Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Norwegia odgradza się od Rosji murem

Posted by Marucha w dniu 2016-10-10 (Poniedziałek)

Norwegowie zupełnie nie są z tego zadowoleni, donosi BBC. „Nie chcemy tego ogrodzenia. Chcemy takich samych stosunków z Rosją, jakie mieliśmy przez te wszystkie lata” — cytuje BBC słowa taksówkarza Sivonen Tucker.

Według Tucker wielu mieszkańców miasta Kirkenes, które znajduje się niecałe 10 kilometrów od rosyjsko-norweskiej granicy, myśli tak samo. „To tak, jakby ktoś zbudował ci na podwórku dwumetrowe ogrodzenie. Byłbyś zaskoczony, dlaczego twój sąsiad to robi” — cytuje BBC Sivonen Tucker.

Od upadku „żelaznej kurtyny” władze po obu stronach ciężko pracowały, aby rozwijać relacje i wprowadzić ruch bezwizowy dla miejscowych mieszkańców.

„Wielu Norwegów jeździ do Rosji po tańszą benzynę i alkohol, a Rosjanie przyjeżdżają do Norwegii po towary masowej konsumpcji. Wcześniej norweskie władze rozpoczęły budowę ogrodzenia na granicy z Rosją w celu wzmocnienia kontroli na granicy i aby regulować napływ uchodźców. Jego długość wynosiła 200 metrów [!? – admin], a wysokość — 4 metry. Ale nawet bez 200-metrowego odcinka ogrodzenia sytuacja z uchodźcami ma „element farsy”.

W ubiegłym roku tysiące imigrantów przekroczyły granicę na rowerach, ponieważ według prawa oni nie mogli przekraczać jej na pieszo, zaznacza BBC.

„Jeśli norweskie władze budują ogrodzenia, to znaczy, że potrzebują ich” — uważa Zoja Maszkowa handlująca na rynku. Według niej tutaj przyjeżdżają nie tylko syryjscy uchodźcy. Według wiceministra sprawiedliwości Ove Vanebo Norwegia prowadzi „bardzo dobry dialog roboczy” z Rosją w związku z ogrodzeniem. Przy tym według niego ogrodzenie na rosyjskiej granicy jest dłuższe.

Budowa ogrodzenia powinna zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni, ale pojawił się problem. Jeden z odcinków trzeba przenieść i zbudować na nowo, ponieważ został umieszczony zbyt blisko rosyjskiej granicy, donosi BBC. „Teraz pochłonie to jeszcze więcej pieniędzy niż wcześniej. Całe to ogrodzenie jest pośmiewiskiem” — uważa Sivonen Tucker.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 4 to “Norwegia odgradza się od Rosji murem”

 1. WI42 said

  Kompromis, który powstał z przychylności Rosji Norwegowie szybciutko zapomnieli.
  „During a meeting in Oslo on 27 April 2010, President of Russia Dmitry Medvedev and Prime Minister of Norway Jens Stoltenberg announced that the territorial dispute in the Barents Sea was settled.[48][49] The agreement is a compromise which divides a disputed area of around 175,000 square kilometers (68,000 sq mi) into two approximately equally sized parts.[42] The agreement was signed on 15 September 2010 in Murmansk by Medvedev and Stoltenberg.[50][51] The Parliament of Norway unanimously approved the treaty on 8 February 2011. The debate lasted only an hour, and all representatives of Norwegian political parties praised the agreement.[52]”

  https://en.wikipedia.org/wiki/Norway%E2%80%93Russia_border
  Delimitation agreement

  A to, że był to układ korzystny dla Norwegii świadczy głosowanie w norweskim parliamencie.
  Państwa, podobnie jak ludzie szybko zapominają to dobre co dostają tanim kosztem lub za darmo od innych, …

 2. Zerohero said

  W Norwegii nakręcili nawet serial „Okkupert” (okupowani) o tym jak Rosja w XXI wieku podbija Norwegię, ponieważ Norwegia przestała wydobywać gaz.
  Ch z tym, że Norwegia jest w agresywnym i ekspansywnym NATO
  Ch z tym, że Norwegia bawi się w ekologię u siebie, ale dostatnio żyje ze sprzedaży gazu za granicę i nie zrezygnuje z tych zysków
  Ch z tym, że prędzej „sojusznicy” z USA by ją zajęli za ograniczanie Zachodowi dostaw węglowodorów
  Ch z tym, że w Norwegii są Ameryjkanie
  Ch z tym, że Rosja z wycofania się Norwegii z runku gazowego tylko zyska, więc powinna napaść Norwegię ale z PRZECIWNEGO powodu. A jeśli Norwego zaprzestanie wydobycia, to na Kremlu powiny strzelić szamapny

  Dla widzów z rzadką sr*ką w głowie, takie drobiazgi nie mają znaczenia. Panie i Panowie, prezentuję bolszewickie, zachodniackie g propagandowe. Serial Okupowani:

  https://www.youtube.com/results?q=okkupert

 3. NICK said

  Niech się odgradzają.
  A co Nam po tym?

 4. revers said

  No niech sprobuja z muzulmanami …

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/96953-holandia-jest-smiertelnie-chora

Sorry, the comment form is closed at this time.