Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

New York Post: Amerykanie posądzili Rosję o „tajną presję” na Europę

Posted by Marucha w dniu 2016-10-14 (piątek)

Rosja rozpoczęła „kampanię zniszczenia jedności Zachodu” wykorzystując tajne ekonomiczne i polityczne mechanizmy, pisze New York Post powołując się na raport amerykańskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

Autorzy raportu „Scenariusz Kremla: zrozumienie rosyjskich wpływów w Europie Wschodniej i Środkowej” są przekonani, że Moskwa próbuje przeciągnąć na swoją stronę przyjacielskich polityków Bułgarii, Węgier, Łotwy, Serbii i Słowacji, przejąć kontrolę nad europejskim rynkiem energetycznym oraz podważyć przepisy antykorupcyjne poszczególnych państw. [Poza tym chce zżerać niemowlęta – admin]

„W niektórych krajach wpływy Rosji stały się na tyle wszechobecne i powszechne, że rzucają wyzwanie narodowej stabilności i prozachodnim wartościom, a także ogólnie stanowią zagrożenie dla euroatlantyckiej stabilności” — czytamy w dokumencie.

Rosja planuje rozszerzyć swoją obecność w Europie, przeprowadzając kilka dużych projektów gospodarczych. Moskwie udało się już zapewnić kontrakt w wysokości 12 miliardów euro na budowę dwóch elektrowni atomowych na Węgrzech. Ponadto, zdaniem autorów raportu, szczególnie podatna na rosyjskie wpływy gospodarcze jest Bułgaria.

https://pl.sputniknews.com

Jedna odpowiedź to “New York Post: Amerykanie posądzili Rosję o „tajną presję” na Europę”

  1. Antykoczownik said

    To nie amerykanie tylko byłe stepowe koczownictwo turecko-mongolsko-tatarskie, które się w Europie ucywilizowało ciut ciut a genetycznie są nadal koczowniczymi bandziorami wiecznie nienażartymi. Splugawili większość szlachetnych rodów na świecie. Ich trzeba wyrżnąć w pień bo inaczej nie będzie spokoju na świecie. Albo my ludzie albo to talmudyczne bydło.

Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s