Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (89 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-10-13 (czwartek)

Jak się okazuje, oboje rodziców Adama Michnika (1946-) – Helena Michnik (1903-1969) oraz Ozjasz Szechter (1901-1982) – zginęli w Holokauście.

Wstrząśnięci powyższą informacją wpisujemy poniżej uwagi na różne tematy.

klopsy

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/10/10/wolne-tematy-88-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/10/17/wolne-tematy-90-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 239 to “Wolne tematy (89 – 2016)”

 1. Greg said

  To trzeba ściągnąć i powielać!
  .http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wazne-przetrwac-warunkach-apokaliptycznych-zastosowanie-ziol-dla-zdrowia-leczenia-spozycia-video-2016-10

 2. NICK said

  Hucpa hucpę pogania.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Czarny-Protest-przed-domem-prezesa-PiS-Jaroslawa-Kaczynskiego,wid,18541966,wiadomosc.html?ticaid=117e64

 3. NICK said

  Wstępniak Gospodarza.
  Za parę lat będzie to prawda” stosowana.
  A o Stefanie Sz. (…).

 4. revers said

  Woda w rekach starszych braci w wierze, to po wiela swiecona woda?na chrzest nie straczy, i to w Czestochowie, osrodku sanktuarnym. O strazy pozarnej zapomniec.

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/10/08/zydzi-przejeli-wodociagi-czekaja-nas-gigantyczne-podwyzki-cen-wody/

 5. Peter said

  Tragedią naszego narodu było ciągłe zastępowanie racjonalnego myślenia politycznego mistycyzmem. Dzisiaj podniecamy sie beatyfikacja Jana Pawła II, walczymy o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie oraz mamy stronnictwo polityczne, które chce obwołać Jezusa Chrystusa Królem Polski. Można byłoby to zrozumieć w czasach Mickiewicza, kiedy nikt rozsądnie myślący nie mógł się spodziewać, ze upadną nagle trzy mocarstwa, które podzieliły się Polską (niestety, nie bez znacznego udziału ówczesnych polskich warstw uprzywilejowanych) i powstanie wolna Polska. Wówczas, ucieczka w mistycyzm mogła mieć swoje uzasadnienie. Chociaż, takie idee jak „Polska Chrystusem Narodów” zapowiadały nieobliczalne skutki dla Polski. Rozumiał to znienawidzony przez wielu pseudo-patriotów margrabia Wielopolski, który chciał zrobić dla Polaków tyle, ile wówczas było to możliwe. Polacy woleli jednak rzucać się w boj z przeważającymi silami wroga, tracąc po każdym powstaniu dotychczasowy stan posiadania. Jednym z powodów takiego postępowania był niewątpliwie kac moralny jaki miała polska szlachta po utracie Rzeczpospolitej.
  Obawiam się, że nasze polskie przekonanie, jakobyśmy byli ulubieńcami Pan Boga, a możne nawet narodem wybranym „numer 2,” może kiedyś doprowadzić nas do niemiłego rozczarowania a i uwielbiany obecnie powszechnie “polski Papież” Jan Paweł II może być (co nie daj Boże!) znienawidzony przez własny naród. Czyż mogą bowiem być aż dwa „narody wybrane”? My już wielokrotnie w historii uwierzyliśmy, ze znajdujemy się pod szczególnym boskim protektoratem. Wybraliśmy Matkę Boską na Królową Polski a obecnie mamy stronnictwo polityczne, które nawet Jezusa chce mianować Królem Polski. Jakaż to byłaby ulga oddać sprawy polskie w boskie ręce i nie zawracać sobie głowy myśleniem i działaniem na rzecz kraju. Jakież to polskie i szlacheckie zarazem („Polska nierządem stoi”), ale również po chłopsku sprytne. Przecież nawet sam Lech Wałęsa, który musiał sobie przecież doskonale zdawać sprawę z tego jakie siły sterowały przemianami w Polsce po oficjalnym upadku komunizmu, uwierzył chyba, że podobnie jak Jan Paweł II, również on był zesłanym przez Pana Boga “mężem opatrznościowym,” który zapewni Polsce świetlaną przyszłość. Pamiętamy wszyscy jak będąc Prezydentem podniecał się odkrytymi pod Słupskiem złożami ropy naftowej. Czyż nie mógł to być widomy znak z nieba, ze to sam Pan Bóg czuwa nad Polska, która wkrótce stanie się drugą Arabią Saudyjską. Kiedy to nie wypaliło, Lechu wmawiał nam, że wkrótce pewnie znowu „z pomocą boską” staniemy się “drugą Japonią”.

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Czy-Polacy-sa-Narodem-Wybranym-nr-2

 6. Tom said

  Ktos sceptycznie nastawiony do istoty stworzonej podobno na podobienstwo Boga powiedzial kiedys,
  ze historia ludzkosci to mieszanina rzezni i burdelu. Rzeznia to jednak nie tylko wojny. Redaktor Stanislaw Michalkiewicz przypomina apokaliptyczne rozmiary aborcji, w wynku ktorej zamordowano juz ponad 1 miliard nienarodzonych dzieci. W wojnie rzeznikami byli mezczyzni. Wspolczesna rzeznie tworza kobiety. Michalkiewicz powoluje sie na ksiazke Cesare Lambroso pt. „Kobieta jako zbrodniarka i prostytutka”
  Przy tych rozmiarach mordu niewinnycgh dzieci tacy mordercy jak Hitler i Stalin to zaledwie przecietni zbrodniarze w historii ludzkosci.

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3758

 7. Alina said

  http://polskie-echo.com/nadchodzi-rewolucja-brexitu-w-anglii-odzyskalismy-nasz-kraj-premier-uk/

 8. mironik said

  http://www.o2.pl/artykul/studentki-pracowaly-miesiac-dostaly–zl-6047090226229889a
  Studentki pracowały dla rzeszowskiej firmy call center. Przedstawiały klientom ofertę jednego z operatorów telefonii komórkowej. Pierwszy miesiąc pracy zakończył się bez problemów. Kolejny już nie.
  Miały otrzymać od 1248 do 1591 zł. Gdy studentki zgłosiły się po wypłatę, właściciel zaproponował im 300 zł. Powoływał się na jeden z zapisów w umowie o dzieło. Miał sugerować też rezygnację z reszty wynagrodzenia.
  Studentki nie zgodziły. się Właściciel firmy, jak pisze serwis Nowiny24.pl, wezwał ochronę oraz policję. Oskarżył je o zajęcie jego biura.
  Studentki próbowały interweniować w różnych instytucjach. Zgłaszały problem w urzędzie skarbowym, ZUS, na policji i w Państwowej Inspekcji Pracy. Bez skutku.
  ——————
  mnie sie podobnie trafiło dwa razy pod rząd, to może i nagminne jak sobie można zgłaszać bez skutku

 9. NICK said

  Tom.
  Kobiet, co się zowie?
  Na rękach policzyć.
  Nie idzie.

  Widać wokół.

  Ale to współcześni „mężczyźni” albo inne cioty zgotowały ten los.

 10. NICK said

  Widzisz Pan Boydar’ze. Pełna wersja przeszkadzała.

  Advisor said: censored; content.

 11. Dorsz said

  Kto ubiegnie FR podczas licytacji stoczni?
  .http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,0.html
  .http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/a/stocznia-marynarki-wojennej-w-gdyni-ma-byc-wystawiona-na-sprzedaz,10715688/
  Pozdrawiam

 12. Dorsz said

  @6 Tom said…Przy tych rozmiarach mordu niewinnycgh dzieci tacy mordercy jak Hitler i Stalin to zaledwie przecietni zbrodniarze w historii ludzkosci.

  Warto przypomnieć:
  .http://natemat.pl/86095,katarzyna-bratkowska-24-grudnia-usune-ciaze
  .http://m.natemat.pl/92e69358b50902a8c2c7484b08853121,640,0,0,0.jpg

  Katarzyna Bratkowska: 24 grudnia usunę ciążę
  – 24 grudnia, czyli w wigilię żeby było weselej, zamierzam przerwać ciążę, a jest bardzo wiele sposobów abym to zrobiła – mówi w rozmowie z naTemat Katarzyna Bratkowska, która przed kilkoma dniami oświadczyła, że jest w ciąży. – A co? Przyjdzie policja i mnie zaaresztuje? Sprawdzi mnie? – pyta retorycznie Bratkowska, która od lat walczy o prawa kobiet.

  .http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bratkowska-usunela-ciaze-sledztwa-nie-bedzie,392114.html
  Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego przerwania ciąży przez Katarzynę Bratkowską. Feministka w grudniu zapowiedziała, że zamierza to zrobić w wigilię Bożego Narodzenia. (http://www.tvn24.pl)

 13. Dorsz said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/10/12/12-10-2016-syria-379-dzien-sprzatania-swiata/

  Kalifat Europa
  Niemiecki humor: 4:23

  ”Hegemonia”
  Hilaria wyrzuciła z domu nieślubne dziecko Billa?

  Udana próba wystrzelenia rakiety atomowej z okrętu podwodnego. Oczywiście – nieuzbrojonej! Plus strzały z poligonu na poligon
  .https://i2.wp.com/x-true.info/uploads/posts/2016-10/1476287276_1.jpg <—— bo ziemia obraca się z zachodu na wschód to rakieta leci łatwo!

 14. Zdziwiony said

  Z azyatyckiego wschodu dochodziły wieści o wielkiem państwie Temudżyna. Szczepy mongolskie ruszały na podbój Europy. Około roku 1224 zjawiają się w księstwach ruskich nad Azowem. Wnuk Temudżyna, Batuchan idzie na dalsze podboje. Hordy jego zalewają Ruś i Polskę, ciągną dalej na zachód, na Śląsk, docierają nawet do Austryi.
  I głoszą kroniki, że o tym to czasie Żydzi sny poczęli żywić mesyańskie i że wędrówkę poczęli z Węgier i Czech i Polski ku azyatyckiej swej ojczyźnie. Pod rok 1235 notuje kronikarz czeski, że Żydzi opuszczają Pragę, bowiem doszły ich wieści o nadejściu Mesyasza.
  Zbliżał się pamiętny bitwą lignicką rok 1241. Niepokój świata chrześciańskiego osiągnął punkt kulminacyjny.
  O rok 1241 oparły się idee chiliastyczne Żydów. Toć był to wedle rachuby żydowskiej rok 5001-szy od stworzenia świata!
  Pięć minęło tysiącleci, a szóste miało począć erę Mesyasza.
  I głoszą Gesta Trevirorum , jako Żydzi z powodu podbojów tatarskich na Węgrzech, w Polsce i Czechach „cieszyć się poczęli, sądząc, że Mesyasz nadchodzi i że w roku-tym zbliża się wyzwolenie; bowiem było to roku Pańskiego 1241-go“.
  Zawiódł rok 5001-szy romantyczne sny żydowskie! Mesyasz nie zerwał był jeszcze łańcuchów, którymi legenda ludowa przykuła go do murów Romy . . .

  MORIACH, ROCZNIK XII, 5677 – 1916/17

  …………………………………..

  Marcin Buber: Żyd musi wpierw umieć żyć, by mógł żyć.

 15. krzysiek4 said

  Nie wiem, czy wiecie, ale nie macie kultury.

  http://www.solidarni2010.pl/34079-okiem-shorka—porwanie.html

 16. Isia said

  … Pan Darien doczekał się naszego swojskiego kiszonego ogórka … a do tego nasze ziemniaki i klopsy w sosie pomidorowym, jeśli nie mylę się … klasyka polskiej kuchni …

 17. Marta1973 said

  Literacki Nobel dla Zimmermana, znanego również jako Bob Dylan.
  Pan Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie zapytuje, kiedy tę nagrodę otrzyma Doda (Elektroda) 🙂

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3764

 18. https://marucha.wordpress.com/2016/10/10/wolne-tematy-88-2016/
  Ad. 7:

  FBI ujawnia dokumenty o Nikoli Tesli:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/z-kraju-i-ze-swiata/item/972-fbi-ujawnia-dokumenty-o-nikola-tesli

  Rekonstrukcja XVI-wiecznego Wrocławia:
  https://histmag.org/jak-wygladal-xvi-wieczny-wroclaw-video-13889//
  Jak to ogłosiłem w http://www.wandaluzja.com to jest mapa Mikołaja Kopernika sporządzona z ODBUDOWANEJ przez niego, ale Nie Ukończonej OBECNEJ wieży Farnej w 1525 r. Rada miejska UJAWNIŁA tą mapę w r. 1562 w związku z budową bastionów WŁOSKICH. którą to przebudowę fortyfikacji miejskich ukończono – jak świadczy data na portalu Bastionu Polskiego – w Roku 1584.
  Bastion Polski był Najważniejszym bastionem fortyfikacji miejskich do budowy w wojnie trzydziestoletniej bastionu Sakwowego, zwanego potocznie Wzgórzem Partyzantów – który CHRONIŁ miasto ostrzałem z budowanej przez Austriaków cytadeli w Kocich Górach, która w XIX wieku została przebudowana na dworce: Górnośląski, Główny i Towarowy.

  Jak postrzegano Murzynów w średniowieczu?
  https://histmag.org/Diabel-jako-Murzyn.-Sredniowieczne-korzenie-rasizmu-1734
  „Miniatura z XIII-wiecznego kodeksu przedstawiająca diabła z czarną twarzą. Motyw popularny także w literaturze”.
  Kodeks Diabła został prawdopodobnie przywieziony do Czech ze zdobytego przez Bolesława Srogiego w 967 r. Konstantynopola. Tam dostał się z Aleksandrii jako Biblia Ariańska po zlikwidowaniu schizmy ariańskiej i WYCIĘCIU Ariańskiego Wyznania Wiary.

  Początki Uniwersytetu Wrocławskiego:
  https://histmag.org/universitatis-leopoldinae-poczatki-uniwersytetu-wroclawskiego-13547
  Na eregowanie we Wrocławiu przez Jagiellonów Uniwersytetu w 1505 roku Nie Zgodził się KRAKÓW. żeby taki uniwersytet Nie Niemczył Ślązaków.

  650 rocznica lokacji Kleparza:
  https://histmag.org/Miasto-bez-murow.-W-650.-rocznice-lokacji-Kleparza-recenzja-wystawy-14061//
  Kleparz to pole Widokowe pod jurysdykcją Twierdzy bezpośrednio na północ od murów miejskich Krakowa. Lokalizacja tam MIASTA świadczy o Rozszerzeniu obszaru Twierdzy, czyli utworzeniu kolejnej linii fortyfikacji miejskich.
  Podczas wojny z Wielką Ordą w l. 1362-64, gdy Litwini zdobyli Kijów, Kazimierz Wlk odwiedził Moskwę. Prawdopodobnie to podczas tego pobytu króla w Moskwie WYTYCZONO Gotycką Moskwę. Wtedy jednak miał miejsce pogrom przez mieszczan ŚWIECKIEGO uniwersytetu krakowskiego, w trakcie czego spalono budynki Włastów na Kazimierzu. Po powrocie króla z Moskwy odbył się słynny Zjazd Krakowski monarchów europejskich, gdzie radzono nad wojną z Turcją Osmańską.
  Po Zjeździe Obrażony Król oddał żakom Wawel a sam wyniósł się na odbudowywany zamek PRZEGORZAŁY, który był częścią spalonego przez Jana Luksemburskiego GARGAMELA. Pamiątką podróży króla do Moskwy jest KAROL WIELKI w Luwrze, będący portretem Kazimierza Wielkiego z Parlamentu Paryskiego jako ZBAWCY FRANCJI.

  Archeolodzy na tropie pierwszej poznańskiej fary:
  https://histmag.org/archeolodzy-na-tropie-pierwszej-poznanskiej-fary-13279
  Poznańska fara była architekturą ROMAŃSKĄ, czyli SPRZED Prometeomachii. To Metrykuje ją bądź na Chęsę, jeśli była kamienna, bądź na Epizoda Poerychtonoskiego wygnanego przez Posejdona jeśli była CEGLANA? Poznańska fara jest na POZNANIU ŚLĄSKIM wykonanym z zamku na Cytadeli w roku 1229.

  Dlaczego Europa drżała przed Wikingami?
  https://histmag.org/Dlaczego-Europa-drzala-przed-Wikingami-14050
  Drżała przed HULIGANAMI, którzy jeśli nie Dostali To Łupili. Najlepszym przykładem jest oblężenie Paryża w r. 896 przez Swewów i Rusów, czym kierowali Prawdzice zwani PIECZYNGAMI. Cesarz Katol III Gruby OKUPIŁ Paryż, ale stał się NIEWYPŁACALNY a podatki na spłacenie długów wywołały bunty i Upadek Rzeszy Karolińskiej, która padła ofiarą najazdu Pieczyngów.

  Kult solarny:
  http://www.olabloga.pl/slonce-gwiazda
  Kult Solarny był sakrum ROLNICZYM, określającym cykl wegetatywny. Świątyniami solarnymi były KROMLECHY typu Stonehenge, które ZAWALILI Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych.

  Pojedynki sądowe w Polsce średnowiecznej:
  https://histmag.org/Pojedynki-sadowe-w-Polsce-sredniowiecznej-8620
  Dowód, że na rozstrzygnięcie sporu POJEDYNKIEM musiał się zgodzić Sąd.

  Najdłuższy podziemny akwedukt antycznego świata:
  http://archeowiesci.pl/2009/03/14/najdluzszy-podziemny-akwedukt-antycznego-swiata/
  Wodociąg Trewir-Kolonia był uważany za RZYMSKI, ale ma analogie do wodociągów armeńskich, datowanych na połowę II tysiącl. pne.

  Minister transportu Iraku twierdzi,że Sumerowie 7 000 lat temu latali w kosmos:
  http://innemedium.pl/wiadomosc/minister-transportu-iraku-twierdzi-ze-7000-lat-temu-sumerowie-latali-w-kosmos.
  Sumerowie przybyli do Mezopotamii z Palestyny POMAGAJĄC Izydzie „przebić się” z Safadzy do Teb, co było Założeniem Egiptu. W Safadzy znaleziono zasypaną piaskami pustyni flotę Izydy.

  Kto zbudował Wołkoński Dolmen?
  http://www.olabloga.pl/wolkonski-dolmen-nowe-badania//
  Nie ma systematyki archeologicznej

  Nippur – starożytne sumeryjskie miasto:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/968-nippru-starozytne-sumeryjskie-miasto//
  Nie wiem czy Najstarsze?

  Śnieżny człowiek z Buriacji:
  http://www.olabloga.pl/sniezny-czlowiek-w-buriacji//
  Takich relacji są SETKI.

  Majowie, arka i rozwój cywilizacji:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/swiat-nauka-odkrycia/item/953-majowie-arka-i-rozwoj-cywilizacji-cz-1//
  I. arka Mojżesza była LEKTYKĄ drewna akacjowego; II. arka Mojżesza była lektyką króla egipskiego Adonisa, który zmarł przy oblężeniu Teb Stubramnych, a III. Arką była lektyka Skarbnika Sueskiego a Mojżesz jako pasierb faraona miał prawo do zdobień z Kości Słoniowej.

  Sumerowie pływali do Ameryki Południowej?
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/969-sumerowie-i-boliwia//
  Z Egipcjanami i Żydami.

  W Chinach odkryto odcisk stopy giganta:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/974-wielki-odcisk-stopy//
  Był to KROMANIOŃCZYK.

 19. re1truth2 said

  Re 17
  Trzy szóstki są? [ Strona działa od 6 czerwca 2006 r.] – są. To więc o co chodzi, chyba o te dwa konta poniżej…
  Loto, mnie to ło’motto.

 20. Marta1973 said

  Zawsze mnie śmieszyło przypisywanie jakichś szczególnych cech którymkolwiek cyferkom albo liczbom 🙂

 21. Towarzystwo Wałbrzych-METRO

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rosnie-kolejka-do-zlotego-pociagu,572627.html//
  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/499066,swiatowy-kongres-zydow-o-zlotym-pociagu-w-polsce.html//

  ŚWIATOWY KONGRES ŻYDÓW ZGŁASZA PRETENSJE DO „ZŁOTEGO POCIĄGU” a za Żydami Rosjanie. Kolejka do Złotego Pociągu CORAZ DŁUŻSZA.

  Sto Razy czytałem, że Żydzi ROSZCZĄ do Złotego Pociągu w Wałbrzychu a kilka razy. że ROSJANIE. Byłem z tego raczej zadowolony, bo powinni przysłać komisarzy Roszczeniowych, ale Prezes PiS zdezawuował komisarza Złotego Pociągu Premier Szydło, co spowodowało Galimatias.
  Prezes PiS-u może więc odpowiadać za GMATWANIE sprawy, tak jak zamierzam go oskarżyć o Złoto Stalina, które marszałek mego ojca Góra-Dolina wziął w Kijowie z Generalissimusem, który wiózł je do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA. Złoto to mój ojciec wysłał do Szwajcarii na nazwiska marszałków Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tito-Pindara oraz prawdopodobnie na prawdziwe nazwisko Góry-Doliny.
  Sąd w Lublinie powinien więc przesłuchać w tej sprawie mnie, ale tego nie zrobił, co znaczy o zastosowaniu wobec mnie jurysdykcji Stalinowskiej o Niewiarygodnym Świadku: Zamiast SPRAWDZIĆ sprawę wydaje się świadkowi wariackie papiery Jaruzelskiego-Michnika.
  W trakcie procesu lubelskiego doszło do incydnetu: Sąd zadał słynnemu ROMARIO pytanie, Ile pieniędzy powierzył Piotrowi Osuchowi jako swemu szwajcarskiemu maklerowi? Romario: PIĘĆ MILIONÓW DOLARÓW – na co Szwajcarski Makler krzyknął: PIĘĆDZIESIĄT MILIONÓW, co słyszeli wszyscy, bo Sąd nie Utajnił rozprawy nie licząc się z takim chuligaństwem. KOMUŚ widocznie zależało na Zaniżeniu sumy na Wykupione USA Dziesięciokrotnie a procesem kierowali Bracia Kaczyńscy.
  W proces o Wykupienie USA został wciągnięty książę Monaco: Policmajster: A TU Z KIM CAŁUJE SIĘ? – Z KSIĘCIEM WIŚNIOWIECKIM. – A TU? – Z KSIĘCIEM MONACO. – A TEN ZEGAREK TO CZYJ? – KSIĄŻĘ MONACO ZDJĄŁ GO Z RĘKI I DAŁ MI NA PAMIĄTKĘ tego Całowania.
  Tu jednak Makler Szwajcarski zełgał, bo Ekspert orzekł: ZEGAREK STALINA NUMER JEDEN… Serię zegarków Stalina miał SPIENIĘŻYĆ Donald Tusk – Geniusz Finansowy na miarę Mateusza Morawieckiego.

 22. gnago said

  Peter said … „Obawiam się, że nasze polskie przekonanie, jakobyśmy byli ulubieńcami Pan Boga, a możne nawet narodem wybranym”
  Porzuć swe obawy!!! Jesteśmy narodem wybranym .. w końcu wybraliśmy i miejsce i naród aby się w nim urodzić

  A inni wybierali nas i wybierają za ofiarę i cel swych działań

 23. Julka said

  Czyli holo coś tam było po wojnie? Bo Michnik właśnie się po wojnie urodził.. Dla Zyda ważne jest to jak się historię opowiada a nie jaka ona jest naprawdę.

 24. Marta1973 said

  Fińska maszyna do oczyszczania świata.
  Niegroźna dla ludzi, zabójcza dla komunistów 🙂

 25. re1truth2 said

  Fakt 1973 😀

 26. revers said

  Podwyzszony alert DEFCON w usraelu, neokoni szaleja, uruchmaija atomki, ussmanskie bazy na wyzyszych krypto kanalach komunikacyjnych.

  .https://www.youtube.com/watch?v=EUYQdLQtDxg

 27. antek.wariat said

  I tak oto baśnie Andersena stały się rzeczywistością.

 28. Boydar said

  Tak, Panie NICK’u, widzę (10).

  Osiemdziesiąt dwa lata minęło, jak jeden dzień. Nie chodzi mi śp. Kopiczyńskiego, tylko o nas, o naszą perspektywę. Pamiętam, kiedy oglądałem ten serial na bieżąco. I też podśpiewywałem beztrosko, zupełnie nie wyobrażając sobie jutra.

  http://film.wp.pl/andrzej-kopiczynski-malo-kto-znal-jego-dramatyczna-przeszlosc-6047148319572609g

  Cześć Jego pamięci.

 29. Boydar said

  „… iż będzie ona nieefektywna, /a także podważyć jego niezawisłość/ poprzez stosowanie nadmiernej legislacyjnej i wykonawczej kontroli nad jego funkcjonowaniem …”

  Tak jak było do tej pory, czyli uczone werdykty na „telefon do przyjaciela” to było akurat.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komisja-wenecka-przyjela-opinie-nt-nowej-ustawy-o-tk/0n8lfp

 30. revers said

  ad23
  gwardyjska smierc – od Ludmily P.

 31. osoba prywatna said

  Oni nas „strzeżą”, „strzygą” i „uczą rozumu”
  http://ram.neon24.pl/post/134320,oni-nas-strzeza-strzyga-i-ucza-rozumu

 32. Zerohero said

  @Revers

  Marny ten filmik.
  Nie zna Pan lepszych materiałów niż filmiki z syntezatorkiem czytającym ogólniki? Po co promować panikarzy?

 33. antek.wariat said

  Woda to podstawa – dla zdrowego ciała i zdrowego ducha. Słowianie znali pojęcie Żywej Wody, czcili ją i mieli świadomość jej właściwości.

  http://przypiecek.blogspot.dk/2016/10/woda-wodenka.html?spref=fb

 34. antek.wariat said

  Święte gaje występowały w pierwotnych religiach Ariów, Irańczyków, Greków, Rzymian, Germanów, Bałtów, Celtów i rzecz jasna Słowian.
  https://www.slawoslaw.pl/swiety-gaj-miejsce-duchowych-doznan/

 35. revers said

  re31
  http://defconwarningsystem.com/

  cos w tym jest p. Zerohedge

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wojna-swiatowa-juz-sie-rozpoczela-przerwijcie-milczenie-john-pilger-2016-05

 36. osoba prywatna said

  CETA!
  .https://www.youtube.com/watch?v=XvqcF2aIi5Q

 37. antek.wariat said

  Szymon Peres: Izraelski zbrodniarz wojenny, którego ofiary Zachód zignorował
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/10/13/szymon-peres-izraelski-zbrodniarz-wojenny-ktorego-ofiary-zachod-zignorowal/

 38. antek.wariat said

  Rosja niesie światu wolność, nagranie z Syrii.
  Tak wygląda prawdziwy świat, niepoddany uSSmeńskiej, koszernej, propagandzie. Wolni ludzie, przez nikogo nie zmuszani, manifestują swoje poparcie dla legalnych władz swego kraju oraz wdzięczność wobec Wielkiej Rosji wspomagającej ich w tych trudnych czasach. Słowianie, ponownie niosą światu pokój, ponownie wyzwalają ludzkość spod zachodniego jarzma

 39. osoba prywatna said

  Wyrodny syn – Marian Załucki
  .https://www.youtube.com/watch?v=JohL34dQ6MU

 40. antek.wariat said

  Kiedyś świat ujrzy ogrom dzisiejszych zbrodni.
  USrael jest dzisiaj tym czym były Niemcy siedemdziesiąt lat temu, bandą morderców z piękną propagandą. Tak jak świat dowiedział się o zbrodniach Niemców, tak dowie się o zbrodniach USraela, to jedynie kwestia czasu. Smród będzie ogromny i znowu motłoch powie „my nie wiedzieliśmy”.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610114036566-Rosyjskie-okrety-Syria-ciala-cywilow/

 41. Siggi said

  Pesymizm i optymizm na Kremlu

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pesymizm-optymizm-kremlu/

 42. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/134354,co-sie-dzieje-w-europie-14-10-2016

 43. antek.wariat said

  Zawieszenie broni: = Setki pocisków artyleryjskich

  Pomiędzy godziną 19.00, a 01.00 strona ukraińska przeprowadziła ostrzał wsi Sachanka, Leninskoje, Bezimiennoje- na południu Donieckiej Republiki, oraz zachodnich obrzeży Doniecka: Trudowskie i Aleksandrówka. Wystrzelono 225 pocisków kalibru 152 i 122 mm, oraz 82 kalibru 120 mm- poinformowało Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej. Z kolei sztab ukraińskiej tzw. Operacji Antyterrorystycznej (ATO) poinformował, że strona donbaska […]

  READ MORE → http://tragediadonbasu.pl/zawieszenie-broni-setki-pociskow-artyleryjskich/

 44. antek.wariat said

  Arcybiskup Aleppo: „Wszyscy rebelianci to terroryści”

  „Wy mówicie o rebeliantach, a dla nas są to terroryści, wszyscy. Umieramy z ich ręki. Codziennie mamy po dziesięć pogrzebów” – mówi syryjski hierarcha

  http://www.nacjonalista.pl/2016/10/12/arcybiskup-aleppo-wszyscy-rebelianci-to-terrorysci/

 45. Maćko said

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 46. antek.wariat said

  „Rzeczpospolita”: 3 mld zł dla amerykańskiego koncernu. Bez przetargu

  Mieleckie zakłady amerykańskiego koncernu zbrojeniowego spotkał prawdziwy „uśmiech losu”. Otrzymały bez przetargu zamówienie na 21 śmigłowców warte niemal 3 mld złotych – pisze „Rzeczpospolita”…

  Dalej.. http://polskaracja.com/rzeczpospolita-3-mld-zl-dla-amerykanskiego-koncernu-bez-przetargu/

 47. antek.wariat said

  Rzeczywista walka o władzę to eliminacja przeciwnika

  Nasze nadzieje, a przerażenie żydów, budzi rosnąca potęga Rosji, jej zdecydowane NIE dla syjonistycznego, zbrodniczego światowego imperializmu. Po dojściu do władzy W.W. Putina i udaremnieniu zamachów wydaleniu z KGB 200 tysięcy żydowskiego pochodzenia pracowników na kluczowych stanowiskach jak myślicie dokąd oni poszli? W.W. Putin po mistrzowsku rozegrał walkę z wrogami wewnętrznymi narzucają im kontrolę skutecznie eliminując z aparatu władzy i wpływu na politykę. Linia frontu przebiega między polskim, słowiańskim, narodem ignorantów katolickich zarażonych żydowska religią – w większości politycznie nieświadomych walki z nim samym a rządzącą w Polsce żydowską mniejszością narodową wraz z kolaborantami.

  Czytaj całość… http://racjapolskiejlewicy.pl/rzeczywista-walka-o-wladze-to-eliminacja-przeciwnika/8961

 48. The original Jews/Hebrews were roaming hordes of feared criminals, whores, fences and killers called Habiru; the folly of exiling, not killing, ancient criminals

  https://www.johndenugent.com

 49. antek.wariat said

  Magia ochronna Słowian
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,411554,ekspertka-magia-ochronna-byla-powszechna-w-zyciu-slowian.html

 50. antek.wariat said

  Słowianie byli w Europie już 4 tys. lat temu i wcześniej
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,393854,przodkowie-slowian-mogli-byc-w-europie-4-tys-lat-temu.html

 51. osoba prywatna said

  Jak legalnie nie płacić podatków?
  http://independenttrader.pl/jak-legalnie-nie-placic-podatkow.html

 52. Maciuś said

  W związku z Dniem Nauczyciela parę uwag do ostatnich wydarzeń w tej materii….Niestety PRL jeszcze daje znać o sobie….Gro nauczycieli wychowanych, wykształconych w komunie na marksistowsko-leninowskich naukach i przesiąkniętych obecną propagandą postkomunistyczną,by w Polsce wychowywać debili dalej prosperuje …. włącznie z naczelnym prezesem ZNP Broniarzem,który to kilkanaście lat temu był przeciwny gimnazjom,a teraz jest za….Hipokryzja goni hipokryzję……Nie jest to walka o dobro i mądrość naszych dzieci tylko walka polityczna z prawym rządem PIS-u,który likwiduje gimnazja-jako wylęgarnię chuligaństwa i matolstwa-naprawia debilne wymysły z przed kilkunastu lat tzw.”nowości” w oświacie…!

 53. Maciuś said

  MIAŁO BYĆ: „z prawym rządem”? PiSdy

 54. osoba prywatna said

  Popularny kurort wypoczynkowy w Turcji ostrzelany rakietami
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/popularny-kurort-wypoczynkowy-w-turcji-ostrzelany-rakietami

 55. osoba prywatna said

  Prąd, paliwa, masło, cukier… Nadciągają wielkie podwyżki
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-cen-drozszy-prad-maslo-cukier,221,0,2167261.html
  Allegro już sprzedane za 3,25 mld dol.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/allegro-juz-sprzedane-za-3-25-mld-dol-,250,0,2172154.html

 56. osoba prywatna said

  Człowiek młody traci zdrowie, aby mieć pieniądze, kiedy się zestarzeje, traci pieniądze, aby odzyskać zdrowie, ale wtedy jest zwykle za późno.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/choroba-zakazna-medycyny-czy-medycyna-zdrowia/

 57. osoba prywatna said

  W imię „wybraństwa” i władzy nad światem… chcą go zniszczyć ?
  W okresie rządów prezydenta Cartera w USA ( lata 1975-1980), chyba na jego życzenie, zebrało się gremium wybitnych uczonych, głównie historyków badających cywilizacje, którym Prezydent Carter zadał pytanie: w jakim stadium cyklu życia znajdowało się w tym czasie Imperium Amerykańskie – wzrostu, czy wieku dojrzałego ? Po naradzie to grono uczonych odpowiedziało mu, że… w stadium zaawansowanego starzenia się i upadku.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/w-imie-wybranstwa-i-wladzy-nad-swiatem-chca-go-zniszczyc/

 58. Siggi said

  http://wmeritum.pl/baszar-al-asad-powietrzu-czuc-zapach-iii-wojny-swiatowej/157860

 59. osoba prywatna said

  Badania PSA prowadzone są już od kilkudziesięciu lat i możemy się oprzeć na wynikach uzyskanych na zachodzie. Okazało sie, że wykonywanie tego badania nie tylko nie daje żadnych korzyści choremu, ale jest potencjalnie szkodliwe.
  Badania przesiewowe PSA nie mają żadnego wpływu na twardy wskaźnik, jakim jest śmiertelność z powodu raka prostaty.
  Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Stanford wykazały, że badanie PSA nic nie wnosi do diagnostyki prostaty i jest przyczyną wielu powikłań i obciążeń chorych.
  Badania kanadyjskie natomiast wykazały, że wykonywanie biopsji prostaty powoduje o 400% wzrost poważnych zapaleń prostaty, o ciężkim przebiegu zakażeń krwi, w porównaniu do okresu przed wykonaniem biopsji.
  Badacze kwestionują również obecne metody leczenia raka prostaty, tj. radioterapię i chemioterapię.
  Pomimo tych informacji wykonuje się w Polsce nadal przesiewowe badania i diagnozuje już młodych mężczyzn, co powoduje niepotrzebne powikłania i niepotrzebne leczenie.
  A-Force US Preventive Service Task zadeklarowało, że wykonywanie testu PSA u mężczyzn, jak również mammografii u kobiet, nie jest potrzebne.
  Test PSA został już skrytykowany w latach 90. W 2004 roku Biuletyn Uniwersytetu Stanford umieścił informację:
  „Najbardziej powszechny test, stosowany jako narzędzie przesiewowe do wykrywania raka prostaty – test PSA – jest praktycznie bezwartościowy w przewidywaniu ryzyka zachorowania na tę chorobę. Analiza dotyczyła 20 lat obserwacji. Wartość tego badania okazała się taka sama jak badanie per rectum” [dla niewtajemniczonych – włożenie palca w d…]
  Na czym polega więc problem?
  Włożenie palca praktycznie nic nie kosztuje i całe badanie trwa 20-30 sekund. Jest to ogólnolekarskie badanie, takie samo jak osłuchiwanie słuchawkami. A badanie PSA, w zależności od laboratorium, pozwala oskubać frajera nawet na 80 złotych. To jest więcej, aniżeli przysłowiowe pół litra.
  Leczenie przerostu prostaty także jest proste.
  Wystarczy przeprowadzać w przypadku powiększenia gruczołu dwa razy w tygodniu masaż. Zabieg jest bardzo prosty i skuteczny. Do lat 70. był podstawowym zabiegiem stosowanych w urologii.
  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/83903-kompromitacja-sadu-kleska-medycyny-prostata

 60. Siggi said

  http://historia.wp.pl/title,Narkotyki-w-armii-III-Rzeszy,wid,18541962,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 61. Siggi said

  Lp.58 Osoba prywatna said
  —————
  To są wierutne herezje,bzdury,na które nie wolno daćsię nabrać !!!
  Ponieważ problem gruczołu prostaty dotyczy chłopów,dlatego nie wolno nam cokolwiek brać poważnie z tego głupiego ,wrednego tekstu z Alexjonsa.pl

  Panowie ! Tylko kontrolna profilaktyka w oparciu o wczesne nawet po 40-stce badania prostaty zapobiegają tragedii .Jak rak tego gruczołu „idzie” w kościec,to szybko pisać testament.

 62. Siggi said

  Politycy w szoku, jedno państwo zablokowało CETA. „To szaleństwo!”
  Autor: Maksymilian Tomanek –
  Paź 14, 2016
  CETA to umowa, która budzi ogromne kontrowersje. Choć polski rząd popierał CETA, porozumienie nie wejdzie w życie, przynajmniej na razie.
  Czym jest CETA? To kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między UE a Kanadą. W założeniach, umowa ma zapewnić unijnym przedsiębiorstwom więcej atrakcyjnych możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczynić się do tworzenia miejsc pracy w Europie. Mimo kilku niekwestionowanych zalet, wprowadzenie CETA ma też swoich zagorzałych przeciwników. Ich zdaniem, wady CETA mogą być znacznie większe niż obiecywane zalety.
  Veto w sprawie CETA zgłosiło jedno państwo. Nie chodzi tu o Polskę, Węgry ani żadnego innego członka V4. CETA nie została również zablokowana przez wychodzącą z UE Wielką Brytanię. Zawarcie umowy uniemożliwia… Belgia.

  – To szaleństwo! Jeśli pozwolimy, żeby jeden rząd był w stanie zablokować korzystną dla całej Unii Europejskiej umowę handlową, to gdzie nas to zaprowadzi? – komentuje Christoph Leitl, austriacki polityk i przedsiębiorca, przewodniczący Austriackiej Federalnej Izby Gospodarczej
  http://pikio.pl/to-szalenstwo-politycy-w-szoku-jedno-panstwo-zablokowalo-ceta/

 63. re1truth2 said

  Re 60
  A sprawdzałeś źródło???
  https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.cancer.org%2Fcancer%2Fnews%2Ftask-force-recommends-against-routine-prostate-cancer-screenin&edit-text=
  Read Full Recommendation Statement w pdf.
  https://www.uspreventiveservicestaskforce.org/Page/Document/UpdateSummaryFinal/prostate-cancer-screening

 64. Siggi said

  Lp.62,Re1truth2 said
  —————-
  Ja przeczytać to translate i mieć jednoznaczne zdanie n/t temat,że te „ucone” pisać bzdury .
  Ja,polegać na wiedzy,doświadczeniu polskich urologów ,którzy w niczym nie ustępują zagranicznym.
  Okiej?

 65. NICK said

  Tyle!
  P. Siggi. (60).

  OP, proszę się opamiętać, ponieważ tej podobne herezje to nie są pierwsze na Gajówce.

  Ani nie drugie… .

  P.S. Przypominam o najprostszej profilaktyce.
  Pestki dyni i ‚używanie’ genitaliów.

  P.S. Księża dość rzadko… .

 66. re1truth2 said

  Nie okiej, bo taki sam procent badanych umiera na raka prostaty, jak i taki sam procent nie badanych. Patrz strona 6 prostatefinalrs.pdf z drugiego link.
  Czyli włóż sobie sam palec w d..pę, a nam zostaw swoją kieszeń. Ponimajesz komu?

 67. NICK said

  Re1… .
  Co z Panem?

 68. revers said

  Aleksander III w malej powtorce z Putinem.

 69. re1truth2 said

  Nie wiem, może jak przeczyta. To, posłucha dobrej rady z 64.

 70. jan said

 71. Boydar said

  Nie znam się; ale „… taki sam procent badanych umiera /na raka prostaty/, jak i taki sam procent nie badanych …”

  Kiedyś mi ktoś wytłumaczył i pokazał, że od mierzenia gorączki temperatura nie spada. Ci, którzy umierają bez badania to umierają na raka; a ci którzy z badaniem, to może od leczenia ? Tak jak na wstępie – nie znam się, jem dynię.

 72. osoba prywatna said

  Nasiona sezamu lepsze od konwencjonalnej terapii lekowej w zapaleniu stawów kolanowych
  http://faktydlazdrowia.pl/nasiona-sezamu-lepsze-od-konwencjonalnej-terapii-lekowej-w-zapaleniu-stawow-kolanowych/

 73. Kapitan Bąba said

  jakby ktoś był zainteresowany:
  17 października 2016 (poniedziałek)
  Konferencja prasowa podsekretarza stanu w MON, prof. Wojciecha Fałkowskiego dotycząca udostępnienia Sali Widowiskowej Klubu DGW na potrzeby Teatru Żydowskiego.
  Warszawa (Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141)
  Kontakt:
  Teatr Żydowski
  Joanna Kawińska
  kom. 531-827-002
  e-mail: j.kawinska@teatr-zydowski.art.pl

 74. osoba prywatna said

  Re 64
  Miał Pan kiedyś postawione tu na forum pytanie:
  Czy siebie, lub swoje dzieci poddałby Pan chemioterapii?

 75. osoba prywatna said

  Re 60
  Gdyby Pan dokładnie doczytał, to autorem tego artykułu
  jest dr Jaśkowski, a nie A.Jones.
  Poza tym ja wiem, Pan tylko w akademicką.

 76. NICK said

  To źródło, niedoskonałe, nieco oddaje.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Beta-Sitosterol
  Dodam:
  -owoc ostropestu,
  -korzeń mniszka lekarskiego,
  -kora kruszyny,
  -owoc (nasiona) kopru,
  -liść mięty.

  Leczniczo zaś – dynia:
  3 x dziennie po 1,5 łyżki wyłuskanych nasion dyni przez 2 tygodnie. % dni przerwy i repeta.
  Profilaktycznie:
  4 łyżki/tydzień. Dzielone dowolnie.

  [„narząd nieużywany zanika”]

 77. Piskorz said

  re 58..”badanie PSA, w zależności od laboratorium, pozwala oskubać frajera nawet na 80 złotych. A MAJĄC SKIEROWANIE OD LEKARZA I I ROBIĄC BADANIE W TEJ SAMEJ PRZYCHODNI NIC NIE PŁACIŁEM!! A JAK ROBIŁEM JE W INNEJ PRZYCHODNI…ZE SKIEROWANIEM TEGO SAMEGO LEKARZA PŁACIŁEM OKOŁO 35/40 zł!! PS WIĘC PROSZĘ NIE WYPISYWAĆ GŁUPOT..

 78. NICK said

  OP. (73).
  W kategoriach „wszystko albo nic” to bym poddał.
  Poddałem, biedaczyno w temacie, czworo z kuzynów, po spełnieniu odpowiednich warunków i rozważeniu korzyści i strat.

  Żyją.
  P. Wybaczy ale na dziś kończę temat.
  (przecinek)

 79. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Literacki-Nobel-dla-Boba-Dylana-Akademii-Szwedzkiej-wciaz-nie-udalo-sie-skontaktowac-z-laureatem,wid,18543325,wiadomosc.html?&ticaid=117e7b
  I komentarze.

 80. slawek said

  Amerykanie w Syrii malują swoje samoloty w barwy rosyjskie.

 81. osoba prywatna said

  Re 76
  A z tym to akurat do Jaśkowskiego.
  Bo ja osobiście do dochtorów nie chadzam, tak więc nie wiem
  ile za co.

 82. osoba prywatna said

  Re 77
  Spodziewałem się raczej takiej odpowiedzi.

 83. osoba prywatna said

  To już koniec: wykupują wszystką wodę świata
  http://ram.neon24.pl/post/134231,to-juz-koniec-wykupuja-wszystka-wode-swiata

 84. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/134370,piatek-15-pazdziernika-2016

 85. NICK said

  Na dobranoc OP.
  „Włożenie palca praktycznie nic nie kosztuje i całe badanie trwa 20-30 sekund. Jest to ogólnolekarskie badanie, takie samo jak osłuchiwanie słuchawkami.”

  Palca nie włożę ale, najkrócej, wyłożę.
  Badanie „per rectum”. Skrótem wielkim.

  Wymiary prostaty winny być max. 35×40 mm. Wymiary to początek.
  Należy odróżnić przerost łagodny od złośliwego. Carcinoma, zwykle, jest twardy (chrząstka, kamień), guzowaty (nierówny, „kocie łby”), spojony z otoczeniem. Wedle zaawansowania są wyczuwalne węzły chłonne ( wedle spływu chłonki).
  PSA, usg i biopsja SĄ badaniami podstawowymi.

  Pani się nie bój. Nie jestem ginekologiem. Per vaginam nie będzie.
  Ooo. A może tu się Pani wypowie?

 86. NICK said

  OP.
  Chcesz?
  Masz!
  WEG.
  Sorki. Znaczy facet? No to per rectum nie będzie.

 87. maasteer said

  Rosja chce zakazać stosowania jakichkolwiek składników GMO w produkcji żywności

  Rosja ogłosiła zmianę gry w walce z GMO. Planowany jest całkowity zakaz stosowania genetycznie modyfikowanych składników we wszelkiej produkcji żywności.

  „W miarę jak organizmy genetycznie modyfikowane są w centrum zainteresowania, podjęliśmy decyzję, by nie używać żadnego GMO w produkcji żywności” – powiedział wicepremier Arkadij Dworkowicz podczas międzynarodowej konferencji na temat biotechnologii.
  —————————————-

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-chce-zakazac-stosowania-jakichkolwiek-skladnikow-gmo-w-produkcji-zywnosci

 88. osoba prywatna said

  Stacje bazowe GSM i UMTS na kościołach
  http://www.iddd.de/umtsno/koscioly.htm

 89. NICK said

  A Pan/Pani. (88).
  Się żegna? Do stacji? Stacje służą do innych celów. Wieże kościołów się nadają i nadają.
  Nie ma to NIC z Wiarą. Kościół, jako budynek, jest wykorzystywany.

 90. maasteer said

  Ad 80 Sławek – bardzo ciekawe info!!

 91. biznessAriusz said

  Szczypta zajęć praktycznych z serii: Jak rozpoznać „swojego sąsiada”? [w terminologii L.B.]

  Z rankingu czołówki najbogatszych kobiet-Amerykanek nominalnych – wybrałem jedną, która z twarzy szczególnie przypadła mi do gustu na tle pozostałych. W albumach google grafika, można sprawdzić wizerunek pani Laurene Powell Jobs. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, jako zdawałoby się, rewelacyjnie ustawiona życiowo kobieta dojrzała, z frakcji germano-celtyckiej grupy Aryjczyków KENTUM… Gdzie bliższa relacja mogłaby być konstruktywna i pełna okazji do nauczenia się wielu ciekawych rzeczy i pasjonujących tricków… Lecz to podglebie rasy wysoce schludnej, jest w tym przypadku BARDZO MYLĄCE. Bowiem gdy przyjrzeć się lepiej, na niektórych z jej zdjęć widać PEWNE CECHY zbiorowego eksperymentu, który tutaj Wandaluzja / Juliusz Prawdomówny określił jako „atak 12 milionów ogierków [pewnej nacji] na Amerykanki”.

  Wiedza to potęga, a uczyć się można choćby i nawet po 60-tce, gdyż na to nigdy za późno nie jest. Inspiratorsko wstawię zatem dwa zdjęcia tej damy, gdzie ogół gajówkowiczów niechaj ma sposobność zwrócić uwagę przede wszystkim na – w kolejności wklejenia zdjęć:

  A) „kaprawe oczka” – przesadne załzawienie z czerwoną spojówką, a samo spojrzenie z lekka egzoftalmiczne (wytrzeszcz oczu – pod prawym widoczne, w asymetrii z lewym);
  B) oklapniętą od zewnątrz górną powiekę nad lewym okiem, jak na bok podwinięta zasłona w świątyni. Także jej usta, akurat nas tym zdjęciu, ułożyły się w osobliwy niezbyt europejski kształt, jaki mi osobiście na myśl przywodzi refleks energii Wisławy Szymborskiej lub Rafała Pankowskiego.

  Oto zdjęcia:

  Poza tym owa urocza… istota, na wielu zdjęciach wręcz do złudzenia przypomina reprezentatywną Aryjkę spośród ludzi. Przede wszystkim tych z obszarów Europy Północno-Zachodniej, gdyż Słowianki mają twarze subtelniejsze (chociaż część spośród jej fotografii wskazuje na drobną genetyczną ekspozycję ugrofińskich kości policzkowych, co też po prawdzie nie rzuca się zbytnio w oczy od razu). Sam owal twarzy, brwi, gładź nosa, uszy i linia lobulus auricula są raczej w normie, wedle naszych biologicznych standardów. Z ledwo widocznym, wyżej wskazanym „coś tu nie gra”.

  Jeśli ktoś inny zdoła dopatrzyć się większej liczby antropologicznych zonków, które wskazują na pochodzenie owej damy spoza Europy – to niech zaznaczy dla uświadomienia czytelników, w czynie polskim narodowo-społecznym. Powtarzam wszak: WIEDZA TO WŁADZA. Natomiast ogół Polaków, przy rasoznawstwie, uwagę szczególną zwraca przeważnie tylko na tylko JEDNĄ CECHĘ, wiadomo jaką – a to jednak stanowczo za mało dla ekspertyzy, w nieszczęsnym genetycznym koktajlu doby obecnej. Czasem też nos garbaty może być np. góralski, gdzie ten od górali spod Giewontu, różni się sposobem wygięcia od górali z góry Synaj. Potraficie je rozróżnić? Wiedza niedokładna to czasem rzecz niebezpieczna… a szkoda by było, gdyby ktoś mało dyplomatyczny z obejścia, zafanzolił z piąchy za niewinność wytwórcy oscypków spod samiuśkich Tater. Biorąc go omyłkowo za izraelskiego trenera ISIS, co w wolnej chwili na polskich kozach przybył poużywać.

 92. slawek said

  * Od kilku dni ze wszystkich frontów w Syrii dobiegają pomyślne wieści. Z enklaw Al-Hama i Kudsaja, które znajdują się pod Damaszkiem zaczęto akcję ewakuacji terrorystów wraz z ich rodzinami. We wschodniej Gucie armia syryjska zamknęła kolejny kocioł w okrążeniu – obecnie stara się terrorystów przekonać, aby się poddali jak ci pod Damaszkiem. Syryjska armia odbiła także dziś miejscowość Al-Derhabija w zachodniej Gucie (prowincja Damaszek) gdzie udało się zlikwidować około 10 terrorystów. W północnej części kotła Aleppo zdobyto kluczowe wzgórze dające kontrolę ogniową nad okolicą, dzięki czemu otworzyła się droga na południe. Nadal dobrze się trzyma oblężona enklawa syryjska w Deir ez-Zaur. ….

  http://jeznach.neon24.pl/post/134370,piatek-15-pazdziernika-2016

 93. slawek said

  @80 slawek
  Samoloty bojowe USA w rosyjskich barwach – czyżby zwiastun ataku pod fałszywą flagą?
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/10/13/samoloty-bojowe-usa-w-rosyjskich-barwach-czyzby-zwiastun-ataku-pod-falszywa-flaga/

 94. NICK said

 95. slawek said

  Dokumenty opublikowane przez serwis WikiLeaks świadczą, że Hillary Clinton na stanowisku sekretarz stanu USA groziła „otoczeniem Chin pierścieniem systemów antyrakietowych”, jeśli chińskiemu rządowi nie uda się powstrzymać programu nuklearnego Korei Północnej.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201610144062672-wikileaks-clinton-usa-chiny-krld/

 96. slawek said

  Ukraińscy żołnierze w liczbie nie większej niż 1 oddział przeszli do ataku na południu Donieckiej Republiki Ludowej, w chwili obecnej trwają walki – powiedział dziennikarzom rzecznik Ministerstwa Obrony DRL.

  „Ukraińskie pododdziału naruszyły swoje zobowiązania odnośnie przerwania ognia dziś o 13.50 i zaczęli atakować nasze pozycje. Po przeprowadzeniu ataku artyleryjskiego z użyciem 152-milimetrowych dział pododdziały przeciwnika przeszły do ataku w sile jednej roty w rejonie miejscowości Leninskoje przy wsparciu moździerzy. W chwili obecnej trwają walki” — powiedział rzecznik resortu obronnego DRL.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610144062081-ukraina-rosja-drl/

 97. Greg said

  No….o Panie Nick. Super!

 98. matirani said

  Najlepszy w artykule jest chyba neologizm

  MONSANTOX!
  .. http://mobile.lemonde.fr/planete/article/2016/10/14/la-multinationale-monsanto-traduite-devant-un-tribunal-international-citoyen_5013629_3244.html

 99. re1truth2 said

  Przebój ‚ulubieńców’ dla NICK…

 100. https://marucha.wordpress.com/2016/08/14/czy-hitler-rzeczywiscie-zginal-w-bunkrze-w-berlinie/

  Prawdziwy Hitler został zabity przez hrabiego Sztauffenbega w Kętrzynie 20 VII 1944 a potem grały kierowane przez Himmlera sobowtóry. DOWODEM na to jest skarbiec Himmlera w Bolesławcu, na co Hitler nigdy by się nie zgodził. We Wrocławiu jest Skarbiec Goeringa, który profesorowie Politechniki Wrocławskiej nie mogli otworzyć wiertłami i piłami DIAMENTOWYMI, skąd WYRZUCIŁA NAS Świadczyni Jehnatona.
  Z czterech Gratulantów po lewej znam OSOBIŚCIE dwóch: III od lewej to Tadeusz Mazowiecki a IV to doskonały chirurg-Tatar, zaś Pierwszy to lewej to Iwan Groźny alias Nikita Chruszczow zaś III to młodszy brat Tadeusza Mazowieckiego, również esesman z Treblinki. Wszyscy Czterej byli podkomendnymi BOLESŁAWA PIASECKIEGO.
  Śp. Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, mówił mi, że Mazowiecki, Kuroń i Michnik są SYNAMI Króla Polski Kazimierza Wielkiego. Najstarszy syn Estery, protoplasta słynnych malarzy DUERERÓW, miał być zabity przez Litwinów pod Grunwaldem, ale wydaje mi się, że został tam wzięty do niewoli i WYMALOWAŁ Bitwę pod Grunwaldem w zamku Lubelskim, wysadzonym przez Rosjan w r. 1719 i odbudowanym w stylu mauretańskim za Księstwa Warszawskiego.

 101. matirani said

  Prostata – profilaktycznie jak pisze Nick:
  Jak natura nakazuje – opróżnić
  Jak mnichowie odkryli setki lat temu – jeść pestki z dyni.
  Powodzenia i zdrowia życzę

 102. re1truth2 said

  No, to problem globalnego ‚ocipienia’ mamy z głowy. Zamiana dwutlenku węgla w m’etanol… Kurczę, to teraz nie trzeba drożdży do ‚księżycówki’.
  http://kopalniawiedzy.pl/dwutlenek-wegla-metanol-katalizator,23904

 103. https://marucha.wordpress.com/2016/10/13/wolne-tematy-89-2016/#comment-621581//
  Ad. 50:

  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,393854,przodkowie-slowian-mogli-byc-w-europie-4-tys-lat-temu.html//
  PRZODKOWIE SŁOWIAN MOGLI BYĆ W EUROPIE 4 TYS. LAT TEMU

  Już w XIX wieku Niemcy wiedzieli, że neolityczna kultura amfor kulistych to wspólnota Ario-Słowiańska. Jak piszę w http://www.wandaluzja.com to po śmierci Wandaluza w Wisełce na Wolinie Serenowie wybrali na króla Szreniawę, który w sojuszu z Egipcjanami kultury pucharów dzwonowatych opanował CZWARTĄ CZĘŚĆ EUROPY.

 104. NICK said

  Re1.
  Dobre. 🙂 .
  Greg. Nasza historia. Facet przerósł sam siebie. Szkoda.
  Maćku. Eeech. Piszmy dalej.

  Biedny. Zero dzieciństwa.

  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/9-latek-z-lublina-na-studiach-kamil-wronski-odebral-dzisiaj-indeks-politechniki-lubelskiej,n,1000187979.html

 105. NICK said

  Wandaluzja. Tatar?

 106. Huxley said

  Opłacane z podatków Brytyjczyków typowanie prognozowanie i przepowiadanie śmierci pacjentów przez brytyjskich zawodowych lekarzy z licencją na zabijanie tzn na wykonywanie zawodu

  How does the LCP work
  It relies on the prognosis of Death

  A PROGNOSIS, or FORECAST, of a patient’s likely progress is given by a member of the medical staff. To be placed on the LCP a forecast of imminent death according to the Core Documentation must be made by the MDT; that is the MULTI DISCIPLINARY TEAM.

  http://noliverpoolcarepathway.com/what-is-the-liverpool-care-pathway/how-does-the-lcp-work/

  Leczenie w protestanckiej Wielkiej Brytanii przez zagłodzenie na śmierć

  Family experiences
  Fiona Bruce story

  The M.P. Fiona Bruce, having witnessed the agonising death of her mother on the LCP whose heart rending death after a period of being deprived of food and fluids, without her family being consulted had left her with a sense of “Terrible guilt”, now found herself with a nurse who casually told her “He had not long to live, we are putting him on the Liverpool Care Pathway”. There was no discussion, no explanation or no consultation between the family and the hospital staff. There was no sign of a MDT there. Having been removed, on her insistence from the LCP, her father now resides in a care home and is looking forward to his 85th birthday.

  Margaret, Eddie and Annette’s story

  On the 3rd of April 2013 we filmed one family’s story. Margaret, Eddie and Annette’s story, here is a part of it for you (watch video). For Margaret, Eddie and Annette the news was given suddenly, only a few hours before Margaret had been watching telly and had been happy for the family, who had been right by her bed all the time, to go home and rest. Something happened that night in the few short hours she was alone. They believe that Margaret was given opiates to make her sleep or more accurately become comatose (read more). So, that morning, they were taken into a room, with only a Macmillan nurse and a trainee in it, they were told, “Your mum’s dying now.” Eddie and Annette describe the shock and helplessness they felt at this astounding unexpected news. They expected Margaret to come home that day, now they were told to gather the family, the grandchildren, everyone, all together to say goodbye. Eddie says “It was the hardest thing I have ever had to do,”

  Eddie and Annette never had that meeting, never had that discussion with the MDT, never had the right and respect that everyone deserves, never got to share the end they would have liked with the mum they truly loved. Because they never believed it was the end, just a decision made from afar that it was Margaret’s turn to go, she was on the list, no-one was going to stop them. And they will never, ever, forgive those people for the lies and cover- up, that they, despite a huge struggle for justice, now have to live with.

  Who in a civilised country deserves this?

  “Elderly wife ‘left to die’ after hospital put her on end-of-life programme.” Read more »

  “Pensioner placed on Liverpool Care Pathway without family’s permission dies after spending eight days without food or water.” Read more »

  “The put my mum on death pathway but didn’t tell me, says Toyah: Singer tells how she found out when overhearing a hospice nurse.” Read more »

  “Police probe the death of mother on ‘care pathway’: Son claims ‘cruel’ withdrawal of fluids and food was ‘attempted murder’.” Read more »

  A woman has spoken of her heartbreak after her father died – she believes after being put on Liverpool Care Pathway.

  Arthur Oszek, 86, was admitted to Ayr General Hospital hospital after a fall.

  But for several days Mr Oszek, a diabetic, had his food, drink and some of his medication removed, his stepdaughter claims.

  Ann Murdoch was told her father had been put on the Liverpool Care Pathway in a bid to let his body focus on medication to make his final days as comfortable as possible.

  But Ms Murdoch, 65, was furious that doctors hadn’t asked for permission to put him on the pathway and demanded he be taken off it.

  After 20 hours of discussions, doctors agreed to restore his food and drink.

  But by then it was too late and his body gave up the fight, his feet turning back.

  He died just 17 hours later on August 25 last year.

  Ms Murdoch said it took her months to come to terms with her father’s loss and it was only when she heard of similar cases where people were put on the Liverpool Care Pathway without consent that she felt she couldn’t hold back her anger any more.

  Last month a major review was announced into the Liverpool Care Pathway, by the Association for Palliative Medicine.

  http://noliverpoolcarepathway.com/the-peoples-page/relatives-speak-out/

 107. Piskorz said

  re 101 Pestki z dyni + sok z owocu granatu /lub sam miąż z tego owocu/.

 108. slawek said

  Walczył w 1943, dziś w rocznicę bitwy pod Lenino gorzko mówi: „Boli mnie, że zapomina się o poległych kolegach”
  http://natemat.pl/192025,walczyl-pod-lenino-boli-mnie-ze-zapomina-sie-o-poleglych-kolegach

 109. biznessAriusz said

  Re 94 – Nick
  Lata 80-te XX w. na topie? Zgadzam się z Tobą! Bo twórczość sporo więcej smaku zawierała od muzy współczesnej.
  Lepsze tamte kawałki były o wiele niż disco polo obecne (regres nawet od lat 90.) czy popularne radiówki, że o bitach gangsterskich rodem od asfaltów z NY nie wspomnę.

 110. biznessAriusz said

  Dobre i lata 60-te, gdy mnie akurat w tym wymiarze nie było. Gros dawnej twórczości muzyków i artystów – „archeologia świetności”!

 111. biznessAriusz said

  Jak wyżej…

 112. biznessAriusz said

  Z dawnych najbardziej ulubionych:

 113. biznessAriusz said

  Na dobry sen, seniorom obecnym i młodziakom z ambicjami ku protekcji wyższych standardów kultury…

  …niż obecne, które są bardziej smutne niż fajne:

  h ttps://www.youtube.com/watch?v=_L6Xw7ltuao

 114. Siggi said

  http://macgregor.neon24.pl/post/134365,kto-poniewiera-godnoscia-narodowa-ukrainy

 115. NICK said

  (110). do dóóópy. Pozdrawiam.

 116. biznessAriusz said

  Kończąc, z obecnych twórczości muzyków najlepsze są chyba klimaty folkowo-mistyczne – wobec polskiej publiki, jak dotąd mało znane i niezbyt u nas popularne. A chyba szkoda.
  Daję dziś pod ocenę odkrywcom, jako dźwiękową odskocznię od reszty, by wnet „po japońsku” – iść w kimono.
  Na dzisiaj wszycho – slangiem młodziaków. Slangiem turysty zaś: auf Wiedersehen!

 117. biznessAriusz said

  re 110 – chyba nawet domyślam się dlaczego, i może dla zgody nie drążmy tego tematu zanadto. 😉

 118. NICK said

  Oczywiście. (116)

 119. Siggi said

  Kabaret,ale czy do śmiechu przy takiej konstatacji?

  Frans de Waal, prymatolog: Wcale nie uważam, by procesy umysłowe u zwierząt były inne niż u nas. Jesteśmy małpami z niewielką warstwą nowości.

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/madrzejsze-niz-nam-sie-wydaje-35937

 120. revers said

  Any Rosyjki Steinmaier w Strausburgu, ustawia nawet obserwatorow OBWE w Nowejrosji, no i wybory. …
  .https://www.youtube.com/watch?v=2D35TP_82DM

 121. Siggi said

  Klasyka propagandy antyrosyjskiej.Tendencyjne,naiwne,głupie…

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/984354,trzecia-wojna-swiatowa-coraz-bardziej-realna.html

 122. Maćko said

  106 Piskorz – zawsze lepiej caly owoc niz sok… zawartosc odzywcza jest wieksza i calosc zdrowsza. Pozdro….

  Pan Biznez…. móglby sie zapoznac z REGULAMINEM?
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

 123. Maćko said

  CO2 na metanol. Ok, czemu nie.

  http://phys.org/news/2014-07-nanostructured-metal-oxide-catalyst-efficiently-co2.html

  Tylko skad sie wezma wodór?

  CO2+3H2 —–>CH3OH+H2O
  To pytanie z podtekstem lekko krytycznym ale nie znam sie wiec jak sie ktos zna to chetnie sie dowiem wiecej.

  http://phys.org/search/?search=CO2+METHANOL&sort=0&period=all&refine=1

 124. La Reine Toronto said

  http://tinyurl.com/hk4zc8c

  http://tinyurl.com/zza486r

  http://tinyurl.com/jbmdnpa

 125. Siggi said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/adam-michnik-odejdzie-z-gazety-wyborczej/215d9b2

 126. Siggi said

  Niech Wami to wszystko wstrząśnie , nawet kilka razy i mocno telepnie!

  http://prawy.pl/39013-der-spiegel-adam-michnik-opowiada-ze-jego-rodzice-zgineli-w-holokauscie/

 127. Siggi said

  Nie płacili,to i nikt nie przyszedł.
  Ten Boris szybko awansował na clovna Foreign Office.
  ——–
  Wielka Brytania: Minister zwołał protest pod ambasadą Rosji. Przyszedł… jeden demonstrant
  14 października 2016 22:27
  Od dłuższego czasu w społeczeństwie brytyjskim można było dostrzec pewne oznaki zniechęcenia i znudzenia nakręcaną w mediach histerią antyrosyjską. Gdy kilka dni temu minister spraw zagranicznych Boris Johnson próbował potępiać i zastraszać Rosjan (w stosunku do których stawał się tym bardziej buńczuczny, im gorsze było położenie islamistów w syryjskim Aleppo – wspieranych także przez rządy zachodnie przeciwko władzy w Damaszku oraz Rosji), sprowokowało to reakcję także ze strony grup i środowisk, które zazwyczaj podchodzą sceptycznie również do działań Rosji (jak np. ruch „Stop the War Coalition” oraz pozostałe grupy antywojenne). Równocześnie krytyczne oceny prowadzonej przez Johnsona „gry dyplomatycznej” (o ile można to tak nazwać) pojawiły się nawet w mediach głównego nurtu – w których rzecz jasna wytykano mu nieskuteczność, a nie jego kłamstwa (gdyż te same „wolne” media zachodnie biorą aktywny udział w rozprzestrzenianiu narracji propagandowej, na której później bazują politycy tacy jak Johnson).

  Boris, zapewne czując się zagrożonym łatką „słabego” i „nieskutecznego” polityka, wytoczył ciężkie działa: zaczął grzmieć w Izbie Gmin o tym, że chcąc narzucić nad Syrią tzw. strefę bezprzelotową należy liczyć się z koniecznością zestrzeliwania rosyjskich samolotów – przedstawiając oba jako kroki konieczne dla „ratowania cywilów w Syrii”. Natomiast w ubiegły weekend spotkał się z Johnem Kerrym oraz ministrami spraw zagranicznych Francji i Niemiec – jak sam twierdził, „by zabiegać o wszelkie dostępne opcje”. Równocześnie, chcąc wzmocnić swoją pozycję, wezwał do demonstracji pod ambasadą rosyjską – świadomie łamiąc wszelkie konwencje dyplomatyczne, w nadziei, że wykorzystując narrację o „prawach człowieka”, „zbrodniach syryjskiego reżimu”, zbrodniach Rosji” itd. uda mu się coś ugrać. Jednak Johnson się przeliczył, i tym samym zagonił siebie w przysłowiowy róg absurdu, gdyż kompletnie nie wyczuł nastrojów społeczeństwa, zmęczonego i coraz bardziej nieufnego w stosunku do własnych „elit” politycznych:

  Następnego dnia pod ambasadą Rosji pojawił się tylko jeden demonstrant – pochodzący z północnego Londynu 43-letni Dan Harper. Określający się jako „pacyfista i buddysta” facet w różowych gaciach, wręcz idealna personifikacja demoliberalnego leminga zachodniego – który może i nie ma złych intencji, ale kompletnie nie posiada umiejętności samodzielnego myślenia i analizy krytycznej przekazu mediów.
  Trudno oprzeć się wrażeniu, że organizacyjnie jakby czegoś zabrakło establishmentowi. Za mało propagandy? A może ulotek zapomnieli wydrukować (za pieniądze podatników)?
  http://xportal.pl/?p=27079

 128. maryjanek said

  Oburzenie wypowiedziami otoczenia Hillary Clinton ws. katolików
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oburzenie-wypowiedziami-otoczenia-hillary-clinton-ws-katolikow/rx5b5l

 129. re1truth2 said

  Jak darł mordę to pełno wiadomości w mendiach o wezwaniu do protestu. To dlaczego nie poszedł potowarzyszyć?
  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=russian+embassy+johnson
  Tylko jedna informacja na razie o tym jednym w różowych portkach – pasuje do Johnsona http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/boris-johnson-russian-embassy-protest-syria-bombing-aleppo-one-person-a7359356.html

 130. Boydar said

  Mam nadzieję, że to nie był nasz Kolega 🙂

  A w ogóle, to proszę o oficjalne dementi, Szanowny Panie Nyndr0.

 131. re1truth2 said

  Jest druga

 132. re1truth2 said

  .http://yakooseska.blox.pl/resource/DSC_1600.jpg
  Musi trzymać formę. Nie ma czasu na pierdoły.

 133. Boydar said

  Jeżeli Kozacy mają jeszcze jaja (w co nie wątpię), to powinni sami tą sprawę załatwić; a Matka Boska Im na pewno pomoże …

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bandera-naszym-bohaterem-ulicami-Kijowa-przeszedl-Marsz-Chwaly-poswiecony-UPA,wid,18543750,wiadomosc.html?ticaid=117e89

 134. Maciuś said

  Załgany Żyd Adam Michnik. Aż trudno uwierzyć by żydowski bękart, fan naszych ludobójców z banderowskiej Ukrainy, był poczęty In vitro już w roku 1946 . Wychodzi na to, że ten banderowski żydowina, jest pierwszym nieudanym bękartem z In Vitro. Ten żydowski śmieć, urodzony 17 października 1946 roku, stwierdził osobiście, podczas wywiadu w niemieckiej TV , że stracił rodziców w hitlerowskim holokauście w roku 1944!!!! A on , urodził się 17 października 1946 roku . Takie bydle albo zostało poczęte z ducha świętego, albo z In vitro w obu przypadkach nie powinno takie plugawe bydle żyć!

 135. http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/wenecja-sposoby-na-tanie-zwiedzanie/ar-BBu6SAV?ocid=spartandhp//

  WENECJA – SPOSOBY NA TANIE ZWIEDZANIE

  Żydzi mówią, GDYBY ZABRAĆ WĘGROM KULTURĘ ŻYDOWSKĄ TO ZOSTAŁYBY GACIE ??? Tak kiedyś Niemcy mówili o Polakach, ale mylili się. W Niemczech słyszałem np. dość dużo o Koperniku jako NIEMCU, więc zająłem się nim, z czego wyszedł POLAK, choć może bardziej EUROPEJCZYK?
  Królowa Bona zafundowała Reformację przez tandem Luter-Kopernik, choć Luter nie znosił Kopernika serdecznie, zdając sobie jednak sprawę, że Bez Kopernika ISTNIEĆ NIE MOŻE. To Dzięki Bonie Luter stał się europejskim Panem Wojennym, co Zadziało, gdy do Włoch wkroczyli Francuzi, których Usunąć z Włoch mogli tylko lancknechty Lutra więc Karol V musiał z nim GADAĆ.
  Był mądrzejszy od Sowietów i Amerykanów, którzy walczyli ze mną, aż wsadzili dobie do DUPY Rotszylda – bo kapitał majoracki Rotszyldów wynosi 530 biliony dolców a OCZYSZCZENIE atmosfery z CO2 zostało oszacowane na 570 bilionów dolców (Tomasz Ulanowski, NAJGORĘCEJ OD 115 TYS. LAT – Traktat klimatyczny z Paryża nie wystarczy, Gazeta Wyborcza, 15 X 2016, s. 16), gdyż TYLKO JA miałem i mam wnioski Strategiczne do efekty cieplarnianego, ale mnie do Kioto Liberałowie nie puścili więc przyjęto tam Protokół Kioto cherubina Hitlera dla wykupienia USA przez haremy holokaustyczne, przed czym obroniła USA Monika Levinsky.
  Uważam, że ponieważ NAJLEPSZĄ inwestycją XXI wieku jest bardzo tandetna replika Wenecji w Las Vegas, to Węgrzy dla pokazania Żydom ich miejsca powinni wybudować nad Balatonem kopię Wenecji jako Najwspanialszego dzieła architektury WĘGIERSKIEJ we wczesnym średniowieczu. Unia Europejska ZAPŁACIŁA Kadafiemu i Berlusconiemu na program Ratowania Wenecji MOJŻESZ – z mej książki „Incydentu nie było” Gdańsk 2001 – choć ja kontrowałem BŁAZNA Mojżesza techniką moskiewsko-warszawską, ale chodziło o Obłowienie się z Funduszu Unijnego.
  Obiecałem Chorwatom KOPIE bardzo bogatego wystroju architektonicznego i złotniczego tzw. Pałacu Dioklecjana w Splicie, wywiezionego przez Wenecjan, ale dobrze zinwentaryzowanego i zachowanego, czego replikę można sporządzić dla Węgrów, gdyż był to węgierski pałac Królewski przejęty w 1401 r. przez Wenecjan, gdzie urządzono Signorię.

 136. Achilles said

  Ksiądz Rafał Trytek: Aborcyjny kult Molocha

  Kilka miesięcy po obchodach 1050. rocznicy rozpoczęcia chrystianizacji ziem polskich Sejm znaczną większością głosów odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazującej zbrodni zabójstwa dzieci nienarodzonych. Stało się tak między innymi pod wpływem manifestacji proaborcyjnych, które odbyły się na ulicach wielu miast.

  Widok tych prawdziwie piekielnych hord w wulgarny i nieraz bluźnierczy sposób domagających się „prawa” do zabijania osób najbardziej bezbronnych, jakimi są nienarodzone dzieci, autentycznie przerażał.

  Stopień zawłaszczenia dużej części społeczeństwa przez kulturę mordu i pogardy dla człowieka, przez obsceniczność i wrogość do objawionej religii jest większy, niż do niedawna mogło się wydawać.

  O ile postępowanie partii rządzącej było łatwe do przewidzenia, o tyle warto jednak przypomnieć, że w Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości obowiązywała dyscyplina podczas głosowania nad zakazem uboju rytualnego zwierząt, nie było jej natomiast w trakcie decydowania o kwestii dla życia narodu fundamentalnej. Po głosowaniu w prorządowych mediach dało o sobie znać zacietrzewienie środowisk pseudoprawicowych, myślących jedynie kategoriami kampanii wyborczych i niewahających się zarzucać obrońcom życia, że są „prowokatorami” i „agentami Moskwy”.

  O wiele większą winę zaciągnęli jednak ci, którzy urzędowo zobowiązani są do obrony wiary i moralności. Ludzie powołujący się na autorytet naszego Pana Jezusa Chrystusa i mieniący kościelną hierarchią odżegnali się bowiem od zamysłu karania kobiet za dokonanie aborcji!

  Niesłychane: jedna z najcięższych zbrodni, jaką sobie można wyobrazić, według odstępców od moralności katolickiej nie powinna być karana!

  Zgodnie z autentyczną nauką Kościoła katolickiego dokonanie aborcji powoduje ekskomunikę wszystkich osób biorących w niej udział i bezpośrednio pomagających.

  Również prawo państwowe winno ścigać zbrodnię dzieciobójstwa i jak najsurowiej karać jej sprawców. W debacie publicznej całkowicie pomija się straszliwy aspekt aborcji: pozbawienie pomordowanych sakramentu Chrztu i wizji uszczęśliwiającej w Niebie, a zatem skazanie ich na szczęśliwość wyłącznie naturalną w limbus puerorum.

  Co więcej, ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik tzw. Konferencji Episkopatu Polski, prezentując argumentację przeciwaborcyjną, wyraźnie zaznaczył, że punktem odniesienia w tej sprawie nie jest wiara katolicka, lecz są nim prawa człowieka!

  Otóż Kościół Święty jest właśnie Nauczycielem katolickiej moralności, a potępienie dzieciobójstwa ma przede wszystkim religijny charakter. Aborcja jest złem dlatego, że oznacza złamanie piątego przykazania. Względy ludzkie są drugorzędne.

  W tę dziwną pobłażliwość dla ludobójców wpisuje się postępowanie człowieka błędnie uznawanego za prymasa Polski. Ks. Wojciech Polak potrafił nazwać nacjonalizm herezją (chociaż Kościół w swoim Magisterium potępił wyłącznie jego skrajną postać), a nigdy nie znalazł równie mocnych słów pod adresem środowiska aborcyjnego.

  Zapowiedział za to swój udział w „święcie” reformacji, czyli pięćsetnej rocznicy największej – do czasów rewolucji modernistycznej w XX wieku – eskalacji herezji i apostazji. Nie tego Kościół Święty uczył Polaków przez tysiąc lat, trudno więc o poważniejsze dowody na odstępstwo od Wiary katolickiej ludzi błędnie uznawanych za hierarchię kościelną.

  Za narodowe grzechy musimy zadośćuczynić Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, poświęcając Mu samych siebie, Ojczyznę i cały rodzaj ludzki. W ostatnią niedzielę października obchodzimy tradycyjnie święto Chrystusa Króla. Odmówimy wtedy – jako polscy wierni Kościoła rzymskokatolickiego – poświęcenie Kraju i narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z roku 1951. Chcemy Chrystusa za Króla!

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/10/x-rafa-trytek-aborcyjny-kult-molocha.html

 137. TG said

 138. „Jak się okazuje, oboje rodziców Adama Michnika (1946-) – Helena Michnik (1903-1969) oraz Ozjasz Szechter (1901-1982) – zginęli w Holokauście”

  ————

  Zambrowski mówi od lat (poniżej link do artykułu z 2006 r.)
  http://www.antonizambrowski.pl/artykuly_archiwalne/2006/adam_m.html
  że Michnikowa i Szechter adoptowali Adama (czy to jego pierwotne imię?) z sierocińca, tyle, że Zambrowski twierdzi, że Adam Michnik to z urodzenia Polak, a dopiero rodzice wychowali go na Żyda. Ale może to nieprawda? Może był on Żydem już z urodzenia i jego rodzice rzeczywiście zginęli podczas wojny?
  Swoją drogą, warto zauważyć przy tej okazji, jaką tajemnicą okryte są życiorysy „ojców-założycieli” i „autorytetów moralnych” tej wyniszczającej nasz naród instytucji, jaką jest III Rzecza.
  http://niezlomni.com/wieloletni-przyjaciel-adama-michnika-mowil-michnik-to-dziecko-wziete-z-polskiego-sierocinca-i-wychowane-przez-szechtera-i-helene-michnik-byl-wiec-z-urodzenia-polakiem-zas-zostal-zydem-z-wychowani/

 139. revers said

  Jest dzien Uchodzcy , dnia 15.102016 i kazdego nastepnego roku, ustalony przez rzeczwistego wladce Polin Sorosa lub fundacje NGO, Batory typu.

  http://prostozmostu.net/news/globalista-soros-ustanawia-dzien-uchodzcy-w-polsce

  Co może oznaczać tylko że tubylcy u siebie są tylko juz diaspora, o czym wspomniał też wtajemniczony szabasgoj R. Sikorski.

 140. re1truth2 said

  Re 131
  Nic to, Gospodarz ma prawo wstawić spację…

 141. Głos Prawdy said

  Asad: interwencja Rosji w kluczowy sposób zmieniła równowagę sił na naszą korzyść.
  Interwencja Rosji w syryjskim kryzysie zmieniła równowagę sił nie w stronę terrorystów. O tym prezydent Syrii Baszar Asad powiedział w wywiadzie dla gazety „Komsomolskaja prawda”. Zaznaczył, że „do przybycia rosyjskich IQS w regionie działał tak zwany „amerykański sojusz”. Jednak wyniki jego pracy nie było widać. Wraz z pojawieniem się rosyjskich sił terytorium kontrolowany przez powstańców znacznie zmniejszył się, informuje kanał telewizyjny „Rosja 24″.
  ” Syryjska armia zwyciężała, ale nasi wrogowie, gdy zobaczyli, że atakujemy, zwiększyli przepływ terrorystów i najemników z zagranicy — powiedział Asad. — Coraz więcej cudzoziemców zaczeło przybywać z różnych krajów. Syria — mały kraj z niewielką populacją, więc jej potrzebna jest pomoc przyjaciół. Interwencja Rosji – tej wielkiej mocy, w kluczowy sposób zmieniła równowagę sił na naszą korzyść. Dlatego dla nas to było naturalne zwrócić się o pomoc do Rosji. Rosjanie nam wcześniej pomagali, oczywiście, nie z pomocą lotnictwa, ale oni wysyłali nam wszystko”.
  Skomentował Asad i operacji w Aleppo. Jego zdaniem,wyzwolenie gospodarczej stolicy kraju otworzy drogę do wyzwolenia innych osiedli. „To polityczne zwycięstwo na poziomie strategicznym i krajowym – powiedział Asad. –Z wojskowego, militarnego punktu widzenia nie możemy izolować „an-Nusry”. Ale to będzie trampoliną do awansu w kierunku innych miast i wyzwolenia ich od terrorystów. Oto znaczenie Aleppo”.
  Prezydent Syrii Baszar Asad uważa, że obecnie na świecie powstała sytuacja, podobna do rozwijającej się zimnej wojny. Podkreślił, że Zachód nie zatrzymał wczesną zimną wojnę, nawet po rozpadzie ZSRR. STANY Zjednoczone, Turcja, Arabia Saudyjska i Izrael wspierają terrorystów w Syrii. Asad zaznaczył eskalację konfliktu w Syrii, który nazwał jedną z najważniejszych scen politycznych. Głównym celem USA – utrwalic polityczną hegemonię w świecie, prowadzi TASS opinie prezydenta SAR. W powietrzu czuć zapach” Trzeciej wojny światowej, uważa, że Baszar Asad, i Syria – tylko jej część. „To jeszcze nie bezpośrednie militarne starcie — powiedział Asad. — Mimo że ma wojskowe, terrorystyczne i polityczne składniki”.
  http://planeta.moy.su/news/asad_vmeshatelstvo_rossii_kljuchevym_obrazom_izmenilo_balans_sil_v_nashu_polzu/2016-10-14-76429

 142. osoba prywatna said

  Re 85
  z Pana to widzę taki lekarzyk-cwaniaczek.
  Jest adres mailowy do dr Jaśkowskiego.
  Jak pan taki mądry, to przedyskutuj z nim ten problem i zamieść pan relację do poczytania tutaj. Zobaczymy jak pan wypadnie w tym pojedynku.

 143. Klucznik said

  Wobec wielu faktów wydobytych na jaw przez Włodarskiego — drobiazgiem jest to, — że bezpartyjny i odżegnujący się nawet od podejrzenia go o samą myśl wstąpienia do PPR-PZPR, — okazuje się jednak byłym członkiem PZPR,

  — co o tyle dziwniejsze, — że pozwolono mu cichaczem z tej partii zniknąć i nie tylko nie prześladowano go za to, ale otrzymał nieograniczone wsparcie.

  Kulminacją Pana Andrzeja… — jest strona 143, — na której Włodarski dochodzi do rodowodu Andrzeja W — w. wersji podanej przez reżysera.

  W czym tkwi problem?

  Jak zwykle w faktach – pisze Włodarski.
  Ojciec Pana Andrzeja nie zginął w Katyniu,

  — o czym Pan Andrzej dobrze wiedział.

  Ojciec Pana Andrzeja zginął podczas wojny – to fakt.

  Osoba, do której Pan Andrzej się przyznaje, a która zginęła w Katyniu, — nawet nie należała do rodziny Pana Andrzeja, — o czym Pan Andrzej dobrze wiedział.

  Po co więc głosić nieprawdę?

  Żeby czuć się lepszym?

  Bardziej doświadczonym przez los?
  Po co szargał dla swej pychy kolejną świętość Polaków?

  Faktem zamykającym wszystkie niedomówienia co do osoby zamordowanej w Katyniu — była publikacja życiorysów ofiar w Wojskowym Przeglądzie Historycznym (lista ta była drukowana w latach 1989-1994).

  Według historyków, — wspomniany już w 1943 r. zamordowany „kapitan Karol Wajda”

  — to rzeczywiście — „Karol Konrad Erazm Wajda, kapitan, syn Stanisława i Marii z Königów”.

  Nie miał on nigdy nic wspólnego z Jakubem Wajda, — synem Kazimierza (czyli ojcem Pana Andrzeja).

  Sprawa tak niezwykle ważna dla większości ludzi na świecie, jak to,

  — od kogo się wywodzą, ich rodowód, przodkowie, nieraz odlegli, — o których pamięć pielęgnowana jest nie tylko przez szlachtę, ale przez mieszczaństwo, a także chłopów

  – przez reżysera została podeptana, — czym poniżył nie tylko siebie, ale i pamięć swojego rzeczywistego rodzica, w tyle lat po jego zgonie, — wybierając sobie innego ojca dla autoreklamy.

  Jest to jeszcze jedna forma obrzydliwego fałszu i oszustwa, … — ojciec zginął w Katyniu — Polacy uwierzą, przez to będzie wiarygodny…

  — ale nie jest Andrzej Wajda wiarygodny, …

  — jest obrzydliwym i bezczelnym kłamcą i oszustem, — kłamie jak wszyscy jego khazarscy pobratymcy plemienni, — kłamie tak jak zwykle we wszystkich swoich filmach,
  — i w nowym filmie „Katyń” — też.

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/10/12/kim-jest-andrzej-wajda-ojciec-andrzeja-wajdy-nie-zginal-w-katyniu-krzysztof-kakolewski-poleca-ksiazke-piotra-wlodarskiego/

  http://kulturalny.blox.pl/2007/09/Kim-jest-Andrzej-Wajda-Ojciec-Andrzeja-Wajdy-nie.html

 144. Głos Prawdy said

  „Nigdy nie walczcie z Rosją…” – Bismarck.

  Otto Eduard Leopold Karl-Wilhelm-Ferdynand
  von Bismarck-Szenchausen,
  książę z 1871 roku, pierwszy kanclerz cesarstwa Niemieckiego,
  który urzeczywistnił plan zjednoczenia Niemiec i
  nazywany „żelaznym kanclerzem”.
  Dyplomata, co miał przyrodniczy rozsądek i polityczną przenikliwość.W Rosji Otto von Bismarck studiował język rosyjski, wyrazał się bardzo przyzwoicie, przyjaźnił się z rosyjskim wice-kanclerzem Gorczakowym, i zrozumiał istotę właściwego ruskim stylu myśli, co bardzo pomogło mu w przyszłości w wyborze właściwej linii politycznej w stosunku do Rosji.

  Otto Bismarck, Rosja i Fiodor Tiutczew
  Fiodor Tiutczew, którego 210-letni jubileusz obchodzony 5 grudnia, 10 grudnia 1866 r., 147 lat temu napisał swój katren, który wspomina w jubileuszowym poście:
  „Umysłem Rosji nie zrozumiesz,
  Łokciem wspólnym nie da się ją zmierzyć:
  Ma ona stać się wyjątkowa
  W Rosję można tylko wierzyć”.
  Albo: (lepsze tłum.)
  „Rozsądkiem Rosję nie zrozumieć
  Arszynem ogólnym nie wymierzyć:
  U niej szczególna płeć
  W Rosję można tylko wierzyć”.

  Często tę miniaturkę Tiutczewa – katren, korelują ze słynnym cytatem „żelaznego kanclerza” Otto von Bismarcka:
  „Nigdy nie walczcie z rosjanami. Na każdą waszą wojskową sztukę oni odpowiedzą nieprzewidywalną głupotą”.
  Ja przez długi czas studiowałem pracy Otto von Bismarcka, jego działalność, pracę w młodej dyplomatycznej dziedzinie, jego stosunek do Rosji. To była taka silna „miłość-nienawiść” do kraju… przez kompletne zamieszanie.
  Dlatego chcę przypomnieć kilka cytatów, zwrotów, przypisywanych Otto von Bismarckowi, zdanie o Rosji i nie tylko.
  To jest bardzo ciekawe i aktualne po dziś dzień i na wieki!

  *Przez opatrzność Bożą było mi dane być dyplomatą: przecież ja nawet urodziłem się w dniu pierwszego kwietnia.
  *Rewolucji zamyślają się geniuszami, realizowane są fanatykami, a z ich wyników korzystają łajdacy.
  *Nigdy ludzie tyle nie kłamią, jak po polowaniu, w czasie wojny i przed wyborami.
  *Nie myśl, że raz wykorzystując osłabienie Rosji, będziesz otrzymywać dywidendy wiecznie.
  *Rosjanie zawsze przychodzą za swoimi pieniędzmi. I kiedy przyjdą — nie nastawiaj się na podpisane przez ciebie jezuickie umowy, rzekomo ciebie usprawiedliwiające. One nie są warte tego papieru, na którym napisane. Dlatego z rosjanami warto lub grać uczciwie, albo w ogóle nie grać.
  *Rosjanie długo zaprzęgają, ale szybko jadą.
  *Zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie podoba to, co robisz. To jest w porządku. Wszystkim podobają się tylko kocięta.
  *Wojna między Niemcami i Rosją — największa głupota. Dlatego to na pewno się stanie. (zaczęła się w 1941)
  *Nawet najbardziej pomyślny wynik wojny nigdy nie doprowadzi do rozpadu główne siły Rosji, które opierają się na milionach rosjan… Te ostatnie, nawet jeśli ich rozbić międzynarodowymi traktatami, tak szybko ponownie łączą się ze sobą, jak cząstki wyciekłych kawałkow rtęci…
  *Rosja jest niebezpieczna mizernocią swoich potrzeb.
  *Prewencyjna wojna przeciwko Rosji — samobójstwo ze strachu przed śmiercią.
  *Nigdy nie trzeba wierzyć rosjanom, bo rosjanie nie wierzą nawet sami sobie.
  *Za każdą powierzona sprawę musi odpowiadać jeden i tylko jeden człowiek.
  *Rosjan nie można pokonać, przekonaliśmy się o tym za setki lat.
  Ale można zaszczepić fałszywe wartości, i to oni zwyciężą samych siebie!
  http://nashaplaneta.su/news/nikogda_ne_vojujte_s_rossiej_bismark/2016-10-14-31129

 145. NICK said

  Dość. OP. (142).

  Bo cóż ja mogę na Jaśkowskiego.
  On (un?) to jest men od biznesu.

  A ja? Szaraczek. Jestem, który Panu przeszkadza.

  P.S. Ja TU z Panem rozmawiam. Nie posiłkuję się.
  Łajnem.
  Zrozumiano???
  HUK.

 146. Głos Prawdy said

  Polska kopie sobie kanał: kraj wyda miliony euro, aby „oderwać się” od Rosji

  Polska rządząca partia „Prawo i sprawiedliwość” zaprezentowała szczegółowy projekt budowy nowego kanału wodnego (dokument jest w posiadaniu RT), który pozwala przewozić towary z miasta Elbląg przez morze, z pominięciem rosyjskiego portu Bałtijsk. Już wiadomo, że realizacja projektu będzie kosztować miliony euro, odzyskac które nie będzie łatwe. RT rozmawiał z ekonomistami, ekologami i politologami, aby dowiedzieć się, dlaczego Polska zdecydowała się na taki krok.

  Wielkie plany

  Teraz największy polski port Elbląg nie ma bezpośredniego dostępu do morza, bo go „blokuje” Mierzeja wiślana (Bałtycka kosa). Statki muszą płynąć przez rosyjskie miasto Bałtijsk. Zgodnie z planami polskiego rządu, do 2020 roku zostanie zbudowany kanał o długości 1,3 km, o szerokości 80 metrów i głębokości 5 metrów. On połączy zalew Wiślany (Kaliningradzki) z Gdańskim, a po otwarciu kanału w port morski w Elbląg mogą zawijać statki o długości do 100 metrów, szerokości do 20 m i zanurzeniu do 4 metrów.
  Lider rządzącej partii „Prawo i sprawiedliwość” Jarosław Kaczyński powiedział RT poprzez swoje służby prasowe, że kanał pozwoli Polsce skończyć z uzależnieniem od Rosji. „Teraz okrety muszą przechodzić kontrolowany przez Rosje akwen. Wiele zależy od arbitralnych decyzji rosjan. Będzie nie tylko wyryty kanał, ale i wybudowane molo, uzdrowiska, hotele. Jest to bardzo korzystne miejsce do inwestowania. Niestety, ze względu na opór Moskwy Polska do tej pory nie mogła połączyć miasto-port Elbląg z morzem Bałtyckim. Budując kanał, pokażemy, że jesteśmy suwerennym państwem” — powiedział Kaczyński.

  Zbyt drogie zadowolenie

  Koszt budowy kanału wyniesie 880 mln zł ($205 mln). Dla porównania, za tranzyt przez rosyjskie wody teraz Polska płaci mniej niż $5 mln. Ten tryb reguluje sie umową na nawigacyjne prawa, zawartą między Polską i Rosją. Na wydatki na budowę Warszawa może płacić emerytury 40 tys. polskim emerytom lub studia 50 tys.studentom.
  W ekonomicznym planie pierwszym ucierpi samo miasto-port Elbląg, który tradycyjnie było nastawione na eksport do Rosji. Po sankcjach port już stracił miliony euro, teraz ,być może, będzie musiał szukać nowych partnerów handlowych.
  Starszy pracownik naukowy Centrum badań europejskich Instytutu gospodarki światowej i stosunków międzynarodowych Władimir Оlenczenko powiedział RT, że już teraz można mówić o braku rentowności projektu. „U polaków w ostatnim czasie mocno pragnienie drażnić Rosje, pokazać, jak oni jej nie lubią. Pieniądze na pewno będą szukać u zewnętrznych sponsorów. To sa chore koszty, sytuacji nie zmieni. Oprócz Polski, kraje Bałtyckie, które pod kierownictwem UE budują kolei wzdłuż morza Bałtyckiego od Helsinek do Berlina przez Warszawę.
  Istnieje autoban i inne porty. Tak, że Unii europejskiej nie jest potrzebny port Elbląg, a tym bardziej wydawać na niego pieniądze. Inwestycja w kanał nie będzie się opłacać” — powiedział Оlenczenko.

  Kryzys ekologiczny
  Największe obawy w tym projekcie powoduje aspekt ekologiczny. Mierzeja wiślana — wyjątkowe miejsce, notowane swoimi piaszczystymi wydmami i rzadką florą i fauną. W wyniku pojawienia się przeszkody wodnej pierwsi ucierpią migrujące ptaki i ryby. Dyrektor Krajowego instytutu natury Andrzej Peshkov w rozmowie z RT wyraził zaniepokojenie przyszłością regionu.

  „Jeśli przekopać kose, to bedzie uszkodzony naturalny ekosystem. To przyniesie ogromne szkody w przyrodzie, co oznacza, że projekt bezpośrednio narusza Helsinską Konwencje o ochronie morza Bałtyckiego (działający od 1980 roku dokument o ochronie środowiska morskiego obszaru). Zmieni się hydrologiczny tryb, przy czym ostateczne konsekwencje trudno przewidzieć, mogą być nawet poważniejsze. Trzeba przeprowadzić międzynarodowe badanie, aby ocenić szkody. Niech oni najpierw go opłacą, a potem kopią, bo jednego entuzjazmu dla odbudowy ekosystemu za mało” — powiedział Peshkov.

  „Nasolić ” Rosji
  Po raz pierwszy o projekcie kanału zaczęto mówić jeszcze w 2014 roku, jednak wtedy dalej rozmów to nie poszło. Nowe deklaracje rozpoczęły się po tym, jak Rosja postanowiła przestać korzystać z baltyckich portow i przekierować na swoje. Polski politolog Aleksander Butszakowski powiedział RT, że polityka jest głównym składnikiem tej decyzji władz.
  „Nic dziwnego, że ta przygoda dzieje się to w czasie prezydentury w Polsce Andrzeja Dudy — podsumował ekspert. — W polityce wewnętrznej u niego i jego partii sukcesów żadnych nie ma, więc stad chęć zwrócić uwagę polskiej opinii publicznej na zewnętrznego wroga — Rosję. To się dzieje właśnie teraz, jako kolejny etap antyrosyjskiej polityki, swoista zemsta za to, że Rosja zrezygnowała z portów Bałtyckich”.
  Maria Bucharowa
  http://politikus.ru/events/85316-polsha-roet-sebe-kanal-strana-potratit-milliony-evro-chtoby-otdelitsya-ot-rossii.html

 147. Boydar said

  „… Kilka miesięcy po obchodach 1050. rocznicy rozpoczęcia chrystianizacji ziem polskich …”

  Ktoś kto preferuje taką świadomość, nie zasługuje u mnie ani na szacunek ani na zaufanie. Jeśli nawet nie jest zły, to jest głupi. Ze złym idzie sobie sobie jeszcze poradzić po chrześcijańsku, głupiego można tylko zastrzelić (też po chrześcijańsku, bez znęcania się) bo nie wiadomo jaką bombę jutro wymyśli.

  To tak a’propos artykułu od Pana Achillesa (136)

 148. osoba prywatna said

  R144
  A kogóż to, lub co p. lekarz(?) miał na myśli?

 149. slawek said

  Bajka o CETA i TTIP

 150. konik said

  System kapitalistyczny wyciska z nas coraz więcej. Wielu mężczyzn z powodu ciężkich prac fizycznych już przed czterdziestką ma poważne problemy ze zdrowiem a część zagrożona jest nawet trwałym kalectwem
  – Mam skończoną trzydziestkę a lekarz mi powiedział, że jeszcze dwa, trzy lata w takiej robocie a usiądę na wózku inwalidzkim albo mnie pochowają. Tylko co mam zrobić? W domu bezrobotna żona i trzy córki w wieku od 7 do 13 lat. Muszę pracować. Jak mam doczekać emerytury? W takich robotach, na czarno, na śmieciówie? Człowiek w naszym kraju dla pracodawcy to narzędzie. Jak się zepsuje, nie ma co reperować, lepiej wyrzucić i zatrudnić następnego, żeby jego też zajechać
  http://www.tysol.pl/a1143-Zycie-konczy-sie-po-czterdziestce-Nadumieralnosc-mezczyzn-w-Polsce

 151. Boydar said

  Zupełnie nie wiem, po co „to” linkuję. Jeśli ktoś jest żydem na szpicu menory, to niczego innego spodziewać się nie należy. A jeśli ktoś się wbrew rozumowi spodziewa, to wypada mu przypomnieć Ambasadora – „… a cóż było robić.”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Oburzenie-wypowiedziami-otoczenia-Clinton-ws-katolikow,wid,18543913,wiadomosc.html

 152. wanderer said

  re 137,

  Albin Siwak, wielki madry czlowiek, Polak.

  Oby Bog dal nam wiecej takich madrych ludzi.

 153. Siggi said

  Prawna klęska reprywatyzacji
  15 października 2016 ……….Autor: Adam Jaskow
  Walka kobiet o wolność wyboru przysłoniła nieco sprawę gruntów warszawskich. Tak zwana dzika reprywatyzacja jest nie mniej ważną sprawą, tym bardziej że po Warszawie przyszła kolej na Michałowice. Zafałszowanie rzeczywistości odbywa się już na etapie zmiany znaczenia słów.
  Święte prawo własność zaczyna znów usprawiedliwiać niesprawiedliwość. Nikt nie pamięta, że pańszczyzna, przywiązanie chłopa do ziemi, niewolnictwo – było legalne. Ich zniesienie wymagało zmiany prawa czyli pozbawienia właścicieli praw do majątku. Nikt nie chce pamiętać, że współczesna ochrona prawna stanu posiadania odnosi się do państwa liberalnego, demokratycznego, które zniosło przywileje feudalne.
  Po rewolucji, nawet bezkrwawej, prawo nie chroni starych przywilejów, zwłaszcza takich, które rewolucja znosi. W Polsce odbywało się to etapami, bardzo wolno i tak naprawdę feudalizm zakończył w Polsce życie dopiero po fali nacjonalizacji po 1945 roku. Akceptacja zmian prawa była o tyle łatwiejsza, że Polska leżała w gruzach. To były prawdziwe kupy kamieni, cmentarzyska i pustkowia. Bycie właścicielem kupy gruzu nie przynosiło dochodów. O ile oczywiście właściciel miał to szczęście i przeżył.
  Po roku 1989 rozpoczęło się wieloetapowe negowanie decyzji prawnych PRL bez rozpatrywania ich skutków. Ustalił się dogmat prymatu prywatnego interesu nad dobrem wspólnym w dodatku zakres dobra wspólnego był ustawicznie zmniejszany.
  Zaczęło się od zadań zwrotu majątków przejętych niezgodnie z prawem. Tu sprawa była względnie oczywista. Jednak nazwanie tego reprywatyzacją było zupełnie nietrafione. Było to bowiem zwrot bezprawnie zajętego majątku. Tyle że zwrot nieruchomości po 40 latach musiał naruszać interesy jej aktualnych użytkowników. W praktyce nikt się nimi nie przejmował i nie przejmuje.
  Takie precedensy przerodziły się w zasadę. Ci, którzy nie byli w stanie przedstawić żadnych roszczeń majątkowych stawali się automatycznie pariasami systemu. Jako domniemani beneficjenci poprzedniego układu nie powinni liczyć, że w nowym systemie będą równouprawnieni. Ważniejsze było naprawianie rzeczywistych lub urojonych krzywd niż troska o równoprawne traktowanie wszystkich obywateli.
  Następnym etapem było podważanie decyzji nacjonalizacyjnych. Co ciekawe jeśli chodziło o zakłady przemysłowe, to raczej przypadków, że wracały one do przedwojennych właścicieli nie było wiele. Być może dlatego, że wszystkie większe były przed wojną własnością firm zagranicznych. A te na „ziemiach odzyskanych” nie mogły wrócić w niemieckie ręce. Zakłady produkcyjne oddano więc za bezcen nowym właścicielom, czasem tym samym koncernom, które posiadały je przed wojną. Ta część prywatyzacji była w zasadzie wyprzedażą.
  Zabużanom, którzy stracili wszystko, przyznano rekompensaty w wysokości 20% utraconego majątku. Nikt specjalnie nie wnikał na ile go sobie wycenili, i czy opuszczali ruiny, gruzowiska, czy pałace. Prawdziwe cuda działy w wypadku nieruchomości w większych miastach w szczególności Warszawie i Krakowie. Zadziwiająca zaprawdę była ta długowieczność byłych właścicieli kamienic. I niesamowita zdolność niektórych adwokatów do ich odnajdowania, przekonywania do względnie taniego sprzedania roszczeń. Można powiedzieć, że wydobywano ich z podziemi. Sądy dawały sobie wciskać ciemnotę, ubraną w pozory prawdy, cieńsze niż nowe szaty cesarza. Ale dura lex, sed lex. Tym bardziej, obowiązywała doktryna , że wszystko co pochodzi z PRL jest niemoralne. No może oprócz dyplomów ukończenia studiów prawniczych.
  Truizmem jest stwierdzenie, że młyny sprawiedliwości mielą powoli. Ale na to wszystko nałożyła się zupełna ignorancja błędów i wypaczeń kapitalizmu czy nawet zwykłych zachować generowanych przez system. Prof. Ewa Łętowska twierdzi, że za przekręty (re)prywatyzacyjne odpowiadają prawnicy. Tyle, że nie zawsze to powinna być jedynie odpowiedzialność moralna, czy choćby zawodowa.
  Państwo, dobro wspólne stało się niczyje, zyskiwało właściciela dopiero gdy zostawało zawłaszczane. Pozwolono prawnikom i ich nie posiadających skrupułów „klientom” niemal na wszystko. Wolny rynek niewiedzy, nieodpowiedzialności, gdzie regułą był brak reguł.

  Gdy jednym wolno prawie wszystko, to reszcie nie zostaje prawie nic. Żadnych praw i majątku. Dla nich sprawiedliwość jest martwa. Jak Trybunał Konstytucyjny.

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43695

 154. mari said

  Pozwolę sobie wkleić zaproszenie na Biały Marsz jutro w Poznaniu o 14.00 jako odpowiedź na Czarny Protest ! https://www.facebook.com/events/390311158023384/?active_tab=discussion

 155. re1truth2 said

  Re 150
  Dla komentarzy, dla komentarzy Panie Boydar.
  Na przykład [U nas takim koniem trojańskim jest Tygodnik powszechny, zwany także Żydownik Powszechny.]

 156. slawek said

  Syjonista i satanista w jednej osobie Bob Dylan/żyd! – otrzymał nagrodę – nobela – za wierne wykonywanie instrukcii…
  A oto czyje instrukcje wykonuje i kto podaje mu teksty…

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/15/miedzynarodowy-zyd-usa-dokona-zbrodni-pod-flaga-rosji/#comment-20249

 157. slawek said

  Fragment twórczości nowego noblisty żyda Dylana.
  With God On Your Side (1963)

  Nauczyłem się nienawidzić Rosjan
  Wszystkich przez całe moje życie
  Jeśli kolejna wojna nadejdzie
  z nimi musimy walczyć
  Nienawidzić ich i obawiać
  aby uciec i ukryć się
  I zaakceptować to wszystko dzielnie
  Z Bogiem po mojej stronie.

  Ale teraz mamy broń
  proch chemiczny
  Jeśli zostaniemy zmuszeni do użycia
  Wtedy ich spalić musimy
  Jedno naciśnięcie przycisku
  i strzał jak szeroki świat
  I nigdy nie zadawaj pytań
  Kiedy Bóg jest po twojej stronie.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/15/miedzynarodowy-zyd-usa-dokona-zbrodni-pod-flaga-rosji/#comment-20241

 158. slawek said

  Kto Podpisał Pakt Z Diabłem ? – Muzyka

  http://brzozafilmy.pl/pakt-z-diablem/

 159. osoba prywatna said

  Rowerem wokół Edinburgha.
  .https://www.youtube.com/watch?v=K_7k3fnxPq0

 160. Siggi said

  http://natemat.pl/170215,chcial-tolerancji-i-rozdzialu-panstwa-od-kosciola-ale-nikt-go-nie-sluchal-prawdziwy-postepowiec-sprzed-200-lat?fb
  Tadeusz Kościuszko

 161. konik said

  W Lozannie zaczęły się rozmowy o Syrii, w Syrii armia bije terrorystów, w Bagdadzie krwawy zamach, Izrael zrywa z UNESCO, rośnie nieprzewidywalność USA… Zapraszam na codzienny serwis.
  http://jeznach.neon24.pl/post/134383,sobota-15-pazdziernika-2016

 162. osoba prywatna said

  Zwierzę któremu zagraża wyginięcie – śnieżny leopard.
  Pięknie sfilmowane.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EjxvrHDaxKc

 163. SAP said

  Fragment piosenki zmienia jej sens kolego Sławek. Piosenka jest zdecydowanie antywojenna.
  Dylana „With God On Your Side”

  Moje imię jest mało ważne, mój wiek jeszcze mniej
  Kraj, z którego pochodzę, nazywa się Środkowy Zachód
  Są tu prawa wyuczone i ustanowione do przestrzegania
  A ten kraj, w którym żyję, ma Boga po swojej stronie

  Podręczniki do historii mówią, mówią bardzo wyraźnie
  Kawaleria zaatakowała, Indianie przegrali
  Kawaleria zaatakowała, Indianie umarli
  Kraj był młody z Bogiem po swojej stronie

  Hiszpańsko – amerykańska wojna miała swój czas
  I Wojna Cywilna też wkrótce się skończyła
  A nazwiska bohaterów zostały utrwalone w pamięci
  Z karabinami w ręku i z Bogiem po ich stronie

  Pierwsza Wojna Światowa, chłopcy, przyszła i odeszła
  Powodu walki nigdy nie pojąłem
  Ale nauczyłem się go akceptować, akceptować go z dumą
  Bo nie liczysz trupów, gdy Bóg jest po twojej stronie

  Druga Wojna Światowa się skończyła
  Przebaczyliśmy Niemcom i zostaliśmy przyjaciółmi
  Mimo, że zamordowali sześć milionów, usmażyli w piecach
  Niemcy teraz też mają Boga po swojej stronie

  Nauczyłem się nienawidzić Rusków przez całe moje życie
  Jeśli przyjdzie kolejna wojna, to z nimi musimy walczyć
  Nienawidzić ich i się bać, uciekać i się chować
  I akceptować to z całą odwagą i z Bogiem po swojej stronie

  Lecz teraz mamy broń z chemicznego pyłu
  Jeśli będziemy zmuszeni ich zaatakować, to zaatakujemy
  Jedno wciśnięcie guzika i pocisk przez cały świat
  A ty nigdy nie zadawaj pytań, gdy masz Boga po swojej stronie

  Przez wiele mrocznych godzin myślałem o tym
  Że Jezus Chrystus został zdradzony przez pocałunek
  Ale nie mogę myśleć za ciebie, będziesz musiał zdecydować
  Czy Judasz Iskariota miał Boga po swojej stronie

  Więc teraz gdy już kończę, boję się jak cholera
  Zakłopotania, jakie czuję, żaden język nie wypowie
  Słowa wypełniają mi głowę i wypadają na podłogę
  Że jeśli Bóg jest po naszej stronie, powstrzyma następną wojnę

 164. re1truth2 said

  Fakt to są ‚szatańskie/trojańskie konie’ takie organizacje jak CACG wraz z jej dyrektorem – [Rotondaro concludes his article with the suggestion that homosexual behavior should be celebrated, writing, “Gay sex comes from God.” ] – http://www.catholicworldreport.com/Item/3576/the_catholic_con_regroups.aspx
  I odpowiedni komentarz do tej wypowiedzi w podanym link pod wpisem 150
  [„”seks gejów pochodzi od Boga”” 😀 LOL Chyba od boga Kału :D]

 165. osoba prywatna said

  Mistrzostwa Świata w tańcu psów, które odbyły się w czerwcu tego roku w Moskwie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=GL3DXJE9UJk

 166. osoba prywatna said

  No i „Andrea Bocelli”.
  .https://www.youtube.com/watch?v=QPpsCNd_TP0

 167. Wywiad z prof. Leokadią Oręziak o CETA:
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/tylko-w-interii/news-prof-leokadia-oreziak-o-ceta-rzady-beda-musialy-pytac-korpor,nId,2289430#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Ona już tę umowę przestudiowała i mówi o niej nieco więcej, niż dotąd było w mediach. Włos się jeży na głowie.
  PS. Pod koniec października PiSuary to podpiszą, a niecałe 2 tygodnie później – w Święto Niepodległości (którą sami dobiją) – pod Grobem Nieznanego Żołnierza będą odbierać apel poległych. Bezczelne są te k…y i zuchwałe.

 168. eldorado said

  @SAP czy inny GULA

  Zawsze za syjonistami stoi, mąci i przekręca

 169. W hokeju na lodzie już funkcjonuje oficjalnie „reprezentacja Europy”
  http://sport.tvp.pl/tag?tag=reprezentacja+Europy+w+hokeju+na+lodzie
  ciekawe, kiedy zaczną przenosić to na inne sporty, a potem likwidować reprezentacje narodowe?
  Już w 2011 r. robili podchody:
  https://www.google.pl/search?q=god%C5%82o+flaga+unii+europejskiej+na+koszulkach&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=_JACWLDvJ5SQ8QeEtoSADA

 170. Piskorz said

  re 145..”Bo cóż ja mogę na Jaśkowskiego.
  On (un?) to jest men od biznesu. NO PEWNIE MOŻESZ MU BUTY CZYŚCIĆ..CZYTAŁEM WSZYSTKO CO- NAPISAŁ..I ON NIE JEST ŻADEN MEN..DOSTAŁEM B. CIEKAWEGO MEJLA OD DR J. NAJPIERW POMYŚL..A DOPIERO POTEM
  LEĆ Z WIADREM POMYJ..!! A NAWET KUŻWA JEŚLI ON JEST UN…TO CO Z TEGO..TAM TEŻ SĄ PORZĄDNI..

 171. Ona said

  Kto mi odpowie dlaczego taki komentarz jest uporczywie na Interii blokowany?
  Czy nie dziwi Was to nagłe, po tyli latach ukrywania swej żydowskości, nagłe przyznawanie się do niej. Nagle mówi się głośno o udziale żydów w ataku na WTC, Charlie Hebdo , i różnych atakach terrorystycznych i większość mediów społecznościowych zaczyna na nich atak. Nie chcę powiedzieć, że są oni bez wini, bo są. Ale czy to czasami nie jest odwrócenie uwagi od głównych sprawców tego spisku, czyli armii satanistów i ich wyznawców? Satanistyczny spektakl w tunelu Św Gotarda, pomniki i świątynie szatana. Cała ta promocja demoralizacji i zdziczenia. Mordy rytualne. Powracam znowu do filmu „Oni żyją”. Ludzie obudźcie się bi wygląda na to że bajka staje się rzeczywistością!

 172. SAP said

  Panie Goldman
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZfEUpa4Uh84

 173. Boydar said

  @ Ona (Pani ?)

  Przeważająca ilość spektakularnych aktów agresji wobec białej rasy realizowana jest przez żydów. Można rzec że blisko 100%. Nie mamy pewności weryfikowalnej fizycznie, że obecna kontrrewolucja realizowana jest przez jasną stronę mocy; za mało czasu upłynęło, tak może tylko wyglądać. Jeśli jednak tak jest w istocie, co wielce prawdopodobne (bo ileż wieków można tkwić w gównie), to obraz sytuacji zaciemniany jest przez tych wszystkich którzy czując pismo garbatym nosem chcą się załapać na ostatni tramwaj. Skłonni są nawet przyznać że są jew, ale taki umiarkowany i w ogóle to wporzo. Wracając zaś do meritum, zatkać trzeba w pierwszej kolejności najgrubsze dziury w łódce. Masonerią i innymi, spokojnie można zająć się później; bez narzędzi i tak nic nie są w stanie zrobić. Już Ruskie dogłębnie przeanalizowały, jak to tałatajstwo wydusić ich własnymi rękami.

  To moja teoria a przypuszczam że nie tylko.

 174. osoba prywatna said

  LEM, czyli Light Electric Motorcycle, to projekt studentów z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Od 2013 roku projektujemy i konstruujemy lekkie elektryczne motocykle, z którymi osiągamy sukcesy na międzynarodowych zawodach SmartMoto Challenge. Tegoroczny projekt – LEM Bullet – to motocykl policyjny. Jest wyposażony we wszystkie akcesoria niezbędne w pracy policjanta.
  http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/1033,wyprawa-na-moskwe—-lem-bullet

 175. Bronisław said

  Re: 169. Panujący nad Nami „reżim”, kierowany obecnie przez niejakiego A. Dudę, B. Szydło oraz „beka” J. Kaczyńskiego, Nasz Polski Naród i Państwo, niewątpliwie prowadzą do unicestwienia?!!! Proces ten rozpoczął, jak wiemy, niejaki „Komitet Obrony Robotników” w roku 1976. Następnie w latach 80-tych inicjatywę przejęli agenci z „Solidarności” z KOR-em na czele, do których doszlusowali tak zwani „komuniści” z W. Jaruzelskim i C. Kiszczakiem na czele oraz „przedstawiciele” hierarchii Kościoła, którzy zmajstrowali Nam „Magdalenkę”, jak i „Okrągły Stół”, i tak zeszliśmy „z deszczu pod (zabójczą) rynnę”!!! Czy to przypadek, że L. Kaczyński zrzekł się niemal całkowicie Naszej Polskiej Suwerenności, a Jarosław usiłje już dobić Nasz Polski Naród i Państwo poprzez CETA?!!! Łączę pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 176. osoba prywatna said

  A te lekarze wykrztaucone, to panie szczepionki polecać będą.
  Bo oni nowoczesnom medycynom som.
  Stary, zapominany niestety już sposób na przeziębienie, grypę i inne dolegliwości.
  .https://www.youtube.com/watch?v=XPYiZjCaJS0

 177. Piskorz said

  re 137..B. dziękuję…A p. A. Siwakowi życzę zdrowia, zdrowia i wszelkiej pomyślności..!!

 178. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/krzesimir-debski-ukraincy-sami-sie-podkladaja-rosyjskiej-propagandzie-szerzac-kult-upa

 179. Wełna said

  Polscy tfurcy,

  ten to Twardoch:

  „Ale faktycznie to coś tajemniczego – z jakiego powodu Polacy uznali, że Polska bardziej należy do nich niż do Żydów? Żydzi pojawili się w Polsce w X wieku, a liczniej w wieku XIII, już z ugruntowaną etniczną i religijną tożsamością, na długo przed tym, zanim wykrystalizowała się jakakolwiek etniczna tożsamość polska. Ale to Polacy doszli do wniosku, że są właścicielami Polski, że Polska do nich należy. I że nie chcą się nią dzielić. Co zostało w nich do dziś”.

  http://ksiazki.onet.pl/szczepan-twardoch-nie-mamy-pojecia-czym-jestesmy-wywiad/v7v8lp

  a to Tokarczuk:

  „Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/znana-pisarka-olga-tokarczuk-polacy-to-mordercy-zydow-kolonizatorzy-i-wlasciciele-niewolnikow

 180. Siggi said

  Chyba to już było kiedyś.
  Przeglądawszy,czytawszy,wzruszywszy się jak … siennik starego rektuta.
  No Nasi,bez Steropianu ,bez Kachizmu-pisizmu,Ojca Dyr….jakoś inaczej.Kiedy się tego doczekamy nad Wisłą?

  http://niezlomni.com/potomkowie-legionistow-przyslanych-przez-napoleona-zyja-na-haiti-do-dzis-tancza-polke-zaplataja-warkocze-i-mowia-o-sobie-my-polacy/

 181. Siggi said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/w-imie-wybranstwa-i-wladzy-nad-swiatem-chca-go-zniszczyc/

 182. La Reine Toronto said

 183. Siggi said

  Wkrótce potrzebny syndyk o nieposzlakowanej opinii,uczciwy ,solidny,bezstronny,który to wszystko pozamiata,zgarnie na szufelkę i wrzuci do pieca w kotłowni nie do kubła.
  Kto:…
  -za
  -przeciw

  http://businessinsider.com.pl/media/nowa-formula-gazety-wyborczej-zwolnienia-w-redakcji/2cjg7wv?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi

 184. Ad. 48: Non-conformist said – 2016-10-14 (piątek) @ 13:37:48

  The original Jews/Hebrews were roaming hordes of feared criminals, whores, fences and killers called Habiru; the folly of exiling, not killing, ancient criminals
  https://www.johndenugent.com

  HEBRAJOWIE mogli faktycznie próbować zająć Jerozolimą w l404-1340 p.n.e., ale do 1358 r. DLA EGIPCJAN, i dopiero po wyprowadzeniu przez Mojżesza z Domu Niewoli w 1358 r. to dla SIEBIE. To jednak udało się Jozuemu z rodu Beniamina dopiero podczas Wojny Trojańskiej, który zabrał ze sobą z Ammanu tylko Pięcioksiąg Mojżesza, wobec czego półtora wieku dziejów Narodu Wybranego zostało STRACONYCH.
  Żydzi zamordowali Jozuego wobec zbliżania się Ariów, którzy musieli opanować przewłokę Akaby aby przewlec hetyckie złoto i statki na Morze Czerwone, do czego ZAPRZĘGLI Żydów jako Najlepszych Tragarzy, o czym piszę w artykule TRAGARZE WYWYŻSZENI: http://www.wandaluzja.com/?p=p_255&sName=15.-skutki-wojny-trojanskiej//.
  Gdy Żydzi dźwigali złoto aryjskie na Akabę to Żydówki zaczęły rodzić żydłaki z orlimi czyli aryjskimi nosami. Jerozolimę zdobył Dawid jako najemnik filistyński. Najpierw osadzili go oni na Salemie czyli Wzgórzu Świątynnym za 40 szekli rocznie, skąd zdobył na Jebuzytach atakiem komandosów przez syfon wodociągowy górę Mariam, nazwane Świątynią Salomona.

 185. guła said

  Czeski taniec prawie, że narodowy, to polka.

 186. re1truth2 said

  http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Ponad-polowa-Europejczykow-ma-geny-faraonow,wid,13658217,wiadomosc.html?smg4sticaid=617ea3
  1.Okres budowy Sfinksa
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/Naelachohanboutrosghali-2.jpg/220px-Naelachohanboutrosghali-2.jpg – linia Chefrena.
  2.Okres przejściowy, jemu się tylko tak wydaje

 187. http://facet.interia.pl/historia/news-spisek-wszech-czasow-jak-wyglada-nowy-porzadek-swiata,nId,2289172//

  SPISEK WSZECH CZASÓW. JAK WYGLĄDA NOWY PORZĄDEK ŚWIATA?

  Czytaj więcej na http://facet.interia.pl/historia/news-spisek-wszech-czasow-jak-wyglada-nowy-porzadek-swiata,nId,2289172#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Wczoraj na telewizyjnej debacie o CETA została zacytowana pruska mądrość: WOLNY HANDEL TO NAJTAŃSZĄ METODĄ ZNIEWALANIA NARODÓW, a jeśli Posłowie III RP nie chcą o tym wiedzieć to są albo Agentami albo im wg Piłsudskiego KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ A NIE POLITYKĘ ROBIĆ.
  Kanada jest Folwarkiem Rotszyldów od Totalnej Klęski Anglii pod Waterloo, bo Największym Wampirem jest bankier. Rotszyldy dorobiły się jako ogierki żydowskie, ale SKĄD miały pieniądze na wykupienie angielskich obligacji wojennych? bo zdaje mi się, że jako Piastowie to ze skarbca Włastów w MODLINIE ???
  Busch-Sherff-Bush, z Łaski Hitlera szef narkotykowej mafii nowoorleańskiej za zabójstwo Tesli, co potem powtórzył na Kennedych, został szefem CIA i Prezydentem USA na Skalpie Stalina, o czym przekonałem się w RFN. Hitler i Himmler byli zaś agentami Rotszyldów, co wiem z listu z USA. Weishaupt to tajne konta szwajcarskie Józefa Jakuba Franka dla Katarzyny Wielkiej.

 188. guła said

  Co tu owijać w bawełnę, stoję za tym z czego mam największą korzyść. Ale u siebie.

 189. La Reine Toronto said

  „In 1945, that taxation rate on the top income brackets was 92 percent;
  it never fell below 70 percent until Ronald Reagan brought it down to 30
  percent.
  https://consortiumnews.com/2016/10/13/the-failed-dogma-of-neoliberalism/

 190. guła said

  W swoim ojczystym kraju – dodaję bo z tymi enigmami do końca nic nie wiadomo.

 191. osoba prywatna said

  Represje Policji na proteście Stop dla CETA TTIP GMO
  .https://www.youtube.com/watch?v=gwzdDTJGU7w

 192. re1truth2 said

  Olbrzymi blok jadeitu wykopany w Birmie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=PHehnQP4Sto

 193. revers said

  na uroczystosciach banderlandu, tak jak na majdanie mozna sobie pokrzyczec nie tylko chwala herojom, jak to Kaczynski z cala plejada czolowych politykow robil ale wiecej Chwala Hitlerjundend, Rudolf Hess i Sieg heil pohajlowac z prezesem http://wmeritum.pl/skandal-okrzyki-rudolf-hess-hitlerjugend-ss-marszu-kijowie-wideo/151485

 194. Odrowąż said

  8. Należy zwrócić baczną uwagę na ludzi wyróżniających się zmysłem organizacyjnym, umiejących sobie jednać popularność. Ludzi takich należy pozyskać, a w razie odmowy nie dopuszczać do wyższych stanowisk.
  9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymywali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, oświaty i kierowników różnych szczebli.
  10. Do wszystkich organów władzy i większości zakładów pracy wprowadzić ludzi współpracujących z naszymi służbami specjalnymi (bez wiedzy władz krajowych).
  11. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby prasa krajowców nie podawała sumarycznych ilości rodzajów towarów wysyłanych do naszego kraju. Nie można też również nazwać to handlem. Należy dopilnować, aby prasa krajowa podkreślała ilość towarów wysyłanych przez nas do krajowców, ale wspominała, że to w ramach wymiany handlowej.
  12. Wpłynąć na władze krajowców, aby nabywcy ziemi, parceli i gruntów nie otrzymywali aktów własności, a jedynie akty nadania.
  13. Ukierunkować politykę w stosunku do rolnictwa indywidualnego tak, aby prowadzenie gospodarstw stało się nieopłacalne, a wydajność jak najmniejsza. W następnej kolejności przystąpić do kolektywizacji wsi. W razie wystąpienia silniejszej opozycji należy zmniejszyć dostawy środków produkcji dla wsi i zwiększyć powinność wobec państwa. Jeżeli to nie pomoże, spowodować, aby rolnictwo nie dawało pełnego pokrycia potrzeb żywnościowych kraju i oprzeć wyżywienie na imporcie.
  14. Spowodować, aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne.
  15. Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadna z nich nie powinna mieć prawa podejmowania ostatecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi (nie dotyczy przemysłu wydobywczego).
  16. Samorządy w zakładach pracy nie mogą mieć żadnego wpływu na kierunek działania przedsiębiorstw. Mogą się zajmować jedynie sposobem wykonywania zleconych zadań.
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/05/24/45-zasad-zniewalania/

  https://drabina.wordpress.com/2010/06/27/wiara-w-gospodarke-rynkowa-czyli-najwieksza-religia-swiata/
  Na koniec warto wspomnieć o fakcie, że w ostatnich dziesięcioleciach nastąpiła skrajna dehumanizacja życia społecznego. Wynika to z daleko idącej alienacji ekonomicznej przeważającej większości mieszkańców naszej planety jak i również pewnego przestawienia wartości – środek – jakim była akumulacja – stała się celem w samym sobie.

  Powoli zaczynamy stawać się niewolnikami tego co posiadamy – wytwarzane przez nas przedmioty zaczynają się spod naszej kontroli i zaczynają kontrolować nasze życie. Same relacje międzyludzkie zaczynają przypominać relację pomiędzy przedmiotami. Staje się one bezosobowe i prowadzą do wzrostu obojętności. Kapitalizm niszczy więc formy solidaryzmu, poczucia wspólnotowości, etc. pomiędzy ludźmi uczestniczącymi w niedorzecznym wyścigu szczurów.

  Więzi społeczne zostały zdominowane przez pieniądz. W wielu już państwach dostęp do podstawowych, jak się powinno wydawać, dóbr społecznych jakimi bez wątpienia jest szkolnictwo, służba zdrowia, emerytury, renty, etc. zależna jest od zasobności naszych portfeli. Rodzi to jedną wielką patologię, nierówności oraz niesprawiedliwość społeczną.

  Do tego rynek, poprzez swoją konstrukcję, nie jest w stanie zaspokoić większości realnych potrzeb ludzkości. Daje natomiast fałszywe recepty na prawdziwe i przerażające problemy – jak głód w państwach peryferyjnych oraz otyłość w państwach centrum. Skądinąd to właśnie gospodarka rynkowa jest głównym sprawcę tychże problemów.

  Jednakowoż niegdyś dyskurs liberalny, obecnie neoliberalny, praktycznie odrzuca analizę kapitalizmu realnego na rzecz wyimaginowanego – takiego, który nie istnieje w rzeczywistości. Maskuje w ten sposób stosunki klasowe, polityczne, własnościowe oraz polaryzację wynikającą z tej formy gospodarczej.

 195. Boydar said

  Bo jeśli nie wierzy się Bogu, można uwierzyć we wszystko, Panie Odrowąż.

 196. revers said

  represje Policji na protestujacych w sprawie wprowadzenia CETA
  .https://www.youtube.com/watch?v=gwzdDTJGU7w

 197. Boydar said

  Co to jest ???

  I dlaczego nikt nic nie wspomina ?

  Ponieważ na pch pojawia się „błąd wczytywania”, linkuję Zena – https://zenobiuszjuz.wordpress.com/2016/10/11/akt-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana-zostanie-odczytany-w-kosciolach-w-niedziele-16-pazdziernikaco-rozpocznie-procedure-intronizacji/

 198. NICK said

  Co o tym myślę?
  http://wawalove.pl/Manifestacja-ONR-STOP-CETA-Warszawa-przeciw-korporacjom-GALERIA-sl24325

 199. NICK said

  (197).
  ?
  !

 200. Odrowąż said

  „Oczy tego wymarłego gatunku Gigantów, którego kości wypełniają kopce w całej Ameryce, patrzą na Niagare, tak jak teraz robimy to my.”

  Abraham Lincoln, 1848 rok.

  Królowie i Kultura Missisipiańska.

  W niektórych punktach Zachodniej Wirginii wznoszą się kopce będące kluczem do zrozumienia prawdziwej historii Gigantów, rządzących ongiś Ameryką.

  Kopce kultury Missisipiańskiej znajdziemy nie tylko w zachodniej Wirginii ale również w Charleston, Wheeling i Moundsville…

  Raport z wykopalisk wyraźnie wskazuje, że zespół odkrył wielu gigantów, których szkielety miały średnio 7’6 ” (~ 231 cm) wysokości i ozdobione były ciężkimi, miedzianymi bransoletkami nałożonymi na przeguby rąk.

  W 1871 roku, raport specjalny gazety Cayuga NY informuje, że w zawalonym kopcu nad brzegiem Grand River odnaleziono 200 szkieletów. Szkielety te były zachowane w idealnym stanie. „Mężczyźni byli gigantycznego wzrostu, niektóre ze szkieletów miały ponad 280 centymetrów wysokości.”
  http://davidicke.pl/forum/gigantyczne-czaszki-i-kosci-odkrycia-t2812.html
  http://historiazakazana.hvs.pl/giganci-ktorzy-rzadzili-ameryka/

 201. NICK said

  Mówiąc inaczej?
  Hucpa!

  Za późno.

 202. Boydar said

  No właśnie; sam się czuje lekko zdezorientowany …

 203. Odrowąż said

  Fenicjanie (pl.m.wikipedia.org/wiki/Fenicja) dotarli do amerykańskich wybrzeży ponad 4 tysiąc lat temu. Na początku XX wieku, na terenie Wielkiego Kanionu (Grand Canyon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Wielkiego_Kanionu ) znalezione zostały resztki cywilizacji egipskiej (sprzed 4 tysięcy lat) oraz orientalnej, choć wyniki prac archeologicznych szybko zostały utajnione.

  Znaleziono obeliski, świątynie Seta, świątynie ISIS, świątynie Ra, świątynie Zoroaster, buddyjski klasztor oraz kopie piramidy Cheopsa. Za ukryciem wyników badań z 1909 roku stoi Smithsonian Institution’s. (Zdjęcia poniżej)

  ( Starożytni Egipcjanie mieli tendencję do korzystania z fenickiej marynarki. Petroglyph łodzi nie został znaleziony we Włoszech czy Tunezji, ale w Ameryce Północnej na Mount Rushmore.

  Twarze sześćiu przodków, były twarzami starożytnych Egipcjan przerobionymi później na podobizny prezydentów USA. Amerykanie krytykują afgańskich Talibów niszczących wyrzeźbionych w skale wizerunki Buddów, w takim razie jak nazwać działania illuminatów, w celu fałszowania historii .?!)

  Nazwa Phoenix City Sun Valley, Arizona, została zainspirowana prawdziwą historię tego miejsca. Istnieją dowody na to, że Egipcjanie, Walijczycy, Irlandzcycy, Anglicy i Szkoci … wylądował w Ameryce Północnej wieki przed Kolumbem.

  Oficjalna historia twierdząca, że Amerykę odkrył Kolumb jest śmieszna. Kilka kilometrów od szkockiego Edynburga jest kaplica Rosslyn (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kaplica_Rosslyn)

  Kaplica zbudowana na kształt krzyża jest dziełem dalekowschodnich inżynierów pracujących dla templariuszy i rodziny St Clair-Sinclair. Jej fundamenty postawiono, w 1446 roku, a prace zakończono w 1480 roku.

  Bardziej obrazowe jest to, że fasada kościoła prezentuje ilustracje kukurydzy cukrowej (pl.m.wikipedia.org/wiki/Kukurydza_cukrowa) i niektóre kaktusy, które rosną tylko w Ameryce, kontynencie który ponoć został odkryty przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku!

 204. Boydar said

  Moje „no właśnie” odnosiło się do (199)

 205. Odrowąż said

  Dowody

  W 1784 roku, powstała książka autorstwa Fredericka J. Pohla i Clarksona N. Pottera oparta na słowach niemieckiego pastora Johanna Reinholda Forstera i listach pochodzących z 1398 roku. Listy autorstwa dwóch weneckich nawigatorów (bracia Zeno, byli członkami jednej z najbardziej wpływowych weneckich rodzin należących do Czarnej Szlachty) traktujące o wyprawie przez Atlantyk pod dowództwem niejakiego Zichmniego przedstawiały tak naprawdę historię ekspedycji Henryka Saint-Clair.

  Antonio Zeno Sinclair wylądował w Nowej Szkocji w 1398 r. Opisy wykonane w listach przez Antonio wskazują na region Pictou County (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pictou_County,_Nova_Scotia), niedaleko obecnego miasta New Glasgow.

  Sinclair wędrował dalej i wylądował w Nowej Anglii w mieście Prospect Hill, w Westford, miejsce to znajduje się 40 kilometrów od Bostonu w Massachussetts, stosunkowo niedawno odkryto tam kamienną rzeźbę przedstawiającą miecz i rycerza w zbroi.

  global-4-lvs-odra.opera-mini.net/hn06-07-03/116935/0/-1/www.clansinclairsc.org/1546026134/The Westford Knight Brochure.pdf

  R.T. Lethbridge, kustosz Muzeum Archeologii i Etnologii Uniwersytetu w Cambridge, w Anglii, powiedział, że broń, zbroje i symbole heraldyczne wyryte w kamieniu należały do rycerza z XIV wieku, pochodzącego z północnej Szkocji.

  17.06.2015 – 6

  Krzysztof Kolumb został wykorzystany jako przynęta, aby rozpocząć oficjalną okupacje Ameryki.

  Oto, jak to się stało.

  Po masakrze w 1307 roku, wielu templariuszy ruszyło do Szkocji i Hiszpanii. Inni jednak skierowali swe kroki do Portugalii, gdzie stali się znani jako Rycerze Chrystusa. Skupili się w szczególności na dalekomorskich wyprawach, realizując konkretnie zamierzony cel .

  Najbardziej znanym wielkim mistrzem Zakonu Rycerzy Chrystusa był książę Henryk Żeglarz (znany jako książę Henryk pl.m.wikipedia.org/wiki/Henryk_Żeglarz), który żył w latach 1394/1460.

  Termin „Nawigator” lub „nautier” był używany przez templariuszy i Zakon Syjonu do oznaczenia Wielkiego Mistrza, więc nie dziwi fakt, że tytuł ten została podchwycona również przez Rycerzy Chrystusa. Książę Henryk był badaczem królewskiej krwi, jego żeglarze pochodzący z Madery i Azorów odkryli, dwie lokalizacje związane z Atlantydą.

  Związek Henryka z wieloma tajnymi bractwami ułatwił mu dostęp do nieprzebranych tajemnic, książek i map z czasów fenickich, które dokładnie obrazowały położenie obu Ameryk.

  Turecki admirał Reis w czasie swoich odkryć związanych z Antarktydą, bazował na mapach pozostawionych przez księcia Henryka Żeglarza i Rycerzy Chrystusa.

  Bardzo istotne jest to, że jednym z kapitanów statków Księcia Henryka był … dziadek Krzysztofa Kolumba! To jest po prostu „przypadek” , prawda. ?!

  Biorąc pod uwagę te fakty, powiązania, koligacje, nikt nie uwierzy w bajkę o podróży Kolumba mającej na celu poszukiwanie Indii… Kolumb doskonale wiedział dokąd płynie i co zastanie docierając do celu swej podróży.

  Nie jest przypadkiem, że większość wielkich światowych badaczy, takich jak Vasco da Gama i Amerigo Vespucci byli Portugalczykami. Jak wyjaśnia masońskich historyk, Manly P. Hall : „Kolumb miał ścisłe relacje z wieloma sieciami tajnych bractw w Portugali, ale także w Genui gdzie uchodził za członka czarnej szlachty.”

  W pewnym momencie Kolumb, został zatrudniony przez Rene d’Anjou (https://en.m.wikipedia.org/wiki/René_of_Anjou), głowę Lotaryngii, członka bractwa babilońskiego, posiadającego kontakty ze szlachtą całej współczesnej mu Europy.

  Kolumb, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Colon był członkiem grupy, bardzo aktywnych katarów i templariuszy, którzy wiele lat przed wyprawą Kolumba zainspirowali Dantego (pl.m.wikipedia.org/wiki/Dante_Alighieri), który wspomina w swoim utworze o statkach Templariuszy przyozdobionych białymi flagami z czerwonymi krzyżami …

  Kluczowe wsparcie dla wyprawy Kolumba pochodziło od dwóch wysokich rangą wtajemniczonych członków bractwa babilońskiego, Lorenzo de Medici, należącego do jednej z najpotężniejszych rodzin weneckich, i artysty Leonardo da Vinci, wielkiego mistrza Zakonu Syjonu.

  http://historiazakazana.hvs.pl/sekretna-historia-odkrycia-ameryki-czyli-podboje-bractwa-babilonskiego/

 206. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/134395,polityka-domu-wariatow

 207. Siggi said

  Zmarł minister zdrowia Łotwy ,miał 35lat.Rozpoznano u niego : … pancreatitis(ostre zapalenie trzustki).

  https://russian.rt.com/article/326406-ministr-zdravoohraneniya-litvy-pozhela-skonchalsya-v-vozraste

 208. https://www.youtube.com/channel/UCcGHR-SttOS4qGLMa-ef0zA?annotation_id=56adc3d6-0000-2d31-8b41-94eb2c06314a&feature=iv&src_vid=PnRpPBDbGb0//

  HSS 06A. GDZIE SIĘ PODZIAŁO ZŁOTO SS? – DR RAFAŁ BRZESKI (HD)

  Skarbiec Himmlera jest w Bolesławcu.
  Z bardzo ciekawego wykładu zainteresowały mnie szczególnie 2 rzeczy: – To że przejęty przez Amerykanów w REICHSBANKU Skarb Himmlera zawierał Tylko Numizmaty, oraz że Podział Polski między Niemcy a Rosję jest ZADEKRETOWANY, ale Nie SKOSUMOWANY. Przyczyna tego jest zaś TAKA, że Granica Niemiecko-Rosyjska skutkuje alternatywą: Albo WOJNA niemiecko-rosyjska, albo Współdziałanie Antyamerykańskie, które doprowadzi do wojny aliansu niemiecko-rosyjskiego z mocarstwami Anglosaskimi lub Redukcji USA od rangi mocarstwa Regionalnego, z czego Amerykanie zdają sobie sprawę.
  Stąd kuriozalny plan rosyjski NIE WPUSZCZENIA Amerykanów na Bałtyk i Morze Czarne, a przy pomocy Turków nawet na wschodni akwen śródziemnomorski. W tej racji Niemcy Zaprosili do Europy miliony POBOROWYCH muzułmańskich, którym stawia się alternatywę: Deportacja lub wstąpienie do Bundeswehry. – Ja ponad ćwierć wieku temu widziałem żołnierzy Bundeswehry mówiących po turecku.

 209. osoba prywatna said

  Ku spełnieniu proroctwa
  http://jeznach.neon24.pl/post/134396,ku-spelnieniu-proroctwa

 210. NICK said

  Blisko epilogu?
  http://wpolityce.pl/polityka/312112-odznaczenia-panstwowe-i-list-prezydenta-dudy-do-polakow-ratujacych-zydow-chyle-czola-przed-panstwa-mestwem-i-odwaga-calosc

 211. osoba prywatna said

  To jest przerzut ludzi do Europy – a nie żaden „najazd” muzułmanów
  Imigrantów”ratuje się” w odległości nawet 20 km od wybrzeży Libii, co oznacza, że PRZYWOZI SIĘ ICH DO EUROPY CELOWO.
  Nie jest to więc żaden „najazd” islamistów, jeżeli wyprawia się po nich − AŻ DO LIBII − BY ICH „RATOWAĆ” − TYSIĄCAMI.
  http://ram.neon24.pl/post/134394,nie-ma-uchodzcow-nie-ma-najazdu-sa-neocon

 212. NICK said

  Bajki.
  Klarnet.
  https://www.bing.com/videos/search?q=klarnet+utwory&qpvt=klarnet+utwory&view=detail&mid=8E036C6CF631D377FFD88E036C6CF631D377FFD8&FORM=VRDGAR

 213. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski o CETA i TTIP „KORPORACJE ZROBIĄ CO CHCĄ!”
  .https://www.youtube.com/watch?v=kK6XOeQKuwU&feature=youtu.be

 214. re1truth2 said

  Re 199
  Czytali, ale przysłali księdza egzorcystę który bardzo niewyraźnie mówi i nic nie można było zrozumieć. Nawet tego nie zaakcentował komentarzem, czyli co?
  Nie zależy im. Albo jak z wisielcem…
  im to …i

 215. Siggi said

  Irak: USA ewakuuje IS z Mosulu do Syrii

  13 października 2016
  http://xportal.pl/?p=27056&utm_campaign=shareaholic&utm_medium=blogger_post&utm_source=blog

 216. re1truth2 said

  Dlaczego chcą CETA?
  Znam odpowiedź.
  http://www.pch24.pl/kanadyjski-dyplomata–ceta-powiedzie-sie–gdy-rzady-beda-dzielily-zyski-z-handlu-z-obywatelami,46632,i.html
  Cytuję tytuł [Kanadyjski dyplomata: CETA powiedzie się, gdy rządy będą dzieliły zyski z handlu z obywatelami].
  Czyli CETA dzieli zyski z handlu z rządami państw – biorą łapówki.

 217. revers said

  re197

  a tym krolem ma byc niby kto? wybraniec chrzczony scyzorykiem, w Anglli juz maja swojego krola pana po chanucie, nie kadzieli.

  Juz byla krolowa Polska Maryja wybrana, starczy.

 218. maasteer said

  TYMCZASEM W NIEMCZECH.
  Monachium, Bawaria. Trzech mężczyzn spotyka się w celi przejściowej w drodze do więzienia. Jeden Niemiec, jeden Syryjczyk i jeden Somalijczyk. Niemiec pyta dwóch pozostałych, za co idą siedzieć.
  – Zgwałciłem i zamordowałem 15-latkę i dostałem 2 lata – mówi Syryjczyk.
  – Ja zamordowałem cała rodzinę – dali mi za to aż 6 lat! – mówi Somalijczyk.
  – A ty Niemiec, za co cię posadzili? – pyta Syryjczyk.
  – Za wykrzykiwanie na ulicy haseł przeciw dyskryminacji białych ludzi dali mi 25 lat więzienia – odpowiada Niemiec.
  – Co ?! Aż 25 lat za wykrzykiwanie haseł ?! – dziwią się dwaj pozostali.
  – I tak mam szczęście, bo prokurator domagał się dla mnie dożywocia, ale sędzia wziął pod uwagę jako okoliczność łagodzącą fakt, że to nie ja krzyczałem…

 219. revers said

  W zamachu w Doniecku, zamordowano dzisiaj slawnego watazke Donbassu Arsenija Pawlowa, pseudonim Motorola
  .http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/motorola_21.jpg?itok=hxpBqORG

  czesc jego pamieci.

 220. Boydar said

  Cześć. Pomszczą Go. Stukrotnie. Już mają czym.

 221. Piszę więc jestem said

  217 – rewers

  Na razie poczekam na sprecyzowanie:

  „Juz byla krolowa Polska Maryja wybrana, starczy.”

  Są granice, których przekroczenie, musi spotkać – odpór!

  Adekwatnie do BLUŹNIERSTWA !

 222. Boydar said

  Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że nastąpiło nieporozumienie (217) vs. (221). Ale mogę się oczywiście mylić.

 223. Maniek said

  Chłopaki!ostatnio mało śmiesznie.Jesień?

 224. Siggi said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ttip-umowa-handlowa-zagrozenia-polska-zywnosc,137,0,2070665.html

 225. revers said

  re221

  Bluzni kard Hlond

  http://www.pch24.pl/przypomna-oddanie-polski-niepokalanemu-sercu-maryi,17049,i.html

  bluzni tez Mancinelli wg pisz pan

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/08/31/cala-prawda-o-krolowej-polski-to-nie-polacy-wybrali-maryje-na-swoja-krolowa-lecz-maryja-pierwsza-wybrala-polske-na-swoje-krolestwo/

  a potem tylko potop, nie szwedzki ale multi kulti, islamski.

 226. Piskorz said

  re 211 Na jakimś portalu niemieckim czytałem, że do niektórych większych miast Niemiec…przywożeni są samolotami..!! A autobusy podjeżdzają bezpośrednio pod samoloty…i potem gdzieś ich wywożą..!!

 227. revers said

  re22
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/08/31/cala-prawda-o-krolowej-polski-to-nie-polacy-wybrali-maryje-na-swoja-krolowa-lecz-maryja-pierwsza-wybrala-polske-na-swoje-krolestwo/

 228. Piskorz/ ALI BABA said

  A odnośnie tego „TIPPA i CITA”…to- wiadomość z ostatniej chwili..Jakiś gówniarz -wiceministerek…powiedział że tam nic nie ma szkodliwego- dla Polski /powiedział, że przejrzał te umowy.! PALANT…TE UMOWY MAJĄ Z ANEKSEM OKOŁO
  2300 STRON..A TEN KRETYN MÓWI ŻE ON TO PRZEJRZAŁ!! PS CZYŻ HISTORIA SIĘ NIE POWTARZA..?! Z UMOWĄ Z WŁOCHAMI /PRZED LATY. SPRZEDAŻ FABRYKI MAŁEGO FIATA/…UMOWA MIAŁA OKOŁO- 400 STRON..NIE BYŁA TŁUMACZONA Z WŁOSKIEGO…A TO- BYDLE OLECHOWSKI…PODPISAŁ W CIEMNO..!!!

 229. Piszę więc jestem said

  re. 226 rewers – Sprawa się wyjaśnia, ale . . .

  AD 1610 Imię Królowej brzmiało:

  M a r i a !

  podłość doprawiono 200 lat potem!

 230. Boydar said

  Pan wybaczy, Panie Revers; jeśli chodzi o Wowit to „nie darzę zaufaniem tego wilka”. W tym samym źródle lekko niżej, napisane jest np. „… W zamiarach Stalina leżała ostateczna likwidacja państwa polskiego, Narodu, kultury i języka, nie mówiąc już o zatarciu śladów religii katolickiej w tej części Europy …”

  I co, nie udało mu się ? A czy na pewno jemu ? Wowit wątpliwości ŻADNYCH nie ma. I my też nie mamy mieć.

  Poza tym; czy Wy z PWJ nie gracie przeciw tak na niby ? Z treści pod (197) nie wynika konieczność żadnej elekcji czy ustalenia spadkobiercy dynastii, jak to bywa przy zwyczajnych koronacjach. Mamy tylko poddać się mentalnie zwierzchnictwu Chrystusa (a nie Mamona jak do tej pory). Aż tyle lub tylko tyle. Pańska uwaga (217) jest więc taka trochę, kolokwialnie mówiąc, z dupy wzięta – bo albo Pan nie zrozumiał treści listu pasterskiego, co podniosłem w (222) albo nie zrozumiał Pan jeszcze bardziej, co budzi moje przerażenie. Obecnie Panowie prześlizgnęliście się nad tematem i rozprawiacie nad „Maria czy Maryja”, jakby mowa ojczysta sprawiała Wam kłopot, oraz kto kogo wybrał i kiedy. Czy ja jestem nienormalny i nie mogę pojąć Waszych intencji czy może jest dokładnie odwrotnie. Chyba dobrze by było to wyjaśnić dla pożytku wszystkich. Na razie, obu Was pozdrawiam bez żadnych uprzedzeń.

 231. Piszę więc jestem said

  Kto z Polaków dałby swej córce imię

  M A R Y J A ?!

  Pierwszy dostanie lizaka z piołunu,

  mowa polska nie moim jest problemem, ja nie umiem bluźnić!

  ——
  Tak samo nikt w Polsce nie nada synowi imienia Jezus, co jest powszechne w krajach latynoskich.
  Problem jest wydumany.
  Admin

 232. Siggi said

  Nie jestem zwolennikiem przyklejania „łątek” z braku argumentów typu:…,a to qrva,qrviash,a to pijak,a to złodziej , a to rzyd itd.

  W tym linku mowa jest o Żyrinowskim Władimirze Wolfowiczu,deputowanym do Dumy Państwowej RF,szefie LDPR-Liberalno Demokratyczna Partia Rosji.
  Jest on od czasu tzw.”pierestroiki”(przebudowy) Gorbaczowa barwną postacią życia politycznego Rosji.Zwykle w wyborach do Dumy zyskuje więcej,niż się podaje -tak twierdzi i podkreśla,że czasem za „długo” liczone są głosy po wyborach.
  W obiegu publicznym w Rosji ,w Polsce także, podkreśla się,że Władimir Wolfowicz jest Żydem.Tu jest ogromna trudność w zdefiniowaniu tej „masy etnicznej”(nasienie ojca),która by czyniłaby go Żydem.
  Tak jak przemawiają fakty jest on synem Rosjanki(zawodowa ballerina z opery) i kresowego,polskiego Żyda-Wolfa Ejbelsztein(1907-1983)wywiezionego z Kresów do Kazachstanu.Ojciec Władimira Wolfowicza pochodził z Kostopola,gdzie miał tartak.

  W 1946roku kilka godzin po przyjściu na świat W.Żyrinowskiego w Ałma Acie,matka poprosiła kogoś,aby przekazać wiadomość mężowi,że urodził się syn.Wolf był już w drodze na dworzec kolejowy i tam na perone dowiedział się o narodzinach syna.Miał inne plany.Jechał do Moskwy, a dalej do Warszawy ,skąd dalej na południe Europy ,na statek i do Izraela.
  Będąc w Warszawie jakiś czas(kilka miesięcy) zanim pojechał dalej,dotarła do niego żona z niemowlakiem,którego pierwszy raz zobaczył.Brak mi danych n/t szczegółów przebiegu spotkania.Matka z dzieckiem postanowiła wrócić do ZSRR.Nigdy W.Żyrinowski nie spotkał się z ojcem będąc dorosłym.Początkowo nosił nazwisko po ojcu,z chwilą pójścia do szkoły matka zmieniła nazwisko na swoje rodowe.

  Podzielam zdanie,że o narodowości decyduje charakter duszy,która u W.Żyrinowskiego jest w pełni rosyjska,jako wynik gruntownego wychowania w tym duchu.

  Zatem bezpodstawne rzucanie pod adresem kogokolwiek słów:…ty Żydzie, jest wyrzuceniem z siebie frustracji,która niczego nie załatwia.

  Tu W.Żyrinowski odwiedza grób ojca,płacze jak małe dziecko.Wykazuje najzwyklejsze ludzkie odruchy.Jest patriotą Rosji,mówi tak jak myśli.Mówi to ,o czym na Kremlu myślą,ale nie wypada im tego publicznie tak wyrażać jak to wyrażą Wladimir Wolfowicz. Często w tej retoryce „idzie po bandzie”,ale nie słychać,żeby przegrał jakiś proces o pomówienie.Coś Pugaczowa próbowała ,ale bez skutku,kiedy nazwał ją”piwiczka” ,a nie „piewica”.
  W.Żyrinowski płk lotnictwa na emeryturze,dr hab.filozofii,zna płynnie cztery języki.Ostatnio po angielsku NBS i po francusku kanalTVParyż.Po turecku jest częstym gościem w mediach tureckich.
  Wersja w j.rosyjskim…
  ….https://www.youtube.com/watch?v=RRpx5-f1LGc

 233. Siggi said

  The Times: Laburzyści krytykują Amerykanów w Syrii, ale Rosjanom wybaczają

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201610164073611-rosja-usa-syria-laburzysci/

 234. Siggi said

  To w USA.
  Ale,różne”numery” z tym „mięsem” wywijają w Yevropie.Wszystko się liczy co się rusza:koty,psy,piżmaki.Tłusty szczur niczym się nie różni od chudszej nutrii.
  Mój znajomy był kiedyś na delegacji w Czechosłowacji(l.60-te tamtego wieku) I tam ich m.in.ugościli duszonym w przyprawach mięsem kocim,że potem musiał dużo piwa-Pilsnera wypić ,bo mu przez pare godzin coś w brzuchu miałczało.Dopiero jak go zalał piwem ,to zrobiło się cicho bardziej.
  Absolutnie unikać różnych mielonek ,pasztetów w puszkach,bo tam pakują co się da,ostro doprawiają,podszykują smakowo i jak ktoś w podróży,albo na budowie zgłodnieje ,to ze chrupiącą bułeczką ministra Zdzisława Krasińskiego z GS-u zeżre wszystko,albowiem …człowiek nie świna ,wszystko zeżre.

  http://www.lolmania.pl/lol/25371/tysiace-kilogramow-miesa-szczurow-zostaly-sprzedane-jako-skrzydelka-kurczaka-bez-kosci.html

 235. Siggi said

  To są pierwsze symptomy przyjmowania przez ChRL „funkcji” żandarma na świecie,w sytuacji słabnącej pozycji USA w tym zakresie.Napewno Towarzysze chińscy dadzą do zrozumienia,że żadnych dyskusji n/t temat w tej kwestii jak to jest w Państwie Środka.Jest to process,który potrwa ze trzy do pięciu lat ,bowiem tyle trza im czasu,żeby „wyręczyć”USA z tego ciężkiego obowiązku.W I kwartale 2017r ma być opublikowany przez Foreign Office w Pekinie „Raport o stanie wolności i demokracji na świecie” i tam może nam się bardzo oberwać.
  M.in. za to,że nie ma wyroków śmierci(bo to żadna kara),wykonywanych publicznie na stadionie X-lecia PRL w Warszawie.
  itd.itd.itd.

  http://pikio.pl/chinczycy-zaniepokojeni-wolnoscia-mediow-i-stanem-demokracji-w-polsce/

 236. Sekretariat Prezesa Rady Ministrów

  telefon: +48 (22) 694 75 70; fax: +48 (22) 694 70 53; e-mail: sprm@kprm.gov.pl

  PANI PREMIER – Zwracam się do Pani, gdyż Tylko Pani może załatwić tą sprawę. Chodzi o Skarbiec Marszałka Goeringa we Wrocławiu, który próbowali otworzyć Profesorowie Politechniki Wrocławskiej, ale zjawiła się żona Gospodarza, która wygnała nas z krzykiem: ŻEBYM TU WAS WIĘCEJ NIE WIDZIAŁA !!!
  Wobec tego zwróciłem się o pomoc do Urszuli Sipińskiej, oferując jej 10% Skarbu, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a grożono mi, że Ochrona jej mnie POBIJE, wobec czego zwracam się do Pani Premier o spacyfikowanie Wściekłej Baby.

  Z POWAŻANIEM; Juliusz Jerzy Prawdzic-Tell; http://www.wandaluzja.com//

 237. re1truth2 said

  Re 235
  Dobrze kumają, takie coś z grudnia 2013 roku [Dagong przewiduje, że stopy deficytu w Polsce w 2013 i 2014 spadną, odpowiednio, do 3.4% oraz 2.9%. Agencja ostrzega jednocześnie, że przeszkodą dla poprawy wypłacalności rządu w dłuższej perspektywie czasu może być wzrastający wskaźnik zadłużenia publicznego. (Opr. WPHI Pekin)] – http://www.gochina.gov.pl/Aktualnosci/20131216/Dagong_utrzymuje_wartosc_ratingu_kredytowego_dla_Polski

 238. Piskorz said

  re 232 „.Po turecku jest częstym gościem w mediach tureckich.” NIC DZIWNEGO…ponoć absolwent turkologii /chyba tak się to nazywa/..

 239. Boydar said

  @ PWJ (229)

  Nie ma do nadania imienia [Maryja], nie można więc go nadać. Wyjątkiem wśród podobnych zjawisk sementycznych jest oczywiście Lusia. Wracając do meritum, w społeczeństwach o nieco odmiennej mentalności i kulturze, być może byłoby to możliwe – np. imię Jesus jest względnie popularne; co nie oznacza bynajmniej braku szacunku dla Bożego Syna. Imię Maryja w języku polskim zawiera w swym brzmieniu przekaz nieco głębszy niż możliwy do prostego wytłumaczenia na forum internetowym. Albo się Polakiem jest albo się koło Polaka stało.

  Pewną przesłanką do zrozumienia jest zdrobnienie – Maryjka – używane w stosunku do osoby szczególnie ukochanej i/lub sanowanej. A stosowane było w Polsce powszechnie, co znajduje odbicie w całym szeregu pozycji literatury.

  http://sjp.pwn.pl/korpus/szukaj/Maryjka.html

  Tak sobie myślę, że Najświętsza Panienka była Słowianką a prawdopodobnie, po prostu Polką. Znając tendencje żydów do przekręcania historii na lewą stronę, zupełnie na poważnie uważam że tak właśnie było. Co znakomicie koresponduje z zamieszczoną powyżej wykładnią.

Sorry, the comment form is closed at this time.