Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ksiądz biznesowo upadły

Posted by Marucha w dniu 2016-10-18 (wtorek)

Ksiądz Kazimierz Sowa z Zakonu Ojców Celebrytów ma na tyle religijnej charyzmy, aby lansować się na warszawskich salonach przy kielichu z politykami PO. Z głoszeniem wiary jest już gorzej, ojciec Sowa rozłożył z kretesem kanał Religia TV.

Ciekawe jest to, że im bardziej jakiś ksiądz jest nieudacznikiem tym bardziej jest zapraszany i obcmokiwany na salonach III RP. Mało kto mówi o księdzu zakonniku który zbudował bazylikę w Licheniu a ojciec Rydzyk jest zaciekle opluwany przez salon III RP.

Za to księża upadli, tacy jak Charamsa czy Lemański, są oczkiem w głowie lewackich mediów. Podobnie jest z księdzem Kazimierzem Sowa z Zakonu Ojców Celebrytów. Ojciec Sowa bryluje na salonach i na wizji TVN. Ma opinie o wszystkim, nawet o prezydencie RP, chociaż „Wyborcza” grzmi bezustannie, że kler nie powinien mieszać się do polityki. No ale co wolno wojewodzie, …

>http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ksiadz-ostro-o-andrzeju-dudzie-wstyd-za-prezydenta/0lyq9tl

A przecież ksiądz Sowa to ksiądz biznesowo upadły, rozłożył na łopatki kanał Religia TV, który według założeń wizjonerów Wejcherta i Waltera miał być salonową odpowiedzią na sukces Telewizji Trwam ojca Rydzyka.

Grupa ITI najpierw kupiła 53% „Tygodnika Powszechnego” i nachalnie lansowała sędziwego i zagubionego księdza Bonieckiego, ale inwestycja nie wypaliła i ITI oddało swoje udziały w „Tygodniku Powszechnym” za darmo. Dzisiaj „Tygodnik Powszechny” usiłuje być graficzną podróbką popularnego „Gościa Niedzielnego”, a nóż ktoś w kiosku da się nabrać ?

ITI założyło kanał Religia TV 15 października 2007 roku, kiedy już było wiadomo, że Platforma wygra wybory. Kanał Religia TV miał głosić wiarę salonową i deptać po piętach znienawidzonego ojca Rydzyka. W tym celu ITI przepłaciło także sowicie za Mango TV, które wcześniej nadawało na Telewizji Trwam, tak aby pozbawić Telewizję Trwam dochodów z tele-shoppingu.

Ale euforia trwała krótko. Zadyszka zaczęła się już w 2010 roku a jesienią 2012 roku zlikwidowano większość programów i wywalono większość pracowników.

Ciekawostką jest fakt, że złotousty Ryszard Petru miał na kanale Religia TV swój program „Moralność i etyka czasów kryzysu”, prowadzony wspólnie z ojcem Sową. Moralność i etyka czasów kryzysu nie przeszkodziły Ryszardowi Petru w wepchaniu się – przy pomocy sitwy Balcerowicza – na stołek przewodniczącego rady nadzorczej państwowej PKP (odszedł w atmosferze skandalu po jednym dniu) a ojcu Sowie nie przeszkodził w inkasowaniu kasy od Jerzego Mazgaja (TW „Barbara”) jako członek rady nadzorczej spółki Krakchemia SA.

Z takimi apostołami moralności i etyki kanał Religia TV szybko wyzionął ducha, został zamknięty 31 stycznia 2015 roku. Ojciec Sowa dostał zadanie znalezienie nowego inwestora, ale nie znalazł, bo już wtedy Jerzy Mazgaj wybierał się do Monako. Po roku śpiączki kanał Religia TV został po prostu zlikwidowany, w końcu 2015 roku. Została tylko kamieni kupa i charyzma ojca Sowy.

Porażka ojca Sowy była kosztowna – Religia TV straciła 2.5 miliona PLN w 2014 roku i 150 tys. PLN w 2015 roku, kiedy już pozostawała w biznesowej śpiączce.

Ksiądz Sowa już nie zarabia kasy w TVN i nie inkasuje kasy of TW „Barbara”. Jak żyć ? Na szczęście jego brat wciąż pozostaje marszałkiem Małopolski. Ksiądz Sowa chyba więc z głodu nie zginie. Być może dostanie nawet jakąś złotą statuetkę i stypendium w dewizach od któreś z fundacji Sorosa, jako „Męczennik Wiary” pod rządami PiS ?

[Więcej zdjęć w oryginalnym artykule – admin]
http://monsieurb.neon24.pl

Niepowodzenia „biznesowe” ks. red. Sowy to jedna strona medalu. Druga, ważniejsza, to „katolicyzm” jaki głosi. Ujrzeć go w sutannie czy koloratce, to rzadkość….
Admin

Komentarzy 18 to “Ksiądz biznesowo upadły”

 1. Greg said

  Czyż na pierwszym planie z lewej, to nie poseł Pięta? z Pis.
  Dobrane towarzys….tfu!

 2. Isreal said

  ad 1 ten łysy to raczej (nomen omen rudy lisek) lisicki niejaki, gościu „do rzeczy” …

  jak u tuwima czy innego boya „tańczą k…… i z………”

  no i jak u Stachury „a lud roboczy wytrzeszcza oczy”…..

 3. @1 a może żydek Hartman?

 4. Lovshak-Rusofil said

  Tak ten z kielichem po Lewej to niezależny prawicowy dziennikarz i publicysta naczelny a jakże prawicowego, tygodnika Do Rzeczy. Zdjecia z balu dziennikarzy to i Kaziu baletuje, bo to dziennikarz dziwiszowego przytółku pod Wawelem na franciszkanskiej 3

 5. NC said

  Sowa wyglada na dobrze odżywioną i dobrze napojoną.

 6. Dictum said

  ad. „Ujrzeć go w sutannie czy koloratce, to rzadkość….”

  Może lepiej niech już w ogóle tego nie zakłada, w końcu to są atrybuty sługi Bożego. A ten pajac komu służy?

 7. ERROR 404 NSZ said

  Nie przeklinam , ale raz do roku to i sam łuk wystrzeli….
  Mój św. pamięci kolega o niektórych egzemplarzach mawiał tak ” Oprócz duszy huj i uszy..”
  Potwierdzam, odejmując dusze….

 8. Ktoś zauważył trupią dłoń Olejnikowej?

 9. Obcy astronom said

  Ks. Rydzyk nie jest już opluwany. Po wizycie w Ambasadzie Nazizraela jest zupełnie innym człowiekiem. Słyszałem jego wypowiedź po odrzuceniu projektu ustawy chroniącej życie. Takich wygibasów tłumaczących przeciwników życia, takich konstrukcji intelektualnych jeszcze z jego słów nie słyszałem. Słowa, że teraz nie jest miejsce i czas, a rząd ma tyle reform do zrobienia. Nienarodzone dzieci zostawmy na później. Ks.Rydzykowi zdarzały się już fatalne polityczne wybory (np. Wałęsa), teraz ojciec Rydzyk pokazuje, że jest ręka w rękę ze światem. Smutne, ale prawdziwe.

 10. NICK said

  P. Krzysztof M.
  Ręce mogą pokazać istotę Istoty. Zwłaszcza stosowanie używek.

  Te, konkretne, „stokrotki”, mogą być plamami opadowymi.

  Widocznie ‚wampirka’ wie gdzie się nassie.
  Z nadzieją prolongaty?

  Albo, jako zaprzedana, wciągnie sowę ostatecznie.

  Nawzajem się ciągają. W dół.

 11. czytelnik said

  Sowa to wychowanek pedała. Ten na zdjęciu z lewej to Lisiecki z „Do rzeczy”

 12. czytelnik said

  Brat „księdza” Sowy nie jest Marszałkiem Małopolski a jest posłem PO na Sejm.

  Marek Sowa do 2015 był marszałkie województwa małopolskiego.
  Admin

 13. czytelnik said

  Adminowi: tak napisane się zgadza. Wcześniej był radnym wojewódzkim a jeszcze wcześniej sołtysem we wsi Borek k. Oświęcimia.

 14. taran said

  Pan rabin ksiądz Kazimierz Sowa doprowadził do upadku diecezjalne „katolickie” Radio Plus z nadania metropolity Franciszka Macharskiego – miał Sowa ochronę. Teraz Radio Plus to disco polo. Kazimierz Sowa miał być anty Rydzykiem a tu Rydzyk stał się Kazimierzem Sową. Sutanna i koloratka go parzy.

  Lisicki Sowa Kidawa Błońska Tadla? ateiści i „katolicy” by pięknie się nie różnić.

  Ryszard Petru z zawodu jest przewodniczącym rad nadzorczych.
  W taki sposób chyba zbiera pieniądze za ochronę od prywatnych firm.

  Święcenia kapłańskie ks. Sowy pokryły się wraz z upadkiem PRL. W skorygowanej rzeczywistości duchowny rozpoczął pracę dziennikarską oraz studia podyplomowe w tym kierunku. Wtedy też poznał wielu wpływowych polskich biskupów – kard. Nycza, bp. Pieronka, bp. Szkodonia, czy ks. Tischnera. To właśnie w znajomościach wielu upatruje powodu, dla którego jednoznacznie związany z określoną opcją polityczną kapłan nie jest karany za ujawnianie swoich preferencji.

  Obronną ręką ks. Sowa wyszedł także ze skandalu jakim był upadek Radia Plus. Gdy po wzroście siły Radia Maryja biskupi zaczęli obawiać się braku kontroli nad toruńską rozgłośnią założono właśnie Radio Plus. Po sukcesach okazało się, że stacja nie jest dochowa. Postanowiono ją ratować i w tym celu prezesem Plusa został ks. Kazimierz Sowa. W jego czasach w rozgłośni pracowali znani dziś dziennikarze, m.in. Beata Tadla, bracia Karnowscy czy Tomasz Terlikowski. Nie pomogło to jednak podźwignąć się firmie. Sponsor strategiczny wycofał się. Ksiądz Sowa bez zgody Episkopatu sprzedał 80 proc. udziałów w Plusie firmie kojarzonej z… Włodzimierzem Czarzastym. Jednak mimo skandalu duchowny z małopolski nie został ukarany. Jaskrawo kontrastuje to z suspendowaniem czy napominaniem kapłanów, którzy w sposób o wiele mniej radykalny podejmowali kroki rozbieżne z decyzjami władz Kościoła polskiego.

  Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1990[1]. Absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (1990), podyplomowych studiów na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim (1996) oraz zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu (2001)[2][3]. Rezydent parafii rzymskokatolickiej Wszystkich Świętych w Krakowie.

  Od 1990 związany z mediami. Współpracuje jako publicysta z tytułami prasowymi: Tygodnikiem Powszechnym, Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Wprost i Newsweekiem Polska. Dawniej publikował także na łamach „Gościa Niedzielnego” i „Rzeczpospolitej”.

  W latach 1995–2005 dziennikarz Radia Plus. W latach 2001–2005 prezes ogólnopolskiej sieci Rozgłośni Radiowych Radia Plus. W latach 2007–2015 dyrektor telewizji Religia.tv. Na antenie tej stacji prowadził wraz z Ryszardem Petru i Maciejem Ziębą OP program pt. Moralność i etyka czasów kryzysu[4].

  Występuje w programach publicystycznych stacji TVN i TVN24, zwłaszcza w Drugim śniadaniu mistrzów i programie Tak jest. Od 2015 roku prowadzi na atenie TVN24 BIS program Piąta strona świata.

  16 kwietnia 2013 został powołany do Rady Nadzorczej spółki akcyjnej Krakchemia, w której powierzono mu funkcję sekretarza[5].

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Sowa

 15. Dictum said

  http://r.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p26/i/68d13cf26c4b4f4f932e3eff990093ba/28d95db2-b3a7-11e1-ad13-0025b511226e.jpg?salt=96E8893369C73BE4EC229B0A06DD2491&token=3B09C55E1356ADED2C8A719D1EBA9859192B83F2CEB7D4A7D294CB43CB60ACA85D093835B50A96E48F7EB7385C2DDFC42C9AEADEC6BAD3F9F2E3A2DFD91139ACF0A0D43B8635284E171ADEC222342777459BACB96F7A86EF0BEFCB6EA4707B264290F19BC7E79C6BF45660131E19B3D8B0B611D1D4FE47F141F0C416AC805EE4&type=1&quality=100&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=640&dstw=640&dsth=640

 16. leo69 said

  Lewactwo zawsze przyciąga i „hołubi” wszelkiej maści dziwoloągów i dewiantów. Zwłaszcza w ostatnich czasach – przy chronicznym braku „proletaryatu” na czele którego by stało i przewodziło. I bardzo dobrze – kto z kim się zadaje, taki sam się staje !!!

 17. VA said

  Czytam i pada wiele nazwisk, ale nie widze wsrod tych nazwisk Polakow. Same zydostwo. Krotko mowiac ludzie z synagogi szatana.

 18. revers said

  Watykan jako McVatican upadly duchowo, posoborowy, nowoczesny jak GMO

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5694-otwieraja-mcvatican-mcdonlad-s-bedzie-robil-biznes-na-papiezu

Sorry, the comment form is closed at this time.