Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MON: owszem, polscy komandosi są w Donbasie. Rozenek miał rację?

Posted by Marucha w dniu 2016-10-20 (czwartek)

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski powiadomił, że polscy komandosi z Lublińca stacjonują w strefie przyfrontowej w okolicy miejscowości Kropywnyćkyj.

Oto odpowiedź MON na interpelację dwóch posłów Kukiz’15 (Tomasza Rzymkowskiego i Bartosza Jóźwiaka), którzy chcieli wiedzieć, czy doniesienia medialne o obecności polskich komandosów w Donbasie są prawdziwe: „Z Jednostki Wojskowej Komandosów został wydzielony komponent Wojsk Specjalnych […] skierowany, w celu szkoleniowym, w rejon miejscowości Kropywnyćkyj (do dnia 14 lipca br. pod nazwą Kirowohrad), leżącej w odległości ok. 500 km od Doniecka i ok. 700 km od Ługańska”.

Jako pierwszy sprawę miał nagłośnić tygodnik „NIE” Jerzego Urbana. O sprawie pisał Andrzej Rozenek, sugerując, że Polska wysłała do Donbasu wojska specjalne, by wspierały stronę ukraińską. Wedug Rozenka komandosom towarzyszyć miał oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Rzecznik prasowy MON zaprzeczał tym faktom. Twierdził, że polskie wojsko znajduje się na Ukrainie wyłącznie w celach szkoleniowych jako część sił międzynarodowych — i że nie są to komandosi z Lublińca, ale strzelcy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Tomasz Szatkowski pisze teraz: „w przypadku powyższego komponentu nie mamy do czynienia ze skierowaniem na terytorium Ukrainy w celu użycia w konflikcie zbrojnym lub dla wzmocnienia sił państwa albo państw sojuszniczych, w misji pokojowej czy w akcji zapobieżenia aktom terroryzmu lub ich skutkom […] lecz z pobytem jednostek wojskowych poza granicami państwa (w celach szkoleniowych)”.

Polscy żołnierze mają „realizować szkolenie ok. 50-osobowej kompanii ze składu 3. Pułku Wojsk Specjalnych Ukrainy w zakresie taktyki małych pododdziałów piechoty, szkolenia strzeleckiego i medycyny pola walki”.

Do zadań Wspólnej Międzynarodowej Grupy Szkoleniowej Ukraina (jest to inicjatywa koordynowana przez USA), w ramach której wysłano do Donbasu polskie siły specjalne, należy m.in. „odniesienie zdolności operacyjnych Sił Zbrojnych Ukrainy, poprzez szkolenie i przekazywanie sprzętu wojskowego”. Według MON absolutnie nie jest to „wzmacnianie sił państwa albo państw sojuszniczych”.

Publicysta „NIE” miał rację, jednak MON najwyraźniej usiłuje przedstawić negatywne fakty w możliwie najbardziej zakamuflowany sposób.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 168 to “MON: owszem, polscy komandosi są w Donbasie. Rozenek miał rację?”

 1. revers said

  Komentarz slowaka dragan:

  poljaci slavenske pizde,umesto mi slaveni da se drzimo jedni drugih idemo jedni na druge zarad zapadnih i americkih fasista,pa treba vam dragi poljaci,jebati sve zivo a to ce i biti.”
  http://oslobodjenje.rs/poljski-komandosi-usli-u-ukrajinu-pocinje-rat-sa-rusijom-video/#like-6090
  ktoś jeszcze cos doda?
  ps. ostania akcja w Doniecku i egzekucja Motoroli,rozszerza krąg specjalistów od wybuchowych pułapaek mogących wykonać tą akcje, lub bezpośrednio przeszkoleni wojskowi, bezpieczniacy WUA, SBU..

 2. revers said

  http://oslobodjenje.rs/poljski-komandosi-usli-u-ukrajinu-pocinje-rat-sa-rusijom-video/#like-6090
  ktoś jeszcze cos doda?

 3. lala said

  Polacy to sa swinie.
  Pomagaja niszczyc Slowian. Jak nie w Serbii – to w Donbasie.
  To nie tylko wstyd.
  To barbarzynstwo.
  Ciekawe co bedziemy pisac w podrecznikach szkolnych.

  Nie wszyscy – admin

 4. revers said

  Slowak Dragan w komie do linku @1 to inaczej ujal to p.zdy ktore daja sie krecic na lewo i prawo amerykancom.

 5. wanderer said

  ” Polacy to swinie”
  Lala za ten skrot myslowy powinna dostac w dziob na opamietanie. Jezeli Lala ma kompleks bycia Polka/Polakiem to powinna wystapic o zrezygnowanie z obywatelstwa (nikt nie bedzie plakac) i udac sie na badania zcy wszystko z lalowa glowa w porzadku.

  Czy Lala wie kto Polakami steruje i kto podszywa sie pod Polakow? Wiec niech Lala sobie Polakami geby nie wyciera, zeby historia Lala nie wytarla sobie d..upy.

 6. NICK said

  Dobrze.
  P. Wanderer. (5)
  To chyba jakaś ‚una’.

 7. toidi said

  Panie Wanderer, gorycz przez Lale przemawia, nie nienawiśc czy pogarda.

  Jażem jest stary, to łatwiej mi trzymać klawiaturę na kłódkę, ale w pełni rozumiem żródło Lalowego wstydu.

  Dajemy sie wodzić za nos wszystkim dookoła, ale dlaczego i jak do tego doszło, to temat na wiele wieczorów nocnych Polaków rozmów i to nie o suchym pysku.

 8. NICK said

  Gorycz?
  Przez nie-Polkę?

  A jeśli Polkę to Świnię, jak sama pisze.
  Zatem?

 9. wanderer said

  re.7,
  Panie Toidi szanowny, ja wszystko rozumiem, rozumiem gorycz ktora moze przez Lale przemawiac, bo mnie tez czasami wypelnia serce, ale trzeba umiec, a przynajmniej starac sie wazyc slowa. Najgorsza rzecza jaka mozna zrobic to brac wszystkich pod jedem mianownik, bo mozna komus wyrzadzic straszna krzywde, skoro Pan jestes doswiadczony, to nie musze Panu juz tego tlumaczyc. Ja tez jestem czasami zawiedziony, czasami wsciekly, ale nigdy by nie palnal ze „Polacy to swinie”. Ja rozumiem, gdyby w przyplywie goryczy Lala napisala przykladowo „Niektorzy Polacy to swinie, szczegonie ci ktorzy pomagaja niszczyc Slowian, jak nie w Serbii to w Donbasie” – bo taka jest gorzka prawda, ciezka dla nas do przelkniecia ale jednak. Jezeli natomiast ktos pisze ze „Polacy to swinie” to albo sam jest idiota, swinia albo zydem nienawidzacym Polakow ktorych jest na peczki czy w „rzadzie” czy zwyczajnie na ulicy. Takie okreslenie jest niedopuszczalne. Tolerowanie tego to tak jakby przyzwalanie na plwanie na nasze rodziny, naszych przodkow. Rodzicow sie nie wybiera, tak samo Ojczyzny i trzeba ja szanowac i chronic, i jakikolwiek tutaj patriotyczny masochizm jest nie na miejscu.
  Pozdrawiam.

 10. Isia said

  … (3) Pani Lalu …

  … wiadomo, że w Polsce rządzi mniejszość żydowska … Polacy niewiele mają do powiedzenia we własnym kraju … czyli … decyzję o wysłaniu polskich komandosów na Ukrainę podjęli rządzący żydzi … podszywający się pod Polaków i polskich patriotów … etniczni Polacy nie identyfikują się z taką, antypolską w gruncie rzeczy, polityką … proszę więc od świń wyzywać … żydów … to są właściwi adresaci … pozdrowienia od rodowitej Polki …

 11. revers said

  Powiedzcie to starszemu synowi Motoroli, dumnie noszacemu order po ojcu, ojciec bral tez udzial w kampani czeczenskiej.
  https://vk.com/photo-66823924_436748664

 12. Carlos said

  Pani Isiu ,p.Lola ma racje. Polacy to debile ,ktorzy nagminnie czytaja Wybiorcza i wydaje im sie ze sa intelektualistami. Oprocz wyjatkow na Gajowce.

 13. Carlos said

  Niejednokrotnie slyszalem zdanie: nie mozna wszystko zwalac na zydow. W tym zdaniu jest duzo prawdy,gdyz nie mozna zwalac na zydow, ze jest sie malo wyedukowanym…

 14. NICK said

  Zatem Lala i Carlos nie są
  Polakami.
  Są świniami i debilami.
  Carlos’ie debilu v. członku. Innej nacji. Wyedukowany po to by „debilować” Polaków. Une Nas stłamsili a ty oceniasz skutki. Nie przyczynę. Skoroś wyedukowany to chyba wiesz co czynisz. Zabijasz szanse na polskość. Polakom w twarz!
  [Przypomniał mi się roman, któremu P. Listwa słusznie odpowiedział; niedawno]

  Wara mi. Warany.

  ——
  Nie zdejmujmy całej odpowiedzialności z Polaków-lemingów. Powinni mieć rozum, a mają jedynie pokłady agresji, gdy im powiedzieć prawdę w oczy.
  Admin

 15. Marucha said

  Nie napadajcie tak na p. Lalę za jej wypowiedź o świniach. A zwłaszcza nie przypisujcie jej z góry niepolskich korzeni, bo by nie wstawiała się za Słowianami.
  To był głos rozpaczy i bezsilności. Emocjonalny do bólu. Niezrównoważony.
  Ale przypomnijcie sobie, że i Wasz ulubiony gajowy nieraz walnął w ten sam sposób, zwąc Polaków idiotami, lemingami, debilami itp.

 16. Adam Ryglowski said

  No dobrze – a teraz z innej beczki .
  Polska po ’89 zaczęła mniej więcej przypominać Rosję – po ‚ 17 roku .
  ILE W TEJ TEZIE JEST KŁAMSTWA ???
  poza tym , że nie morduje się ostentacyjnie , jak terroryści

  W. Sz. Panie Lola i Isia . Kto inny powinien Panie przeprosić – BO CO PRAWDA , TO PRAWDA .

  Ja na ten epitet nie reaguję , BO WIEM , ŻE TO MNIE NIE DOTYCZY . W życiu byłem , i jestem uczciwy ( i na starość jest mi wstyd przed dzieciskami i wnukami ).

  Wszyscy do CZEGOŚ DOSZLI ( prawdopodobnie „po trupach „) , a mi NIE WYPADAŁO PEWNYCH RZECZY ROBIĆ .

  A Pan Carlos – stety , stety (od niestety ) – ma RACJĘ
  🙂

 17. NICK said

  Gospodarzu Nasz. Nie przypominam sobie aby Pan terminy swe rozciągał na Polaków wszystkich. Ot co. Nadto, robi Pan bardzo dużo by Polaków pobudzać do świadomości.
  A te wpisy. Lali i Carlosa. Jaki mają cel? Co dobrego czynią?

  Nie jesteśmy wyjątkami we Gajówce; są Polacy wzdłuż i wszerz Polski. Całkiem niemało. Pan rokrocznie widzi wprost a ciągle ma na względzie. Polskość.

  Wiele innych uwag ciśnie się na ‚klawiaturę.

  Podtrzymuję com napisał. Dalszych uwag nie będzie. Bom wqrv…. .
  Część Prawdy? Boli. Cała Prawda? Nie będzie.

 18. NICK said

  Te. Adam. Tłuściochu. Na premię pracujesz?

  Lala, Carlos, Adam.

  Następny proszę.

 19. Boydar said

  Dalej się to wszystko sprowadza do pytania – kto to jest Polak. Technicznie rację ma Pan Gajowy, w całym spektrum dotychczasowych opinii – nie tylko pod tym artykułem. Wygląda jednak na to, że nie jest to diagnoza kompletna. Polacy się burzą słysząc wypomnienia. Czy zatem Polak za życia jest santo subito ? To nie jest dobre pytanie. Nie ma takiego czegoś jak jeden Polak ze wszystkimi konsekwencjami w czasie i przestrzeni. Jeżeli jest Polakiem, to musiał wśród Polaków żyć. I społeczność Polakiem go uczyniła. Czy gdyby nie wiedział, kto jest jego Matką czy Ojcem znalazłszy się jak filmowy Hibernatus pośród obcych, po latach wyjętych z życiorysu, czy zachowywałby się jak Polak ? I to jest pytanie. Nie potrafię na nie odpowiedzieć. Opcja Pana Gajowego wskazuje jedynie, co wpisać do paszportu. Jednak paszport to nie wszystko.

 20. Adam Ryglowski said

  Ad 18 ) W. Sz. Panie NICK . Bonusy (premie ) dostaję w tym czasie , gdy nie mam dostępu do komputra , a ręce mam zajęte czym innym ( nie fiutem ) .
  Ale czasem lubię (???) podnieść komuś z grubą skórą ciśnienie (tętnicze ) , i tętno .
  🙂
  😉

 21. Carlos said

  Nawet nie komentuje debilstwa…

 22. NICK said

  Żeś Pan podniósł. (20).
  NIEznacznie.

 23. Marucha said

  Re 19:
  Konfuzja wynika z przenikania przez siebie dwu pojęć:
  – Polak genetyczny (definicja jest ścisła)
  – Polak „duchowy” (definicja zależy od, niestety, dość płynnych kryteriów).

 24. NICK said

  Aaa. Co to znaczy W. Sz. Panie?
  Ten zwrot. KTO go używa?
  Hm.

 25. NICK said

  Czy ty, Carlos, rozumiesz co piszesz?
  Powtarzam raz kolejny. Debilami nazwałeś Polaków. Sam siebie?
  Znaczy jesteś OBCY.

  Spierdalaj.
  [Jak dla mnie.]

  Nie bierzmy figur retorycznych [hiperbola, superlatio, przesadnia] aż tak dosłownie.
  Admin

 26. Boydar said

  Z tą ścisłością definicji Panie Gajowy, to ja bym się lekko wstrzymał. W geny nie zajrzysz ani Pan ani ja. Sądzę, że na tym poziomie szczegółów, nie zajrzy nikt. Reprezentowana przez Pana opcja, odpowiada na pytanie kto Polakiem ma prawo się nazywać, a nie kto jest. Bo to wie po trzystu latach tylko Pan Bóg. Z Giertycha gówno wylazło nie dlatego, że jego rodzony dziadek nie był Polakiem (może i nie był, nie wiem, ale przyjmuję że był) tylko dlatego, że gudłajskie geny wzięły górę. W hodowlach zwierząt ten problem rozwiązano jednoznacznie; ale ludzi się przecież nie hoduje. To wszystko jest chyba nieco bardziej skomplikowane.

 27. Carlos said

  Moja edukacja byla Gajowka i ksiazki Pajaka, L.Szczesniaka,Flinkensteina, Kakolewskiego,oraz dziesiatki innych autorow. Na odpowiedz Nick-a ” ty debilu Carlosie” moglbym odpowiedziec rymem ” sak maj dik, Nick” ale znizylbym sie do jego poziomu. 19 lat mieszkalem w USA, przyjechalem do Polski bo ja kocham ! Pracuje jako taksowkarz we Wroclawiu i kiedy wioze mlodego doktora na Polibude , slysze ze Putin to Hitler,to co mam myslec o polskiej inteligencji? Wiadomo,ze to nie jest opinia wszystkich Polakow,ale wiekszosc -pod wlywem mediow- ma takie poglady. Wiekszosc nie wie kim byl Solzenicyn ale krzycza precz z komuna! Ile trzeba sie nagadac, by choc zasiac ziarno watpliwosci u takich lemingow. A tu Nick wyskakuje z obrazliwymi epitetami . No i po co ?

 28. Marucha said

  Re 26:
  Definicja jest ścisła.
  Inną zaś kwestią jest, czy możemy w każdym poszczególnym przypadku określić biologiczne pochodzenie danej osoby. Może to być trudne, ale jest możliwe.
  Oczywiście genetyczny Polak może być wyrodkiem.

 29. Carlos said

  napisalem o twoim debilstwie Nick

 30. Isia said

  … (12) Panie Carlos …

  … komentuję wpis Pani Lali, odnoszący się do treści, zapodanego przez Pana Gajowego, artykułu … mamy więc określony kontekst … co do pańskiej wypowiedzi cyt. ” Polacy to debile, którzy nagminnie czytają Wybiorczą” … to odbieram ją jako antypolską i, przede wszystkim, niezgodną z prawdą … od dłuższego już czasu słyszy się o kłopotach finansowych wydawcy tej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, a także o pomocy udzielonej wiadomej spółce przez syjonistę Sorosa etc. … zatem Polacy nie kupują tego szmatławca, jak Pan pisze, nagminnie … a te niewielkie pieniądze, jeśli je mają, przeznaczają na przeżycie … … co zaś do poziomu inteligencji … mamy wszechobecną indoktrynację narodu … ludzie są en masse ogłupiani … inne nacje, choćby Szwedzi, Francuzi, są w jeszcze gorszej kondycji mentalnej … to tak dla porównania … poza tym … Polak nigdy by tak nie powiedział …

 31. Boydar said

  Genetycznego Polaka który jest wyrodkiem, społeczność genetycznych Polaków zakopała by po cichu za wsią. Szybko i sprawnie. Tak jak genetycznego bociana genetycznie wyrodzonego, genetyczni rodzice po prostu wyrzucają z gniazda ocierając ukradkiem bocianią łzę. Bo zły to ptak co własne gniazdo kala. Obecnie społeczność Polaków nie funkcjonuje, nie tylko genetycznych; stąd i wysyp wyrodków. Ale to minie.

  To co powyżej nie oznacza że nie zgadzam się z Panem. Mam po prostu swoją wizję nieco obok. Trochę nieco.

  No nie wiem, czy by tak zakopała…
  Admin

 32. NICK said

  Czy ty, Carlos, rozumiesz co piszesz?
  Powtarzam raz kolejny. Debilami nazwałeś Polaków. Sam siebie?
  Znaczy jesteś OBCY.

 33. Marucha said

  Aby przekonać się o mądrości naszego narodu, wystarczy zrobić eksperyment. Spytać, powiedzmy, 20 przypadkowych osób, co sądzą o Putinie.

 34. Boydar said

  @ Pan Carlos

  Na jakiej podstawie wnioskuje Pan, że ów dohtor to inteligencja oraz że polska ? Taka konkluzja, świadczy niestety również o Panu. Nie w tym jednym miejscu zresztą. Czy wioząc takiego np. Hartmana, też odważyłby się Pan na wyartykułowanie podobnej opinii ?

  Panie Carlos, proszę popatrzeć samokrytycznie na niektóre swoje wpisy; one nie świadczą o poważnej analizie rzeczywistości. A przecież chciałby Pan cieszyć się ogólnym szacunkiem. To się kłóci.

 35. NICK said

  Zatem Naród należy uświadamiać. Ciągle i wciąż.

  Nic innego właściwie tu nie robimy.
  Admin

 36. SAP said

  Carlos i inni
  Pan chyba z byka spadł.
  Proszę spojrzeć na pierwszą lepszą firmę, instytucję, uniwersytet. W każdej na wysokich dobrych stanowiskach pracuje ż i jest nie do ruszenia. Przychodzą zmiany, zwolnienia, a ż zawsze zostaje, albo idzie wyżej. Oni mieli stanowiska zaklepane zanim zdobyli jakiekolwiek wykształcenie.
  Dam panu radę. Udawaj pan ż. Chodż na ż-skie imprezy, do synagogi, purim itp. lizanie i selfi na fejsa. Może nie zwolnią.
  Chyba, że pan nie musi udawać.

 37. Jan said

  Wg piłsudczyzny:

  Polakiem jest każdy, kto się za takiego uważa /podaje.

  Nie ma żadnych kryteriów polskości, a próbę weryfikacji potępia się, jako „ksenofobię, zacofanie i nacjonalizm (w sensie szowinizmu)”!?.
  Kierownicze gremia piłsudczykowskie były i są zdominowane przez Żydów: albo jako zakonspirowani Żydzi udający Polaków, albo poprzez podstawione żony, które mężów Polaków odwodzą od polskości, jednocześnie pełniąc rolę agenta wpływu.
  W międzywojennej Polsce Żydzi zdomino-wali najważniejsze dziedziny życia państwo-wego, natomiast rdzenni Polacy musieli walczyć o swoje prawa. To samo jest i dzisiaj!

  Wg endecji:

  Nie każdy, kto mówi czysto po polsku, nosi polskie nazwisko i mieszka w Polsce jest Polakiem! Co więcej, nawet nie każdy, kto ma rodziców Polaków…
  Świadomość narodowa jest wyższym poziomem egzystencji człowieczej – nie otrzymuje się jej z tytułu urodzenia, czy zamieszkania, ale trzeba ją zdobyć! – dojść do niej własnym wysiłkiem. Urodzenie się w rodzinie polskiej, jest z woli Bożej, zaledwie powołaniem, by stać się Polakiem.
  Polakiem jest tylko ten, kto spełnia kryteria polskości, a są one następujące:

  1. Etnika polska – zrodzenie z rodziców Polaków.
  Rasizm odrzucamy, jednak historia pokazała, iż Żydzi, Ukraińcy, Niemcy…, są podstępni i przebiegli – podszywają się pod Polaków, aby nas opanować od wewnątrz, stąd też owo kryterium musimy stosować rygorystycznie! W przeciwnym wypadku wytworzą się elity polskojęzyczne i my Polacy, będziemy dyskryminowani we własnym państwie!
  2. Wiara katolicka – rdzeń/serce polskości: światło, spoiwo i moc nasza!
  Najsilniejszy element, który kreuje i spaja ludzi polskiego pochodzenia. Praktyka życia ( historia) udowodniła, że tylko tam, gdzie Polacy trwają przy katolicyzmie, tam zachowują polskość, zdrową polskość.
  Nic tak nie scala narodu i nie zapewnia wychowania młodego pokolenia oraz przetrwania narodu, jak religia. Wiara jest też formą samokontroli i punktem odniesienia systemu wartości.

  3. Duch polskości – wyrażający się w kulturze polskiej (system wartości, tradycje, dążenia, charakter osobowy).
  Polak, to osoba świadoma swej przynależności do polskiej wspólnoty narodowej, utożsamiająca się z narodem polskim przez poglądy, postawy i czyny świadczące o wspieraniu wiary katolickiej, kultury polskiej i realizacji polskich interesów narodowych.
  Te wymogi są tym większe, im osoba zajmuje wyższą pozycję w hierarchii społecznej. Od ludzi wykształconych (szerokie elity) wymaga się aktywności na tych polach. Bierność albo postawa obronna jest wyparciem się polskości!

  Hasłowo można powiedzieć, iż polskość identyfikuje się przez metrykę i ducha polskości.

  Kto powyższych kryteriów nie spełnia, jest obywatelem II kategorii, pozbawionym praw politycznych. Pol-ak/ka, która za współmałżonka ma Żyda, przechodzi do obywateli II kategorii, z zakazem zajmowania jakichkolwiek stanowisk kierowniczych!
  Z łona narodu polskiego wykluczeni są ci wszyscy, którzy walczą z katolicyzmem, szerzą wrogie polskości idee, pomagają wrogom narodu. Masoni (członkowie Kościoła Szatana) i szabesgoje (osoby wysługujące się Żydom) są renegatami wykluczonymi z polskiej wspólnoty narodowej.

 38. Carlos said

  Panie Boydar ,czepia sie Pan szczegolow. Przeciez napisalem ,ze opinia tego doktorka nie jest opinia wszystkich Polakow. Ale zdecydowana czesc jednak tak. Na chamskie zaczepki NDicka nie bede odpowiadal. Pani Isiu,prosze mi wierzyc, ze w 1997 roku mowilem kolegom zeby nie kupowali Wybiorczej. Po tylu latach spadla sprzedaz i Pani sie tym podnieca? Bylem kiedys na tym etapie co Pani i Pan Boydar,ale teraz powtarzam : Wiekszosc Polakow to polityczni debile, a ci ktorzy nim nie sa ,potwierdzaja regule. Mozna byc rolowanym 5-10 lat ale nie 30-ci.Jestem Polakiem i przykro mi ze doszedlem na starosc (62 lata) do konkluzji.Prosze mi wybaczyc szczerosc,szanuje Pania i nie chce urazic- roznimy sie po prostu sposobem podejscia do tego problemu.

 39. Carlos said

  powinno byc ” do takich konkluzji”przepraszam

 40. Piszę więc jestem said

  Ad. 23 – wreszcie to jakoś:

  uznajmy; uzgodnijmy; rozpracujmy; rozwalcujmy; zdefiniujmy;

  skonkretyzujmy; oprzyjmy na faktach i prawdzie!

  Polska została zdefiniowana AD 966!

  Synowie Matki właśnie tam zostali:

  uznani; zdefiniowani; określeni – po wsze czasy!

  Kto tej definicji zaprzecza, jest zaprzeczańcem! – i tyle.

  Jako katalizator myśli niech będzie odpowiedź na pytanie:

  Po Co!? momu termometr . . .

  BEZ S K A L I ?!

 41. Marucha said

  Re 37:
  Panie Janie, Pan wjechał definitywnie na określenie „duchowego Polaka”, które opiera się na niejednokrotnie subiektywnych ocenach. Pojęcie „ducha polskości” jest tak płynne, oparte na intuicji, że nie bardzo można o nim dyskutować.
  Na pewno dla wielu nie jestem Polakiem, bo mam inny punkt widzenia np. na powstania, na rozbiory, na stosunek do Rosji, na katolicyzm…

 42. SAP said

  Rozejrzyj się pan, panie Carlos.
  Są jeszcze Polacy, np.:

 43. Carlos said

  Hartman by do mnie nie wsiadl…nie pozwolilbym mu na to. I mialbym na tyle odwage…

 44. Carlos said

  Dziekuje Panie SAP

 45. wanderer said

  Panie Carlos, powtorze jeszcze raz, nie wolno brac Polakow pod jeden mianownik. To niedopuszczalne. Tym wyrzadza sie krzywde i obraza poczciwych Polakow. Niedopuszczalne sa epitety pod adresem wszystkich Polakow, a jesli tego sie we wlasiwy sposob nie zaakcentuje to tak to wyglada.

 46. Boydar said

  @ Pan Gajowy (33)

  Co sądzą ? A nic nie sądzą. Ja to wiem i Pan to wie. Gdyby było inaczej, nie zamieściłby Pan tego – „Polak ma poglądy, ale nie wie skąd, dlaczego właśnie takie i po co je pokazuje”. Powtarzają jedynie kalumnie po „ałtorytetach” bo wydaje się im że twarde stanowisko świadczy o męskości; nawet jeśli to akurat baba. Dlatego też uważam, że fałszywe drogowskazy należy bezwzględnie wyrąbać siekierą bo nie spełniają swej podstawowej i jedynej roli. Wręcz przeciwnie.

  Uwaga Pana NICK’a (35) ze wszech miar słuszna. Po prostu nie ma innego sposobu. Trzeba też tworzyć „klimat”. Bo o ile sama wiedza o Putinie może czasem nie znajdywać drogi do uszu i oczu, co tłumaczy wiele, to już zasady pisowni nie z czasownikami pod takie wytłumaczenie nie podpadają. A jest jak jest i wyłgać się z tego nie sposób..

 47. toidi said

  <>

  O, nie, panie Marucha. Nie będę sobie nastroju psuł w ostatnich latach egzystencji na tym pięknym, choć pier…tym świecie.

  Pani Lala pisała w emocjach. Czasem młodzi nie potrafią się zastanowić w desperacji. Wybaczcie i dajcie jej szansę wytłumaczyć swoje słowa, ewentualnie sprostować.
  Myślicie, że mi staremu miło czytac takie rzeczy?

  Oczywiście. I nie ma co jej na razie wyklinać. Uwagę zwrócić? Tak.
  Admin

 48. Greg said

  Panowie po co tyle kłótni, Świat i tak wkrótce podzieli się na dwa obozy; jedni na prawo….reszta na lewo!
  Takie zresztą podziały są już w samych rodzinach, między rodzeństwem, dziećmi a rodzicami, sąsiadami.
  Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię……..lecz miecz. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu.
  Nie osądzajcie się sami, poczekajcie na werdykt z GÓRY.

 49. toidi said

  „Spytać, powiedzmy, 20 przypadkowych osób, co sądzą o Putinie.”

  Wcięło mi komentowane zdanie. Odp. – O, nie, panie Marucha… itd.

 50. Carlos said

  ad Wanderer -czy piszac „wiekszosc Polakow itd…” nie zaakcentowalem, ze to nie dotyczy wszystkich?

 51. Boydar said

  I jeszcze do Pana Carlosa.

  Niech Pan nie idzie w zaparte. Nie jest problemem, że wyraża Pan taką czy inną opinię. Jest natomiast, że nie potrafi Pan klarownie opisać tego co mamy z tego pisania zrozumieć a Pan ma o to do nas pretensje. Napisał Pan (27) – „… wiozę młodego doktora na Polibudę , słyszę ze Putin to Hitler, to co mam myśleć o polskiej inteligencji? …” na co ja zapytałem, skąd wniosek że inteligencji oraz że akurat polskiej. Na co Pan ripostuje, że „… wiadomo, ze opinia tego doktorka nie jest opinią wszystkich Polaków …”. Skoro sam Pan to napisał, że ‚nie jest’, to zdanie poprzednie („co mam myśleć o”) ma się do niego jak pięć do nosa.

  Pan NICK zareagował tak, jak miał prawo, czytając co napisane. Moim skromnym zdaniem, swoje klawiaturowanie powinien Pan jeszcze trochę potrenować a póki co, przyjąć na wiarę, że sprawne posługiwanie się słowem pisanym, to poważna sztuka.

 52. Carlos said

  krytyke przyjmuje-odbior Ncka nie

 53. wanderer said

  re 50 Carlos,

  Zacytuje tu Pana slowa:

  „Pani Isiu ,p.Lola ma racje. Polacy to debile ,ktorzy nagminnie czytaja Wybiorcza i wydaje im sie ze sa intelektualistami. Oprocz wyjatkow na Gajowce.”

  Tych kilkanascie – kilkadziesiat osob ktorych Pan dopuszcza jakby na odczepke to chyba a malo na usprawiedliwienie, nie uwaza Pan?

  A co Pan powie na tych co nie sa na Gajowce jak moj Ojciec, ktory tu nie przesiaduje, czy inni madrzy, ktorych znam a ktorzy tu sie nie udzielaja, tez sa debilami?
  Czy nie zabardzo Pan uogolnia?

  Ja wlasnie o tym pisalem Panie Carlos w moim wpisie 45. Nie rozumie Pan tego czy udaje? A moze nie ma cywilnej odwagi przyznac sie do bledu a teraz wycofuje sie rakiem?
  Nie jest wstyd przyznac sie do bledu Panie Carlos i sprostowac.

 54. Carlos said

  Na trening jestem za stary, i nie mam zamiaru szlifowac jezyka,po dzisiejszej polemice widac ze kazdy rozumie tak jak mu wygodnie-dziwie sie ze pan -jako grzeczny gosc-usprawiedliwia chama Nicka. Koncze, bo do niczego to prowadzi…

 55. Carlos said

  moj ostatni wpis dotyczy p.Boydara. Lapie mnie pan za slowka p. Wanderer

 56. Zerohero said

  W opisywanym kontekście większość Polaków to faktycznie świnie. Polska to kraj z ogromnym poparciem dla Unii Europejskiej: 70%,
  Polska ma najwyższą na świecie rusofobię (większą niż na Ukrainie). Zatroskani polską „patrioci” podchwytują idee rządu światowego jako remedium na Niemca i Ruska. Nie jakiś tam Żyd, mason. To wujek przy stole mówi, że musi być na świecie ktoś kto pilnuje. To koleżanka mówi o Putinie – Hitlerze. To sąsiadka podnieca się Nord Streamem nie wiedząc nic o TTIP.
  Weź przeciętnego Polaka, a gwarantuję, że w kwestii geopolityki, ekonomii, racji stanu itd. będzie mieć kompletnie na…ne we łbie.
  Prywatnie może być szlachetnym człowiekiem!

  I co tu dodać…
  Admin

 57. wanderer said

  re.55 Carlos,

  Pan Wanderer nie lapie nikogo za slowka tylko czyta posty i widzi jak stoi czarno na bialym, ze Polacy to debile, dlatego pisze swoj grzeczny post 45:

  Panie Carlos, powtorze jeszcze raz, nie wolno brac Polakow pod jeden mianownik. To niedopuszczalne. Tym wyrzadza sie krzywde i obraza poczciwych Polakow. Niedopuszczalne sa epitety pod adresem wszystkich Polakow, a jesli tego sie we wlasiwy sposob nie zaakcentuje to tak to wyglada.

  Czy teraz Pan Carlos widzi sens tego co napisal p.Wanderer?

 58. NICK said

  Carlos…. .(54).
  Cham ci pisze.
  Durnyś jest.

  A.
  Na pewno.
  Nie.
  Polak.
  Weg.
  Nazywam się Champolski. O imieniu NICK.

 59. Carlos said

  pseudointelektualne dzielenie wlosa na czworo-bawcie sie dalej

 60. Boydar said

  Ciekawy aspekt Pan Zerohero poruszył (56), ciekawy przynajmniej dla mnie. Zgadzam się bowiem ze zdaniem – „… prywatnie może być szlachetnym człowiekiem …”. I tak jest faktycznie, może być szlachetnym, ale niestety może być też naiwnym. Taka mieszanka jest przerażająca. Bo wierząc że Putin zjada na śniadanie od dwóch do pięciu małych czeczeńskich dzieci gotowanych na parze (tak podają media, a jeśli nawet inne podają co innego, to jest to słowo przeciw słowu), w swej szlachetności uważa co powinien uważać.

  Nie na czym innym jak właśnie na naiwności Słowian, żydzi zdobyli Polskę. Nie wiem, co można z tym zrobić. Wygląda na to, że tylko się modlić; Pan Bóg musi wiedzieć, jak rozwiązać ten problem.

  Różnica między naiwnością a kretynizmem jest b. cienka, o czym przypominam.
  Admin

 61. Isia said

  … (38) Panie Carlos …

  … pisząc o spadku sprzedaży tego piśmidła, stwierdziłam jedynie fakt, bez jakichkolwiek emocji z tym związanych … Polakom ledwo starcza na przeżycie … o kupnie jakiejkolwiek gazety, tym bardziej żydowskiej, raczej nie ma mowy … jak Pan pisze, jest Pan z pochodzenia Polakiem, bardziej świadomym otaczającej nas politycznej rzeczywistości niż (z powodu choćby ogłupiającej indoktrynacji) wielu naszych współrodaków, więc proszę się nie zniechęcać … przykładem jest nasz Pan Gospodarz … i uświadamiać innych ludzi, w miarę swoich sił i możliwości … pozdrawiam Pana i życzę wszystkiego dobrego …

 62. Carlos said

  Dzieki Panie Zerohero…

 63. wanderer said

  To nie jest zadne pseudointelektualne dzielenie wlosa na czworo panie Carlos tylko delikatne zwrocenie uwagi, bo w realnym swiecie za „Polacy to debile” dostalbys pan ode mnie w pysk na oslep a i tak to bylby dla pana honor. Zreszta nie sadze zeby pan pojal w czym rzecz, wiec takie to pseudointelektualne dzielenie wlosa na czworo, panie Carlos.

 64. wanderer said

  „Nie na czym innym jak właśnie na naiwności Słowian, żydzi zdobyli Polskę”
  – swiete slowa, Panie Boydar, swiete slowa.. Tak wlasnie jest. Dlatego nie powinnismy sobie juz i tak doswiadczanym przez los skakac do oczu tyko tym co ten fakt wykorzystuja.

 65. revers said

  Knesejm przyjal ustawe ze kresowian bedzie sie uciszac, byc moze jak Piskorskiego, lub w dolach jak w Donbasie.
  http://prawy.pl/39444-sejm-przyjal-polsko-ukrainska-deklaracje-pamieci-i-solidarnosci-a-w-niej-deklaracje-uciszenia-srodowisk-kresowych/

  Za Kukiza chce Knesejm przepraszac, i co jeszcze?

 66. Henry said

  Poziom polityczny dużej części Polaków niestety jest taki, jak Pan Carlos
  opisuje i odnosi się to nie tylko do tematu Putina, ale do wiele innych faktów historycznych,
  które zaledwie kilka czy kilkanaście lat temu zaszły na świecie.

  Rozmawiałem z wieloma Polakami na następujące tematy:
  -udział polskich żołnierzy w agresji na Irak, udział w Afganistanie,
  – wojna w Gruzji (kto i dlaczego rozpoczął, rola Rosji),
  – Libia, Syria i przyczyny tych wojen i konfliktów i na wiele innych tematów.

  Wniosek wyciągnąłem jeden:
  w większości Polacy słuchają i czytają tylko polskie media i nie wiedza co mówią i publikują inni na ten sam temat.
  Poziom polityczny społeczeństwa jest bardzo słaby zwłaszcza młodego pokolenia.

  Hańba – polscy żołnierze biorą udział „w inicjatywie koordynowanej przez USA, w ramach której wysłano
  do Donbasu polskie siły specjalne, poprzez szkolenie Sił Zbrojnych Ukrainy i przekazywanie sprzętu wojskowego”.
  Według MON absolutnie nie jest to „wzmacnianie sił państwa albo państw sojuszniczych”.

  Ja czytam z zainteresowaniem komentarze pana Carlosa, gdyż są szczere, konkretne, prawdziwe
  i można się czegoś uczyć.Pamiętam jak Pan Carlos kiedyś napisał, ze z Polakami zagranica zadać
  się to 18 lat problemów. Bodajże to było z Chicago.

  Pozdrawiam wszystkich zarówno tych, co się kłócą, jak i tych, co
  szukają prawdy i starają się rozwiązać problemy na drodze dyplomacji.

 67. Carlos said

  nie powinni sobie skakac i chcesz mnie w pysk walic debilu?

 68. Carlos said

  spotkajmy sie juchu we Wrocku i zobaczymy kto kogo walnie

 69. Carlos said

  na Placu Solnym,pod siedziba Wyborczej,zeby zydki widzieli ,jak sie dwoch Polakow nap…..a-debilu j……y

 70. szer. rez. said

  Temat inny, dyskusja o czym innym!!!
  Moze koszarowa stylistyka j.polskiego przywroci podany temat?

  Do xyja wafla!
  To co z tymi komandosami w Donbasie?

 71. Carlos said

  wanderer-jestes najlepszym przykladem,ze mialem racje

 72. Carlos said

  a komandosi w Donbasie to tez zydki ? czy kochani Polacy?

 73. wanderer said

  Czy nie wystarczajaco duzo osob tu obraziles, Carlos?
  Czy nie wystarczajaco jasno sie wyrazilem gdzie twoje miejsce?
  Juz ci wyraznie powiedzialem ze za Polakow debili dostalbys ode mnie w pysk a i tak bylby to dla ciebie honor, bo za ta obelge zaslugujesz na gorsze potraktowanie ze splunieciem ci w pysk wlacznie. I ty sie Polakiem smiesz nazywac na rowni ze mna i mnie na pojedynek wyzywasz, maluczki?
  🙂
  Aha, jeszcze jedno, tykac od debili i juchow to ty se mozesz w swoim otoczeniu skolko ugodno,bo ja z toba swin nie pasalem, ty wielce „wyedukowany” czlowieczku z kompleksem polskosci.

  Dobranoc 🙂

 74. wanderer said

  re Szer. Rez.

  Tak, rzeczywiscie troche odeszlismy od tematu. Pan wybaczy rozbrykanie, ale trzeba czasami niektorym wytlumaczyc ze plucie na Polakow i nazywanie ich debilami swiadczy o „polskosci” samego piszacego. A kto jak nie my mamy obowiazek to robic?

 75. Carlos said

  oblecial cie strach juchu?

 76. Carlos said

  Panie SAP nie musze udawac,bo w/g pana sugestii mam tzw. korzenie,tylko nie musze udawac, bo mam swoje lata i nie zalezy mi…

 77. lala said

  No wlasnie!

  Nigdy w Polsce nie bedzie lepiej bo Polak – Polakowi nie ma prawa powiedziec prawdy. Polak musi byc politically correct wobec kazdego blazna, ktory uwaza, ze Polak jest po to, zeby glosowac na kolejnego zyda albo meza zydowki, bo Polakow nie stac na polski rzad.

  A prawda jest taka, ze zdecydowanie lepszymi Slowianami sa Czesi, Rosjanie, Serbowie.
  Jesli ktos tego nie rozumie i nie potrafi przyjac do wiadomosci, ze popelniamy raz po raz te same bledy najmujac sie jako zle platni najemnicy Jankesom, Angolom, zydom a teraz nawet zabojadom, Belgom i innej holocie – to ja przepraszam: nie doroslismy do wlasnej panstwowosci, bo ciagle powtarzane nasze wlasne bledy bedziemy zwalac na innych.
  Zydow jest wszedzie pelno ale tylko w Polsce im sie tak dobrze powodzi.
  Zydzi nam zamkneli Ossolineum. Nikt nie pisnal. Zydzi zamkneli stocznie. Nikt nie pisnal.
  ZADEN Polak co tu wypisuje glupoty nie mial odwagi wystrzelac po pysku Simona Peresa (Perskiego) jak otwarcie na UJ zabronil uczyc historii. I mnie podejrzewaja o zydostwo!! Bo widac w dyskusji, jak brak argumentow, to jest to jedyny argument!!
  Napisz blaznie jeden z drugim, ze nie mam racji: ze to Czesi i Rosjanie poszli niszczyc Jugoslawie, ze to Czesi zaproponowali powstanie panstwa Kosowo, ze To Serbowie polecieli na Majdan i walcza w Donbasie przeciwko obywatelom ukrainskim, ktorzy NIE poparli zamachu stanu!
  Czy to zydostwo nakazuje przypominac o obowiazkch Polaka? Czy to naprawde takie przestepstwo?
  Czy my jestesmy glupsi od Czechow i Serbow i Rosjan?
  Jesli tak – to miejmy odwage sie przyznac a nie chlastac nadmuchana megalomania.
  Polak to tez czlowiek. Tyle, ze ma wiecej slabosci politycznej niz wszyscy sasiedzi dookola.

 78. wanderer said

  Do tej pory nie uzywalem epitetow bo nie przystoi schodzic tak nisko jak carlos, ale skoro Carlos moze…
  Masz szczescie ze nie mieszkam w Polsce ty rzucajaca potwarz na Polakow antypolska gnido Carlos, ale mam nadzieje, ze ktorys z Polakow znajdzie cie w tej wroclawskiej taksowce i podziekuje za „Polakow debili” ty antypolska mendo, ty masz korzenie jak sam sie przyznales, choc i bez twojego samookreslenia bylo to widoczne z twojej wypowiedzi i Polakach, ale do polskich korzeni to ci daleko szmendaku bo nie wiesz co to honor i co to stac na strazy polskiej czci.
  Mnie strach nie oblatuje, jest mi obcy, wiec skoro mnie zapraszasz nie wypada odmawiac.. tylko potem nie miaucz ze nie masz czasu na goscine.

  ——
  Panie Wanderer, to nie Carlos przekracza granice, ale Pan!
  Admin

 79. Isia said

  Pani Lalu …

  … jeśli wolno zapytać … czy jest Pani Polką i gdzie Pani mieszka, w Polsce czy na obczyźnie ? … przepraszam, ale pisze Pani, jak osoba kompletnie niezorientowana w naszej, polskiej, rzeczywistości politycznej, świadczą o tym przykłady, jakie Pani podaje … pierwszy z brzegu … na UJ (i nie tylko) rządzą żydzi … to kto miał protestować ?… a spotkanie to, z pewnością, było zamknięte a publiczność wyselekcjonowana … Polacy, którzy mieli odwagę protestować (p. Bartoszcze, dr Ratajczak etc.), od dawna „gryzą” ziemię … po Polsce hula piątkowy „samobójca” … i … 40 tysięcy pracowników Mossadu … to tak na początek … o wszechobecnej indoktrynacji narodu polskiego (manipulacji, fałszowaniu historii etc.) już pisałam … więc proszę nie obrażać Polaków … krótko mówiąc … popisała się Pani ignorancją … co najmniej …

 80. wanderer said

  „Polak to tez czlowiek”

  Oh.., cieszy mnie ze dostapilismy u Lali takiego zaszczytu… Jestem niezmiernie tym faktem wzruszony…

  Czy Lala ma wiecej takich uczesanych przemyslen?

 81. Holmes said

  Do Lali i innych: jak już mówimy prawdę, to do bólu.
  To właśnie „prawdziwym Słowianom”, czyli Rosjanom zawdzięczamy tępienie polskiej kultury i elit intelektualnych w XIX w – za byle co Sybir. Zostawmy na boku Katyń itd.
  Mało kto wie, że na przełomie XIX i XX w. na Lubelszczyźnie istniały dwa uniwersytety jidisz – w Lublinie i w Parczewie. Do tego drukarnie Talmudu. Codziennie kursowały furmanki w obie strony, aby studenci mogli na czas dojechać na wykłady. To właśnie tam, studiując tamud i inne mądrości, wykuwały się elity przyszłych rewolucjonistów, KGBistów i kadry dla niedoszłej Judeopolonii. W tym czasie Polacy, dzięki uprzejmości braci Słowian wschodnich, nie mieli nawet szkolnictwa na poziomie podstawowym po polsku. A Uniwersytet Warszawski był najbardziej zrusyfikowany w całym cesarstwie rosyjskim. Czy dziś jakiś Rosjanin, ba choćby rusofil, ma odwagę powiedzieć: sami wyhodowaliśmy tego potwora?

  ——
  Gówno prawda.
  To właśnie w „zaborze” rosyjskim rozkwitała polska kultura, literatura, muzyka, nauka.
  Gdzie tworzył Sienkiewicz czy Orzeszkowa? Gdzie Prus czy Świętochowski?
  Durniów tu szukasz?
  Admin

 82. wanderer said

  Pani Isiu to strata czasu, Lala czy Carlos to osoby tak wydymane przez system unych i z tak zrytym beretem ze nie ma sensu im tlumaczyc ze zly to ptak co wlasne gniazdo kala. Oni sa typowym najwyzszej jakosci produktem zydowskiej kontroli gojow, beda nazywali Polakow debilami i swiniami, swoj zal i rozgoryczenie polska rzeczywistoscia beda wyladowywali na Boga ducha winnych Polakach, beda gryzli jak bestie swoich, bo nie stac ich na chwile refleksji kto wrog a kto swoj, ze to trzeba gryzc tych co Polakow na Polakow napuszczaja a trzymac sie razem z Polakami a jesli potrzeba uswiadamiac ich i walczyc o polski interes i honor jesli sie do polskiego grona pretenduje. Nie. Oni sa jeszcze przekonani o tym ze slusznie robia ublizajac Polakom, bo pewnie mysla ze sa ponad nimi glupszymi, madrzejsi bo odkryli wiedze dlaczego tak sie dzieje. I jak z takimi ludzmi budowac Polske? Nie da sie, co drzewiej przy okazji jakiegos innego tematu zauwazyl Gajowy.

 83. RKM said

  Singer, Kalkstein, Duda, Szydło i reszta polskojęzycznych chazarów pod sąd wojskowy za zdradę Polski i Polaków!!!

 84. Carlos said

  ad Holmes- Niech Pan przeczyta Bobrzynskiego DZIEJE NARODU to pogadamy.Dzieki pani Lalo za wsparcie. Dodam tylko od siebie, ze pracujac w Chicago razem ze Slowakiem ,ktory znal historie Polski lepiej niz niejeden „chicagowski patriota” zapytal mnie ktoregos dnia przy malej wodeczce: Zbyszek, wytlumacz mi, jak TAKI NAROD Z TAKA HISTORIA (KROLOWIE,KOPERNIK,C.SKLODOWSKA,CHOPIN, I WRESZCIE JP2 ,mogl tak nisko upasc i byc teraz niewolnikiem we wlasnym kraju? Slowacja rozumiem ,maly kraiczek,ale WY ? I co mu mialem odpowiedziec? Ci wielcy patrioci oburzeni,ze zapomnialem przy zdaniu: „wszyscy Polacy”dodac slowo ” Prawie ” chca mnie opluc, spoliczkowac lub nauczyc grzecznego klikania. Bawcie sie dalej w te niuanse,az wam ta Polska zwali sie na te puste lby; zraniona ,rozebrana,zniszczona przez tych, ktorych boicie sie ruszyc-ale do Polakow majacych inne niz wy zdanie-odwagi wam nie brakuje. Rece opadaja…

 85. RKM said

  Ad. 3.

  Nie Polacy, tylko wszelkiej maści polskojęzyczne qoorwy i świnie, które podszywają się pod Polaków – przede wszystkim polskojęzyczni chazarowie i frankiści – żydowscy sekciarze, którzy przefarbowali się na Polaków i jako przechrzty niszczą i rozsadzają Polskę od środka. Tak już od XVII końca wieku.

  Proszę więc trzymać poziom i fason! I uzupełnić wiedzę na temat frankistów i chazarów oraz różnych antypolskich ruchawek które wywołali w Polsce od tego czasu!

 86. Wełna said

  Panie Holmes,

  „To właśnie „prawdziwym Słowianom”, czyli Rosjanom zawdzięczamy tępienie polskiej kultury i elit intelektualnych w XIX w …” – czy przed napisaniem tych mądrości nie wypadałoby się poduczyć.
  Tak na początek edukacji zapytam – w jakim okresie historii, w Polsce było najwięcej pisarzy, poetów, malarzy, ludzi nauki liczących się w świecie?

 87. Wełna said

  Pani Isiu,

  A co Pani zrobiła np.w przypadku Pana Piskorskiego – Też Pani mossad zabronił?

 88. Marucha said

  Drodzy gajówkowicze,

  Skończcie już z tą nagonką na Carlosa i Lalę.
  Można im zarzucić brak umiarkowania w stawianiu zarzutów Polakom.
  Ale odsądzanie od polskości? Obelgi? Czyście się szaleju najedli?

  Powiedzcie szczerze: czy jest tu ktoś, kto z czystym sumieniem i wewnętrznym przekonaniem, może nazwać Polaków mądrym narodem? Słucham?

  Nawet ewidentnie kłamliwe wpisy niejakiego Holmesa nie budzą takiego oburzenia…

 89. Boydar said

  „… Nawet ewidentnie kłamliwe wpisy niejakiego Holmesa nie budzą takiego oburzenia ” – Pan Gajowy (88)

  A to wcale dziwne nie jest. Herr Holmesa nikt raczej nie podejrzewa o związek z Polską i Polakami. Czego w przypadku Pani Lali czy Pana Carlosa wykluczyć nie można. To jest jak Michnikiem; co by nie zrobił, to zdradzić nie może.

 90. re1truth2 said

  Re 12 i wszyscy
  [Pani Isiu ,p.Lola ma racje. Polacy to debile ,ktorzy nagminnie czytaja Wybiorcza i wydaje im sie ze sa intelektualistami.]

  Przeglądam się całej dyskusji i też mnie to zdenerwowało z początku. Ale chyba napisał prawdę Carlos o miejscu gdzie żyje, pracuje i obserwuje.

  To g-wno miałem w ręku około 17 lat temu, tylko dlatego że było służbowe między innymi pozycjami…

  Jest takie powiedzenie wszystkie cepy ze wsi wyjechały do….
  I jak wrócą na wieś mieszkać po latach z miasta, to dalej patrzą jak sroka w gnat najpierw w teleogłupiacz, a następnie utwierdzają się papierem. Miałem przykład wczoraj…

 91. RKM said

  Naród polski został całkowicie zneutralizowany przez żydowską sektę frankistów, ale wszystkich Polaków wyniszczyć się nie udało. Póki jeszcze żyją, będzie trwało zbrodnicze dzieło Jakuba Franka, a proces niszczenia będzie kontynuowany. Stracony ma zostać nie tylko naród polski, ale w większość Słowian i Szwedzi – to trwająca od setek lat zemsta za unicestwienie żydowskiego państwa w Europie – średniowiecznej Chazarii.

 92. re1truth2 said

  Przepraszam za uogólnienie…

 93. Isia said

  … (87) Panie Wełna …

  … przepraszam … Pan ze mnie kpi czy o drogę pyta ? … proszę przedstawić swoją opinię (jeśli jest odmienna od mojej), … zapoznam się z nią z zainteresowaniem … niech to będzie merytoryczna rozmowa … proszę mnie nie prowokować …

 94. Carlos said

  http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/prawda-o-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-3.html Pan se poczyta p.Holmes

 95. wanderer said

  re 78,
  „Panie Wanderer, to nie Carlos przekracza granice, ale Pan!
  Admin”

  Przepraszam Panie Gajowy, ponioslo mnie. Ale ja go od juchow j.. nych nie pierwszy zwyzywalem, na co sobie nie pozwole.

  re 88
  „Można im zarzucić brak umiarkowania w stawianiu zarzutów Polakom”

  – a coz ja innego staralem sie delikatnie wytlumaczyc od mojego wpisu 45? Nie docieralo.

 96. Wełna said

  Pani Isiu,

  tu nie o opinię chodzi, a o działanie. Stawia Pani zarzuty wobec p. Lali zupełnie
  niedorzeczne.

  „…a spotkanie to, z pewnością, było zamknięte…” – to Pani wie, czy fantazjuje, jeśli nawet tak było, to co stało na przeszkodzie nagłaśniać takie wrogie, wobec Polaków działania, później?

  „Polacy, którzy mieli odwagę protestować (p. Bartoszcze, dr Ratajczak etc.) od dawna „gryzą” ziemię” – to schowajmy się pod miotłę, i cieszmy się mądrością rodaków – to Pani propozycja?

  ” …o wszechobecnej indoktrynacji narodu polskiego…” – gdyby naród był mądry, to nie pozwoliłby się indoktrynować – więc wychodzi, że mają rację. (Pani Lala i Pan Carlos)

 97. wanderer said

  Panie Gajowy mialem juz nie podejmowac wiecej tematu bo widze ze to jak walenie w beben, ale powiem w tym temacie jeszcze raz.
  Polacy nie sa wcale madrzejsi ani glupsi od innych narodow. Ani Niemcy, ani Angole czy inne narody nie sa od Polakow w swej masie madrzejsi. Wszystko to zalezy jak bardzo dany narod jest pod okupacja i jakie sa wbec niego plany okupantow, a takze od paru innych czynnikow miedzy innymi od tego jak dlugo i jak bardzo dany narod byl tlamszony.
  Czy Pan mysli ze ja nie wiem, ze niektorzy to glupcy? Czy Pan mysli ze Pan Nick albo inni ktorzy tutaj staneli w obronie imienia Polakow nie wiedza jak sprawy wygladaja? Wiedza. Ja tez wiem i doskonale zdaje sobie sprawe. Ale to ciagle gadanie o tym ze Polacy sa durnie tego faktu nie zmieni, chocby tylko w imie mowienia prawdy, malo tego, w pewnym momencie staje sie to niesmaczne. Jak dlugo jeszcze mozna pluc na Polakow i drwic z ich dobrego imienia? Czy Pan mysli, ze taki Angol, Nieniec, Czech czy Rosjanin pozwolilby sobie tak dlugo pluc na swoj narod? Tak samo ..uj by go trafial gdyby ciagle o tym slyszal a jakiekolwiek delikatne proby wytlumaczenia sytuacji nie tylko ze spelzalyby na niczym ale rowniez eskalowalyby konflikt.
  Jestem juz „przyzwyczajony” (co nie znaczy ze obojetny) do plucia na Polakow przez chamow z innych nacji, ale przez osoby ktore mienia sie byc Polakami nie miesci mi sie w glowie! Nie kopie sie lezacego, zwlaszcza ze swojej rodziny. Co to da? Jaka to satysfakcje komu sprawia? A w takiej wlasnie sytuacji znajduje sie nasz Narod po dziesiatkach, setkach lat oglupiania, bicia pretem po lbach, okradania i trzymania w nedzy, tak wlasnie wyglada.
  Zly to ptak co wlasne gniazdo kala.
  Jesli sa glupcy w narodzie to trzeba ich edukowac. I taka funkcje Pana Gajowka spelnia. Ciagle mowienie o tym ze Polacy to durnie niczego nie zmieni ani ich nie wyedukuje.
  Pomimo ze wszyscy wiemy jak sprawy sie maja w tym temacie ze nie jest rozowo powinnismy tak jak inne narody stac za soba murem. Z rozchwianych patykow plotu nie zbudujesz. I nie naduzywac tego przykrego faktu nawet w imie „gloszenia prawdy”, bo tak jak powiedzialem, ani jeden narod nie jest od nas ani na wlos madrzejszy, a jesli nawet taki sie znajdzie to tylko dlatego ze nie pozwala pluc wrogom na siebie nie mowiac juz o swoich ziomkach – jak co poniektorzy tutaj probowali swych sil „w imie prawdy”.
  Mam nadzieje, ze wyrazi Pan wole zrozumienia i pochyli sie nad tym co napisalem.
  Z wyrazami szacunku.

 98. Boydar said

  Popełnia Pan tylko jeden błąd w swoim rozumowaniu, Panie Wanderer. Ojciec ma prawo spuścić synowi wpierdol.
  Są nawet tacy którzy uważają, że czasem nawet i obowiązek.Pozostaje więc tylko do stwierdzenia kto jest Ojcem a kto tylko hydraulikiem. Bo hydraulik jednak nie ma, a próbuje.

 99. Isia said

  … (97) Panie Wanderer …

  … w pełni zgadzam się z Pana wypowiedzią … bardzo celnie ujął Pan omawianą sprawę … myślę, że Pan Gajowy także podzieli pańską opinię … bardzo Panu dziękuję za ten wpis … pozdrawiam Pana serdecznie i życzę wszystkiego dobrego … 🙂 …

 100. Isia said

  … (96) Panie Wełna …

  … Pan chyba w Polsce nie mieszka … bo nie zadawałby Pan takich, oględnie mówiąc, nieprzemyślanych pytań … Pani Lala i Pan gromko nawołujecie innych (Polaków) do działania … a co osobiście zrobiła Pani Lala albo Pan, Panie Wełna ? … Polacy (etniczni), przede wszystkim, walczą obecnie o biologiczne przetrwanie, o zachowanie tożsamości narodowej … a żydzi szykują nam już kolejną, trzecią wojnę światową … wciągają w konflikt na tzw. Ukrainie … w konsekwencji może to skończyć się dla nas tragicznie … w tej sytuacji politycznej, wykreowanej za sprawą rządzących żydów, Polacy muszą zachowywać się roztropnie, mądrze … i nie dać się sprowokować swoim wrogom …

 101. Carlos said

  ot i zmarnowane studia

 102. NICK said

  Jestem świnia i debil. Aaa i Polak jeszcze.
  Pasuje?
  Lala i Carlos?
  Dość.

  P. Wanderer nic i niczego nie przekroczył, Gospodarzu.
  Odpowiedział językiem stosownym; do adwersarza.

 103. wanderer said

  re 98.
  Ma Pan racje, Boydar,
  Tylko co jesli Ojciec synka nie wychowal?

 104. wanderer said

  re. 99
  Ja rowniez zycze wszystkiego dobrego i klaniam sie Pani Isiu.

 105. Wełna said

  Pani Isiu,

  Przeskakuje Pani z tematu na temat… nie będę za Panią ganiał. 🙂 Pozdrawiam.

 106. Isia said

  … (105) Panie Wełna …

  … temat jest, w gruncie rzeczy, ciągle ten sam … więc nie trzeba ganiać 🙂 również Pana pozdrawiam …

 107. Tadeusz Rutkowski said

  A ja myslalem,ze panowie na Marusze sa na tyle kulturalni,ze nie używają wulgaryzmów,troche sie zawiodłem,ale rozumiem.Osobiscie preferuje merytoryczne polityczne dyskusje,bo mozna z nich sie wiele dowiedzieć.Jestem fanem Zbigniewa Stonogi,on tez kiedyś walnął,cos na temat Polaków,czy słusznie trudno powiedziec?Pana Carlosa rozumiem,bo sam często mam podobne uczucia i przychodzi pytanie czy warto sie tym wszystkim denerwować?Dzis wypowiedziałem swoje zdanie na tym profilu na temat kibiców Legii i od razu mnie pan Henry uziemił,ze probuje tu poróżniać Polaków.Co prawda ja wczesniej zapytałem ,co on tu robi na Marusze?Suma sumarum nawołuje do zgody i pozdrawiam Wszystkich.

 108. Carlos said

  Czysta demagogia wychodzi z moich oponentow. Nie chca odpuscic… trzeba chyba po chrzescijansku,zwyczajnie odpuscic.

 109. Zerohero said

  Zupełnie inaczej wygląda nazwanie Polaków „debilami”
  – na forum międzynarodowym (obgadywanie na zewnątrz)
  – na forum ogólnokrajowym (na którym przebywają chwiejne masy)
  – między sobą – powiedzmy że w definicję „między sobą” wlicza się Gajówka.

  Muszę wyjaśniać, że to zupełnie inne sytuacje?
  Poza tym kontekst wypowiedzi był jasny.
  Niestety w takich przypadkach zawsze się znajdzie jakiś oburzony, który „debila” weźmie do siebie i rozpocznie bezpardonową pyskówkę.
  100 komentarzy pod WAŻNYM tematem i 99% dotyczy NUDNEJ i NIEWAŻNEJ kwestii użytego przez rozgoryczoną osobę sformułowania. Jeśli ktoś jest delikatny, to mógł zwrócić uwagę, ale nie – tutaj zaraz wystrzelono z najgrubszej rury, a wątek zamienił się w pyskówkę.

  Ludzie umiaru trochę. Nie pozujcie na takich Rycerzy Narodu, bo to zaczyna być śmieszne jak polska bieda tropiąca youtubowego prowokatora o ksywie Testoviron.

  W TEMACIE
  Osobnik podpisujący się w komentarzach Piotr34 pisał kilka dni temu, że info o polskich żołnierzach pisze „skretyniała propaganda rosyjska”.
  Minęło kilka dni i polski MON info potwierdza. I kto wyszedł na kretyna?

 110. revers said

  Prosze nie obrazac mojej swinki morskiej, bo juz nie jeden zachodni debil z urzedu z wysokim dyplomem byl wystraszony dzwiekami wydajacymi prez swinke morska, tj. bomby zegarowej.

  A tak zachowuja sie natofile, w kregach pedofilskich – co juz dotyczy MON-u i pedofilskich komandosow.

  http://tapnewswire.com/2016/10/natos-military-command-is-a-paedophile-ring/

 111. wanderer said

  re 109,
  „Jeśli ktoś jest delikatny, to mógł zwrócić uwagę, ale nie – tutaj zaraz wystrzelono z najgrubszej rury, a wątek zamienił się w pyskówkę.”

  Panie Zerohero, przesledzil Pan dokladnie caly watek od poczatku? Z grubej rury? A co ja pisalem w poscie 45 albo w kolejnych? Albo moi wspolrozmowcy?

 112. wanderer said

  re 109,
  Jeszcze raz wroce do tematu

  „Zupełnie inaczej wygląda nazwanie Polaków „debilami”
  – na forum międzynarodowym (obgadywanie na zewnątrz)
  – na forum ogólnokrajowym (na którym przebywają chwiejne masy)
  – między sobą – powiedzmy że w definicję „między sobą” wlicza się Gajówka.”

  Pan uwaza, ze to jest miedzy soba w zamknietym pokoju?
  Panie Zerohero….
  To jest forum miedzynarodowe, kazdy z kazdego kranca swiata ma do niego wglad i znajac jezyk polski wie o czym piszemy i jakie mamy nastawienia. A Pan tu mowisz ze tu nie ma sprawy bo gadamy miedzy soba?Panie Zerohero…

 113. wanderer said

  re 108
  To nie jest zadna demagogia, panie Carlos. To jest istota sprawy.
  Ale jak pan istote sprawy zamiata po stol nazywajac demagogia to nie mamy o czym rozmawiac.
  CBDU.

 114. Carlos said

  ad 88 Marucha:” Czy jest ktos,kto z czystym sumieniem i wewnetrznym przekonaniem,moze nazwac Polakow madrym narodem? Slucham?” Czemu nikt nie pokusil sie odpowiedziec Marusze? Paluszki sie trzesa? Cz…….puchu marny …

 115. NICK said

  Zerohero. (109).
  „Zupełnie inaczej wygląda nazwanie Polaków „debilami”
  – na forum międzynarodowym (obgadywanie na zewnątrz)
  – na forum ogólnokrajowym (na którym przebywają chwiejne masy)
  – między sobą – powiedzmy że w definicję „między sobą” wlicza się Gajówka.”

  Pan się myli. Zdecydowanie. Choćby dlatego, że:
  Gajówka jest forum międzynarodowym. Poczytnym. Tu nie może być miejsca dla tłamszenia Polaków i spraw polskich.
  Nieprawdaż?

  Nie może być, że, jeden z drugim nazywa Nas ‚świniami i debilami’.

  A, Pan?

 116. Henry said

  Ad:107 Tadeusz Rutkowski
  Szanowny Pan Rutkowski napisał następująco:
  „Pana opinia w tej konkretnej sprawie odnośnie do kibiców Legii mi wybitnie nie leży.Z tego, co oglądałem w internecie ich zachowanie na stadionach jest bardzo patriotyczne i przypuszczam,że za tą postawę patriotyczna są tak karani.”

  Pragnę Pana poinformować, że opinie i kary za zachowanie się kibiców Legi podczas meczu
  z Realem M.na stadionie Legi w Warszawie podjęła FIFA, a nie ja.

  Jeśli Pan przeczytał moje komentarze wszystkie i dokładnie to przejawia się tam troska, wiara w przyszłość
  i jednocześnie pisze dokładnie o tym, co zarząd Legi powinien zrobić, aby ta sytuacje z agresywnymi
  kibicami poprawić na przyszłość i to dotyczy wszystkich kibiców piłki nożnej na terenie całej Polski i większości klubów.
  Innej drogi nie ma. Moje komentarze oparłem na argumentach.

  Dziwne,że inni nie przytaczają żadnych argumentów na temat poprawy zachowania się kibiców piłki nożnej,
  tylko mnie krytykują nie podając żadnych innych rozwiązań i argumentow.

  „Hańba, że pod przykrywka fałszywego patriotyzmu i polskości gloryfikuje się chamstwo,
  przemoc i prymitywizm,a zarząd Legi, jeśli nie zmieni planów będzie miał duże problemy i to nie tylko finansowe”.

  Teraz mam dowody na to, że taki jest właśnie cel. Do czego to doprowadzi??
  Może się Pan Rutkowski domyśla?? Nie takie trudne.

  Media mają dużo do zrobienie właśnie w poprawie świadomości „pseudokibiców” piłki nożnej na terenie całej Polski.
  Nie tędy droga. Najpierw fakty, błędy, krytyka i plan poprawy.
  To jest logika każdego postępowania.

  Bardzo wartościowe jest to co Pan Tadeusz Rutkowski napisał:
  „Suma sumarum nawołuje do zgody i pozdrawiam Wszystkich”.
  I tak powinno być.
  Kawa na ławę i argumenty powinny się liczyć, a nie puste pisanie.

  pozdrawiam tez wszystkich

 117. Piszę więc jestem said

  Tak! – Naród Polski jest jednym z najmądrzejszych Narodów świata i mam na to
  1050 dowodów. Wymienię kilka tak z rękawa, bo wiem że mówię do Rodaków Lekko zagubionych w tym chaosie powszechnym.

  Po pierwsze słyniemy na cały świat z tego,
  że dopiero ok. 40 na jednego daje wrogom szansę.

  Dlatego aby nas pokonać złączono wszystkie siły świata pod egidą
  JudeoMasonerii, zgromadzili wszystkie środki finansowe i militarne,
  Dopiero rozbiory i rewolucje, dwie wojny światowe i wreszcie komuna.
  A po odzyskaniu tzw. Niepodległości pełni nadziei i dobrej woli,

  Zostali do reszty okradzeni z majątku narodowego i

  Ze świadomości narodowej, idoktrynacją jekiej nie zna świat.

  Jak to możliwe, że Papieże od zawsze mieli Naród Polski za swego obrońcę.

  Jak to możliwe, że Matka Boża wybrała nas za swoje Królestwo?!

  Jak to możliwe, że nas się Żydzi tak boją, że jedyne co myślą o nas to

  Jak nas unicestwić.

  Jak to możliwe, że tylu wielkich tego świata miało
  największy respekt przed
  Właśnie mądrością Narodu Polskiego, to też jacyś debile?

  Temat moge rozwinąć ale gdzie indziej i wobec zainteresowania,
  Tutaj podam jeszcze, że w tej całej dyskusji tkwi jeden kardynalny błąd,

  Nie widząc że Polacy stali się wielką ofiarą napaści zorganizowanej sił NOS,
  I zamiast potępić zbrodniarzy, znęcacie sie nad zniszczonymi, zdesperowanymi ludźmi, waszymi Rodakami,
  Których już od 1926 roku nieustannie się indoktrynuje w sposób haniebny.

  Porównam to wszystko do tego, jak to możliwe, że
  10tys. super wyksztalconych prałatów i tysiące Biskupów na Watykanie
  Dało się tak oszukać i zdeprawować, że zaparło się własnej wiary.

  A co ma zrobić zwykły Polak, którego programy szkolne uczyniły

  Bezbronnym wobec liberałów i judeojudaszy.

  Po prostu tu nie chodzi o Honor, ale o Prawdę.

  W tym temacie można tu rozpętać wojnę na kilka lat,
  Tylko po co to komu?!

 118. Greg said

  Hitler o Polakach

  W sieci można znaleźć interesującą opinię o Polakach zawartą w „Głosie Wielkopolskim” z 1947 roku. Pochodzi ona z odnalezionego przez Amerykanów tajnego memoriału Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku. Dzisiaj gdy polskość jest dezawuowana na każdym kroku a my, Polacy mamy wyjątkowo niskie mniemanie o samych sobie warto czasami przytoczyć co mają o nas do powiedzenia najbardziej zaciekli wrogowie. Według niedoszłego malarza z Braunau:

  „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

  Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”.

  Link tutaj:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni-2012-04

 119. Tadeusz Rutkowski said

  Ad.116 Panie Henry,nie zgadzam sie z panem,bez argumentów.

 120. Tadeusz Rutkowski said

  Apropo Narodu,taki wywiad mi wpadł w ręce,z matka pana Grzegorza Brauna,mysle ze warto rzucić okiem. .http://www.m.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/549

 121. Henry said

  Ad:119 Rutkowski
  Jak pan napisał popieram yeti. Oto sa Pana i Ad:23 Yeti argumenty. Proszę zobaczyć:

  .https://marucha.wordpress.com/2016/10/19/kibice-legii-hiszpanska-policja-przeprowadzila-prowokacje-oto-dowod/

  „Nam – Polakom, Obywatelom, rządowi, polskim mediom – nie wolno publicznie krytykować
  zachowań Polaków za granicą!
  Bez względu na to, czy szczają do basenów w kurortach, czy piją wódkę na ulicach!”

  Wstyd i hanba – szczanie, picie wódki są Waszymi argumentami.
  Tak naprawdę wnioskuje z Pana argumentów (żadnych) ze Pan nie wie kogo popiera.

  Reprezentowanie flagi narodowej za granica poprzez szczanie, picie i bicie się z policja
  jest hańba i powinno być ścigane w Polsce.

  W ten sposób wykazujecie patriotyzm i polskość zagranica????????
  Hańba, chamstwo -odcinam się od tego.
  Ja pisze krótko, aby wszystko było jasne.

  Ci Polacy co szcza, pija wódkę i bija się na ulicach nie reprezentują patriotyzmu ani polskości, a są świniami i zdrajcami dawnych zaszczytnych i szlachetnych zasad polskich kultury i obyczajów.

  Są też inne metody dorabiania pieniędzy Panie Rutkowski.

 122. lala said

  106
  Isia
  Biedna Isia co sie miota.
  Wydaje sie, ze jak ktos mieszka w Polsce – to od razu zjadl wszystkie ( i wszystkim) rozumy.

  Jezdze aktualnie po swiecie i troche patrze z perspektywy innych panstw.
  Otoz pani Isiu: O tym co powiedzial Perski w Krakowie wiedzieli chyba wszyscy zainteresowani. I bylo o tym w gajowce.
  O tym, ze Duda i inni PiS-owcy brali udzial w obradach Knessetu w Krakowie – tez wszyscy wiedzieli. I bylo o tym nie tylko w gajowce.
  O tym, kim jest zona Dudy – tez wszyscy wiedzieli. I wybrali Dude –
  10 milionow Polakow, ktorzy popierali zyda Walese – radosnie wybrali kolejnego zyda Kwacha – do tego pijusa – taki polski Jelcyn.

  Ja nie pisze na wiatr. Dosc mi sie dostalo od Polakow i w czasach Solidarnosci, ktorzy takich jak ja uwazali za zdrajcow.
  Dosc mi sie dostalo za czasow Miloszewicza. Wyzywano mnie od najgorszych, i kazdy oprocz mnie mial prawo uwazac sie z Polaka. Jak ktos popieral Serbow – to tez byl zydem.
  No wiec wytykano mi zydostwo w 1980- 81 roku, w 2000 roku. No i teraz.
  Polak potrafi.
  Teraz mnie tez wyzywacie od unych, mimo, ze to wstyd, ze strzelcow podhalanskich sie podejrzewa o zydostwo. Ja akurat jestem z Podhala. Zaden strzelec nigdy nie byl zydem.
  W donieckim lotnisku w podziemiach zginal caly polski oddzial bo go opolczency zalali.
  Czy Polacy sie zainteresowali losem tych zolnierzy???? O, nie! Moje pisania byly jak grochem o sciane.

  Pani Isiu
  Z zydami ma pani bardzo duzo wspolnego – a glownie to, ze oni tez z siebie robia stale ofiary i ofermy. (To nie my – to oni)
  Kochana Pani.
  Kto do tej pory kocha Pilsudskiego, Churchilla, Reagana?
  Ilu to Polakow kocha Slowian: Czarnogorcow, Macedonczykow, Bulgarow, Czechow, Slowakow, Rosjan, Serbow, Bosniakow?
  Ktory z wyzej wymienionych Slowian polecial na Majdan.? Pani tez nie sluchala wywiadu z wielka Polka – Gosiewska? To jest wstyd! Spiewy Kukiza na majdanie – to bylo kalanie polskiego gniazda.
  Ja nie zapomne setek polskich kobiet, ktore poprzebieraly dzieci malutkie w wozkach na pomaranczowo zeby w 2008 roku poprzec kolejna rewolucje zyda – Sorosa na Ukrainie. Te kretynki uwazaly sie z Polki, ktore spelnialy patriotyczny obowiazek.
  Ja to pamietam z Polski i w Polsce. Czy mi byc w Polsce czy chwilowo poza krajem- ataki na mnie sa dalej bez sensu – bo denerwuja przypominaniem bledow.
  Uderz w stol – a noga odleci.

  Zachowanie Gosiewskiej, Sikorskiego, Kwasniewskiego nie tylko na Ukrainie, i roznych „zatroskanych” Polakow na majdanie; popieranie napadu na Moskwe, popieranie tarcz rakietowych, witanie okupacyjnych wojsk na polskiej ziemi – obrazaja polskie imie i kalaja gniazdo.
  A nie moje uwagi.
  Polak Sikorski ma troche wiecej na sumieniu.

  A Pepik z Pragi – weteran, nie bal sie sciagnac spodnie i pokazac amerykanskiemu konwojowi co o nich mysli. Polak by narobil w gacie ze strachu, ze jankes sie na niego krzywo popatrzy.

  Ja nie rozumiem, ze powiem, ze trzezwa ocena bledow to kalanie gniazda, i szkalowanie dobrego imienia Polski.!!!! To zwyczajny kaganiec.
  Poczytajcie glupki co o nas pisza inni – nawet w tej glupiej swarliwej Europie!

  Tu gdzie jestem w tej chwili (AZja Pld. Wsch.) w bardzo duzym Biurze podrozy pracownicy juz nie slyszeli o Jugoslawii.
  Wypisz – wymaluj: przypominaja Polakow choc nie wygladem!!
  Ale swoich interesow bronia.

  Czy ci Polacy, ktorzy do tej pory stoja w Kosowie, tluka Afganow w Afganistanie, morduja Syryjczykow i bombarduja Donbas – to wszystko zydzi?
  Zyd nie poleci sam walczyc. Wysyla wiernych slugusow i najemnikow. Serbow nie wysla. Bosniakow tez nie. Ani Czechow.
  Nie mowiac o Rosjanach.
  Polacy nie maja wspolnego frontu narodowego: od Sasa do lasa. Jedni kochaja Ukraincow – inni Merkelowa – jeszcze inni chca, ze Clinton wygrala wybory.
  Kiedy Polacy zadbaja o wspolnyc interes, ze mamy znakomite polozenie geograficzne, ktorego nie potrafimy wykorzystac: vide: Bialorus. To podobno tez Slowianie.
  Nigdy z Bialorusia sie do kupy nie wezmiemy bo Polak – to cos lepszego.
  Nieprawdaz, Pani Isiu ???

 123. guła said

  To pan Szczur w wywiadzie dla polskojęzycznego publikatora stwierdzi iż jemu bardziej odpowiada forma państwowa państwa, aniżeli państwa narodowego. I słuszna jego racja, bo w pierwszym przypadku wszyscy obywatele Polski to Polacy. On też. W przypadku formy narodowej państwa już nie. W drugim przypadku oprócz obywatelstwa figuruje i narodowość. Na ten przykład; pan Szczur obywatel polski, pochodzenia aszkenazyjskiego. Znaczy z Żydów niemieckich.
  Polak to, Polak tamto …pytam się zawsze; a jakiej narodowości jest ten Polak. Nikt nigdy tego pytania nie opublikował, ba, nawet w realu nie otrzymuję na nie odpowiedzi.

 124. hulsz said

  ad.84 A Pan nie bal sie ruszyc tych co rozbieraja Polske??

 125. hulsz said

  ad.91 Gowno prawda.A co dzisiaj zostalo z Francji z Niemiec.?Europejski smietnik.

 126. NICK said

  Zresztą qrva.
  Z kim rozmawiam?
  Bo jeżeli z Polakami (powiedzmy) to upadłymi na swój ryj.
  Lalowaty i sCARLOSwaciały.

 127. re1truth2 said

  uzupełnienie do mojego 90.
  [to dalej patrzą jak sroka w gnat najpierw w teleogłupiacz, a następnie utwierdzają się papierem. Miałem przykład wczoraj…] – chodziło o czwartek.

  A w piątek potwierdziło się po raz drugi, znajomy z dawnej pracy przyjechał do mnie, abym zawiózł go do pszczelarza po dobry miód.
  Wsiadam do samochodu, a na siedzeniu plik gazet i oczywiście zawinięty w gowno wyborcze. Pytam się, ty Mieciu [z miasta] nadal to czytasz?
  Odpowiedział tak, bo bardzo dobrze przedstawiają tematy…
  Panie Carlos ma pan rację co do większości faktów.

 128. Greg said

  #Re1truth2.
  Znajomy? Ja mam w rodzinie debili!!!

 129. lala said

  125
  Nick

  Biedactwo. Koniecznie chcial cos napisac. Najlepiej wyszlo mu przeklenstwo.

  Ja polecam wszystkim Polakom – hipokrytom, zeby sie przygladneli jak rozmawiaja publicznie ze soba Rosjanie. Na przyklad w programie Solowieja.
  Tylko przez analizowanie problemow i bledow przeszlosci mozna znalezc wspolny jezyk.
  Przez wyzywanie tych „niepoprawnych politycznie” mozna zajechac tak daleko jak Ameryka. A moze jeszcze dalej.
  Zdaje sie, ze tylko Stonoga ma prawo bo wyzywa wprost i okrutnie. Taki to ma szacun. Nikt go od zydow nie zwyzywa. Bo Stonoga przestal rozmawiac z farbowanymi liskami, ktorzy udaja, ze bronia polskosci, bo Polski juz nie ma kto bronic.

  Moze Nick zagladnie do slownika i postudiuje znaczenie „racji stanu” a przestanie atakowac ad personam.
  Pokaz argument na ratowanie Polski a przestan lukrowac wyswiechtane hasla.
  I nie obrazaj znow (jak kiedys) „lalowatych” bo nikt sie ciebie za nick nie czepia. Jeden to nawet tutaj byl, co „rozszyfrowywal” nicki.
  Pozdrawiam
  Lala ( z Banatu)

 130. Isia said

  … (121) Pani Lalu …

  … proszę sobie nie przypisywać, niczym nie uzasadnionego, prawa do używania wobec mnie podobnych słów i protekcjonalnego tonu (nie wspominając już o formie per ty) … równie dobrze (na podstawie Pani wpisów) i ja mogłabym użyć wobec Pani słów … biedna Lala, co się miota po świecie i … chyba niewiele z niego rozumie … i to jest dopiero godne pożałowania …

  … Pani Lalu … proszę dogłębniej zapoznać się z historią Polski (i nie tylko), na co zwrócił Pani uwagę także Pan RKM … Pan Gajowy i Gajówka służą pomocą, z której wszyscy, ja również, korzystamy, z wdzięcznością …gdyż, moim zdaniem, Pani wiedza w tym względzie jest zbyt powierzchowna … stąd te wszystkie Pani (szalenie emocjonalne) pytania … dlaczego Polacy to czy tamto … pytania (i zdania) do tego mocno uogólniające … a nawet obrażliwe … więc nie dziw, że wzbudzające protesty u czytających Pani wpisy …

  … podtrzymuję moją wcześniejszą opinię (79), że pisze Pani jak osoba niezorientowana w naszej, polskiej,rzeczywistości politycznej … tak naprawdę Polacy (etniczni) nie mają dziś żadnego wyboru … żydzi kontrolują scenę polityczną w Polsce (przeciwników eliminują, w różny sposób, także fizycznie) … obstawiają swoimi ludżmi wszystkie liczące się siły polityczne (partie) … menu wyborcze układają żydzi … zatem wybory to farsa … podział na prawicę i lewicę jest umowny (mamy teatr polityczny) … PIS, PO, Nowoczesna, KOD – założyli żydzi i oni głównie są ich członkami a także decydentami, paru Polaków w PIS to tylko listek figowy … to tak pokrótce …

  … ponadto proszę nie obrażać mnie, rodowitą Polkę, niestosownymi i nieuprawnionymi (bo nieprawdziwymi) porównaniami … realna ocena faktów nie jest użalaniem, w tym przypadku posunęła się Pani za daleko … tym bardziej, że z mojej strony, wobec Pani, takich porównań nie było … jeśli jest Pani Polką, jak Pani pisze, nie powinna Pani obrażać innych Polaków (w tym i siebie) … a, wzorem Pana Gajowego, uświadamiać ich i wspierać … z korzyścią dla nas wszystkich … pozdrawiam Panią i życzę wszystkiego dobrego …

 131. Isia said

  … (128) przepraszam, oczywiście … niczym nieuzasadnionego …

 132. NICK said

  tralala, lala.

 133. Carlos said

  Panii Lalu! PELEN SZACUN !!!!!!!!!

 134. revers said

  Tylko nie wrzucac wszystkich do jednego chlewa, swiniakow to i w hameryce spotkasz i pld. azji, uzywajac swinskiego jezyka.

  Wlasnie odszedl ten co nie pasowal do swinskich opisow rzeczywstosci i tu niektorych obecnych.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/nie-zyje-plk-zygmunt-labedzki-pseudonim-los-zmarl-w-wieku-97-lat/9wssqsj?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare

 135. hulsz said

  W Polsce jest okolo 2 milionow Ukraincow .Skad wiadomo ze w Donbasie nie wojowali ukry z polskimi paszportami?Sprawdzil to ktos?

 136. re1truth2 said

  Re 132
  Ciekawe miejscowi piszą, że było coś nie tak. Stron dwie dyskusji i brak źródeł niemieckich – nie dokopali się.
  [1. Skąd mieliby tam być żołnierze 14 Dywizji Waffen-SS? Dwa dni wcześniej wyrywali się z kotła koło Brodów.
  2. Stosunek sił 1:6 i straty niemieckie 400 żołnierzy? :566: ] – http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=20&t=131536

 137. Henry said

  Szanowna Pani Lala.
  Jestem pełen uznania za szczerą prawdę. Ma Pani całkowitą rację.
  Dziękuje za najlepszy komentarz i życzę dalszych sukcesów w jednym
  z najszybciej rozwijającym się krajów na świecie.
  Takich ludzi nam potrzeba.
  Pozdrowienia

 138. wytryh said

  ad.27 Gwarantuje Panu ze inne nacje nie ani bardziej inteligentne od Polakow ani glupsze od nich.Tez swoje przezylem na emigracji i wiem ze glupich jest wszedzie pod dostatkiem.Podam przyklad Francji.Gdzie byli Francuzi gdy od lat siedemdziesiatych caly czas jechali do ich kraju Muzulmanie.Teraz sie niby budza o 30 lat za pozna gdy zaczelo sie juz przelewac .Potrzeba bylo 40 lat zeby przecietnyt Francuz zaczal kumac ze jednak cos jes nie tak.W Polsce perfidnie wykorzystano do szwindlu religie katolicka.Nie bez powodu Bolek nosil w klapie Matke Boska.Dodaktowo oglupiono narod Janem Pawlem II i Ojcem Rydzykiem.Co do Wyborczej to bralem ja w hurcie (niesprzedane numery) ,nadawala sie swietnie do rozpalki w piecu CO.

 139. Wełna said

  Pani Lalu,

  ma Pani rację… proszę sobie odpuścić przekomarzanie. Nie odnoszą się do argumentów tylko kierują emocjami, proszę pisać swoje. Pozdrawiam.

 140. wanderer said

  Tak jest.. Jebcie dalej Polakow..
  Na zdrowie wam!

  Panie Nicku – Polaku.
  W zadnym innym kraju swoj swojego tak nie nienawidzi, w zadnym innym kraju rozgoryczenie nie przybiera takiej zdegenerowanej formy.
  To nie ma sensu. Nie przetlumaczymy im. Rozzalenie do Polakow przezarlo im mozgi. Oni nie umieja wybiorczo pietnowac jesli racja. „Polacy to debile, swinie”
  I moze szlachetni z innych stron, ale coz z tego. Stoja jak domy na piasku.
  Bynajmniej wiem z kim mam do czynienia. I tego nigdy nie zapomne.
  Pana postawy rowniez.
  Kiedys przyznam sie mialem watpiwosci co do Pana. Czy Pan podola. Przepraszam.
  Teraz nie mam watpliwosci.
  Pozdrawiam Pana.

 141. Piszę więc jestem said

  Dla podkreślenia

  Ad. 137 – tak zamiast JPII – Grechuta:

  . https://www.youtube.com/watch?v=jhaIV1yjVe0&index=23&list=PL13B87B65AD82759B

 142. frau said

  Polacy tam nie powinni być. Reszta nieistotna

 143. Filomena said

  W kazdym narodzie znajdziemy i madrych i glupich ludzi. Znajdziemy i dobrych i zlych. I w naszych rodzinach tez miewamy rozne typy ludzi. problem lezy w tym, ze w polskim narodzie – obserwuje juz to zjawisko od lat – tych glupich jest wyjatkowo duzo. Troche za duzo jak na narod, ktory to swego czasu mial byc „Chrystusem narodow”. I tutaj zupelnie sluszne spostrzezenia robi Pani Lala. Mnie sama czasami taka sama ogarnia wscieklosc na moich rodakow.

  Jak mozna wytlumaczyc zachowanie takiego na przyklad pana Kukiza? Jak jest to mozliwe, ze syn Kresowiaka Tadeusza Kukiza – autora wspanialej serii ksiazek Madonny Kresowe – popiera banderowski Majdan i jeszcze bierze w nim udzial? Czyzby mlody Kukiz nie wiedzial o tym co to sa banderowcy? Nie wierze zeby jego ojciec tego mu nie powiedzial? Skad ta straszna glupota u mlodego Kukiza? I nie tylko u niego. A moze mlody Kukiz tak juz nizko spadl, ze dla kariery politycznej czy pieniedzy idzie na wszystko?

  Oczywiscie duza role odegrala i odgrywa propaganda. Slusznie spostrzega pan Wytryh, ze chytrze posluzono sie religia do zmanipulowania Polakow. Zreszta dalej sie to robi. Mialam raz okazje uslyszec jednego katolickiego duchownego. Bylo to kazanie w jednym waznym sanktuarium. Udzial polskich wojsk w amerykanskiej wojnie a Afganistanie nazywal „misja stabilizacyjna”! Nawet Sowieci nie doszli nigdy do takiej perfidii, bo swoja akcje zbrojna w Afganistanie nazywali po prostu „wojna”. I nie inaczej teraz mowi Rosja o swojej akcji w Syrii. Nie inaczej mowila o swojej walce w Czeczenii. Nazywala ja „wojna”.

  Kosciol Katolicki juz stal sie narzedziem anglo-syjonistycznej propagandy. Niejeden Polak tego jednak nie wie. Sklonny jest uwazac dziziejszy Kosciol za wiarygodna instytucje. Tak to wyglada.

 144. toidi said

  „mlody Kukiz tak juz nizko spadl, ze dla kariery politycznej czy pieniedzy idzie na wszystko?”

  „!”

 145. revers said

  Tak wyglada robota dywersyja w realu , po ktorej nie rozpoznasz twarzy celu ataku

  .https://www.youtube.com/watch?v=RNcmzVcoEwE

  po ktorej powinno powstac 100 Motoroli watzkow jak w motoroli sotni.

  a tu pelna lista anty polakow polskojezycznych wyciagnieta z „koryta PL” grupy o takiej samej nazwie, zalozonej na pesjbuku.

  http://kukiz.army/dzien-hanby-pelna-lista-sejmowych-zdrajcow/

  Kukliz owszem pojechal na Majdan za kasa i PR, cos tam odspiewal na Majdanie co przy braku akustyki bylo dzwiekowym belkotem, nie spiewem. Sienkiewiczowski Kmicic tez mial swe zle chwile walczac u boku Radziwila z Polska Korona, ale w pore przejrzal na oczy.

 146. Filomena said

  Daj Boze zeby pan Kukiz sie opamietal i zaczal robic dobra dla Polski robote.

 147. Dzien dobry a ja znam osobiscie Carlosa to bardzo oczytany czlowiek i inteligentny pracowalismy 3-lata razem w LINCOLNWOOD przedmiescia Chicago ale ma jedna wade ma slabosc do Bandyty Putina a dla mnie Putin to samo co drugi oprawca Stalin temu pirwszemu sni sie od nowa potega Zwiazku Sowieckiego i zagarnac byle kraje ukladu Warszawskiego znowu pod swoje panowanie i zniszczyc ich gospodarki tak jak bylo kolejki za miesem za butami na kartki itp. ludzie pamietaja dziekuje za taka przysluge.

  Gówno Pan wie o Putinie. Tyle, co Panu żydki w gazecie napiszą.
  Admin

 148. Carlos said

  Stasiu -nie przesadzaj ,Putin to rowny gosc…

 149. Boydar said

  Ale to nie Stalin wprowadził kartki na buty kiedy było to śmieszne, tylko koledzy KOR’owców z Komitetu Politycznego.

 150. revers said

  Co pan Stasiu przesadzil, w nie ta strone bo to stanom przepisuja w przypadku zwyciestwa w wyborach Hillary Cliton, nowoczesny Stalinizm-Trockizm, wszystkie dzieci prominietnych sovietow w tym corka Stalina Swietlala, zanalazly schronienie i dostanie zycie w usa.

 151. russki agent said

  Panie Stanisławie, lepszy byłby w Kraju taki ktoś formatu bandyty Putina, który pracuje dla swojego kraju, niż cała ta czereda trzęsących się lizydupców gotowych uniżenie służyc każdemu innemu tylko nie Polakom, których formalnie reprezentują.

 152. Wełna said

  Hej stasiu, a co ci Putin zrobił – zgwałcił kobitę, ukradł klejnoty, a może na..rał do talerza???

 153. Carlos said

  Juz Ty mnie, Stasiu lepiej nie bron. ha,ha

 154. Isia said

  … (137) Panie Wełna …

  … tu nie chodzi o przekomarzanie … ale o szkalowanie Polski i Polaków … i to nie przez obcych … tylko przez osoby, które, jak piszą o sobie (w w/w wpisach), są Polakami …

  … Panie Wełna … tak, jak nie występuje się przeciwko własnej rodzinie (ojcu, bratu etc.) … tak samo nie występuje się przeciwko własnej Ojczyżnie i współrodakom … nie kala się własnego gniazda … na takich oczywistych, niepodważalnych i bezdyskusyjnych zasadach byliśmy wychowywani, my, etniczni Polacy … podaję Panu argumenty, o które Pan dopominał się w dyskusji, toczącej się tutaj wokół tego tematu, z udziałem wielu Gajówkowiczów … nie kieruję się więc emocjami, ale wpojonymi mi zasadami … które, mam nadzieję, nie są Panu obce … pozdrawiam Pana … życzę miłego dnia … z Panem Bogiem …

 155. Maniek said

  Po przeczytaniu tej ”dyskusji” jedno jest jasne-dlaczego Polska nigdy już nie będzie silna i wielka.Smutne.

 156. Marucha said

  Polska była kiedyś najpotężniejszym mocarstwem na świecie. I w chwili apogeum jej świetności już można było dostrzec zwiastuny jej przyszłego upadku.
  Dziś Polska jest tym, czym jest, co każdy widzi… a o czym pisać nie warto, bo znowu ktoś się obrazi w imieniu wszystkich Polaków.

  I nie pomoże tu ani święte oburzenie, ani powoływanie się na jej dawną świetność. Świetność owa jest bowiem bez aktualnego znaczenia na arenie polityki światowej.

  Nieważne, że mieliśmy Zawiszę Czarnego czy Pawła Włodkowica. Ważne, że dziś mamy Antoniego Macierewicza i Witolda Waszczykowskiego.

 157. Maniek said

  Tak,panie Gajowy.Tylko te zwiastuny rosły w Nas,Polakach.Zawsze byłem i jestem wyznawcą prostej tezy-wymagać najpierw od siebie.Wyczyścić buty,przyjść punktualnie na spotkanie,solidnie pracować,pilnować rodziny swej,sąsiadów,wsi,miasteczka,miasta,życzliwość zachować i brak zawiści w sercu.Ale to plan nie dla Naszych,za prosty,za mały..Niestety.
  pozdrawiam

 158. Isia said

  … Panie Carlos …

  … gwoli ścisłości … czy znieważając Polaków … miał Pan na myśli obywateli polskich (także innego pochodzenia niż polskie) … czy tylko etnicznych Polaków ? … jak Pan wie pojęcia te nie są tożsame i obywatelstwo polskie posiadają także osoby nie mające pochodzenia polskiego … aczkolwiek, potocznie, słowem Polacy określa się wszystkich obywateli polskich …

  … i czy zaakceptowałby Pan i taką, przykładowo, sytuację, gdyby wykształcone dzieci ubliżały … wyzywając od głupich, debilów … swoim niewykształconym rodzicom, dodatkowo wstydząc się ich tego powodu ? … ten przykład znieważania rodziców, moim zdaniem, jest porównywalny do pańskiego szkalowania Polaków … poza tym, zna Pan historię Polski, więc Pan wie, mówiąc w wielkim skrócie, jak niszczono warstwę przewodnią narodu tj. polską szlachtę, polską inteligencję na przestrzeni wieków do dziś … stąd wiadome konsekwencje … proszę to wszystko sobie przemyśleć … jako (wg opisu Pana Stanisława) człowiek bardzo oczytany i inteligentny … może Pan zmieni zdanie … kończę i pozdrawiam …

  ——
  Pani Isiu,
  Ocena narodu jako całości wymaga uogólnień. które dla pewnych jednostek mogą być krzywdzące – jeśli je biorą do siebie.
  Tym niemniej uogólnienia są konieczne w syntetycznym opisie rzeczywistości.
  Admin

 159. Isia said

  … (158) powinno być … wstydząc się ich z tego powodu …

 160. Carlos said

  Nie mialem zamiaru wiecej mielic tego tematu, ale Pani odpowiem. W momencie, kiedy glosowalem pierwszy raz na Walese, to byl moj ,niezaprzeczalny debilizm. Tak, bylem takze debilem, kiedy wierzylem, ze Michnik, Mazowiecki,Kuron to sa ludzie, ktorzy dzwigna Polske. Bylem tez debilem, kiedy wierzylem, w 2005 roku, ze klotnia miedzy PIS-em a PO jest prawdziwa ! Tylko , ze pozniej ( moze i tak zbyt pozno ) zaczalem dociekac przyczyn upadku naszego kraju, zaczalem szukac alternatywnych zrodel wiedzy i doszedlem tam, gdzie teraz jestem, czego zycze wszystkim Gajowiczom. Pozdrowienia dla wszystkich bez wyjatku…

 161. Isia said

  … (157) Pan Maniek …

  … ja również myślę tak, jak i Pan … najpierw wymagam od siebie …

  … (156) Pan Gajowy …

  … moim zdaniem … sprzeciw wobec szkalowania Polski i Polaków, jaki wyraziłam i ja i inne osoby, wcale nie wyklucza krytyki … ale niech to będzie rzeczowa, konstruktywna krytyka …

  więcej w: http://www.wartowiedziec.org/index.php/pracownik-samorzadowy/pracownik-samorzdowy/9900-jak-qprawidowoq-krytykowa-czyli-zasady-konstruktywnej-krytyki

 162. Holmes said

  Zieeew, nie bardzo jest tu z kim rozmawiać.

 163. Isia said

  … (160) Panie Carlos …

  … proszę absolutnie tak o sobie nie myśleć … był Pan, po prostu, niedoinformowany … tak, jak wielu Polaków … któż wówczas, może poza jego najbliższym otoczeniem i wiadomymi służbami, wiedział o agenturalnej działalności Wałęsy … jednak następnie, postąpił Pan tak, jak my wszyscy, czyli … na własną rękę szukał Pan prawdziwej informacji … m.in. u Pana Gajowego … i tę prawdziwą wiedzę trzeba wśród ludzi upowszechniać … sam Pan wie, choćby z własnego doświadczenia … jak można być zmanipulowanym, dokonywać błędnych wyborów … krótko rzecz ujmując, ludzie są otumanieni medialną propagandą … musimy się, jako Polacy, wspierać i nawzajem szanować … jeszcze raz pozdrawiam, życzę miłego dnia …

 164. Zbigniew Chojnacki said

  Polecam ” Pies 5″ Jana Kochanowskiego

 165. Zbigniew Chojnacki said

  Ksiegi wtore- Piesn-5

 166. Isia said

  słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki …

  „Polak miłujący Boga i Ojczyznę
  powstanie z każdego poniżenia, bo zwykł klękać tylko przed Bogiem.”

  http://www.kspopieluszko.blogspot.com/2010/10/rozaniec-z-b-ks-jerzym-popieuszka-5.html

  Zofia Kossak – Szczucka

  Dekalog Polaka

  „Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś.
  Wszystko, czymś jest po Bogu – mnie zawdzięczasz.” (…)

  Punkt 10
  Nie pozwól by ubliżano Polsce, poniżając
  Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.”

  http://www.wirtualnapolska.com/2013/12/31/piotr-szubarczyk-kalendarz-polski-codzienny-dekalog-polaka/

 167. Isia said

  … (166) przepraszam, myślałam o Polsce, prawidłowy link:

  http://www.wirtualnapolonia.com/2013/12/31/piotr-szubarczyk-kalendarz-polski-codzienny-dekalog-polaka/

 168. revers said

  Plakat z roku 1920

  http://mtdata.ru/u3/photo2FA7/20273972203-0/original.jpg#20273972203

  tylko tytul nie bardzo pasuje o anesksi przez Polske zaolzia z hitlerem, raczej wersalski zajac z wilkiem poszedl na marchewke, a w rok pozniej niedzwiedz z wilkiem zjedli zajaca.

  http://social.news-front.info/blog/43553526193/Kak-polyaki-s-Gitlerom-CHehoslovakiyu-podelili.-Oles-Buzina?utm_source=mirtesen&utm_campaign=social

Sorry, the comment form is closed at this time.