Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

DRL odparła atak sił zbrojnych pod Kominternowo. Wśród najemników byli Polacy

Posted by Marucha w dniu 2016-10-13 (czwartek)

Władze proklamowanej w trybie jednostronnym DRL oskarżyły ukraińskie siły zbrojne o próbę przerwania frontu w okolicach miejscowości Kominternowo.

Powstańcy odparli atak, ukraińskie siły zbrojne poniosły ciężkie straty – poinformował dziennikarzy zastępca dowódcy sztabu powstańców DRL Eduard Basurin.

Grupa kontaktowa ds. uregulowania sytuacji na Ukrainie 21 września podpisała w Mińsku decyzję ramową o wycofaniu sił i środków stron konfliktu w Donbasie. Proces wycofania miał rozpocząć się 1 października, lecz nie został on ukończony. Powstańcy i ukraińskie siły zbrojne oskarżali siebie nawzajem o naruszenie rozejmu.

Basurin powiedział, że ukraińscy wojskowi podjęli „szaloną próbę” przerwania obrony między miejscowościami Kominternowo i Leninskoje. Według słów przedstawiciela DRL siły zbrojne czterokrotnie szturmowały pozycje, ale bez skutku.

„Niestety nie udało się uniknąć strat wśród naszych obrońców. Zginęło dwóch wojskowych, pięciu zostało rannych” — podkreślił Basurin.

Według danych DRL ukraińska armia straciła o wiele więcej żołnierzy — po ich stronie jest 15 ofiar i 25 rannych.

DRL twierdzi, że w ataku na pozycje powstańców uczestniczyli zagraniczni najemnicy. „W związku z bardzo niskim przygotowaniem pododdziałów ukraińskich sił zbrojnych do tych celów wysłano najemników z Polski i Gruzji” — cytuje słowa Basurina Doniecka Agencja Informacyjna.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “DRL odparła atak sił zbrojnych pod Kominternowo. Wśród najemników byli Polacy”

 1. revers said

  Jeszcze dzisiaj jeden wojskowy helikopter zestrzelili na Donbassem

  http://news-front.info/2016/10/13/armiya-dnr-sbila-boevoj-vertolyot-vsu/

 2. NICK said

  Polak. Żydowi najemny.
  Rżnie brata. Cichociemny?
  Brata. Słowianina.

  Hulaj. Piekła ni ma.

  Ni ma?

 3. Inkwizytor said

  Jacy KURWA Polacy. Jebane chachły, pierdolone UPAińcy z polskim paszportem

 4. Metro said

  Przypominają sie Legiony Dąbrowskiego, sqrwysyny co skończyły jako poławiacze zbiegłych nlewolnikow na Haiti.

  Setki lat walki w zydowskiej sprawie.

 5. RKM said

  Nie wierzę, żeby Polacy strzelali sobie w kolano. To zapewne potomkowie banderowskich niedobitków po akcji Wisła, których w Polsce przecież nie brakuje. Wcześniej siedzieli cicho po swoich norach, teraz dzięki poparciu banderopisu powystawiali swoje bandyckie łby. Dzisiaj szkolą się rezając swoich braci, jutro podniosą rękę na Polaków.

 6. 3# p. Inkwizytor…eszystko jasne i jednoznaczne. Maciarwicz pewnie bedzie rozdawal banderowskiej progeniturze Virtuti Militari …bedzie to nie pierwsze i nie ostanie zbeszczeszczenie przez beszczelnych chazarow najwspanialszego naszego odznaczenia wojskowego. Zbiera sie na mdlosci….Krol Stanislaw juz u schylku swoich lat byl zmuszony przypiac osobiscie Order Orla Bialego jakiejs wyjatkowej kanalii. W czasie dekoracje ..juz nie mofgl sie powstrzymac…i szepnol do ucha gadzinie…”Synu ..pamietaj jeno by zdjac ten order jak beda cie wieszali…..”…

 7. revers said

  W DLR koazacy porzysiegaja na Bogurodzice …

  http://news-front.info/2016/10/14/na-donbasse-kazakov-stalo-bolshe-prinyatie-kazachej-prisyagi-na-pokrovu-presvyatoj-bogorodicy/

  a najemne polskojezyczne mieso i cyborgi za Alaha Akbara przy bagnecie utknietym analnie pulk K. i mamonowego baala, tudziez odwrocony krzyz lub petogan.

 8. to co sie dzieje obecnie na terenach wielkiej i poteznej kiedys SLOWIANSZCZYZNY! przechodzi ludzkie pjecie! we wszystkich tych krwawych plemiennych (slowianskich ) walkach nie ginie ani jedna sztuka! „czlowieka”:) gina tysiacami (w samej ukrainie zabitych w plemiennych walkach 75 tysiecy …goi:):) ani jeden „czlowiek” identycznie bylo w czasie rewolucji tak zwanej bolszewickiej (jak opisuje juzef marja bochenski bolszewicy spalili 16 tysiecy prawoslawnych cerkwi! 12 tysiecy kosciolow ,3 tysiace meczetow, i ………tylko jedna synagoga!!!!!( bylo ich 16 tysiecy:) bo nieudalo jej sie „bolszewikom” uratowac ogien przeniosl wiatr z pobliskie palacej sie Cerkwi. A….wszystkie encyklopedje i naiwyzsze uczelnie i uniwersytety,szkoly! a nawet zlobki!:) na matce ziemi ! jak jeden maz:) jednym glosem ! podaj ze „bolszewicy” w Rosji walczyli z kazda odmiana religji:):):) piekne co:):)

 9. Kazek said

  RE 8 Jak można zweryfikować te informacje?

 10. Greg said

  #8
  To był tylko poligon szatana. Jego wojna dopiero przed nami.
  .http://wolna-polska.pl/wiadomosci/morze-krwi-prawda-o-rewolucji-bolszewickiej-dr-gregor-2016-10

Sorry, the comment form is closed at this time.