Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zacieśnia się współpraca polsko-ukraińska. Tym razem elektrownie jądrowe

Posted by Marucha w dniu 2016-10-22 (sobota)

Polska i Ukraina zawarły umowę o zwiększeniu współpracy przy modernizacji hal maszyn w ukraińskich elektrowniach atomowych. Chodzi o podniesienie bezpieczeństwa i zwiększenie mocy produkcyjnych elektrowni.

Memorandum, o którym mowa, zostało podpisane przez prezesa Energoatomu Juriego Niedaszkowskija i Roberta Butzkego, wiceprezesa polskiej GE Power Sp. z o.o.

„Współpracujemy z Energoatomem od początku lat 90. Najpierw jako przedstawiciele oddziału francuskiego koncernu Alstom. Ale globalizacja postępuje i teraz jesteśmy częścią amerykańskiej korporacji General Electric. Liczę, że nasza współpraca będzie coraz większa. Nie tylko w dziedzinie, w której już współpracujemy, ale zostanie rozszerzona o nowe” – stwierdził Butzke.

W roku 2008 Alstom Power, od listopada 2015 roku część GE, wykonała modernizację generatorów w dwóch elektrowniach jądrowych na Ukrainie. GE, w skład której wchodzi polska spółka, to obecnie jeden ze światowych liderów w kwestii technologii reaktorowych oraz urządzeń elektrycznych.

http://parezja.pl

Komentarzy 12 to “Zacieśnia się współpraca polsko-ukraińska. Tym razem elektrownie jądrowe”

 1. Greg said

  Kulka w łeb DEBILE! Zniszczycie całą ziemię!
  .https://www.youtube.com/watch?v=7Znrql2ad-s

 2. guła said

  A przed Alstom Power, ABB, a przed ABB ElZAM, a na początku istnienia stocznia i zakłady mechaniczne Schichau’a, a przed Schichau’em stocznie i port królewski. Na dzisiaj GE zwalnia następną grupę Elblążan – ale co się nachapali to nikt im nie zabierze – po zwolnieniach Alstomu, ABB. Jest to zakład który Kukuniek – honorowy obywatel (zaraz po Hitlerze) miasta, przekazał (komu? Szyte dratwą szewską) w ramach wejścia – jako warunek wejścia (na zatracenia) do UE.

 3. guła said

  Nie bez powody Żydki ofiarowali jemu, nie tylko nagrodę Nobla, ale i globus pozłacany …tombakiem.

 4. lopek said

  Zapłaci za to polski podatnik.

 5. NICK said

  Międzymorze chazarskie. Projekt.
  Realizowany.

 6. toidi said

  Zaraz. To kto komu i co ma budować? I za co?

 7. revers said

  No pieknie tylko prety uranowe z usreala nie za bardzo pasuja do jeszcze radzieckich konstrukcji reaktorow, juz kilka awarii bylo a 5 reaktorow to nie jeden reaktor w czarnbylu, czy nawet wiecej o jeden reaktor jak w fukuszimie, do tego prawosieki opanowaly E.A.

 8. Moher49 said

  Ale mi to biznes, przecież Ukraińcy za nic Polsce nie płacą.

 9. A może katastrofa czarnobylska to była kara Boża za mordy wołyńskie?

 10. NICK said

  Dodam za Panem Prawdzicem.
  Z granicą żydo-chińską na Uralu.

  U „nas” międzymorze a Wielka Mandżuria, aż po Arktykę w dawnej Rosji.

 11. Boryna said

  Ukraina jest na naszym utrzymaniu przez obłędną politykę małego dyktatora Kaczora.

 12. Halszka said

  Sputnik podaje że Ukraina nie będzie już płacić Rosji za odbiór z elektrowni i składowanie ukraińskich odpadów radioaktywnych, bo ma już przygotowane miejsce do składowania u siebie.

  Bardzo jestem ciekawa, gdzie to składowisko Ukraińcy planują. Na rosyjskiej, czy na naszej granicy?
  Bo np. żaden z krajów Europy Zachodniej jeszcze takiego ostatecznego miejsca do bezpiecznego magazynowania tych odpadów nie znalazł. Zachwalano wyeksploatowane kopalnie soli, odpady miały tam bezpiecznie leżakować przez tysiące (!) lat, ale już teraz okazało się, że wyciekają substancje radioaktywne do wód gruntowych. Ludność wszędzie protestuje przeciw tym składowiskom, na wiadomość o takich transportach ludzie w Niemczech blokowali tory.

Sorry, the comment form is closed at this time.