Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska i państwa bałtyckie nie przekonały UE do zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Posted by Marucha w dniu 2016-10-20 (czwartek)

Polska i państwa bałtyckie nie przekonały UE do zaostrzenia sankcji wobec Rosji z powodu Syrii – podaje portal informacyjny EurActiv.

Dzisiaj podczas roboczej kolacji w Brukseli przywódcy 28 państw członkowskich UE przeprowadzą obszerną dyskusję na temat stosunków z Rosją w świetle pogarszającej się sytuacji w syryjskim Aleppo, o co UE oskarża rosyjskie i syryjskie władze, lecz nie zamierzają podejmować w związku z tym żadnych decyzji.

„Polska i państwa bałtyckie domagały się wpisania rosyjskich nazwisk na listę sankcji, lecz „presja była niezbyt duża”” — cytuje strona internetowa słowa wysokiego rangą dyplomaty UE.

Powołując się na inne europejskie źródło dyplomatyczne, EurActiv podkreśla, że unijne sankcje wobec Rosji zostały już przedłużone bieżącą jesienią, UE wróci do omawiania tej kwestii dopiero „przed ich wygaśnięciem w styczniu i marcu przyszłego roku”.

Według danych portalu wśród państw unijnych za unormowaniem stosunków z Rosją opowiadają się Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia, Cypr, Węgry i Słowacja. „Francja tym czasem jest odbierana jako państwo bardziej neutralne. Niemcy z kolei bardzo zależą od rosyjskiego gazu i nie chcą problemów w tej sferze, aczkolwiek nie uznają tego publicznie” — pisze EUobserver, powołując się na źródło dyplomatyczne w UE.

We wtorek wysoki rangą urzędnik UE poinformował dziennikarzy, że liderzy 28 państw członkowskich UE po omówieniu stosunków z Rosją podczas roboczej kolacji 20 października w Brukseli nie podejmą żadnych decyzji.

Według słów urzędnika mimo że decyzje w sprawie Rosji, w tym dotyczące polityki sankcji, na spotkaniu na najwyższym szczeblu nie zostaną podjęte, odbędzie się „uczciwa i szeroka” dyskusja, początkowo zainicjowana przez premiera Włoch Matteo Renzi. W ramach omówienia stosunków UE i Rosji zostaną poruszone „ukraiński i syryjski aspekty” — powiedziało źródło. Wcześniej poinformowano, że na szczycie w dniach 20-21 października zostanie poruszony temat prawdopodobnych sankcji wobec Rosji z powodu Syrii.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Polska i państwa bałtyckie nie przekonały UE do zaostrzenia sankcji wobec Rosji”

 1. Aguirre said

  O co im ku.. chodzi, że Rosja wyzwoliła i rozminowała syryjskie miast zniszczone przez bandytów z ISIS sponsorowanych przez wiadomo kogo? Rzygać się chce i wstyd mi za tych popaprańców rządzących naszym Państwem.

 2. margotka said

  .jak to nie wiadomo przez kogo sponsorowane -przez naszego najwiekszego sojusznika ha ha ha

 3. Re: Artykul…
  „kneSejm” uprawia anty-rosyjska propagande, by potem wku…rwieni plantatorzy I hodowcy z powodu blokady eksportowej z Polski do Rosji…oczekiwali na wlasne bankructwa…
  Czy nie lepiej byloby nie czekac na bankructwa I od razy wypier…olic caly kneSejm na taczkach poza miasto??? (lub ewentualnie na „powroz???”…)
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com (zablokowana – zydowska cenzura)…

 4. lala said

  Polacy nie tylko wykanczaja Europe. Wykanczaja Polske.

 5. wanderer said

  re.4 Lala,
  Polacy?
  Cos sie Lali pozajaczkowalo?

 6. VA said

  https://plus.google.com/photos/photo/114255887369302786077/6341159270111194418?icm=false

 7. NICK said

  Nawiązując do tematu:
  „Dość tych błazeństw!” jeszcze się Pan dziwi?
  Wanderer. (5).

  Tu dyskusji nie ma.
  Kiedy ‚lala’
  popier.ala.
  Antypolska ściema.

 8. Należy sprostować – nie Polska , tylko Polską rządzące bydło , poganiane biczem przez dzicz chazarską niszczące rolnictwo i przedsiębiorczość polską .

 9. Dziadzius said

  od zarania tej nowej historii Europy (post 1815 rothschild) to pierw Balkany a teraz Panstwa Baltyckie sa tak samo traktowane jak brytyjczycy traktowali swoje czarne kolonie ( 3 world)–miejsce dla holoty az potrzeba do roboty.

 10. banaco said

  Tak sobie czytam komentarze i często natykam się na coś, czego nie mogę zrozumieć: np. i tu, i w komentarzach do poprzedniego artykułu („MON owszem…”) eksplodują gejzery oburzenia na taką np.Lalę, że negatywnie ocenia Polaków… Argumentują ci oburzeni, że wszystkiemu winni obcy („plemię żmijowe”, fałszywi sojusznicy itp), którzy od lat zdradziecko rządzą w Polsce…
  Ale nikt nie stara się wydać opinii o społeczeństwie, które pozwala sobą w ten sposób rządzić – nie od lat, ale od stuleci… Wszyscy niby wiedzą, gdzie tkwi problem, ale jest to wiedza kontrproduktywna – być może, stado baranów również wie (wyczuwa), że jest prowadzone na rzeź, a jednak idzie…
  Zamiast czepiać się Lali i innych, warto by raczej od tej strony przyjrzeć się sprawie…

 11. Carlos said

  bardzo slusznie p. Banaco

Sorry, the comment form is closed at this time.