Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja

Posted by Marucha w dniu 2016-10-24 (Poniedziałek)

Polska jest dla ukraińskich nacjonalistów takim samym wrogiem jak Rosja, powiedział na antenie programu „Ostatnia Barykada” deputowany Rady Najwyższej Jurij Szuchewycz, syn dowódcy UPA Romana Szuchewycza.

[I tu się przejawia skuteczność polskojęzycznej dyplomacji: gdyby nie włażenie banderowcom w odbyt, Szuchewycz pewnie określiłby Polskę jako jeszcze gorszego wroga, niż Rosja – admin]

Według niego ukraińscy nacjonaliści w zachodniej Ukrainie w latach 30. i 40. w takim samym stopniu walczyli przeciwko Polakom, jak przeciwko Rosjanom. Od tego czasu, przekonuje Szuchewycz, niewiele się zmieniło.

„Dla mnie to nie miało znaczenia, czy jest to wróg ze wschodu, czy z zachodu. Dlatego Rosja była dla nas tak samo wroga, jak i Polska” — powiedział Szuchewycz.

Opowiedział również, jak stał się nacjonalistą. Szuchewycz oświadczył, że jego poglądy zostały ukształtowane przez nacjonalistyczne środowisko rodziców w Krakowie podczas emigracji. „To jest przekazywane z mlekiem matki. Mój wuj był bojownikiem OUN, zginął w 1932 roku. Po drugie, gdy mieszkałem w Krakowie w czasie okupacji bolszewickiej Lwowa, byłem z matką i ojcem. Bywali tam i Stepan Bandera, i Stećko, i Łenkawski. Wszystkie te rozmowy, ta atmosfera, wszystko to pozostawiło ślad” — powiedział Szuchewycz.

Przypomnijmy, że wezwanie bojowników OUN-UPA „Chwała Ukrainie — Chwała bohaterom!” było szeroko wykorzystywane podczas Euromajdanu, który odbywał się pod hasłem integracji Ukrainy z UE.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 22 to “Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja”

 1. Archer said

  Że też takich jak ten Szuchewycz, Wolińską, obu Szechterów, i wielu innych kanalii, nie likwidują polskie służby specjalne. Izrael już by dawno to zrobił. A tak ludobójstwo względem Polaków może się jeszcze nie raz w przyszłości powtórzyć.

 2. toidi said

  Istota reprezentacji rządu mieniącego się polskim już dawno wylazła na wierzch. A ludziska mają oczy szeroko zamknięte.

 3. Boydar said

  Ha ! Patrząc na szczerą do bólu wypowiedź tego bandyty, bez względu na nasze odczucia, trudno zarzucić mu kłamstwo; bo on szczerą prawdę mówi.

  Mnie zaciekawiła jego twarz; to nie był dobry pomysł z tym akurat zdjęciem, oj nie był …

 4. maasteer said

  Hadość pier…na z czarnym podniebieniem – żeby zdechł jak najszybciej w długich męczarniach, a tfu !

  Polskie władze przepraszają Ukraińców za wspominanie o ludobójstwie na Wołyniu?
  Ukrainofilia, która panoszy się wśród rządzących Polską polityków jest doprawdy zagadkowa. Rzeczywiście można powiedzieć, że nasze władze są bardziej ukraińskie od tych z Kijowa. Dość wspomnieć, że prezydent Poroszenko zniósł sankcje nałożone na Rosję. To jednak nie dociera do partii rządzącej i idą oni dalej forsując dziwaczną Uchwałę Sejmu de facto gloryfikującą morderców Polaków z OUN-UPA.
  ——————————–
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polskie-wladze-przepraszaja-ukraincow-za-wspominanie-o-ludobojstwie-na-wolyniu

 5. RomanK said

  Szuchewycz mowi prawde. Tak mysla i czuja nacjonalisci ukrainscy nawet nie specjalnie wrodzy Polakom – ile Polsce- jako panstwu. O samo z Rosja i Rosjanami.
  Kiedys we latacg 30 bylu proby pojednania..Narodowcow POlskich z Nacjonalistami Ukrainskimi…i doszli do prostego wniosku. Powtarzam to od 40 lat….Jakakolwiek polityczna wspolpraca a Ukraina Nacjonalistyczna jest niemozliwa. Powod prosty podzielila nas krew i ziemia. Tego nei mieli z Rosja …dzis maja.
  KTo ma troche oleju we lbnie widzi to i rozumie.
  Rosjanie zreszta mowia ..ze Ukrainiec jak madrzeje staje sie Polakiem badz Rosjaninem.
  TO prosta POlicy jaka musi sie kierowac ukrainski nacjonalista….Policy dwoch smiertelnych wrogo …doskonale wiedzac ze to zaraz3m najblizi krewni.
  Czyz nei rozpadaja sie rodziny????? Przyklad Kaina i Abla nie jest przykladem wydumqanym….

 6. Isia said

  … niedobrze się robi od samego patrzenia na tego żyda … poza tym, żydobanderowcy to zwyrodnialcy, bandyci … a nie nacjonaliści (określenie o charakterze pozytywnym) …

 7. u said

  Rzeznik Szuchewycz niech lepiej pilnuje miejsca Ukrainy na mapie, bo zniknie bez rosyjskich plecow. Az, dziwne, ze jest ikona ukrainskich rezunow a glupota jest jego cnota. To dowodzi Majdan!!Zreszta na madrego lidera to krwiozercze osly nie zasluguja.

  ——
  A my mamy Kaczyńskiego czy Macierewicza. Też dla wielu są ikonami…
  Admin

 8. anonim said

  Małe świńskie zapalczywe oczka…

 9. RomanK said

  Zastanowcie sie panstwo..co wam daja takie odzywki i inwektywy???
  Szuchewycz zycie spedzil w lagrach..ciezkich lagrach..to dzis stary czlowiek nie mial wesolego , czy dostatniego zycia.To twardziel…a takich maja wielu. ON mowi otwarcie i uczciwie…to co uwaza za cos- co jest jego Credo zyciowym i wazniejszym niz zycie.
  Miejcie pretensje do swoich i reprezentujacych was dupkow – glupkow.
  Pamietajcie Krew i Ziemia…..

 10. Margo said

  Był w Krakowie podczas okupacji i spotykał się z Banderą? Że też nasze AK było tak honorowe, że nie znalazło tych bandytów i nie zrobili z nimi wszystkimi tego co trzeba było zrobić

 11. anonim said

  Panie Romanie to już taka kultura obowiązuje że o nieprzyjaciołach jak o umrzykach dobrze albo wcale? Wygląda jak wygląda nie kręci więc zapalczywy jest, gdyby kręcił byłby obłudnikiem…co jest w tym niestosownego?

 12. peacelover said

  …I znowu zasadnicza sprawa jest ignorowana :
  Polska to polin,, a Upadlina to judobandera !!

  Tubylcow i tu ..i tam sie zredukuje !!! najlepiej zeby sie bili miedzy soba (albo z Rosja!)
  A narod wybrany bedzie mial duuuuuzo miejsca do swojego rozwoju !!!

  To samo juz sie odbywa w Syriii. — REDUKCJA lokalnej populacji
  Tylko cos tam nie zabardzo wychodzi, bo HUTIN PUJ … !!!

 13. Inkwizytor said

  Jarosław Majdaniarz i Andij Juda robią laskę banderowcom za darmo i jeszcze się cieszą, że mogą

 14. Boydar said

  I po co to Panu było, Panie Anonim (8)

 15. Boydar said

  „… Rosjanie zresztą mówią … że Ukrainiec jak mądrzeje staje się Polakiem bądź Rosjaninem …

 16. Banderowskich ukraińców trzeba zabijać, gdyż tylko w ten sposób możemy uniknąć kolejnej rzezi dokonywanej przez tą chazarską hałastrę.

 17. anonim said

  Panie Boydar racji trochę pan ma.
  Teraz jak patrzę w oczy „swojskiej” to widzę Szuchewycza…a wegetarianizm na zimę nie służy.

 18. Boydar said

  Módl się Pan, aby tylko trochę.

 19. rafal z said

  RomanK said
  2016-10-25 (wtorek) @ 03:05:16

  Z Niemcami też dzieli nas „krew i ziemia” a mimo wszystko nie ma tego szaleństwa między narodami…

 20. Boydar said

  Bo plemion Izraela było dwanaście (19), jakby wszystkie były takie same, to by tylko jedno było.

  Poza tym, jakimi narodami, i jakie między. Szaleństwo jest, ale w jedną stronę, naszą. Pójdziesz Pan z widłami na szuchewyczątka ? Nawet ja nie pójdę, nie będę Belzebubowi roboty i satysfakcji odbierał (wybacz Duchu Święty). Aby ino granicy przypilnować, to z biegiem czasu i cierpliwości Putina same zdechną. Co do „narodu” po tamtej stronie, to może być jednak i prawda ; jak tak popatrzeć dobrze, to une wszystkie jednym obrzezanym robione. Czyli według tezy Pana Gajowego to jednak naród. A że bandycki, faktu nie zmienia.

 21. xyz said

  Ad 1 ….polskie służby specjalne…. dobre uśmiałem się..

 22. u said

  „A my mamy Kaczyńskiego czy Macierewicza. Też dla wielu są ikonami…”

  Ja zdaje sobie z tego sprawe i bardzo to boli bo chyba nie ma na taka przepadłość lekarstwa. I bola gałki z powodu tej hańby i gryzie i pali ogół niebiałolaskowych kariera naszych ikon, jak kwas siarkowy.

Sorry, the comment form is closed at this time.