Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Na naszych oczach zaczyna spełniać się wizja Teresy Neumann z 15 października 1948 r.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-19 (Środa)

15 października – data wizji Teresy Neumann i data Wielkiej Pokuty

„Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy”

„…Biada tym, którzy pokutować nie będą, nie nawrócą się do Pana Zbawiciela swego….”

„…Nie będą daremne łzy pokuty i modlitwy, a wierność wytrwania nie będzie bez błogosławieństwa i nagrody. Zdejmie niewolnica kajdany swoje i stanie się jako królowa. Wstawią się za nią łzy, które Matka Moja pod Krzyżem przelała, a naród, który Ją czci, nie będzie między narodami ostatni. Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. ….”

Teresa Neumann z Konnersreuth (ur. 9 kwietnia 1898 w Konnersreuth; zm. 18 września 1962, tamże) niemiecka mistyczka i stygmatyczka.

Była członkiem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 5 marca 1926 Teresa miała zostać obdarzona stygmatami. Na jej rękach, nogach, głowie i boku widoczne były krwawe rany. Co tydzień, od północy w czwartek do godziny trzynastej w piątek jej rany otwierały się i krwawiły. Podczas ekstaz, miała obserwować mękę Jezusa, przepowiadać przyszłe wydarzenia i mówić obcymi językami (między innymi językiem aramejskim), których nigdy wcześniej nie poznała.

Pomimo cierpień, w pozostałych dniach tygodnia była ona aktywna i pełna energii. Świadkowie twierdzą, iż dzięki modlitwie Teresa wywoływała w swoim ciele dolegliwości innych ludzi. W ten sposób miała uzdrawiać chorych.Do jej domu w Konnersreuth pielgrzymowało setki ludzi, prosząc o łaski i wstawiennictwo u Boga.

Od 1922 aż do swojej śmierci w 1962 Teresa nie spożywała żadnych pokarmów oprócz codziennej Eucharystii.

Teresa zmarła 18 września 1962 wskutek nagłego zatrzymania krążenia i została pochowana na cmentarzu w Konnersreuth. Wokół pomnika umieszczane są tabliczki wotywne z wygrawerowanymi prośbami, podziękowaniami i nazwiskami darczyńców. Jej grób nawiedzany jest przez pielgrzymów z różnych krajów świata. W 2004 blisko 40 000 osób podpisało prośbę o jej beatyfikację. W 2005 biskup Gerhard Ludwig Müller rozpoczął proces beatyfikacyjny Teresy na szczeblu diecezjalnym

Wizja Teresy Neumann z 15 października 1948 r.
/Stephen Lassare – Odkryte sekrety przyszłości, Wyd. Adam, Warszawa 1992/

„Od wielu lat Bóg dawał mi wizje przyszłości i dotąd wszystko się sprawdziło. Milczałam jednak, nic nie mówiąc nikomu poza spowiednikiem, dopóki nie otrzymałam wyraźnego nakazu, aby pisać.

Na dwa dni przed 15 października 1948 r. ukazał mi się prorok Eliasz wraz ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus i św. Janem od Krzyża. Święci ci są patronami i opiekunami Zakonu Karmelitów. Prorok Eliasz dał mi wyraźne polecenie pisania:

„Posłuchaj Izraelu, to do ciebie mówi Pan. Posłuchajcie ostrzeżenia, bracia moi. Pan bowiem zdjął pieczęć milczenia z warg moich i włożył słowa swoje w usta moje. Pierwsze z tych snów jest do ciebie, Izraelu. Pan dał przez Eliasza polecenie, abym w imieniu Jego odezwała się do ciebie. Posłuchaj, Izraelu, nie zatwardzaj serca swego, albowiem mówi tobie Pan. Było milczenie przed tobą na długie lata. O, plemię niewdzięczne, któreś zabijało proroków i ukrzyżowało Syna samego Boga! Skoroście Syna Bożego słuchać nie chcieli, ani Apostołów Jego, który miał do was przemówić? Abyście nie byli już jako wygnańcy i bezdomni pośród narodów świata, dano wam wrócić na skrawek tej ziemi, którą krew Zbawiciela uświęciła i powstało państwo Izrael. Wasze stopy tułacze dotknęły Ziemi Świętej, w której jest błogosławieństwo. Obyście pojęli łaskę i znaleźli wiarę w miłości, pamiętali o Piśmie Świętym i o prorokach, a nie zatwardzali serc waszych ku wiecznej zgubie, oddając ziemi stare tajemnice.

Czy i teraz nie poznajecie jeszcze jak wierna była mowa proroków i jak spełniły się wszystkie proroctwa Jezusa Chrystusa, którego nie poznaliście i ukrzyżowaliście?
Przyjdzie czas, już nie daleki, gdy odda ziemia umarłych swoich i będzie sąd nad wszystkimi plemionami i pokoleniami świata. Wtedy biada bezbożnym sługom pychy i nienawiści, których serca są zatwardziałe. Biada tym, którzy pokutować nie będą, nie nawrócą się do Pana Zbawiciela swego”.

A teraz słowa wtóre, jakie kazał mi rzec Pan do wszystkich ludzi:

„Idzie godzina wielka, groźna, sądu i kary. Póki macie czas posłuchajcie i porzućcie grzechy wasze, które na karę zasługują. Biada ziemi, gdy owocu pokuty zabraknie, a usta modlących się zamilkną. Nie otworzą się tym razem upusty niebieskie, jak za dni Noego, i nie popłyną wody, by zalać ziemię skalaną grzechami. Ale otworzy się ziemia, zapłonie od wulkanów, które już zagasły, i będzie drżało jej łono, aż walić się będą lądy, gdzie szumi zboże i stoją łany. Pioruny będą padały z chmur jak deszcz, aż poruszona zostanie materia nienawiści ludzkiej. Zbliża się nowy potop, nie potop tym razem wody, lecz ognia i błyskawic. Biada wam synowie, którzy czynicie nieprawość. Biada wam narody, które się zaparły Boga i podeptały Krzyż Jego, które wstydzicie się znaku Krzyża, znaku odkupienia waszego, a nie wstydzicie się zbrodni i okrucieństwa.

Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Nie pomyśleliście nad tym, jaką grozą mogą na wieki zapłonąć, na hańbę waszą i karę, słowa waszej pychy.
Nur fur Deutsche.

Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych.

Biada przede wszystkim wam Prusacy, wodzowie i nieprzyjaciele. Przyszły już dwa uderzenia wichru i upadło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego oraz moc sroga synów Północy. A przyjdzie trzecie uderzenie, a wtedy biada i Berlinowi. Los Berlina będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej. Wicher pustyni zasypał piaskiem Niniwę, choć była większa niż inne miasta starożytności.

Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina – miasta zbrodni i pychy. Będzie to szczęście dla ciebie, Germanio, jeżeli inny obejmie władzę nad tobą, jeżeli obmyta strumieniem krwi i łzami późnej pokuty, usłuchasz innego głosu, poznawszy w czym była twoja wina i zguba twoja. Nie ci, bowiem są wybrani, którzy się za takich uznają. Inni, którymi gardzicie w pysze, wyprzedzają was w słowie i mocy.

Biada i tobie dumny Albionie, kupczący krwią cudzą. Ciąży na tobie krzywda. Wybrałaś sobie zamiast Boga mamonę, a wzgardziłeś Prawem Moim i stolicą Piotrową. Posłałeś żołnierzy i kupców w dalekie kraje dla mocy swojej i zysku swojego, a o chwałę Moją nie dbałeś. Z winy twojej nie zostały chrześcijanami całe plemiona, ani też o duszę synów własnych nie dbałeś. Skrusz się, póki czas, i nawróć się do Mnie, Pana twego, i uznaj sługę Mego nad sobą.

Biada wam, wszyscy czciciele złotego cielca, albowiem swoim uczyniliście zysk i okryliście hańbą ziemię, a lud przez krzywdzenie wydaliście na łup kłamstwa i nienawiści, który uwiedliście obietnicami wolności i zemsty. Na was to, bankierzy o zamkniętych dłoniach przez chciwość i sercach skamieniałych, spada ciężar potu i łez wyzyskiwanych, i ciężar krwi, którą przelewają niszczący się w zaślepieniu.

Biada wam, gorszyciele i deprawatorzy dusz. Krótkie są dni panowania waszego. Koniec wasz będzie wśród płomieni razem z bestią, której służycie. Gdy zagrozicie Zachodowi, miecz od Wschodu na was spadnie. Ludy żółtego Goga i Magoga postawiłem na straży bezpieczeństwa Europy.

Oddaliście się na służbę nienawiści, przez nienawiść będziecie ukarani. Żal jest mi ludu, który cierpi, żal mi dzieci, z których uczyniliście synów kłamstwa i nieprawości. Nie zostawię ludu w waszej mocy ani nie wydam najwierniejszych na tej ziemi na skażenie. Oburzy się na gorszycieli ziemia i morze, i powstanie przeciw nim ogień i bałwany. Biada światu za zgorszenia. Znam tych, których oczy są zaślepione, a serca oszukane. Skarcę władających narzędziem, a nad narzędziem zlituję się.

Miłosierdzie Moje wzejdzie nad narodem, będącym w ucisku i pohańbieniu, a ziemia wzgardzonych zobaczy światło i błogosławieństwo nad sobą. Władza bezbożnych ustanie.
Na Kremlu zabłysną łacińskie krzyże, a na miejscu zburzonej cerkwi Chrystusa Zbawiciela stać będzie kościół katolicki Zbawiciela. Jak w orną ziemię, wpadnie ziarno dobra i odmieni się oblicze narodu, który tyle wycierpiał.

Błogosławieństwo Moje dam Słowianom, a Słowianie, choć wielu z nich dzisiaj błądzi, lepiej je przyjmą i obfitszy przyniosą owoc. Będą prawdziwym ludem Moim, ludem Słowa Przedwiecznego i pojmą naukę Moją, i staną się posłusznymi. Nie ci bowiem są wybrani, którzy sami się wybierają, lecz ci, którzy na wołanie Boga wstaną. Nie będą daremne łzy pokuty i modlitwy, a wierność wytrwania nie będzie bez błogosławieństwa i nagrody. Zdejmie niewolnica kajdany swoje i stanie się jako królowa. Wstawią się za nią łzy, które Matka Moja pod Krzyżem przelała, a naród, który Ją czci, nie będzie między narodami ostatni.

Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy.

Polska, która pierwsza karę poniosła, choć wina jej nie była największa, prędzej niż inni się podniosła. W czym zawiniła, przez to musiała doznać kary. Ale już bliski jest koniec jej pokuty. Wytrwa przy Kościele swoim i doczeka wyzwolenia. Nieprzyjaciołom swoim krzywdy pamiętać nie będzie, dobrem za zło zapłaci. Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej.

Wzejdzie, mimo klęski, znowu chwała nad Paryżem i Tokio. Hiszpania będzie krajem Serca Mojego, przez miłość ku niemu się podniesie.Italię, chociaż by krwią uroczystą spływała, czeka piękne odrodzenie duchowe. Patrzę na łzy wierności i ich pokutę. Raz jeszcze zlituję się nad światem. Topór kary odroczę i serca grzeszne życiem ożywię.
Nie zostawię ziemi złym na władanie, jako sobie umyślili w sercach swoich. Mową piorunów skarcę tych, co nie słuchają mowy miłości, a dla tych, którym było za mało słów ludzkich, zabrzmi głos płomieni.

Usłuchajcie więc przestrogi, grzesznicy, póki upominam, a nawróćcie się, póki oczekuję. Idzie bowiem wielki i bliski czas, kiedy ani więcej upominać, ani czekać nie będę.
Nie trwóżcie się jednak wy, bojący się Boga i nieulegający podszeptom szatana w rozpaczy. Miejcie ufność we Mnie i w posłannictwie Matki Bożej, która oręduje za wami. Widzę was w ucisku i zlituję się nad wami. Broni was przed sprawiedliwością Moja krew za was przelana. Nie przeminęła ofiara moja, ale trwa i ratuje was, mimo że jej nie cenicie. Nie dość pilnie czuwacie przy ołtarzach Moich.

Pamiętam o łzach, które Matka Moja przelała pod krzyżem i mam wzgląd na Jej Serce, przebite mieczem boleści. To Serce Niepokalane i Miłosierne was osłania. Przyłóżcie rękę do pługa, a będę błogosławił trudowi waszemu”.

To polecił mi Pan nasz, Jezus Chrystus, abym wam przekazała, bracia moi: „Grają niewidzialne surmy Aniołów, wieją wichry, aby szkodzić ziemi, zbliża się kataklizm, jakiego nie było od dni Noego”.

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com

Komentarze 34 to “Na naszych oczach zaczyna spełniać się wizja Teresy Neumann z 15 października 1948 r.”

 1. Robin said

  Dziwne ze jest o Niemcach jako nadludziach a o zydowskich nadludziach nienawidzacych Mesjasza i uwazajacy niezydow za bydlo jakos nic nie ma,lub o tym ze „izrael” powstaly w 1948 to synagoga szatana,syjonizm,bestia wroa Bogu,lagodnie coś o nich,jako esencji zła i przeciwstawieniu sie Chrystusowi

 2. wiosna said

  Z moich osobistych zdarzen i doswiadczen mam
  jedna teze: „Wszystko jest zapisane w gwiazdach” odnosnie kazdej istoty ziemskiej.

  Od najdawniejszych czasow cytowano przepowiednie niektorych ludzi, teraz tez tym
  latwiej sie rozpowszechnia nowe przepowiednie,
  osob zamieszkalych w zasiegu oddzialywania KK, dla latwowiernych katolikow i odstepcow od
  KK liczac na ich powrot pod wplywy Watykanu.

 3. Greg said

  Witamy astrologa, co mówią gwiazdy o najbliższej przyszłości? Będzie dobrze czy źle?

 4. RomanK said

  POkutujcie!!!!!! POkutujcie!!!!!! POkutujcie!!!!!

  POkutasy!!!!!
  Oddajcie wszystko co macie kutasom i katabasom…a wy czysci i goli szykujcie cie do Nieba!
  Kutasow z majatkiem zostawcie na tym lez padole niech sie padola i lza:-))))

 5. VA said

  Nic nie mowi o Zydach ktorzy wszystkim kreca. Dziwne.

 6. NICK said

  VA. (4).
  Aaa.
  Nowicjusz.

 7. ojojoj said

  taaa, wszystko jest zapisane w gwiazdach, a szczegolnie w gwiazdach pejsatych i masonskich

 8. RSA said

  Ale mówi o czcicielach złotego cielca, bankierach, tych którzy wywołują wojny i sieją nienawiść, oraz o gorszycielach. O tym, że będzie różny los narzędzia i ręki która nim kieruje.
  Czy oni tak naprawdę mają narodowość?

 9. Moher49 said

  Jeszcze dużo trzeba w Polsce zmienić, aby było jak Teresa pisze.

 10. Antares said

  Artykuł ten już raz ukazał się w lipcu zeszłego roku i widzę że te bzdury znowu wróciły. Choćby stwierdzenie „Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy” – nie, no oczywiście że teraz mamy światłych i mądrych np. Antek M. i cała masa. A o innych stwierdzeniach nie ma co gadać.

 11. Dziadzius said

  Ciekawe wytlumacznie Apokalipsy Roz.12
  .https://www.youtube.com/watch?v=4aKI3lR_3gw

 12. kwakwa said

  Bzdury to mało powiedziane.Poplątanie z pomieszaniem. Nostradamus i inne sodomie.

  „Przemawiający” to oszust ,który sobie z nas kpi ,tymi pierdołami.Won ,do piekła.

 13. Greg said

  Kwakwa, aleś zniósł JAJO.
  Trudno to pojąć mając kaczy rozum?

 14. […] z:  https://marucha.wordpress.com/2016/10/19/na-naszych-oczach-zaczyna-spelniac-sie-wizja-teresy-neuman… […]

 15. Listwa said

  @ 1 Robin @5 VA

  Czy jak czytacie to naprawdę nie widzicie tego fragmentu:

  Posłuchaj, Izraelu, nie zatwardzaj serca swego, albowiem mówi tobie Pan. Było milczenie przed tobą na długie lata. O, plemię niewdzięczne, któreś zabijało proroków i ukrzyżowało Syna samego Boga! Skoroście Syna Bożego słuchać nie chcieli, ani Apostołów Jego, który miał do was przemówić? Abyście nie byli już jako wygnańcy i bezdomni pośród narodów świata, dano wam wrócić na skrawek tej ziemi, którą krew Zbawiciela uświęciła i powstało państwo Izrael. Wasze stopy tułacze dotknęły Ziemi Świętej, w której jest błogosławieństwo. Obyście pojęli łaskę i znaleźli wiarę w miłości, pamiętali o Piśmie Świętym i o prorokach, a nie zatwardzali serc waszych ku wiecznej zgubie, oddając ziemi stare tajemnice.

  Czy i teraz nie poznajecie jeszcze jak wierna była mowa proroków i jak spełniły się wszystkie proroctwa Jezusa Chrystusa, którego nie poznaliście i ukrzyżowaliście?
  Przyjdzie czas, już nie daleki, gdy odda ziemia umarłych swoich i będzie sąd nad wszystkimi plemionami i pokoleniami świata. Wtedy biada bezbożnym sługom pychy i nienawiści, których serca są zatwardziałe. Biada tym, którzy pokutować nie będą, nie nawrócą się do Pana Zbawiciela swego”.

  Ośmieszacie się.

  I jakbyście znali teksty Starego Testamentu, ale tez nowego, to wiedzielibyście że :

  „Czy i teraz nie poznajecie jeszcze jak wierna była mowa proroków i jak spełniły się wszystkie proroctwa Jezusa Chrystusa, którego nie poznaliście i ukrzyżowaliście?”

  – to nie jest pytanie na które ktokolwiek oczekuje odpowiedzi, a bardzo poważny zarzut w ich stronę.

  Nie widzicie tego zdania?

  „Wtedy biada bezbożnym sługom pychy i nienawiści, których serca są zatwardziałe.”

 16. Listwa said

  @ 4 RomanK

  A pan, panie Romanie to nie myśli o tym, żeby poszukać sobie jakiejś terapii?

  Jest to bardzo mądre zdanie”

  „Póki macie czas posłuchajcie i porzućcie grzechy wasze, które na karę zasługują. Biada ziemi, gdy owocu pokuty zabraknie, a usta modlących się zamilkną”

  Tekst i przestroga (nie tylko w tym tekście) nie mówi o porzucaniu majątku , a o porzucaniu grzechu. który należy porzucić, bez konieczności wyzbywania się rzeczy materialnych.

  Ma pan tak porzucić grzech i głupotę, jak porzuci pan majątek i rzeczy ukochane materialne w czasie, gdy będą pana wkładać do trumny.

  A gdy pan okaże się głupcem, gadającym „POkutujcie!!!!!! POkutujcie!!!!!! POkutujcie!!!!!

  POkutasy!!!!!
  Oddajcie wszystko co macie kutasom i katabasom…a wy czysci i goli szykujcie cie do Nieba!”

  To i tak bez majątku uda sie pan na Sąd. Jest tylko pytanie z głupotą czy z mądrością.

 17. Boydar said

  Ciekaw byłem czy pobożne brednie brata Robina znajda odpór w światłej i katolickiej społeczności Gajówki. Podziękujcie Panu Listwie; rzutem na taśmę uratował nasz honor.

  „Targować” to się można było wcześniej, a teraz jest pora zapłaty.

 18. Listwa said

  Proroctwem czy prorokiem w ujęciu katolickim nie jest to lub ten, który mówi o przyszłości lub ją przepowiada. Prorokiem jest ten , kto przekazuje ludziom to , co ma do powiedzenia Pan Bóg. Proroctwo może zawierać coś z przepowiedzenia z wydarzeń z przyszłości, ale nie musi. Jest to dobrze wyjaśnione w Starym Testamencie, gdy jeden z proroków na zaproszenie króla pogańskiego, uległ i chciał wbrew woli Boga przeklinać lud Izraela, wtedy oślica na której jechał przemówiła , gdyż na jej drodze stanął anioł. Powiedział on temu prorokowi – masz szczęscie że oślica upadła na kolana i w ten sposób odwiodła cię od złych postanowień, bo zginąłbyś od mojego miecza. Po przybyciu do króla pogańskiego prorok powiedział, powiem tylko to co Bóg włożył w moje usta , a nie to co chciałbyś usłyszeć . Na co król odpowiedział : wprawdzie obiecalem ci tyle złota ile unieśc zdołasz , ale teraz uchodź z zyciem jako darem.

  Pan Bóg , tym bardziej gwiazdy, nie determinują przyszłości lub indywidualnych losów człowieka. Pan Bóg w swej niewypowiedzianej mądrości i mocy , jest w stanie zważyć najdrobniejsze subtelności i uwzględniać najmniejsze czynniki, „policzyć” synergię, „odmierzyć” procesy tak, że przewiduje przyszłość najdalszą. Ponadto jest w swym logicznym geniuszu i niezmierzonej klasie umysłu, jest zdolny tak dobrać swą ingerencję w rzeczywistość, ze może zdarzyć się wszystko co zechce. Najpierw w swej mądrości odpowiada na pytanie czy i kiedy należy w rzeczywistość ingerować, pozostawiając losy ludzi i świata w ich rękach. Z ingerencji w rzeczywistość Pana Boga zawsze jest dobro, teraz i na wieki w kazdym wymiarze. Są to genialnie dobrane posunięcia.

  To dlatego w proroctwach jest mowa np. : Jeśli sie nie nawrócicie to będzie to lub owo. Jest to nie tyle opisywanie rzeczywistości lub jej ustalanie, a okreslanie alternatyw i opisywanie następstw działań i czynów lub zaniechań. Po to by uwrażliwić świadomość ludzi na doniosłośc momentu dziejowego i ważność aktów ludzkich, szczególnie tych złych. Dając proractwa Pan Bóg chce dac ludziej swiadomości bodziec , aby oni w swej wolnej woli dotarli do sedna wydarzeń i podjeli decyzje które uchronią ich przed złem lub wiecznym piekłem.

  Teresa Neumann była szczególna postacią , za czym przemawia choćby fakt, ze krytykowała Hitlera , namawiała do buntu przeciw niemu i hitleryzmowi, a Hitler ze swym gestapo bali się wejść do wsi w której mieszkała Teresa Neumann. Ponadto miała stygmaty, nie jadła nic poza przyjmowniem Komunii św. przez 40 lat, była mistyczką.

  Na Kremlu zabłysną łacińskie krzyże, a na miejscu zburzonej cerkwi Chrystusa Zbawiciela stać będzie kościół katolicki Zbawiciela.(Ta cerkiew zburzona została przez Stalina i odbudowana niedawno,

  Co oczywiście nie znosi prawa mówiacego o tym, że zadne prywatne objawienia nie musza byc przyjmowane i nikt nie ponosi winy jeśli ich nie przyjmuje. Takie prawo bierze się z faktu pojawiania się wielu fąłszywych objawień czy wręcz diabelskich, czyli nie biorą się one z fantazji ludzkich a wprost z diabelskiego umysłu. Problemem sa tez przeinaczenia i zafałszowania w treściach prawdziwych objawień, wynikających z tłumaczen lub celowych zniekształceń. Głupotą byłoby odrzucanie objawień i proroctw prawdziwych, bo z jakiegoś względu Pan Bóg je daje. Kościół katolicki jest w stanie zweryfikować prawdziwość każdego objawienia i nieomylnie wskazać tylko te prawdziwe. Jednak z uwago na słabość stojących obecnie u władzy w Kościele musimy być rozważni i ostrożni. Do czasu, aż Pan Bóg zechce pomóc, aby do władzy w Kościele ponownie powrócili mężowie mocni, bogobojni i pewni. Oni wtedy ponownie użyją całej mocy Kościoła.

  Gdy czytamy prawdziwe objawienia nie jest ważne przepowiadanie przyszłości (to jest perspektywa i zachęta), a czynniki mające wpływ na jej ukształtowanie. Gdyż oczywiste jest że jeśli posłuchamy genialnych Bożych rozwiązań i podążymy za nimi, to rzeczywistość tak zostanie ukształtowana, że nawet zaskoczy nas swym dobrodziejstwem i obfitością dobra i szczęścia. Kształt przyszłości jest pochodną naszego postępowania teraźniejszego.

  Dlatego czytajmy objawienia i proroctwa, nie jaka będzie przyszłość (bo taką błędna definicje proroctwa wpojono) a patrzmy na czynniki obecnie kształtujące przyszłość, bo nawet najlepiej opisaną w proroctwie przyszłość można zniszczyć grzechem i złem czynów.

  nie zatwardzaj serca swego, albowiem mówi tobie Pan
  O, plemię niewdzięczne
  Skoroście Syna Bożego słuchać nie chcieli, ani Apostołów Jego, który miał do was przemówić? Abyście nie byli już jako wygnańcy i bezdomni pośród narodów świata,
  Obyście pojęli łaskę i znaleźli wiarę w miłości, pamiętali o Piśmie Świętym i o prorokach, a nie zatwardzali serc waszych ku wiecznej zgubie
  Czy i teraz nie poznajecie jeszcze jak wierna była mowa proroków i jak spełniły się wszystkie proroctwa Jezusa Chrystusa, którego nie poznaliście i ukrzyżowaliście?
  Przyjdzie czas, już nie daleki, gdy odda ziemia umarłych swoich i będzie sąd nad wszystkimi plemionami i pokoleniami świata. Wtedy biada bezbożnym sługom pychy i nienawiści, których serca są zatwardziałe. Biada tym, którzy pokutować nie będą, nie nawrócą się do Pana Zbawiciela swego”
  Idzie godzina wielka, groźna, sądu i kary. Póki macie czas posłuchajcie i porzućcie grzechy wasze, które na karę zasługują. Biada ziemi, gdy owocu pokuty zabraknie, a usta modlących się zamilkną.
  Biada wam synowie, którzy czynicie nieprawość. Biada wam narody, które się zaparły Boga i podeptały Krzyż Jego, które wstydzicie się znaku Krzyża, znaku odkupienia waszego, a nie wstydzicie się zbrodni i okrucieństwa.
  Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Nie pomyśleliście nad tym, jaką grozą mogą na wieki zapłonąć, na hańbę waszą i karę, słowa waszej pychy.
  Wybrałaś sobie zamiast Boga mamonę, a wzgardziłeś Prawem Moim i stolicą Piotrową. Posłałeś żołnierzy i kupców w dalekie kraje dla mocy swojej i zysku swojego, a o chwałę Moją nie dbałeś. Z winy twojej nie zostały chrześcijanami całe plemiona, ani też o duszę synów własnych nie dbałeś. Skrusz się, póki czas, i nawróć się do Mnie, Pana twego, i uznaj sługę Mego nad sobą.
  Biada wam, wszyscy czciciele złotego cielca, albowiem swoim uczyniliście zysk i okryliście hańbą ziemię, a lud przez krzywdzenie wydaliście na łup kłamstwa i nienawiści, który uwiedliście obietnicami wolności i zemsty.
  Biada wam, gorszyciele i deprawatorzy dusz. Krótkie są dni panowania waszego. Koniec wasz będzie wśród płomieni razem z bestią, której służycie.
  Oddaliście się na służbę nienawiści, przez nienawiść będziecie ukarani. Żal jest mi ludu, który cierpi, żal mi dzieci, z których uczyniliście synów kłamstwa i nieprawości. Nie zostawię ludu w waszej mocy ani nie wydam najwierniejszych na tej ziemi na skażenie.

  Miłosierdzie Moje wzejdzie nad narodem, będącym w ucisku i pohańbieniu
  Na Kremlu zabłysną łacińskie krzyże, a na miejscu zburzonej cerkwi Chrystusa Zbawiciela stać będzie kościół katolicki Zbawiciela.(Proroctwo jest z 1948 r. , Car Aleksander I rozkazał zbudować Cerkiew Chrystusa Zbawiciela jako pomnik zwycięstwa Rosji w wojnie z Napoleonem w 1812 roku. Stalin wydał rozkaz o jej zburzeniu. 15 grudnia 1931 roku cerkiew wysadzono w powietrze. Prace przy odbudowie cerkwi rozpoczęto w roku 1994, tak, aby uroczystego otwarcia świątyni dokonać w 850-lecie Moskwy, w 1997 roku, w odbudowie pomogły władze Rosji).

  Błogosławieństwo Moje dam Słowianom, a Słowianie, choć wielu z nich dzisiaj błądzi, lepiej je przyjmą i obfitszy przyniosą owoc.
  – od tego zależy nasza przyszłość, czy przyniesiemy dobry owoc. To współgra z „Biada ziemi, gdy owocu pokuty zabraknie, a usta modlących się zamilkną”

  Światłych i mądrych Polsce nie odmówię.
  Ale już bliski jest koniec jej pokuty.
  Wytrwa przy Kościele swoim i doczeka wyzwolenia.
  Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej.

  – jest to szansa, ale i alternatywa, zależy od nas czy taka przyszłość się urzeczywistni. Jest szansa, ale głupim i grzesznym zawsze tylko hańba i klęska. Nasz wybór i nasza decyzja. Pan Bóg nie odmówi, ale chwałę da tylko zwycięzcom w tym, w czym On sam ma upodobanie.

 19. Greg said

  Dziękujemy za rozwinięcie tematu, i cenne wskazówki Panie Listwa.

 20. bobolanin said

  nie wiem czy prawdziwe, czy fałszywka, czy prawda ale można posłuchać

 21. bobolanin said

  chodziło mi o ostatni filmy z tej listy

 22. JO said

  re.17. https://gajowka.wordpress.com/2016/10/16/apostolska-pielgrzymka-cz-8-badanie-stanu-wiary-prawoslawie-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje/#comment-8820

 23. kfakfa said

  wystarczyło przeczytać to ” Posłuchaj, Izraelu, nie zatwardzaj serca swego, albowiem mówi tobie Pan.” Ciemniaku ,nawet nie znasz Pisma.

 24. Rob said

  „Abyście nie byli już jako wygnańcy i bezdomni pośród narodów świata, dano wam wrócić na skrawek tej ziemi, którą krew Zbawiciela uświęciła i powstało państwo Izrael.”
  Ci co „wrócili” do Palestyny to nie byli przecież Żydzi.

 25. Listwa said

  @ 19 Greg

  Ku chwale ojczyzny, Panie Greg.

  @ 22 JO

  Prawosławni muszą porzucić swoje błędy oraz przyjąć całą prawdę, dopiero wtedy można będzie mówić o nich jako drugim zakonie. Na razie mają oni problem.

 26. Boydar said

  Uwagi odnoszące się do chazarstwa jako niemającego nic wspólnego z genetycznymi żydami, wpisują się w takąż tezę lansowaną obecnie głównie przez … żydów. Nie ze mną te numery, Bruner, ty świnio. Historia „zagubionych” plemion izraelitów, to bardzo stara ale tylko haggada. Nie wierzę im jak psom. Pewne jest tylko, że rozleźli się po całym świecie.

  „Pies”, w języku sprzed czterystu lat, to był pohaniec. Gdyby ktoś nie wiedział.

 27. RomanK said

  Panie Listwa..z duza uwaga przeczytalem panskie uwagi. I nawet sklonny jestem przyjac- ze to Sam Duch Swiety przemawia przez pana..tym bardziej , ze skoro przemowil przez oslice..tego…zatem czemu nie?
  Ale chcialbym sie od pana dowiedziec, czy pan pokutuje porzuciwszy dostatek , majatek i grzechy…czy pan pokutuje tak bez zadnego porzucenia. Bo sam po sobie i z obserwacji widze ,ze najbardziej pokutuja Pokutnicy, co to9 ani nie za wiele grzeszyli, ani za wiele nie mieli…a najwiecej pokutuja ci co im zawsze dotkliwie wszystkiego brakowalo.
  Moze bym i sie sam dolaczyl do zbiorowej pokuty…zaraz za biskupami, gdyby sprzedali fury , komory, opasle palace, budynki i place…. rozdali ubogim i poszli za mna…. szukajac cale zycie roboty….zeby sie utrzymac , dzieciska, ksiedza proboszcza, panstwo, politykow…no i pokutnikow….Bo widzi pan, w sumie zanim nastapi Krolestwo Boze na ziemi cos trzeba zrec….i z czegos zyc….
  zatem i zbieranie skladek z pokutnikow:-)))))

 28. RomanK said

  Swoja droga…wszelakie ruchy biczownikow. pokutnikow, masowe akty umartwien..co raz pojawiajace sie w Historii sa objawa upadku spolecznosci do takiego poziomu, ze praktycznie nawroty do stanow poprzednich sa niemozliwe. Sa wskaznikami nadchodzacych zmian paradygmatow cywilizacyjnych, ktore zawsze powoduja znaczne szkody i straty. Zanikanie pewnych politycznych zjawisk, organizmow, systemow zarowno spolecznych , religijnych- jak i ekonomicznych.
  TO objaw i oznaka upadku…i nalezy przygotowac sie na jego konsekwecje. Oznacza calkowita utrate nadzieji i wiary ze Ludzie jako tacy moga cokowliek zrobic…nastepuje zatem skierowanie pochodu Pielgrzymiego Pokutnkow do Nieba….to ruch odlotu od rzeczywistosci.
  Nic nowego…wszystko juz bylo….

 29. Boydar said

  No jaka jadowita żmija … 🙂

 30. Listwa said

  @ 27 RomanK

  Panie Romanie,

  żyje pan naiwnością jak przystało na hamerykańskiego myśliciela, że z uważnego czytania, coś pan rzeczowego wynosi. Jako profan z wyboru dorabia pan teorie do tekstów, które nie chcą mieć z pana teoriami nic wspólnego. Również skłonny jestem przyjąć, że pan zdolny jest zgiąć kolana przed prawdą, jeśli osioł zgiął kolana przed aniołem.

  Sam pan zmajstrował teorię że Duch św. przemawiał przez oślicę.
  Więc słuchaj profanie i ucz się:

  Stosowny tekst ma pan w Księdze Numeri (po soborowemu Księga Liczb) Rozdz. 22 – 35, która należy do Pięcioksięgu Mojżesza (z greckiego Pentateuchem) czyli wchodzi w skład żydowskiej Tory, Kościół w Piśmie św. zawarł Księgę w Starym Testamencie.
  Nigdzie tam nie ma wspomniane nawet jednym słowem, że Duch św. przemówił przez oślicę. Jak się czyta wasze niektóre przemyślenia hamerykańskie to osłabienie ogarnia z ich „rzadkości i cienkości”.

  Gdyby pan przeczytał uważnie i coś z tego wyniósł, to dowiedziałby się pan, że nie ma konieczności oddawania majątku, porzucania go, rezygnowania z niego i nie obowiązuje jakakolwiek forma pozbywania się majątku i rzeczy materialnych lub dostatku w przypadku rezygnacji z grzechu. Mało tego, Kościół do Ksiąg Starego Testamentu włączył Księgi mądrościowe, a do nich Księgę Przypowieści (po soborowemu Księgę Przysłów, z hebrajskiego Maszal) i uczy w nauce Agura : „Proszę Cię o dwie rzeczy nie odmów mi proszę nim umrę. Kłamstwo i fałsz oddal ode mnie , nie dawaj mi bogactwa ani nędzy , żyw mnie chlebem niezbędnym, bym syty nie stał się niewiernym, nie rzekł „A któż jest Pan?” lub z biedy nie począł kraść i imię mojego Boga znieważał” (całość rozdz. 30 1-14).

  Nigdzie tam nie ma wspomniane nawet jednym słowem, że należy pozbyć się majątku lub dobrobytu lub dostatku jako warunku porzucenia grzechu czy wzbudzenia pokuty.

  Czy dotarło? To nie przeinaczaj profanie słów nauki przez dokładanie swoich wypocin.

  Ponadto każdy będzie rozliczony ze swego konta, nic panu nie da gadanie, że ktoś miał więcej lub mniej albo więcej nakradł. I chyba żaden z księży , nawet z tych upadłych , nie zmusza do dawania pieniędzy lub do oddawania majątku. I nic tu do rzeczy nie ma ile biskupi mają „fury , komory, opasle palace, budynki i place”. Są to zupełnie inne płaszczyzny , które pan miesza jak hamerykański histeryk.

  Więc raz jeszcze : w pana dobrze pojętym interesie leży takie pozbycie się grzechu i głupoty, jak pan będzie opuszczał świat bogactw, dostatku, dobytku, w czasie gdy będą pana wkładali do trumny. A do czasu zanim pana do trumny włożą to sobie pan miże korzystać z tego ca pan posiada. Ale prosze pamietać że będą pana uczynki zważone i biada panu, jeśli okaże się pan za lekki.

  A co do tych pokutników, to jest bardzo pouczająca nauka , tez ze Starego Testamentu, gdzie pan Bóg powiedział: jak znajdę tam dziesięciu sprawiedliwych nie zniszczę miasta.
  Nie powidział : jak znajdę 10 przemądrzałych w hameryce to nie zniszczę hameryki.

  @ 28 RomanK
  nawiedzona tfurczosc

 31. Joe said

  Re 24 ROB…Byli,byli,nawt sporo.Na przeciwko mnie mieszkaja od 20 lat.Ona z Zydow Safaryjskich on z Chazarow ze Lwowa .Poznali sie w Izraelu i uciekli do Kanady.
  Duzo mi opowiadali o sobie.Jej ojciec do smierci sie do niego nie odzywal,bo nieaceptowal jego POchodzenia.Kilkanascie lat temu odiedzil ich tutaj w NJ.gdzie mieszkam.To byla komedia…zwracal sie do niego POprzez wnuczki…na zasadzie „POwiedz ojcu” to czy to…

 32. NICK said

  Emstrembzdrem, Listwo. 🙂 .
  Aaa jeszcze to: …..( ,, ) ……Głupiś 🙂 . 😦 . ? ! ? Emstembzdrem. Jesem. Jestem. Buhhhhhaaha. Durnie Polacy i Matka. Jestem mądry!

  Czytajciemnie.

  Goje.

 33. RomanK said

  Uj Listwo…. Listwo… uczonym w pismie bedziesz jak nauczysz sie laciny. Po to zeby nie polegac na przekladach z francuskiego niedouczonych katabasow, ale zawsze siegnac po Sw Hieronima….
  patrz i se tumacz:

  28 Aperuitque Dominus os asinæ, et locuta est: Quid feci tibi? cur percutis me ecce jam tertio? 29 Respondit Balaam: Quia commeruisti, et illusisti mihi: utinam haberem gladium, ut te percuterem! 30 i dalej….

  Zreszta…sam popatrz- jak przemawia ludzkim glosem inne bydle..ot wyzej wpis:-))))
  A Hieronim nie byl Hamerykaninem….

 34. Listwa said

  @ 33 RomanK

  Żeby być uczonym w piśmie to trzeba znać treść pism , a nie znać łacinę.
  Nigdzie w tłumaczeniu Hieronima nie ma konieczności rezygnacji z majątku i dobrobytu przy rezygnacji z grzechu i zła lub czynieniu pokuty.

  Naczelną zasadą jest i będzie odpłata za grzech czyli pokuta połączona z sakramentalną spowiedzią, jako środek do odtworzenia zerwanych wiezi z Panem Bogiem. I jest to zupełnie niezalezne od majątku jaki posiadaja biskupi lub księża. Bo grzech to zerwanie wiezi , a bez zyczliwości Pana Boga, wszystko co cenne i dobre będzie utracone.

Sorry, the comment form is closed at this time.