Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Rosyjski generał dokonał zamachu w Smoleńsku” – czyli jak się promuje nową książkę

Posted by Marucha w dniu 2016-10-26 (środa)

Niemiecki dziennikarz śledczy Jürgen Roth napisał swoją drugą książkę o Smoleńsku. „Gazeta Polska” i TVP Info reklamują ją poprzez sensacyjne nagłówki.

W prawicowych mediach pojawiły się artykuły, w których za pewnik uznaje się, że katastrofa smoleńska została zaplanowana przez jednego z rosyjskich generałów.

TVP Info oraz „Gazeta Polska” podają to jako sprawdzoną informację — powołując się na niemieckiego dziennikarza śledczego, który za cel postawił sobie udowodnienie Rosjanom morderstwa 96 polskich polityków.

Jürgen Roth miał czerpać swoje informacje z jednego z raportów niemieckiego wywiadu BND. Doszedł do sensacyjnych wniosków: zamach miał zorganizować rosyjski generał, ale na zlecenie ważnego polskiego polityka.

Roth powołuje się na dwa źródła — jednym z nich ponoć jest pułkownik polskiego wywiadu wojskowego” o imieniu Robert, „wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w mieście K.”.

Dziennikarz jednakże nie zainteresował swoimi ustaleniami organów ścigania, lecz napisał książkę — jej premiera planowana jest na 7 listopada. Wiekopomne dzieło nosi tytuł „Smoleńsk. Spisek, który zmienił świat”.

Media sprzyjające teoriom o zamachu zapomniały jednak wspomnieć, że jest to już druga większa publikacja niemieckiego dziennikarza na ten sam temat. Pierwsza, wydana półtora roku temu książka „Tajne akta. Smoleńsk” — nie wstrząsnęła polskimi śledczymi, nie spowodowała żadnego przełomu. Teraz autor praktycznie powtórzył tezy w niej zawarte.

Według Rotha 10 kwietnia 2010 dokonano „wysoce prawdopodobnego zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych”, a rosyjski oficer FSB, który miał podłożyć ładunek korzystał z pomocy „życzliwych” na polskim lotnisku. Najlepsze jest to, że niemiecki wywiad nie raz dementował sensacje Rotha. Rzecznik BND oświadczył już po pierwszej publikacji, że „niemieckie służby nigdy nie reprezentowały stanowiska, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a tym bardziej nigdy nie informowały w tym duchu rządu Niemiec”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 12 to “„Rosyjski generał dokonał zamachu w Smoleńsku” – czyli jak się promuje nową książkę”

 1. wega said

  W kłamstwie i bezczelności żydzi nie znają umiaru.

 2. Wimar said

  Wklejam raz jeszcze, bo watek podobny

  Źle się dzieje ze nikt badał i nadal nie bada:
  1. Szczegółów rozmów/ustaleń mężów stanu w Pradze 8 kwietnia 2010r.
  2. Miejsc i świadków pobytu przez L. Kaczyńskiego między 7 a 10 kwietnia 2010r.
  3. Okoliczności odlotu delegacji 9/10 kwietnia 2010r. w tym samego Okęcia.
  Bez tego skromnego początku nie da się ruszyć dalej z tą sprawą. A swoją drogą to dla mnie szokująca jest postawa rodzin zmarłych w kwestii ekshumacji, zwłaszcza po nieprawidłowościach odkrytych w latach 2011-2012. Do tej pory myślałem ,że to służby specjalne nie są tym zainteresowane a tu proszę – najbliższe rodziny, dodatkowo wspierane duchowo przez kard. Nycza !!! Czy ktoś tu jeszcze nadąża w tym temacie???

 3. Wglada na to ze kolejna broszurka Rotha splodzona jest na zamowienie sanhedrynu. Teraz badania Komisji Maciarewicza ulegna przyspieszeniu i szczesliwym pewnie zakonczeniu po wlaczeniu tychze wypocin do nowego Raportu…jako glowny dowod w sprawie.

 4. Maverick said

  On nadaje z Pragi i twierdzi ze zwykli Żydzi są przeciwko planom NWO. https://www.youtube.com/watch?v=qlGh1-JMnh0

 5. ERROR 404 NSZ said

  Gdyby w tej książce był choć cień prawdy, to J.Roth oglądałby już denka od zniczy…

 6. Książka jest oparta na Raporcie niemieckiego wywiadu BUNDESDINST z Kijowa, Źródłem informacji ma być agent Bundesdinstu w ambasadzie polskiej w Kijowie, wnioskowany na „rezydenta polskiego wywiadu”.
  Wszystko wskazuje, że raport Bundesdinstu – prawdziwy lub sfałszowany – przekazała znanemu dziennikarzowi śledczemu, Prześladującego Bundesdinst – Kanclerz Merkel, zainteresowana pozbyciem się odium zlecenia Zamachu w Smoleńsku. Raport POTWIERDZA pierwotną wersję Zamachu, uzupełniając o koneksję kijowską i zfinansowania przez ukraiński system korupcyjny.
  Znaczy to, że Generał z Jekatirienburga UCIEKŁ na Ukrainę i po pobraniu pieniędzy wyjechał na Zachód.

 7. TG said

  http://wpolityce.pl/polityka/109157-tylko-u-nas-pelny-zapis-rozmowy-radiowej-z-udzialem-tomasza-turowskiego-12-kwietnia-2010-r

 8. NICK said

  Ma Pan jakiś knyf?
  Że to niby zamach był się odbył pod Smoleńskiem?
  Wandaluzja.com

 9. Franek said

  Zbrodnia i …………

  http://docslide.pl/documents/smolensk-kurier-chicago.html

 10. KOR said

  @ Autor i @8 Nick:

  http://docslide.pl/documents/smolensk-kurier-chicago.html
  KURIER CHICAGO KURIER 11-17 czerwca 2010 r.
  15
  A. Protasiuk potrafił skutecznie wylądwać. Zabłocone koła Tu-154M widoczne na zdjęciach dowodzą tego jednoznacznie. Prawdopodobnie dzielny oficer, gdy zrozumiał, że samolot jest w trakcie dokonywania zamachu na
  życie prezydenta – postanowił “posadzić” maszynę na ziemi jak najszybciej. Teoretycznie mógł nacisnąć przycisk “GO OFF” błyskawicznie zwiększający moc silików (każdy pasażerski odrzutowiec ma taki przycisk umożliwiający wzbicie się do góry w razie problemów z lądowaniem). Ale wyraźnie bał się już cokolwiek dotykać, a miękkie bagniste podłoże i prędkość lotu równa prędkości lądowania dawały realną szansę osłabienia siły uderzenia i uratowania pasażerów. Tu muszą Państwo Czytelnicy wiedzieć, że Tu-154M ma wyjątkowo mocny kadłub. Składa się on z bardzo silnych podłuźnic, gęstych poprzecznic (wszystkie te elementy są wykonane ze stopów wzmocnionego aluminium) oraz z blachy zewnętrznej i wewnętrznej. Sama aluminiowa blacha zewnętrzna (dokładniej także stop wzmocnionego aluminium) ma grubość… 5 cm.! Poza tym brak decyzji o wzbiciu się w powietrze przemawia za jednym – piloci już nie mogli sterować samolotem (zabloko-wane lub częściowo zablokowane stery albo sterowanie przejęte z zewnâtrz). Nadto, kapitan samolotu mając świadomość, że jest dokonywany zamach, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością wolał “lądować” nieco przed lotniskiem – w pierwszym odruchu na pewno przypuszczając, że zamachu dokonują Rosjanie! I takie lądowanie dają większą szansę uratowania Prezydenta! Oddajmy cześć pamięci dzielnego oficera, bûyskawicznie i poprawnie myśłącego. Z Prezydentem RP rzeczywiście latali najlepsi!…

  Dalsze tłumacznie na język polski pozostawiam tym, którzy nie dbają o ortografię z wrodzonego lenistwa i niechlujstwa.

 11. panMarek said

  Za:
  ~Andrzej. wawa -Dzisiaj (2016-09-19 19:32)
  Oto jak zmanipulowano zapis parametrów lotu. Na pokładzie TU 154 M zamontowano trzy systemy rejestrujące. System rejestracji parametrów MSRP w którego skład wchodziły 4 rejestratory : polski rejestrator ATM QAR , rosyjski MŁP 14-5 , rosyjski eksploatacyjny KBN 1-1 oraz mechaniczny który zaginął. Parametry zapisywał tez system amerykański TAWS/FMS który pokazywał pozycję geograficzna, wysokość, prędkość, czas oraz inne dane lotu. Głos z kokpitu zapisywał rejestrator MARS BM. Wszystkie te systemy zapisywały to samo zdarzenie pokazując inna godzinę .Rejestratory systemu MSRP pokazywały ostrzeżenia TAWS co potwierdziła podkomisja techniczna przy Komisji Millera ” W kanale PH1VZBLIZ zarejestrowano wystąpienie sygnału dyskretnego: − w przedziale czasu 08:40:06 – 08:40:12 sygnał o wartości 1, − w przedziale czasu 08:40:31,5 – 08:41:01,5 sygnał o wartości 1, − w przedziale czasu 08:41:02,5 – 08:41:03 sygnał o wartości 1. System TAWS w przedziale czasu 08:40:06 – 08:41:01.5 wygenerował serie komunikatów ostrzegawczych opisanych w „Raporcie z odzyskania danych TAWS”. Komunikaty ostrzegawcze systemu TAWS zarejestrowane zostały również w rejestratorze MARS-BM. Powyższe jest potwierdzeniem, ze pierwsze dwa sygnały pochodzą z systemu TAWS. „( załącznik nr 4 technika lotnicza i jej eksploatacja ). W tym samym załączniku są zdeszyfrowane dane zapisu TAWS i FMS.

  Universal Avionics Systems Corporation June 28, 2010 TAWS Data Extraction for NTSB Identification: ENG10SA025 —————————————————— Alert Record 34 —————————————————— Record CRC: 0xdeca5e93 (Computed: 0xdeca5e93) Record Size: 394 Alert Record Type: ALERT Alert Date (M/D/Y): 04/10/2010 Alert Time (H:M:S): 06:40:03

  Widać z tego ze alert TAWS 34 został zapisany przez system MSRP o h UTC 06:40:06 czyli przesunięcie zapisu czasu wynosi ok 3 sekundy . Idąc dalej widzimy ostatni zapis TAWS informujący o błędzie połączenia z FMS.(komputer nawigacyjny) APPENDIX D EXTRACTED FAULT LOG April 10, 2010, Fault Log Extracted from RS-232 Port ================================================================================ Fault ILS 1 DIGITAL FAIL Date/Time (Initial) 04/10/10 06:41:02 Date/Time (Last) 04/10/10 06:41:02 Occurrences 1 Tail ID 101
  System Status Table 3-4 Serial Number 281 System Status Parameter Value Raw Data Date 10 April GMT 06:41:02 _ System Position N 54:49.483 E 032:03.161 SYSLAT 0000D03A 26 FC 89 47

  Są to ostatnie dane zapisane przez komputer nawigacyjny FMS z podana pozycja geograficzną oddalona od miejsca uderzenia ok 150 m. Komisja Millera informuje że ma pełen zapis lotu aż do uderzenia w ziemię który kończy się o h UTC 06:41:04 ” Raport końcowy – Załącznik nr 2. Opis i analiza pracy systemów pokładowych samolotu ” Wiemy ze różnica czasu zapisu między rejestratorami parametrow a TAWS wynosi ok 3 sek czyli jeśli TAWS/FMS zakończył pracę o h UTC 6:41:02 to rejestrator parametrów musi wtedy zapisywać h UTC 6:41:05. Znamy dokładna pozycję geograficzna podana przez FMS oddalona od miejsca upadku o 150 m oraz wiemy ze rejestrator parametrów zakonczyl zapis na sekundę przed tym punktem czyli w zapisie rejestratora brakuje wycietych min 3 sekund. Co istotniejsze przesuwa to w czasie wszystkie zapisane parametry czyli to co uznano za uderzenie w brzoze było 200 m przed nią i definitywnie obala cały raport Millera.

 12. NICK said

  KOR. Nie dam się wciągnąć.

Sorry, the comment form is closed at this time.