Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Lewicki: „To nie żaden Grey, tylko Grygielko, syn Zdzisławy i Czesława „. Przegląd prasy prawicowej. Tydzień 41 [2016]

Posted by Marucha w dniu 2016-10-15 (Sobota)

WPIS

Trafił mi w ręce miesięcznik o nazwie WPIS. Myślałem, że traktuje on o tym co dzieje się „w PiS”. Ale nie, małymi literami napisane – miesięcznik kulturalny. Potwierdza to wizerunek znanego koryfeusza kultury – Antoniego Macierewicza – na okładce.

Szukałem w środku coś o kulturze i nie znalazłem. Najbliżej był tekst dr Justyny Chłap-Nowakowej o trzech żonach Henryka Sienkiewicza. Nie miał łatwego życia pan Henryk. Z drugą żoną był tylko dwa tygodnie, a rozwodził się dwa lata. Takie panie, ciężkie czasy były.

Ale kto by wytrzymał, jak teściowa pojechała z małżonkami w podróż poślubną i tam już dostrzegła „porywczy charakter zięcia”. Zięć wzajemnie, uważał, że ma do czynienia z „chmurą pełną klęsk i prawdziwą plagą życia”. Teściowa sprawę wzięła na siebie i „wydreptała” w Rzymie unieważnienie tego małżeństwa. Też miło z jej strony, gdyż pisarz mógł w ten sposób ożenić się, już szczęśliwie, po raz trzeci.

Z pism nieocenionego Antoniego Macierewicza jeden krótki fragment z roku 1976, ale jakże aktualny:

„ Niepodległość ma jeden kształt. Wiele postaci ma niewola. Od okupacji po autonomię, choćby byłą ona tak szeroka jak autonomia Polski czy Puerto Rico (prawda, jak brzmi nietaktownie – Polska i jakieś Puerto Rico. Więc dla przypomnienia tylko: Puerto Rico jest wolnym i niepodległym państwem całkowicie dobrowolnie stowarzyszonym z USA). (…) Nie ma dziś wolności i demokracji poza niepodległością”.

No właśnie. Wolne i niepodległe Puerto Rico; tak to widział pan Antoni już w roku 1976. I po czterdziestu latach, gdy stanowisko w polskim rządzie objął pan Robert Grey, obywatel USA, jesteśmy jakby bliżej tego ideału. A Macierewicz okazał się wielkim prorokiem. Chyba zacznę studiować inne jego pisma.

„Do Rzeczy” nr.41

Czasy przyszły, proszę państwa takie, że aby się dowiedzieć, co się szykuje w polityce, trzeba czytać między wierszami i słuchać plotek. Bo jak będziesz słuchał rządowej telewizji to niczego się nie dowiesz, a tylko się wk… No jak za starej komuny. I dlatego rubryka „dwaj panowie g” to najciekawsza rubryka w „Do Rzeczy”.

A tam piszą: „[Kurski] demonstracyjnie czytał „Pod wulkanem” Malcolma Lowery’ego, bo zauważył, że egzemplarz tej słynnej powieści jeździ na siedzeniu limuzyny Kaczora-Dyktatora. Niestety okazało się, że książkę czytał kierowca, a nie pasażer: No i cały fortel [by się przypodobać Prezesowi] na nic.”

Dziwny ten Kurski, przecież Prezes sam niedawno powiedział, że czyta „Księgi Jakubowe”. Mógłby Kurski zaprosić Jarosława do teatru w Gdańsku gdzie grają spektakl na tym oparty; szczególnie akt drugi, który zaczyna się orgią seksualną, mógłby mu się spodobać. J

Dalej w tej samej rubryce: „à propos premiera Mateusza. Warszawski Hotel InterContinental to arcyciekawe miejsce. Ostatnio zaobserwowano tam bardzo ciekawą konstelację osób. Kolejno po sobie weszli wicepremier rządu polskiego, szef największego polskiego banku oraz szef pewnej partii na N”. Oficjalnie odgrywamy konflikt, a po cichu się dogadujemy. „Okrągły stół” wiecznie żywy.

Ten Robert Grey, obywatel amerykański to „okazuje się, że to nie żaden Grey, tylko Grygielko, syn Zdzisławy i Czesława”. To nie zmienia jednak faktu, że jest obywatelem amerykańskim i temu państwu jest lojalny, a jako taki nie powinien pełnić funkcji wiceministra w polskim rządzie, chyba, że schodzimy do poziomu jakiejś republiki bananowej czy innego Puerto Rico. A tak à propos, to Puerto Rico jest blisko bankructwa.

Piotr Gociek o wymowie filmu „Wołyń”: „Stwierdzenie Smarzowskiego, że to nie Polacy byli krwiożerczymi „sąsiadami”, ale stali się ofiarami „sąsiedzkiej aktywności”, to herezja, której salony III RP wybaczyć nie mogą. „Wołyń” tym samym uderza w samo serce mitu lansowanego przez wpływowe środowiska III RP, mitu o Polakach jako narodzie sprawców. Oczywiście nikt wprost takiego zarzutu nie sformułuje. Będzie on ubierany w fałszywą troskę o losy pojednania polsko-ukraińskiego.”

Nie tylko lewicowo- liberalny salon ma problem z Wołyniem, ale także różnej maści pogrobowcy Giedroycia, neosanacja i zwyczajne rusofoby.

W numerze także dodatek specjalny „Wołyn ‘43”. Dużo wstrząsających relacji Polaków, którzy uratowali się z piekła banderowskiego ludobójstwa.

Jak co tydzień, na przedostatniej stronie Waldemar Łysiak o Islamie („Religia pokoju”); zacytuję jego pogląd na rolę USA we wprowadzaniu wojującego Islamu do Europy: „Amerykanie, kierowani swą polityczną mądrością, bombami zrzucanymi na chrześcijańską Serbię budowali islamskie Kosowo do pary dla islamskiej Albanii (sam bin Laden wizytował kosowskie obozy szkoleniowe muzułmańskich „bojowników”)”. Tak nas broni Ameryka.

„wSieci” nr. 41

A tam „Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego”: „jednak Pis różni się od Platformy. W PO, kiedy Ewa Kopacz zostawała marszałkiem Sejmu, zawistne koleżanki zaczęły dość paskudnie ją obgadywać (pamiętają państwo te teksty o „Miss Łupież” etc ….)

Z kolei w PiS, kiedy Beata Szydło została premierem, koleżanki albo milczą albo chwalą. Serio, takie są. Nie chcemy wyjść na seksistów, ale te pisówki to jakieś takie kobiece są, jak Anna Grodzka. Za to faceci pisowscy ładują, ile wlezie. Zwłaszcza wśród starych pecetowców do dobrego tonu należą uwagi jak ta, rzucona przez pewnego wiceministra: „ Konsultowałem to z Jarkiem, Beata jeszcze o niczym nie wie, dowie się w swoim czasie”…

O Morawieckiego spytaliśmy jednego z konstytucyjnych ministrów. Odpowiedź zacytujemy w całości: ”Korporacyjny zakapior, który już niejedno korpomorderstwo ma na koncie”

Felieton Marty Kaczyńskiej tym razem o aborcji: „prawo kobiet do podjęcia tej najdramatyczniejszej decyzji nie było podawane w wątpliwość i przez obecną większość parlamentarną nie zostanie zakwestionowane”. I jeszcze: „lider tej partii [PiS] nigdy nie był inicjatorem podejmowania prac nad zmianą obowiązujących przepisów”.

Chyba pani Marta coś wie o swoim stryju i można jej wierzyć. Wszyscy, którzy liczyli na to, że PiS zwiększy ochronę życia nienarodzonych powinni przestać karmić się złudzeniami. No i jeszcze te zachwyty bratanicy prezesa nad „czarnym poniedziałkiem”: „jest jednak także przyczynkiem do optymistycznej refleksji. Niezależnie od powodu, który skłonił kobiety do wyjścia na ulice, trzeba przyznać, że znaczna grupa Polek doskonale potrafi się zmobilizować i współpracować. Żeński potencjał naszego społeczeństwa pozostawał chyba do tej pory niedoceniony i z całą pewnością należy go pozytywnie zagospodarować”.

Czyżby pani Marta chciała się włączyć w te klimaty i „pozytywne zagospodarowywanie potencjału”? To już śp. mama próbowała i efekt, jak pamiętamy, nie był zachęcający.

„Gazeta Polska” nr. 41

Zawartość taka jak zawsze, czyli spiski, afery i tak dalej. Jedyny ciekawszy materiał to wywiad z Romualdem Niedzielką, autorem „Kresowej księgi sprawiedliwych 1939-1945”, który opowiada o sprawiedliwych Ukraińcach ratujących Polaków przed krwiożerczymi bandami nacjonalistów z UPA. „To jest koło 2,5 tys. uratowanych i ponad tysiąc ratujących.

Na pytanie – „Czy ratującym groziła kara z rąk nacjonalistów? Czy przypominało to zagrożenie Polaków ratujących Żydów”, pada szokująca odpowiedź. „Różnica była taka, że nie było to oficjalnie ogłaszane, jak w przypadku niemieckich rozporządzeń. Natomiast z praktyki działania wynikało jednoznacznie, że „nie warto się narażać”. Przemocą zmuszano do zbrodni i podobnie karano tych, którzy od zbrodni się uchylali lub pomagali ofiarom. To była sytuacja gorsza niż z Polakami ratującymi Żydów. (….) Tu śmierć groziła z rąk „swoich”, nie ze strony okupanta, władzy narzuconej siłą.”

Na dodatek pamięć o „sprawiedliwych” na dzisiejszej Ukrainie jest tłumiona gdyż: „to niezgodne z aktualną polityką historyczną. Dominująca narracja jest ta, że banderowcy walczyli o niepodległość, święta sprawę, i to ich usprawiedliwia. Ktoś, kto pomagał Polakom, był więc zdrajcą”

A na koniec prowadzący wywiad, Wojciech Mucha, martwi się filmem „Wołyń”, bo według niego „pojawiają się sygnały, że cześć Polaków przerzuca uczucia, które wywołuje film, na dzisiejszych Ukraińców, także tych mieszkających w Polsce. Jakby ta historia się nie skończyła, lub wręcz oni byli winni”

Niepotrzebnie się pan Mucha boi; w Polsce aktów zemsty nie będzie. Natomiast okazywanie zaufania i popieranie banderowskich organizacji i budujących mit Bandery władz obecnej Ukrainy, to zupełnie inna sprawa i to w Polsce nie przejdzie. Dopóki będą tam stały pomniki Bandery o żadnym sojuszu nie ma mowy, bo kto o historii zapomina jest skazany na jej powtarzanie.

Miesięcznik „wSieci Historii” nr. 10(41)

Namnożyło się na rynku tych miesięczników historycznych skojarzonych często z tygodnikami. Nie jestem ich zwolennikiem, bo tam najczęściej tylko jakieś ciekawostki i artykuliki po linii głównego tygodnika. Tutaj trafił się jeden ciekawy tekst o masakrze na Kefalonii (Teresa Wójcik – Masakra na Kefalonii).

Mało kto o tym słyszał, a to jest grecka wyspa, okupowana w wojnę przez Włochy, a potem po kapitulacji Włoch została zajęta przez Niemców. Włoscy żołnierze stawili opór i po pokonaniu w walce (1315 zabitych), zostali wszyscy (cała 33 Dywizja Górska Acqui – ok. 10 tysięcy ludzi) rozstrzelani lub utopieni na statkach. Niemcy zabili także dowódcę dywizji, generała Antonia Gandina, który walczył też na froncie wschodnim i był osobiście odznaczony przez Hitlera Krzyżem Żelaznym.

Zbrodni dokonał Wehrmacht (głównie 1 Dywizja Górska). „Ich zwłoki zgodnie z rozkazem Hitlera nie pogrzebano – spychano je ze skalistych klifów do morza, do górskich rozpadlin, wywożono na tratwach w morze i zatapiano. Całe stosy zwłok na uliczkach i łąkach polewano benzyną i palono. Radiogram od Hitlera nakazywał, aby po Włochach nie zostało śladów: „To Sowieci głupio zachowali zwłoki polskich oficerów w Katyniu””

Niemcy usiłowali takich błędów nie popełniać i większość ofiar masowych mordów palili, a nawet odkopywali te ofiary, które były mordowane w początkowym okresie wojny. Odpowiedzialny za tę zbrodnię gen. Lanz w procesie norymberskim został skazany na 12 lat więzienia. Po trzech latach został zwolniony. Nikt inny nie był nawet postawiony w stan oskarżenia. Taka to „denazyfikacja” była w Niemczech.

Tę historię dedykuję tym, co to uważają, że należało iść razem z Niemcami, a potem zmienić front.

Stanisław Lewicki
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 10 do “Lewicki: „To nie żaden Grey, tylko Grygielko, syn Zdzisławy i Czesława „. Przegląd prasy prawicowej. Tydzień 41 [2016]”

 1. Adam Ryglowski said

  JOOOUUU – dawaj dalej A L E . R E S U M E !!!
  .
  Jakie to smutne , że to …PRAWDA .
  i co dalej ???

  jutro/futro , czyli niedziela

  A potem kupimy sobie szelki ( co by gacie z d.py nie spadły)

 2. Kwal said

  A propos Sienkiewicza.
  Czytałem kiedyś (nie mogę teraz odnaleźć tego tekstu w internecie) bardzo interesujące wiadomości na temat otrzymanego nagrody Nobla przez Henryka Sienkiewicza. Podobno w przyznaniu tej nagrody Sienkiewiczowi pośredniczył jakiś polski arystokrata żydowskiego pochodzenia, który w zamian za usunięcie z powieści całego rozdziału (o ile pamiętam działu IX) dotyczącego spalenia Rzymu przez Nerona. Podobno Sienkiewicz opisał w tym rozdziale, że powodem spalenia Rzymu było zadłużenie się Nerona u żydów…Czy może ktoś wie coś na ten temat. Może jakieś materiały źródłowe ?

 3. Adam Ryglowski said

  Ad 2) P. Kwal – Aleś Pan (i) pojechał DO PIECA .!!!
  Teraz , to i ja pokopię w żródełkach .
  (ale , nie będąc antysemitą 🙂
  tylko antysyjonistą 🙂
  WEZMĘ ŁOPATKĘ – I (daj Boże) ZNAJDĘ

 4. Piskorz said

  re art. Przed laty czytałem /seria Nike/ Biała flaga nad Kefalinią autor Venturi/, taka powieść-reportaż..Pięknie napisana, prawda przeplata się z fikcją /niestety więcej tej okrutnej prawdy/..Polecam…

 5. Piskorz said

  re art. „zostali wszyscy (cała 33 Dywizja Górska Acqui – ok. 10 tysięcy ludzi) rozstrzelani lub utopieni na statkach. Niemcy zabili także dowódcę” A ONI PIEPRZĄ SWOJE…O RYCERSKIM WEHRMACHCIE..SZUMOWINY NIEMIECKIE…Z NAPISEM NA KLAMRACH PASÓW „GOTT MIT UNS”..

 6. Kwal said

  Do Pan Adam Ryglowski – proszę mi wierzyć ja naprawdę to czytałem…

 7. Boydar said

  Ja również.

 8. anonim said

  ad.5 Piskorz.
  Proszę nie zapominać że to generał Antonio Gandini dał dupy tutaj…tak samo jak nasi w Katyniu.
  Trzymanie się zasad i honoru w starciu z wrogiem nie posiadającym tych przymiotów z góry skazuje nas na porażkę…

 9. Piskorz said

  re 8..”generał Antonio Gandini dał dupy tutaj…tak samo jak nasi w Katyniu.” BO NASI W KAT. BYLI PRZEDTEM SZCZEPIENI /SIC!!!/…pisze o tym prof. Sieniewicz!! Cholera wie co im wstrzyknięto..I dlatego tak poszli na rzeź.!! PS I JAK SIĘ O TYM NIE WIE…TO NIE MA CO ROBIĆ CHAMSKICH PROSTACKICH PORÓWNAŃ!! ZRESZTĄ..comparaison nest pas raison!! Gdyby się ktoś pytał..

 10. revers said

  Wersja dokumentalna Masakry

  .https://www.youtube.com/watch?v=lU_Yi1HSyrM

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: