Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja jest przeciwna przerzuceniu armii USA z Mosulu do Syrii

Posted by Marucha w dniu 2016-10-21 (piątek)

Rosja absolutnie nie zgadza się z planami USA dotyczącymi przerzucenia dodatkowych amerykańskich sił zbrojnych po zajęciu Mosulu w Iraku do Syrii w celu zdobycia Ar-Rakki i zaprotestuje, jeśli do tego dojdzie – oznajmił agencji RIA Novosti członek Komitetu Spraw Zagranicznych Rady Federacji, weteran Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji Igor Morozow.

Kandydatka na urząd prezydenta USA Partii Demokratycznej Hillary Clinton poinformowała podczas ostatniej debaty wyborczej, że po wyzwoleniu Mosulu — irackiej ostoi terrorystów Państwa Islamskiego (ugrupowanie zakazane w Rosji, USA i szeregu innych państw) — trzeba będzie wyzwolić syryjską „stolicę” PI Ar-Rakkę.

„Rosja w żadnym wypadku się na to nie zgodzi. Zaprotestujemy przeciwko nielegalnemu przerzuceniu amerykańskich sił zbrojnych bez oficjalnej zgody syryjskich władz. Tylko pod warunkiem posiadania takiego pozwolenia USA mogą wprowadzić do Syrii dodatkowe siły powietrzne” — oznajmił Morozow.

Podkreślił on również, że podobna zmiana przez Waszyngton scenariuszu wspólnych wysiłków w walce z terroryzmem w Syrii jest sprzeczna z porozumieniami z Genewy i może doprowadzić do wybuchu „zakrojonego na dużą skalę konfliktu zbrojnego”.

„Są również porozumienia z Genewy dotyczące Syrii. Chociaż Amerykanie odmówili współpracy z Rosją w sprawie Syrii, porozumienia z Genewy powinny nadal obowiązywać i regulować działania syryjskich sił zbrojnych, rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych i sił koalicji w Syrii. Jeśli Amerykanie rozpoczną siłami swojej koalicji zmieniać w trybie jednostronnym cały scenariusz wspólnych wysiłków na rzecz walki z PI, może to doprowadzić do zakrojonego na dużą skalę konfliktu, o którym wszyscy mówią, i który trzeba za wszelką cenę wykluczyć” — powiedział Morozow.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “Rosja jest przeciwna przerzuceniu armii USA z Mosulu do Syrii”

 1. Listwa said

  Washington powiedział, że priorytetem USarmi nie jest atakowanie Al-nustra , stało sie tak przez Rosje oczywście.

 2. Listwa said

  Daesz zaatakował miasto Kirkuk, ale dostali łomot.

 3. Marcin said

  W Aleppo giną cywile bo Rosja ot tak sobie ich bombarduje a bojownicy pi nie chca ich wypuścić. W Mosul bojownicy pi grzecznie pukają do drzwi i namawiają cywilów do opuszczenia domów i miasta.

 4. WI42 said

  #3M
  „W Mosulu bojownicy grzecznie pukają do drzwi i namawiają cywilów do opuszczenia domów i miasta.”
  Nie tylko namawiają cywilów, ale i sami chętnie opuszczą miasto, ponieważ tak im kazał ten kto ich karmi i dodatkowo dał im „premię” za owe usługi. Ci bojownicy teraz otrzymają nowe zadania.

 5. RomanK said

  Heheheheh jajjja jaaak berrrretyyyyy:-))))))))))))
  Rosja zaproponowal rzadowi USA wyslanie obserwatorow do monitoringu wyborow prezydenckich Takich samych , obsrywatorow jakich chetnei wysylaja USA wszedzie ,gdzie glosuja demokratycznie:-)))) I trzy stany powiedzialy nie ..ustami swoich najpradomowniejszych przywodcow. Texas, Oklahoma i Luizijana…mowia rosyjskiej obsrywacji twarde, poludniowe ….NIE!

 6. lala said

  Ta, bandyci z Mosulu z calym majdanem USA: PI i „doradcy” wybieraja sie do Syrii bo im sie cos w Mosulu przestalo podobac. Prasa tutejsza (azjatycka) sie zastanawia co bedzie dalej. i co sie z tysiacami awanturnikow i bandziorow stanie jak przekrocza granice w SYrii.

 7. 7,62 said

  Ad. 6.

  Co dalej? Rosyjskie bomby i rakiety zamienią amerykańskich bandytów i terrorystów w syryjski nawóz ziemny.

 8. revers said

  „W Mosulu bojownicy grzecznie pukają do drzwi i namawiają cywilów do opuszczenia domów i miasta.”

  tak grzecznie pukaja do drzwi, jak Niemcy pukali w 1944 roku w Warszawie pukali i wyganiali na ulice przed czolg jako zywa tarcze.

  http://rusvesna.su/news/1477058946

  jednym slowem zapomnialo ciele jak przez nadludzi zarzynane bylo w 1944 roku na ulicy w Warszawie podczas powstania Warszawskiego. A szyici pisza ze rowniez takie powstanie przeciwko ISIS mialo miejsce w Mosulu.

 9. peacelover said

  …normalne JAJAAAA….. jak skrzynieeeeee !!!!

  a ISIS z Mosul do Syrii , to tylko przeprowadzka !!
  dostaja $400/m za wykonywanie USmanskich polecen.

  …to samo w Aleppo za masakrowanie syryjczykow !!!!

 10. revers said

  i po konduktach pogrzebowych bombami demokracji

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610224114475-irak-dakuk-bombardowanie/

  lub wojna w Kirkuk

  .https://www.youtube.com/watch?v=ANUA_96_yr8

Sorry, the comment form is closed at this time.