Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Pan Prezes obrabia tylko tych, których nie lubi!”

Posted by Marucha w dniu 2016-10-10 (Poniedziałek)

Politycy opozycji komentują z oburzeniem wywiad, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił w ostatni weekend dla kilku europejskich tytułów.

Sugerował w nim m.in., że Lech Wałęsa „ma wielki deficyt intelektualny”. [A nie ma?? – admin]

Janusz Zemke, polityk związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i były wiceminister obrony narodowej, w studiu telewizyjnym TVN komentował wraz z Pawłem Kowalem ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Nie mógł pojąć, dlaczego prezes PiS oczernia swoich przeciwników politycznych w prasie w tak mało w istocie wyrafinowany sposób.

— Powiem wprost: pan prezes obsmarowuje w tym wywiadzie i Lecha Wałęsę, i Donalda Tuska, i ministra (Radosława) Sikorskiego, i KOD oczywiście. Po jakiego diabła wynosić te swoje obsesje i niechęci na podwórko europejskie?— zżymał się Zemke.

Rzeczywiście, sformułowania użyte przez prezesa PiS odbiegają od szeroko rozumianych standardów dyplomatycznych. Jarosław Kaczyński o Lechu Wałęsie uprzejmy był powiedzieć, że „ma wielki deficyt intelektualny”, a o Komitecie Obrony Demokracji — że „niekiedy reprezentują go grupy, które przy pomocy różnych nadużyć skorzystały z przejścia z komunizmu do demokracji”.

Paweł Kowal bronił swojego pryncypała. Uznał, że jego zachowanie to „norma w dzisiejszym świecie”, ponieważ „pewne problemy polityczne nie dadzą się zamknąć gdzieś tu w Polsce”. Postulował, aby o różnych sprawach, również wewnętrznych, mówić głośno na forum Unii Europejskiej.

Zemke przypomniał mu, że w tej kwestii PiS jeszcze do niedawna stał na straży poglądu, że Unia nie powinna wtrącać się w polskie sprawy.

— Nie może być przy tym obłudy. Takiej, że pan prezes i PiS mogą to robić (wyrażać swoje zdanie na każdy temat — przyp. TD), a każdy, kto ma nieco inne zdanie, to wara mu, bo to jest antypolskie — podsumował Janusz Zemke.

Jarosław Kaczyński dał upust swoim politycznym frustracjom. „Obrabianie tyłków” politycznym przeciwnikom świadczy o tym, że rząd PiS jest zaskoczony ostatnią falą krytyki, która na niego spada — najpierw ze strony kobiet, obecnie zaś ze strony nauczycieli, którzy protestują przeciwko planowanej przez PiS reformie edukacji.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “„Pan Prezes obrabia tylko tych, których nie lubi!””

 1. NICK said

  Tytuł.
  Kota nie lubi?

 2. Rafał said

  W roku 2020 szatan zostanie zniszczony do czwartego pokolenia ! ! ! Polacy ocaleją !

  Jesteśmy całkowicie uspokojeni.
  Zatem nie ma sensu trollować tym samym tekstem N razy.\
  Admin

 3. NICK said

  „Sugerował w nim m.in., że Lech Wałęsa „ma wielki deficyt intelektualny”. [A nie ma?? – admin]”

  Sugerujący ma mniejszy. Potwierdzam deficyt.
  Zresztą. Sugerujący sugeruje w Polin.
  A jemu sugerują ukryte władze tego nowotworu.
  Złośliwego.

  My zaś sugerujemy się sugerowaniem.
  I dobrze Nam z tym, nieprawdaż?

  [„Wałęsa”, „Kaczyński” to jedna drużyna (…)]

 4. ERROR 404 NSZ said

  Swego czasu udzielałem się w lokalnym stowarzyszeniu katolickim , czyniącemu dużo, dużo dobra…
  Raz po mszy ksiądz zaprosił nas na herbatę i opowiadał jak to lokalni kacykowie z po i pis wyzywali się na wizji a pózniej u rzeczonego księdza nomen omen przy herbacie prawie głaskali się po kolanach …
  Publicznie teatr a w kuluarach prawdziwe oblicze hipokrytów …
  Te ekipy od 89′ roku dobrze się bawią , niekiedy tylko zmieniając nazwy… niestety na nasz koszt..

  Pozdrawiam ERROR 404 NSZ…

 5. Yah said

  ad 3

  Żeby tylko klepali się po kolanach. Oni robią razem przekręty, ustawiają wybory celowo się podkładając ku uciesze nic nie jarzącej gawiedzi. I tak się kreci od ponad 25 lat „wolność”. Panie Error tak jest nie tylko na Podlasiu , tak jest wszędzie, w całej Polsce. I nic nie można zrobić, bo ci ludzie maja do stracenia zbyt duże pieniądze ….

 6. juraman said

  „ma wielki deficyt intelektualny”. [A nie ma?? – admin]” – admin sugeruje, ze skarżący się ma wielką nadwyżkę intelektualną. Czyżby?

  Źle Pan odczytał. – admin

 7. Isreal said

  ten z fotki, jaki podobny do urbana …

Sorry, the comment form is closed at this time.