Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Clinton grozi „otoczeniem Chin obroną rakietową”

Posted by Marucha w dniu 2016-10-14 (piątek)

Dokumenty opublikowane przez serwis WikiLeaks świadczą, że kandydatka na prezydenta USA z Partii Demokratycznej Hillary Clinton na stanowisku sekretarz stanu USA groziła „otoczeniem Chin pierścieniem systemów antyrakietowych”, jeśli chińskiemu rządowi nie uda się powstrzymać programu nuklearnego Korei Północnej.

W czwartek portal WikiLeaks opublikował szóstą część poufnej korespondencji przewodniczącego kampanii wyborczej kandydatki na prezydenta Hillary Clinton Johna Podesty. Publikacja pierwszej części miała miejsce 8 października. W poniedziałek portal opublikował drugą część, we wtorek — trzecią, w środę — czwartą i piątą część.

Według Associated Press opublikowane listy obejmują dokument z fragmentami nieoficjalnych przemówień Clinton. W rozdziale poświęconym Chinom poruszono szereg kwestii, w których wyniknął konflikt interesów z Chinami, kiedy Clinton pełniła funkcję sekretarza stanu USA.

„Mamy zamiar otoczyć Chiny pierścieniem obrony rakietowej. Zamierzamy rozmieścić więcej okrętów naszej floty w tej strefie. Więc Chiny, do dzieła! Albo wy ich będziecie kontrolować, albo sami będziemy musieli się bronić” — przytacza agencja fragmenty z przemówienia Clinton z 2013 roku.

Jeśli próby pocisków balistycznych Korei Północnej zakończą się powodzeniem, to może to stanowić zagrożenie nie tylko dla sojuszników USA w regionie Pacyfiku, „oni w zasadzie będą w stanie dobrać się do Wysp Hawajskich i teoretycznie do zachodniego wybrzeża”, powiedziała wówczas była sekretarz stanu.

We wrześniu 2016 roku Clinton znów zagroziła Pekinowi zwiększeniem liczby systemów obrony przeciwrakietowej na Dalekim Wschodzie w przypadku gdy chińskie władze nie wywrą presji na Pjongjang w kwestii denuklearyzacji. Według niej USA mają „wiele dźwigni” nacisku, które Amerykanie będą wykorzystywać mimo niezadowolenia KRLD, Rosji i Chin.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “Clinton grozi „otoczeniem Chin obroną rakietową””

 1. slawek said

  Nowości z KRLD – wrzesień 2016
  http://www.prawica.net/5365

 2. slawek said

  Tak się bawi, tak się bawi… Pjongjang!
  http://www.prawica.net/5188

 3. slawek said

 4. slawek said

  Nowości z KRLD
  http://www.prawica.net/3918

 5. slawek said

  Nowości z KRLD
  http://www.prawica.net/3918

 6. slawek said

  http://www.prawica.net/3429

 7. Joe said

  H.Clinton jest glupsza niz przewiduja wszelkie ustawy.Chinczycy moze i z Ksiezyca spadli…ale kilka tysiecy lat temu,nie jak USmany 200 lat temu z masonckich portek wytrzepane.Chinczycy swoje rakiety a wlaciwie wyrzutnie montuja na POdwodnych obiektach plywajacych,najtrudniejszych do lokalizacji i zniszczenia…Nazywa sie to Okret POdwodny,na widok ktorego Clintonowa moze dostac tylko kolejnego ataku padaczki…

 8. NICK said

  Moiściewy.
  Każdy ‚polityk’ rżnie głupa.
  Wykonując zadanie.

 9. Holmes said

  Trochę śmieszne, ale pouczające. Warto obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=-T7tbrvxjHU

 10. Re: Artykul…
  Ta zydowska k…rwa nie wie (nie ma zielonego pojecia) o czym I do kogo p…przy glodne kawalki z prozakowym znieczuleniem zdegenerowanego mozgu.
  Z pewnoscia wziela (wciagnela) ze dwie „linijki” jakiegos bialego „proszku” niewiadomego pochodzenia…
  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli zydzi zaczna wojne, to pierwsze rakiety beda skierowane na I-sra-hell…po linii prostej wprost z Iranu…
  o czym syjonisci doskonale wiedza…

Sorry, the comment form is closed at this time.