Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Szwecji mieszkanie i ulgi podatkowe dla byłych bojowników Państwa Islamskiego

Posted by Marucha w dniu 2016-10-19 (Środa)

Szwedzkie miasto Lund ma plany przyznawać m.in. darmowe prawo jazdy [!!! – admin] i ulgi podatkowe dla powracających z dżihadu z Syrii i Iraku. Zdaniem większości internautów jest to forma kpiny z ofiar zamachów terrorystycznych.

Byli bojownicy mogliby liczyć na opłacenie kursu prawa jazdy, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz deklarację niższych opłat lub prawo do lokalu socjalnego, a także ulgi podatkowe oraz obniżenie opłat administracyjnych.

Władze miasta wyjaśniają, ze takie wsparcie może być pomocne dla dżihadystów w celu integracji ze szwedzkim społeczeństwem. Przedstawiciele miasta są przekonani, że przełoży się to na akceptację szwedzkich wartości. [Już się „przekłada” od 40 lat… – admin]

„Nie możemy powiedzieć, że dlatego że ktoś dokonał złego wyboru, nie ma już uprawnień, aby wrócić i żyć w naszym społeczeństwie” – powiedziała Anna Sjöstrand w jednym z wywiadów, która wyszła z inicjatywą pomocy dla bojowników ISIS. Jej propozycja została oparta na raporcie kryminologa Christoffera Carlssona, który w swoich badaniach zwrócił uwagę na to, iż bez prób integracji społecznej i wsparcia trudno jest porzucić radykalną ideologię.

Pomysł został nagłośniony nie tylko w Lund, ale i całej Szwecji. Wielu Szwedów krytykuje Sjöstrand tłumacząc, że dżihadyści nie są mile widziani w Szwecji, a zamiast pomocy społecznej powinni być surowo karani. Niektórzy domagają się dymisji Sjöstrand ze stanowiska gminnego koordynatora.

Za https://ndie.pl

Komentarzy 7 to “W Szwecji mieszkanie i ulgi podatkowe dla byłych bojowników Państwa Islamskiego”

 1. pull up said

  Uważam, że najlepszym rozwiązaniem problemu wojowników Allaha byłaby pielgrzymka do Mekki w której corocznie gromadzi się ponad 2 miliony wiernych.

 2. Archer said

  Skąd ci Szwedzi biorą jeszcze na to wszystko pieniądze. Pod tym względem jestem w pełni podziwu na temat organizacji i zaradności Szwedów. Do Polski jakby procentowo nazjeżdżało się tyle dziadostwa kolorowego z całego świata, to wszystkie instytucje państwowe i finansowe upadłyby pod tymi problemami.

 3. Marcin said

  Żyć, nie umierać! Ulgi podatkowe na ośrodki szkoleniowe i wylęgarnie terrorystów, budowę meczetów na pewno sie przydadzą. A ty durny Szwedzie morda w kubeł i zapi…na ten syf. Ale skoro odjęło na początku rozum to niech tak będzie.

 4. Boydar said

  Prawdopodobnie, w celu udowodnienia udziału w dżihadzie, taki kozojebca będzie musiał okazać przynajmniej jedną oderżniętą głowę chrześcijanina. A jeśli odrzynał innym muzułmanom, np. umiarkowanym, to dwie. Jeżeli zaś szedł na łatwiznę i tylko dzieciom (bez względu na płeć czy wyznanie) to aż pięć. Szwedzi są prawie tak skrupulatni jak Niemcy.

 5. RKM said

  „Polskojęzyczne miasta mają plany przyznawać prawa jazdy i ulgi podatkowe dla powracających z Donbasu banderowców, najemników i terrorystów. Dzięki przychylności kagana Singera byli banderowcy, najemnicy i terroryści mogliby liczyć na opłacenie kursu prawa jazdy, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz deklarację niższych opłat lub prawo do lokalu socjalnego, a także ulgi podatkowe oraz obniżenie opłat administracyjnych.

  Władze polskojęzycznych miast wyjaśniają, ze takie wsparcie może być pomocne dla banderowskich terrorystów w celu integracji z polskojęzycznym społeczeństwem. Przedstawiciele polskich miast są przekonani, że przełoży się to na akceptację wartości niesionych przez partię PiS i jej mocodawców z Waszyngtonu.

  „Nie możemy powiedzieć, że dlatego że ktoś dokonał złego wyboru, nie ma już uprawnień, aby wrócić i żyć w naszym społeczeństwie” – powiedział przedstawiciel ukraińskich terrorystów Pawlo Kowal w jednym z wywiadów, który wyszedł z inicjatywą pomocy dla terrorystów i najemników z batalionów Azow, Ajdar oraz Śmierć Lachom. Jego propozycja została oparta na przesłaniu kagana POLIN Antoniego Singera, który w swoich wypowiedziach zwrócił uwagę na to, iż bez prób integracji społecznej i wsparcia trudno jest porzucić radykalną ideologię.

  Pomysł został nagłośniony nie tylko w Warszawie, Przemyślu, w Gdańsku i Krakowie, ale i całym POLIN. Wielu byłych Polaków krytykuje Pawlo Kowala oraz kagana Singera tłumacząc, że ukraińscy terroryści i najemnicy nie są mile widziani w POLIN, a zamiast pomocy społecznej powinni być surowo karani. Niektórzy domagają się dymisji Kowala ze stanowiska głównego koordynatora ds. banderyzmu w POLIN a także samego kagana Singera”.

 6. revers said

  Jeszcze zapomniano o 72 dziewicach dla bojownika Allaha, wolentariuszki sie znajda, chirurdzy plastyczni odworza blonki, i bedzie kolejny cymes i wiara w swietego bojownika Allaha, ktory przy najblizszej okazji odetnie tez glowe autonomicznemu szwedowi lub wysadzi w powietrze.

 7. revers said

  A w norwegii zamykaja opoczencow i chca wydac na tortury i smierc ukrom …

  http://novorossia.today/zastepca-dowodcy-gdszw-rusicz-zostal-aresztowany/

Sorry, the comment form is closed at this time.