Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Holandia: Trwają prace nad „eutanazją dla każdego”

Posted by Marucha w dniu 2016-10-13 (czwartek)

Holenderski rząd planuje opracować projekt ustawy, zgodnie z którym obywatele, którzy uważają, że „ich życie jest skończone”, będą mogli uciec się do „wspomaganego samobójstwa”, nawet jeśli nie są oni nieuleczalnie chorzy.

„(Ludzie), którzy doszli do świadomej decyzji odnośnie tego, że ich życie jest skończone, powinni mieć możliwość, pod warunkiem spełnienia ścisłych i precyzyjnych kryteriów, aby zakończyć swoje życie w sposób, który uznają za godny” — czytamy w liście minister zdrowia Edith Schippers i jej kolegi z Ministerstwa Sprawiedliwości Arta van der Stera wysłanym do parlamentu.

Dokument stwierdza, że ustawa musi jeszcze zostać opracowana w szczegółach, uściśla Reuters. Przewiduje się, że do prac nad dokumentem, który może zostać przyjęty przed końcem 2017 roku, władze zaangażują lekarzy i specjalistów w danej dziedzinie etyki.

W 2002 roku Holandia stała się pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował czynną eutanazję. Zgodnie z prawem kraju z tego sposobu zakończenia życia mogą skorzystać tylko ci, którzy doświadczają cierpienia nie do zniesienia i nie mają nadziei na wyzdrowienie.

Następnie medyczne wsparcie śmierci nieuleczalnie chorych zostało zalegalizowane w Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii i czterech stanach USA. Kilka krajów zalegalizowało „bierną” eutanazję, w której lekarze po prostu zaprzestają walki o życie pacjenta w celu przyspieszenia naturalnej śmierci.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “Holandia: Trwają prace nad „eutanazją dla każdego””

 1. NICK said

  Zatem kupujmy cebulki tulipanów.
  I, inne „kwiatki”.
  Wzorowo.

 2. Kronikarz said

  Wysoko rozwinięta cywilizacja.

 3. Zgorzkniały said

  Dzisiaj dobrowolne, za dekadę ichniejszy ZUS będzie decydować kto pożył już sobie wystarczająco długo.

 4. NICK said

  Ichniejszy i „nasz” ZUS, NFZ (…) już decydują.

 5. ojojoj said

  Ciekawy link o woli zycia chorych ludzi, ktory wstawila Prywatna Osoba w Wolnych Tematach:

  https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/nie-przesadzic-ze-zdrowiem

 6. wanderer said

  Co te gnoje zrobili z ta Europa.. Lech dostal na co zasluzyl za traktat.

 7. La Reine Toronto said

  Holendrzy mowia o eutanazji dla kazdego otwarcie a ile jest panstw co sie do tego nie przyznaja? no np. Kanada? to jest problem dla kazdego z nas ….bo panowie tego swiata nie chca wyplacac emerytur i rent dla tych co sa juz nieproduktywni…
  no to czesc!

 8. Siggi said

  Mnię się przedstawia,że jak komuś życie niemiłe a jeszcze go wgonią w depresję,to jego wola idzie się…trachnąć i po problemie.To tak teoretycznie.
  Ale w ogóle życie jest darem i to darem bożym należy go przeżyć jak najbardziej po ludzku,twórczo,no I jak najdłużej.Niedopuszcalnym jest aby inne czynniki np.państwowe miały o trwaniu życia decydować tak jak na Zachodzie tzw.W Holland wygląda na to,że starych ,ciężko chorych nieuleczlnie traktują jak „złom”bezużyteczny i do… piachu.
  Co innego w USA.Gdzieś w latach początkowych 70-tych tamtego wieku pewien milioner po 50-tce poważnie chory postanowił zrobić przerwę w swoim życiu I sfinansował drogą wówczas hibenację samego siebie.Tak wówczas szeroko rozpisywała się prasa,która jeszcze wtedy nie nazywano mass-ko-MEDIA.
  Nauka,medycyna,laboratoria naukowe zawsze w Ameryce stały na najwyższym światowym poziomie.Podjęto się realizacji planu milionera,który uzyskał zapewnienie naukowców,że z chwilą jak nauka,medycyna będzie w stanie wyleczyć ludzi z choroby,na którą zapadł milioner,to w związku z tem będzie podjęte działanie „wybudzenie” milionera I ciąg dalszy jego amerykańskiego życia już po pełnym wyleczeniu.
  Przyjeto milionera do wybitnego laboratorium,gdzie grupa najwybitniejszych uczonych zajęła się przygotowaniem pacjenta do … dalszego życia póżniej.
  Wprowadzono go w bardzo głęboką śpiączkę farmakologiczną,porządnie umyto,ogolono wszystkie włosy a nastepnie zaczęto ściągać do specjalnych pojemników jego płyny ustrojowe.Następnie w jego tętnice,żyły I inne ważne miejsca wprowadzono powolutku specjalne preparaty w stanie płynnym,które nie zamarzają nawet przy minus 100stop.C.Kiedy wykonano te procedury milioner w pozycji leżącej(… nie wiem czy oddychał) zatrzymano mu serce i został wwieziony do specjalnego tunelu mrożącego,gdzie powoli ,przez kilka godzin został poddany temperaturze minus 40stopni C,następnie umieszczony w specjalnej komorze,gdzie dalej temperature spadała do minus 55C i w takiej mniej więcej on”śpi”,ale nie snem wiecznym.To już trwa ze 40 lat i on „czeka” na lepsze czasy,kiedy medycyna poradzi sobie z tą jednostką chorobową ,która go dopadła.
  Jest w tym logika.
  Rodzina nie ma powodu do płaczu.Uważają ,że on nie umarł.Pogrzebu nie było,stypy też.
  Mnię tylko intryguje,co z jego…duszą?Gdzie ona jest?Z nim,w niebie,w piekle?

  PS. A p e l !
  Do Wandaluzji,żeby nie próbował na swój sposób „przeanalizować” naukowo tegoż.Napewno o tym czytał w l.70-tych tamtego wieku i teraz trza patrzyć po gazetach,czy piszą o „wybudzeniu” milionera,bo postęp w medycynie jest kolosalny.

 9. lopek said

  Une prowadzą w poszczególnych państwach – różne eksperymenty. Holandia i Szwecja są na szpicy. Oczywiście tutaj chodzi o to aby nie płacić ludziom nienadającym się już do pracy. Nie chodzi tutaj o to, że jak masz forsę pod poduszką i nie korzystasz z ZUS – to cię nie zabiją. Zabiją bo przez swoje bezczelne oddychanie produkujesz CO2… i tak dalej.

 10. błysk said

  Powierzchowne komentarze ,nie oddające istoty rzeczy. Masoneria ma olbrzymi plan ludobójstwa : zmniejszyć ludzkość do 1 miliarda /niektórzy mówią nawet do 600 milionów/ .Realizowane jest to przez najrozmaitsze sposoby : trucie niezdrową żywnością , a być może że przez zatruwanie wody,dalej propagandę pedalstwa /nie będą się rozmnażać/,także przez propagandę eutanazji ,jak w Holandii, ale na tym ne koniec ,wkrótce obowiązkowej śmierci ,być może na ostatniej uczcie ,będą podlegać wszyscy przeciwnicy „postępu” i osoby w wieku pozaprodukcyjnym. A wszystko dlatego,że ludzie dobrzy są letni .

 11. taka eutanazja to luksusik – od 4 tys, € w gore za usluge . A potem pogrzeb – od 6 tys. € w gore . Dla biednego to to nie jest .

 12. .. u nas w Kanadzie mamy to samo w pierwszym kroku – niby to tylko dla chorych.. a mamy tu nie pełnosprawnych ponoć około 7 milionów..A może to jednak zalegalizowane przez współczesnych NAZI ludobójstwo?

 13. revers said

  W Polsce nie trzeba ustaw etanazji, starsi i niedostosowani sami umieraja z glodu w w umieralniach zwanych domem opieki. Wystarczy ustawa opiekuncza ze skutkiem smiertelnym.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Podopieczni-domu-opieki-w-Zgierzu-byli-glodzeni,wid,18539881,wiadomosc.html?ticaid=117e89

Sorry, the comment form is closed at this time.