Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na złość Moskwie zbudujemy… rosyjski śmigłowiec!

Posted by Marucha w dniu 2016-10-18 (wtorek)

Antoni Macierewicz nie porzucił swojego najnowszego pomysłu i nadal chce budować z Ukraińcami śmigłowiec dla Europy Środkowej i Wschodniej. Zapomniał tylko, że musi dostać od Rosjan licencję.

Nie ma licencji, nie ma planu, nie ma specjalistów, nie ma akceptacji NATO. Ale są chęci! I to się naprawdę liczy!

Na okładce ostatniego wydania magazynu „wSieci” szef MON przekonuje, że powinniśmy przy wsparciu Ukraińców zbudować śmigłowiec „made in Poland”.

Eksperci załamują ręce. Redaktor naczelny „Skrzydlatej Polski” Bartosz Głowacki — łapie się za głowę. I mówi, że oznacza to wydatki rzędu miliardów złotych. Sprzęt, jeżeli nawet by powstał, to i tak wejdzie do produkcji jako przestarzały — nawet do 5 lat potrzeba na zbudowanie od podstaw pierwszego prototypu.

— Ukraińcy już od dawna chcą z nami pracować i za naszym pośrednictwem promować się na Zachodzie. W zeszłym roku zakłady Motor Sicz pokazały Mi-8 z nowymi silnikami. Tyle że w tym pomyśle Macierewicza wszystko jest przeciwko nam — mówi ekspert w rozmowie z dziennikarzami portalu Money.pl.

Pomysł ministra obrony RP zasadza się na tym, aby zbudować śmigłowiec na podstawie dawnych konstrukcji radzieckich. Sęk w tym, że oprócz produkowanych w Polsce od lat 60. Mi-2 — na pozostałe maszyny z tej samej rodziny musielibyśmy wykupić od Rosjan licencję. Co trochę mija się z celem budowy śmigłowca mającego Rosjan odstraszyć.

Kolejną kwestią, na którą zwraca uwagę ekspert od lotnictwa jest brak kadry — po prostu nie ma komy budować nowych śmigłowców:

— Wprawdzie mamy ludzi z wiedzą i doświadczeniem, ale oni obecnie pracują dla zagranicznych koncernów. Wątpię, by w interesie szefów Lockheed Martina z Mielca i Leonardo Helicopters ze Świdnika było powstanie w naszym kraju rodzimej konstrukcji.

Last but not least — co na to NATO? Głowacki nie ma złudzeń: —Trudno mi sobie wyobrazić, by NATO to zaakceptowało. Sojusz nie będzie przecież przychylnie patrzył na to, że budujemy śmigłowce na rosyjskiej licencji we współpracy z niestabilną i niepewną politycznego jutra Ukrainą.

Minister Macierewicz jest jednak bardzo do swojej wizji przywiązany. Czekamy, co z tego wyniknie. [Gówno – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 27 to “Na złość Moskwie zbudujemy… rosyjski śmigłowiec!”

 1. konik said

  Święty Antoni Smoleński – Patron ludzi obłąkanych:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/17/anglosaskie-brytany-syjonistycznych-wlascicieli/#comment-20414

 2. Greg said

  Po co budować? Są dostępne w ABC RC. (sklep internetowy dla modelarzy)

 3. Inkwizytor said

  dobry snajper poszukiwany, zapłacę. Wiadomość na PRIV

 4. Lovshak-Rusofil said

  jakby co to kolega Edmunda z MON i Counter Strike’a, Justin, kóry również pracował u psychopaty Maciorewicza wam wyjaśni pomówienia

  http://prawy.pl/11288-ostra-odpowiedz-macierewicza-na-oskarzenia-o-aprobowanie-protokolow-medrcow-syjonu/

 5. Lovshak-Rusofil said

  Bo U Antoniego Smoleńskiego nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie wielopłatowego psychopatowatego inżyniera. Edmund już zakupił zestaw Lego Warriors Poroshenko za Polski kredyt obiecuje dwa wagony trójzębnych wideł jako wyposażenie szturmowe tych nowoszesnych wiertalotów………. Cyrk, qrwa Antoni jest jednosobową maszyną cyrkową…..

 6. Lovshak-Rusofil said

  Drogi Panie Ministrze Antoni, ja jako gajówkowicz dywersant ryzykując ostracyzm ze strony społeczności przesyłam tajne ściśle co następuje

  … do broni… tu znajdziesz potrzebne instrukcje z tego filmu… stop… wraz z strategiem Edmundem powinniście skorzystać z tych filmowych opisów, podaje Link do Ju Tuba. stop…. agent shak abdul trizubnyj . stop. mi 35 dobryj dobryj udarnyj viertalot. stop shalom alehem stop

 7. andrzej said

  Jest już pierwsze zdjęcie działającego prototypu:

 8. Moher49 said

  E, tam. Kupimy panu Antoniemu perski dywan, poleci dalej niż na ukraińskim silniku.

 9. re1truth2 said

  Re 8
  A od kiedy popierają Iran… ssza cichosza da zgodę? a u’srael…

 10. MG-42 said

  czy ktos moze odstrzelic tego debila I psychola.Przecierz z wyrazu twarzy czy spojrzenia moge wywnioskowac ze nami rzadza poprostu.SCIERWA.
  To osobniki do ODSTRZALU.

 11. RKM said

  Singer to cyngiel anglosaskiego imperializmu, atlantyzmu, syjonizmu oraz banderyzmu, więc zależy mu na jak najszybszym zneutralizowaniu polskiej armii oraz osłabieniu możliwości obronnych Polski. Powiedzieć o nim agent lub zdrajca, to stanowczo za mało…

 12. GRYF said

  Są rzeczy na świecie o ktorych się filozofom nie śniło 😉
  Jako jedyny kraj demoludów produkowaliśmy helikoptery, oczywiście na radzieckiej licencji. PIS co prawda oddał ( nie sprzedał ) polskie zakłady obcemu kapitałowi , więc nie ma już w naszym kraju polskiej firmy, ale oczywiście możemy liczyć na fachową pomoc z banderstanu 😉
  A tak na serio to wystarczy nie przeszkadzać i nie niszczyć tego co jest.
  W mojej okolicy powstaje takie cudo…

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/flaris-samolot-bedzie-mozna-kupic-jeszcze-w-tym-roku-za-5-mln-zl/c2f4hyg

 13. GRYF said

  Cepie z wpisu 12
  Nie przyszło ci do łba, że pomysł Singera jest po prostu popierdolony !
  Skoro lataliśmy do tej pory na radzieckich śmigłowcach i mamy całą infrastrukturę z tym związaną, to po kiego huja kupować amerykański lub francuski złom i do tego parokrotnie przepłacony.
  Można by było ( marzenia ), kupić nowoczesny sprzęt od Rosjan. Słyszałeś coś debilu o śmigłowcu KAMOV ?

 14. Re 11:
  Trudno, żeby był zdrajcą, skoro to nie-Polak.

 15. Greg said

  Polak potrafi. Jestem pod wrażeniem Flarisa.

 16. Siggi said

  Czekamy, co z tego wyniknie. [Gówno – admin]
  ————–

  Poprawnie powinno być:…Dżuvno(…trza wiedzieć ,że to neologism poch.angielskiego i piszemy jak słyszymy lub odwrotnie tj jak czujemy nosem tak piszemy).Okiej?

 17. ojojoj said

  Antos Wybuchy Dwa herbu Pancerna Brzoza jak zwykle odstawia jasełka, chociaz do swiat jeszcze 2 miesiace.

 18. Sceptyk said

  Ostatnio fajny pseudonim w internecie znalazłem: „Antoni Trotylenko”, jeno spłonki potrzeba!

 19. GRYF said

  No przecież nie mogę jechać sam siebie. Pod nr 12 był pewien wpis, który zniknął. A szkoda, bo furomicze mieli by moźliwość zapoznania się z patriotycznymi wpisami 😉

 20. GRYF said

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kamow

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ka-52

 21. Lovshak-Rusofil said

  Ad 14… no jakże to Antoni nie-Polak nie może być, toż samą najprzedniejszą laurkę wystawiła mu Pani Premier

  „Premier Beata Szydło podkreśliła, że Macierewicz przez całe swoje życie kierował się odwagą, interesem państwa, stawał po stronie słabszych, cierpiących, prześladowanych, przez całe życie kierował się zasadą honoru i dążył do prawdy. Macierewicz to człowiek odważny i bezkompromisowy; człowiek, który zawsze potrafi stanąć po stronie swojej ojczyzny”

  ….. no chyba, że zapomniała taktownie dodać, że chodziło jej o to, że zawsze potrafi stanąć po stronie swojej nazistowskiej ojczyzny zlokalizowanej obecnie, nad Morzem Martwym, do kórej progów apostolskich ostatnio się udał, piszę obecnie, bo nie wiadomo kiedy te Beduiny zdecydują się na migrację, odrestaurowane kamienice za pieniądze podatników czekają na uzurpatorów….

  Kissinger mówił z pięć lat temu, że za 10 lat nie bedzie Syjonistycznego Państwa w Palestynie, to chyba wie co mówił,..

 22. Lovshak-Rusofil said

  Żydobolszewik Maciorewicz jest gotów walczyć o tak zwaną wolną od Ruskich, czyj Żydobolszewicką Upadlinę do ostatniego Polaka, jak to ujął w naszym imieniu, ine spoczniemy dopóki Krym nie powróci do Ukrainy…..qrwa marzy się im Żydobolszewicki Kaganat na Krymie….

 23. Lovshak-Rusofil said

  znaleziony komentarz na niemieckim polskojęzycznym portalu… artytkuł o nowych rewelacjach Maciorewicza….. Maciorewicz jako fire starter, który swoimi karkołomnymi działaniami ma miedzy innymi doprowadzić do zatrzymania jakiejkolwiek chęci i woli lustracji,,, Maciorewicz nie likwidował WSI. Maciorewicz je zabetonował… twardy rdzeń spec służb żydobolszewickich jest jemu całkowicie i bezwzględnie uległy…

  ~emeryt : Wstyd żę mamy takiego polityka i jeszcze ministra obrony- ale czego broni ? Jak byśmy mieli takich przywodców jak Kaczyński i Macierewicz podczas strajku w 80 tych latach to na pewno była by wojna domowa i mnóstwo ofiar a może interwencja rosyjska. Bogu dzięki że te oszołomy nie zmanipulowały Wałęsy, Geremka i innych chociaż próbowali za rządów Olszewskiego zdestabilizować całą Polskę paląc kukły Prezydenta na ulicach. Boję się że obecnie macierewicz wywoła konflikt zbrojny , wsiądzie w samolot i ucieknie a za 10 lat okaże się że był agentem sowieckim lub innych. Ten człowiek dyskwalifikuje cały PIS i piszę to chociaż głosowałem na niego będąc pewny że Kaczyński nie zgłupieje do tego stopnia powołując Maciarewicza. Uważam że po takich głupich wypowiedziach jak by miał honor to by się sam podał do dymisji. Panie Kaczyński zrtób Pan porządek z Maciarewiczem bo w następnych wyborach jakie by nie były na pewno nie zagłosuję na PIS mimo kilku osiągnięć np 500+ zwiń

 24. anonim said

  Izrael zawarł z FR porozumienie o współpracy, Izrael wie że jest już bliżej niż dalej końca osłony USA na BW, więc szuka pomocy Rosji.
  Singer jest kaganem na Polin.
  Singer rozpieprza resztki Polskiej Armii.
  Singer kocha ukraińców rządzonych przez rzydostwo…

  Czego tutaj nie rozumieć?

 25. Boydar said

  Ja na ten przykład, Panie Anonimie, nie rozumiem że ludzie nie rozumieją, że prawdziwe życie toczy się poza siecią.

 26. Re: 25 Boydar…
  Obawiam sie, ze ludzie nie rozumieja, ze zyja w prawdziwym zyciu, ktory mozna z czystym sumieniem nazwac „matrix’em” (najzwyklejsza iluzja w sensie politycznym czy ekonomicznym).
  Oczywiscie z grzecznosci pomijam zycie od wyplaty do wyplaty przy uwaznym ogladaniu niekonczacych sie „plazmowych” tasiemcow serialowych….
  ===================================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com (zawieszona z wiadomego zydowskiego powodu…)..

 27. Boydar said

  Nigdy na filmie nie widział Pan Jasiek „życia od wypłaty do wypłaty” ?

  Nie jest Pan w stanie odróżnić Matrixa od rzeczywistości. Praktycznie nikt nie jest . Nie ma zresztą takiej potrzeby; nasza dusza nie jest z tego świata. A tylko o duszę idzie gra i o jej jutro i jej wieczność. Kiedy będzie miał Pan lat dziewięćdziesiąt, zrozumie to Pan z pełną wyrazistością. Wierzę i życzę Panu, aby wówczas patrząc w przeszłość zachował Pan spokój sumienia i pewność rozumu.

Sorry, the comment form is closed at this time.