Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemcy: Dwie trzecie sprawców przestępczości zorganizowanej to cudzoziemcy.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-17 (Poniedziałek)

Miliardów sięgają w Niemczech szkody spowodowane przestępczością zorganizowaną, taką jak handel narkotykami, włamania czy przestępczość gospodarcza. Okazuje się, że dwie trzecie sprawców to cudzoziemcy.

Sprawcy przestępstw zorganizowanych są mobilni, dobrze wyszkoleni i działają na skalę międzynarodową. W niemal 80 procentach spraw zaliczanych przez niemieckie służby w poczet zorganizowanej przestępczości podejrzanymi są cudzoziemcy.

W 2015 roku prowadzone śledztwa dotyczyły poza Niemcami 122 innych krajów. Istotne wydaje się nadmienienie, że Europa składa się tylko z 46 państw.

„Przestępczość zorganizowana zagraża nam wszystkim” – powiedział szef niemieckiego MSW Thomas de Maizière z CDU, gdy przedstawiany był raport Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) nt. przestępczości zorganizowanej.

Dane dotyczące pochodzenia sprawców potwierdzają niepokoje. W 2015 roku jedną trzecią z 8 tys. 675 podejrzanych stanowili Niemcy. Dwie trzecie to natomiast obywatele innych krajów.

W zeszłym roku organy śledcze prowadziły 566 spraw, w 2014 było ich 571. Liczba podejrzanych zmniejszyła się z 8700 do 8675. Szef MSW zwrócił jednak uwagę na „wysoką liczbę” nieujawnionych przypadków. Ponad jedną trzecią dochodzeń prowadzonych w 2015 roku stanowiły przestępstwa narkotykowe (36,7 procent), dalej włamania (14,8 procent) i przestępczość gospodarcza (11,8 procent).

Szef BKA Holger Münch wskazał związki pomiędzy przestępczością zorganizowaną a terroryzmem. Jego urząd zamierza w większym niż dotychczas stopniu korzystać z wyników śledztw dotyczących przestępczości zorganizowanej do walki z terroryzmem, a priorytetem będzie w najbliższych latach zwalczanie spraw na styku tych dwóch przestępczych światów. Chodzi tu przede wszystkim o handel bronią, przemyt ludzi i fałszowanie dokumentów.

Źródło: dw.com
http://parezja.pl

Komentarzy 13 to “Niemcy: Dwie trzecie sprawców przestępczości zorganizowanej to cudzoziemcy.”

 1. Maćko said

  Ameryke odkryli!

 2. Holmes said

  Coś mi się tu nie zgadza.
  Niemcy pokazali kilka razy, i to całkiem niedawno, że w przestępczości zorganizowanej są mistrzami świata – niektórzy ss-mani jeszcze żyją. A teraz nie radzą sobie z murzyńskimi chłopcami, pasterzami z Pakistanu czy ew. zabiedzonymi Słowianami?
  Poza tym, co znaczy „podejrzanych”? Bo podejrzewać to sobie można wszystkich . Polacy też są podejrzani o zorganizowanie Auschwitz.
  Biedni, uczciwi, pracowici, miłujący pokój, nieszczęśliwi Niemcy – tia…, wzruszyłem się. Czyżby prawdziwi Niemcy popełniali przestępstwa tylko za granicą – seksturystyka do Tajlandii itd. ? Ale w Reichu? – Ależ skąd!
  A z tego to już naprawdę LOL: „Chodzi tu przede wszystkim o handel bronią, przemyt ludzi i fałszowanie dokumentów.” – A kto np. sprzedaje okręty podwodne do kraju posiadającego nielegalnie broń atomową? Kto przyzwala na przemyt ludzi w setkach tys., jeśli nie milionach, itd. ? A co do fałszowania dokumentów, to przypomnijmy, jakiej narodowości kapitał jest właścicielem większości polskojęzycznych szczekaczek zwanych mediami głównego ścieku?
  No i jeszcze fałszerstwo traktatu UE – miał być nicejski, a jest lisboński.

 3. NICK said

  Dooobrze.
  Dostatecznie +.
  Taka moda.

 4. Bo.bola said

  Jaki procent zorganizowanych kryminalistow stanowia Polacy?

 5. Dziadzius said

  dlaczego takie oburzenie – Przecierz policja, ‚ambulasy’ i szpitale i ‚Insurance’ musza miec cos do roboty no i statystyki tych przestepstw sa potrzbne by ludzi straszyc do wolania rzadu o pomoc {kajdany wonosci}

 6. Boydar said

  Tyle samo, co w tobie św. Andrzeja, pruska gnido.

 7. Boydar said

  Dziękuję, Panie Gajowy. Normalnie zrobiło mi się uczulenie.

 8. Plausi said

  W latach osiemdziesiątych

  doszło w RFN do wymiany kadr w świecie przestępczym, powołujemy się na opinię pracownika gangu niemieckiego z Hamburga tzw. Reeperbahn, bandy z Europy Wschodniej, Azji, Jugosławii (n.p. UCK) zaczęły eliminować stopniowo band rodzime z racji ich większej brutalności i śmiercionośności. Ten proces się odtąd stale pogłębiał, najpierw przez import band żydowskich z dawnego ZSRR, organizację żydowskie wymusiły (Kohl) przyjęcie przez RFN tzw. „uciekinierów” z kontyngentu, RFN zakontraktował ok. pół miliona obrzezanych.

  Na domiar złego pani Merkel zamówiła kontyngent islamski jeszcze dla odmiany.

  Planowane są dalsze kontyngenty do wymiany ludności w Europie, Gojów., jak to zaproponował Kalergi przed wiekiem.

 9. RKM said

  Taka jest cena bycia jankeska prostytutką.

 10. Mowa o cudzoziemcach. Czy tu chodzi o Żydów, czy brudasów?

 11. Halszka said

  Tyle, że w Niemczech najwyraźniej celowo i planowo potęguje się w społeczeństwie poczucie zagrożenia przez wzrost przestępczości – nie tylko zorganizowanej.

  Wiadomości z ostatnich dni: policja „już tylko w wyjątkowych wypadkach” wszczyna dochodzenie przy zgłoszeniach kradzieży w miejscach publicznych (portfele, torebki).

  W Berlinie żona policjanta alarmuje w springerowskiej „Die Welt”, że wychowanie dzieci spadło tylko na nią, bo mąż-policjant „pada na pysk”: od siedmiu tygodni nie miał dnia wolnego. W policji zredukowano etaty „ze względów oszczędnościowych”, pozostałym każe się pracować od rana do wieczora. Do tego zarobki im spadły. Żona zatrudniona na posadce na trzy czwarte etatu zarabia więcej od męża-policjanta.
  Jednego z najbogatszych państw w Europie nie stać na policję w stolicy? Co tu jest grane?

 12. Maćko said

  11. Halszko, ciekaw jestem czy Saudowie-Kalifowie-Isamisci maja duze wplywy w Niemczech. Budowa Kalifatu na calej Ziemi, dla glorii Allaha, jest podstawa Islamu. Socjopaci w rzadach za pare walizek z banknotami dostarczonymi przed wyborami zrobia to, co im placacy nakaze…
  Uszanowania,

 13. lala said

  Czy istnieje w Europie wiekszy przestepca od krajow NATO???

Sorry, the comment form is closed at this time.