Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Zimowy sen Polski
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Śmierć „Motoroli”

Posted by Marucha w dniu 2016-10-17 (Poniedziałek)

Zacharczenko: Poroszenko wypowiedział nam wojnę!

W niedzielę, 16 października, znany dowódca, Pułkownik Arsen Pawłow (Motorola) został zabity w Doniecku. Jego imię było znane nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Od pierwszych dni wojny w Donbasie dzielnie walczył za wolność naszej Ojczyzny, brał udział w najbardziej odpowiedzialnych i najniebezpieczniejszych operacjach wojskowych, stając się prawdziwym symbolem odwagi obrońców Republiki.+

Szef rządu Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Zacharczenko wydał nadzwyczajne oświadczenie w sprawie zabójstwa Pawłowa:

“Dziś w nocy zmarł mój bliski przyjaciel Arsen Pawłow “Motorola”. Został zabity, gdy jechał windą do swojej rodziny, podstępnie.. W chwili obecnej prowadzone są działania śledcze, które pozwolą nam dowiedzieć się nie tylko kto zlecił zamach, ale kto był jego wykonawcom. Żadnej litości nie będzie. Dziećmi zmarłego zaopiekujemy się . Można uznać, że Piotr Poroszenko naruszył rozejm i ogłosił nam wojnę”- stwierdził Zacharczenko.

http://novorossia.today

*                               *                           *

Arsenij Pawłow nie żyje. Co dalej?

Wczoraj wieczorem, na ulicy Czeluskincew 121 doszło do eksplozji materiału wybuchowego ukrytego w szybie windy. Na szóstym piętrze mieszkał dowódca batalionu „Sparta” Arsenij Pawłow znany jako „Motorola”- on też był celem zamachu. Wskutek wybuchu zginął on, oraz jego ochroniarz.

Po Arseniju pozostała wdowa Jelena, oraz dwójka dzieci: kilkutygodniowy Makar, roczna córeczka Mirosława, oraz syn z poprzedniego małżeństwa. Rodzina „Motoroli” nie ucierpiała w zamachu.

Reakcja mieszkańców Doniecka na wieść o śmierci jednego z największych dowódców wojny donbaskiej to smutek i żal spotykany na każdym kroku, przygnębienie, które teraz zbroi się w strach i gniew.

Kontrole na punktach „granicznych”, oraz prawie już niewidocznych blok-postach rozmieszczonych wewnątrz republiki, są bardzo często zaledwie zwykła formalnością. Sam nie raz przejechałem dziesiątki kilometrów (także w wojskowych transportach!) nie zatrzymywany przez nikogo, nie sprawdzano mojego bagażu w którym mogłem mieć dosłownie wszystko. Kilka razy tylko zapytano mnie, czy nie mam broni- oczywiście gdybym był dywersantem to na pewno w tym momencie przyznałbym się do posiadania kilograma plastiku.

I teraz, w samym centrum miasta, w bardzo dobrze chronionym budynku, eksploduje ładunek wybuchowy. Eksploduje nie przypadkowo, ale w momencie kiedy cel znajduje się dokładnie tam, gdzie zastawiono pułapkę. To już nie jest seria z karabinu obliczona na łut szczęścia, ani bomba pozostawiona w koszu na śmieci. W tym przypadku zadanie wykonali z całą pewnością profesjonaliści, którzy musieli długo obserwować swój cel i wiedzieli bardzo dobrze, kiedy zdetonować bombę- czyli musieli być wtedy w budynku, albo monitorować szyb windy!

Tacy ludzie, jeżeli tylko otrzymają zlecenie, mogą w każdej chwili dokonać ataku terrorystycznego w dowolnym punkcie, o zgrozo, słabo chronionej stolicy. O ile będzie taki rozkaz … .

Jednak profesjonalizm ataku sprawia, że wątpię w działanie ukraińskich dywersantów, którzy do tej pory wykazywali się raczej nieudacznictwem. Spodziewam się raczej, że „Motorolę” zabili zawodowcy, na zlecenie.

Siergiej Zawdieew, deputowany do Rady Ludowej DRL, oraz dowódca batalionu specjalnego przeznaczenia „Legion”, ogłosił wczoraj, że Pawłow zostanie pomszczony. I podobne głosy słychać coraz bardziej. Żołnierze, dowódcy, ale także mieszkańcy (zwłaszcza ci żyjący bliżej frontu) mają dosyć „zawieszenia broni” i „mińskich porozumień”. Nie chodzi wcale o to, że ktokolwiek, po którejkolwiek ze stron przestrzega tych nierealnych umów. Chodzi o politykę informacyjną rządu, która wygląda tak, że siły zbrojne DRL to ofiary losy siedzące w okopach i dające się okładać po twarzach, ponieważ tego wymaga (nie bójmy się mówić dosadnie) polityka pudru i PR-u.

Każdego tygodnia giną cywile i żołnierze, ci drudzy w liczbach przekraczających to co napływa z oficjalnych komunikatów. Sytuacja na froncie wygląda jak wahadło, które określa liczba wystrzelonych pocisków: to większa, to mniejsza i tak w kółko.

Zacharczenko średnio raz na półtora tygodnia ostrzega Ukrainę, że cierpliwość DRL dobiega końca i wkrótce odpowiedzą ogniem, Basurin alarmuje o zaostrzeniu się sytuacji . W samym państwie narastają problemy ekonomiczne, a ustawodawstwo jest nieczytelne dla przeciętnego mieszkańca, tymczasem władze radośnie mówią o tym, że kilka milionów rubli wydano na kwiaty w Doniecku …

I znów wojna bezlitośnie zapukała do serca Doniecka, tym boleśniej, że zginął wybitny dowódca. Niedługo odbędzie się pogrzeb Pawłowa, bez wątpienia będzie to wydarzenie medialne i na pewno będzie na nim obecnych wielu przedstawicieli władz z których każdy będzie miał coś do powiedzenia. Zapewne również w ten dzień na ulice mogą wyjść tysiące mieszkańców, aby pożegnać swojego obrońce.

Jednak tym razem władze muszą zrobić coś więcej niż zadeklarować po raz tysięczny, że dywersanci/sztab ATO narusza porozumienia mińskie – to już nie gra o zagraniczny wizerunek Republiki, ale o to co o niej samej myślą jej obywatele. Wszystkie służby bezpieczeństwa DRL zostały skompromitowany tym zamachem- wszystkie! Zabójcy udowodnili, że stolica nie jest miejscem bezpiecznym, czas gadania musi się skończyć.

Władze muszą pokazać Dończanom, że są w stanie zapanować nad sytuacją, że mogą odpowiedzieć na ukraińską agresję. Dotyczy to także frontu. Nie może być dłużej tak, że artyleria odpowiada na ataki, stawia zapory ogniowe, ale w komunikatach rząd wywiesza białą flagę, bo tak to jest odbierane. Ukraińskie wojska atakują Kominternowo? W takim razie odpowiedz powinna być zdecydowana i agresywna, czytelna zarówno dla mieszkańców DRL (walczymy), jak i dla sztabowców ATO (nie przejdziecie).

Naturalnie pojawiły się komentarze, że Motorola został zabity nie przez wrogów zewnętrznych, ale wewnętrznych. I znów do głosu dochodzą maniacy ogarnięci poczuciem wszechobecnych spisków. Pawłow był jak najbardziej daleki od polityki, był on świetnym dowódcą, ale zarazem prostym żołnierzem. Jak najbardziej dalekim od typowej dla polityków demagogi, czy kompromisowej postawy. Poza jego „Spartą” i działaniami wojennymi niemal się nie udzielał publicznie.

Jaki cel miałyby władze w jego zabójstwie? W pozbawieniu armii człowieka jego pokroju, w osłabieniu morale zarówno społeczeństwa, jak i żołnierzy? Oczywiście wielbiciele „teorii spiskowych” mają swoje zdanie- zostawmy ich jednak z ich własnymi problemami zdrowotnymi.

Dawid Hudziec
http://tragediadonbasu.pl

Komentarzy 14 to “Śmierć „Motoroli””

 1. Dziad Wernyhora said

  Hudziec widzi lokalnie ale nie globalnie.
  Ale ma rację, że zrobili to profesjonaliści a nie te cipy ukrowe dywersanty. Ja stawiam na CIA lub Mosad.
  A celem zamachu jest dokładnie to o czym Hudziec pisze (choć nie rozumiejąc):
  „Pawłow zostanie pomszczony”
  „Jednak tym razem władze muszą zrobić coś więcej”
  W związku z sytuacją w Syrii potrzeba rozgrzać konflikt doniecki na nowo – taka pogróżka dla „ruskich szachistów” żeby mieli dodatkową rzecz do pilnowania.

 2. NICK said

  Na wojnie jest zemsta bez pardonu!

  Niech będzie.

  „Motorola”. Co mam powiedzieć.
  Bracie… .

  (może rzeczywiście czas Alaskę odkupić? Za darmo?)

 3. anonim said

  Co tu mówić…
  Czas pokaże kto zyskał.
  Przecież Motorola jakby „wrócił do cywila” po co więc go zabijać?
  Albo „frakcja odeskich rzyduf” w MSW FR daje znać elementom nie kontrolowanym by wyjechali z Donbasu i zwyczajnie zapomnieli o sprawie.
  Albo faktycznie ukry…
  Giwi widać też „w kropce” chyba ma podobne do moich wątpliwości…

 4. Zerohero said

  Nie wiadomo jska była ich rola. Krym to 100% reki Kremla. A powstanie…może oligarchowie zrobili nieudane powstanie by ukraina nieudanie je pacyfikowała. Ustawka. Na forum prawda2.info w wątku antymajdan pojawiła się taka teoria. Wtedy separatystyczni celebryci wypadaja żle….

 5. russki agent said

  Teraz już z kropkom. Żeby nie obciążać russkiego łącza.

  .https://www.youtube.com/watch?v=fJHohOxxvXY

 6. toidi said

  Trochę powagi szanowny Agencie. Cześć pamięci bohatera narodu kraju Noworosji.

 7. russki.agent said

  Izwinitie. Ma Pan rację. To było wyłącznie dla S.

  Niech Arsienij odpoczywa w pokoju i niech sprawa, o którą walczył zwycięży.

 8. Russki agent czuje sie głupio za przyczyną swego braku klasy, jaki zademonstrował, dając się jak dziecko sprowokować zawodowemu zapewne prowokatorowi. Odpowiedzi na zaczepkę na tym wątku są niepoważne i nie powinny były mieć miejsca. Tu chciałbym przeprosić Piwowara, Gremium i Gajowego za nieodpowiedzialne wpisy. Panie Gospodarzu, bardzo proszę usunąć wpisy Russkiego Agenta. Co do S, Pańska wola.

  Nie za bardzo wiem, co usunąć… – admin

 9. piwowar said

  pan nie będzie taki skromny, panie Agent. Jutro pogadamy.

 10. anonim said

  Cóż coś w tym jest panie Zerohero.
  Wszak Forbs chwali Porościemkę za wzrost majątku o ok 100mln dolków a w tym samym czasie wieści „potanienie” Donbaskiego Rinata Achmetowa o 4,5 miliarda dolarów. http://korrespondent.net/business/financial/3758707-Forbes-zametyl-dynamychnyi-rost-byznesa-poroshenko
  A kto jest na drugim miejscu ano Ihorek co kołamyje 🙂

  Ech
  Smutno będzie gdy okaże się że ta cała wojna to tylko gra na rozpieprzenie „twierdzy” najbogatszego oligarchy po to by przejąć jego aktywa i zrzucić go z piedestału.
  A cała reszta ten panslawizm i ruska dusza to taki mindfuck i opium dla mas…

  ps. Ciekawe w tym kontekście są byłe i obecne relacje Achemtowa z Kremlem wszak bez pomocy „drugiej strony” to tyle by nie trwało….to tak wygląda jakby kremlowi chcieli coś na Achemtowie ugrać i nie pozwalają upaść powstaniu.

 11. Maćko said

  6 Ruski Agencie – milo sie slucha… by Pan podal jak sie ten pan zwie ( Igor Presniakow?) to bym sobie w Spotifie poszukal i posluchal 😉 . Odpust w drodze poczta poleconym. Dojdzie za pare miesiecy bo nie chcialem placic za Dehaela.

 12. slawek said

  Motorola: Wieczna pamięć obrońcy Donbasu

 13. revers said

  re8

  S. to prawdopodobnie pesjowy heroj https://www.facebook.com/slawomir50

  niejaki Slawomir Wisniewski.

  A tlumy odwiedzajace doniecka Opere mowia same za siebie …

  http://novorossia.today/144562-2/

  Pozostalo 3 osieroconych dzieci, najmniejsze kilka tygodni. Ale na to nikt nie zwaza zwlaszcza w cywilizowanym swieci, wazniejsze sa noady przybywajce do europy i ich 6-8 osobowy przychowek, czy choby 23 osobowa kalifacka dziatwa za jedyne 30 tys euro/m socjalu od Akbara BRD, Wielkich Niemiec Allaha.

 14. vz29 said


  dobrze chłop prawił

Sorry, the comment form is closed at this time.