Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Moskwa „czeka”: Macierewicz weźmie emeryturę w rublach!

Posted by Marucha w dniu 2016-10-12 (środa)

Roman Giertych w programie Moniki Olejnik w TVN zasugerował, że minister obrony PR Antoni Macierewicz działa na szkodę polskiej armii – i tym samym realizuje rosyjskie interesy.

— On doprowadza Polskę do stanu bezbronności! — stwierdził były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w programie „Kropka nad i” w telewizji TVN, gdzie był gościem redaktor Moniki Olejnik.

Komentując poczynania Antoniego Macierewicza, Roman Giertych nie przebierał w słowach.

— Ja się zastanawiam, czy emerytura pana Antoniego Macierewicza nie będzie kiedyś płacona w rublach — wypalił polityk, dając do zrozumienia, że minister obrony działa na rosyjskie zlecenie, a w najlepszym razie nieświadomie działa na korzyść Federacji Rosyjskiej i realizuje jej politykę osłabiania polskiego państwa.

Rzeczywiście, w gronie krytyków Macierewicza takie głosy są słyszalne od dawna. Krążą żarty, sugerujące, że „Macierewicz to ruski szpieg”. Ich motywacją nie jest jednak bynajmniej niechęć wobec Rosji, a nieudolność Antoniego Maceirewicza, która czasem wydaje się aż niewiarygodna. Stąd podejrzenia, że minister „robi to celowo i po prostu mu za to płacą”.

— Jeżeli PiS mówi, że wzmacnia armię, to znaczy, że chce uzbroić ją w łuki, maczety, chłopców z obrony terytorialnej — złościł się Roman Giertych w programie red. Olejnik. — Antoni Macierewicz doprowadził do likwidacji WSI, kompromitując przy okazji ideę lustracji.

Giertych nie chciał nawet komentować „wyczynów” ministra obrony RP i jego ekspertów w sprawie śledztwa smoleńskiego. Bulwersuje go również brak poparcia ze strony PiS na drugą kadencję Donalda Tuska w Radzie Europejskiej.

— Gdyby udało się postawić Tuskowi zarzuty karne, wówczas państwa europejskie musiałyby na to jakoś zareagować, a Kaczyński osiągnąłby w ten sposób swój cel — obaliłby przeciwnika, którego się boi, bo już kilka razy z nim przegrał. PiS chce, aby Tuska oskarżono o cokolwiek — mówił Giertych.

W jakiej walucie Antoni Macierewicz otrzyma emeryturę? Nie wiadomo, zapewne musi popsuć jeszcze trochę w polskiej obronności. Póki co powód do zadowolenia ma inny wielki polski sojusznik — Wujek Sam.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Moskwa „czeka”: Macierewicz weźmie emeryturę w rublach!”

 1. RKM said

  A czy kagan Singer nie będzie brał czasem emerytury w szeklach?

 2. RKM said

  A czy upowszechniający się w Polin system dwuwładzy, opierający się na istnieniu kagana (Singer) oraz króla („naczelnik” Kalkstein), czasem nie jest zapożyczony bezpośrednio z talmudycznej Chazarii?

 3. revers said

  No coz jako wtajemniczony rublownik, Antek M. nie zalapal sie na lot do Smolenska trefnym Tutkiem. Nie byl na miejcu katastrofy, choc rubli mu starczylo na obiad pod Smolenskiem przed odjazdem samochodem do Warszawy.

 4. Lovshak-Rusofil said

  Oba debile i sprzedawczyki Maciorewicz i Gertych powinni pobierać emeryturę w Szeklach, należy im się na starość Dużo Szekli, Słońce i Plaża w Tel Awiw, napracowali się Syjoniści obaj mocno w upokarzaniu Polski…

 5. wanderer said

  Delirium maximum.

 6. jazmig said

  Emerytura Macierewicza będzie płacona w dolarach, a Giertycha – w dojczmarkach, bo do tego czasu euro nie będzie.

 7. JerzyS said

 8. RomanK said

  Wlasnie…. Nocna Zmiana Klucz do zrozumienia Najwiekszej Zdrady Polakow!

  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/nocna-zmiana-%e2%80%93-czy-nocna-zdrada/

 9. Boydar said

  Wcale nie największej. Poza tym, zdradzić może swój. Daliśmy się oszukać, ale nie była to zdrada.

 10. NICK said

  Słowo – wytrych.
  I nie do Największej Zdrady… .

 11. ojojoj said

  Zauwazcie, a moze juz dawno zauwazyliscie, ze utrwalilo sie na swiecie ze usa to wujek sam. Chce przypomniec, ze sam to samuel, zydowskie imie. Takie mentalne programowanie „bydla”.

Sorry, the comment form is closed at this time.