Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Marsz „chwały” morderców z UPA

Posted by Marucha w dniu 2016-10-17 (Poniedziałek)

W miniony piątek ulicami Kijowa przeszedł tzw. Marsz Chwały Bohaterów. Było to wydarzenie upamiętniające Ukraińską Powstańczą Armię oraz jej „heroiczną” postawę w walce o niepodległość Ukrainy.

„Bohaterom” z UPA, wsławionym w „bojach” z ludnością cywilną Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, oddało cześć kilka tysięcy osób. Pochód przemaszerował ulicami ukraińskiej stolicy pośród okrzyków: „Sława Ukrainie – bohaterom sława!”, „Bandera naszym bohaterem!”, wywołujących ciarki na plecach każdego Polaka, znającego choć trochę historię naszej Ojczyzny.

Organizatorem tego zgromadzenia była partia Swoboda z jej przewodniczącym Ołehem Tiahnybokiem na czele. To jeden z osobników, którzy lansowali się niegdyś na kijowskim Majdanie, gdy za czasów pamiętnej „rewolucji”, wspierani m.in. przez polskich polityków, zwalczali trzymający ich za mordy reżim Janukowycza.

Do dziś pamiętam delikwentów wykrzykujących wespół z banderowcami „Sława Ukrainie!”. Niektórzy z nich mienili się nawet polskimi patriotami. W życiu popełnia się błędy, a wiele z nich można zrozumieć i wybaczyć, jednak nie należy zapominać o zbrodniach na własnym narodzie. W moim katalogu niewybaczalnych faux pas, bratanie się z genetycznymi wrogami Polaków plasuje się na jednej z najwyższych pozycji.

„Ważne byśmy zachowali ciągłość pokoleń, bo dzisiejsi żołnierze biorą przykład z upowców i innych uczestników walk o Ukrainę. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza idea upamiętnienia UPA jest pozytywnie przyjmowana na całej Ukrainie” – cytując wspominanego wcześniej Tiahnyboka, otwiera mi się nóż w kieszeni.

Jeśli współcześni ukraińscy żołnierze biorą rzeczywiście przykład z upowskich rzeźników, to życzę im szybkiej śmierci w okopach Donbasu.

Obserwując dzisiejsze realia Ukrainy w pełni rozumiem swój niepokój związany z pamiętnymi wydarzeniami na Majdanie oraz ambiwalentne odczucia, jakie żywię wobec przebiegającej dziś, jedynie teoretycznie, demokratyzacji tego kraju. Autorytarne rządy prorosyjskiego Janukowycza mocno hamowały tamtejsze szowinistyczne zapędy. Gloryfikowany przez wszystkie polskie media Majdan zdestabilizował Ukrainę i zapewne dał asumpt procesom, które doprowadzą w końcu do jej rozpadu.

Dla nas oznacza to coraz więcej rąk do pracy za niską płacę, co jest jak najbardziej na rękę proukraińskim władzom w Polsce. Putin zaś dostanie w końcu to, czego chce, a nam pozostanie ujadanie na rosyjskiego niedźwiedzia w obronie „niewinnych” ukraińskich owieczek.

Owieczki w tym czasie zrehabilitują swych poległych bohaterów i na dobre zainstalują ich bohaterski wizerunek w umysłach rodaków. Nadchodzą czasy, gdy nikt już nie śmie podnieść ręki na Banderę i jego zwyrodnialców, czy to za sprawą oficjalnego ukraińskiego prawodawstwa, czy też bojówek Prawego Sektora, Swobody lub innych pogrobowców katów Wołynia.

Porównanie banderowców z Żołnierzami Wyklętymi, z jakim zetknąłem się w cytowanej na jednym z portali wypowiedzi polskiego historyka, ubodło mnie do żywego. Kierując się złą wolą, czy też tylko głupotą, wiele osób stara się usprawiedliwiać ukraińskie nacjonalistyczne odrodzenie. Smutne to, ale prawdziwe. Niestety polskie władze nie robią w tej materii prawie nic. Naprawdę ciężko to zrozumieć.

Ukraińcy, jak na razie, czczą swoich „bohaterów” bez skrępowania i nic nie zapowiada rychłej zmiany w tej materii. Jednocześnie rzesze gastarbeiterów ze wschodu niepostrzeżenie zaludniają nasz kraj i szczersze mówiąc, nie wydaje mi się, aby byli to uciekający przed faszyzmem nieszczęśnicy, ani ostatni sprawiedliwi, którym na dźwięk nazwiska Bandera zbiera się na mdłości. Pamiętajmy, że im więcej ich przyjmiemy, tym śmielej będą sobie poczynać. W końcu się o tym boleśnie przekonamy.

Jarosław Gryń
Działacz społeczny i polityczny. Członek władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności. Współpracownik Czasopisma „Polski szaniec” oraz biuletynu „Patriota”. Członek Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów- Ruch Kontroli Władzy.

http://prawica.net

Komentarzy 16 to “Marsz „chwały” morderców z UPA”

 1. Easy Terran said

  A ile w polskim necie panoszy sie tego plugastwa, piszacego po polsku teksty typu: polak = zwierze do ostrzalu, albo ze trzeba powtorzyc operacje wolyn…

  Noz sie, qrva, w kieszeni otwiera widzac, jak te swinie nam sie w twarze smieja

 2. Dictum said

  ad. 1.
  Śmieją się, a w Polsce zaczynają panoszyć i czuć jak u siebie przy wtórze poklasku i wszystkich udogodnień ze strony naszego zdradzieckiego rządu.

 3. Adam Ryglowski said

  Ad 1) P> E.T. – to nie są świnie , to są CZARNE PODNIEBIENIA !!!
  A kto ma , i dlaczego czarne podniebiene , proszę pytać kynologa .
  Od razu otrzyma P. diagnozę , co z tym zrobić
  (odstrzał , albo weterynarz , bo na wściekliznę nie lekarstwa)

 4. GonDar said

  @2 A „ciepła woda w kranie jest”?

 5. Julian said

  Wlasnie porownuja UPA z „Lupaszka”,czy moze mnie kos oswiecic,bo nie znam tej historii.

 6. toidi said

  Oni to nie dziwota, ale rzunt RP im włazi i to czlowieka najbardziej wku.

 7. WI42 said

  W tekście filmik marszu. Warto obejrzeć.

  .http://politikus.ru/events/85401-andrey-vadzhra-ne-stoit-dumat-chto-ukraina-uzhe-dostigla-dna.html

 8. Banderowców trzeba wyrżnąć. Nie ma innego lekarstwa. To hołota gorsza od arabskich fanatyków islamskich.

 9. Boryna said

  To nie jest rząd polski,ale agentura UPA, która miliardy z naszych podatków wysyła dla pogrobowców ludobójców.

 10. RKM said

  Ciekawe czy na imprezę zaproszono Jarosława „Chwała Ukrainie” Kalksteina?

 11. Anka said

  Jest takie powiedzenia: Gdy urodził się ukrainiec – żyd zapłakał !

 12. Józef Piotr said

  Dziwne to są postawy „zboczonych” polityków.
  Dzicz i ciemnota prostych nieuczonych ludzi zamieszkujących tereny nazywane Ukrainą otumaniona przez WODZÓW CHAZARSKICH z wiekowym poparciem i poduszczeniem ich Germańskich braci dokonała Rzezi ludności nie należącej do ich NACJI . Główny kierunek mordów to bezbronna ludność Polskiej Krwi.
  Sprawujący władzę nad Polską nieprzerwania od 1944 mordercy polskiej ludności lub ich potomkowie potomkowie strzegą kurtyny milczenia zasłaniającej prawdę o gehennie i ludobójstwie POLAKÓW.

  Wspólcześnie , po MAJDANIE sfinansowanym przez Chazarstwo światowe a przede wszystkim Amerykańskie Oligarchowie Chazarscy rządzący niczym HUNTA Ukrainą powrócili do korzeni XX – tego wieku wynosząc na Bohaterów Faszystów i zbrodniarzy.

  Nie dziwne to jest że tą władzę popierają całą swoją siłą i zasobami światowe środowiska żydowskie

  Ale było to przecież tak że za nim rozpoczęto RZEŻ POLAKÓW rozprawiono się z ŻYDAMI

  Przywołują fragmenty filmowe tych wydarzeń we Lwowie 1941

  http://www.wykop.pl/link/2077484/pogrom-polskich-zydow-lwow-1941/
  http://www.fronda.pl/a/czerwcowy-poranek-roku-czterdziestego-pierwszego,20676.html

  Wstrząsające zdjęcia pogromu we Lwowie w 1941 rok (30.06-2.07)
  dokonanego przez nazistów razem z banderowcami
  (od razu mi się przypomniało jak niedawno prezydent Juszczenko, tuż przed odejściem ze stanowiska, nadał tytuł bohatera Ukrainy nacjonaliście Banderze. Widać, że tych zdjęć nie oglądał, a szkoda.)
  http://galickij-jastreb.io.ua/album556094_0

  Wkleiłam, bo uważam, że należy nie tylko o niemieckich
  ale i o ukraińskich zbrodniach (w końcu sojuszników nazistów) z okresu IIWŚ pamiętać.
  Lwów to wtedy przecież nasze miasto przez nich okupowane.

  https://dymilustra.wordpress.com/2015/05/10/rocznica-masakry-zydow-we-lwowie-1941/

 13. Zbyszko said

  Ale Polacy jak widać muszą dostać znowu za swoje, skoro nie znają swojej Historii, albo ją lekceważą, np lansując taki zespół Enej. Zamiast ich przegonić, Polacy kupują ich płyty i oklaskują na scenie. WSTYD I HAŃBA!

 14. Kar said

  Jarosław Gryń, Hryń.. a kto on !? ..jak nie geba zwyklego chachla…kadzi tutaj.. Takich jak on na Dolnym Slasku roi sie jak psow bez liku..co drugi dom zapaskudzony chachlami. Gada sie o paskudach Arabach..ale my pogadajmy sobie o chachlach, ktorzy siedza nam karku prawie juz od wieku

 15. Witam Gajowego i gości.Neo banderowcy i ich wyborcy okupują zachodnią Polskę aby się przedostać do Niemiec.Pozwolenie na pracę w Polsce,które można załatwić,daje szanse przybyszom z Ukrainy na życie w EU zachodniej a nie w biednej Polsce,z makabrycznym systemem Służby Zdrowia. Smutny temat. Pomijam.Dalej.

  Codziennie,państwowe Kasy Chorych w Niemczech czyli AOK,BKK,Barmenia rejestrują setki emigrantów z Ukrainy w Niemczech,za 350 Euro miesięcznie.To jest już inwazja z Ukrainy ale nie na Polskę.Mieszkam 122 metrów za Nysą,w Forst(Lausitz),50 metrów od dworca.200 metrów od AOK.Biedniejsi wybierają połączenia z Zar Ukraińcy z autami,grupami,przekraczają granicę,bez kontroli.W Forst.Są wyjątkowo,w grupach zdyscypliniowani.W każdej grupie jest tłumacz lub oczekujący tłumacz w Forst.Celem jest nie Forst ale Cottbus,a potem Berlin,w którym wzrasta liczba „uchodzców” z Ukrainy.Mają do wyboru:jako azylanci lub jako „biznesmenii za 26 Euro.Tyle kosztuje założenie firmy.To z kolei pozwala natychmiast na otwarcie konta bankowego,zakup towarów jak laptopy,telefony komórkowe, potem auta na raty(po 3 miesięcach „pracy”),pozwala na „grupowe” wynajęcie mieszkania.W przypadku rodzin z dziećmi….wystarczy tylko rejestracja dziecka w…szkole ,w przedszkolu aby otrzymać….Kindergeld.(190 Euro).Prowadzą bardzo dobre portale internetowe w Niemczech i przekazują ,po ukraińsku,informacje.Ukrainę opuszczają miliony ale nie do Polski.”Panie,Marku,Pan zna języki i życie,Dlaczego nie w Polsce?Przecież tam jest bieda a tutaj za marną pensję mogą kupić auto i sprzedawać warzywa z Polski na targu.Po miesiącu „pracy” mam nawet 500qm ogródek,za 60 Euro,rocznie.Z małą „daczą”.Nasz rząd dba o bogaczy na Ukrainie ale ja kocham Ukrainę i nie dam złego słowa powiedzieć na nasz rząd,który walczy z Rosjanami.Ja tam Panie Marku,szbyciej się tutaj dogaduję z Rosjanami ale nie z Polakami,Pan zna nasz język.Nie mam nic przeciw Panu,Panie Lipski.” To był cytat z pamięci.

  Kto wygrywa na emigrantach z Ukrainy jak w przeszłości?Niemcy.Nie Polska. Inwazja Ukraińców jest grożna gdy przedostają się do policji, do wojska, do administracji w Polsce,Emigranci z Ukrainy,w ramach przepisów prawnych w EU ,bardzo szybko się asymilują.jeszcze szybciej dostają „szanse” gdy zwracają się do organizacji żydowskich w Polsce i w Berlinie.Tam stają się hebrejczykami.w ciągu 1-2 miesiąca.Ich miłość do Ukrainy nie jest teoretyczna.Oni się nie boją więzień,tortur.Tworzą tak jak muzułmanie cele 2-5 osobowe,które sobie pomagają z dyscypliną,wojskową.”Wszystko dla Ukrainy”.hahahah.Uciekają przed wojskiem na Ukrainie.Czy to jest możliwe? Wykupują się w ambasadach ukraińskich.

  Dodam na koniec.Mam hooby projekty internetowe w tym ….online editory..bez rejestracji.Takie strony w<ykorzystują emigranci z Ukrainy,z krajów arabskich,z Rosji,z Polski.Piszą hindusi,pakistańczycy itd.

  Nie zgadzam się z autorem tego artykułu.Dlaczego?Leki dla dzieci i leczenie w Polsce,dla dzieci jest płatne.Pomimo składek miesięcznych.Emigranci z Ukrainy mają dobre wykształcenie. i są doskonale poinformowani tak jak uchodzcy ,muzułmanie,że szanse na spokojne życie mają….w EU zachodniej a nie w Polsce.Zwłaszcza gdy mają dzieci.Za 350 Euro mają leki,leczenie,bez opłat .W tej kwocie jsą również. opłaty dla renty,emerytury.

  Mam inną opinię na ten temat.Niech cała Europa pisze,czyta po polsku a język polski niech opanuje całą Europę.Niech nam żyje Wirus Polska Pomijam POPISOWE "sukcesy" polityków, narzuconych nie przez Rosję ale przez NATO.Jeszcze więcej?Jestem za tym aby każdy Europejczyk otrzymał polski paszport.To nie jest utopia.Przykładem jest ten portal Gajowego.Tak jak moje projekty,

  Więcej Gajowych,tym lepiej dla Polski,dla języka polskiego.

  Cytat:Czy polski rząd w Polsce jest pod wpływem hipnozy ukraińskich fanatyków, popierających działania UPA i Hitlera?Czy też w Polsce nastąpiła tylka zmiana “gubernatorów” na “gubernatorów” kontrolujących Polskę i jej mieszkańców?

  Odpowiedz z mojego projektu.Nie znam osoby ,która przekazała wpolsce.biz taki wpis.Wszyscy piszą pod nickami:
  http://wpolsce.biz/rzad-w-polsce-bedzie-finansowac-antypolske-neo-banderowskie-organizacje-w-polsce/

  Uff wystarczy.Pozdrawiam.

 16. ERROR 404 NSZ said

  Ad 5 Julian

  ( za) Pytanie retoryczne.Żadnej podstawy do porównania.

Sorry, the comment form is closed at this time.