Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada

Posted by Marucha w dniu 2016-10-24 (Poniedziałek)

Jeżeli sytuacja w Syrii się nie poprawi, to Polska będzie wnioskować o ponowną dyskusję Unii Europejskiej na temat sankcji wobec wspierającej „reżim” syryjski Rosji – zapowiedziała w Brukseli premier Beata Szydło.

„Jeżeli te decyzje, podjęte wczoraj, okażą się niewystarczające i nadal w Syrii będzie dochodziło do takich aktów, jak w ostatnim czasie, to Polska będzie wnioskować o postawienie jeszcze raz sprawy sankcji” – powiedziała Szydło na konferencji prasowej po szczycie.

Podobne stanowisko przedstawia Tusk. „Rozważymy wszelkie dostępne opcje, jeśli naloty nie ustaną” – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jak dodał, strategią Rosji jest osłabianie UE. Wspierane przez rosyjskie lotnictwo siły syryjskiego ‚reżimu’ Baszara el-Asada bombardują od kilku tygodni syryjskie miasto Aleppo.

Unia wezwała do powstrzymania bombardowań Aleppo i natychmiastowego zawieszenia broni. Przywódcy zwrócili się też do szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini o kontynuowanie wysiłków dyplomatycznych na rzecz rozwiązania konfliktu w Syrii.

PAP
https://ndie.pl

O zawieszeniu broni jakoś nie było mowy, gdy siły rebelianckie, wspierane przez USA, niemal bezkarnie pustoszyły spokojny kraj. Dopiero wsparcie Rosji udzielone legalnemu rządowi Syrii, które zmieniło sytuację na jego korzyść, spowodowało nagłą gadaninę o „rozwiązaniu konfliktu”. Swoją drogą – jakże wymowny jest dobór tych słów: „rozwiązanie konfliktu” – między bandytami i terrorystami a prawowitymi władzami… jakby tu chodziło o jakiś konflikt.
Admin

Komentarzy 88 to “Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada”

 1. Zerohero said

  Szydło to morderca. Ofiary islamistów w Syrii lecą równierz na jej konto. Rozumek prowincjuszki nie jest usprawiedliwieniem.

 2. Franek said

  Wszystko idzie zgodnie z założeniami :

  .http://www.prawo.egospodarka.pl/grupy/Wywiad-Geremka-z-1981-roku,p,599242,9.html

 3. BJP said

  Tej Szydlo to naprawde bije na mozg.
  1. Te jej sankcje to odczuwaja przede wszystkim Polacy i polscy przedsiebiorcy.
  2. Baszar-el-asad pelni prawowita wladze w swoim kraju, a Putin moze go w zupelnosci popierac
  3. Komu to Szydlo sluzy? Bo na pewno nie Polakom.
  4. Panie Boze, uchron Polakow przed lajdactwem antypolakow.

 4. tak zwana, dobra zmiana…

 5. AlexSailor said

  @Zerohero

  Nooo.

  A mnie wystarczy samo ludobójstwo przez opodatkowanie – kwota wolna od podatku jest mniejsza niż minimum biologicznej egzystencji i to o połowę.
  Ludobójstwo się nie przedawnia.

  A tu się bym nie podniecał.
  Już po roku z całą pewnością wiemy, że chodzi o wykonywanie rozkazów.

  Ja mam nadzieję (wiem, matką głupich często bywa), że bokiem i z zaskoczenia przejdzie intronizacja.
  Trzeba sejmu lub PAD lub PBS no i uprawnionych czynników kościelnych.
  Może przeoczą, albo dla socjotechniki zrobią, a to nie ma znaczenia.
  Liczył się będzie fakt.
  W końcu, jak Pan Bóg chce, to się stać musi.

 6. Archer said

  Rosja ma gdzieś jakąś Syrię i Baszara (z którą nawet nie graniczy), tak samo jak USrael ma daleko w poważaniu kraje Europy środkowo-wschodniej (Polskę, Ukrainę). Mniejsze kraje to tylko pionki na scenie wielkiej polityki między mocarstwami.
  Rosja wspiera Syrię, bo nie chce żeby reżim Baszara upadł i wygrali islamiści, bo chce trzymać USrael za jaja. Z kolei USRaelu chcą, żeby w Syrii była „demokracja” i władzę przejęli islamiści, tak jak w innych krajach arabskich. Te kraje już tylko sobie samym i własnej ludności zagrażają.
  A menażeria polskojęzyczna z Warszawki, nie mając żadnego wpływu na bieg wydarzeń na świecie. Ujadają jak kundelek na ruskiego niedźwiedzia w służbie swoich panów z USraela, którzy pomogli im zdobyć „władzę” w tym polskim bantustanie.

  Syria jest dla Rosji niezwykle ważnym krajem.
  Admin

 7. Yah said

  „Gdy Fryderyk Wielki poprosił teologów chrześcijańskich by dali najbardziej przekonujący dowód prawdziwości chrześcijańskiej wiary, odrzekli mu oni : losy narodu judejskiego”

  Nie można bezkarnie czynić źle, kłamać, oszukiwać i doprowadzać do krzywdy ludzkiej. Usprawiedliwianie się, ze robi się to w imię jakiejś szczytnej idei to tylko sofistyczne sztuczki uspokajające resztki sumienia.
  Za każdy zły czyn poniesiemy karę nie na tym świecie ( o co niektórzy powinni prosić) to na tamtym. Niestety na tamtym nie będzie można naprawić tego zła, które tu ludziom uczyniliśmy. Pani Szydło at consortes dedykuję dwie przypowieści.

  A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich: „Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: „Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!” Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: „Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie”. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: „Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?” Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: „Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.

  Król zaprasza na ucztę a w wy? A wy zamiast czynić dobro – „jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali” .

  Czy naprawdę myślicie , że kłamiąc i oszukując uda wam się wkraść bez „stroju weselnego” ?

  Przecież idealnie do was i innych waszych politycznych kolegów pasuje przypowieść o talentach.

  „Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!” Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”

  Przez 25 lat zachowujecie się jak zły sługa i zakopujecie talenty głęboko w ziemi zamiast dać tym, którzy by je pomnożyli dla dobra innych.

  Za WSZYSTKO przyjdzie wam zapłacić co do grosza …..

  Tylko to nie ja powinienem pisać to wam powinni mówić ci, których homilii słuchacie. Nie mówią ? Nie maja co liczyć na stój weselny na uczcie królewskiej.

  Pana Boga NIE MOŻNA przeglosować

 8. maasteer said

  Myślałem, że jednak jest mądrzejsza …. a ona tylko polecenia wykonuje, szkoda.

 9. morgan said

  To przykre, ze takie Szydlo wyglupia sie , jak twierdzi, w imieniu POLSKI.
  „Polska to ja” ? paniusiu Szydlo ?!?

 10. Marcin said

  Broszka sobie może pitolić.

 11. Jabo said

  Panie Zerohero, rozumek prowincjuszki to zaleta, nie wada. Po amerykańskim formatowaniu taki rozumek będzie działał tak, jak to sobie autor formatowania zaplanował. Nie będzie takiej nieprzyjemnej niespodzianki, jaka się przytrafiła z niejakim Putinem. Zwykły oficerek KGB miał zapewnić kontynuację epoki Jelcyna.Spodziewano się, że Putin zachłyśnięty blichtrem władzy będzie wygodną marionetką w rękach żydowskich oligarchów. A ten „zimny czekista”, jak go nazywa p. Michalkiewicz nie dość, że zerwał się ze sznurków, to jeszcze wydobył Rosję niebytu i na nowo uczynił ją światowym mocarstwem. W przypadku pani Szydło takich obaw niema. Niestety dla nas, ale stety dla tego kto, panią Szydło wybrał.

 12. wytryh said

  Polska na arenie miedzynarodowej jest traktowana jako zidiociale panstwo a wlasciwie juz nie panstwo tylko bezwolny teren zamieszkaly przez ludzi dawno temu zwanych Polakami.

 13. Maćko said

  Szydlo mówi co musi. Nie znaczy, ze to zrobi, bo jak mówi to mówi a jak zrobi, to ja potepimy.
  Piesku Makreli Tusku jest tak otumaniony i omotany miloscia do IV Reichu, ze tez zrobi co mu kaza, a Niemcy raczej mu nie nakazuja szczekania na Rosje.
  Sytuacja w rozwoju.

  Jabo – milo poczytac.

  Aktualnie, jedyne co sie liczy, to wzmocnienie gospodarki Polski. Tak zrobil Putin z Rosja. Wyniki widac.

 14. Echo z Węgier said

  Celowo niszczone od lat Palestyna i Syria to kolebki cywilizacji, mają niezwykle bogatą kulturę. Syria od czasów starożytnych była pośrednikiem pomiędzy kulturami północnej Afryki, Europy i Azji. To tutaj m.in. powstał najstarszy alfabet na świecie. To tutaj swoje stopy stawiali m.in.: Mojżesz, Abraham, Jezus, Muhammad, Aleksander Wielki. To w Syrii powstawały i upadały wielkie imperia, tutaj narodziło się chrześcijaństwo.

  Od wielu lat w Syrii i Iraku zbrodniarze niszczą bezcenne zabytki dziedzictwa kultury ludzkiej oraz rabują dzieła sztuki, pochodzące sprzed wielu tysięcy lat przy braku reakcji ONZ i zajętego ochroną okupowanych Wzgórz Golan Paktu Atlantyckiego – dwóch organizacji powołanych do utrzymania ładu na świecie. Szeregi tzw. „islamistów” to dobrze opłacani przez koncerny zbrojeniowe bandyci szkoleni w bazach wojskowych na terenie Turcji, zasilają je także kryminaliści, których uwolniono z więzień Iraku i Syrii w wyniku prowadzonych działań wojennych.

  Miasto Aleppo jest uznane przez UNESCO za najstarsze miasto świata mające 12 tysięcy i 800 lat, w pierwszej piątce najstarszych miast świata znajdują się także kolejne trzy syryjskie miasta w tym Stolica Syrii Damaszek – jedno z pierwszych miast na świecie w których pojawiła się wspólnota chrześcijańska. Jej twórcą był Święty Paweł.

  W chrześcijańskie święta Bożego Narodzenia tylko w Syrii w muzułmańskich domach świecą się choinki. Wolne od pracy są święta zarówno muzułmańskie jak i chrześcijańskie. W każdej uroczystości religijnej, społecznej, ekonomicznej czy politycznej są obecni przedstawiciele wszystkich społeczności. Syria jest państwem świeckim, tolerancyjnym. Syryjczyków nie trzeba uczyć ani tolerancji, ani tzw.”demokracji”!

  W tej logice zawierała się również papieska pielgrzymka Jana Pawła II w dniach 5-8 maja 2001 roku do Syrii, śladami jego wielkiego imiennika św. Pawła z Tarsu, a można przecież również powiedzieć: św. Pawła spod Damaszku, z Syrii, która jest krajem sąsiadującym z okupowaną Palestyną, kiedyś i teraz zjednoczonym z nią różnymi więzami tej samej – nieraz bolesnej, tak jak jest dzisiaj – historii.

  Prezydent Baszar el-Asaad był i jest wielkim wielbicielem polskiego papieża oraz propagatorem Jego nauczania wśród muzułmanów, to dzięki nim doszło do kontaktu pomiędzy chrześcijaństwem a islamem.

  Wielkim historycznym wydarzeniem była wizyta Jana Pawła II w damasceńskim meczecie Omajjadów – wielkiej świątyni, wzniesionej przez muzułmanów w VIII w., w miejscu gdzie poprzednio znajdowała się chrześcijańska katedra św. Jana Chrzciciela, którego czaszka, sprowadzona wcześniej z Ziemi Świętej, została odnaleziona w czasie prac budowlanych i w miejscu znaleziska zbudowano – wewnątrz meczetu – mauzoleum Poprzednika Chrystusa, którego również muzułmanie czczą pod imieniem Yahya jako proroka. Bp Dziwisz zmienił Papieżowi brązowe, skórzane półbuty na białe pantofle, w których przeszedł do meczetu. Jan Paweł II przez dłuższą chwilę modlił się przed miejscem, w którym znajduje się relikwiarz głowy św. Jana Chrzciciela, a następnie na dziedzińcu razem z Wielkim Muftim wysłuchał odśpiewanych przez muezina fragmentów Koranu i przemówienia syryjskiego ministra ds. religii Mohameda Ziada Wakfa. Spotkanie w meczecie Omajjadów przyjęte zostało bardzo entuzjastycznie. Jan Paweł II jako pierwszy Papież w dziejach Kościoła nawiedził świątynię muzułmańską, gdzie spotkał się z syryjską wspólnotą wyznawców islamu, która przyjęła go bardzo życzliwie. W Pałacu Prezydenta Syrii, który był rezydencją Ojca Świętego polski papież podczas jednego ze spotkań powiedział: „Oto najmłodszy na świecie prezydent spotyka się z najstarszym…”

  Na pogrzebie papieża Jana Pawła II w 2005 roku świat arabski reprezentował prezydent Baszszar al-Asad wraz z pogrążoną w żałobie rodziną.

  Pisane obowiązkowo z dużej litery i reklamowane codziennie przez środki masowego przekazu – tzw. „państwo islamskie” było tworzone w dużej mierze przez byłych więźniów amerykańskich więzień w okupowanym Iraku, oprócz nich walczą w nim również najemnicy szkoleni w bazach wojskowych. Ponad to szeregi tzw. „isis” zasilają także bardzo niebezpieczni kryminaliści oraz zboczeńcy, którzy uciekli z więzień Iraku, Libii i Syrii w wyniku prowadzonych działań wojennych, które w istocie były prowadzone przez Stany Zboczone oraz wojska paktu atlantyckiego w celu zapanowania nad ważnym geopolitycznie rejonem. W czerwcu 2014 r. 700 bojówkarzy podróżujących toyotami (za które zapłacił amerykański Departament Stanu) bez większych przeszkód zdobyło Mosul, położone nad Tygrysem irackie miasto wielkości Warszawy. Główne miasto Mezopotamii – Mosul to ważny ośrodek przemysłowy i handlowy. Leży w regionie wydobycia ropy naftowej, zwanym zagłębiem mosulskim.

  Średnio rozgarnięty człowiek wie też, iż w toczącej się wojnie w Syrii, okupant Palestyny wspiera najbardziej radykalny odłam islamu, tzw. „isis-rael” który jest pod całkowitą kontrolą M o s s a d u . Mamy więc do czynienia z bardzo przemyślanymi atakami, bardzo dobrze przygotowanymi, z świetnie wyposażonymi oraz przeszkolonymi przez wojskowych profesjonalistów zamachowcami, codziennie reklamowanych w mediach obowiązkowo z dużej litery – tzw. „isis”

  Wojny, konflikty zbrojeniowe i zamachy są bardzo poważnym źródłem dochodów dla firm zaopatrujących służby bezpieczeństwa wewnętrznego, dla korporacji zbrojeniowych i banków. Zatem szkolenie tzw. „terrorystów” od wielu lat przynosi im ogromne zyski. Moim zdaniem, w dzisiejszych czasach prawdziwych terrorystów nie ma. Mamy dziś do czynienia tylko z tzw. „terroryzmem” dość precyzyjnie sterowanym i precyzyjnie rozniecanym. Patrząc na tych rzekomych „terrorystów”, biorąc pod uwagę krzywdy, jakich doznają niewinni ludzie, którym bombardowania zniszczyły cały dorobek życia, można powiedzieć, że ci dzisiejsi tzw. „terroryści” są albo agentami rządów dwóch państw, albo najemnikami korporacji zbrojeniowych. Za dzisiejszym terroryzmem stoją banki i przemysł zbrojeniowy, które nie tylko finansują, szkolą, wspierają ideologicznie tzw. „islamistów”, ale wywierają też ogromny wpływ na decyzje niektórych premierów rządów i prezydentów.

  Skoro pralnie medialne uznają istnienie tzw. „państwa islamskiego” pisząc z dużej litery, to muszą uzupełnić podając: Jakie organizacje międzynarodowe uznały to „państwo” będące bandą uzbrojonych zbrodniarzy? W których krajach ma tzw. „państwo islamskie” swoich ambasadorów? Kto jest prezydentem tego państwa? Internautów trzeba trochę oświecić podając rzeczywiste fakty w sposób konkretny i zgodny z prawdą.

  Szanowna Pani Premier
  Myślący człowiek, nawet jeżeli zacznie się kierować stereotypem to kiedy napotyka na dezinformację i niewiedzę, stara się ją skonfrontować ze swoimi przekonaniami i próbuje szukać nowych informacji, z wielu źródeł. Bowiem umiejętność przekazywania informacji o zaistniałej sytuacji przez „Pani ekspertów” pozostawia wiele do życzenia.

 15. Archer said

  Panie Adminie! Syria jest jedynie dlatego „ważnym” krajem dla Rosji, bo graniczy z bezcennym Israelem. Niech no tylko żydki spróbują podskoczyć ruskim, wtedy służby specjalne Syrii na polecenie Moskwy taki bolesny numer w Israelu wykręcą, że parchy długo będą to pamiętać.
  Gdyby taki kraj jak Syria (z identycznym reżimem, i o takiej samej liczbie ludności, potencjale gospodarczym itd.), leżałby w Afryce zach., to ruscy szachiści nie poświęciliby dla nich nawet 5 minut uwagi. A tak idzie duża pomoc wojskowa ze strony Rosji dla tego świeckiego reżimu w Syrii. Jeszcze radykalni muzułmanie – Czeczeni i inna swołocz, wyjeżdżają z Rosji walczyć po stronie ISIS, i Putin ma spokojniej u siebie.

  ——
  Oczywiście, żaden kraj nie jest ważny dla kogoś przez to samo, że istnieje na mapie. To oczywiste.
  Admin

 16. Henry said

  „Polskojęzyczni” politycy ośmieszają się codziennie w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
  Nikt się z takimi politykami więcej nie liczy się w Europie i na świecie.
  Takie kraje jak Hiszpania, Włochy, Austria, Grecja, Cypr i inne wypowiedziały się przeciw sankcjom,
  wiedząc, ze te sankcje są wymierzone tylko przeciwko gospodarce europejskich państw,
  a długoterminowo pomagają gospodarce rosyjskiej.

  Rubel w ostatnich 2 latach stracił na wartości, ale przez to gospodarka rosyjska jest
  bardziej konkurencyjna na arenie międzynarodowej, stając się katalizatorem w nowych kontaktach
  handlowych z najbardziej rozwijającymi się gospodarczo krajami azjatyckimi (4% do 8% rocznego wzrostu).

  Szybki sukces Rosji z armia syryjska w walce z terroryzmem popieranym (i to nie kryją teraz) przez „demokratyczne”
  USA i zachód zmienia układ sil i to nie tylko w Syrii, ale tez w Iraku i Afganistanie, gdzie tamtejsze władze życzą sobie,
  aby i tam Rosja zaczęła legalna pomoc w walce z terroryzmem.

 17. wega said

  Tym samym holokaust bliskowschodnich chrześcijan idzie także na konto Szydło.

 18. NC said

  Re 8: Ja też miałem taką nadzieję..
  Re 13: Co to znaczy „musi”?.

 19. Halszka said

  @14 Echo z Węgier – dzięki, znakomity komentarz. Jasne, że prawdziwych terrorystów dziś nie ma. Zresztą, czy w ogóle kiedyś byli?
  Tylko małe uzupełnienie: ci najemnicy działają (na mniejszą skalę) jeszcze dla 2 grup dobrze płacących zleceniodawców. Po pierwsze – dla amatorów bezcennych dzieł sztuki, rabowanych z zabytków i muzeów (rabusie wchodzą nieraz z gotową listą zamówionych eksponatów). I po drugie – dla gangów, wyspecjalizowanych w dostawie ludzkich części zamiennych. (Nie, już nie chodzi tylko o nerki, bez jednej nerki można żyć.)

  @15 Archer
  Islamiści wyjeżdżają z Rosji walczyć, to Putin ma spokojniej u siebie, pisze Pan. Trochę tak, trochę nie. Bo to nie jest przecież ruch jednokierunkowy. Do Dagestanu czy Inguszetii przybywają często wysłannicy-agitatorzy z Arabii Saudyjskiej czy emiratów, z Koranem i dolarami. Agitują, by każdy prawy muzułmanin ruszył państwu islamskiemu na pomoc.

 20. u said

  Sady juz padly co wiec jeszcze ta baba chce uwalic?A jakim to sektorem gospodarczym ona chce te sankcje wesprzec? Przeciez wszystko w Polsce co produkowalo to padlo. Biedne jest jednak to panstwo gdzie szalenstwo wladz dobilo zdrowy rozsadek. Pija kaczory ten szalej i pija a ich glupota juz na skrzydlach buszowych lata, a to najgorsze, ze przeklada sie na codzienny byt i bezpieczenstwo tych, w ktorych imieniu dochrapali sie do koryta. Czym to sie skonczy? Jedyna nadzieja to zdrowy rozsadek u wschodniego sasiada, mamy fart, ze to gentlemeni i nie kopia lezacego na lopatkach, bo inaczej…. marny nasz los.

 21. Dziadzius said

  Stare Polskie przyslowie mowi — **Gdzie diabel nie moze to babe posle** – i prawdziwosc tego przyslowia widzimy dzis w Polsce, Niemczech i elekcji w USraelu . Byly i sa madre kobiety za ktore Bogu dziekujemy ale ten dzisiejszy narybek to wszystko swoja glupota kasuje

 22. toidi said

  Droga pani U: Ona po prostu robi swoja robotę, wykonując polecenia swoich mocodawców, którymi oczywiście nie są Polacy. Wielkie mocarstwa w swoim czasie wycofaja się rakiem z całej tej sytuacji, a pozostanie na placu boju maleńki a hałaśliwy kraik, którego nikt poważnie nie bierze. Dewaluacja imienia Polski (konsekwencja powyższego) leży, a jakże, rownież w interesie Prus, bo szkoda Polski od tysiąca lat leży w interesie zachodniego sąsiada. A w Polsce własciwie nic nie pozostało oprócz nazwy kraju, którą ostatnio nawet sam pan prezydent zdaje się porzucać na rzecz Polin.

  Ale proszę się nie martwić, gdy tylko ta małpa po drugiej stronie Oceanu dorwie się do stołka, to komuś zadrzy palec na czerwonym guziku i wszelkie dywagacje w jakiejkolwiek materii zupełnie bezboleśnie stracą sens.

  A tymczasem cieszmy się, że oddychamy.

 23. adsenior said

  Szydło, przestań być usraelskim kundelkiem, całe to ujadanie, tobie jako premierowi rządu, nie szkodzą, szkodzą natomiast POLSCE. Zastanów się, jak to jest, Polska wprowadza sankcje, a Usrael i szkopia, w najlepsze handlują z Ruskimi.

 24. Bronisław said

  Re: 20. Obawiam się, i nawet coraz bardziej przekonuję się Pani(e) U, iż „Układ Okrągłostołowy”, a obecnie PIS wraz ze swoimi mocodawcami, prowadzą – „programowo” od 1989 roku – Nasz Polski Naród do, tak zwanego, „Ostatecznego Rozwiązania”?!!! Chciałbym się mylić, ale tak to niestety wygląda, tylko, jak wytłumaczyć milczenie Hierarchów Naszego Kościoła Katolickiego?!!!
  Polacy chlubią się, że nie brali „nigdy” udziału w niesprawiedliwych działaniach wojennych, a chociażby uczestnictwo w napaści na Hiszpanię pod Napoleonem, czy tłumienie powstania na Haiti, i ostatnie udziały, w tak zwanych, „misjach pokojowych”, chyba wyraźnie temu przeczą?!!!
  Prowokujemy ciągle potężną militarnie Rosję, aby „chyba” zmusić ją do ataku (na Nas) i w ten sposób pozbyć się znaczącej części Naszego Narodu, a robią to aktualnie ludzie „klęczący” przed ołtarzem z Andrzejem Dudą i Beatą Szydło na czele!!!
  Łączę gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste i Miej Nasz Naród i Państwo w Swojej opiece!!!

  Panie Bronisławie, wkład Polski jako państwa w awanturnicze wojny i napaści jest minimalny, zwłaszcza w porównaniu z krajami cywilizacji zachodniej.
  Polski nie było, gdy jej żołnierze bili się za Napoleona.
  „Misje pokojowe” to nie Polska. To koczownicy.
  Admin

 25. awkzim said

  Ad 6
  Proponuję wziąć mapę obejmującą Morze Czarne i I Morze Śródziemne, a następnie:
  – Szukaj, czytaj, myśl;
  – Czytaj, myśl;
  – Myśl.
  Nikt za Pana / Panią tego nie zrobi.

 26. Grace said

  NO nie, a to kuzwa …!

 27. z prowincji said

  #24 Bronisław ;Hierarchowie w większości jak wiadomo to obcy nam chyba nam element ,ale co z proboszczami i reszta kleru który w większości pochodzi z ludu |?.
  Czyżby i Oni przystali do Układu pookragłostołowego.
  jeżeli tak to biada nam ,bo zidiocenie na punkcie Rosji i Putina przybiera coraz szerszy zasięg i widać ze dokonuje się ogromnej manipulacji naszym losem i naszymi
  wnukami .

 28. JerzyS said

  „Handlować trzeba nawet z dyktaturami -Rozmowa z Robertem Aumannem, izraelskim matematykiem, laureatem Nagrody’ Nobla z ekonomii
  WPROST:
  Twierdzi pan, że ekonomia jest złym narzędziem polityki.
  Lepiej w starym stylu po prostu grozić i napinać mięśnie?
  ‚ROBERT AUMANN:
  Nie powinniśmy używać ekonomii jako broni dyplomatycznej, bo nie jest ona dobrym narzędziem zastraszania.
  Jeśli nakłada się na jakiś kraj embargo, żeby zmusić go do zmiany polityki na bardziej pokojową, to trzeba się liczyć z nieskutecznością takiego rozwiązania Nie ma żadnych historycznych dowodów, ze embarga przyczyniały się do pożądanej zmiany polityki krajów, na które były nakładane. Oczywistym przykładem jest lrak.
  Embarga mogłyby być skuteczne wyłącznie w wypadku małych i słabych krajów.
  -Handlować trzeba w nieskrępowany sposób nawet z dyktaturami bo to je łagodzi, choć do zapewnienia światowego pokoju jest to niewystarczające.
  Czy handel z krajami, których, władze zabijają swoich obywateli, nie jest niemoralny?
  Niemoralne byłoby z nimi nie handlować. Wtedy karalibyśmy nie władze tych krajów, ale ich obywateli.
  Nomeklatura w krajach komunistycznych, mimo nakładanych na ich towary ceł, mimo takiego czy innego embarga, zawsze sobie radziła i żyła we względnym dobrobycie.
  To ludzie cierpieli dlatego nawet Iran, czy Koreę Północną powinniśmy traktować jako równorzędnych partnerów gospodarczych
  Nawet Koreę. w której wciąż są obozy komercyjne?
  Nie widzę przeszkód by Korea Północna poszła drogą Wietnamu. To wciął nominalnie komunistyczne i niedemokratyczne państwo, ale jednocześnie około 1986 r. wprowadziło gospodarkę rynkową
  Ta gospodarka rozkwita. Byłem kilkakrotnie w Chinach i muszę powiedzieć że tam w następstwie …”
  Szukam całego tekstu, ale bez skutku, Może ktoś ma?”

 29. JerzyS said

  Ta Szydło to antysemitka , bo podważa dorobek naukowy Roberta Aumanna, izraelskiego matematyka, laureata Nagrody’ Nobla z ekonomii

  http://biblioteka.sgh.waw.pl/pl/nobel/Strony/Robert-J.-Aumann.aspx

  Robert J. Aumann

  ​Robert J. Aumann, Izrael
  Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2005r. Otrzymał Nagrodę Nobla wspólnie z Thomasem C. Schellingiem z USA, jak brzmi sentencja orzeczenia o przyznaniu nagrody – za: „ rozszerzenie naszego rozumienia konfliktu i współpracy poprzez analizę w kategoriach teorii gier”.

  Prace obu laureatów umożliwiły wyjaśnienie , dlaczego niektóre społeczeństwa lepiej zarządzają wspólnymi zasobami.

  Robert Aumann znany jest przede wszystkim z prac dotyczących długoterminowych relacji między uczestnikami konfliktów (tzw. gier powtarzanych). Relacja taka zachodzi na przykład w sytuacji, gdy między uczestnikami „gry” występuje asymetria informacji – czyli jedna ze stron dysponuje chociażby, większą wiedzą o kosztach działania konkurenta niż druga. -Pierwszą Nagrodę Nobla z dziedziny teorii gier przyznano trzem ekonomistom w 1994 roku.-Teoria powtarzanych gier Aumanna stała się obecnie w naukach społecznych stałym elementem analizy przypadków współpracy o charakterze długofalowym. Prace uczonego stanowią istotne uzupełnienie podstaw teorii gier.

  Podstawowe fakty z życia i działalności:

  Urodził się w 1930 roku we Frankfurcie- w Niemczech. Miejscem jego pracy naukowej jest Hebrew Uniwersity w Jerozolimie.
  Robert Aumann znany jest przede wszystkim z prac dotyczących długoterminowych relacji między uczestnikami konfliktów (tzw. gier powtarzanych). Relacja taka zachodzi w sytuacji gdy miedzy uczestnikami „gry” występuje asymetria informacji – czyli jedna ze stron dysponuje na przykład większą wiedzą o kosztach działania konkurenta niż druga. Pierwszą nagrodę z dziedziny teorii gier przyznano już grupie trzech noblistów w 1994 roku.- Teoria powtarzanych gier Aumanna jest obecnie -w naukach społecznych – stałym elementem analizy przypadków współpracy o charakterze długofalowym. Prace uczonego stanowią istotne uzupełnienie teorii gier.
  Na uroczystości wręczenia Nagrody Nobla dnia 8 grudnia 2005 sylwetkę laureata przedstawił członek Komisji ds. Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii profesor Jörgen Weibull . Następnie Robert J. Aumann wygłosił wykład okolicznościowy ‘War and Peace’ / Wojna i pokój/.

  Najważniejsze publikacje: (według „Who’s who in economics” 3 ed.)

  Książki :

  Advances in game theory/…., i in. ,Princeton N.J.: Princeton University Press, 1964 – 679 s.
  Values of non-atomic games./ …, L.S. Shapeley, Princeton N.J: Princeton University Press, 1974 -333 s.
  Lectures on game theory. Boulder: Westview Press, 1989 .- 120 s.
  Repeated games with incomplete information./…, M.B.Mascchler, R.E.Stearns, Cambridge,Mass.: Massachusets Inst.of Technology Press, 1995- 342 s.
  Game and economic theory. Selected contributions in honor of Robert J.Aumann. Ann Arbor: The University of Michigan Press, 1995 –463 s.
  Topics in mathematical economics and game theory. Essays in honor of Robert J.Aumann. Providence, IR :American Mathematical Society, 1999 -291 s.

  Artykuły w czasopismach i wydawnictwach zbiorowych (w bazie danych JSTOR):

  „Asphercity of alternating knots”// The Annals of Mathematics,64, 1965 nr 2 s.374-392
  ”Utility theory without the completness axiom. A correction”// Econometrica, 32, 1964 nr1/2 s . 210-212
  “Existence of competitive equilibria in markets with a continuum of traders”// Economertica, 34, 1966 nr 1 s.1-17
  ”Agreeing to dusagree”//The Annals of Statistics, 4, 1976 nr 6 s.1236-1239
  ”Voting for public goods”/…, M.Kurz, A.Neyman// Review of Economic Studies, 50, 1983 nr 4 s.677-693
  ”On the non-transferable utility value. A comment on the Roth-Shafer examples”// Econometrica, 53, 1985 nr 3 s.667-678
  “On the non-transferable utility value. Rejoinder”// Econometrica, 54, 1986 nr 4 s.985-990
  “Values of markets with satiation or fixed prices”/…, J.H. Dreze // Econometrica, 54, 1986 nr 6 s. 1271-1318
  “Correlated equilibrium as an expression of Baylesian rationality”// Econometrica, 55, 1987 nr 1 s.1-18

 30. toidi said

  Nawet Koreę. w której wciąż są obozy komercyjne?

  Co to są obozy komercyjne?

 31. JerzyS said

  Antysemitka , bo podważa dorobek naukowy Roberta Aumannem, izraelskiego matematyka, laureata Nagrody’ Nobla z ekonomii

  http://biblioteka.sgh.waw.pl/pl/nobel/Strony/Robert-J.-Aumann.aspx

 32. leo69 said

  UShellski Pan szarpnął smyczką – i ratlerek dał głosik – hau..hau.. hauuu..

 33. JerzyS said

  Polecam
  http://www.instytutschillera.org/nsol/str02.html
  http://www.instytutschillera.org/index.html
  http://www.instytutschillera.org/other/str04.html
  http://www.instytutschillera.org/lar/str03.html

 34. JerzyS said

  Gdy urzędnik przekracza swoje uprawnienia
  PDF Drukuj Email

  Coraz częściej otrzymujemy skargi na urzędników, którzy w ocenie naszych Członków i Czytelników, dokonują przestępstwa „nadużycia władzy”, którą sprawują. Postanowiliśmy zająć się tym bardzo trudnym tematem. Jednie co możemy, to zamieścić kilka informacji, które mogą wesprzeć wszystkich tych, którzy chcą dochodzić swoich słusznych praw.

  Osoby pełniące funkcje publiczne często zapominają, że uprawnienia i przywileje, jakie dają im przepisy prawa,

  nieodłącznie wiążą się przede wszystkim z obowiązkami.

  Paragrafem, który pomaga w likwidacji licznych patologii życia publicznego, jest m.in. przepis art. 231, paragraf 1 ustawy Kodeks karny (k.k.).

  Przestępstwo określone w art. 231 kodeksu karnego najczęściej określane jest jako „nadużycie władzy”.
  Jeszcze na gruncie kodeksu karnego z 1969 roku, określono je jako „nadużycie służbowe”.
  Zaznaczyć przy tym należy, iż instytucja ta mimo istnienia już od międzywojnia uległa stosunkowo niewielkim zmianom. Powoduje to, iż odnośnie takich czynów zachowuje aktualność orzecznictwo sądów, jak dorobek nauki prawa dotyczący kodeksów karnych z 1932 i 1969 roku.
  Poseł, radny i sędzia

  Przepis art. 231 par. 1 k.k. stanowi, że funkcjonariusz publiczny, który przekracza swoje uprawnienia lub nie dopełnia obowiązków, a w konsekwencji działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności.

  Sprawcą czynu zabronionego może być tylko i wyłącznie funkcjonariusz publiczny. Definicję kto jest
  funkcjonariuszem publicznym zawiera art. 115 par. 13 k.k. Między innymi są nim: poseł, radny czy sędzia.

  Co to jest nadużycie władzy

  Nadużycie władzy polega
  na przekroczeniu uprawnień
  lub niedopełnieniu obowiązków
  i działaniu przez to na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

  Uprawnienia i obowiązki funkcjonariuszy publicznych, wymienionych w art.115 par.13 k.k. mogą wynikać w szczególności z aktów prawnych, przepisów służbowych, regulaminów, instrukcji, a także umów o pracę. Część doktryny prawnej twierdzi także, iż pewne obowiązki mogą wynikać z samej istoty urzędowania. Na tym stanowisku stoi także orzecznictwo Sądu Najwyższego wydane na podstawie ustawy Kodeks karny z 1932 roku (np. wyrok SN z 10,10.1946 r., sygn. akt K 1292/46, (DPP 1947, nr 11).

 35. Inkwizytor said

  Banderowcy z PiS zrobia wszystko aby wciągnać Polskę do wojny z Rosją. Jarek Majdaniarz z Antkiem Trotylewiczem usilnie nad tym pracują razem z przygłupami szabesgojami Andrijem Judą i Beatą Żydło

 36. JerzyS said

  https://szokwiedzy.pl/zydzi-i-amerykanie-chca-ograbic-polske/

 37. Boryna said

  Szydło nie chce ,ale musi nas wciągnąć w CETA, otumania naród zrównoważonym rozwojem, który obejmuje rozwydrzenie moralne, aborcje, wychowanie seksualne i promocje dewiacji. Oto katoliczka!!! Q…mać.

 38. Boydar said

  Szydło wie lepiej od Was, że żadnego CETA nie będzie. Dostała kartę i się nią bawi; ale nie w kwestii CETA, tylko jego apologetów.

 39. cadyk z Radomska said

  Szydło samodzielnie chce kupe, siku lub coś przekąsić. Wszystkie inne decyzje pozostają w gestii służb okupacujnych.

 40. Edward said

  Rosja jest winna zbrodni w Syrii i nie tylko!!! Ladna beszczelnosc
  zydowska.No ale ta baba dziala na rzecz miedzynarodowego zyda.
  Juz nawet przygotowuje przyszlosc do takiego beszczelnego
  dzialania – syna wyslala do seminarium.

 41. revers said

  re37,38

  najlepsze jest to ze to socjalisci z wallonskiego Parlametu Belgii zablokowali CETA a nie z kanapy wzieci prawicowcy jak JKM partia, czy inne prawiczki z PIS, PO, nowoczesni lewacy N, lewicujacy chadecy w wielkiej koalcji w Niemczech.

  Wsciekly rudy Tusk nie ma czym straszyc w Walloni, by go potraktowali jak flame ze sawstyka i slusznie, i szydlo z jej plus500 nie dojdzie do takiego standartu demokracji jak w Walloni, nie te wino i kultura picia jak i sztuka wyrobu.

  A Szydlo wyjasnila juz kto bombardowal wioske w dzielnicy Allepo ze znakami NATO-Belgijskimi na skrzydlach?

 42. marcin said

  szydło mydło czy powidło jak to różnica to jedynie obozowe kapo pilnujące żydowskich geszeftów których ma rozkaz zamiar bronić do ostatniego polaka.
  epatowanie się bredniami tej baby jest kiepskim pomysłem zawsze łże jak najęte.
  pod osłoną bredni o skrobankach polskojęzyczna władza wysyła do walki z Rosjanami najemników. właśnie ostatnia partia tego bydła – 40 polskich najemników dzisiaj przybyła do miejscowości Szyroka Bałka na północno-zachodnich obrzeżach Gorłówki. najemnicy zostali rozmieszczeni w domach mieszkalnych pomimo protestów i skarg mieszkańców. MAM NADZIEJĘ ŻE WSZYSCY NAJEMNICY ZNAJDĄ RYCHŁĄ ŚMIERĆ W ROSYJSKIEJ ZIEMI I ŻADEN NIE WRÓCI DO KRAJU. dosyć kurwienia polskiego wojska tzw. misjami za pejsatymi interesami

 43. Isreal said

  robi to do czego była szkolona przez kahał nowojorski …

 44. lala said

  Szydlo jest kara Boza. Nie pierwsza i nie ostatnia.
  Zabralismy sie za wybory jak pies do jeza.
  Jezdzila malpa jakim autobusem i zamiast pracowac, to lazila po Polsce jak modelka z koszmaru na catwalku; obracala sie dookola, zeby wszyscy widzieli dokladnie, z kazdej strony tego chlopo-baba. Przeciez przez caly ten czas, caly ten karawaniarski bajzel nie pracowal, tylko za panstwowe pieniadze paradowal po Polsce udajac … politykow.
  Koszmar i wstyd.
  Malpujemy USA: od dwoch lat banda spekulantow w mediach, na gieldach, w domach handlowych i roznych podejrzanych przedsiebiorstwach: reklamie, agenturze, fotografii, agentach od wszystkiego – zaraba ciezkie pieniadze za pokazywanie w telewizji tresowane malpy- narod wyje ze szczescia, ze na 350 milionow obywateli stac narod amerykanski na dwoch chyba najgorszych przedstawicieli ludzkiej rasy jako kandydatow na prezydenta. Fryzjerzy, kosmetyczki, Wall Street, banki, spekulanci media zbieraja kokosy za pokazywanie dwoch pajacow, ktorzy nie maja absolutnie niczego do zaproponowania obywatelom USA.
  Czy ktos pamieta jeszcze ostatnie wybory w Rosji? Caly rzad rosyjski nie przerwal pracy. Chodzili codziennie do roboty a nie na wystepy do TV.
  Z kartki nikt pierdolow nie czytal.

  Duterte tez sie nie pudrowal do telewizji ani nie smarowal twarzy gownami kosmetycznymi. Barana z siebie nie robil. Nie opuscil pracy do konca wyborow.
  Coca -cola i US kultura wyplukala nam i dobry gust i poczucie tozsamosci.
  Taki mamy system wartosciowania.
  No to do kogo mamy pretensje?
  Do Szydlo?
  Przeciez trafila nam w nasze gusta! I „podszkolona” w USA!
  Przyznam sie, ze niewiele mnie interesowal niejaki Stonoga w sensie kariery biznesowej.
  Ale zdumiewa, ze bohater majdanu -Kukiz dostal 12% glosow a Stonoga, ktory ujawnil korupcje – tylko 70 tys. glosow.
  Chocby ze zlosci na skorumpowany rzad – powinno sie znalezc wiecej Polakow.
  Teraz beda wystawac po ulicach – jak im Szydlo pozwoli.

 45. To są decyzje Kalksteina. Usunął się w cień szara eminencja i teraz za jego decyzje można wszystko zwalić na Szydło.

 46. Moher49 said

  Polski rząd zdejmuje maskę, coraz lepiej widać komu służy.

 47. Maciuś said

  Karty rozdaje Kalkstein, a Żydło się bawi tym, jak zauważył bardzo dobrze Pan Boydar we 38. Pytanie retoryczne: jak to długo potrwa?

 48. Ad 35, Inkwizytor

  Wspomniał Pan benderowców. Korzystam z okazji, aby zacytować kawał z lekka polityczny, który na forum Michalkiewicza zamieściła dzisiaj inka (zaglądam tam nie bez pewnej nostalgii):

  Początek roku szkolnego na tzw. Ukrainie – Przychodzi do klasy nowy nauczyciel.

  – Nazywam się Arsenij Pietrowicz, jestem banderowcem.
  Dzieci, po kolei przedstawiajcie się tak samo jak ja.

  – Nazywam się Oleg, jestem banderowcem.
  – Nazywam się Irina, jestem banderówką.
  – Nazywam się Witalik, jestem banderowcem.
  – Nazywam się Wowoczka, jestem separatystą.

  – Wowoczka, dlaczego jesteś separatystą !?!
  – Moja mama jest separatystką, mój tata jest separatystą, moi przyjaciele są separatystami, więc ja także jestem separatystą.
  – Wowoczka, a jeśliby twoja mama byłaby prostytutką, twój tata pedofilem, siostra dziwką, brat ćpunem, a przyjaciele pedałami, to kim byś był wtedy ?
  – Wtedy byłbym banderowcem…

  R.

  PS
  Od lat uważam naszą politykę zagraniczną za obłędną i skrajnie niebezpieczną dla Polaków.

 49. ENKI said

  Postawmy przed rządzącymi Polską takie zadanie: by III RP doprowadzili do takiego stanu,
  jak wyglądała Syria przed atakiem tzw. „opozycji” i najemników z całego świata w 2011 roku

  Syria była krajem, który:
  miał darmową edukację
  miał najwyższy wskaźnik wykształcenia
  miał darmową opiekę zdrowotną
  miał bardzo duży poziom bezpieczeństwa na ulicach i na terenie całego kraju
  wspierał pluralistyczne społeczeństwo
  prowadził szeroki dialog między liderami duchowymi i społeczeństwem
  stał na straży swobody wyznaniowej
  konstytuował laickie państwo
  był pokojowym krajem
  nie dopuścił do zjawiska bezdomności wśród swoich obywateli
  Syria nie miała ŻADNEGO ZEWNĘTRZNEGO DŁUGU przed wojną!!!!!!

  1. Które z tych osiągnięć spowodowało atak koalicji Zachodu na Syrię?
  2. Które z państw atakujących Syrię (łącznie z Polską) ma podobne osiągnięcia wobec swych obywateli?

 50. Isreal said

  ad38
  raczej brzytwę i się nią bawi…
  co wytnie to się okaże za czas jakiś, jak na razie mało jest działań przyjaznych narodowi…

  małym przykładem dobrych ruchów jest choćby wypłacanie przez arimr zaliczek dla rolników. Robią to teraz, w październiku. Zsl-e większość kasy przetrzymywaly do maja czerwca następnego roku. Odsetki szły ch.j wie gdzie. Ogromna kasa, procent od wielomiliardowej kwoty…

  pażijom, uwidim

 51. ERROR 404 NSZ said

  Taki (a) płemieł to w jakiej walucie ?, bo judasz w srebrnikach…

 52. Boryna said

  Zdrajców takich jak żydło , kalkstein i itp trzeba najszybciej odsunąć , bo Polsce zgotują nową rzeź atomową.

 53. Boydar said

  On tylko robi za idiotę; pewnie w rublach skunks czesze.

 54. Dictum said

  I umowę CETA też podpiszą, na razie udają, że wnikliwie studiują i mówią, że na razie widzą same plusy, i na razie nie widzą żadnych zagrożeń.
  Zdrada, na każdym polu zdrada.

 55. Ehze said

  No i powoli wychdzi szydlo z worka.
  A przestrzegano przed PiSem (np dr Razy) ze jesscze gorsza zaraza niz PO.
  Ale JAKI byl wybor?

 56. Joe said

  Jakie tam szydlo z worka.Skonczyla ta sama”uczelnie” marksizmu lenninizmu co poroszenko i reszta usraelskiej agentury na Wschodnia Europe.W samym POlin jest ich kilka tuzinow…Kanalie POokraglostolowe ktore markuja walke kopiac sie tyko PO kostkach…Jednym slowem Polakow robia na szaro….delkatnie mowiac.

 57. Joannus said

  Ad 54
  ”Zdrada, na każdym polu zdrada.”

  Krótki wgląd w szklany ekran we wczorajszym dniu.

  W ”TRWAM” jakiś patafian otumania
  widzów korzyściami z CETA.
  Zaraz potem na innych programach pojawiają się wypowiedzi rzeczowe, o wielkiej jej szkodliwości.
  Co począć jak ci co się modlą a w międzyczasie łżą i manipulują, stając po stronie zdrady dla doraźnych swych korzyści.

 58. Lovshak-Rusofil said

  Nie dziwi nic, stypendystka szkoły liderów departamentu stanu USA, musi zacząć spłacać dług……………

 59. Lovshak-Rusofil said

  Te przyśpieszone ponaglane ekshumacje, niestety będą służyć obawiam się, postawieniu tezy przez naczelnego psychopatę w randze ministra obrony, o odkryciu śladów materiałów wybuchowych na szczątkach. Jakoś musi ten psychol uzasadnić brednie o bombach hiperbaycznych itp itd.

  Boże chroń Polskę i Rosję, zbaw i ochroń nasze narody od psychopatów. Amen.

 60. Józef Piotr said

  Do Pana Gajowego !

  Polecam świeży artykuł celem wykorzystania:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/134581,co-sie-dzieje-na-swiecie-25-10-2016

  a zaczynający się ctak:
  „Amerykanie dostali kręćka na punkcie Rosji – pisze pani Tiamat. – Nagle odkryli, że takie państwo w ogóle istnieje.”
  …………………………………….

 61. Lovshak-Rusofil said

  Nie wierzmy tym kurwom jak wściekłym psom ta sama propaganda wczoraj i dziś, u nas i u naszych braci Serbów, dawniej było im prościej tylko dwa kanały…. wszystko jest w tej piosence…. tylko oni musieli zapłacić krwią 20 lat temu za pokłonienie się przed Bafhometem Syjonistyvcznej masonerii z USA

  Kosovo je Srbija !!!!!!!

 62. Zbyszko said

  Zerohero @1 w pełni się zgadzam. Jeżeli ktoś popiera zbrodnię, to ta zbrodnia go obciąża. Ofiary tej zbrodni z całą pewnością pojawią się na Sądzie Ostatecznym nieszczęśnika. Zbrodnia poparcia zbrodni na tak wysokim szczeblu, jest szczególnie obciążająca. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo poprzez swoją głupotę potrafią sobie zababrać kartotekę. Jak oni to naprawią, skoro to już poszło w świat?…

 63. peacelover said

  …komentujac prawne aspekty (pan JerzyS !):

  …”tam, gdzie jest duzo prawnikow… , na ogol nie ma praworzadnosci” !!

  …to tak cos jak w obecnej Polsce (albo w USlandii czy UPAdlinie !).

 64. Boydar said

  Panie Lovshak; a jeśli w wyniku badań po ekshumacji okaże się, że ślady materiałów wybuchowych jednak są, to czego to według Pana dowodzi ?

  Nie chcę Pana zbyt intensywnie zbijać z pantałyku, ale w promieniu kilometra ode mnie, mogę wskazać Panu co najmniej trzy miejsca w których takie ślady są, i nie jest to proch ze sztucznych ogni po Noworocznej imprezie. Do Smoleńska zaś mam około ośmiuset kilometrów.

 65. Lovshak-Rusofil said

  Panie Boydar, nie nie zbija mnie Pan z pantałyku, odpowiem tak, jeśli te ślady się znajdą to bez wątpienia dla Macierewicza napisane będzie, że to Putina sprawa…. a w uzasadnieniu, że to Rosji zależało bo taki wielki mąż stanu i zagrażający Rosji no i wogóle główny rozgrywający równy Królom

  Dla mnie jeśli był zamach to Robota Syjonistów z CIA i tych z Mossadu, Polska zgodnie z planem Brzezińskiego ma być szczuta na Rosję…koniec kropka. Macierewicz tyle razy powtarzał, od samego początku … no może odkąd bezpiecznie stanął na Polskiej ziemi po powrocie, że to robota Putina. To samo w sobie i tylko to jest nieuczciwe… nie dajmy się szczuć na Rosję, tylko tyle.

  Przykład Serbii na początku lat 90 pozbawił mnie wszelkich złudzeń, co do roli USA w tym rejonie

  Jesteśmy na etapie przyspieszonej Filipinizacji Polski, to znaczy szybkiego wchodzenia w kurwi dołem, z którego Prezydent Duerte chce szybko Filipiny wyprowadzić.

  Zobaczy Pan Polska policja będzie rozjeżdżać protesujących przeciwko obecności USA w Polsce tak jak nie powstrzymała się na Filipinach…. to są najemnicy…. Ruskie byli i poszli to znaczy Bolek mówi że ich przegonił… jakejdzie amerykańska bolszewicka armia big maków, to Amen w pacierzu

  Tak w Polsce będzie broniona amerykańska racja stanu….wystarczy kilku opłaconych debili w mundurach

 66. NICK said

  Też mam ślady. Materiałów.

  Po Cyklopie.

  Azaliż Pan Boydar ma rację. (63).

  Też pozdrawiam.

 67. Dictum said

  ad. 57.
  I wychwalają Franciszka pod niebiosy, a o pomniku Lutra na Watykanie ani słowem.
  Tylko senator Chruścikowski przytomnie mówił o CETA w obronie rolników polskich.

 68. Lovshak-Rusofil said

  Te same kłamstwa, ta sama propaganda

 69. Lovshak-Rusofil said

  Macierewicz Panie Boydar to dla mnie taka Amerykańska pijana tańcząca kurwa, z tego dobrego teledysku….. Jedna jest Serbia, kurew jest wiele…

 70. MASONKA B.Szydło i gang PiS to POPYCHADŁA nowo-yorskich/waszyngtonskich LUDOBUJCÓW złodzeji ! said

  Przecież wojny ZORGANIZOWANE w Syrii i na Ukrainie lub Iraku lub Afganistanie przez uzurpatorów ZBRODNIARZY żydo-masońskich NAKONÓW żydowskiej MELINY „biały dom” to są FAKTYCZNIE proxy wojny, które mają na celu ZASTRASZYĆ cały Świat żydo-masińskim bezkarnym złodzejskim IMPERIALIZMEM, aby wszyscy się subordynowali wobec tych bezkarnych LUDOBUJCÓW z Waszyngtonu !

  My Polacy absolutnie NIC a NIC NIE mamy interesu uczestniczyć w tych ZBRODNICZYCH rabunkowych awanturach organizowanych przez bezkarnych maksymalnie zdemoralizowanych żyd-masonów NEKONÓW z Waszyngtonu !

  Ty GŁUPIA MENDO prowokatorze Beta Szydło w Polsce wepchnij tą swoją GŁUPIĄ agenturalna MORDĘ do ŚMIETNIKA lub kloaki !

  Polska jako kraj NIE warunkuje istnienia żadnego z wielkich mocarstw, absolutnie NIE MA wpływu na światowy ład geopolitycznym i NIE jest to bynajmniej sytuacja nowa, stan taki TRWA od przeszło KILKUSET lat, a Polscy obywatele ani ten SKORUPOWANY przekupny „rząd Polski” absolutnie NIGDY NIE przesądzał i NIE jest w stanie wpłynąć na zwycięstwo „być albo nie być” ani tego zbankrutowanego znienawidzonego na Świecie złodzeja-zbrodniarz USA, ani oszustów-złodzeji UE, ani też Rosji.

  Każde wcinanie się GŁUPKÓW z Polski w zajadłe spory imperialne pomiędzy obecnymi degenaratami globalnymi USA z post-komuchami Rosja, chciwcami Niemcami czy fałszywymi Brytolami z UK jest Polakom zupełnie ZBYTECZNE do NICZEGO NIE przydatne !

  Ludzie w Polsce czy Wy tego rzeczywiście NIE widzicie, a to trwa już DZIESIATKI lat, że w tej upodlonej Polsce przez żydo-masonerię są ciągle PREFEROWANI i WSPIERANI do zajęcia centralnych stanowisk w administracji państwowej w III RP, to TYLKO CI co zostali ‚wykształceni” za zagraniczną FORSĘ otrzymując tzw. „STYPĘDIA” z tzw. „FUNDACJI”, które są kradzionymi pieniędzmi MIĘDZYNARODÓWKI GLOBALISTYCZNEJ(tzn. bandyckiego żydo-masoństwa), którzy kształcą posłuszne SWOJE KADRY do OPANOWANIA władzy w Polsce i innych SŁABYCH MILITARNIE krajach świata.

  Ta służalcza GWARDIA WASALI, która w Polsce jest POSŁUSZNYM NARZEĄDZIEM realizatorem interesem MIĘDZYNARODÓWKI GLOBALISTYCZNEJ, tak jak kiedyś IDENTYCZNIE szkolono całą NAJGŁÓWNIEJSZĄ kadrę komunistów KC PZPR w Moskwie, a później utworzono w Warszawie tzw. „Wyższą Szkołe Nauk Społecznych przy KC PZPR” i DOPIERO jak ktoś (np. Leszek Miller, A.Kwaśniewski + inne żydo-komuchy) „przeleciał” tą „uczelnię” to był dopuszczany przez ZAGRANICĘ do władzy w PRL-u jako AGENT zagranicznych interesów z POMINIECIEM polskich interesów.

  Dopiero po tym „dokształcie” gdy takiemu delikwentowi wyprano mózg za granicą tak aby został/a posłusznym AGENTEM zagranicznym to dopiero wtedy byli PREFEROWANI na najwyższe urzędy i SALONY WŁADZY w Warszawie , WSZYSTKICH CENTRACH władz lokalnych – taka była PROCEDURA werbowania centralnej kadry administracji za CAŁYCH CZASÓW PRL-u !!!!

  My polscy obywatele mamy już na prawdę DOSYĆ tego anty-polskiego PROCEDERU podrzucania nam przez IMPERIALNA zagranice takich sprzedajnych AGENTÓW !

  Dzisiaj niestety NADAL tak hodowana jest anty-polska oczywista AGENTURA lokaji zamieszkałych w Polsce wyhodowana przez globalistów żydo-masonów NEKONÓW zamiast w Moskwie to teraz w USA jako dzikie anty-polskie BYDŁO urzędująca na piedestałach władzy w Warszawie pod przywódctwem AGENTKI USA w Polsce o nazwisku B.Szydło wspieranej przez banderowsko-syjonistyczny przestępczy gang PiS(niczym się NIE różniącym od super-przestępcze gangi PO,PSL, SLD które trzeba ZDELEGALIZOWAĆ /rozliczyć) której celem zawsze było i jest maksymalnie SPRZECZNE działanie z INTERESEM przeciętnych polskich obywateli zamieszkałych w III RP czyli też na SZKODĘ domu tych obywateli o nazwie Polska.

  Od 1991 roku do DZISIAJ szkoleniem SŁUGUSÓW, złodzieji do RABOWANIA polskich obywateli są pralnie mózgów o nazwie jak: „Szkoła Liderów w USA” przez którą to globalistyczną maszynke została przepuszczona ta idijotka autentyczny LOKAJ globalistów ta zakłamana prościara Beta Szydło, a wcześniej przez tę samą „akademię” w USA też zostali PRZEMAGLOWANI te anty-polskie KANALIE Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz … itd.

  Inną PODOBNĄ do tej powyższej GLOBALISTYCZNEJ „akademii” jest inny ‚dokształt’ o nazwie „Fundacja Fulbrigthta” finansowana przez ZALEGALIZOWANYCH super-złodzeji malwersantów „Klub Bilderberg” czyli banda gangsterów masońskich krwawych uzurpatorów uważających siebie za „rząd Światowy”.
  W tej „akademii” żydo-globalistycznej zostały przemaglowane łby SŁUGUSÓW kosmopolitów, zwłaszcza ŻYDÓW z polskim obywatelstwem jak:

  Aleksander Smolar
  Tadeusz Mazowiecki
  Hanna Gronkiewicz-Waltz,
  Leszk Balcerowicz(temu ZŁODZEJOWI jeden z największych banków ZŁODZEJI amerykańskich Merrill Lynch wystąpił oficjalnie do komisji nagrody NOBLA, aby jemu dac nagrodę NOBLA w dziedzinie ekonomi za pomoc w skonstruowaniu i organizowaniu RABUNKOWEGO systemu finansowegoPolaków, który to system RABUNKUnastępnie został powielony do RABUNKU ukranców i wszystkich krajów byłego bloku żyd-sovieckiego)
  Jan Krzysztof Bielecki (były premier)
  Krzysztof Skubiszewski (sędziego Międzynarodowego Trybunału „Sprawiedliwości” w Hadze, a potem szef MSZ)
  Longin Pastusiak
  Władysław Geremek
  Władysław Cimosiewicz,
  Władysław Bartoszewski
  Andrzej Olechowski
  Hanna Suchocka
  Grzegorz Kołodko
  Jerzy Makarczyko („sędzią” Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu)
  Kazimierz Secomski (mason, były szef Klubu Rzymskiego w Polsce)
  Zdzisław Sadowski (mason z PZPR, Klub Rzymski w Polsce)
  Adam Schaff (marksistowski filozof z PZPR)
  Józef Pajestka ( szef Komisji Planowania przy Radzie Ministrów)
  Dariusz Rosati (minister MSZ, ambasador III RP w różnych krajach)
  Wiesław Kaczmarek (Minister od przekształceń własnościowych i „Prywatyzacji”)
  Cezary Stypułkowski (sekretarz Komitetu Rady Ministrów ds. Reformy Gospodarczej)
  Henryka Bochniarz (minister przemysłu w rządzie Bieleckiego)
  Ewa Freyberg (wice minister ds tzw „prywatyzacji” – teraz w Brukseli)
  Marcin Święcicki (zięć PRL-owskiego wicepremiera Eugeniusza Szyra, członek PZPR który po ŻYDOWSKICH układach objął funkcję MINISTRA współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie żyda T. Mazowieckiego)
  Bogusław Liberadzki (Minister Transportu w wielu rządach III RP)
  Tadeusz Iwiński (członek PZPR, potem wiceprzewodniczący SLD)
  Danuta Huebner (była doradcą wicepremiera Kołodki, wiceministrem przemysłu i handlu, głównym negocjatorem umowy o przyjęciu Polski do UE i sekretarzem Komitetu Integracji Europejskiej)
  Marek Borowski (marszałek Sejmu z ramienia żydo-komunistycznego SLD)
  Janusz Onyszkiewicz (minister MON)
  Janusza Lewandowskiego (Minister Prywatyzacji, super ZALEGALIZOWANY złodziej, teraz prowadzi SABOTAŻ Polaków w Brukseli, bezkarnie ROZWALAŁ cynicznie polski przemysł będąc aktywistą żydowskiej Uni Wolności)
  . . . . itd
  lista jest bardzo DŁUGA tych bezkarnych SPRZEDWACZYKÓW z polskim obywatelstwem kupczących Polakami na zagranicznym rynku jak głupimi KARTOFLAMI siedzącymi cicho lemingami w III RP.

  W ZBRODNICZYM zdegenerowanym moralnie globalistycznym USA zarządzanym przez rozwydrzonych ZŁODZEJI żydo-masońskich NEKONÓW uzurpatorów, którym się coś UBZDURAŁO, że to TYLKO ONI są zarządcami całego Świata … DEPCZACYM dosłownie wszystkie ustanowione Prawa i normy obyczajowe POKOJOWEGO współżycia mędzynarodowego usiłującym RABOWAĆ cały Świat za pomocą drukowanych przez nich BEZ WARTOŚCI żydo-masońskich zielonych US dolarów drukowanych w PRYWATNEJ żydowskiej drukarni o nazwie FED.

  Te żydo-masony z USA usiłują SIŁĄ PRZYMUSIĆ cały Świat, aby WARTOŚĆ nabierały te ich puste BEZ pokrycia w NICZYM te ich drukowane masowo US dolary, jak wszyscy na Świecie będą u NICH żydów globalistów „pożyczać” tą zieloną MAKULATURĘ „US dolary” lub brac „porzyczki” z w postaci CYFEREK ale TYLKO z amerykanskich monitorków tzn potem dawać za DARMO tym ŻYDO-MASONOM NEKONOM z USA produkowane faktyczne towary na Świcie w zamian za ten produkowany PAPIER TOALETOWY „US dolary” lub usunięcie długu za CYFERKI napisane na monitorku komputera przez ŻYDA lub MASONA zalegalizowanego ZŁODZEJA z żydowskiego śmierdzącego New Yorku, Waszyngtonu lub USA lub Brukseli!

  Właśnie DLATEGO to żydo-masoni NEKONI stworzyli takie „Szkoły Liderów w USA” lub „Fundacje Fulbrigthta” i temu podobne „systemy dokształtów” – „akademie amerykańskie” … SIĆ ! … aby przygotować SWOICH lokaji i AGENTÓW, a potem za pomocą zagranicznej PROPAGANDY medialnej ich wypromowac dla MOTŁOCHU jako „wielcy politycy” z Polski i innych WASALNYCH mniejszych kraików.
  Ten AGENTURALNY dokształt ma służyć do RABOWANIA tubylczych nardów na rzecz tych ZBRODNIARZY bezkarnych rabusiów z Waszyngtonu urzędujących w centralnej żydo-masońskiej nekońskiej MELINIE o nazwie „biały dom” w Waszyngtonie …

  „Czy w ogóle można w Polsce być skutecznym politykiem, nie będąc niczyim agentem bez „dokształtu” finansowanego przez IMPERIALISTÓW z poza Polski ?

  S. Michalkiewicz stwierdził co nastepuje:

  „na premiera wystrugany został z banana pan Kazimierz Marcinkiewicz. Teraz jednak następczynią pana Kazimierza Marcinkiewicza ma zostać pani Beata Szydło, w związku z czym musimy odnotować pewną CIAGŁOŚĆ.

  Otóż pani Beata Szydło jest absolwentką tzw. „Szkoły Liderów” finansowanym w amerykańskim Departamencie Stanu. Elewi tej Szkoły Liderów są potem … „wybierani” … przez dyplomatów z Ambasady USA w każdym kraju na kluczowe stanowska już w kraju tubylców.

  Skąd dyplomaci z ambasad USA, którzy są prawie zawsze ŻYDAMI z obywatelstwem amerykańskim i oni jakoś wiedzą, że trzeba przeszkolić akurat tę, a nie inną osobę – tajemnica to WIELKA, ale skadś przecież muszą WIEDZIEĆ !
  Wytypowane osoby – jak czytamy na stronie Ambasady USA w Warszawie – „odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również CELOM polityki zagranicznej USA.”

  Wygląda na to, że w sytuacji, gdy Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie rośnie w naszym nieszczęśliwym kraju w siłę, również dokonany przez prezesa banderowca Jarosława Kaczyńskiego wybór pani Beaty Szydło na następczynię nie tylko MASONA Kazimierza Marcinkiewicza, ale również pani premierzycy LOKAJA Ewy Kopacz nie był przypadkowy, jeśli w ogóle był samodzielny.

  Zresztą mniejsza z tym, bo OKAZUJE się, że tę samą „akademię” … w USA też ukończył prezydent Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz.

  „Polską rządzi agentura”

  „Posłuszna gwardia zachodu”:

  http://www.eioba.pl/a/4v05/posluszna-gwardia-zachodu

 71. Lovshak-Rusofil said

  Przepraszam jeśli się powtórzyłem w komentarzu….

  Panie Boydar, nie nie zbija mnie Pan z pantałyku, odpowiem tak, jeśli te ślady się znajdą to bez wątpienia dla Macierewicza napisane będzie, że to Putina sprawa…. a w uzasadnieniu, że to Rosji zależało bo taki wielki mąż stanu i zagrażający Rosji no i wogóle główny rozgrywający równy Królom

  Dla mnie jeśli był zamach to Robota Syjonistów z CIA i tych z Mossadu, Polska zgodnie z planem Brzezińskiego ma być szczuta na Rosję…koniec kropka. Macierewicz tyle razy powtarzał, od samego początku … no może odkąd bezpiecznie stanął na Polskiej ziemi po powrocie, że to robota Putina. To samo w sobie i tylko to jest nieuczciwe… nie dajmy się szczuć na Rosję, tylko tyle.

  Przykład Serbii na początku lat 90 pozbawił mnie wszelkich złudzeń, co do roli USA w tym rejonie

  Jesteśmy na etapie przyspieszonej Filipinizacji Polski, to znaczy szybkiego wchodzenia w kurwi dołem, z którego Prezydent Duerte chce szybko Filipiny wyprowadzić.

  Zobaczy Pan Polska policja będzie rozjeżdżać protesujących przeciwko obecności USA w Polsce tak jak nie powstrzymała się na Filipinach…. to są najemnicy…. Ruskie byli i poszli to znaczy Bolek mówi że ich przegonił… jakejdzie amerykańska bolszewicka armia big maków, to Amen w pacierzu

  Tak w Polsce będzie broniona amerykańska racja stanu….wystarczy kilku opłaconych debili w mundurach

  Macierewicz to dla mnie taka Amerykańska kurwa z tego teledysku…Jedna jest Serbia kurew jest mnogo, jedna po jedna prysną pod nogą….

 72. Lovshak-Rusofil said

  Przepraszam, wklejam ponownie odpowiedz dla Pana Boydara, bo nie widzę…

  Panie Boydar, nie nie zbija mnie Pan z pantałyku, odpowiem tak, jeśli te ślady się znajdą to bez wątpienia dla Macierewicza napisane będzie, że to Putina sprawa…. a w uzasadnieniu, że to Rosji zależało bo taki wielki mąż stanu i zagrażający Rosji no i wogóle główny rozgrywający równy Królom

  Dla mnie jeśli był zamach to Robota Syjonistów z CIA i tych z Mossadu, Polska zgodnie z planem Brzezińskiego ma być szczuta na Rosję…koniec kropka. Macierewicz tyle razy powtarzał, od samego początku … no może odkąd bezpiecznie stanął na Polskiej ziemi po powrocie, że to robota Putina. To samo w sobie i tylko to jest nieuczciwe… nie dajmy się szczuć na Rosję, tylko tyle.

  Przykład Serbii na początku lat 90 pozbawił mnie wszelkich złudzeń, co do roli USA w tym rejonie

  Jesteśmy na etapie przyspieszonej Filipinizacji Polski, to znaczy szybkiego wchodzenia w kurwi dołem, z którego Prezydent Duerte chce szybko Filipiny wyprowadzić.

  Zobaczy Pan Polska policja będzie rozjeżdżać protesujących przeciwko obecności USA w Polsce tak jak nie powstrzymała się na Filipinach…. to są najemnicy…. Ruskie byli i poszli to znaczy Bolek mówi że ich przegonił… jakejdzie amerykańska bolszewicka armia big maków, to Amen w pacierzu

  Tak w Polsce będzie broniona amerykańska racja stanu….wystarczy kilku opłaconych debili w mundurach

 73. NICK said

  Jabłonowski… .
  Oj!

 74. USA bez miłosierdzia. Piotr Pałka - Polski kompozytor pieśni religijnych NIE wpuszczony do USA na lotnisku w Chicago! said

  ZWALCZANIE Polonii w Chicago i USA przez żydo-masońską NEKOŃSKĄ z Waszyngtonu i MASONÓW z III RP dalej TRWA !

  7 października, 2016 roku przed ósmą wieczorem, na chicagowskim O’Hare wylądował kompozytor i dyrygent Piotr Pałka, który na specjalne zaproszenie parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard, miał być gościem koncertu „Miłość ponad wszystko”, napisanego przez siebie oratorium do Miłosierdzia Bożego.

  Taka informacja znalazła się na plakatach, które zapowiadały koncert. Oratorium wykonano, ale bez obecności twórcy, którego amerykańskie służby graniczne zawróciły do Polski.

  Miała to być pierwsza wizyta kompozytora w Stanach Zjednoczonych. Jak nam powiedział parafia zajęła się wszystkim: zaproszeniem, biletem, noclegiem. – Miałem przyjechać jako turysta, żeby być świadkiem tego pięknego wydarzenia.
  Z wizą turystyczną, biletem w obie strony i środkami finansowymi na 11-dniowy pobyt w USA Piotr Pałka po wylądowaniu stawił się do odprawy imigracyjnej.

  Po kilku rutynowych pytaniach został skierowany do pomieszczenia, gdzie przeprowadzane są dodatkowe przesłuchania. Kompozytor opowiada, że wkrótce pojawił się główny przesłuchujący go oficer, Eric Everson, oraz kobieta podająca się za polską tłumaczkę o nazwisku Staniszewski. –

  Przesłuchanie trwało pięć godzin i było bardzo nieprzyjemne – opowiada. Relacjonując nam jego przebieg zauważa, że w którymś momencie inicjatywę przesłuchania w pełni przejęła tłumaczka. – Od samego początku, na powitanie, zaczęła wręcz krzyczeć, że jestem kłamcą jak każdy Polak i że przyjechałem do Stanów, żeby pracować. Takie przywitanie, zwłaszcza z ust Polki, kompletnie zbiło mężczyznę z tropu, zwłaszcza, że – jak podkreśla – nie było ku temu żadnych podstaw.

  Kolejne godziny przesłuchania to szereg pytań zarówno ze strony oficera, jak i tłumaczki, i próby spokojnych i rzeczowych odpowiedzi ze strony Pałki, który starał się na ile mógł udzielać odpowiedzi po angielsku, aby uniknąć stronniczości tłumaczki.
  Większość pytań dotyczyła szczegółów wizyty: kto go zaprosił, co będzie robić. Pałka opowiada, że w pewnym momencie kobieta poprosiła o jego telefon i zaczęła sprawdzać jego zawartość. – Moje pierwsze pytanie to, czy ta pani, jako tłumacz, miała prawo to zrobić. Choć kobieta miała mundur podobny do oficera, na dokumencie, który mi wręczono, przy jej nazwisku widnieje napis „interpreter employed by CBP”, czyli tłumacz zatrudniony przez Urząd Celny i Straży Granicznej (US Customs and Border Protection).

  Następnie zeskanowała dokumentację dotyczącą wizyty, sprawdziła plecak, wertując teksty, które miałem w bagażu, próbując wmówić, że będę ich używać do pracy w Stanach. Przeszukaniom cały czas towarzyszyły oskarżenia, że kłamię i że przyjechałem do pracy. Piłka opowiada dalej, że funkcjonariusze zadzwonili do Zbigniewa Blicharza, organisty z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard, który pośredniczył w organizacji wizyty. Organista bezskutecznie próbował przekonać funkcjonariuszy o turystycznym celu wizyty Pałki.

  Pod koniec przesłuchania oficer oznajmił Pałce, że nie zostanie wpuszczony do USA. Przedstawił mu dwie możliwości: albo sam ma poprosić o możliwość powrotu do Polski z anulacją wizy, albo oficer wbije mu pieczątkę z pięcioletnim zakazem przekraczania granicy.

  W takiej sytuacji Pałka czuł, że nie ma wyjścia i wybrał pierwsze rozwiązanie. Rodak zwraca uwagę, że pytania były zadawane w sposób podchwytliwy i wymagały przemyślanych odpowiedzi, co utrudniały słaba znajomość języka, zmęczenie i pora dnia, a raczej nocy. Polakowi pozwolono wykonać jeden telefon. Zadzwonił do Zbigniewa Blicharza, z prośbą o zawiadomienie żony o powstałej sytuacji.

  Piotr Pałka opowiada, że pozostawiono go na 15 godzin pod zamknięciem, bez bagażu i telefonu, na materacu pod żółtą folią, w oczekiwaniu na lot powrotny. – Czułem się jak w więzieniu – mówi. Kilkakrotnie prosił oficera o możliwość kontaktu z ambasadą RP. Oficer bardzo zdawkowo odpowiadał, że nie ma takiej możliwości, po czym zamykał drzwi.

  Pałka poprosił również, czy mógłby skorzystać z toalety w korytarzu, bo nie chciał załatwiać się w otwartej toalecie na sali, gdzie było czterech innych mężczyzn. Również na to oficerowie nie wyrazili zgody. – Jedzenie i wodę praktycznie rzucali. To było upokarzające – opowiada Pałka. Wreszcie po 15 godzinach odprowadzono go na pokład samolotu. – Jak złoczyńcę – konstatuje.

  Zbigniew Blicharz z parafii w Lombard w rozmowie z „Dziennikiem Związkowym” nie kryje oburzenia zachowaniem pracownicy CBP mówiącej po polsku, która przesłuchując Piotra Pałkę zadzwoniła do organisty z Lombard. – Zachowywała się jak oficer, nie jak tłumacz. Złowrogim tonem zarzuciła księdzu i mi, że kłamiemy. Upierała się, że Piotr Pałka przyjeżdża do pracy, a nie w celu turystycznym, bazując na frazie wychwyconej ze strony internetowej, że kompozytor „weźmie udział” w koncercie.

  Blicharz podkreśla, że utwór kompozycji Pałki mieli wykonywać muzycy z parafii, a zaproszenie samego kompozytora miało być wyrazem wdzięczności za bezpłatne udostępnienie partytury. – Nawet jeśli służby graniczne dopatrzyły się jakichś nieprawidłowości, czy miały wątpliwości, można to było rzeczowo, kulturalnie wyjaśnić. Blicharz wspomina, że w rozmowie telefonicznej najpierw oficer zadawał pytania, a potem tłumaczka przejęła słuchawkę i „to ona była oficerem”. Tłumaczyłem jej, że kompozytor owszem, „bierze udział”, ale bierny. Niestety kobieta nie przyjmowała żadnych wyjaśnień.

  Konsul generalny w Chicago Piotr Janicki ubolewa, że w chwili, gdy incydent się rozgrywał, nikt choćby z oczekujących na Piotra Pałkę nie powiadomił placówki. – O sprawie dowiedzieliśmy się dopiero po paru dniach z mediów – mówi Janicki, dodając, że poza godzinami urzędowania czynny jest specjalny telefon alarmowy przeznaczony właśnie do takich przypadków. – Jest nam bardzo przykro, że kolejnego rodaka spotkała taka sprawa.

  Niestety są to CZĘSTE sytuacje.

  Konsulat po ujawnieniu przez media sprawy zatrzymania Piotra Pałki nawiązał z nim kontakt e-mailowy. Na przekazaną przez nas konsulowi wiadomość, że odmówiono zatrzymanemu kontaktu z ambasadą, Piotr Janicki komentuje krótko:

  – To skandal.
  Jeżeli ta informacja się potwierdzi, będziemy interweniować w ambasadzie w Waszyngtonie. Jest to naruszenie dwustronnej konwencji podpisanej między Polską a USA w latach 70.

  Organizatorzy oratorium o Bożym Miłosierdziu „Miłość ponad wszystko” podkreślają, że koncert w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w dalszym ciągu jest zaplanowany na sobotę, 15 października o 7:15 wieczorem.

  Jego program nie uległ zmianie. – Co jest najlepszym dowodem na to, że Piotr Pałka nie przyjeżdżał do nas do pracy – mówi nam organista.

  Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym US Customs and Border Protection odpowiedzialnym za rejon chicagowski z pytaniem, dlaczego nasz rodak został wydalony z USA i potraktowany jak przestępca. Do chwili oddawania gazety do druku, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
  Joanna Marszałek
  Link do artykułu:
  http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/bez-milosierdzia-polski-kompozytor-zatrzymany-na-ohare/

  Inny artykuł na temut NIE WPUSZCZENIA kompozytora do żydo-masonskiego USA zajadle obecnie ZWALCZAJACEGO Polaków, Polonie, Polskę i katolików tutaj:

  http://www.faktychicago.com/wiadomosci/polski-muzyk-zatrzymany-na-ohare-niewpuszczony-do-usa,news,14996.html

 75. Boydar said

  No, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Proces odrąbywania najwyższej gałęzi USraelskiego raju, którego apologetów spotkać można gdzieniegdzie również na łamach Gajówki musi boleć. Takiej Serbii czy Libii że o Iraku nie wspomnę, nie dane było możliwości przykrycia żółta folią gości z chmur, przywożących od wujka Sama pierwowo sorta amerykański rheinmetall.

  Nic Mu nie będzie (p.Pałce). „całkiem przypadkiem” staje się ikoną kontrrewolucji. Teraz wszyscy mogą o Nim przeczytać i zapamiętać, że Polak, że kompozytor i dyrygent, że sponiewierany przez amerykańskich chamów. No i jeszcze że muzyka katolicka to nie tylko historia. Dla mnie – bomba.

 76. wega said

  PiS to taki sam twór jak ISIS, tylko PiS został stworzony z myślą o Polsce, a ISIS z myślą o Syrii oraz Iraku. Tacy sami ludzie, takie same cele i interesy.

 77. revers said

  ad76
  IS bis kk „tylko PiS został stworzony z myślą o Polsce” z ukraina i panstwami nadbaltyckimi, gdzie lotysze oficjalnie w szkolach moga przybierac nazwy swych bohaterow SS pudowac im pomniki w kontekscie podboju Rosji, tak jak IS w kontekscie podboju Iranu wysadzac w powietrze szyickie meczety, zrownywac z ziemia cywilizaji zabytki Asyrii, wczesnego chrzescianstwa.

 78. wega said

  Dzisiaj SS-zydło nosi broszki, ale za jakiś czas w tym samym miejscu może zacząć nosić otrzymany od narodu polskiego więzienny numer. Za każde słowo i czyn trzeba będzie zapłacić…

 79. Lily said

  Ren78;Wega
  Te broszki Szydlo,to moze byc jakas symbolika/
  znak porozumiewawczy.
  Z tego co wiem,to broszki nie sa modne obecnie.
  Kaczynski,otacza sie tylko takimi,co go nie
  zawioda.”lepszy sort”,”we the people”.
  Podobno w 2004 r, przeszla szkolenie dla przyszlych liderow w USA.

 80. wega said

  Ad. 79.

  Kaczyński to tylko kukła Macierewicza. A te broszki Żydło to faktycznie może być jakiś system porozumiewawczy, bardzo prawdopodobne wytłumaczenie.

 81. Joe said

  Te broszki to pamiatki ktore otrzymuja POdczas egzaminow na kolejne stopnie masonerii.Moj przyjaciel dal mi kiedys dlugopis ktory otrzymal za zdany egzamin na 8-my stopien.Byl na nim wygrawerowane „Perfekcyjny Egoista” Z takimi ludkami mamy do czynienia.Jej broszki POprostu trzeba umiec odczytac.Tyle.

 82. revers said

  Jablonski pyta sie Macierewicza w Radiu Rydzyka o BB

  .https://www.youtube.com/watch?v=ErotP8KvP-g&sns=fb

 83. Joe said

  Nawet Pan Jablonski mowi w niewlasciwej formie.Macierewicz byl od dziecka w organizacjach parafialnych.To sie nazywa Rycerze Kolumba,pozniej albo rownolegle, harcerstwo to kuroniowe i.t.d. POtem KOR…..I w tych kwestiach jest najwiecej niewiedzy naszych Rodakow Panie Revers….Mam znajomych ktorzy dzialaja w R.K…Raz nawet nabralem odawgi i zapytalem”Czy wiesz ze to masonska organizacja”? Tak odpowiedzieli…ale szlachetnie dziala,sprzeciwia sie aborcji i organizuje marsze protestacyjne w Waszyngtonie i wiele innych….A i dzieki nim mam dobra prace….
  I tu jest zawarta cala PRAWDA…

 84. wega said

  Re>83.

  Od dziecka był przygotowywany do roli kagana Polinu.

 85. Polak said

  A TERAZ MIESZKANIA w MIEDZYMORZU beda potrzebne nowym obywatelom (rodakom) z Bliskiego Wschodu ktorzy tam nie maja wody i chca przesiedlic sie do POLIN, stad ten program mieszkaniowy. Chyba nie myslicie ze to bedzie dla durnych polskich BARANOW.

 86. A dlaczego USA nie NAPADA na Kanadę pomimo wielkich SPORÓW z Kanadą lub Mexykiem ?? said

  Żydo-masoni neokoni z Waszyngtonu/New Yorku/Brukseli rękoma i skrajną głupotą PODPUSZCZONYCH jak dzieci tzw „polskich polityków” jak ta pusto gadając DONICA B.Szydło, czy naiwnego śmiesznego lokaja karierowicza Waszczykowskiego lub tego nie-zrównoważonego psychicznie Macierewicza eksplodującego co najmniej raz w tygodniu swoimi durnowatymi urojonymi głoszonymi jako SENSACJE usiłują osłabyć Rosję lub nawet doprowadzić, do przez nich upragnionego konfliktu zbrojnego Polski z Rosją.

  Oczywiście, przebieg takiego konfliktu Polski z Rosją jest bardzo prosty do PRZEWIDZENIA, ale tu przecież tym DURNIOM o rezultat nie chodzi, kupili sobie parę odrzutowców, aby UCIEC z Polski przed ugotowaniem wszystkich Polaków.

  Czy ta głupia donica B.Szydło naprawdę dalej nie rozumie, że za dwa tygodnie SKONCZY się kampania wyborcza tych przestępczych gangów o stołek prezydencki w zbankrutowanym USA i też SKOŃCZY się ta zakłamana retoryka systematycznego ujadania dokładnie co 4-y lata na jakieś państwo, a teraz na Rosje (4-y lata temu było na Chiny) w tym ZAFAŁSZOWANYM zdemoralizowanym Waszyngtonie !

  Pomiędzy USA i Kanadą było w przeszłości cała masa POTĘŻNYCH sporów politycznych i gospodarczych.

  Na przykład po tym jak od 2003 roku do dzisiaj do Kanady ZBIEGŁO ponad 5500 młodych obywateli USA, którzy w Kandzie poprosili o AZYL POLITYCZNY, po tym jak otrzymali karty powołania do US ARMY, aby NIE dać się wysłać na NIE potrzebne wojny do zabijania ludzi w Iraku, Afganistanie … itp. gdyż US Military zostało przerobione na zbrojne ramie ZŁODZEJI bank-sterów z żydowskiego New Yorku i właścicieli wielkich korporacji NIE płacących podatków w USA.

  O tych sprawach informowała na bieżąco publiczna TV w Toronto i inne media w Kanadzie.

  „NEKOŃSKI rząd waszyngtoński” dostał białej gorączki i zarządał EKSTRADYCJI dezerterów amerykańskich, którzy masowo UCIEKLI z USA do Kanady, a rząd Kanady ODMÓWIŁ ekstradycji tych amerykańskich poborowych, którzy uciekli z USA do Kanady.

  Wtedy własnie w 2003 roku ta banda rządząca banda żydo-masonów w USA nakazał uszczelnienie granice miedzy USA i Kanadą pod PRETEKSTEM napływu „terrorystów” i aby UKARAĆ tą Kanadę za dawanie azyli amerykańskim dezerterom.
  Pare tysięcy tych poborowych z USA też UCIEKŁO do Australii ale w żydo-masonskim ścieku medialnym na ten temat panuje zaklęta CISZA !
  Następnie rządzący NEOKONI w USA nałożyli SANKCJE EKONOMICZNE na Kanadę (tak jak na Rosję) w postaci RUSTRYKCJI czyli dodatkowych opłat cłowych na eksport wielu kanadyjskich produktów sprzedawanych do USA.

  Inaczej mówiąc nałożono EMBARGO czyli DODATKOWE drakońskie opłaty CŁOWE za eksport kanadyjskich produktów do USA, tak aby ten eksport był NIE opłacalny dla Kanady.

  Tym to sposobem największy towar kanadyjski czyli DREWNO KANDYJSKIE zostało praktycznie ZABLOKOWANE na rynek USA, czyli to było rystrykcją ekonomiczną za brak SUBORDYNACJI wobec waszyngtońskich rządzacych żydowskich NEOKONÓW.
  ZABLOKOWANIE eksport kanadyjskiego drewna do USA, które to nazywano „WOJNĄ DRZEWNĄ” pomiędzy USA i Kanadą praktycznie trwa do dzisiaj.

  Jak na razie żydowski NEOKONSKI „rząd waszyngtoński” USA nie nawołuje do wojny z Kanadą tak jak USA podpuszcza tych GŁUPÓW z gangu PiS do wojny Polski z Rosją!

  Polacy w Kraju PULNUJCIE swoich POLSKICH interesów jak psy swojego sadu z jabkami i NIE dajcie się podpuszczać jakimś żydo-masonom z Brukseli czy żydowskiego „rządu waszyngtońskiego” który NIE jest amerykański lecz żydowskich złodzeji NEOKONÓW skorumpowanych przez gangsterów GLOBALISTÓW z korporacji medzynarodowych !

  Polacy zamieszkali w Kraju PRZYWRÓCIE dosłownie WSZYSTKIE ekonomicznie relacje z Rosją, abyście się na tym BOGACILI !!!
  To żydowskie USA zawsze robiło Polaków KONIA z wizami oraz całą masa innych spraw i DLATEGO w ogóle NIE patrzcie na to co bradzą NEKONI z Waszyngtonu.

  Niech się zaplują ch*j im w d*pe !

  Też nie zwracajcie uwagi na tych podpuszczonych podpłaconych KRETYNÓW nacjonalistów ukraińskich neo-banderowców, którzy kompletnie ZGŁUPIELI i tak dali się PODPUSCIĆ – biją się jak prostaki ze wszystkimi SĄSIADMI.

  Czym ukrancy SŁABSI tym lepiej dla Polski, gdyż ta hołota ukrainska coś tam bredzi że chce kawałek Lubelszczyzny i całe wojewódzctwo Rzeszowskie. Im szajba ODBIŁA tym goło-dupcom prostakom PASOZYTOM neo-banderowcom.

  DLACZEGO USA liczące 320 milionów mieszkańców z taką POTĘŻNĄ ludobójczą US ARMY darmozjadów NIE wojuje za pomocą wojny z Kanadą liczącą zaledwie 35 milionów mieszkańców i nie wypowiedział jej wojny za brak subordynacji ?

  Przecież teoretycznie to USA by bez problemu pokonało tą Kanadę ale jakoś tej Kandy nie napada ?

  ODPOWIEDZCIE sobie na to pytanie DRZODZY rodacy na Lublszczyźnie i w Polsce.

  Tymczasem te krwio-pijcze SZELMY żydowskie, którzy opanowali „Biały Dom” w Waszyngtonie podpuścili na Ruskich i podpłacili tym tych GŁUPKÓW kompletnych prostaków goło-dupców PASOZYTÓW nacjonalistów ukrów tym swoim zielonym papierem toaletowym drukowanymi masowo BEZ pokrycia przez żydowską PRYWATNĄ drukarnie o nazwie FED.

 87. Lovshak-Rusofil said

  W ramach protestu proponuję Pani Premier porządnej i prawej katoliczce proponuje zdenerwowanie Putina i w ramach tej akcji wpuszczenie i kulturowe ubogacenie Polek przez zaproszenie islamskich bojowników walczących z krwawym reżimem Assada

 88. Boryna said

  Co ta donica jeszcze wymysli?

Sorry, the comment form is closed at this time.