Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Daily Star: Rosjanie rozpoczną inwazję na Amerykę od zajęcia Alaski

Posted by Marucha w dniu 2016-10-17 (Poniedziałek)

Jeśli Rosja zdecyduje się na zaatakowanie USA, to najpierw zajmie Alaskę – pisze „Daily Star”, powołując się na anonimowego byłego dowódcę amerykańskiej marynarki wojennej.

Jego zdaniem, administracja Obamy przekształciła ten stan w najbardziej bezbronne terytorium, dlatego jest to idealne miejsce, by rozpocząć od niego inwazję.

Rosja przygotowuje się do zajęcia Alaski przy użyciu okrętów podwodnych, informuje „Daily Star” powołując się na byłego dowódcę United States Navy. Według jego słów, wybrzeże najbardziej wysuniętego na północ amerykańskiego stanu jest zupełnie niezabezpieczone i stanowi idealny cel ataku.  [My zaś mamy informacje, iż Rosja zacznie atak na USA od dyskretnego zbombardowania bombami nuklearnymi Nowego Jorku oraz Kalifornii – admin]

— We flocie pojawiła się opinia, że Obama przekształcił Alaskę w bezbronne terytorium, które stanie się bazą wypadową do przeprowadzania operacji, jeśli wybuchnie III wojna światowa – powiedział amerykański wojskowy.

– Znajdujemy się na granicy inwazji – od Alaski po Kanadę i wreszcie całego północnego zachodu – dodał. Według jego słów, Rosjanie maskują się pod brygady budujące drogi, aby w przypadku konfliktu zakrojonego na pełną skalę móc „przeciąć linie komunikacyjne i zająć ważne mosty”. [Można ich odróżnić jedynie po zielonych mundurach i pięcioramiennych gwiazdach na czapce – admin]

Inne źródła potwierdzają, że rosyjscy żołnierze po cywilnemu niezauważalnie przedostają się na Alaskę, zajmując porzucone motele i bazy wojskowe.

https://pl.sputniknews.com

Macierewiczów jest na  świecie więcej, niż myślimy.
Admin

Komentarzy 31 to “Daily Star: Rosjanie rozpoczną inwazję na Amerykę od zajęcia Alaski”

 1. maasteer said

  Amerykanie już to wzięli pod uwagę i przemalowują swoje samoloty w Syrii na barwy rosyjskie. Jeszcze tylko na budynkach administracji flagi zmienią na rosyjskie, a Putin zajmie USA równie łatwo jak Krym.

 2. re1truth2 said

  Puenta na końcu [Inne źródła potwierdzają, że rosyjscy żołnierze po cywilnemu niezauważalnie przedostają się na Alaskę, zajmując porzucone motele i bazy wojskowe.] 😉

 3. lala said

  Daily Star – to piekna szmata; tylko troszke rozdarta.

  A na Alasce, Sarah Palin nie wpusci Ruskich.

 4. Jabo said

  Szanowny Adminie problem w tym, że ci Macierewicze decydują o naszym losie. Niestety.

 5. peacelover said

  ..,.ale jaja….!!!!!!!!!!!!!!!

  …jak taborety…!!!!!

 6. Jack Ravenno said

  Hę? To nie jest śmieszne – to dramat…

 7. Semusz said

  Przecież Alaska była własnością Rosji i tylko przekręt ze spłatą długu, pozwolił Usrałkom przejąć Alaskę. Powinna wrócić do Rosji, a wszyscy nie rdzenni mieszkańcy niech jadą do Yellowstone.

 8. Zerohero said

  1. Rosja ma równie „niebronione” połacie kraju. Dla osoby mającej minimalne pojęcie o wojskowości nie ma w tym nic rewelacyjnego. Po prostu oczywistym jest, że jakikolwiek desant nie utrzyma w takiej sytuacji zdobytych terenów. Za długie szlaki komunikacyjne, za duża odsiecz z głębi lądu, niewspółmierne efekty.

  2. Ten idiota jest przynajmniej anonimowy. Wytryski Macierewicza są publiczne i pod własnym nazwiskiem. Można powiedzieć, że Macierewicz (TM) to marka. Coś jak „głupi i głupszy”, „jaś Fasola” itd. 🙂

  3. mały drobiazg. Rosjanie nie mają okrętów desantowych, lotniskowców, szpitali pływających. transportowców itp. w ilości pozwalającej na przeprowadzenie ogromnego desantu.
  No, ale w sumie nieważne. Skoro infiltrują motele na terenie USA, opuszczone szałasy, przebierają się za ekipy budowlane….to nie są im potrzebne ani lotnictwo, ani czołgi, ani artyleria.
  Jak wiemy rosyjska sztuka wojskowa w XXI wieku wynalazła koncepcję „wojny hybrydowej” czyli wojny bez armii. Jest to tak doskonała metoda, że obywa się bez ciężkiego sprzętu, a jej ofiarą padnie nawet Ameryka.

 9. Zerohero said

  Żarty się skończyły. Już lata temu speznazowcy ćwiczyli ten wariant. Oto rosyjscy „budowlańcy”. Przynależność do Specnazu zdradza SPOSÓB w jaki posługują się młotami pneumatycznymi.

  towarzysz Macierewicz z pewnością powstrzyma ich obroną terytorialną.

 10. awkzim said

  Jeśli dobrze pamiętam, był taki szef CIA, który wyskoczył przez okno, krzycząc „Ruskie idą”. Może ten też.

 11. Joe said

  W Ameryce jak iw Europie jest duzo roznych PAJACOW ktorzy chca zaistnie w mediach i plota dudy smolone.A ten pewnie zzapomnial albo nie wie co POwiedzial Chruszczow do Kennediego przez goracy telefon….Ze gdyby chcial rozpoczynac wojne z nim(Kennedim) to by nie zaczynal od Kuby tylko od Yellowston….

 12. RKM said

  Bo takie są właśnie marzenia atlantyckich terrorystów, czyli jak najszybciej wciągnąć Rosję w wyniszczający ją finansowo konflikt. Im bardziej Rosja nie daje się w to wkręcić, tym atlantyccy terroryści są bliżej swojego końca.

 13. Boydar said

  „… Macierewiczów jest na świecie więcej, niż myślimy …” – Pan Gajowy

  „… Skoro infiltrują /…/.to nie są im potrzebne ani lotnictwo, ani czołgi, ani artyleria.
  Jak wiemy /czy na pewno wiemy ? – przyp. mój/ rosyjska sztuka wojskowa w XXI wieku /znacznie wcześniej, obecnie głównie udoskonaliła – przyp. mój/ wynalazła koncepcję „wojny hybrydowej” czyli wojny i bez armii. Jest to tak doskonała metoda, że obywa się bez ciężkiego sprzętu …”

  Nie ma śmiacia, tak jest. Pisałem niedawno, że w tzw. świecie zachodnim funkcjonują setki tysięcy jeśli już nie miliony, agentów Kremla. Czynią i mówią takie rzeczy, jakich kontraktowy agent nie podjąłby się za żadne pieniądze ani zaszczyty. Jak termity, podgryzają gmach swoich bieżących żywicieli, nie zdając sobie zupełnie sprawy, komu w rzeczywistości robią przysługę.

  Rosja na teren ukraiński nie wprowadziła nawet pół swojego czołgu. A „stan państwa” zwanego Ukrainą przedstawia się jak po nalocie dywanowym. A przecież to wcale jeszcze nie jest koniec imprezy.

 14. Boydar said

  Drugi cytat w (13) jest oczywiście od Pana Zerohero (8); przepraszam.

 15. GonDar said

  Kreowanie zagrożenia, zarządzanie strachem.
  A co do Chruszczowa i Yellowstone to chyba Panie Zerohero byłaby broń nie jednostkowego zniszczenia a każdego zniszczenia?

 16. Zerohero said

  Nie ma za co przepraszać. Ja nie z tych co wykupują „prawa intelektualne”. 🙂

 17. Zerohero said

  @GonDar

  To nie ja wspomniałem o Yellowstone. Przypuszczam, że gdyby rzecz ograniczyła się do samego Yellowstone, to świat by to przeżył. To ponoć 10 lat zimy. Oczywiście selekcja będzie ostra, ale nie 100%.

 18. Joe said

  Yellowstone i10 lat zimy… Panie Zerohero to bylo w czasach Chruszczowa…Podobno dzisiaj mozna juz tym „sterowac w %” Tak n.p 20 ,50 albo na calego!!.Pozdr.

 19. Dziad Wernyhora said

  Jakie tam po cywilu – za psy husky poprzebierani biegają już od dawna po całej Alasce

 20. Trak said

  Więcej by Rosja skorzystała, gdyby amerykanie z całych stanów gwałtownie zapragnęli na Alaskę się przenieść a najlepiej zimową porą.

 21. Zerohero said

  Prosty żołnierz pełniący funkcje generała, niejaki Polko, powiedział, że Rosja w ciągu kilku miesięcy zaatakuje Polskę. Nie wykluczam, że użył sformułowania „może zaatakować”. Nie zmienia to jednak faktu, że cała wypowiedź była bełkotem, a Polko histeryzuje jak stara baba.
  Histeryzuje, ale NIC nie robi dla obronności. Typowe zachowanie dla małych podżegaczy na pasku USA. A może odwracaczy uwagi? Wszka po co mówić o CETA, o finansach państwa itd. skoro wszystko blednie przy możliwości zaatakowania Polski przez Rosję?

 22. Trak said

  Ad.13
  Tak panie Boydar., byłem, widziałem – kompletna kicha i mięknie dalej, Upływający czas jest też świetnym orężem.

 23. NICK said

  Ho,ho.
  Nie tyle, że się zgadzam z tytułem i jego tezą.

  Ale jest to bardzo dobra koncepcja. Strategia, znaczy.
  A i doświadczenie we walkach na mrozie Rosja ma olbrzymie.
  A i flanka usraelska, tamże, jest dość słaba.

  Do kilku, ostatnio wymienianych miejsc zarzewia dołączam. A jakże. Alaskę.
  Car pieniądze wziął, oddał ją wedle umowy.
  Gdyby Putin ją odzyskał byłoby to poważnym zdarzeniem.
  Hi, hi. Usrael, we swej ciągłości bytu quasi-państwowego?
  Dał dópy!!!
  Goj górą!
  A morale usraela jak by opadły. Jak gacie. A jak gacie opadną to co widzimy?

  [a co, pomarzyć nie można?]

 24. RSA said

  Panie Gajowy, wszystko rozumiem, ale trzeba jakąś selekcję artykułów robić. Zajęcie ALASKI przy użyciu OKRĘTÓW PODWODNYCH?!? (Pomijając drobiazg, że Alaska jest, ponad dwa razy większa od Polski…)
  Co to q…va ma znaczyć?

  Daje wgląd w mentalność (niektórych) Usraelitów – admin

 25. piwowar said

  Też żem się uśmiał ze śmiechu, panie RSA. Będą się wspinac po górach Alaski na tych okrętach.

  Tera na powaznie. To stwierdzenie dowodzi tego, za co media głównego rynsztoka maja przeciętnego czytelnika. (za ostatni szajs mentalny, żeby była jasność)

  Przypominam że za trzy niezakupione gazety można kupić flaszke znośnego piwa i zagrzać sobie z miodem i korzeniami (korzonkami?).

  A każde wyłączenie telewizora na resztę wieczoru owocuje spokojem wenętrznym na dzień dzisiejszy i w rezultacie przedłuża życie.

 26. Aro said

  Okręty podwodne, zastąpiły w sposób naturalny piechotę i są idealnym narzędziem to zajmowania, a następnie okupowania terytorium.

 27. karlik said

  Ponieważ Rosja ma do USA ca.4 km to korzystając z procy mogą zaczynać zdobywać „ichne” terytoriu…
  To Rosję z reguły napadano, nie będą więc psuli sobie historii.

 28. toidi said

  85 km. a nie 4 km. Alaske sprzedal polski generał w armi Rosji polskiemu generąlowi w armii USA.

 29. karlik said

  „..granica pomiędzy Rosją a USA przebiega w Cieśninie Beringa pomiędzy rosyjską wyspą Dużą Diomede (Wyspa Ratmanowa) oraz Małą Diomede (Little Diomede), należącą do Stanów Zjednoczonych. Powierzchnie tych niewielkich wysp wynoszą odpowiednio 29 i 7,3 km². Odległość pomiędzy wyspami wynosi ok. 4 kilometrów. Nazwa wyspom została nadana przez Vitusa Beringa, który przybył tam 16 sierpnia 1728r.”
  Wikipedia nie zawsze jest najlepszym źródłem informacji…A nazwisk generałów to oczywiście Pan nie poda, jak również kopi aktu zakupu…

 30. witek said

  Panie Zerohero

  Znam ” prostych żołnierzy” i doprawdy oni są bardziej skomplikowani niż niejaki Polko 🙂

  06.10.2016 r. Bydgoszcz. Mija 10 lat od podpisania decyzji powołującej Inspektorat Wsparcia SZ. W gmachu Opery NOVA kadra i pracownicy wojska uczcili ten jubileusz.
  Tak uczczono ten jubileusz:

  http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1254.html

  Polecam dwa ostatnie zdjęcia z tytułem spektaklu nad sceną 🙂

 31. karlik said

  Ad.25 „Przypominam że za trzy niezakupione gazety można kupić flaszkę znośnego piwa i zagrzać sobie z miodem i korzeniami (korzonkami?).”

  Panie Piwowarze, to jest ciekawsze niż temat, ile miałoby być tego piwa, a ile miodu i jakie korzenie..
  Ponadto czy tylko podgrzać – czy zagotować???
  Dziękuję z góry za poradnictwo….

Sorry, the comment form is closed at this time.