Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przełomowy wyrok sądu w Warszawie. Uchodźcy otrzymają 500+

Posted by Marucha w dniu 2016-10-11 (Wtorek)

Ta przełomowa decyzja Sądu Administracyjnego w Warszawie uprawni imigrantów do pobierania pieniędzy z programu 500+. Wszystko za sprawą uchylenia przez warszawski sąd odmowy przyznania imigrantce świadczenia na jej dzieci.

Mowa o uchodźczyni z Azji, która w kwietniu złożyła wniosek o przyznanie świadczenia w ramach 500+. Wniosek został jednak odrzucony przez prezydent Warszawy. Powodem odmowy miał być fakt, że Azjatka nie zaznaczyła rubryki „dostęp do rynku pracy”.

Imigrantka nie zamierzała jednak godzić się na takie rozwiązanie sprawy. Dzięki jej odwołaniom problem odmowy przyznania 500+ trafił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten stwierdził, że ustawa dotycząca pomocy państwa w wychowaniu dzieci jest nieprecyzyjna w kwestii uchodźców.

Ponadto, sąd opierając się o Konstytucję RP i art. 3 Konwencji o prawach dziecka, przyznał kobiecie prawo do otrzymywania świadczenia w ramach 500+. W momencie, kiedy wyrok sądu się uprawomocni, Azjatka otrzyma pieniądze na swoje dzieci.

http://pikio.pl

Czyli są pieniądze dla uchodźców, których w Polsce „nie ma” i ma nie być.
Admin

Komentarzy 25 to “Przełomowy wyrok sądu w Warszawie. Uchodźcy otrzymają 500+”

 1. NC said

  Wojewódzki Sd Administracyjny nie zauważył, że Azjatka nie jest polskim obywatelem i jako taka nie jest uprawniona do jakichkolwiek świadczeń na koszt polskiego podatnika.

 2. Pan Samochodzik said

  ustawa dotycząca pomocy państwa w wychowaniu dzieci jest nieprecyzyjna w kwestii uchodźców.

  Taki był zamysł. Wszystko gra.

 3. Boydar said

  Niezależnie od treści mojego (70) komentarza na Wolnych Tematach, uważam że świadczenia dla uchodźców winien wypłacać nie Skarb Państwa (bo co on winien) lecz stronnicy akcesji do bractwa ciotki Makreli. Adresy i nazwiska są znane, na biednych nie trafiło.

 4. Jack Ravenno said

  Ręce opadają… Rozumiem te pieniądze dla polskich rodzin żyjących w nędzy ale to jest przegięcie!

 5. Plausi said

  Inwazja migrantów na UE

  jest starannie przygotowaną operacją, w ramach prowadzonej od dziesiątków lat wojny przeciwko UE, przez naszych przyjaciół z USRAela. Lepiej, administracja Polski została już przed laty zmuszona wysłać polski „Legion Condor” do Izraela.

  Celem USRAela jest stworzenie ”kordonu sanitarnego”.

  Migranci zostali wysłani do UE także w tym celu, aby odpowiednio obciążyć budżety jego wszystkich krajów, dlatego agentka pani Merkel tak uparcie żąda rozdzielenia na wszystkie kraje, kosztami utrzymania migrantów z krajów, które USRAel napadł. Zwraca uwagę fakt, że „Azjatka” otrzymała znakomite wsparcie jurystyczne ze strony organizatorów operacji, przy czym prawnicy, por. TK, stwierdzili, że „ustawa … jest nieprecyzyjna”, więc rozstrzygnęli na korzyść organizatorów inwazji.

  Uważniejsi czytelnicy spotkali się z doniesieniami, że migranci zostali wyposażenie w środki komunikacji i są przez organizatorów inwazji stale koordynowani, n.p. w Bułgarii

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/migranci-z-syrii-zadaja-lepszych-warunkow/71rsp6

  inwazorzy stawiają żądania

 6. Kapitan Bąba said

  Jak zapowiedzieli przed wyborami ten program 500+ to miałem takie przebłyski, że to może być ukryta forma transferu kasy do uchodźców – wypłaty wprost zasiłków dla nachodźców, większych niż minimalna pensja wyprowadziła by ludzi na ulice. Po poparciu CETA mam jakieś dziwne myśli, że to wszystko są elementy jakiegoś większego planu.
  Aha – no i najnowszy pomysł wielkiego lotniska przesiadkowego w centrum Polski – mam przeczucia kto byłby zainteresowany szybką przesiadką do Polski – ale to pewnie teorie spiskowe.

 7. Abstrahując od treści orzeczenia, dla mnie najciekawsze jest jednak to, że WSA w Warszawie postawił się w roli tak jakby Trubunału Konstytucyjnego. Ustawa mówi bowiem wprost, że 500 przysługuje cudzoziemcom (tym którzy posiadają kartę pobytu) jeśli na karcie widnieje adnotacja „dostęp do rynku pracy”. Takiej adnotacji uchodźcy w swoich kartach nie posiadają. WSA orzekł wbrew przepisom ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci.
  Wyrok jak najbardziej nadaje się do kasacji, tylko czy szeryf Zbigniew Zero Ziobro będzie miał odwagę? Wątpię.

 8. Boydar said

  Panie Minutus. jeśli jest Pan w temacie, to daj Pan dwa słowa jak ten „dostęp do rynku pracy” powinniśmy rozumieć; człowiek nie ma czasu wszystkiego sam rozkminić.

 9. W myśl art. 244 ust.1 ustawy o cudzoziemcach adnotację „dostęp do rynku pracy” zamieszcza się w karcie pobytu w przypadku zezwolenia udzielonego cudzoziemcowi, który jest uprawniony do wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jest zwolniony z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę (uprawnieni są np. uchodźcy, cudzoziemcy posiadający pobyt stały, obywatele państw członkowskich UE; zwolnieni z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę to np.: absolwenci polskich szkół ponadgimnazjalnych, studenci studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, posiadający ważną Kartę Polaka, małżonkowie obywateli polskich posiadający zezwolenie na pobyt czasowy z tego tytułu, pracownicy naukowi na uczelniach).
  Karta pobytu potwierdza m. in., że cudzoziemiec posiada zezwolenie na pobyt czasowy, stały ale także status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą (taki „gorszy” status uchodźcy).
  Jednakże zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (art. 87) cudzoziemcy posiadający nadany w Polsce status uchodźcy są uprawnieni do wykonywania pracy. Zgodnie z ustawą o cudzoziemcach powinni mieć tą adnotację. Sam bardzo się zdziwiłem, że Urząd do Spraw Cudzoziemców (odpowiedzialny za wydawanie kart pobytu) takich adnotacji nie zamieszcza na kartach. Dlaczego? Właśnie dlatego, że spryciarze myśleli, że dzięki temu 500 nie będzie szło dla uchodźców! Tak właśnie tworzy się prawo w Polsce. Ale o tym wszyscy z pewnością wiedzieli. Politycy też raczej wiedzieli, że 500 prędzej czy później będzie szło dla uchodźców.

 10. jazmig said

  Te pieniądze od początku są pomyślane, jako pieniądze dla uchodźców oraz imigrantów. Chodziło głównie o Ukraińców, ale inne nacje też mogą się na nie załapać. To jest świadoma dywersja PiS wobec Polski.

 11. Adam Ryglowski said

  Pytać rudego z Berlina /Brukseli – a co z Polskimi Rodzinami , co wyjechały 5 – 6 lat temu do UK , – i za chwilę nie będą nawet mieć tamtejszych żadnych świadczeń !!!???

  Nie dotyczy to mnie , i mojej rodziny 🙂

  Rok temu pytałem –
  – PO CO NAM T. K . ?
  Dziś pytam , po co nam takie „sondy” ?
  Miesiąc temu proponowałem wyjazd na konsultacje i wskazówki ‚naszego’ Min. Spr. do Turcji , -do ichniejszego Prezydenta , jak robi się ” porządki w prawie/ osobach prawo czyniących”

  i co
  .
  jak za bolka
  .

 12. Boydar said

  Dzięki, Panie Minutus.

 13. revers said

  re4

  dla polskich rodzin 100 tys zlp kary jak w przypadku matki 4 dzieci z Poznania Justynie Sochy za NOP, stop szczepionkom dla tubzlcow, sprawa 13.10.16 w Poznaniu.

  Sad da plus500, a TK utrzymal w mocy za przekroczenie predkosci o 50km/h, bardzo restrykcyjne prawo i ustawe o konfiskacie prawa jazdy.

  No gdzie my zyjemy?

  Ukraincom to malo +500, pracka w PL, wyrzucic polakow z Niemiec, Anglii i zastapienie raboczymi z ukrainy w dluyszej perspektywie czasowej.

 14. Ot talmudyczne zbiry zawsze goja wykiwaja. Musze przyznac ze spotkalem wielu zwyklych gojow ktorzy po „tresurze” na zarzydonych fakultetach tak sie im pokielubasilo w glowie ze gadaja ja prawdziwie czosnki. I czemu tu sie dziwic…Jak toto chlapnie instynktownie cos inaczej po „gojsku” to ma zaraz dziwne „poczucie winy” ze cos nie tak z jego kiepela….Ilez to sie p. Gajowy nameczyl by toto gadajace na droge rozumna naprowadzic…ale jak widac „zabetonowany” ugór ciezko użyźnić :-)))). Niedoczytalem….czy 500+ nalezny w takim razie bedzie takze ukrainskim imigrantom..??? Wszak „dostep do rynku maja” jak obiecal Morawiecki. Pan NC #1 nie ma sie co „martwic”. Stalmudyzowane „goje” z PiSu pogrzebia, pomacaja i wywracajac podszewke chalata nadzorujacego chazara zinterpretuja przepisy zgodnie ze „spolecznym oczekiwaniem”….Podstawowa cecho denenerujaca spoleczenstwa jest masow ztrucie umyslu talmudycznym relatywizmem….Polecam studium filozoficzne ks. prof Boleslawa Jozefa Gaweckiego (KUL) „Zadnienie Przyczynowosci w Fizyce”, Pax 1969 !!!! Czy ktos z Panstwa widzial w formacie e-booka ?

 15. Sowa said

  Wystarczyło w Art. 1 skrócić punkt 2 do jednej pozycji:
  „2. Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje:
  1) obywatelom polskim; ”

  http://www.program500plus.pl/files/ustawa-o-pomocy-panstwa-w-wychowywaniu-dzieci-z-dnia-11-lutego-2016.pdf

  No cóż, po to potrzebne były manifestacje KODu.

 16. Sowa said

  Re 5. Kapitan Bąba:

  Skoro o lotniskach, to o ile to centralne lotnisko raczej nie powstanie (projekt pod nazwą CPL – Centralny Port Lotniczy), to na potęgę rozbudowuje się lotniska małe, bez żadnego uzasadnienia ekonomicznego. I mimo to, że do nich się dopłaca, to funkcjonują. Są to np. Szymany (k. Szczytna), Babimost (k. Zielonej Góry), Świdnik, Goleniów. Coś jest na rzeczy. Struktura rozproszona jest w pewnych przypadkach lepsza, niż scentralizowana.

 17. RKM said

  Niedługo będziemy tu mieli morze UPAdlińców, więc Polacy będą licytowani z własności, ziemi i majątków. Niejedna Ojcowizna pójdzie na 500+ i mieszkanie plus dla potomków banderowskich katów Polaków z Wołynia.

 18. Tych, którzy rządzą Polską, powinno się powywozić na taczkach. Wszystkich co do joty.

 19. Sowa said

  Re 18: Na taczkach? Dokąd? Chyba że do dołu z wapnem, to ok.

 20. Greg said

  Nowy, związany z tematem, bardzo ciekawy wykład dr. Jaśkowskiego.
  .https://www.youtube.com/watch?v=XIEi-vMnUT4

 21. zamiast_utrzymywać_różnych_brudasów_dooświęcimskich_-_wspierajmy_to_co_sami_mamy_najlepsze! said

  https://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14650350_1230031183736578_7752099152294294905_n.jpg?oh=f8071f322b70fcd189e1938f90e986a7&oe=586C1258

 22. 1)

  2)

  NIE DLA PSA KIEŁBASA !!!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.