Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemcy chcą doprowadzić do pogodzenia Polski i Francji

Posted by Marucha w dniu 2016-10-14 (piątek)

[A po kiego ch…? – admin]

Berlin naciska na przeprowadzenia spotkania przywódców państw w ramach Trójkąta Weimarskiego 4 listopada.

Od czasu zerwania kontraktu na zakup Caracali stosunki pomiędzy Paryżem a Warszawą pozostają napięte. Spotkanie na szczycie w Paryżu mogłoby stanowić przełom w wzajemnych relacjach. Ostatni raz szczyt Trójkąta Weimarskiego odbył się w 2011 roku w Warszawie.

Jednak nie wszyscy z rządzących nad Sekwaną chcą zaprosić polskiego prezydenta. Według informacji „Rzeczpospolitej”, szczególnie sceptyczny jest minister obrony Jean-Yves Le Drian. Szef francuskiego obronności był mocno zaangażowany [finansowo? – admin] w negocjacje dotyczące sprzedaży caracali. Miałby on naciskać na odłożenie szczytu, przez co z powodu niedługich wyborów prezydenckich nad Sekwaną za kadencji Hollande’a już by się on nie odbył.

Za przeprowadzeniem szczytu jest za to prezydent Francji, którego przekonywał do tego Berlin. Od ostatnich wyborów parlamentarnych w Polsce Niemcy starają się „utrzymać, na ile się da, dobre relacje z Polską”. Oni również są udziałowcem Airbusa, producenta caracali, ale nie byli tak mocno zaangażowani się w kontrakt z Polską.

Według Kanclerz Niemiec, Angeli Merkel wobec Brexitu i rosnącego w siłę populizmu w wielu krajach Unii, trzeba za wszelką cenę niwelować wszelkie nowe podziały we Wspólnocie, tym razem między tak newralgicznymi krajami jak Polska i Francja. [Srali muszki będzie wiosna – admin]

Nad Sekwaną podkreśla się, że szczyt 4 listopada, musi być „treściwy”, jeżeli ma się w ogóle odbyć. Polska we Francji ma teraz bardzo złą prasę, a prezydent Hollande nie chce, aby zarzucano mu, że spotykał z polskim prezydentem bez konkretnego celu.

kresy.pl / rp.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 11 to “Niemcy chcą doprowadzić do pogodzenia Polski i Francji”

 1. Adam Ryglowski said

  „Polska we Francji ma teraz bardzo złą prasę”.
  ……….
  🙂
  Jeżeli tylko Polska , to Chwała Bogu .
  ………
  A mają coś drukować o ‚koleżkach’ z Pn. Afryki ?
  A może o Rosji , za hecę z ‚Mistralami’ ?
  ….

 2. NICK said

  Lepiej by, natychmiast!
  Ugodzić się z Rosją.

 3. antek.wariat said

  „Rzeczpospolita”: 3 mld zł dla amerykańskiego koncernu. Bez przetargu

  Mieleckie zakłady amerykańskiego koncernu zbrojeniowego spotkał prawdziwy „uśmiech losu”. Otrzymały bez przetargu zamówienie na 21 śmigłowców warte niemal 3 mld złotych – pisze „Rzeczpospolita”…

  Dalej.. http://polskaracja.com/rzeczpospolita-3-mld-zl-dla-amerykanskiego-koncernu-bez-przetargu/

 4. Boydar said

  A konkretnie, to co Pan NICK ma na myśli ? Przecież gdyby zrobić sekcję zwłok tego zagadnienia, to okazałoby się, że realia wyglądają zasadniczo odmiennie od publikowanych wersji.

  1. Rząd, (de facto PiS który ma lufę przy łbie), robią kontrolowane zadymienie, tyle ile trzeba i w kolorze takim jak trzeba.
  2. Parchy z czerwonym paskiem – wiedzą że są kandydatami na szubienicę, w życiu się nie pogodzą, będą starali się uciec, ale w ostatniej chwili.
  3. Parchy biznesowe – liczą po cichu że jak się zmieni na lepsze z Rosją, to i odsyp dla kahału zmaleje. Ale póki co jazgoczą jak te pierwsze.
  4. Polaczki, głupie to było zawsze; tak jak media to i oni.
  5. Polacy oszukani patrioci – mają do Rosji pretensje, ale uzasadnione w szkole. Małe rozumy. Trzeba otworzyć im inną szkołę.
  6. Potomkowie tych, którzy Polskę zdradzali świadomie twierdząc że walczą z zaborcą. Teraz musieliby się przyznać że to co mają to na polskiej i rosyjskiej krwi utuczone, marne szanse.
  7. Cała reszta która godzić się nie musi bo Rosję lubi i szanuje. To że upatruje w Niej nadzieję to insza inszość.
  8. Masoneria która jest poza konkursem, bo wymóżdżenie i dyspozycyjność eliminuje wolną wolę; w tym także godzenia się czy wręcz przeciwnie. Jaki przyjdzie rozkaz to tak beznamiętnie uczynią.

  No to jeśli za bardzo się nie mylę, to propozycja Pańska nijak nie ma adresata.

 5. NICK said

  Nie sądzę.

 6. Boydar said

  Nie to nie 🙂

 7. revers said

  Co tu jest do pogodzenia? dbaja o swoje interesy, tylko i wylacznie po akurat helikoptery pochodza z wspolnego koncorsium francusko-niemieckiego Airbusa.

  Najwiecej straca bo 5 mld ztubylczy kacykowie i namistnicy z dawnej paczki PO i Komorowskiego, Siemioniaka, co nie jest lapowka a tzw. szkoleniem.

  A po podpisaniu CETA niech maja do siebie pretensje ze predzej czy pozniej ubiegl by ich Lockhead, wyparl z rynku.

 8. Wełna said

  Panie Boydarze,

  pięknie to Pan rozpisał, z małym zastrzeżeniem odnośnie lufy przy łbach tych zakapiorów.
  Aż mnie korci zapytać, ile kropeczek pomagało…:)

 9. Boydar said

  Obyło się bez kropeczek; pokażę Panu coś –
  http://wiadomosci.onet.pl/lublin/wojewoda-lubelski-o-czarnym-protescie-zachowania-o-charakterze-satanistycznym/sjnhel

  Tak sobie myślę, że wcale pewnych rzeczy mówić publicznie nie musiał i po imieniu ponazywać. Albo w rzeczywistości jest po właściwej stronie mocy albo zrozumiał poprawnie przesłanie filmu o Zulus Czaka – albo do przodu albo do dołu. To która diagnoza jest według Pana poprawna ?

  Dziwię się tylko, że nie zgłosił Pan wątpliwości, kto trzyma za kolbę.

 10. Wełna said

  Zwykły, pisowski „czynownik”.(filmu nie widziałem)
  Nie pytałem, bo nie widzę rozbieżności między ich działaniem a przekazem (w stosunku do Rosji), zatem przymusu nie ma.
  Chętnie jednak, zapoznam się z Pana oceną pisowskich poszczekiwań w kierunku Rosji i co chcieliby ukryć? Pozdrawiam.

 11. Boydar said

  Jeżeli ktokolwiek coś ukrywa, to zawsze są to prawdziwe zamiary. Myślę jednak, że słowo „zamiary” może być nieco mylące; czy np. skazaniec wstępujący na szafot ma jakiś zamiar ?

  Również pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.