimy powiedzieć wyraźnie, Polskę pogrąża skrajnie rusofobiczna i mitomańska polityka odwołująca się wprost do romantycznego mistycyzmu wyrażającego się straceńczą walką aż po tryumf albo zgon, która cieszy się pełnym poparciem najważniejszej osoby w państwie – rzekomo pragmatycznego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jego niegdysiejszy pragmatyzm rozpłynął się raz na zawsze – wraz ze smoleńską mgłą.

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 41-42 (9-16.10.2016)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 20 to “Macierewicz (?) pogrąża Polskę”

 1. NICK said

  Jego oficjalne wykonawstwo (?). Tytuł.

  (zresztą, pozamiatane jest; od pewnego czasu widzę tu tylko ‚polin’; enklawki i skanseny pomijam w ocenie)

 2. MG-42 said

  Dla tego my POLACY musimy wziac stery polityki Polski w swoie rece.

 3. Jaga said

  Co się nie udało Hitlerowi, uda się Macierewiczowi, Michnikowi i kolesiom-kornikom.

 4. Zerohero said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/10/10/wojna-domowa-na-ukrainie-10-10-2016r-593-dzien-od-nowego-rozejmu

  Ktoś ma jeszcze wątpliwości jaką to „obronę terytorialną” wymyślił rebe Macierewicz?

  „muszą być przygotowane na kształt sił specjalnych, ale osadzone w społeczności lokalnej”

  Rebe Macierewicz zamierza zrobić coś co nie ma precedensu w historii ludzkości, mianowicie zbudować pospolite ruszenie o poziomie wyszkolenia doborowych jednostek komandosów. Dalej czytamy:

  Obrona terytorialna ma być zdolna do „działań antykryzysowych, anty-dywersyjnych, antyterrorystycznych oraz anty-dezinformacyjnych w obronie bezpieczeństwa cywilnego oraz dziedzictwa kulturowego narodu polskiego”.

  anty-dezinformacyjnych – w to akurat wierzę. Żołnierz z OT Macierewicza najpewniej będzie rozlazłym oblechem trollującym w Internecie. Napisze coś źle o Izraelu, a on ci odpisze „won ruska k…wo”.

  Motywacja rebe jest prosta

  „Nawet jeśli przybierają inne nazwy lub mundury jakiejś republiki ludowej, to wiadomo, że jest to ‚Specnaz’ i posługuje się takimi metodami walki. I to z nimi spotkają się w pierwszej kolejności wojska Obrony Terytorialnej Kraju”

  Trzeba mieć niezłe fekalia w głowie aby klimaty ze wschodniej Ukrainy przenosić na Polskę, gdzie przecież nie mieszkają Rosjanie.

 5. NICK said

  NICK said

  2016-10-10 (poniedziałek) @ 14:44:09
  Tytuł.
  Kontra Polacy. Tu. Na miejscu.
  Tam się zaciągną „ukraińcy”, ‚chazarowie’ i, nieco polactfa.
  Do tego ustawka 1066 o „bratniej pomocy”. Kilka innych.

  Już jest po Nas a wkrótce fizycznie.

  Ustawka 500+ zapewni pełnoprawnych niewolników. Wychowa ich tzw. państwo. Polin.

 6. #STOPCETA 15 PAŹDZIERNIKA protest w Warszawie https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/10/10/stopceta/

 7. Gusstek said

  KRAWAT CZYLI SMYCZ NA DOLE ;WOLNY CZLOWIEK ; POMYSLI SWOLOCZ; MUTTERJEWISH;RACZYLOBYSIE;…….NAJSERDECZNIEJSZE POZDROWIENIA DLA pana boydara i pana maruchy ,zycze universalnej cierpliwosci……dosc nienawisci do slowian anglossasskich….my niestety tak wypowiadamy litere `´R`´ dosc tej wielowiekowej nienawisci do slowian .niebieskookich,zilonookich,chrzescijan…panie marucha pan mi otworzyl moje zaplesniale galy na swiat, wielkie,ogromne -Dziekuje…. zaczelo sie od lubeki i bursztynu skonczy na kghm ,dosyc! pora dzialac,dosc,anglossass gdy slyszy akcent polaka na zachodzie ,pyta wpierw ….ty rus ? ? nie ma sie co oszukiwac …

 8. Boydar said

  Uprzejmie Panu Gustkowi dziękuję. W przyszłości proponuje jednak zmienić kolejność życzeniobiorców; w przyzwoitym towarzystwie pierwszeństwo należy się Gospodarzowi.

  Od jakiegoś czasu uznaję statystyczną prawdę, że w Anglii muszą też być normalni ludzie, zasługując na wsparcie, choćby i na razie tylko myślą. Czy Słowianie, nie wiem, ale każdy normalny jest nam bratem. Między innymi z tego powodu odstąpiłem od swojej niegdysiejszej koncepcji zatopienia jakimś większym nukiem tego gniazda szerszeni w całości.

  Przekonujące jest mię także to, że kogoś przecież musiały żydoszkopy podbić. Zazwyczaj nie bandytów jak oni tylko właśnie normalnych. A geny mają to do siebie że potrafią trwać przez wieki w ukryciu.

 9. gustek said

  panie boydar ale pan skromny…. Pan Marucha 12 Points, mister boydar sex points,….we opend ouer minds……dobrze zaserwowane ? …my sie ruozumiem yes, ma ,lub ? .. ?

 10. gustek said

  panie boydar werbuj pan…. a nie odstraszaj …..tu gustek … z serdecznym niskim uklonem……. w cieniu lesniczego…..dosc hassu do lewego……i.t.d…………………wcale tylu lesniczemu nie okazalem( zad ? ) ,z boku przykuclem.. acount zachowujac z obawy o bana……3:2 ..tez cuus,jak kiss

 11. Boydar said

  Pan Marucha, Panie Gustku, jest na takim levelu, że nie musi się nawet odzywać żeby powiedzieć co się należy. Ja muszę się mocno nastarać a i tak pewności potem nie mam że nie skrewiłem. Kłaniam się również.

 12. gustek said

  Panie Boydar dla nas Pan jest nr. 2 zaraz przy jedynce ,blisko lesniczego, niskie uklony Panu, i Gospodarzowi ,caluje stopy , Wam ,dzieki za otwarcie patrz-gau, na otoczenie ,dalej tak. szanujmy sie ,kto wchodzi do mleczarni chce mleko lub mlekopodobne….

 13. Boydar said

  No to trzymajcie się tam Wszyscy ciepło. I modlić się, szczerze !

 14. gustek said

  no to trzymajcie sie tam wszyscy razem cieplo i modlic sie ale glosno i szczerze z doznaniem ……do konca……….i nie czekac mi czasem na rozgrzeszenie tylko wyszta mi stond ….

 15. revers said

  ad5

  … lub kartele. Tylko po co komu +500 zlp.? gdy wszystkie polskie gojki beda wysterylizowane glysofatami, roundapami. Chyba dla koszer dzieci i z terenow nie zdobytych przez Monsanto-Bayer.

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/77301-jak-kobiety-staja-sie-bezplodne-depopulacja

 16. revers said

  uchodzcy dostana +500

  http://pikio.pl/warszawski-sad-zadecydowal-500-otrzymaja-takze-uchodzcy/

 17. Prawdą w Pejsy said

  Dlaczego nie piszecie prawdziwej nazwy tego „ćfaniaka”, boicie się, wy zamulone szczepionkowe patrioty? On się wabi Izaak Singer, żydek a nie Polak a Polska mu służy, jak całej koszernej hołocie, do rabunku. On kocha ynteres i peniąc a nie Polskę.

  ——-
  Ooo, ktoś odkrył Amerykę i jeszcze naubliżał…
  A idź Pan sobie stąd!
  Admin

 18. Boydar said

  Żydek nie żydek, kocha nie kocha, macie (17) przeje bane, jak za Jüdischer Ordnungsdienst

  Alles raus !!!

 19. Lily said

  Tylko etniczny Polak,patriota potrafi zadbac o Polske,i jej etnicznych mieszkancow.
  Polacy w Polsce,traktowani sa jako obywatele
  drugiej klasy. Na polonofobie,polakozerstwo nie ma paragrafow.

 20. revers said

  Macierewicz za Pentagonem, opanowanym przez ponerologicznych psychopatow i syjonistow wie ze wojna z Rosja gwarantowana http://ren.tv/novosti/2016-10-06/v-ssha-zayavili-chto-voyna-s-rossiey-prakticheski-garantirovana?utm_source=smi2

Sorry, the comment form is closed at this time.