Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kurier nie przekazał Wyborczej przesyłki. „Z przyczyn ideologicznych”.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-22 (sobota)

Pracownicy „Gazety Wyborczej” nie spodziewali się, że zamawiając do redakcji sprzęt będą musieli zmierzyć się z takimi problemami. Kurier z firmy DB Schenker odmówił wejścia do biura powołując się na przyczyny ideologiczne.

Kurier z firmy DB Schenker zdecydowanie nie jest czytelnikiem Gazety Wyborczej. Jednakże, niechęć mężczyzny sięga tak daleko, że nie był w stanie nawet przekroczyć progu redakcji. Uparł się, że kobieta musi odebrać przesyłkę na ulicy.

Z kolei dziennikarka naciskała, by kurier przyniósł paczkę do biura. Chodziło o drogi aparat fotograficzny i kobieta nie zamierzała odbierać go na ulicy. Kurier nie zamierzał się jednak ugiąć i powołując się na „przyczyny ideologiczne i sumienie” odmawiał wejścia do redakcji.

Dziennikarze postanowili poskarżyć się do firmy, mimo iż sprzęt w końcu otrzymali. Jednakże, nie dostarczył go wspomniany kurier, tylko jego kolega, który postanowił zostać mediatorem w sporze.

– Jest nam bardzo z tego powodu przykro. Dyrektor oddziału we Wrocławiu zostanie poinformowany o tym wydarzeniu, a z kurierem zostanie przeprowadzona rozmowa dyscyplinarna – komentuje skargę firma DB Schenker.

http://pikio.pl

Komentarzy 28 to “Kurier nie przekazał Wyborczej przesyłki. „Z przyczyn ideologicznych”.”

 1. Dictum said

  Żeby taką właśnie postawę mieli Polacy i murem bojkotowali wszystkie zjawiska antypolskie (supermarkety, żydowskie i szwabskie gadzinówki i co tam jeszcze kto uważa), może byśmy co zdziałali?
  Ja tego człowieka odznaczyłabym medalem za swego rodzaju odwagę (może przecież stracić pracę).

 2. Marcin said

  Ad 1
  ..i zagraniczne firmy w których pracują.

 3. ta,Niemcy antysemici i ich kurier w DB Schenker? DB Schenker ma tzw. podwykonawcow czy galezie w Europie Wschodniej – np. DB Cargo – Polska . Ten kurier to Polak przeciez . Gajowiczanie moga byc dumni , hle , hle , hle.

 4. Franz Maurer said

  bardzo podoba mi się ten kurier, piosenka jest na temat – warto posłuchać :),

 5. Greg said

  Wspaniała postawa, godna naśladowania.

 6. Wlodzimierz said

  Zdecydowanie !!! Tej jednosci w dzialaniu i mysli nam zawsze brakowalo i bylo przyczyna wielu narodowych tragedii … dwiescie lat niewoli to jak widac zbyt malo jako lekcja …

 7. Romanus Minutus said

  Coś wspaniałego! Brawo!

 8. NICK said

  Temat ogórkowy.

 9. krzysiek4 said

  Tak wspaniała postawa, gdyby to było dwa lata wstecz.

 10. RomanK said

  Panie DIctum..co pan godo, Jezu ….co pan godo…co sie panu marzy:-)))) Z kim panie Dictum … z tym Ogurem Wazywem:-))))…jak wyzej:-)))))czy z calym waazywnikiem:-)))) I zobacz pan – taki facet pracuje za kuriera….KJMac….za kuriera…..moze nawet nie ma stodiufff….

 11. Dziadzius said

  Ja skrupulatnie i to kila razy przeczytalem ten artykol – no i chyba na starosc juz moje tkanki mozgowe odmawiaja mi dzialania– ale ja nie rozumiem ( raczej nie wiem) dlaczego ten kurier nie dostarczyl pakunku do wyborczej ? Dlaczego miala wyjsc kobieta bo odebrac paczke ? Widze wiele komentarzy no i wstyd mi bo nie wiem „jakie to sa przyczyny ideologiczne” –i czyje –wyborzczej czy kuriera??? a wielu podalo swoje komentarze majac chyba dostep do informacji ale nie z artykulu.

 12. Maverick said

  W Wyborczej musi cuchnąć związkami siarkowodoru.

 13. NICK said

  A tak generalnie. To P. Roman dobrze się czuje?
  Emstembzdrem?
  Ha?
  Opanuj się Pan.
  Pana nie było a był świat… .

 14. Zerohero said

  Spokojnie. Nie znamy motywacji tego bojkotu. Ostatecznym testem byłoby wysłanie paczki do innej gadzinówki. Wszak nie brakuje biedaków którzy całe rozumienie patologii dziennikarskiej III RP sprowadzili do GW, ale się zaczytują np w rzepie, GP itd. To trochę jak walka z faszyzmem. Walczyć może każdy, w tym komunista.

 15. NICK said

  Temat. Ogórkowy.

 16. Ość said

  Powtórzę jeszcze raz, bo chyba zapomnieliście:

  Ja Gazetę Wyborczą kupuję
  Jak papieru toaletowego
  W sklepach brakuje
  I wielka mi przyjemność po dupie szpera
  Jak widzę tam mordę Szechtera

  Poza tym, ja bym tam wszedł do tych chazarów ale tylko po to żeby uzyskać połączenie z Wisłą przez oczyszczalnię ścieków.

  Brawo Kurierze!!!

 17. 7,62 said

  Prawidłowa i godna naśladowania postawa. Najważniejszy jest opór i bojkot wszystkiego co chazarskie! Nie kupować, nie oglądać, nie klikać, nie sprzedawać się, unikać wszelkich kontaktów!

 18. Adam Ryglowski said

  Ad 15 7,62 ) ( DOBRY KALIBER , CHOCIAŻ NA KRÓTKIM DYSTANSIE – do 200 yard’s )
  Ale ” nie kupować ….. , unikać wszelkich kontaktów” ,
  to o tym gadały , -i czyniły ludziska i sto lat temu …
  …………
  I co z tego ?

  😉

 19. Kronikarz said

  Żeby też i z ekranu i z papieru czosnkiem leciało.

 20. toidi said

  Panie Adamie, pokusiłbym się i na 400 metrów. A wersja długa, najstarszy nabój będący wciąż w użyciu, 7,62 x 54R stosuje się w doskonałym sprzęcie SVR (Snajperskaja Wintowka Dragunowa) na kilometr, a podobno i dalej.
  Na dwieście to i dziewiątka Lugera trafia. Z taniego karabinka Hi-Point.

 21. Frau said

  Trzeba sprawdzić, gdzie przesyłka miała być dostarczona. Jeśli podano adres w biurowcu, to jasne chyba jest, że odbiorca schodzi do recepcji.

 22. Dictum said

  ad. 8.
  Panie Romanie, chyba wyraźnie jest napisane: „Jednakże, niechęć mężczyzny sięga tak daleko, że nie był w stanie nawet przekroczyć progu redakcji. Uparł się, że kobieta musi odebrać przesyłkę na ulicy”.

 23. ruler said

  Nie bardzo rozumiem ten entuzjazm dla kuriera. Przypuszczam, że miał on podpisaną umowę z pracodawcą i zapewne było tam napisane (i podpisane) jakie warunki należy wypełnić przy doręczaniu przesyłki. Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że kwestii światopoglądowych tam nie było. Przecież możemy oczekiwać jakiegoś kuriera o lewicowych poglądach, który nie dostarczy przesyłki na Parafię, dajmy na to, lub inny kurier mający coś przeciwko narodowi prawniczemu, nie dostarczy listu do sądu. Jak jest praca, to należy wykonać ją ze starannością, a jak nie było tam uchybień regulaminowych, to o co halo ?

 24. Abc said

  Niech będzie o tym jak najgłośniej – zapewne znajdą się osoby które to zaciekawi, zaczną się zastanawiać dlaczego tak postąpił. Część z nich szerzej zainteresuje się tematem, zacznie odkrywać, porównywać – zda sobie sprawę z faktycznej roli tego tytułu i przejrzy na oczy.

 25. Dictum said

  ad. 23
  Jak Sz. P. nie rozumie, to trudno.
  Jeden wydawca odmówił przyjęcia zamówienia od jakiejś organizacji promującej homoseksualizm, jedna pielęgniarka odmówiła obsługiwania zabiegu aborcji – to też ich praca. Ale w pracy również można mieć poglądy i postawy.

 26. ruler said

  Wydawca nie pojął się wykonania zamówienia, czyli odstąpił od zawarcia umowy. Najpewniej na rynku wydawniczym jest dostatek innych drukarni i nie ma przymusu do wykonywania pracy, gdy jest alternatywa. Zabieg aborcji, jest poprostu morderstwem i odmowę współsprawstwa w czynie kryminalnym, nie zestawiałbym tutaj z pracą doręczyciela. Może się zdarzyć iż motorniczy odmówi dalszej jazdy tramwajem, gdy na przystanku wsiądzie jakiś tęczowy osobnik, też będziemy go sławić ? Jak trudno, to trudno.

 27. Dictum said

  ad. 26.
  On nie odstąpił od umowy, po prostu nie chciał jej zawrzeć.
  Można wymieniać przykłady ad absurdum, jak Sz. P., ale po co?
  Ja myślę, że tam, gdzie można zamanifestować swoje poglądy, należy to robić. To wymaga pewnej odwagi i trzeba się liczyć z konsekwencjami.
  Większość z nas wszystkiemu, co przylazło z tzw. wolnością poddaje się – z różnych przyczyn – i mamy w „wolnej” Polsce to, co mamy.

 28. Sebastian said

  I bardzo dobrze postąpił, też bym nie wszedł do synagogi szatana – a tak nawiasem mówiąc kurier nie ma obowiązku wnoszenia i dostarcza pod wskazany adres. Tak dla porównania gdyby kurierem był tzw emigrant zarobkowy przyjaciel kozy to czy wniósł by przesyłkę do masarni ?

Sorry, the comment form is closed at this time.