Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Koniec z pieniędzmi dla azylantów. Norwegia wprowadzi karty żywnościowe.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-16 (Niedziela)

Norweska minister ds. imigracji i integracji Sylvi Listhaug oświadczyła, że od przyszłego roku koniec z rozdawaniem pieniędzy dla osób ubiegających się o azyl. Rząd wprowadzi karty żywnościowe.

Minister Listhaug uważa, że dzięki nowym przepisom Norwegia nie będzie tak atrakcyjna dla uchodźców jak obecnie. Uchodźcom w większości zależy tylko na pieniądzach.

Rząd Norwegii chce także wprowadzenia limitu, na ile rodzina starająca się o azyl może otrzymać wsparcie podczas ich pobytu w ośrodku. Ma to dodatkowo zniechęcać do osiedlania się w Norwegii.

Karta żywnościowa będzie wyglądać jak zwykła karta debetowa. Za jej pomocą będzie można kupić żywność, jednak bez możliwości wypłaty gotówki.

Minister ds. imigracji i integracji Sylvi Listhaug już w lipcu tego roku zapowiadała wprowadzenie szeregu dalszych zmian dotyczących imigrantów oraz osób starających się o azyl.

Czytaj także: Norwegia nie chce już przyjmować imigrantów

https://ndie.pl/

Komentarzy 27 to “Koniec z pieniędzmi dla azylantów. Norwegia wprowadzi karty żywnościowe.”

 1. Boydar said

  Jeśli „… Norwegia nie będzie tak atrakcyjna dla uchodźców …” to kto będzie ciupciał te wszystkie „ministrantki” ?

 2. Dziadzius said

  jezeli wezmiemy wyniki uzywania „kart zywnosciowych–Food Stamp” tak popularnych w USA i Kanadzie to bardzo szybko zrozumiemy ze te karty mozne obrucic w pieniadze albo u zlodzieja -sklepikarza albo przez zakup czegos co mozna na rynku sprzedzac za gotowke. Bardzo popularne sa wymiany kart na wody sodowe ktore potem sa sprzedawane kolo szkol gdzie tych wod nie mozna( nakaz poprawnego odzywiania) w szkole dostac.

 3. snag said

  Dziadzius ,…

  Owszem, karty mozna ‚opylic’ ale z pol ceny ,…

 4. toidi said

  Are you thinking what I’m thinking?

 5. miet said

  Panie Dziadziusiu, Pan chyba słyszał co nieco o tych kartkach żywnościowych w USA ale chyba nie wszystko.
  Tak się składa, że dobry mój kolega pracuje w branży socjalnej – mam więc wiadomości z pierwszej ręki.

  Czy Pan wie, że te kartki są bardzo skrupulatnie rejestrowane i wystawiane na konkretne osoby?
  Żeby zrealizować taką kartkę, trzeba udokumentować swoją tożsamość. Inne osoby, nie wskazane w rejestrze nic za taką kartkę nie kupią.
  To praktycznie przekreśla jakikolwiek handel tymi kartkami.
  No może, tak jak zapodał p. Snag, ktoś mógłby opylic takie kartki za minimum wartości – ale musiałby iść z nabywcą do sklepu i kupić mu to co on by chciał.
  Dla realizacji kartek żywnościowych w Stanach są wyznaczone markety – nie każdy sklep te kartki realizuje.

  Widzi Pan jakiś sens w takiej transakcji??? Chyba na coś takiego poszedłby może bardzo spragniony narkoman, który za miligram narkotyku oddałby wszystko i znalazłby nabywcę.
  Podam też, że za takie kartki nie można nabywać tzw. używek a alkoholu absolutnie nie.

 6. NC said

  RE 5. Panie Miet, nie nadążą Pan za rzeczywistością:

  In 2012, a U.S. Department of Agriculture official said that food stamp fraud totals $750 million each year – a number that more than doubles the cost of trafficking reported in a 2006- 2008 USDA study.

  Food stamp fraud occurs when individuals sell their SNAP money to stores in exchange for cash. They make a fraudulent purchase but receive cash instead of the intended product. The cash is often given at a reduced rate, but people in need of free cash are willing to accept this. If you believe that a store near your house is guilty of conducting illegal food stamp fraud, it is your responsibility to report it to the appropriate authorities. This form of fraud bankrupts the federal and state coffers for purposes not related to helping families survive.

  Także:

  „Just because illegal aliens are not legally entitled to these benefits does not mean they do not apply for them. Yes. It is true that illegal aliens have received grants, professional accreditations, loans, WIC, disability, public housing, college educations, food stamps, unemployment benefits, and tax credits from state and federal agencies. „

 7. miet said

  Re.6.
  Może i nie nadążam. Przekręty w systemie socjalnym zdarzają się wszędzie.
  Pytanie, czy w takim razie zlikwidować socjał???
  Widzi Pan lepsze rozwiązanie pomocy dla ludzi biednych, samotnych matek, ojców?

  Uważam, że ten amerykański system jest bardzo dobry – a że zawsze się znajdą sukinsyny, które będą próbować przekrętów, to jest najprawdziwsza prawda i z tym trzeba walczyć. Od tego jest prawo i organa ścigania.

 8. Dziadzius said

  @5 Miet. –
  no tak ja tylko slyszalem o tych kartach zywnosciowych bo sam dzieki Bogu jeszcze mam dwie nogi i dwoje rak i socialistycznej ( komunistycznej) pomocy nie potrzebuje – ale wiem ze z statystyk rzadowych ze w Ameryce OLBRZYMIE sumy ( ponad 3/4 miljarda$) tych kart sa przekabacone– no to ktos to musi robic i robic to skutecznie! Wiem z opowiadan moich znajomych z czarnego Detriot ze najprostszy sposob jest zakup czegos i potem zwrot ale za zmniejszona gotowke. .
  Najwieksza zaraza jaka mozna bylo wprowadzic do naszej Zachodniej spolecznosci to darmowa RZadowa zapomoga — ta zapomaga jest BEZPOSREDNIO zwiazana z samotnymi matkami a szczegolnie w hameryce gdzie wsrod murzynow w czasie ostatnich 8/10 lat ilosc samotnych matek( oczywiscie na rzadowej zapomodze) wzrosla o 64% +( sa murzynki „samotne matki” w latach 25 ze maja 3-4-5 bajstrokow wiec PO CO PRACOWAC i nawet i jak???) bo jak stare Polskie przyslowie mowi ” na cudzym chlebie dobrze sie je**ie” .
  Pierwszy argument za zatrzymaniem zapomogi jest humanistyczny – i niestety DZIS nie ma na to dobrej odpowiedzi – ale trzeba pomyslec tak 70+ lat wstecz.– Ile bylo samotnych matek?? Ile bylo dzieci bez ojcow i matek bez slubu? ( slowo bastard bylo uzywane z moralna determinacja a nie z pochleba opinia)
  My obecnie( za pomoca socializmu/komunizmu) jestesmy( toniemy) w moralnym bagnie i naszym zadanien jest osuszyc to moralne bagno ale niestety mamy pelno atakujacych krokodyli i broniac sie od krokodyli nie mamy czasu na osuszenie bagna. (tymi krokodylami w najwiekszej liczbie sa feministki–te same co glosza ze–‚ich macica jest ich i ze rzad nie ma nic do powiedzenia co one z ta macica robia” )– ale rzad musi ich bajstruki karmic za pienidze podatkowe ( to znaczy moje i twoje) Tak ze w praktyce mamy dzieci ktore utrzymujemy mimo ze mysmy nie mieli przyjemnosci tych dzieci zrobic.
  Czytalem w gazecie z Kanady ze tam jeden sedzia w sprawie(powtornie) samotnej matki mial powiedziec ze -” ta „matka” powinna byla trzymac kolana razem” — Jest obecnie przed sadem o obraze „gender” i najprawdopodoniej straci pozycje jako sedzia – no i jeszcze jedna ofiara Krokodyli

 9. miet said

  Re.8.
  No to Panie Dziadziusiu, widzę, że najelpszym rozwiązaniem problemu kartek, jest ich zlikwidowanie.
  Nie będzie przekrętów, nie będzie malwersacji – i po problemie.

  Ja też Pana mogę zapewnić, że ze socjału tutaj nigdy nie korzystałem i wiem, że nie skorzystam, bo nie muszę.
  Cała moja rodzina też.

  Ale dobrze wiem, że wszędzie są ludzie, którym trzeba pomóc.
  Myślę, że pan to też podobnie rozumie. A jeżeli nie, to nie ma potrzeby abyśmy się dalej roztrząsali nad tym problemem.

 10. Dziadzius said

  @9 Miet.. TAK zgadzam sie – Pomoc ludziom jest potrzebna – Ale to jest problem tak skomplikowany spolecznie -socialnie- moralnie- kulturalnie-religijnie i obyczajowo ze trzeba cierpliwosc Hjoba i wiedzy aniolow i magiczne lustro diamentowe zeby zobaczyc wynik pomocy zanim pomoc jest dana bo za malo nie pomoze a za duzo zaszkodzi. Czesc.

 11. lala said

  Niech sie Norwegia martwi.

 12. Dziad Wernyhora said

  W średnioweczu nie było państwa socjalnego ale bogaci dawali biednym jałmuznę bo wiedzieli, że za to kupują Niebo.
  Zakony żebracze zbierały pieniądze na wsparcie biedaków.

  Ale odkąd człowiek postanowił w swojej pysze stanąć moralnie wyżej od Pana Boga, stworzyć państwo socjalistyczne czy opiekuńcze i wypiąć się na Boga i Kościół, rodziny pracujące rabowane są przez podatki, głosy kupują polityczy, forsę zgarniają cwaniacy a potrzebujący dostają ochłap lub figę.

 13. lala said

  Dziadek Wernyhora
  Wlasciwie w Sredniowieczu bylo panstwo socjalne nakazane przez kosciol. Kazdy biznesmen i merchant -kupiec, mial w wykazie zyskow i wydatkow specjalna tabele „Dla Boga” (Dio). Wyplacano pieniadze bezposrednio biednym. W przypadku bankructwa, najpierw wyplacano rubryke „Dla Boga”. Zreszta, system feudalny byl rodzajem panstwa socjalnego. Podobnie dzialaly sady krolewskie, (stad nazwa: court) ktore byly objazdowe i jezdzily po kraju i zbieraly narzekania na zlych panow i rozstrzygaly spory czesto z korzyscia dla chlopstwa i biedoty, ktorzy byli poddanymi krola.
  Ciagle malo wiemy o Sredniowieczu.

 14. ? said

  Re 11: Lala:
  Obawiam się, że prawdziwi Norwedzy są już, niestety, za głupi, żeby się tym martwić.

 15. lala said

  Prawdziwe Norwegi – to Vikingi i kislingi

 16. peacelover said

  …a jakich Uni maja mondry rzad !!!!!
  …a jakich mondrych mini…strantow,,,,sorr!…. ministrow ??

 17. RKM said

  Ad. 15. Prawdziwych Wikingów (Skandynawów) już ni ma, tak samo jak prawdziwych Polaków.

 18. Re 1:
  Panu tylko jedno w głowie.

 19. Boydar said

  No, niech będzie, że w głowie 🙂

 20. Bogush said

  A czy nie myślicie Panowie, ze najskuteczniej byłoby żywić tych ludzi na stołówkach nie dając im żadnych pieniędzy ??

 21. NICK said

  P. Bogush.
  Toć to wszystko huj.
  Temat zastępczy.
  „Karty żywnościowe”.

  Jak i „kartki gierkowskie”.
  Eee.

 22. Boydar said

  Paaaanie NICK’u ! No jak przez samo ha !!! Jeszcze się dzieciom utrwali i do kotła Pan trafisz za byle głupotę.

 23. piwowar said

  Problem biedy i pomocy dla biednych jest niezwykle łatwy do rozwiązania. Z pożytkiem dla zarówno poszkodowanych jak i pomagającej strony.

  Kontynuujemy ten wywód?

  Albo może lepiej nie.

  Mądrej głowie dość dwie słowie…

 24. piwowar said

  W Stolycy pisze się przez samo. Oszczędność węgla i kredy.

 25. Boydar said

  Ekonomia … rozumiem. Allle ! Przecież Pan NICK nie stoliczny !

 26. toidi said

  Acha. Ekonomia. W normalnych warunkach (1 at, 20 stopni C).

  W tych warunkach jakie sa to jest co jest.

  Miłej nocy życzę.

 27. AlexSailor said

  @Dziadzius

  Lewacy są sprytni.
  Wszystko dokładnie zaplanowali.
  Zwłaszcza pomoc dla samotnych matek i dzieci bez jednego rodzica.
  Doskonale wiedzieli jakie uzyskają rezultaty.

  Podszyli się pod pomoc wdowom i sierotom, żeby udało się przepchnąć odpowiednie przepisy.
  Kobieta musiała się pilnować, bo w przypadku „wykorzystania” zostawała sama z dzieckiem, bez
  wsparcia pieniędzy ojca, a ponadto stawała się wyrzutkiem.

  Dziś ma alimenty, pomoc społeczną, wszelkie udogodnienia stając się świętą krową.
  Skoro takie są warunki, to mamy, jak mamy.

  Czy Pan np. wie, że w Polsce jest wiele rodzin bez formalnego ślubu, który uniemożliwiłby im
  korzystanie z profitów pomocy społecznej i wielu innych??

  Pozycja małżeństwa jest w każdym niemal przypadku gorsza niż „samotnych matek” i ojców nie związanych małżeństwem.

Sorry, the comment form is closed at this time.