Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Siekiera_Motyka o No deal, Mister Trump?
  - o No deal, Mister Trump?
  Pinxit o No deal, Mister Trump?
  - o Wolne tematy (83 – …
  Maćko o Wolne tematy (83 – …
  Maćko o Wolne tematy (83 – …
  Marek Lipski o No deal, Mister Trump?
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  Birton o MSZ: Polska nie poprze Węgier…
  Maćko o Wolne tematy (83 – …
  adsenior o No deal, Mister Trump?
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  Maćko o No deal, Mister Trump?
  Maćko o No deal, Mister Trump?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 389 obserwujących.

Tajemnice Syberii – Okuniowo

Posted by Marucha w dniu 2016-10-13 (czwartek)

Na Syberii, w obwodzie omskim, jest miejsce, znane w całej Rosji jako jedno z najbardziej mistycznych. I to nie żadna świątynia czy pomnik, lecz zwykła wioska o skromnej nazwie Okuniowo.

Jest to osada dość młoda – za rok założenia wsi uznano 1770. Jednakże wielu badaczy jest zdania, że ludzie zamieszkują te tereny od znacznie dawniejszych czasów.

Z wioską Okuniowo wiąże się mnóstwo legend, a najbardziej znana nawiązuje do pięciu jezior — nazywają się one: Daniłowo, Leniowo, Szczuczje, Potajonnoje i Szajtan-oziero.

Zgodnie z miejscowymi legendami woda i borowiny tych jezior posiadają właściwości lecznicze. Tak samo jak obfitująca w jony srebra woda święcona, woda z miejscowych jezior może być przechowywana przez całe lata w zamkniętych naczyniach i nie psuje się.

Istnieje teoria, że wszystkie jeziora jednoczy ze sobą podziemna rzeka, która zapewnia ich wodzie niepowtarzalny skład cennych mikroelementów. Badacze mają jeszcze zająć się tą sprawą.

Na razie wiadomo na pewno, że woda z jezior w okolicach wioski Okuniowo, rzeczywiście, potrafi leczyć, na przykład większość chorób skóry. Zresztą, zdaniem miejscowych mieszkańców Szajtan-oziero, co w dosłownym przekładzie z tureckiego oznacza Czarcie jezioro, niezależnie od jego piękna i niezwykłej przezroczystości wody jest bardzo niebezpieczne, należy więc unikać kąpieli w nim. Natomiast jest to raj dla wędkarzy, rosną tu najpiękniejsze lilie wodne, a w pobliskich lasach jest mnóstwo grzybów i jagód. Wieczorami zachwyca niezwykłe świecenie się powietrza nad wodą.

Zgodnie z legendą jest to promieniowanie magicznego kryształu znajdującego się na dnie jeziora.

Uczeni nie potrafią wytłumaczyć na razie tego zjawiska, zakładają jednakże, że jeziora w okolicach Okuniowa mogły powstać w wyniku upadku odłamków olbrzymiego meteorytu. Ta hipoteza znajduje potwierdzenie w kształcie i ulokowaniu jezior — wszystkie znajdują się na jednej linii, w jednym kierunku, a także ich głębokości.

Ponadto są tu notowane anomalie magnetyczne, wahania sejsmiczne i inne dziwne zjawiska przyrodnicze. Na dnie jeziora Daniłowo, na przykład, nurkowie wykryli głęboki dół, nad którym zwisa karnisz ze starymi, omszałymi drzewami. Potwierdza to tezę, że niegdyś dno jeziora było powierzchnią ziemi.

Ze względu na legendy, a może też wskutek leczniczych właściwości tych jezior, wioska Okuniowo stała się miejscem prawdziwej pielgrzymki turystów. Dla nich zbudowano campingi i zajazdy, gdzie można komfortowo spędzić noc i smacznie zjeść. Gościnni mieszkańcy chętnie opowiedzą przyjezdnym miejscowe legendy, w tym także najbardziej fantastyczne — o jeziorze pod nazwą Potajonnoje, czyli tajemnicze, ukryte.

Nieprzypadkowo tak się nazywa. Doświadczeni przewodnicy nie odmawiają śmiałkom towarzyszenia im w poszukiwaniach tego jeziora, jednakże od razu zawiadamiają, że sukces tej wyprawy wcale nie jest gwarantowany. Można zabłądzić w nieprzebytych zabagnionych lasach. Nie brakuje też twierdzeń, że jezioro Potajonnoje potrafi zmienić lokalizację — i nie każdemu pozwala zbliżyć się do niego.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 to “Tajemnice Syberii – Okuniowo”

 1. Leszek Karpinski said

  Fajna sprawa jeśli to prawda. Natura ma swoje bogactwa, lecz człowiek niestrudzony dojdzie wszędzie, a jak wpuścić tam jeszcze naukowców to wkrótce woda będzie trująca a nie lecząca.

  Całe szczęście, że nie dopuszczono naukowców do elektroniki… 😉
  Admin

 2. Pytajnik said

  Czy ta postac na fotosie niesie francuskie Caracany by je utopic?
  Nic dziwi zatem wscieklosc koszerneo Hollanda na Rosje.
  Jak france moga protestowac kasacje kontraktu Carakanow po tym co zrobili z Mistralami?

 3. wanderer said

  re. 2 Pytajnik
  Nie.
  To komary ktore wylegly sie z mulu jeziora Potajonnoje.

 4. takatam said

  re 3 Jeżeli tam fruwają takie monstra to nie jadę ;))

 5. gnago said

  rozmiary tych samic ułatwiają zabicie odpędzenie ale takie ukłucie może zaboleć śmiertelnie . Ale kłujki nie widzę zatem samce roślinopijcze

 6. Boydar said

  http://www.interfax.ru/photo/2138/24699

 7. Boydar said

  http://omskzdes.ru/culture/30485.html

 8. globtroter said

  W Rosji jest więcej ciekawych cudów nieodkrytych:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tragedia_na_Prze%C5%82%C4%99czy_Diat%C5%82owa

Sorry, the comment form is closed at this time.