Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (93 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-10-26 (środa)

Sprawa katastrofy Smoleńskiej, za sprawą niezmordowanego tropiciela prawdy, Antoniego Macierewicza, ponownie przelewa się przez media. 

Nie zważając na to, wpisujmy tu komentarze na tematy nigdzie indziej nie omawiane.

kotleciki-z-kalafiora

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/10/24/wolne-tematy-92-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/10/28/wolne-tematy-94-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 255 to “Wolne tematy (93 – 2016)”

 1. Boydar said

  A to co to takiego, mortadela w panierce ?

  Eeee, niii, Panie… to sum kotleciki z kalafijołów!
  Admin

 2. revers said

  Wojsko Macierewicze w pospiechu gotowe, zwraca sie uwage na wewnetrzne zangazowania wojska M. w wypadku destabilizacji kraju na tle narodosciowym lub religijnym. Czyli Judeosztanisci rzadza i beda dobrze sie mieli.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wojsko-macierewicza-powolane-do-zycia-obrona-terytorialna-zatwierdzona-przez-sejm_909861.html

 3. idiot said

  SSynku. „Polakom obce”. A, ty, kim jesteś? Toidi?

  A twojej babci zapirzony łeb kim jestem Ssynku.

  (przepraszam Gremium za zniżenie się do takiego poziomu, ale to tylko demonstracja dla pana Maćka.)

 4. NICK said

  http://codziennie24.pl/muniek-staszczyk-zaspiewal-piosenke-o-polsce-czarnym-protescie-i-smolensku/#

 5. jasna said

  1@Boydar

  Oczywiście zaczyna bełkotem o niczym troll etatowy Boydar co stało się już tradycją i un tak będzie przez cały czas
  https://marucha.wordpress.com/2016/10/24/wolne-tematy-92-2016/#comment-624466

  ——
  Pan Boydar trollem nie jest, choć często-gęsto wyraża się ekscentrycznie (ale nie aż tak, jak p. NICK).
  Bardzo cenię jego obecność w gajówce, zdając sobie sprawę, że co dla jednego jest sensowne, dla innego będzie bełkotem.
  Admin

 6. idiot said

  Pan Maćko jest teoretykiem życia społecznego. Moje małe ja nie jest akademikiem w tej materii, ale po prostu ma oczy otwarte i patrzy. Często nawet widzi. Natomiast obydwaj mamy taką rzadką przywarę, że umiemy rozmawiać, wymieniać się opiniami, poglądami. Gdy nieobecne są epitety, wyzwiska, mozna wiele skorzystać komunikując się z innymi.

  Cóż dodać…

  Nie inaczej – admin

 7. NICK said

  „A twojej babci zapirzony łeb kim jestem Ssynku.”

  Myślę. Raczej nie „idiotem”
  Sądzi.
  Pan.
  Inaczej?

  Tak w ogóle to nie wiem co ma moja babcia, o której pojęcia nie masz, idioto, do twej neglizny.
  Wizerunkowej.
  IDIOTO.

 8. idiot said

  Widzi Pan, panie Maćko.
  Egzemplarz przewidywalny aż do bólu.
  Monosylaby i wzdychanki w stylu Kaliny Jędrusik. Zara będzie wek i chuk.

  Jak to było z tym podłożem do siania kwiatów?

  No dobra, nie będę się juz pastwić nad zagadnieniem.

  Dziekuje panu Nick za udział w demonstracji.

 9. NICK said

  Bawcie się.
  Centrycznie. (3) i… .

 10. Boydar said

  Że kalafijoły dadzą się skotletyzować, to potrafię pojąć; ale po co te ziemniaku, tam z tyłu. Nie lepiej było to podlać jakimś ciekawym sosem ? Albo np. marynowane śliwki dodać; albo nie wiem co, ale nie kartofle !

 11. Marucha said

  Re 10:
  Bez kartofli nie ma dania. Niech Pan zrobi ankietę.

 12. Głos Prawdy said

  Stoltenberg: sześć państw NATO gotowe skierować swoje siły w region morza Сzarnego
  Sekretarz generalny NATO oświadczył, że NATO uważnie śledzi przemieszczanie się dwóch okrętów Federacji Rosyjskiej na morzu Bałtyckim
  BRUKSELA, 26 października. /K. TASS Jan Dubrowin/. Siedemnaście państw NATO wyślą swoich wojskowych w skład czterech międzynarodowych batalionow sojuszu, które będą wdrażane w Europie Wschodniej na początku 2017 roku. Jeszcze sześć państw sojuszu gotowe skierować swoje lądowe, morskie i powietrzne siły w region morza Czarnego w przyszłym roku. O tym powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na podstawie wyników pierwszego dnia spotkania ministrów obrony sojuszu.
  Więcej informacji na TASS:
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3737116

 13. NICK said

  Idiotycznie jest uważać Gajówkowiczów za nawóz historii.

 14. Głos Prawdy said

  W Argentynie pojawił się wzór na pole
  http://nashaplaneta.su/news/v_argentine_pojavilsja_risunok_na_pole/2016-10-26-32510

 15. Głos Prawdy said

  Podwójna księgowość Ministerstwa obrony USA
  http://allpravda.info/dvoynaya-bukhgalteriya-minoborony-ssha-27564.html

 16. Głos Prawdy said

  III wojna światowa: przygotowania idą pełną parą.
  https://cont.ws/post/410859

 17. Zakazana HISTORIA, Gazeta Warszawska z transparentem POZNAJ PRAWDZIWE NAZWISKA, część 2, X 2016, s. 14-23

  Jest KILKA relacji Zamachu na Bieruta w r. 1947. Według jednej było to w Hotelu Francuskim. Do Warszawy przyjechał Generał NKWD z Najwyższymi Rozkazami, jakiego należało zaraz wpuścić do Każdej instytucji Bez Rewizji. Generałowi powiedziano, że Prezydent jest w Krakowie, gdzie ten się udał i Rozpychając Ochronę wdarł się do Gabinetu Bieruta.
  Gdy Ochrona usłyszała STRZAŁY to wpadła do Gabinetu, gdzie Towarzysz Bierut leżał WE KRWI. Po chwili wszedł jednak Radkiewicz, który powiedział: TOWARZYSZ BIERUT JEST CAŁY I ZDROWY i przedstawił Prawdziwego Bieruta.
  Pani Elżbieta opowiadała mi, że w willi jej rodziców były posiedzenia REWIZJI, gdzie jako dziewczynka się szwendała. Pamięta Bieruta, ale matka później mówiła jej, że to był Brat Bieruta – szef REWIZJI, której nazwy Nie Można Było Wymieniać. Druga Pani mówiła mi, że poznała Bieruta jako szefa NSDAP w Domu Niemieckim w MOSKWIE, który chodził po lokum w mundurze partyjnym z opaską ze SWASTYKĄ. Osobnika tego rozpoznała na małym przejęciu u znajomych w Warszawie, który po jej wejściu opuścił towarzystwo.
  Moi dziadkowie, którzy przeżyli Rzeź Woli, zostali wywiezieni do Wołowa. Zaraz po Wyzwoleniu Sowieci zaczęli ich szukać i wsadzili ich do samolotu, który zawiózł ich do Warszawy, gdzie zaprowadzono do jakiegoś człowieczka, który przedstawił się: NAZYWAM SIĘ BIERUT, JESTEM PREZYDENTEM POLSKI, PAŃSKI SYN ŻYJE, URATOWAŁA GO MOJA CÓRKA, JESTEŚMY ŚWIEKRAMI, NAPIJMY SIE WÓDKI…
  Z tej racji Ciocię Basię znałem dobrze, ale nic o niej nie czytałem. Raz tylko w TVP był film o Tajemnicach Warszawy, na którym pokazano jakiś zaułek z komentarzem: TU MIESZKAŁ PRAWDZIC Z BIERUTÓWNĄ. Mówiła przy stole, że Niemcy rzucili na Żolibórz dywizję pancerną więc musieli się wycofać kanałami a Pani Aniela mówiła potem, że W TYCH KANAŁACH ZGINĘŁA CAŁA MŁODZIEŻ ŻOLIBORSKA, zaś kilka lat temu widziałem mapę, że Niemcy rzucili na Żolibórz DWIE dywizje pancerne !!!
  Bierut był człowiekiem Nadrabina ZSRS Łazara Kaganowicza, toteż musiał być ZMUSZONY do zamachu na Berię. Imperatywem TY, ALBO BERIA, było Złoto Renu opery kijowskiej, które Nina Chruszczow przywiozła mej IV ciotce, śpiewaczce wagnerowskiej Alicji Dankowskiej, której kopulantem był mój stryj. W puszkach Złota Renu była Filmowa Dokumentacja Katynia, z której Bierut powycinał siebie i kazał Basi wywieść to do Izraela a zięciowi zamordować Berię, który wcześniej OSKALPOWAŁ Stalina.
  Gdy stryj oddał pistolet, z którego zastrzelił Berię NIE Kaganowiczowi a prowodyrowi polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie Chruszczowowi, to Bierut WYGNAŁ zięcia. Ojciec dostał tego Prowodyra jako Iwana Groźnego z Treblinki od Bolesława Piaseckiego. Ojciec chciał, żeby Iwan wybił KIJEM Stalinowi z głowy komunizm, bo nie mógł go zamordować, ze względu na Hymn amerykański: ŚWIĘTY STALINIE, BROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI.
  Gdy Sowieci zaatakowali w 1970 r. Dżungarię to Chińczycy wyświetlili w ambasadzie paryskiej dla publicystów Filmową Dokumentację Katynia. Sowieci nazwali to HITLEROWSKĄ PROWOKACJĄ i powiadomili Waszyngton o ataku nuklearnym na Sto Miast Chińskich, na co Nixon kazał cherubinowi Hitlera odpowiedzieć, że wówczas Amerykanie DOKONAJĄ ATAKU NUKLEARNEGO NA 128 MIAST SOWIECKICH.

 18. Głos Prawdy said

  Aktualności USA: zwycięstwo Clinton oznacza początek trzeciej wojny swiatowej, Obama zapowiedział Тrampowi porażkę
  “Przypomnijmy, że George Soros aktywnie wspiera Hillary Clinton w wyborach w USA, a sprawa nie ogranicza się do oficjalnego wsparcia. Wcześniej z dokumentów opublikowanych na portalu WikiLeaks, okazało się, że miliarder dawał Clinton osobiste wskazówki w kwestiach polityki zagranicznej. Według innych dokumentów WikiLeaks, Smartmatic mogła być zamieszana w falszerstwach w wyborach w Wenezueli w 2004 roku.
  Republikanin Donald Trump nie raz wyrażał obawy, że wyniki wyborów mogą być sfalszowane na korzyść Clinton. Dlatego, twierdzi kandydat z ramienia partii republikańskiej, nie uznaje wyników głosowania w przypadku jej zwycięstwa.”
  http://www.руссинфо.рф/archives/22747

 19. Głos Prawdy said

  красивые фото
  http://nashaplaneta.su/news/krasivye_fotki/2016-10-26-32421

 20. NICK said

  „nie inaczej”.Admin.
  Dobre.
  Ale obce. Mi.
  Nieźle.
  Teoretyk. Życia.
  Ateistycznego.
  Rządzi?

  Co z Panem?
  Gospodarzu?
  (retorycznie)

 21. Marucha said

  Re 18:
  Po prostu uważam, że rozmowa jest lepsza od kłótni.

 22. jasna said

  5@ „Admin”

  A kim jest admin, czy nie czasem „Boydar” bo ewidentnie ma dyżur jak widać
  Przecież wystarcy czytać bełkot co un bazgroli ba przecież ten ów „Nick” to to tamo może jego drugi nick do dyskusji samym sobą.

  Ja was czytam jakiś czas i widzę co jest bełkot o niczym.

  Nie, Pani Jasna. Boydar to Boydar, a admin (gajowy) to admin.
  Admin

 23. snag said

  Senor Toidi – Wiecej do 194 w poprzednich ,…

  Czy ja wspomnialem o darmowych adwokatach w sadzie, gwarantowanych tlumaczach nie tylko w sadzie a w kazdym urzedzie i instytucji swiadczacej uslugi oplacanej przez panstwo, u lekarza, szpitalach, emergency rooms, kazda broszura z instrukcja, komunikatem, kazdy formularz w dwoch jezykach, tudziez egzaminy na prawo jazdy i inne. Kilka dni temu dostalem broszure wyborcza, tez in spanish … cholera porozumiec sie nie potrafia ale beda glosowac ,…

  W przeliczeniu skorka za wyprawke amerykanski podatnik wychodzi na tym gorzej jak Zablocki na mydle.

 24. NICK said

  Jasne.
  Re (3,7, 8).
  Zdanie mam wyrobione, Gospodarzu.
  A temat panów przywołanych będę pomijał.
  Zupełnie nie rozumiem „demonstracji” idiot’y.

 25. Boydar said

  Obywatelko Jasna, jeżeli obywatelka podejrzewa, że po raz drugi sprowokuje mnie do użycia słowa „Pani”, to obywatelka się myli. Bardzo to sprytnie wymyślone, ale „już wolę Bob.Olę”. To jest po prostu standardowe żydowskie qurestwo.

  Na mnie sobie możesz nawet naszczać, jak te bladzie z femenu na Janukowycza, jestem nieprzemakalny. Opłuczę się i będę jak nowy. Ale ty licz się, że coś ci kiedyś może ten ozór upier dolić, jak Marksowi, jeśli dobrze pamiętam.

 26. Boydar said

  http://kosciol.wiara.pl/doc/490140.Gietrzwald-Podroz-do-Jasnej-Pani

 27. snag said

  AniaK @ 237 ,…

  Czy ktos kiedykolwiek pani dogodzil? Powtarzam, zrobcie porzadek u siebie zanim …

  A wy nie wprowadzające swoich porządków u innych.
  Admin

 28. SAP said

  T.Love – Moja Kobieta
  .https://www.youtube.com/watch?v=fxUJaxom5U0

 29. towarzysz0 said

  Panie Yah (z poprzednich tematów (p.245)

  Powrót do korzeni, a one są na wsi, daje nie tylko bezpieczeństwo jutra (choć i to jest nigdy pewne), lecz, co jest ważniejszym, ułatwia nam żyć dobrze. A mam na uwadze, żyć po Bożemu.

  Mówię, oczywiście, o gospodarstwach naturalnych, jak drzewiej bywało. Brzmi to trochę jak rozważania o gazie idealnym, albo jakimś innym modelu fizycznym, matematycznym.

  Ale skoro mówi Pan, że tam u Was, gospodarze sami siebie karmią, to jest nadzieja.

  Rozumiem, że mieszka Pan w Polsce? Wschód? Zachód? Czy również tak masowo hodują bydło dla siebie? Krowy, świnie? W okolicach Wrocławia trudno znaleźć gospodarza, sprzedającego mleko prywatnie. Powiem inaczej, trudno znaleźć gospodarza ze zdrowym mlekiem, bo takowe daje nam krówka karmiona głownie latem na pastwisku, zimą przeważnie sianem. Inne dokarmianie jako tylko dodatek. Więc o takim mleku pomarzyć. Raczej nie ma już takich krówek, jak mego dziadka na Białorusi za Sowietów, karmionych trawa/siano. Bo większość, w najlepszym wypadku dodaje pasze, aby zwiększyć dojność krowy.

  Czy jest realnym znalezienie takiego gospodarza, który by się zgodził hodować krowę tradycyjnie? Jaka cena by go mogła zadowolić? Kupuję czasami mleko od gospodarza za 4 zl za litr, prawdopodobnie karmi je w sposób zbliżony do idealnego, (choć tego z pewnością nie wiem).

  „Przecież półtora hektara w tym pól hektara lasu to full wypas.”

  Czy ta powierzchnia ziemi istotnie jest wystarczająca? Na pewno, bez bydła. Czy jak to pan widzi?

  Ja się przymierzam do tego, lecz nie wybrałem jeszcze do tej pory miejsca w Polsce. Może w kieleckiem?

 30. snag said

  Tolo @ 241 w poprzednich ,…

  Nastepny Einstein od powielania ignorancji – W Stanach zadna grupa oprocz zydow jako taka nie stara sie o specjalne wplywy, inne grupy jak np. Niemcy a jest tu ponad 70 milionow sa Niemcami w October Festiwal, Irlandczycy w St. Patrick Day, Wlosi w Columbus a Polacy w Pulawski Day a przez reszte roku Amerykanami z amerykanskim interesem na pierwszym planie ,…

 31. snag said

  Jasna @ 252 ,…

  Nie czytaj jak nie rozumiesz !!! Nikt cie nie zmusza ,…

 32. snag said

  Aj Waj 😦 ,…

  Secret documents expose Israeli politicians, senior defense officials as KGB spies
  ——————————————————————————————————————————————
  Thousands of documents copied and smuggled to the West by a former KGB archivist reveal the Soviet intelligence agency’s network of agents and assets in Israel, including 3 MKs, an IDF major general and a Shin Bet officer. The full story will be published on Friday on Ynetnews.

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4870386,00.html

 33. piwowar said

  „Bez kartofli nie ma dania. Niech Pan zrobi ankietę”.

  W Kieleckiem sporządza się zupę śliwkową, którą sie podaje z kartoflami. Nie wiem, czemu nazywa się fifka.

 34. snag said

  Zwracam honor komu nadepnalem na odcisk upierajac sie przy ‚pacjencie zero’ … do nastepnej wersji, kto? 😉 ,…

  HIV/Aids ‚Patient zero’ Gaëtan Dugas not source of outbreak, study proves
  —————————————————————————————————————————————
  https://www.theguardian.com/science/2016/oct/26/patient-zero-gaetan-dugas-not-source-of-hivaids-outbreak-study-proves

 35. snag said

  Piwowar ,…

  Kilka linkow z gitara w dwoch poprzednich ,…

 36. wanderer said

  re 25, Towarzysz,
  Jesli moge wejsc miedzy wodke a zakaske, kieleckie tez dobre, ale ja proponowalbym lubelskie albo dawne siedleckie. Znam i te i tamte tereny i osobiscie uwazam ze takiego „zadupia” w pozytywnym sensie jak lubelsko/ siedleckie w calej polsce nie uraczysz a i ludzie prosci i mili, pola, laki hen pod lasy, skowronki spiewaja… Rzeki Wieprz, Tysmienica, poopalac sie mozna i rybki polowic, na trawce polezec patrzac w slonko, posluchac spiewu ptakow..
  Ach, rozmazylem sie..

 37. SAP said

  Opowieść o polskich farmerach
  .https://www.youtube.com/watch?v=Qdl3ta5wLt8

 38. Maniek said

  W Polszcze bez kartoflów nie ma jedzenia!!
  Każden jeden to wie!

 39. toidi said

  Przepraszam, ze jeszcze wieczorową porą zajmę na chwilę drogocenny czas Wolnych tematów. Musze coś uczciwie powiedzieć.

  Podpis Toidi (w którąkolwiek stronę czytany) uważam, że spełnił swoja rolę. Nie tę zamierzoną wprawdzie, ale równie pożydeczną.
  Zatem pozwolę sobie owo zawołanie unieważnić. Pomyślę nad jakimś innym. Równie nienormalnym.
  Teraz pożegnam Gremium na okres około dwóch dni, jako iż posiadam dwa dni wolne, a to paradoksalnie oznacza okres wytężonej pracy, choć nie zawodowej.
  Dobranoc.

 40. Siggi said

  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/134605,rola-polski-w-kolejnej-kolorowej-rewolucji-na-bialorusi

 41. Maciej said

  Panie Marucha, co z tą naganą dla nagannych? Bo ja już nie mam Nagana…tylko Evanix’a…

  Inne wyjście? Wyjść. Ale jak wielu wyjdzie to zostanie LBN-LBT i będzie łyso, chudo i hadko.

  Ale czy o to chodzi?

  Pozdrawiam zdrowych…nawet na wspak.

 42. Maciej said

  8. Bystrzaku – Jasne i przejrzyste! 😉 🙂 :-))))))))))))))))))

 43. Siggi said

  http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/161029212-Szuldrzynski-PiS-mieknie-w-sprawie-unijnego-stanowiska-Tuska.html#ap-1

 44. Siggi said

  Coś mi rebiata za wolno płyną? Dali by w „kite” i byliby pod Bejrutem.Może chcą,żeby ich pooglądali z brzegu i gazety mają o czem pisać i strachu jest więcej,że”idą”.
  W składzie napewno mają taki CPN średniej wielkości tankowiec z paliwem,chyba olej napędowy i mazut.Dymił ,jak by na węgiel był,a może na holzgas?Trza by się dowiedzieć ,co ich napędza?

  http://www.rp.pl/Polityka/161029191-Hiszpania-Rosja-zaprzecza-jakoby-planowala-zawiniecie-jej-lotniskowca-do-Ceuty.html#ap-1

 45. piwowar said

  Wyszperawszy ciekawą rzecz. Też od Scyzoryków. Też apropo kartofli.

  Zupą garus niektórzy nazywali odmianę zupy śliwkowej z kartoflami. Wszystkie odmiany garusa pochodzą z ziemi Świętokrzyskiej.

  .http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/garus-czyli-swietokrzyska-zupa-owocowa-2

  Jak widać, śliwki nie są koniecznym składnikiem:

  .http://prowincjalnawioska.blox.pl/2013/08/Malo-kto-wie-co-to-jest-garus.html

  Kartofle są nieodzowne w zupie garus, albo obok, ze skwarkami. We wszystkich wersjach.

  Wlasnoręcznym podpisem poświadczam, że to naprawdę dobre. W wieku lat siedemnastu po sianokosach miałem okazję tym sie raczyć. Pod śliwkowym drzewem, na skrzynce od jabłek, dziesięć metrów od pasieki.
  (to dopiero były czasy!)

 46. Siggi said

  http://3obieg.pl/wybory-prezydenckie-w-usa-ostania-prosta

 47. Siggi said

  lp.36 Piwowar said
  ——————-
  Tu se różne teorie wygłaszacie n/t kartofli rozumianych jako ziemniaki i dalej -jak u nas w Wielkopolsce pyrów- a żaden nie poruszy tego,że w Yewropie udało się przemóc szkorbut-gnilec dziąseł,dzięki upowszechnieniu spożywania kartofli,sprowadzonych z odkrytej przez Kolumba Ameryki.
  Kartofel jest Wielki !!!
  Kartofel to potężny magazyn witaminy C,która wytrzymuje temperature do +120 stop.C.Gotujemy w skórce-w mundurkach,aby nie tracić tych składników i witamin.Obrane ,ugotowali,wodę ze składnikami wylali i zjedli -co?balast.
  Car Rosji Piotr I(póżniej go ogłosili Wielkim) zastosował drakońskie metody przymusu spożywania kartofli wobec wszystkich.Kręcili pyskami bojary,księżniczki,mużyki ale jedli,choć został zwyczaj łączenia kartofli z chlebem,ale to taka wschodnia specyfika,w której chodziło o …wypchanie brzucha i energię do roboty.

  Oddzielną kwestią jest historyczny fakt z początków l.50-tych tamtego wieku kiedy to zachodni imperialiści przerzucili do Europy Wsch.(KDL) tzw.żuka Colorado inaczej nazywany stonką ziemniaczaną,która zżerała całe pola ziemniaczane.
  My w mojej wsi porowadziliśmy bohaterską walkę z tem i zwyciężyliśmy.Knowania imperialistów poszły na marne.Walka była bezpardonowa:…chodziliśmy zbiorowo po polach z butelką ,w której była woda do połowy i troche nafty ,do której wrzucaliśmy szkodnika imperialistycznego.Były nagrody dla tego .kto pierwszy znalazł,nawet gazety o tem pisały.Jednak imperialism nie ustępował i w miarę jak więcej przerzucano tych szkodników w ruch poszła chemia i lotnictwo kukuryżnikowe.AZOTOX był głównym orężem zwalczania i rozpylaliśmy z takich plecakowych rozpylaczy,konnych i z „kukuryzników czasem. I wygraliśmy dzięki solidarnemu wysiłkowi.
  Od dziesiątków lat Polska kartoflem stoi.Jest zachowana czystość odmianowa tzn.mamy spożywcze,pastewne i przemysłowe ziemniaki,wysokie plony plasuje nas od lat w gronie „potęg” światowych.Chociaż w kartoflu coś znaczymy.Nie?
  Trza mieć na uwadze jeszcze jedną przeciwność losu,tylko nie wiem czy pochodzenia imperialistycznego,a mianowicie chorobę grzybową o nazwie zaraza ziemniaczana,którą trza kilka razy potraktować chemią,żeby łęty nie uschły za wcześnie.Ale w tej sprawie potrafimy także dać se radę i zwyciężamy .

  Kartofle i pomidory należą do tej samej rodziny botanicznej:…psiankowate.Stonka żre jedno i drugie.Ziemniak po przekwitnieniu też daje owoc z nasionami niby tak jak pomidor,ale głównie chodzi nam o korzeń i bulwy.To taki wybryk natury te bulwy,które ratują miliony ludzi od głodu.
  Ogólnie -smacznego…

 48. ojojoj said

  Ja to troche rytmiczny (ale nie za bardzo) i muzykanty jestem. Wiec dla chopuf i kobiet rytmy przy wykonywaniu prac domowych jak np. udajac malowanie szafek w kuchni, ktore nam zona zlecila 5 lat temu 😀

  .https://www.youtube.com/watch?v=jiwuQ6UHMQg

 49. Siggi said

  Bardzo ciekawe informacje I analizy ,ale po rosyjsku.
  Gdyby można to za pomocą maszynki przetłumaczyć było by okiej.Ja nie mam kiedy,nie mam czasu,a troche trzeba czasu.

  http://www.putin-today.ru/archives/35449

 50. Maciej said

  Wiekszość ziemniaków europejskich pochodzi z wyspy Chiloe.
  Z tego samego kraju pochodzi wiekszość winorośli w Europie.
  ( Yeuropie dla wtajemniczonych )

 51. Siggi said

  lp.49 Maciej,
  ————–
  yes,yes,yes potato stamtąd….https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/17/Papas_de_colores_de_Chiloe.jpg/220px-Papas_de_colores_de_Chiloe.jpg

 52. Siggi said

  Na rosyjskim kanale TiVi”Miesto wstrechi” w telewizyjnym show często występuje amerykański dziennikarz o żydowskich korzeniach Michel Bum,żonaty z Rosjanką,mieszka w Moskwie 18lat,w miarę sprawnie posługuje się j.rosyjskim.
  W tym programie walnął jęzorem jak…pijany o posadzkę w kiblu,bo powiedział:
  „Jesli by my nie ubili indiejcow ,nie było by SSA(Sojedinnionych Sztatow Ameriki)”.
  „Jeśli by my nie zabili Indian,nie było by USA”.

  Bez komentarza…

 53. Siggi said

  http://prawicowyinternet.pl/adam-michnik-zniewazyl-prezydenta-rp-w-auli-uniwersytu-szczecinskiego/

 54. NyndrO said

  Panie B0ydar,pani Jasna się w Panu kocha.A Pan taki ciamajda.

 55. outsiderR said

  Ksiądz Piotr o kluczach. Nomen omen… św. Piotra.
  Czasem lubię go posłuchać. Czasem…

  .https://gloria.tv/video/bzScEJAMJ4wp3o2otr8vsFrKf

 56. Yah said

  Ad 29

  Szanowny Panie Towarzyszu, powiem tak, coś mi się robi jak widzę ziemię wyrywaną lasom pazurami przez prapradziadów a teraz zarastająca chwastami bo ……. nie chce się robić, bo nie umie się robić, bo taniej za zasiłek kupić namiastkę jedzenia w markecie. Przecież to celowe – kolejno:

  1. Rozleniwić ludzi;
  2 Odzwyczaić od pracy i ośmieszyć prace na roli ( pejoratywnie o mieszkańcu wsi pracującym na swoim) ;
  3. Rozbudzić nadmiernie potrzeby konsumpcyjne niemożliwe do zaspokojenia w tradycyjnych gospodarstwach;
  4 Wypchnąć ludzi ze wsi albo do miast, albo za granicę za pieniędzmi.
  5 Pozostała ziemie albo pozostawić odłogiem, albo stworzyć gospodarstwa farmerskie produkujące nie żywność tylko trutki na ludzi.

  Co do chowu bydła przez rolników to to co je krowa to kwestia ….. etyki rolnika. Ci nie etyczni maja wszystko nie oglądając się na nic, ci etyczni mają oddalone od opryskiwanych upraw rolnych łąki i uprawy roślin pastewnych. Ale powtarzam to kwestia etyki, sumienia etc.

  „Czy ta powierzchnia ziemi istotnie jest wystarczająca? Na pewno, bez bydła. Czy jak to pan widzi?”

  4 osobowa rodzina z 10 arów nie przeje ziemniaków i warzyw. Dlatego 1,5 ha w tym las to PEWNA samowystarczalność no może nawet niewielki zysk w zależności od tego co się posieje lub posadzi.

  4 bochenki chleba to 3 kg maki. Zakładając, że jemy 4 bochenki tygodniowo to na rok potrzeba 150 kg mąki czyli 300-400 kg ziarna żyta. Przy lichych plonach 2000 kg/ ha na chleb potrzeba nam 1/5 ha czyli 25 arów. Warzywa , ziemniaki, żyto w sumie 35 arów to jeszcze zostaje 65 arów na owoce, proso na kasze i pastwisko dla mniej wymagających kóz.

  Dziadkowie żony na 1 ha ziemi 4 i 5 klasy wyżywili 5 osobowa rodzinę. Można / Można – ale trzeba chcieć i umieć. Oczywiście zakładamy skrajnie pesymistyczna sytuacje, że nie mamy innych dochodów.

  Przeciez wmówiono nam – po co produkować żywność i się męczyć lepiej miło spędzić czas przed TV a śmiecie kupić w supermarkecie.

  Wiem Pan, ja jak nie zasieje, nie zbiorę i jesienią nie zniosę do piwnicy to czuję….. wyrzuty sumienia choć wszyscy powiedzą, że to nie grzech ale ….. skoro mam wyrzuty sumienia to chyba ……

 57. Yah said

  Ad 25

  Panie Boydar dla jasności ksywkę Jasnej trzeba dwukrotnie przetłumaczyć najpierw na niemiecki, a później na angielski i …. wszystko jest jasne. 🙂

 58. re1truth2 said

  Re 52
  Coś w podobnym stylu z merdiów
  1. [Sharbat Gula została sfotografowana w 1984 roku przez fotoreportera magazynu „National Geographic” Steve’a McCurry’ego, w obozie dla uchodźców w północno-zachodnim Pakistanie. Jej ojczyzna, Afganistan, znajdowała się wówczas pod okupacją ZSRR. ] – //pod okupacją ZSRR//
  2. [Portret przeszedł do kanonu fotografii reportażowej. 17 lat później, w 2002 roku, McCurry powrócił do Afganistanu i odszukał Gulę w odległej górskiej wiosce. Została żoną piekarza i ma trójkę dzieci. ] – //powrócił do Afganistanu //
  3. [Gula została aresztowana po dwuletnim dochodzeniu. Postawiono jej zarzut posługiwania się dokumentem na nazwisko Sharbat Bibi. Pakistańskie służby poszukują trzech urzędników imigracyjnych, którzy wydali dokumenty na fałszywe nazwisko. ] – to długo będą szukać minęło 32 lata.

  To we wstępie…http://www.tvp.info/27490044/afganka-ze-slynnego-zdjecia-aresztowana-w-pakistanie-zyla-na-lewych-papierach

  To w końcu gdzie żyła? Wygląda na to, że jeśli w Pakistanie to z powodu okupacji Afganistanu przez SSA…

 59. revers said

  To nie beda zwykle wybory.Stawka jest los naszej cywilizacji …

  http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/item/3542-powazne-ostrzezenie-donalda-trumpa-padly-slowa-o-globalnym-rzadzie-wideo.html

 60. Julka said

  Lewackie merdia nie nagłaśniają tego, że w Sejmie są też posłowie, którzy inaczej widzą rzeczywistość, niż ta nachalnie wciskana Polakom przez obcych i transmitowana przez rządzących: https://www.youtube.com/watch?v=D8SN83J7UWg

 61. Lily said

  Macierewiczowi,czy jak mu tam,marzy o
  „Gwardii Narodowej”,a ja sie pytam,jakiego narodu.

 62. Boydar said

  @ Pan Wanderer (36)

  Zdecydowanie potwierdzam

  @ Pan Nyndr0 (54)

  Jak modliszek w Modliszce ? Damy radę.

  @ Pan Yah (57)

  Howgh !

 63. AniaK said

  Re59:
  Gdyby do pierwszej dwójki udało się dostać jakiemuś Sokratesowi albie Ksantypie z ludu, to może te wybory byłyby arcyciekawe. Dla mnie pan Trump to zwykła ściema. Trzęsą portkami i żeby móc ludzi dalej robić w głąba, stworzyli sobie bohatera miliardera który patrzy na Świat oczami ludu.

  Działalność polityczna pana Trumpa

  „W latach 1964–1987 należał do Partii Demokratycznej, a od 1987 do 1999 do Partii Republikańskiej, z której przeszedł do Partii Reform. W 2001 powrócił do Demokratów, z których w 2009 przeszedł ponownie do Republikanów. Od 2011 do 2012 był niezależny, po czym ponownie przystąpił do Republikanów[10].” (Wikipedia)

 64. revers said

  Kto nie liczy lepiej jak Soros, ten nie zwycieza w wyborach…

  http://wrealu24.pl/polityka/2278-to-nie-zart-glosy-w-usa-policza-komputery-z-firmy-znajomego-sorosa

  tu odnosnik do Funadacji Batorego i serwerow PKW w Kolumbii.

 65. http://historia.wp.pl/title,Tajny-raport-o-Hitlerze-zeznania-przyjaciela-wodza-III-Rzeszy,wid,18532756,wiadomosc.html//

  18 maja 2000 r. władze amerykańskie odtajniły szczegółową charakterystykę Adolfa Hitlera
  • Została ona przygotowana na podstawie zeznań Ernsta Hanfstaengla, przyjaciela wodza III Rzeszy
  • Przed wybuchem II wojny światowej uciekł na Zachód i podjął pracę dla USA
  • Z zeznań Hanfstaengla wynikało, że Hitler to ”biseksualista i sadomasochista, który nie potrafi się spełnić erotycznie”

 66. AniaK said

  Urocze towarzystwo 🙂

  .http://s.tvp.pl/images2/1/6/d/uid_16de3a276365c3c84ca697da4a835f961477047548930_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355.jpg

 67. revers said

  Gdzie tak piora mozgi? w pralce Frania z Aniki, czy z Amiki?

  a moze juz za ponownym pobraniem odszkodowan dla gminy

  http://demotywatory.pl/4678142/Hillary-Clinton-obiecala-na-Swiatowym-Kongresie-Zydow-ze-jesli

 68. Boydar said

  Ten demot, Panie Revers (67) jest bardzo dobry i robił go niezły fachowiec. Pan popatrzy, jakie budzi skojarzenia. W Polaku.

 69. Ad. 52:
  Tadeusz Kościuszko Anektował Luizjanę zadając KLĘSKĘ francuskiej armii kolonialnej na Dominikanie i w Nowym Orleanie oraz pozyskując dla USA Wszystkich Murzynów i Indian.

 70. AniaK said

  Te67:
  Panie Revers, dlatego trąbię, że ONZ powinna się tym krajem zainteresować na CITO. Pan Obama trochę im się wymknął spod kontroli, to nie ryzykowali, i wystawili do pojedynku dwóch emerytów z demencją starczą. Dochodzenie który głupszy nie ma sensu. Ja jestem stanie wytłumaczyć przerażającą liczbę gwałtów Indiach albo w Afryce, ale nijak nie potrafię wytłumaczyć tego zjawiska w kraju o zaostrzonym prawie. Z nimi jest coś nie tak.

 71. AniaK said

  Ja jestem w stanie wytłumaczyć przerażającą liczbę gwałtów w Indiach albo w Afryce,…….

 72. AniaK said

  Jakby ich juniorów powsadzał do pierdla, to ich Świat naprawdę mógłby się zawalić. To mógłby być koniec Wielkiej Amerykańskiej Dynastii.

  http://wyborcza.pl/1,76842,15494306,Obama__Ratujmy_gwalcone_studentki__Przerazajace_dane.html

 73. Siggi said

  http://wrealu24.pl/services/2290-michnik-wpadl-w-szal-glupek-cham-prostak-wszystko-przez-tego-mlodego-mezczyzne-video

 74. Yah said

  Piękna definicja ustroju, którego zwolennicy twierdzą, że jest zły, ale nie wymyślono lepszego autorstwa profesora Piotra Nowaka:

  „[Demokracja] jest to jedyny znany system polityczny, w którym (“ostatni”) ludzie bez większego zażenowania zachowują się jak zwierzęta: twarze zwracają ku ziemi, kopulują, kiedy przyjdzie im na to akurat ochota, rozpychają się wokół “koryta” – słowem, demokracja to “folwark zwierzęcy”, bliźniacza siostra tyranii, tyle że bardziej pstrokata i rozchichotana. Beneficjenci demokracji (“obywatele”) nie lubią prawdy – ani o sobie, ani o “jaskini”, w której żyją, ani o tym, co znajduje się na zewnątrz niej. Są wściekli, gdy wytyka się im zezwierzęcenie, letarg, rozmemłanie. Dlatego pod “jaskinią” wykopują jeszcze jedną “jaskinię”. Chowając się w niej, nareszcie mają pewność, iż światło prawdy ich nie oślepi. “Druga jaskinia” to przestrzeń zapomnienia” to rzeczywistość pogrążona w mroku, którego nie rozjaśnia najmniejszy promień światła”.

  dalej:

  .http://www.bibula.com/?p=90773

 75. AniaK said

  Hillary Clinton – 69 lat
  Donald Trump – 70 lat

  W kraju demokratycznym jest to trochę podejrzane.

  Pan Trump przy korycie – „W latach 1964–1987 należał do Partii Demokratycznej, a od 1987 do 1999 do Partii Republikańskiej, z której przeszedł do Partii Reform. W 2001 powrócił do Demokratów, z których w 2009 przeszedł ponownie do Republikanów. Od 2011 do 2012 był niezależny, po czym ponownie przystąpił do Republikanów[10].” (Wikipedia)

  Pani Clinton – „Jako pierwsza dama Arkansas (1979–1981, 1983–1992) kierowała grupą zadaniową, która wspomagała reformę edukacji publicznej. W tym samym czasie zajmowała też stanowiska zarządcze w prywatnych firmach.”(Wikipedia)

 76. Yah said

  „Kiedyś doprowadziłam 50-letniego mężczyznę do histerycznego płaczu, bo powiedziałam mu, delikatnie i czule, że Żydzi nie są unikalni. Powiedziałam, że Żydzi, tak jak wszyscy inni, mieli dobre i złe czasy. Czasy, gdy ich mordowano, a innym razem, gdy oni mordowali innych. Tak jak każdy inny. Zgadnij, co wtedy zrobił. On mnie emocjonalnie wykorzystał w obelżywy sposób, a następnie zerwał wszelkie dalsze kontakty ze mną. Żydowskie zachowanie jest tak przewidywalne, że to naprawdę przeraża.”

  A jest tylko jedna droga:

  „A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus. Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!”

  .http://www.bibula.com/?p=82848

 77. Torpeda said

  The President of Peru consecrates his country, his family and himself to the Sacred Heart of Jesus and the Immaculate Heart of Mary.

  National Prayer Breakfast at Swissôtel

  English translation of text of the consecration:

  I, Pedro Pablo Kuczynski, President of the Republic of Peru, with the authority vested in me, make an act of consecration of myself, my family, here present my wife, and the Republic of Peru to the love and protection of God Almighty through the intercession of the Sacred Heart of Jesus and the Immaculate Heart of Mary.

  Peruwiański prezydent Pedro Pablo Kuczynski Godard , polski żyd, poświęcił Peru Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  Pracował/pracuje dla Banku Światowego i MFW…

  Kuczynski worked in the United States before entering Peruvian politics.[1] He held positions at both the World Bank and the International Monetary Fund before being designated as general manager of Peru’s Central Reserve Bank. He later served as Minister of Energy and Mines in the early 1980s under President Fernando Belaúnde Terry, and as Minister of Economy and Finance and Prime Minister under President Alejandro Toledo in the 2000s.[2]

  Kuczynski was born at the Clínica Delgado in Lima, Peru, the son of Madeleine Godard, who was of Swiss-French descent, and Maxime Hans Kuczynski, a German Jewish immigrant of Polish descent who was born near Poznań, and was one of the earliest public health leaders in Peru.[7][8][9] His parents, who were Jewish on his father’s side and Christian on his mother’s, fled Germany in 1933 to escape from Nazism.[10]

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/10/the-president-of-peru-consecrates-his.html

 78. AniaK said

  Madonna po reformie edukacji pani Clinton 🙂

  https://www.polishexpress.co.uk/madonna-obiecuje-seks-w-zamian-za-glosy-oddane-na-hilary-clinton

 79. Boydar said

  „… czasy, gdy ich mordowano …” – cytat od Pana Yah’a (77)

  A kto ich mordował i na czyje zlecenie. Jeżeli odbierał im życie Polak, w co nie wątpię że się zdarzało, to nie jako żydom, tylko zdrajcom, szpiclom i bandytom. Polacy nie mordowali żydów nawet za to, że doprowadzali Polaków do bankructwa i nędzy. Raz tylko na filmie „Ziemia obiecana” tak się zdarzyło; szkoda że tylko raz, i szkoda że tylko na filmie. No ale trudno, Boże wybacz.

 80. Maciuś said

  Za ten tekst Antoni Korczak, mój znajomy z fejsa dostał miesięczny ban i 13 h rozbratu z Facebookiem.

  Wierzę, że kierownik gajówki będzie bardziej liberalny i przepuści ten tekst. Tak panie Wacławie?

  (…) Jeszcze Polska nie umarła i krew w żyłach płynie,
  szlakiem matka mi kazała ruszyć jak Piłsudski,
  jęki wciąż wydają dziwki, pozarzynam świnie,
  dość patrzenia gdy Ojczyzną rządzą mą bezmózgi.
  Demokraci, aferzyści, kolaborant niczym alfons,
  końca sporu nie uświadczy i światełka też nie widać,
  ten co Polskę nam wyruchał, na Jej życie znowu targnął
  maszeruje targowica, ulicznicą KOD-u krzykacz.
  pod spódnicę by się skryli, co społeczeństwa zakały,
  Roman chętnie skacze, z wyzwiskami do Kaczora,
  pedał się po jajcach drapie, i wytrzeszcza swoje gały,
  by liberał z komunistą, urząd w państwie mógł zachować.
  nie pamięta już Ojczyzna ran co przyniósł stan wojenny,
  cierpliwości użyczonej w dywagacjach nad praw cnotą,
  na mównicę wchodzi osioł i go wspiera przewielebny,
  i tak naród gdy jest ciemny na ulicę z sobą wloką.
  urzędasy śpią na stołkach, judasz kocha się w srebrnikach,
  sprawiedliwość jest przeszkodą gdy złodzieja nią dotykasz,
  gdy przez osiem lat rządzili, afront śmiechu gdzie krytyka.
  tępe głowy spijaczone, ośmiorniczki, to platformy polityka.
  chcesz na pociąg się załapać? bądź jak błazen Europy,
  donoś na kraj gdy chcą zabrać to coś zdołał innym ukraść,
  czcij Brukselę, matkę swoją liż łachudro dzielnie stopy,
  tylko świnia zaprzedana może na ryj nisko upaść.
  trzy filary Polska miała, armię która strzegła granic,
  wiarę co nas umacniała i dawała czystość sumień,
  przez szlachetność co umieli innym okazywać prawi,
  Solidarność budowaną co jej koniec przyniósł grudzień.
  hegemonią którą ucisk, znów niewola żniwo zbiera,
  chcesz być wolnym walcz do końca, gdyś rycerzem,
  naród poparł sprawiedliwość, Szydło dano na premiera,
  i prezydent człowiek prawy bo za młodu był harcerzem.
  patriotyzm się wynosi z domu co nam prawdę wpaja,
  chęci wiele by odmienić tą stagnację w niepodległość,
  lecz gdzie niemoc kłody rzuca, i co może wciąż rozkrada,
  kraj się budzi, ogień płonie i naradza znów się wściekłość.
  Jak poradzić sobie z KOD-em, dziś zadałem to pytanie,
  walić nierząd z pięści w mordę, tak jak to Piłsudski zrobił,
  bo w poprawę nie uwierzę gdy ktoś od stulecia draniem,
  nam już jedno pozostaje, by te świnie wszystkie dobić.
  Autor: Andrzej Staszczak
  {…}

 81. Siggi said

  http://businessinsider.com.pl/polityka/iran-na-4-mapach-dlaczego-potega-upadla/d3s9fjh

 82. revers said

  re70
  restrykcyjne prawo to dla biedoty amerykanskiej, estabishment ma swoje prawa cos na ten temat powiedziala sama pani Holland w toczacej sie sprawie po wielu latach Polanskiego, ze tam to norma. Schwrznegera tez scigaly rozne panie gdy stawal w wyborach na Gubernatora Kaliforni, co to po latach przypominaly sobie ze byly przez dotyk gwalcone, albo same przeszly przez lozko dla podbudowania swojego libido i ego.

  Pani klinton nie ma problemu z adoratorami, adoratorkami bo dosiegnal juz ich seryjny samobojca lub kuba rozpruwacz.

  Regan zaczynal prezydenture jak mial ponad 70 lat, a demencja jego zostala zastapiona relnymi wladcami z niewidzialych rzadow najbogatszych i wplywowych bankierow i masonow, syjonistow.

  Jak by cos na nie prany mozg to polecam …

  http://no-brainwash-news.blogspot.com/

  strone gdzie przewijaja sie roznojezyczne (angielsko, niemeicko, hiszpansko, francusko jezyczne) newsy z niezaleznych medii i glownego scieku.

 83. NICK said

  Gospodarzowi, pośrodku dnia, dedykuję.
  I Wam też.
  A wszystko to przez Pana NyndrO.
  Pomyślałem o „Młodej” Parze. Potem przyszło Stare Dobre Małżeństwo a, tuż obok, wspomnienie Bieszczad… .
  Zatem wyszło to:

 84. Torpeda said

  8,84 euro za godzinę – tyle wyniesie minimalna stawka za pracę w Niemczech.

  Wzrost płacy minimalnej u naszego zachodniego sąsiada ma obowiązywać od 1 stycznia 2017 r.

  Do tej pory minimalna stawka za godzinę pracy wynosiła 8,50 euro.

  Płaca minimalna obowiązuje w Niemczech od 2015 roku. Co dwa lata jest badana przez specjalna komisję, która decyduje, czy powinna ona wzrosnąć

  Niemiecka zachodnia europejska płaca minimalna miesięczna ok. 6400zł brutto PIT 14%
  Polska płaca minimalna 2000zł brutto PIT18% – (ok. 500zł)
  Dobra zmiana!

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Podatki-w-Polsce-11-razy-gorzej-niz-w-Niemczech-3076984.html
  http://niemcy.studentnews.pl/s/3291/68442-Podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych-w-Niemczech.htm

  11 razy gorzej niż w Niemczech

  Tu z reguły kończy się dyskusja. Wizja likwidacji tego podatku nie mieści się w głowach polityków. Niestety, równocześnie nie mieści im się możliwość podniesienia kwoty wolnej od podatku. Ta należy do najniższych w UE. Nawet w niektórych krajach tzw. trzeciego świata jest ona wyższa.

  Kwota wolna od podatku

  Polska

  3091 zł

  Niemcy

  34385 zł

  Francja

  25220 zł

  Austria

  46524 zł

  Brazylia

  ok. 28 tys. zł

  RPA

  ok. 20 tys. zł

  Wielka Brytania

  46264 zł

  Niemieckie stopy podatku od dochodów osobistych

  Stopa podatkowa na rok 2011

  Podstawa opodatkowania (EUR/rok)

  0%

  do 8.004

  14%

  8.004 – 52.881

  42%

  52.882 – 250.730

  45%

  od 250.731

 85. NICK said

  Rzucam pod ogląd.
  Jaki? Wasz? Pogląd?

 86. Torpeda said

  Ks. Marek Różycki – kolejny polski duchowny, który przedstawia się jako sympatyk Młodzieży Wszechpolskiej

  „Te głupie baby z piekła nie wyjdą” – napisał kapłan, który na co dzień pracuje w Katedrze Wawelskiej. Na Twitterze wywiązała się dyskusja, w którą włączył się nawet rzecznik Archidiecezji Krakowskiej.

  Ks. Różycki ,który na co dzień odprawia msze w Katedrze Wawelskiej, nie szczędził gorzkich słów wobec uczestniczek czarnego protestu.

  „O tempora, o mores! Przecież te głupie baby z piekła nie wyjdą. Starzy mawiali „Pan Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy.Ile jeszcze…”. – napisał duchowny na swoim profilu na Twitterze i udostępnił zdjęcie z protestu. Widać na nim plakat z kobiecą pochwą, którą uczestniczki przerobiły na wizerunek Matki Bożej i podpisały „Holy Mary”.Wypowiedź duchownego poparł rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, ks. Piotrowi Studnickiemu, który odpowiedział „bo z piekła wyjścia nie ma. Potrzeba modlitwy aby się nawrócił i tam nie weszły…”. Byli też tacy, którym nie spodobał się komentarz ks. Różyckiego. „Patrzę, że napisał ksiądz tego posta o 21.21. 20 minut po apelu Jasnogórskim. Z modlitwy ksiądz bierze tę pogardę do kobiet?” – zdziwił się dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” Błażej Strzelczyk.

 87. NyndrO said

  Drogi Panie NICK,cieszę się,że wielkie szczęście,jakie spotka Annę z d. Szafrańską zainspirowało Pana do kontemplacji,ale gdybym był w Pana wieku,cudzysłów bym pominął. 😉 😉

 88. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/169125Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej zaapelował do dyrektorów i nauczycieli, by zgłaszali swoje szkoły do akcji „Szkoła przyjazna rodzinie” i tym samym zabezpieczyli ją przed homopropagandą. Taki certyfikat ma obecnie ponad 1050 placówek.

 89. NyndrO said

  A bardziej serio, najszczęśliwsi będą rodzice. I to mnie popchnęło w stronę sformalizowania związku u urzędnika tego okupowanego kraju.Mojej ukochanej Polski.

 90. Boydar said

  @ info od Pana Macko (87)

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szkoly-moga-zglaszac-sie-do-akcji-szkola-przyjazna-rodzinie/kxh944

 91. Boydar said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-belgii-jest-porozumienie-w-sprawie-umowy-o-wolnym-handlu-ue-kanada/k4bfdh

  Nic nie piszą co na to „Kanada”; jeżeli zawieszona zostanie nawet część „wypracowanych” uzgodnień, to całe CETA jest unym do niczego nie przydatne. „Umowa” ma podobno ponad tysiąc stron (dużo, nie ważne ile), ale większość tych stron to piasek do odsiania, tylko po to jest aby zająć czymś celników i przeszmuglować rower.

 92. Boydar said

  Panie Nyndr0, kiedy jeszcze jeździłem motorcyclem, też nie uważałem czterech kółek. Bo nie miałem i nie znałem. Przyszły inne okoliczności, okazało się, że Baby, dwóch bachorów, psa, kota i morskiej świnki na emzetce nie upchnie. Za chwilę ją ukradli i problem rozwiązał się samoistnie.

  To była głupia dygresja a teraz przechodzę do meritum; mamy dwudziesty pierwszy wiek, a Pan Syrenką chcesz podróżować. I dokąd chcesz Pan dojechać, tym strażackim nieporozumieniem ?

 93. Maćko said

  Boydar – a czemu podaje pan link z ONETU w odp, na mój wpis z Nszego Dziennkia? Gdzie na 1-wszej stronie
  UNETU figuruje zawszony i jadowity, antypolski lis?
  http://www.onet.pl

 94. osoba prywatna said

  Niemcy wściekli! Syryjczyk dostał 360 tys. euro zapomogi na cztery żony i 23 dzieci
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/9060-niemcy-wsciekli-syryjczyk-dostal-360-tys-euro-zapomogi-na-cztery-zony-i-23-dzieci
  Airbus zwalnia setki osób! Francja: „To wina Polaków bo nie chcieli Caracali!”
  http://wrealu24.pl/polityka/2292-airbus-zwalnia-setki-osob-francja-to-wina-polakow-bo-nie-chcieli-caracali

 95. Boydar said

  Jakbyście Macko myśleli po polsku, a nie tylko koło języka poleżeli, toby takich głupich pytań nie było. Mój link nawiązuje do wskazanego przez Macka tematu. Formuła „@” tradycyjnie u mnie znaczy „odniesienie do”. Promocja zdarzenia medialnego w „Naszym Dzienniku” (chłe, chłe, w naszym) ma inny wydźwięk i znaczenie niż na Onecie. Jeśli jest i tu i tu (oprócz np. prognozy pogody czy programu TV) ma także znaczenie. Nie dla każdego ale ma. toteż ja przeważnie nie piszę do wszystkich. Du ju kum mi ?

 96. NICK said

  Panie NyndrO.
  Szczęść Wam Boże, dwojgu – obu połówkom i całej Waszej Rodzinie.

  Napisał ‚Neron’, trzaskając kciukiem o palec trzeci a potem kciuk do góry uniósł.
  Do zagipsowania. Jak we złamaniu kości łódeczkowatej.
  A łódek nam starczy. Pan Boydar ma zapas.

  I, bez ułudek.

  Bywajcie Młodzi.
  P.S. Jak tam u Was 500+?

 97. Głos Prawdy said

  Uczta kanibali na Ziemi kończy się

  Pasożyci zniszczyli miliardy ludzi na Ziemi

  Masakrą na całym świecie zajmują się nie anglicy, francuzi lub włosi. Tym zajmuje się światowa „syjonistyczna mafia”, która nazywa się francuzami, anglikami, niemcami, włochami, hiszpanami… i innymi.

  Płacz kanibali

  Zdarzają się sytuację, gdy bardzo chce się mocno zakląć. Wydać w atmosferę pełny zestaw wulgaryzmów, nienormatywną leksykę, improwizując wymyślanie połączenie z nieprzyjemnych słów i zwrotów. W każdym razie, taka chęć pojawiłasię, gdy dowiedziałem się, że szef francuskiego Msz Jean-Marc Yeiro oświadczył o zamiarze Francji zwrócić się do trybunału z prośbą zbadania możliwych zbrodni wojennych w Syrii.
  No dobra, jeszcze rozumiem, kiedy przedstawiciele Ukrainy jako małe, bąkliwe kundli latają wszędzie za swoimi amerykańskimi mistrzami i żwawo im podszczekiwają, aby dostać kość. Oni inaczej nie potrafią. W tym ich istota. A tu cała Francja!

  W zeszłym tygodniu szef departamentu stanu USA oświadczył, że działania sił rządowych Syrii i rosyjskich wojskowych należy zbadać jako zbrodnie wojenne. Bo podeptany jest humanizm i człowieczeństwo!
  I to powiedział szef resortu spraw zagranicznych kraju, w której armia zabiła i nadal zabija na całym świecie miliony ludzi. Przy czym zabijali i zabijają dobrzy amerykańscy chłopcy bezbronnych ludzi z ogromną przyjemnością, otrzymując od procesu zabijania przyjemność.
  Chyba, mr. Kerry zapomniałem o „szlaku bojowym” tzw. kompanii „Charlie”. Jak to? Przecież jej bohaterami szczyci się cała Ameryka. To ja przypomnę.

  Stało się to 16 marca 1968 roku. W dniu kompania „Charlie” ze składu 11. dywizji piechoty brygady armii USA pod dowództwem porucznika Williama L. Kelly, otrzymała rozkaz kapitana Ernesta Medyny „oczyścić wieś” Сонгми (Songmi). O 7.30 w niej ogień został otwarty fugasami i zapalającymi pociskami z białym fosforem. Ludność rzuciła się w podziemne kryjówki.
  Po kilku minutach ogniowe przygotowanie ustało, i do wsi wkroczyli żołnierze kompanii „Charlie”. Tam nie było ani broni, ani partyzantów. W niej amerykanie znaleźli tylko kobiety, dzieci i starców. Kelly kazał zabić ich wszystkich, a wieś spalić. Rozwścieczone janki falowały od chaty do chaty, chwytając przerażonych kobiet i dzieci za włosy, krzycząc „Vietcong? Vietcong?”, a następnie z zimną krwią zabijali ich.
  Uciekinierów celowali w plecy. A przed rozstrzelaniem wietnamskie dziewczyny gwałcili i kaleczyli, bezbronnych starców zrzucali w rowy i zarzynali bagnetami, kobietom w ciąży rozpruwały brzuchy, ścinały głowę trupów, zdejmowały skalpy.
  Kapitan Medina (przedstawiciel sztabu brygady), który obserwował w ten dzień przebieg operacji, skontaktował się drogą radiową z porucznikiem Kelly i zapytał o przyczynach opóźnienia przesuwania jego kompanii. Kelly odpowiedział, że natknął się na grupę cywilów. „Zajmijcie się nimi”, – kazał Medina.
  Nie uściślając nakaz, Келли zbudował Wietnamczyków i z odległości do dziesięciu kroków za pomocą dwóch swoich podległych rozstrzelał ich z kaemu. Potem kaci odciągali w stronę ciała martwych kobiet, co zamknęli sobą swoich dzieci, i z blizka ich rozstrzelali.
  Uciekinierów, którzy próbowali schronić się w lesie, niszczyły granatami i z karabinu maszynowego. Około pięćdziesięciu mieszkańców Сонгми ukryli się w dziurze na końcu wsi. W śmierdzącej gnojówce razem szamotali się ludzie niemłodego wieku, kobiety i niemowlęta. . Kelly rozkazał żołnierzom strzelać.
  Automatem i z karabinu maszynowego ludzie zostały przekształcone w krwawą miazgę. Bliżej południa oprawcy przestali strzelać i zrobili sobie przerwę na obiad. Ale tragedia Сонгми trwała. Z jeńcami, zegnanymi w celu przesłuchania do wąwozu, skończyli strzałami w usta. W tym dniu straszną śmierć przyjęło około 500 cywilów.
  (Rozumiem, że po przeczytaniu powyższego, szczególnie uparci debile z liberałów i „swidomych” zaczną głupio zaprzeczać temu faktu niecnych amerykańskich zbrodni we wsi Сонгми. Oto artykuł z „рашистской” prasy, zamieszczony na stronie internetowej BBC. A oto artykuł w „TIME”. W zasadzie każdy może z pomocą „Google” nagrzebac w sieci ogromną masę materiałów o amerykańskich zbrodniach w Wietnamie i na całym świecie.)
  Myślę, że będzie interesujące dowiedzieć się dalsze losy porucznika Williama Kelly.
  Było śledztwo. Został osądzony.I nawet uznany za winnego morderstwa dwudziestu dwóch osób. 29 marca 1971 r. sąd skazał go na dożywotnie katorżne pracę. Ale nie minęło trzy dni, jak na osobisty rozkaz prezydenta Nixona tę gnidę zwolniono z aresztu i pozwolono mu złożyć odwołanie.
  I co? Do więzienia nie wrócił. Jego ukarali trzyletnim domowym aresztem “Surowa” kara za bestialskie zabójstwo kobiet, starców i dzieci. Prawda?
  A czy wiesz, co ta amerykańska gnida napisała w swojej autobiografii? Kelly powiedział, że ani on, ani jego żołnierze nie są winni, ponieważ: „Jesteśmy w Songmi nie po to, aby zabijać cywilów. Jesteśmy tam, aby zabić ideologię, native (nosicielami) której byli te – nie wiem, jak ich nazwać, – pionki, śrubki, kawałki ciała. Byłem tam, aby zniszczyć komunizm. Ja odnosił się do komunistów mniej więcej tak samo, jak południowy odnosi się do murzyna”.
  Państwu to nic nie przypomina? Nie? Wtedy zapytajcie się członków tzw. batalionów wolontariuszy, typu „Prawego sektora”, „Azowa” i innych „Ajdarow”, którzy przyszli na Donbas zabijać ludzi. I oni też mówią o tym, że zabijają właściwie nie ludzie, a „niedoludzi”, „watę”, nośników szkodliwej ideologii, które nie mają prawa do życia.
  A czy wiesz, co jest ostentacyjne w „humanizmie” amerykanów? To, że gdy kompania Charlie weszła w Сонгми, siedemdziesiąt procent wiosek w prowincji Куангнгай w wyniku taktyki „spalonej ziemi” zostały całkowicie zniszczone. Kompania Charlie była we Wietnamie nie jedyną.
  Innym, nie mniej jaskrawym przykładem amerykańskich metod prowadzenia wojny przeciwko „tubylców” jest historia „walki wyczynów” tzw. „Tygrysowego oddziału”.
  Reporterzy gazety „Toledo Blade” (r. w Toledo, w stanie Ohio w usa) odkryli, że, według tajnych raportów amerykańskiej armii, oddział, znany jako „Tygrysie squad”, działając w centralnych rejonach Wietnamu, torturował i zabijał cywilów od mają do października 1967 roku.
  Dziennikarze Michael D. Саллах i Mitch Вейсс napisali cztery artykuły począwszy od 22 października 2003 roku pod wspólnym tytułem: „Elitarny oddział spadł na pokojowych wietnamczyków”.
  Po uzyskaniu dostępu do tajnych raportów, opisujące niezliczone zbrodnie wojenne, dziennikarze przeanalizowali tysiące odtajnionych dokumentów z archiwum Narodowego w Waszyngtonie, jak i setki dodatkowych tajnych raportów w tej sprawie. Dziennikarze również wzięły wywiad u byłych żołnierzy „Тygrysowego oddziału” i udali się w centralne wyżyny Wietnamu (który składa się z kilku województw, w tym Quang Nam i Quang Ngai), gdzie znaleziono świadków jego niecnych zbrodni.
  Pluton został uznany za elitarną jednostkę organizacyjnej 101 dywizji powietrzno-desantowej, został utworzony w 1965 roku i składał się z 45 komandosów, którzy otrzymali wzmocnione szkolenie, uczyli się przeprowadzać zwiadowcze operacji na tyłach wroga.
  Ta jednostka odwiedziła ponad 40 wietnamskich wiosek, zabijając starców, kobiet i dzieci. Jeńców, przed tym, jak zabić, torturowali. Ich odcięte uszy i zdjęte skalpy przechowywali jako pamiątki. Jeden z zawodników „Тygrysowego oddziału” odciął głowę dziecka, aby zdjąć z szyi naszyjnik, a zabitym amerykańscy żołnierze wybijali zęby dla złotych koron.
  Dziennikarze przeprowadzili ponad sto wywiadów z byłymi żołnierzami plutonu i wietnamskich mieszkańców, policzyli, że ta jednostka zabiła setki bezbronnych ludzi za te siedem miesięcy. Opisując skrajne okrucieństwo w stosunku do chłopów, były sanitariusz plutonu Larry Коттингхэм powiedział: „To było wtedy, kiedy każdy nosił naszyjnik z odciętych uszu”.
  We wrześniu 1967 roku amerykańska armia rozpoczęła operację „Wheeler” („Откатчик”). Pod dowództwem ppłk Geralda Морсе „Tygrysie squad” i trzy inne jednostki organizacyjne, zwane „Mordercy”, „Barbarzyńcy” i „Bandyci”, dokonali naloty na dziesiątki wiosek w prowincji Quang Nam. Sukces operacji mierzył się liczbą zabitych wietnamczyków.
  „Nigdy nie widziałem czegoś podobnego. My po prostu przychodziliśmy i wyczyszczaliśmy ludność cywilną” – przyznał Rion Cozi. Były sanitariusz Harold Fisher wspominał: „wchodziliśmy do wsi i po prostu strzelali do każdego. Nie potrzebny był pretekst. Jeśli ludzi tu byli, umierali”.
  Gazeta ustaliła, że pomimo czteroletniego wojskowego śledztwa w sprawie zbrodni „Тygrysowego oddziału”, żaden z jej członków nie został oskarżony.
  W 1971 roku John Kerry, były porucznik marynarki i szef organizacji „Weterani z Wietnamu przeciwko tej wojnie”, dając świadectwo przed senackiej komisji spraw międzynarodowych, powiedział:
  „Chciałbym mówić w imieniu tych wszystkich weteranów i powiedzieć, że kilka miesięcy temu w Detroit przeprowadziliśmy śledztwo, podczas którego ponad 150 zwolnionych z godnością na emeryturę weteranów (z których wiele ma wysokie nagrody) świadczyli o zbrodniach wojennych popełnionych w Południowo-Wschodniej Azji. To nie były pojedyncze przypadki, ale codzienne przestępstwa, przy pełnej wiedzy o nich dowodzenia na wszystkich poziomach.
  Opowiadali o tym, jak osobiście gwałcili, odcinali uszy, głowy, obwiązywały przewodami od polowych telefonów narządy płciowe i włączali prąd, odcinali ręce i nogi, wysadzali ciała w powietrze, strzelali bez rozbioru w cywili, zrównali z ziemią wioski w duchu Czyngis-chana, zabijali bydło i psy dla zabawy, zanieczyszczali zapasy żywności i w ogóle opróżniali wsi Wietnamu Południowego, nie licząc zwykłego okrucieństwa wojny i szczególnych zniszczeń spowodowanych bombordowaniem…”
  (Ta historia w języku angielskim…)
  I nikt za te wszystkie obrzydliwości nie odpowiedział. Żadne amerykańskie śmiecie nie został wysłany na krzesło elektryczne. Przecież wszystkie te istoty – dobrzy amerykańscy bohaterowie. A za amerykańskie „bohaterstwo”, jak wiadomo, nie osadzają.
  No, a teraz, po tym, jak armia syryjską, przy wsparciu lotnictwa federacji rosyjskiej zaczęła niszczyć w Aleppo wyrodków, odcinających dzieciom głowy i zjadających ludzkie serca, mr. Kerry ogłosił syryjskich i rosyjskich wojskowych przestępcami. Zamierzają, k..wa, prowadzić dochodzenie. Przy czym wyburzając bombowymi ciosami swojego lotnictwa pokojowe wsi, szpitale (tu straszne kadry zbombardowanego Syrii szpitala z niemowlętami do АльбуКамаль), wesela (tu wesele w Jemenie, a tu irackie wesele)i kondukty.

  A francuzi? Humaniści i nauczyciele…

  „Nie zgadzamy się z tym, co robi Rosja, zadając” uderzenia lotnictwa w Aleppo. Jak nigdy wcześniej, Francja stara się zachować ludność Aleppo” – powiedział Yeiro. I dodał przy tym, że prezydent Francji Francois Hollande przyjmie pod uwagę sytuację w Aleppo, kiedy będzie decydować o spotkaniu z Władimirem Putinem w trakcie jego wizyty w Paryżu w dniu 19 października.
  Jak mówią, jeśli Hollande zdecyduje się zniżyć do rosyjskiego prezydenta i z nim się spotkać, „to nie będzie wymieniać uprzejmości” – powiedział szef francuskiego Msz. Przecież my, francuzi, wszyscy tacy w kolorze białym, aniołowie, a wy – Aleppo bombardujecie. Co prawda, nie możemy udowodnić, że od bomb masowo giną niewinni ludzie, ale bardzo nam się chce w to wierzyć!
  Powiem politycznie poprawnie: zmęczylismy taniem show-off europejczyków. Siedzą po uszy w gównie i krwi, a przy tym robią oświadczenia w duchu egzystencjonalnych myślicieli.
  I to кто? – FRANCUZI!

  Lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku. Algieria. Wojna algierskiego narodu o niepodległość. W ciągu prawie dziesięciu lat armia francuska zniszczyła w tym kraju około miliona osób. To humanizm!

  Co robiła w Algierii w 1957-m-10- spadochronowa dywizja, na czele z generałem Żakiem Массю? ” Oczyszczała ” miasta. W najbardziej dziki sposób. Mniej więcej tak samo, jak amerykanie ” oczyszczali ” Wietnam.

  I co, ktoś może odpowiedział za te wszystkie masowe morderstwa? Nie.
  A czym zajmowała się humanitarna Francja po II wojnie światowej w Indochinach? Rozwiązała tam ośmioletnią kolonialną wojnę, która wkrótce otrzymała nazwę „brudna wojna”. A kogo Paryż wezwał na pomoc, gdy zrozumiał, że nie będzie w stanie wygrać? Oczywiście Waszyngton. Kiedy Francja zmęczyla się niszczeniem „żółtych”, w tej sprawie ją zastąpiły Stany Zjednoczone.

  I co, może ktoś odpowiedział za wszystkie te zbrodnie, które popełnili francuskie dranie w Indochinach? Nie. Nikt. Oczywiście, te masowe morderstwa były prawidłowe, humanitarne.
  Być może, ktoś powie, że od tego czasu upłynęło wiele wody i wszystko się zmieniło. Mówią, że teraz francuzi – białe i puszyste ( taki wyraz, oznacza niewinni).
  Tak… Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę, jaką rolę odegrała Francja w zniszczeniu Libii. Kto zaczął bombardować suwerenną Libię po tym, jak armia libijska zaczęła niszczyć naszczuą na nią przez Zachod terrorystyczne bandy? – Tak. Francja. Razem z USA i Wielką Brytanią.
  Co wtedy się stało z Libią, wszyscy wiedzą, nikomu nie trzeba przypominać. A teraz pytanie: ktoś z amerykańskich, francuskich i brytyjskich polityków, którzy oddali rozkaz o ataku na Libię, został skazany jakimś międzynarodowym trybunałem? Nie.
  A może, amerykańskich, francuskich lub brytyjskich wojskowych sądzono za bombardowania tego kraju? Nie.
  A ktoś odpowiedział za dziesiątki tysięcy poległych z rąk terrorystów z powodu zniszczenia libijskiego państwa? Nie.
  A wiesz, dlaczego francuzi tak pałają gorliwością o humanizm i nawet gotowi złożyć skarge do sądu na Rosję?
  Bo z powodu upadku gangów terrorystycznych w Syrii, Francja tam traci pola naftowe, które jej obiecały USA w przypadku obalenia Asada. Właśnie z tego powodu francuzi ostatnio w ONZ napisali rezolucję w sprawie Syrii (zablokowana Rosją) i teraz grożą Moskwie przez sąd. Poczuli się skrzywdzeni. Rozumieją, że zaplanowany napad jest na skraju załamania. Dlatego denerwują się.
  Amerykanie z ich europejskimi i bliskowschodnimi wasalami już dawno podzielili Syrię, jak rowniez Irak i Libię, a tu rosjanie z ich IQS i armii specnazem.

  Dlatego teraz amerykańsko-francuskie wysocy rangą kanibale gorzkimi łzami płaczą z powodu Aleppo, w którym zniszczony został utworzony, uzbrojony i wyszkolony przez nich gang zabójców-śmieci. Chórem wołają o zbrodniach wojennych i do Międzynarodowego sądu wzywają.
  Swoją politykę zysku, wybudowaną na krwi i cierpieniu milionów ludzi, starają się moralnością popierać. Jak mówią, każdy naród, który nie pozwala się zabijać i rabować, a także każdy kraj, chroniący się przed zachodnią agresją – głęboko niemoralny. Dlatego amerykańsko-francuskie syci kanibale w niemoralności oskarżają Syrię i Rosję i do sądu chcą się zwrócić

  http://genocid.net/news_content.php?id=4787
  —————-
  no comments…..
  autor o Jugosławii i Iraku w szczegółach nie napisał, a tam horror był nie mniejszy.

 98. Boydar said

  Mój Boże, jaki się Pan NICK taktowny zrobił, i delikatny również … „jak tam u was z 500+” … no niech mnie chudy byk przez weneckie okno …

 99. Maciuś said

  Warto tą książkę przeczytać i mieć w swojej kolekcji.

  Przerażający scenariusz wydarzeń w Europie – generał NATO ostrzega! Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik Toma Clancy’ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie – to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób. – Robert Fox, „Evening Standard” Lektura obowiązkowa. (…) Ostrzeżenia Shirreffa – pod pozorem literackiej fikcji – są dobrze uzasadnione. -generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie Powieść 2017: Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji. Napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie. Prognozy Richarda Shirreffa: – Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku. – Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją. – Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją. – Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska. – Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony. Jak stwierdził Lew Trocki: „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą”.

  Dam kierowniku bez kropki, bo to bardzo ważne

 100. NICK said

  Dla normalnych, naturalnych i prawdziwych, Panie Boydar’ze.
  Tylko dla Nich.
  Za ich osiągi.

  Idę. Ponieważ było świniobicie.
  Wieprzek był naturalny. Bez kolczyków.
  I pozasystemowy.

  [Qrva. Do czego to doszło. Pozasystemowy.]

 101. Maćko said

  95. Boydar – ok, podwóje zródlo komunikatu potwierdza go. Ok.

  Ale:
  1. Nie jest potrzebne potwierdzanie komunikatów z ND, wszak to jest NASZ Dziennik, referencja prawdy. Jak BBC. 😉

  2. Kazde linkowanie wrazych stron meNdialnych jest szkodliwe dla nas a pozyteczne dla wroga. W Unymnecie jest morda lisa na pierwszej stronie. Zajrzalem, niestety, i hadko mi sie zrobilo. GWna tez Polak-patriota nie linkuje, ani nie ubliza bliznim.

  3. Na zadane pytanie odpowiedzial pan niegrzecznie. Traci pan kolejny punkt.

  98. Szokujace – Glosie Prawdy – warto przypominac.

  99. Maciuś – moze i ciekawe, ale: Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 102. Panowie Boydar i NICK ekscentrykami?
  Ekhm…bynajmniej.

 103. Jak USA może pretendować do hegemona świata, jak to jest jeden wielki zlepek ludzkiego bydła i to w dodatku totalnie zgniłego moralnie?

 104. snag said

  NyndrO @ 54 ,…

  Wszelki duch ….

 105. NICK said

  „Jakbyście Macko myśleli po polsku”
  Nooo.
  Jakby, jakby. Ście.

  Ale P. Maćko jest we trendzie.
  Nie mylić z trędowatym! Co to to nie.
  Teraz to serio napisałem. Żeby mi nie było.

  Wracam do świni.
  Tu się wędzi, tu gotuje, tu pekluje a tu, smaży.
  ŚWIEŻONKA!!!
  Mniam.
  Będzie się działo.
  Dębowo-klonowa. Podpalana. Półroczna.

  Łykać ślinki.

 106. Siggi said

  Konferencja – Stop kłamstwom na temat Syrii

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/blogs/201610274139275-konferencj-stop-klamstwom-na-temat-syrii/

 107. Boydar said

  W trendzie, chłe, chłe, znowu Pan NICK raczy żartować. Napisałem MUUUU wyraźnie – „…ma inny wydźwięk i znaczenie niż /…/ jeśli jest i tu i tu /…/ ma także znaczenie. Nie dla każdego ale ma …”

  On nie rozumie co to znaczy „nie dla każdego” i goni ten tramwaj, i goni… . W Jego wieku, współczuję …

 108. Boydar said

  „pozostaje do ustalenia”, Panie Przemysławie definicja ekscentryka …

 109. snag said

  Kto jeszcze twierdzi że Niemcy to mądry naród ? ,…

  49-cio letni uchodźca z Syrii któremu w Niemczech przyznano azyl w 2015 naprawdę ma cztery (4) żony i 23 dzieci które rocznie kosztują niemieckego podatnika 360 tys euro – Jedną z piątką dzieci zameldował jako żonę a 3 następne z resztą bachorow jako ‚partnerki’ które zamieszkały w sąsiednich miasteczkach ,…

  Sprawdźcie ilu wy takch macie w swoim kraju na swoim garnuszku 😉 ,…

  A Syrian refugee who was granted asylum in Germany, along with his four wives and 23 children, is now reportedly receiving 360 thousand euro ($390,000) a year in benefits, sparking outrage among German citizens.
  —————————————————————————————————————————————-
  http://www.breitbart.com/london/2016/10/26/germany-muslim-migrant-four-wives-23-children-receives-390000-year-benefits/

 110. Maciuś said

  Maćko, czytaj tekst ze zrozumieniem, ZA NIM BĘDZIESZ nadawał na fałszywe nuty.

  Zobacz dokładnie wpis 99. Kierownik wyraził zgodę na obrazek, ty ładujesz jak zwykle swoje trzy grosze. Niesłusznie. Dobrze by było abyś twój mózg socjocybernetyczny ogarnął tą książkę.

  Ponoć ten generalski żyd Polko zdołał ją „przelecieć”.

 111. NyndrO said

  Drogi Panie NICK, z 500+ nie skorzystam.Raz, że nie muszę, a dwa – nie chcę. Wychowujemy córkę z poprzedniego małżeństwa Anny z pewnym chu*em,która jest cudownym dzieciakiem. Olga Tatiana.Uroczo,prawda? Obecnie więcej dzieci nie planuję. Nie jestem z tego dumny i chciałbym mieć na to inne spojrzenie.Niestety nie mam. Różne są tego przyczyny. Od poważnych po błache,chociaż te błache są również na ten moment nie do przejścia. Np. takie,że Anna robi karierę w wielkim koncernie.Dla przykładu trzy ostatnie tygodnie musiała spędzić w Madrycie,następne trzy będzie musiała spędzić w Warszawie.Ja też mam specyficzny tryb pracy. Nie jesteśmy z tego dumni.Pracujemy w ogólnoświatowych,prze-ku*wa-potężnych żydowskich koncernach.Natomiast mam nadzieję,że stworzymy nowe życie w wieku około lat czterdziestu.Oczywiście nie dlatego,że być może następne „wybory” przyniosą 1000+.A na pewno nie tylko dla tego! 😉

 112. NyndrO said

  Panie B0ydar,ja wiem o co Panu chodzi itd. (gadaliśmy o tym), ale w kontekście pańskiej intencji, myślę że czas, w jakim żyjemy nie bardzo ma znaczenie. yfjunołłoamin.

 113. NyndrO said

  Ależ się w poprzednich WT zakałapućkałem.Abstynencja absolutna po okresie nie wylewania za kołnierz, daje w pierwszych tygodniach i pewnie miesiącach dziwne efekty.Otóż moja wypowiedź z poprzedniego nr 218. , którą potem „poprawiłem” nie kwalifikowała się do poprawy.Była tym,co chciałem wyrazić. To może nie bardzo istotne ogólnie,ale dla piszącego i owszem. Chciałem powiedzieć,że oczekiwanie,że będziemy przedmiotem rozmów wynika z tryumfu Ego.Więc dla mnie jest z klucza niemoralne,choć oczywiście bardzo ludzkie,jak to się mówi.

 114. snag said

  Yah @ 76 ,…

  Cwana doktryna … Oni beda was ‚bzykac’ a wy macie przebaczac ,…

 115. Boydar said

  Ja Panie Nyndr0 Szanowny, namawiać i napominać mam obowiązek – „za wolność Waszą i naszą”. Robię to w miarę posiadanego chachłackiego wyczucia co do osoby i położenia adresata. Toteż zbyt dotknięty czuć się Pan ode mnie nie powinieneś. Kimże jestem … nawet biskupem Rzymu nie …

 116. Siggi said

  lp.99 Maciuś
  ————
  Specjalnie nie przepadam za książkami ,których autorami są generały.Może poza memuarami,które są zbiorem ich wspomnień z kariery wojennej i niewojennej.
  W dobie Internetu coraz słabiej książki się sprzedają i to w takich nakładach żeby pokryć koszta I jeszcze coś zarobić,a więc w nakładach dużych conajmniej setki tyś.egzem.
  Jedyny sposób,żeby „złapać”klienta”na zakup,to taka konwencja akcji ,żeby było max dużó strachu,który ma…wielkie oczy.Już obwoluta musi być straszna.
  Dodatkowym elementem sprawy to te same generały-autory.Jest ogólna opinia ,że ten „sort”fachowców od spraw wojennych ma ograniczone horyzonty myślowe jako tzw.skrzywienie zawodowe tj wszystko biorą na …jedno kopyto,także polityką.A polityka to…”nie Niewskij Prospekt,nie prajdziosz ,gdzie zachoczesz”.,jak mawiał znany wódz światowego proletariatu mimo,że ubrano go w najwyższy czyn wojskowy -generalissimusa,to jednak z natury rzeczy był przede wszystkim politykiem a nie wojskowym.
  Bardzo mi się podoboało stwierdzenie Jakova Kedmi z Israela,który na antenie rosyjskojęzycznego kanału ITONtv wyraził się krytycznie o poziomie intelektualnym generałów w tym i amerykańskich.
  Z tego powodu więcej niebezpieczeństwa dla pokoju na świecie wynika z różnych aktualnych wypowiedzi w mediach różnych gen.,którzy pozwalają sobie na słowa,jakoby za 5 minut miała rozpocząć się totalna wojna, niż obecna polityka Prezydenta Rosji.W takim napięciu nerwów,wzajemnej nieufności niewiele trzeba do tragedii.
  Kto prowokuje i dlaczego,to widać jak na dłoni. Politycy i wojskowi muszą się trzymać na dystans.

 117. NICK said

  Lubelaku. (106). 🙂 .

  A wie Pan, Panie NyndrO, że mam bardzo zbliżoną, żoną, sytuację?
  Gorszą. Jednak. Bez szczegółów.

  Kochaj Pan ojcowsko pasierbicę swoją!
  Niech przerośnie Mamę i Ojczyma.
  Niechże znajdzie NORMALNEGO.
  Dacie radę.

 118. Maciuś said

  To prawda Siggi, z kurierem trzeba wypier papier, dać za nią kole 50 złociszy… ale warto.

 119. NyndrO said

  Powiem Panom, co powinno Panów ucieszyć i niejako rzucić światło na naszej rodziny kształt oraz rodzaj jestestwa poszczególnych jej – za przeproszeniem – członków,że przedwczoraj moja żona-buddystka była z Olgą w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (ze zdjęcia) na św. Różańcu.Nie wiem,jak to nabożeństwo dokładnie nazwać,ale wiecie o co się rozchodzi. Nie mam z Chrześcijaństwem najmniejszego problemu i jest mi Chrześcijaństwo bliskie w swej pierwotnej naturze.Jestem ochrzczony.

 120. NyndrO said

  Dotąd pisałem „Żona”, ale to było wtedy,kiedy dalszych historii z małżeństwem nie brałem pod uwagę.Trzeba se coś zostawić na później. 😉

 121. Maćko said

  108 Panie Macius… gdzie pan widzi zgode kierownika na pana prosbe? ( Dam kierowniku bez kropki, bo to bardzo ważne – to jest prosba – a gdzie : Kierownik wyraził zgodę na obrazek???? )

  Ok, spoko, w porównaniu z szajsem i bzdetami jaki inni tu wklejaja, to nie jest takie zle, czepiam sie dla zasady tylko. No i bo jest duuuuuze i czerwone. 😉

  Czy warto ja czytac to juz inna para kaloszy. Pewno warto ale czasu moze zabraknac. Pozdrówka

  Zgody nie wyraziłem, choć przepuściłem…
  Admin

 122. Listwa said

  @ 116 NyndrO

  Wasza Wysokość to ma kobiety!
  Woń róż.

 123. Boydar said

  Jak będzie chodziła do Boga a nie do ludzi, to Jej (Im) się spodoba 🙂

  My narzekamy przy chodzeniu do kościoła, że a ten ksiądz to taki a tamten proboszcz taki, rysunki bżydkie albo jeszcze gorzej, ludzie bezmyślni albo paskudni. To my, nie wiedząc prawie nic. A co ten nasz biedny Pan Bóg ma powiedzieć, kiedy On wszystko wie, a musi tam być cały czas, i patrzeć na to ?

 124. NyndrO said

  Panie Listwo,wszechstronnie inteligentny,a i mądry przy okazji.Otóż znowu Pan się nie myli! No pomyl się Pan choć raz! Na siłę mógłbym się przyczepić do użycia pojęcia „ma” , ale w tym wprzypadku byłaby to jedynie sofistyka. * Panie Maćko,to co napiszę,dotyka zdaje się pańskiego konika 😉 , bo Pan Maciuś może być moderowany.A jeśli Pan Kierownik owy wpis przepuścił,to słowa Pana Maciusia są prawdziwe. Jest taka możliwość. 😉 Pozdrawiam serdecznie!

 125. Maciuś said

  To widzę 118, że kierownik nie wypier papier posta do kibla sracza po inszemu {stąd jego niema zgoda przyzwolenie, aczkolwiek zawsze się może… rozmyślić-jako kierujący w te czy wew tę- na negatywnie}, a warto to

  zasygnalizować bez kropki, w gąszczu innych wiadomości tutaj. Nie pozdrawiam. Na pewno stawiam najpierw na sir Richarda Shirrefa niźli na śp. Doc.Kosseckiego

 126. Listwa said

  @ Maćko

  Panie Maćko, weź pan się skup.

  Widział pan to:

  Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji.

  Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku. – Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją. – Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją. – Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska. ”

  A to:

  Bestseller „Sunday Timesa”

  Nawet kropki szkoda.

  A swoją drogą to w każdym przekaziorze, rezimowe media mówią że CETA jest dobra. To rozumiem że już dobra jak potwiedzone tyle razy ?

  Pani Maćko nie rób pan lipy.

 127. Boydar said

  „… A jeśli Pan Kierownik owy wpis przepuścił, to słowa Pana Maciusia są prawdziwe …”

  No i widzisz Pan sam, że nie wszyscy wszystko rozumieją, nawet jak po polsku napisane; trzeba żeby Pan Gajowy w jidysz czasem translację dorzucił. I będzie alles klar.

 128. Maciuś said

  Brawo Panie Boydarze i Panie Listwo, za trzeźwość umysłu. Jak widać cymbałów nam nadal mnożko.

 129. Maciuś said

  I Panie Nyndro także i Panie NICK’u także…

 130. Boydar said

  Patrząc od dupy strony, gdyby nie dyletanckie popisy Pana Macko, okazji do trzeźwości umysłu nie dało by wykazać; i nie ważne czyjej. Takie Macki też widać potrzebne. Prawie jak diabeł.

 131. snag said

  Maciuś @108 ,…

  Adresat sprawia wrazenie jakby nie mial zbyt wiele do powiedzenia w domu a musi sie wyzyc – W pewnym sensie dla niektorych gajowka to zrodlo przekazu a dla innych wentyl ,…

 132. Listwa said

  @ 122 Maciuś

  „W procesie rewolucji informacyjnej psychologia mas zmienia się w kierunku uproszczenia obrazu świata, one – a wraz z nimi i znaczna część liderów politycznych – skłonni są do reagowania na ostatnie bodźce informacyjne. Jeden z członków ekipy Hillary Clinton porównał tę sytuację do „gromady dzieci pędzących za rzuconą piłką”. W takiej sytuacji trudno jest prowadzić długoterminową politykę, określać linię strategiczną, polityka i politycy karłowacieją, trwają w trybie „od wyborów do wyborów”. Swoje dominowanie w mediach i sieciach informacyjnych Zachód wykorzystuje do narzucania całemu światu jednostronnych, korzystnych dla niego obrazów.

  Poważne kłopoty przeżywa proces eurointegracji. Jego cechy to spadek zdolności konkurencyjnych; za szybkie rozszerzenie się i nasilenie się wewnętrznej różnorodności Unii Europejskiej; przejście do wspólnej polityki zagranicznej i obronnej według „najniższego wspólnego mianownika” – co paraliżuje aktywność UE poza jej granicami; odstąpienie elit unijnych od tradycyjnych wartości europejskich, w tym chrześcijańskich na rzecz ponadtolerancyjności, nowych poglądów na rodzinę i moralność; pogłębienie rozbieżności między masami a elitami, „deficyt demokracji”; przekazanie coraz większego zakresu kompetencji od krajów członkowskich Unii Europejskiej na szczebel ponadnarodowy do Brukseli; przy tym niezdolność elit do podejmowania długoterminowych i trudnych decyzji, dążenie nie do rozwiązywania problemów lecz do uchylenia się od nich („eskapizm”) – tj. osłabienie przywództwa; nadmierna stawka na niestosowanie przemocy i pacyfizm pod parasolem potęgi wojskowej USA, osłabienie gotowości i możliwości państw unijnych do wywierania powstrzymującego wpływu na ich politykę; wzmocnienie w tym kontekście eurosceptycznych, zarówno prawicowych jak i lewicowych sił.

  Tymczasem wcale nie dążymy do konfrontacji z Zachodem,
  bądź z kimkolwiek innym. Bynajmniej nie jesteśmy owładnięci imperialnymi zamiarami, o które jesteśmy ciągle oskarżani. Polityka zewnętrzna Rosji
  ma charakter wyłącznie pragmatyczny: bronimy swojej racji stanu, wspieramy naszych przyjaciół i sojuszników, obstajemy przy tym, żeby prawo międzynarodowe było w równej mierze szanowane przez wszystkie państwa.

  Rosja jednak posiada obecnie imponującą „miękką siłę”: proponujemy światu żywotny, atrakcyjny zestaw wartości – polityczny i kulturowy pluralizm, swobodę wyboru zamiast mesjaństwa zachodniego, suwerenność państwową, narodową godność, niewtrącenie się w sprawy wewnętrzne, opieranie się o tradycyjną osobistą i rodzinną moralność, szacunek do religii, odrzucenie sekularyzmu wojującego.”

  Ambasador Rosji w Polsce Sergey Andreev

  Całość :

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/27/percepcja-wspolczesnych-wyzwan-kryzysow-i-konfliktow-miedzynarodowych/

  Nie zaatakują.

 133. Listwa said

  @ 125 Maciuś

  Panie Maciuś , jeden wpis nie przeszedł, prosze tu zajrzeć później.

  A jak pan wykaże się trzeźwościa umysłu , to po przeczytaniu zdania „Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji. ”

  to szybko zrozumie zagrożenia stwarzane przez obecnego prezydenta Rosji i przestanie się tak przejmować. . Czyz ten szeryf nie napisał wyraźnie że wszystkie spełnienia wojny zależą od zrozumienia zagrożeń?

  Mógł pan spokojnie wstawić kropkę.

  @ 127 Boydar

  Pan to ma opanowanie tematu

 134. NyndrO said

  Tak. Pan B0ydar jest bardzo konsekwentny. Jerzy Pilch ( bardzo zdolny,bardzo inteligentny,ale też zwykła świnia) napisał,że bardzo szanuje i podziwia katolików,którzy mają wszystko poukładane i nie mają żadnych wątpliwości.Pisał międzi innymi o Panu B0ydarze.Ja podzielam jego zdanie w tym temacie,tak jak podzielam jego opinię,że nie ma pocałunku pomiędzy mężczyzną,a Kobietą,kiedy dłonie nie dotykają pleców.

 135. Maciuś said

  Jasne Panie Listwo, że z Shirref’em można lub nie się zgodzić w kontekście jego zdania, cyt: – „Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez

  obecnego prezydenta Rosji. ”

  Okiey.

 136. Boydar said

  Staram się brać przykład z Prezydenta bratniego narodu; co by przeciwnik nie wykminił, trzeba obrócić to na nasz pożytek. A unemu żeby bokiem wyszło.

 137. NyndrO said

  Nazwałbym Pilcha nawet może obelżywiej, ale facet ma chorobę Parkinsona.Postać i historia jego życia mimo wszystko arcyciekawa.

 138. Maciuś said

  Mam Panie NyndrO dwa Dzienniki Jerzego Pilcha i jeszcze kilka jego pozycji, i mam dylemat, jak się za niego zabrać, jeśli jest i bardzo inteligentny, i świnia???

 139. Listwa said

  @ 121 NyndrO

  Jeśli ktoś ma dwie kobiety to zapewne też jest posiadany, żeby nie wyszło że Wasza Wysokość jest tylko posiadany. Te „ma” jest po prostu konieczne dla zachowania równowagi.

 140. osoba prywatna said

  Co prawda z guana wyb., ale można wierzyć.
  Stany Zjednoczone: najwyższy wskaźnik samobójstw od prawie 30 lat
  http://wyborcza.pl/1,75399,19962542,stany-zjednoczone-najwyzszy-wskaznik-samobojstw-od-prawie-30.html

 141. NyndrO said

  Panie Maciuś,tylko człowiek inteligentny może być prawdziwą świnią. * Przeszanowny,a i szanowany przeze mnie,Panie Listwo.Tak. Jest to naturalne użycie tego określenia. A jednak nieścisłe i takie więcej potoczne,jeśliby się przyjrzeć dokładnie. Ale powtarzam – w normalnej rozmowie byłaby to sofistyka. Ponadto lubię być czasem posiadany.

 142. osoba prywatna said

  Amerykanie zakazują Niemcom sprzedaży firmy Chińczykom.
  http://www.prawica.net/5522

 143. snag said

  Ulegajac naciskom rzekomo ‚francuskiej’ prokuratury Europejski Parlament zawiesil immunitet Jean-Marie Le Pen bo rzekomo namawia do nienawisci przeciw wybrancom Stworzyciela wszechswiata ,…

  Przyjda i po was, pytanie nie ‚czy’ a kiedy ,…

  .http://www.jta.org/wp-content/uploads/2016/04/Jean-Marie-Le-Pen.jpg

  European Parliament lifts Jean-Marie Le Pen’s immunity over incitement against Jews
  ———————————————————————————————————
  http://www.jta.org/2016/10/27/news-opinion/world/european-parliament-lifts-jean-marie-le-pens-immunity-over-incitement-against-jews

 144. osoba prywatna said

  DOBRZE WIEDZIEĆ! NIE JEDZCIE TEGO!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dobrze-wiedziec-jedzcie-tego-2016-10

 145. outsiderR said

  Chyba na czasie?
  Walczmy z tym dziadostwem…

  http://www.pch24.pl/strzezcie-dzieci-przed-poganskim-halloween,7056,i.html

 146. Maciuś said

  Myślę, że ma Pan rację, Panie Nyndro. Ale odwróć to to Człowiek bez inteligencji może być czasami i super świnią także.

 147. osoba prywatna said

  Wydrukować i schować do apteczki.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/badzcie-zdrowi-srodki-ludowe-wykorzystywane-leczenia-ran-skaleczen-2016-10

 148. Boydar said

  Panie Nyndr0, ja nie mam czasu na wątpliwości 🙂

  Bez jaj; zawsze zaczynam od „co ja spieprzyłem”. Taki nawyk jeszcze z czasów kiedy bawiłem się elektroniką. Jak dojdę że nic, to „jakiś pożytek z tego gów.na być musi”. Potem jest np. konkluzja „murwa kać, nie poradzę !”. A na końcu jest „jak nie ja, to Bóg poradzi, skrzywdzić mnie nie skrzywdzi”. I szybciutko do Anioła Stróża z prośbą o interwencję. Bo tak direct z beleczym to śmiałości nie mam.

  No, a gdybym był Panem Nyndr0 na ten przykład, to przecież na kadzidełka bym nie wyrobił – „… dobrze, dobrze być katolikiem …” (Andrzej Waligórski) 🙂

 149. NyndrO said

  Panie Maciuś,owszem,ale częściej bez tej jeszcze bardziej obrzydliwiej od samego bycia świnią świadomości.Pilch jest/był świnią z najniższej półki,bo miał/ma wyrzuty sumienia, a świnią pozostawał.I nie mówię o chlaniu.Przynajmniej nie tylko.

 150. NyndrO said

  Panie B0ydar, Pan oczywiście wie, że nie zwraca się do mnie,choć do mnie pisze…. ” (…) dobrze,dobrze być cysorzem (…) ” (Tadeusz Chyła) 🙂

 151. SAP said

  Warto odwiedzić, nawet teraz, jesienią. I ja tam ostatnio byłem i Świętą Wodę piłem.
  Grabarka. Święta Góra.
  .https://www.youtube.com/watch?v=L4uCfakRGBY

 152. Boydar said

  Wiem, wiem; ale Autorem jest Waligórski 🙂 🙂 🙂

 153. NyndrO said

  Wiem, wiem; ale był to popisowy utwór z gitarą mojego Starego i do śmierci będzie mi się kojarzył z Chyłą. Zresztą Pan wybrał niekoniecznie dobry utwór w kontekście bycia katolikiem.Przynajmniej,jeśli chodzi o cały tekst. No chyba,że wszyscy katolicy mieliby pański dystans.

 154. Maciuś said

  Tak patrząc Panie NyndrO na facjatę Pilcha, to z grubsza jest on… odpychający, ale zaglądając głębiej do jego… duszy [W TO CO PISZE], to po prawdzie trochę jakiejś racji ma nieprawdaż?

 155. Boydar said

  Tym razem o sobie napisałem; o sobie mogę. A jaką według Pana szansę na przyszłość ma stary ubogi Chacheł jeśli nie podłapie cudzej mądrości. Chazarstwo połaszczyło się na tu, wzięli judaizm. Mnie „tu” nie interesuje, ja nie mam takich potrzeb.

 156. Boydar said

  Mam znacznie większe.

 157. Siggi said

  Nie otwierać !!! Zawał gwarantowany…
  A może ktoś reflektuje na oralny pługiem trzyskibowym ,konnym?

  …..https://www.facebook.com/photo.php?fbid=752751864907196&set=a.131836960332026.1073741826.100005171670879&type=3&theater

 158. NyndrO said

  Panie Maciuś,on ma rację bardzo często! Jego facjata mnie mniej interesuje. Powtarzam Panu.To bardzo zdolny i inteligentny facet, pisarz piszący porywająco (choć niech się Pan nie da zwieść,przy okazji straszny wodolejca,dzięki swojej inteligencji naciskający odpowiednie przyciski),ale straszna świnia,skrajny egoista oraz neurotyk (akurat to ostatnie często jest cechą wielkich artystów,choć do wielkich Pilcha nie zaliczam). Jestem jednak do niego o tyle przywiązany,że o mało co opisałby mnie co do joty w „Żółtym Szaliku” .Niestety. Dawno nie byłem jednak tak bardzo przekonany o czymkolwiek,jak o tym,że to już za mną.

 159. NyndrO said

  …reżyserował wprawdzie Morgerstern, ale jestem pewien,że po prostu na każdym kroku słuchał Pilcha.Morgenstern nie mógł mieć o żółtym szaliku zielonego pojęcia.

 160. Boydar said

  @ Pan Siggi (156)

  „… To bardzo zła kobieta …”

  Gów.no ! Nie zła, normalna, taka sama jak une wszystkie. Każda jedna co ma w poprzek. Żaden facet nie będzie tak popier dolony jak może popier dolona być żydowska samica. Dostała szansę wykazania się, to i się wykazuje. Jak będziemy rozpatrywać, że jedne są mniej złe a inne bardziej, to une poszczają się z radości.

 161. piwowar said

  Panie SAP, zadzroszczę panu wizyty w Grabarce. Tam jest nie tylko pięknie, ale cicho i panuje atmosfera skupienia, odcięcia się od pędzącej rzeczywistości. Czuje się tam w sposób niezakłócony obecność Najwyższego Dostojeństwa. Czy Pan pozostawił krzyż koło sanktuarium?

 162. Maciuś said

  Rozumiem i dziękuję za dość przekonywujący mnie pański wywód w temacie Pilcha, Panie NyndrO. Darz bór.

 163. piwowar said

  Panie Snagu, nie przyjdą. Albo troche tylko przyjdą. Czy trzeba to uzasadniać interesem właścicieli tego świata i ich przedstawicieli?

 164. NyndrO said

  Panie Maciusiu, niech Pan czytanie Pilcha zacznie od wydanej niedawno biografii Pilcha napisanej przez Katarzynę Kubisiowską. „Pilch w sensie ścisłym” . Niech Pan nie myli z autobiografią o podobnym tytule podawaną w częściach w – zdaje się – „Tygodniku Powszechnym” . Autobiografia też ciekawa,pisana przez niebywale pięknie składającego zdania gościa,ale skupia się tam autor na swym dzieciństwie.Trudnym,pogmatwanym,które oczywiście wpłynęło na jego piętrową neurozę. Biografia o której piszę jest bardzo poważną pracą na temat tego człowieka.Tworzona była przez 15 lat z wielkim oddaniem Pani Katarzyny.Mało tam upiększeń,zmiękczeń i bajek. Ostra,wyrazista opowieść o bardzo trudnym człowieku.Jeśli ktokolwiek zainteresowany jest prozą ( bywał również poetą ) tego faceta od tej biografii zacząć powinien. To wiele ułatwi,ale również po lekturze owej biografii ma się rodzaj firewall’a na próby przechytrzenia czytelnika. W gruncie rzeczy,bardzo nieszczęśliwy człowiek.Pozdrawiam Pana.

 165. NyndrO said

  Panie B0ydar kochany,a na fajki Pan wyrabia? Pan jest przecież jedno średnio-wielkie kadzidełko.

 166. Boydar said

  Ale ja codziennie obiecuję sobie że od jutra definitywnie koniec z paleniem. Więcej nie napiszę bo Pana szanuję.

 167. NyndrO said

  Kochany Panie,ja też Pana szanuję, i to niepomiernie, więc napiszę (inaczej bym tego nie robil), ze jesli codziennie, to nie szanuje Pan siebie. * Przepraszam za czesciowy brak polskich znakow,ale stal mi (hehehe) sie ten przypadek,kiedy w miejsce „z” wskakuje „y” itd. Cz kto wie,co mozna w takim przypadku zrobic poza „resetem”? Tak na przyszlosc… ?

 168. Yah said

  ad 99

  Tak książka to bełkot tępego zachodniego „mądrali”. Tam takich tysiące i trzeba im w kółko powtarzać , że są głupi tępi by dotarło do tych pustych łbów. Mogą sobie malować, rzeźbić, robić zegarki ale …. niech sie nie biorą za politykę bo narażają świat na zagładę.

  A w ogóle w tym poznańskim Rebisie to sami autorzy NWO, New Age jak nie natowski madruś to Dalajlama …

 169. Yah said

  adn 114

  Panie Snag to nie tak. Czy osobnik opisany w pierwszym akapicie jest w stanie wybaczyć? Cokolwiek? Nie? To chyba wszystko jasne

 170. mamgo said

  wystarczy wcisnąć lewy ctrl i przy wcisnietym wcisnąć lewy shift od razu sie zmieni
  pozdrawiam 😉

 171. NyndrO said

  Bardzo dziękuję,Panie/Pani Mamgo ! Dla mnie, jako komputerowego ignoranta to wspaniały prezent ! Jeszcze raz dzięki. Ucieszyłem się,jak ten smarkacz, co w wieku lat około dziesięciu nauczył się nurkować w basenie z ” otwartymi oczami ” 😉

 172. Boydar said

  Pan Mamgo ma całkiem słuszną sugestię.
  A że ja nie szanuję pod tym względem siebie, to niestety prawda. Co gorsza, grzeszę przeciw piątemu.

 173. czeslaw said

  85 Nick ;co sadzicie ? ;nic się nie zmieniło .
  W tamtym czasie nic nie mielismy do gadania.
  Dziś sami zabiegamy (prosimy ,błagamy) o montaż podobnych zabawek
  z podobnym zagrożeniem i skutkiem .
  A może jestem kiep ,ja myslę że nie .

 174. snag said

  Only in America, w dodatku po sasiedzku ,…

  Przypadkowo skradzione auto wraca na drugi dzien do wlascicielki z przeprosinami z podpisem i numerem telefonu ‚zlodziejki’ i plus 30 dolcow za benzyne ,…

  Woman’s stolen Subaru returns with gas money and apology note from thief
  ——————————————————————————————————————————————-
  http://www.oregonlive.com/trending/2016/10/stolen_subaru_returns_with_gas_money_and_apology_note_and_gas_money.html

 175. Siggi said

  Trza brać ,co dajo…

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/10/sensacja-polska-kilka-razy-odrzucaa.html?spref=fb&m=1

 176. Siggi said

  Putin mówi o pomyłkach zachodu
  Prezydent Rosji Władimir Putin wziął dzisiaj udział w dorocznej sesji Międzynarodowego Klubu Dyskusyjnego „Wałdaj”.
  Rosyjski prezydent odniósł się do oskarżeń o to, że próbuje, za pośrednictwem działań hakerów, na kampanię wyborczą w USA. Putin określił Stany Zjednoczone „wielką republiką bananową”, zaś pogłoski jakoby Donald Trump był faworytem Moskwy nazwał „bredniami”. Właśnie tego rodzaju tezy uznał za przejaw „walki politycznnej” amerykańskich kandydatów na prezydenta i sposobem „manipulowania ludnością”. Według Putina zachowanie obu kandydatów na stanowisku prezydenta jest „nieprzewidywalne” dlatego uznał, że to „bez różnicy”, czy wygra Trump czy raczej Hilary Clinton.

  Putin skonstatował też sprzeciw społeczeństw wobec elit na całym świecie, który tym ostatnim przynosi „niespodzianki”. „Ludzie głosują całkowicie nie tak jak im radzą prestiżowe media i nie tak jak im rekomendują tak zwane partie systemowe. A ruchy społeczne, które jeszcze niedawno uznawane za bardzo lewicowymi, lub za bardzo prawicowymi wchodzą na scenę i spychają politycznych gigantów” – komentował rosyjski prezydent. Zaznaczał, że kampanie wyborcze „w wielu krajach” przestają być czasem debaty politycznej, a stają się polem do popisu dla manipulacji opinią publiczną, głównie poprzez szukanie ‚kompromatów” na przeciwników politycznych.

  Oceniając sytuację geopolityczną Putin stwierdził, że po rozpadzie ZSRR Stany Zjednoczone znalazły się w „euforii” i odmawiały „równoprawnego dialogu z innych krajami”. Oskarżył USA o naruszenia Statutu ONZ poprzez ich militarne interwencje w Jugosławii w 1999 r., w Iraku w 2003 r., a ostatnio w Syrii. Putin określił tę politykę jako błędną – „Wszystko to demonstruje niezrozumiałe, ja bym powiedział irracjonalne dążenie państw zachodnich do powtarzania raz za razem swoich błędów”. Jak dodał – „Państw, które jak Rosja, mogą się oprzeć na tysiącletniej historii, na świecie niemało i my nauczyliśmy się cenić swoją tożsamość, wolność i niepodległość. Przy czym my nie dążymy do żandej globalnej dominacji, ani do ekspansji, ani do konfrontacji z kimkolwiek”.

  Sankcje państw zachodnich Putina określił narzędziami nacisku politycznego. Skarżył się również, że „obchodzą WTO [Światową Organizację Handlu] poprzez zamknięte układy handlowe”, mając najwyraźniej na myśli Partnerstwo Transpacyficzne (TPP) i niedoszłe Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Mimo tego „ekonomiczna moc” na świecie i tak ulega transferowi w nowe regiony, jak uznał rosyjski prezydent. Wywołuje to jednak napięcia. Putin niedwuznacznie oskarżył też amerykańskie elity o sprawstwo negatywnych skutków globalizacji, która, według Putina, mogłaby być bardziej „harmonijna” gdyby nie „błędne, pospieszne, nieco zarozumiałe wybory elit niektórych państw podjęte ćwierć wieku temu”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2F-234

 177. revers said

  Falszywe flagii w Syrii i niszczenie szkol pod patronatem UNESCO, sa ofiary smiertelne

  https://southfront.org/air-attack-on-school-in-idlib-raises-new-wave-of-competing-accusations/

 178. snag said

  Voilà ,…

  Zydy znalezli slady cywilizacji z okresu 1-szej swiatyni nie wspominajac ze Jerozolima jest jednym z najstarszych miast swiata ze pod nazwa „Urusalima” istniala kilka tys lat przed rzekomym Solomonem. Dowodza ze ten kawalek gliny to dowod ze ten kawalek ugora nalezy do nich ,…

  Conical clay object from Temple Mount dating from the First Temple period (Courtesy: IAA)

  http://www.timesofisrael.com/archaeologists-reveal-first-solomons-temple-era-artifacts-ever-found-on-temple-mount/

 179. Alina said

  http://polskie-echo.com/kto-wygra-trump-czy-clinton-jacek-matysiak-prosto-z-kalifornii/

 180. snag said

  Trzeba wiać 😉 ,…

  Juden/Lügenpresse donosi, Ameryka to jeszcze nie III Rzesza a Trump jeszcze nie Fuhrer, ale … ponoć sie zanosi ,…

  Analysis Thanks to Trump, We Can Better Understand How Hitler Was Possible
  ——————————————————————————————————-
  read more: http://www.haaretz.com/world-news/u-s-election-2016/1.749153

  Tylko dokąd ? ,…

 181. Siggi said

  Śmierć „Motoroli”
  16 października zginął w Doniecku płk Arsen Pawłow, znany jako „Motorola” – jeden z najwybitniejszych dowódców Donieckiej Republiki Ludowej. Zabiła go eksplozja ładunku wybuchowego w windzie domu, w którym mieszkał. Razem z nim zginął też jego ochroniarz. O zorganizowanie zamachu władze DRL oskarżyły służby specjalne Ukrainy.
  dalej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  http://www.mysl-polska.pl/1060

 182. Maćko said

  124 NyndrO – wsio jasno, pozdrawiam.

  126. Listwa – a gdybym tak pana przestal czytac? Zdrowy odruch, nieprawdaz? Hmm.. kusi mnie.

  140. OP – ten sam komunikat podaja inne niz GWno zródla. Pan poszuka. Dale que se puede!

  …G.K. CHESTERTON: „Następną wielką herezją będzie po prostu atak na moralność, a zwłaszcza na moralność sek­sualną. I nadejdzie on (…) ze strony przebojowych bogatych ludzi, którzy koniecznie chcą wreszcie się bawić, nie po­wstrzymywani już ani przez papiestwo, ani przez puryta­nizm, ani przez socjalizm”. „Jeśli ktoś się dziwi, czemu stawiamy opór Wielkiemu Biznesowi, wyjaśniam, że z tego samego powodu stawiamy też opór bolszewizmowi, a w nie­dalekiej przeszłości stawialiśmy opór Niemcom. Otóż, jest to inwazja barbarzyńców.

 183. snag said

  Nastepny ‚dowod’ 🙂 ,…

  Tym razem niepodwazalny, znaczy 11 cm x 2.5 cm kawalek papirusa ,…

  2700 Jahre alter Lieferzettel mit dem Namen Jerusalem gefunden

  https://www.tachles.ch/news/2700-jahre-alter-lieferzettel-mit-dem-namen-jerusalem-gefunden

  Od glosowania UNESCO kilka dni temu to juz drugi a cegle z Solomonowej swiatyni dalej szukaja – Good luck ,…

 184. Maćko said

  http://www.prawdaobiektywna.pl/polska/jerzy-owsiak-skazany-przez-sad-433.html
  Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przegrał proces z blogerem o pseudonimie Matka Kurka. Jerzy Owsiak nazwał Piotra Wielguckiego „nierobem” i zasugerował, że ukrywa on swoje dochody….

  Źródło: http://www.prawdaobiektywna.pl/polska/jerzy-owsiak-skazany-przez-sad-433.html © http://www.prawdaobiektywna.pl

 185. Maćko said

  Cos dla madrali z lasu:
  .https://www.youtube.com/watch?v=L-aRFDlQ2M0&feature=share
  O hipotezie symulacji. Słusznej lub nie. Ale na pewno niezwykle ciekawej.
  Zafascynuje wielu.
  Niestety.

 186. Siggi said

  Zbliża się dzień i pójdziem zasłużenie z torbami.
  —————

  Agora sprzedaje siedzibę „Wyborczej”
  Łódzka siedziba „Gazety Wyborczej” pod młotek. Wydawca gazety – spółka Agora za 9,7 mln zł sprzedaje siedzibę. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl redakcja ma mieć teraz wynajęte mniejsze biuro.
  Wydająca „Gazetę Wyborczą” Agora podjęła decyzję o sprzedaży dwóch nieruchomości w Łodzi o łącznej powierzchni 4,2 tys. metrów kwadratowych. Podpisano już nawet warunkową umowę sprzedaży. Łódzki oddział gazety będzie zatem zmuszony do zmiany swojej siedziby.
  “ – Decyzja o sprzedaży nieruchomości wynika z faktu, iż spółka nie wykorzystuje efektywnie całej powierzchni nieruchomości na działalność operacyjną. W opinii spółki optymalnym rozwiązaniem będzie najem powierzchni biurowej dostosowanej do aktualnej skali działalności spółki w Łodzi – tłumaczy Agora w komunikacie giełdowym.

  Spółka ma teraz wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową.

  http://niezalezna.pl/88289-agora-sprzedaje-siedzibe-wyborczej#.WBJy8Fq9u3U.facebook

 187. Piszę więc jestem said

  Wielu Świętych Kościoła katolickiego ostrzegało przed ludźmi,

  którzy żyjąc i mówiąc jak święci, byli w naturze przeklęci . . .

 188. Siggi said

  Lp.179,Alina.
  Dzięki za ciekawy tekst.

 189. Maćko said

  No i dla ogrodników:

 190. Siggi said

  Głupota i brak zasad
  Sejm na wniosek kierownictwa PiS, przy pełnym wsparciu Platformy, Nowoczesnej i częściowym – PSL przyjął „Deklarację Pamięci i Solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wierchowneej Rady Ukrainy”. Przeciwko tej uchwale głosowało 33 posłów klubu Kukiza, 2 niezrzeszonych (ja i Robert Winnicki) koło „wolni i solidarni” – Kornela Morawieckiego (3 posłów).
  dalej………….
  http://www.mysl-polska.pl/1059

 191. Listwa said

  @ 182 Maćko

  Nie za bardzo.
  Zależy co dla kogo zdrowo oznacza. Dla złodzieja zdrowo jest ukraść.
  No nie czytaj Maćko. Tylko nie czytaj, a nie udawaj, że czytasz.

  Dla mnie żadna strata.

  A z tą CETA to jak jest? Zdrowym odruchem byłoby pozbycie się fałszywych sloganów o prawdziwości informacji.
  Zdrowym odruchem jest też uświadomić sobie swoje błędy. Zdrowym odruchem mieć takie zasady, które nie są zaprzeczane czynami.

  Zdrowym odruchem jest tez podjąć trud rozwoju.
  Zaprzestanie czytelnictw w parze z tym nie idzie. Ale prosze bardzo,omijaj. .

 192. Maniek said

  Pilch-świetny felietonista,anegdociarz,marny pisarz i diarysta,przy Myśliwskim,Gombro czy Iwasze -knypek.

 193. Siggi said

  Polska zadłużona po uszy

  Sprzedano PRL-owski majątek, a…
  Gdy lewica chciała ogłosić rok 2013 rokiem Edwarda Gierka, kazano się jej puknąć w głowę. Co, mówili liberałowie, czcić I sekretarza PZPR, który zadłużył kraj? Nikt sobie nie zawracał głowy, że zadłużenie Gierka w stosunku do obecnego zadłużenia naszego kraju to pikuś. Jeśli u schyłku epoki Gierka polskie zadłużenie owszem było „po pas”, to teraz – o zgrozo – jest „po uszy” i to w najjaśniejszej III RP.
  Państwo polskie z problematyki długu publicznego nie tyleż udaje, co robi Greka. Ale przykład Grecji to żadna chluba, no, chyba że za skrajną nieodpowiedzialność. Propaganda obecnych neoliberałów głosi, że prekursorem zadłużenia naszego kraju był Edward Gierek, który w l. 70. zaciągnął wiele kredytów, z których wprawdzie sfinansowano wiele inwestycji infrastrukturalnych, ale gros dolarów poszło na konsumpcję. Prawica z liberałami trąbi. jakoby po 10 latach życia na kredyt, Polska okazała się bankrutem, co spowodowało, że po 1989 r. Polska odbudowywała gospodarkę z ruin niczym po wojnie światowej. Na dokładkę środowiska „S” grzmią, że jeszcze w l. 80 nasz kraj, mógł, ale nie spłacał zaciągniętych gierkowskich kredytów, stąd rosły odsetki i spirala zadłużenia. Dopiero zmiana systemu z „ohydnej komuny” na upragniony i wyśniony kapitalizm sprawiła, że wynegocjowaliśmy redukcję zadłużenia zagranicznego i Polska zaczęła się bujnie rozwijać i – co ważne – spłacać chybione Gierka kredyty.

  Tyle mitów, pora na odrobinę faktów. Otóż nie jestem apologetą Edwarda Gierka, ale pewna sprawiedliwość dziejowa mu się należy. Za kredyty, które pobrał Gierek, wybudowano 557 nowych przedsiębiorstw, powstało 2,5 mln nowych mieszkań (do dziś mieszkam w jednym z takich z tzw. wielkiej płyty), uniknięto bezrobocia, choć w wiek produkcyjny weszło 2 miliony młodych ludzi (dziś o takim czymś można pomarzyć). W przemyśle przyrost miejsc pracy wyniósł 800 tys.

  Mylne są tezy neoliberałów, że w przeliczeniu na dzisiejsze dolary dług Gierka to 72 mld dol. Przeliczenie dolara z 70. lat na dolara obecnego jest bowiem bezsensowne. W tamtym czasie kupowano towary po innych cenach, niż dzisiaj. Dług Gierka powinien być liczony w ówczesnych twardych dolarach, z wartością 21 mld dol., a nie w dzisiejszych miękkich, bo to zamula sprawę.

  Do początków l. 70. Polska technologicznie była uzależniona od ZSRR, natomiast w dekadzie Gierka nasz kraj oparł technologie na najnowszych wzorcach zachodnioeuropejskich. Stan wojenny podkopał znacznie krajową gospodarkę, słynne sankcje Europy Zachodniej i embargo USA, kryzys ekonomiczny kraju, brak towarów i usług, niedobór dewiz, zatory płatnicze i oczywiście brak kapitału i surowców – wszystko to doprowadziło do krachu socjalistycznej gospodarki, do czego geopolityka również się przyczyniła. Po 1989 r. bez gierkowskich fabryk nie byłoby czego prywatyzować. Nie byłoby tej złodziejskiej prywatyzacji, która zmiotła przedsiębiorstwa państwowe sprzedane w obce ręce za grosze. Gospodarka nakazowo- rozdzielcza była nierynkowa i nieracjonalna, ale szwindel prywatyzacyjny na przedsiębiorstwach i fabrykach, powstałych w minionym ustroju, określany transformacją, rozsypał polski przemysł, albo unicestwił określone gałęzie przemysłu (hutniczy, samochodowy, stoczniowy). Taką sytuację prof. Kieżun nazwał neokolonializmem.

  Według mnie nie ma większej afery od tej, która doprowadziła do likwidacji PRL-owskiego majątku, wypracowanego rękoma polskich robotników, który poszedł „pod młotek” za cenę 1/10 czy 1/20 wartości poszczególnych zakładów. Dlaczego tej afery nikt nie rozliczy? No, bo dokonano ustrojowej mistyfikacji, w której wzięła udział postsolidarnościowa prawica i postpezetpeerowska lewica i jaki nigdzie indziej, wszyscy uczestnicy tego „szwindla” byli w tym jednym temacie koalicją „jak ze stal”. Potem mamiono społeczeństwo, że kluby londyński i paryski darowały nam połowę „komuszego długu”. Owszem, Francja, Austria, Japonia, Niemcy (RFN), Kanada czy Wielka Brytania zredukowały nam dług, ale za coś.

  Tym czymś było przyzwolenie wierzycieli na „penetrowanie naszego kraju”. Wnet do Polski wszedł kapitał zachodni, w system bankowy, ubezpieczeniowy i z wolna emerytalny. Rozpoczęto, jak w żadnym innym kraju postsocjalistycznym, ekspansję obcego kapitału. Czy zatem dziś może dziwić, dlaczego szokująco szybko nastąpiła tzw. terapia szokowa transformująca polska gospodarkę, czyli ani się nie obejrzysz, a tu czary mary i… nowa rzeczywistość setki, tysiące, miliony, miliardy …i plajty. Na dokładkę przymus bycia w otwartych funduszach emerytalnych. Rezultat jest taki, że mamy rzesze prekariuszy – współczesną kastę niewolników zakleszczoną pomiędzy koniecznością pracy ponad siły a paraliżującym strachem przed jej utratą, armię robotników, której coraz trudniej oddychać. Coraz trudniej, bo obecnie tylko w ciągu doby mamy 27 mln zł wzrastającego lawinowo długu, który nie powinien tak szybko rosnąć, wszak były wpływy z prywatyzacji. Na każdego rodaka z niemowlętami i staruszkami wychodzi ok. 29 tys. zł długu na łebka.

  Dzisiejszy dług kraju to ok. tysiąc miliardów złotych (1 000 000 000 000 zł), czyli bilion złotych, a jeszcze w 200 5r. dług publiczny wyniósł 466 mld zł. I nawet ustawa o OFE, powodująca przeksięgowanie ok. 150 mld zł, o wiele nie skurczy wielkiego długu publicznego. Sama obsługa długu, to grubo ponad 40 mld zł (niewiele większy jest deficyt Budżetu Państwa uchwalony przez Sejm na 2014 r.). Rezerwy NBP to ok. 110 mld dol. Widać z tego, że Polska jest na krawędzi bankructwa, być może zależna od widzimisię wierzycieli i inwestorów giełdowych – zachodnich spekulantów, grających na światowych rynkach. Ich rożne decyzje, głównie odpływ kapitału, mogą doprowadzić do sytuacji, jaka była w Rosji czy Argentynie. Bo sama kwota zadłużenia to jedno, gorzej, że u nas szokuje szybkość dynamiki przyrostu długu i koszty jego obsługi (ok. 90% planowanego deficytu budżetu państwa).

  Co zrobić, aby Polska nie była krajem uzależnionym od zadłużania się, jak alkoholik od alkoholu? Na pewno należy uszczelnić system podatkowy, włączyć do opodatkowania uprzywilejowane grupy społeczne i zawodowe, zdynamizować wpływy do Budżetu Państwa (np. wprowadzając podatek od transakcji finansowych) i ograniczyć wydatki. Kto to słyszał, żeby przeznaczać w 2014 r. na wojsko 32 mld zł? Czyżby nowa ekspedycja gdzieś na Bliski Wschód? Gdzie, jak nie w Polsce, tak biernie się przyglądamy, jak w obliczu nieustępującego kryzysu i wzrostu długu publicznego tylko Kościół Katolicki jest temu obojętny. Kościołowi tylko w głowie większy odpis podatkowy (z 0,3 na 0,5%), żądanie wyrównania albo utrzymania FK, pozostawienie wolnej amerykanki w ulgach i rozliczeniach podatkowych kościelnych osób prawnych. Polska nie powinna zadłużać się ponad swoje możliwości, bo inaczej może podzielić w innej formie los schyłkowego socjalizmu. Wtedy po 44 latach padł ustrój, a z nim gospodarka kraju. Teraz, po 25 latach, nie pada ustrój, bo wierzyciele na to nie pozwolą, ale wskutek ogromnego zadłużania się państwa, mogą z wolna zacząć nas eksmitować z tego czy tamtego elitarnego klubu i obniżać oceny w ratingach. A po tym wszystkim, nic tylko otwarta droga do bankructwa.
  Paweł Lewkowicz

  Radny Rady Powiatu

  http://www.starachowicka.pl/artykul/9914-polska-zadluzona-po-uszy.html

 194. SAP said

  @161

  Grabarka przywitała nas deszczem, i pewnie przez ten deszcz nie było innych zwiedzających. Ale nas deszcz nie zniechęcił. Czuliśmy się tam jakoś dziwnie dobrze, pogodnie. I to pomimo lasu krzyży, na których wyryto lub napisano intencję postawienia krzyża, np. Panie chroń Jana, albo Ocal od śmierci córeczkę, głównie po rosyjsku. Na krzyżach zawieszono różańce, medaliki, obrazki, a nawet hełmy wojskowe (z odpiłowaną tylną częścią) ale bez oznaczeń armii. Nie zdecydowałem się jednak postawić krzyża, choć w sklepiku można było kupić tanio (od kilkunastu złotych) różne rozmiary, bo miałem kłopot z intencją: Polska czy rodzina. Postanowiłem, że zrobię to następnym razem. Jednak największe wrażenie zrobiły wysokie sosny z których większość pochyla się w stronę szczytu góry, tam gdzie stoi cerkiew. A i zdarzył się mały incydent. Wracając z góry, przy studni napotkaliśmy czarnego młodego kotka z niebieskimi, pięknymi oczami, który błagalnie miauczał. Miejscowy pan, który nadjechał z baniakami po wodę, powiedział, że tutejsi ludzie często zostawiają tu kotki, w nadziei, że ktoś z weźmie, a gdy nikt nie bierze, to biorą mniszki. Gdyby nie remont w naszym domu, pewnie zamieszkałby z nami. Szkoda.

 195. SAP said

  o taki

 196. snag said

  SAP @ 192

  Jesli czujesz potrzebe odwiedzenia cos podobnego to wpadnij tutaj ,…

  .http://www.bruisedpassports.com/wordpress/wp-content/uploads/2016/02/Baltics-road-trip-itinerary-16-1024×684.jpg

  http://www.kathmanduandbeyond.com/hill-crosses-siauliai-lithuania/
  .

 197. Maćko said

  http://katehon.com/article/prisoners-friedman-and-brzezinski-neoliberal-america-vs-multipolarity
  Recently, the US has begun to lose its strategic positions in the Middle East. When some say that the US Empire is collapsing, this no longer sounds like an exaggeration. It definitely looks like this is what is going to happen in front of our very eyes. Failed regime-change attempts in Syria revealed to the whole world the true nature of the so called Arab Spring, and only those who still want to remain stooped in illusions take the Western MSM as a source of reliable information. The Arab Spring served a much bigger purpose of maintaining and expanding US world domination by imposing the Western way of life and, in fact, Western ideology on the Arab World. Western values and way of life have been exposed as the devil in disguise when the US imposes soft power on smaller countries.

  Western values are far from being good. …

 198. Siggi said

  http://prokapitalizm.pl/usa-nie-uroslyby-bez-europejskiego-kapitalu.html

 199. piwowar said

  Nie, panie SAP. Tradycja i obyczaj powiada, że krzyż do pozostawienia na Grabarce trzeba wykonac samemu. Wystarczą nawet dwa patyki związane kawałkiem sznurka, jak ktos nie potrafi lepiej. Ale im większy i staranniej zrobiony, tym lepiej wygląda, choć niekoniecznie bardziej skuteczny w tym pozostawianiu trosk na wzgórzu.

  Szkoda mi niezmiernie, że juz nigdy nie zawitam w to miejsce.

 200. Ad. 178. Snag said – 2016-10-27 (czwartek) @ 20:35:06

  Zydy znalezli slady cywilizacji z okresu 1-szej swiatyni nie wspominajac ze Jerozolima jest jednym z najstarszych miast swiata ze pod nazwa „Urusalima” istniala kilka tys lat przed rzekomym Solomonem. Dowodza ze ten kawalek gliny to dowod ze ten kawalek ugora nalezy do nich ,…

  Conical clay object from Temple Mount dating from the First Temple period (Courtesy: IAA)
  http://www.timesofisrael.com/archaeologists-reveal-first-solomons-temple-era-artifacts-ever-found-on-temple-mount/
  *****
  Izraelczycy, GWAŁCĄC Darowanie przez Kanclerza Kohla Palestyńczykom Wzgórza Świątynnego, którzy ZAKAZALI tam badań archeologicznych i prowadzili prace budowlane WBREW europejskiemu Prawu, ZDEZAWUOWALI Herezję Rosyjską, że Przedantyczna Jerozolima była nad BOSFOREM: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//
  Herezja Rosyjska opierała się na Świątyni Salomona Izaaka Newtona – BLIŹNIACZEJ Hagia Sophia w Konstantynopolu. Ponieważ Newton metrykuje SWOJĄ Świątynię Salomona faraonem Sezostrisem III, który wbijał słupy graniczne nad Indusem i Wołgodonem, to uznałem to za BUDOWĘ STOLICY III IMPERIUM EGIPSKIEGO W MIEŚCIE POKOJU.
  Budowniczym Hagia Sophia był k’Orfeusz-Kar z Krakowa, prawnuk Posejdona z Poznania, jako MAUZOLEUM EURYDYKI. Sezostris kazał SKOPIOWAĆ mauzoleum Eurydyki na świątynię Imperialną na Wzgórzu Mariam – NIE Świątynnym – ale obrażeni na słupy graniczne na Wołgodonie Ariowie z Kijowa stali ZBROJENIOWEJ z Kielc nie przysłali. Wobec tego Sezostris kazał wyrabować stal zbrojeniową z Mauzoleum Eurydyki, którą zastąpiono PRZYPORAMI.
  Wzgórze Świątynne było PAŁACEM Salomona a Stajnie Salomona, oznaczone na złotorycie Heroda Wlk jako „Pałac 300 Nałożnic”, jego HAREMEM. Kilkanaście lat po śmierci Heroda prefekt Gratus PRZEBUDOWAŁ Pałac Salomona na Pretorium, gdzie odbył się proces Jezusa Chrystusa.
  Czekam na atak PIERONKA.

 201. Siggi said

  …….http://www.dzienniknarodowy.pl/3475/trump-clintonowie-kryminalisci-wideo-50-min-komple/

 202. towarzysz0 said

  Ad 56
  Panie Yah!
  Dziękuję za obszerną odpowiedź. Muszę więc przyspieszyć z wyborem miejsca. Czyli działkę z laskiem.
  Czy któś ma doświadczenia z wyborem miejsca?

  Co do Pana pewnych nieprzyjemnych wewnętrznych podgryzań, to, sądzę, jest coś od rzeczy. Pan, jako głowa rodziny, zobowiązany jest również do dostarczenia żonie żywności. Żywności, nie pseudożywności. Jak to się da zrobić, to już inna sprawa. Okazuje się, że tylko samemu zrobić (jak robi to Pan). Albo znaleźć grupę podobnie myślących, i z nimi się barterować (jakaś minimalna specjalizacja).
  Ale te osoby powinny mieszkać w sąsiedztwie, przynajmniej w pobliżu.

  Tak robią ponoć eko/ludki, ezoterycznie podwichnięci, pachnący mocno New Age. Do rzeczy, nie wiem cze te tzw wioski ekologiczne przetrwają dłużej.

  My nie potrzebujemy żadnej komuny, lecz dobrego wsparcia sąsiedzkiego. Dlatego byłoby moim marzeniem znaleźć takowych, i tam też się osiedlić. Bo inne względy chyba nie są tak istotne.

 203. Yah said

  Ad 198

  I widzi Pan wracamy do źródeł. Najważniejsi są sąsiedzi. Najlepiej aby byli uczciwi, pomocni, kochający swoja ziemię o ……. dobrych oczach. Paradoksalnie to właśnie to jest najważniejsze – sąsiedzi. Ja wiem, że tym stwierdzeniem zamiast rozwiać Pana wątpliwości, pewnie tylko je pogłębiłem.

 204. towarzysz0 said

  Panie Nick!
  A jakie doświadczenia ma Pan z barterem, tzw samopomocą sąsiedzką?

  Skąd ma Pan mleczne produkty? Jak jest karmiona ta krówka? W Niemczech (już czas przeszły) znalazłem dobrą bauerkę, która chciała mi sprzedawać mleko 2x w tygodniu, tanio, po 60 centów za litr. Miała krów kilkadziesiąt, duże pastwiska. Lecz one dostawały dodatkowo kiszonki z własnej GMO kukurydzy. Wg mojej wiedzy – najzdrowsze mleko od krówki na sianie i trawie( i tylko jako niewielki udział w jakichś dodatkach). Musiałem wejść do pomieszczeń, gdzie ona wlewała mi mleko do słoików, nabierając z dużego zbiornika. Wracając cały pachniałem kiszonkami, wstrętny zapach. U mego dziadka pachniało inaczej.
  Dokarmia tak, gdyż to powiększa ilość wydojonego mleka, gorszego wg naszych miarek, ale nie wg miarek mleczarni, która to skupowała od niej mleko po 20 centów. W tej sytuacji (jak i rolnik z uprawą) stoi się przed wyborem – będę etyczny?moralny? pobożny?, czy też jakoś zabiezpieczy się rodzinę w środki do życia?

  Zakaz używania chemikatów w rolnictwie. Drastyczny wzrost cen na produkty rolnicze. Masowy powrót ludzi na wieś.

  Może też inaczej.

  Wojna wyniszczająca.. Brak chemikatów w rolnictwie. ….. ……

 205. towarzysz0 said

  Ad 199
  Panie Yah!

  Trochę się pogubiłem. Wydało mi się, że Pan identycznie ocenił wagę sąsiedztwa. Pana stwierdzenie jak najbardziej wspiera mnie. Wątpliwości się cofają.

  I ja też nawołuję do powrotu do źródeł, i to w każdym aspekcie życia, od duchowego poprzez społeczne do sposobu pieczenia chleba na zakwasie w ceglanym piecu.

 206. Yah said

  Ad 200

  Wracając cały pachniałem kiszonkami, wstrętny zapach. U mego dziadka pachniało inaczej.

  Bo dziadek pewnie robił kiszonki albo z liści buraczanych, albo z wysłodków z cukrowni. problem w tym, że cukrownie zniknęły z okolicy, a odmiany buraków są takie, że wymagają wielokrotnych oprysków. W związku z ty, żaden z rolników nie robi kiszonek z buraków tylko z paradoksalnie mniej opryskiwanej kukurydzy ale ta jest GMO 😦 Pozostaje trawa , siano, zielone mieszanki zbożowe – niestety te pasze to hodowla ekstensywna, która nigdy nie da takich efektów jak intensywna. Skoro tak to jest nisko dochodowa i jeśli już to umożliwia samozaopatrzenie i tylko niewielkie nadwyżki właśnie na barter. Oczywiście to co pisze wynika nie z mojego doświadczenia tylko z zasłyszanych rozmów i wspomnień o hodowli w gospodarstwie dziadka.

  Niestety, znikam – praca ….

 207. Putinistka said

  Szanowni Państwo,

  Chyba komuś palma przysłowiowa odbija:

  http://m.onet.pl/biznes/praca,6905m8

  Sugerują, że Ukraincy nam PKB ratują (pomijam fakt, że PKB dawno przestało być składnikiem dla obliczania zamożności państwa).

  Pozdrawiam wszystkich!

 208. towarzysz0 said

  Ad 207

  Rzeczywiście, Ukraińcy, z tego co ja słyszę, pracują dobrze i tanio. Toteż nie dziwię się przedsiębiorcom, którzy masowo zatrudniają ze Wschodu. Może to i lepiej niż Chińczycy?

  Jeśli nie wpuszczać pozaeuropejskich pracowników, to wzrośnie koszt produkcji, spada konkurencyjność. Na naszym niechronionym rynku nasze drogie towary będą pomijane. Następuje plajta naszych zakładów.

  Podoba nam się tak?

  Ale multi-kulti też nie chcę.

  Budowanie państwa samowystarczalnego wchodząc w Unię z podobnie myślącymi. To jest możliwe jednak, gdy spora część ludzi uświadomi sobie, że dzisiejsze rozwiązania prowadzą do samozniszczenia. A przed tym świat już częściowo opisany przez autorów, nawet częściowo w filmach Seksmisja, Skrzydełko czy udko.

  W filmie Seksmisja, jeśli wspomnicie, były osoby z marginesu, one nie poddawały się ogólnym regułom i żyły na obrzeżach, karmiąc się z odpadów. To mnie pociesza, że przynajmniej ta możliwoś zostanie.

 209. AniaK said

  Demokrację tam mają jak diabli.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-wladze-tlumia-protest-indian-przeciw-budowie-ropociagu/bmszyr

  Czwarty powód mojej pilnej wizyty w ONZ.

  4. Niedotrzymywanie umów, i brutalne traktowanie prawowitych potomków tego kraju.

 210. Yah said

  ad 205

  I jeszcze jedno przy barterze wymieniam z sąsiadem to co zjada moja rodzina – to wymusza uczciwość. U wielu rolników pojawiła się mentalność dla siebie i na sprzedaż. Nie wiem czy potencjalny rolnik popełnia grzech – moim zdaniem śmiertelny – narażając życie innych ludzi . Nie będzie narażał, nie zarobi, nie będzie fury i żelowych pazurów dla żony rolnika ( sic!).
  Ja bym nie sprzedał innym niczego, czego bym nie dal własnym dzieciom, ale inni są inni. Zająłem sie pszczelarstwem i widzę ile trzeba się narobić, żeby zwalczyć np. warroze metodami ekologicznymi. Jest to możliwe i skuteczne ale pracochłonne. Czy jest to możliwe w 100 pniowej, nastawionej na zysk pasiece ? Pewnie tak ale olbrzymim nakładem sił i środków a przecież można odymić amitraza i cześć. A większość lubi easy money i low risk. Niestety tych dwóch nie da się pogodzić z uczciwością ale taka do bólu – chrześcijańską. Nie potępiam wszystkich jedni czynią źle z niewiedzy inni z chciwości, lenistwa i żądzy pieniądza.

  Z moich obserwacji wynika, że nie jest możliwe szybkie wzbogacenie sie bez wykorzystywania innych. Nawet ja uda się znaleźć jakąś uczciwa niszę i ludzie dobrze płaca to powstaje dylemat moralny skąd oni maja te pieniądze i czy one są czyste i uczciwie zbyte.

  Ale to takie moje dylematy moralno-0etyczno-religijne.

  Ogromnym popytem cieszą się produkty ekologiczne. Maja takie gospodarstwa moi znajomi – sprzedają wszystko na pniu. Kto to kupuje ? Przeciętni Polacy. Nie obrzydliwie bogaci ludzie, którzy chcą poprzez zdrowa żywność przedłużyć egzystencje w luksusie. Pewnie to nie reguła , ale ja coś takiego obserwuje.

  Wszyscy chcą prostych rozwiązań a takich nie ma chociaż są ale za proste i zarazem za trudne ufać Bogu. Jeśli ufam Bogu to to co się dzieje dzieje sie dla mojego dobra , ale dlaczego pojąć nie potrafię – może sie to okazać za 20, 30 lat, albo pod koniec życia.

  No nic dosyć, filozofowania wiejskiego mądrusia 😉

 211. Peppone said

  Od chwili kiedy skończyła się w Polsce wielka własność ziemska, która samym tylko bezwładem mogła oprzeć się terroryzmowi bojówek lewicowych, albo je po prostu zlekceważyć, w najgorszym razie powiesić w ogrodzie na drzewach najbardziej agresywnych, nie ma w Polsce żadnej prawicy. Są tylko różne odcienie rewolucji reprezentowane przez różnych propagandystów. Ci najgłupsi szukają oparcia dla swojego obłędu w gestach i rytuałach wziętych wprost z organizacji socjalistycznych czynnych w krajach obcych i Polsce wrogich. Bo im się zdaje, że to ich uwiarygadnia.

  Niektórzy powołują się na Dmowskiego i jego myśl polityczną, której charakterystyczną cechą jest to, że łatwo można ją zaadaptować dla lokalnych form komunizmu, co też i zostało zrobione po wojnie. Przypominam polityków narodowych, którzy uznali, że granica na Odrze i Nysie jest realizacją postulatów endecji. Jakim trzeba być idiotą, żeby myśleć w ten sposób? Papuas, który zbudował lotnisko z patyków, żeby sprowadzić do swojej wioski boeinga pełnego czekolady, mleka w proszku i innych frykasów, odnalazł na tym swoim obiekcie zgubioną przypadkowo prze żołnierza amerykańskiego paczkę chipsów i uznał, że mu się udało. To jest ten poziom ekscytacji.

  Prawica jest bez przerwy rozgrywana od roku 1918 i nigdy się nie zdarzyło, by była rozgrywającym. Wynika to z faktu, że traktuje ona poważnie prawo międzynarodowe i demokrację parlamentarną, a także różne umowy. Jest całkowicie poza większością działań politycznych, które mają charakter tajny, a jej liderom wystarczy, by mogli pokazywać się publicznie, w gazetach, potem w telewizji i pisać, albo mówić o konserwatyzmie i tradycyjnym wychowaniu w duchu wartości katolickich. Z istoty prawica jest listkiem figowym, którym politycy rewolucyjni i imperialni maskują przed biednymi, słabymi ludzikami swoje czarne myśli i jeszcze czarniejsze plany.
  http://coryllus.pl/?p=4061

 212. Yah said

  ad 208

  „Rzeczywiście, Ukraińcy, z tego co ja słyszę, pracują dobrze i tanio. ”

  Bo za to co zarobią na Ukrainie przeżyją dostatnio, a Polak za to samo nie zrobi opłat za mieszkanie nie mówiąc o utrzymaniu rodziny. Ale to przedsiębiorcy nie obchodzi liczy się on i jego rodzina …

 213. Putinistka said

  Ratować PKB powinien Polak. Chodziło mi o wydźwięk artykułu. Chcą abyśmy akceptowali ich masowe przyjazdy.

  P.S. Zatrudniałam Ukraińców kilka lat temu z mężem. Jakość ich pracy jest dyskusyjna przynajmniej w sferze remontów. Ściany się mijały.

 214. Boydar said

  Interesujące w intencji dywagacje …

  http://historia.wp.pl/title,Dr-hab-Rafal-Wnuk-AK-uratowala-23-Polakow-na-Wolyniu,wid,18561165,wiadomosc.html?ticaid=117fc2&_ticrsn=3

 215. towarzysz0 said

  Ad 210
  Panie Yah!

  Bardzo się cieszę gdy spotykam praktyków, nie gawędziarzy (np pszczelarstwo).

  Wróciłem do Polski, ale nie mam jeszcze ostatecznej koncepcji – gdzie, jak. Brzmi to trochę niepoważnie, lecz nie chciałem zwlekać z powrotem, dzieci przecież rosną, bezpowrotnie tracą kontakt z krajem. Dlatego trochę zwariowany powrót, bez podjętego planu.

  Dlatego rozważam różne warianty, idealnie byłoby biorąc na wzór istniejące rozwiązania, nie internetowe bajdurzenia.

  Ostatnio byłem na wykładzie p. Bogny Białeckiej we Wrocławiu, orgnizowanym przez Środowisko pch24.pl, była mowa o oszustwach psychologii sukcesu. Ci psycholodzy (Carnegi i inni) uczyli, jak się dochodzi do bogactwa, sami tej drogi nie przechodząc. Ich bogactwo oparło się na wyśmienitej sprzedaży tych poradników. Czyli ich teoria w życiu się nie sprawdza (to tak z punktu widzenia agnosty). Z naszego punktu widzenia teorie są te oczywistymi manipulacjami w drodze do osiągnięcia wartości przemijalnych.

  Taki i tu – szukam ludzi myślących podobnie, którzy swe fantazje urzeczywistnili. Aby z ich rzeczywistego doświadczenia czerpać. W sumie – jest to korzyść obustronna.

  Bo mało nas do pieczenia chleba!

 216. Boydar said

  Putin znał sytuację dużo wcześniej, a my mieliśmy do Niego pretensję że nie wprowadza zakazu drastycznie.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610284141488-zakaz-aborcji-w-rosji/

  Choć z drugiej strony patrząc, pewne sprawy należy załatwiać ‚siłom i godnościom osobistom’.
  Jeśli społeczeństwu (obojętnie któremu) mordowanie własnych obywateli a szczególnie własnych dzieciaków nie przeszkadza, to wiele spraw jawi się w zupełnie innym świetle. I Putin zrobił, co było możliwe i rokujące, chwała Mu za to

  Również w Sputniku wywiad z Zanussim, moim zdaniem bardzo interesujący. Nawiązuje do wielu rzeczy i spraw. Zwróciłem uwagę na jeden ustęp – „… Wyrzuty sumienia są gorsze niż strach …”, to nie są puste słowa. Nawiązałbym do treści wypowiedzianych przez ks. Glassa podczas ostatniego egzorcyzmu; to się wszystko wiąże …

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201610284140188-Krzysztof-Zanussi-wywiad-Rossijskaja-Gazieta-Jadwiga-Jufierowa-Aleksander-Jaroszenko/

 217. re1truth2 said

  Chyba na czasie, z sieci dwa komentarze:
  1. [Moze namierza mistrale za dolara 😉 ]
  2. [myślicie że oni szpiegują Rosjan ? zwłaszcza wtedy gdy Francuzi szukają dowodów na polską odpowiedzialność za zerwanie kontraktu na Caracale i toczą się postępowania ws. zakupu samolotów dla ViP-ów ? Co jak co ale akurat na tym kierunku mamy Ośrodki Rozpoznania Radiotechnicznego i nie potrzebuemy żadnych francuzów. ]
  źródło – http://www.defence24.pl/478617,francuski-okret-szpiegowski-w-gdyni
  Można z tego wyłuskać prawidłową koncepcję. Podsłuchują Antka.

 218. towarzysz0 said

  p. 213 i 214
  Pełna zgoda. Nie jest moim zamiarem idealizowanie Ukraińców (podobnież pewnie są oceniani Polacy przez Niemców przedsiębiorców.)

  Chodzi mi o skutki używania taniej obcej roboczej siły czy nie.

 219. towarzysz0 said

  Ad 216
  W Rosji, sądzę, stosunek do aborcji jest bardziej podobny do usunięcia wyrostka robaczkowego, stąd też tylko 4 % popiera całkowity zakaz aborcji.

  Sterligow dlatego jest tak zwalczany.

  PS. Czyli nie ma Pan teraz pretensji do Putina, rezygnującego z całkowitej ochrony dzieci, ulegając presji wyborców w Rosji?

 220. towarzysz0 said

  Jeszcze nie obejrzałem do końca, ale bardzo ciekawa postawa. Temat jak najbardziej dotyczący nas. Kontrowersyjny.

  Nikt ze mną nie chce na temat Sterligowa dyskutować.

  Może tu ktoś się znajdzie, kto go posłucha i oceni.

  Dla mnie najbardziej wątpliwy punkt – uzasadnienie narastających niedoborów słodkiej wody ucieczką wody do kopalni, szyb naftowych/gazowych.

 221. Piszę więc jestem said

  A P E L

  Zapraszam wszystkich tu zaglądających do zapoznania się

  Z konfliktem jaki rozgorzał w Gietrzwałdzie.

  Jest to wzorcowy przykład co się dzieje w RP.

  Pamiętajmy, że Gietrzwałd to jedyne miejsce w RP

  Gdzie stanął Tron zniesiny z Nieba i zasiadła na nim Królowa

  Nieba i Pani Aniołów – Królowa Ludu Polskiego.

  Zamiast tracić energie na jałowe pyskówki,

  Wesprzyjcie tych, którzy wiedzą jeszcze co to znaczy

  Polak-Katolik.

  Podaję link z reportarzem i adresem mailowym
  http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/region/5306-czy-dyrektorka-szkoly-w-gietrzwaldzie-lamie-dzieciom-kregoslupy-najnowsze-slajd-kafelek.html

  Oto widać jak Bismarck i komuna żyją wśród

 222. jamek said

  OKRUTNA PRAWDA O HALLOWEEN! DZIADEK WCIĄGNĄŁ GO W SATANIZM, SKŁADALI OFIARY Z LUDZI

  Każdego roku, podczas nocy Halloween, odbywają się obrzędy, w których giną dzieci, a w tym czasie inne chodzą od drzwi do drzwi i zbierają słodycze – obchodząc radosne święto. To, że jedni świetnie się bawią, kiedy inni odbierają życie ofiarom, zakrawa na ironię. Nikt nie chce stawić czoła tym faktom…

  (…)

  Glenn – Jak sobie przypominam, ich początek przypadał na koniec września. Wprowadzono mnie i Beki, tę dziewczynkę, do jakichś pomieszczeń. Zabrano nam ubrania. Kilka następnych tygodni chodziliśmy w szatach z worka. Podczas wielu kolejnych rytuałów zabito mnóstwo zwierząt, wzywano Lucyfera. Chodziło o to, aby mnie opętał, żebym mógł kiedyś w przyszłości, zostać arcykapłanem. W samą noc Halloween zabrano mnie razem z tą dziewczynką do samochodu. Po dłuższej jeździe zatrzymaliśmy się. Dziewczynkę zabrali na zewnątrz, a mnie zostawili w aucie. Słyszałem dużo hałasu, krzyki ludzi, jakieś jęki, szepty, mamrotanie. Wiedziałem, że trwa jakiś rytuał, bo takie odgłosy słyszałem już wielokrotnie. Wyjrzałem i zobaczyłem ludzi wijących się na ziemi w konwulsjach, co miało świadczyć, że nawiedziły ich demony. W końcu przyszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała, że czas już iść. Wyprowadziła mnie z samochodu i zobaczyłem wokół mnóstwo ludzi. Niektórzy mieli na sobie brunatne szaty z kapturami. Właśnie oni zaprowadzili mnie do kamiennego ołtarza. Na ołtarzu zobaczyłem tę dziewczynkę. Nie wiedziałem, o co im chodzi, bo ołtarz bywał używany do rozmaitych celów. Składano na nim ofiary ze zwierząt, albo dokonywano czynów nierządnych. Kiedy krewni zaprowadzili mnie bliżej, zobaczyłem, że dziewczynka miała nogi przywiązane do ołtarza. Chwilę później przywiązali jej także ręce. Służyły do tego takie specjalne haki. Beki była bardzo blada. Zauważyłem też, że stopy miała przecięte aż do kości. Krew, która wypływała z ran, była zbierana do kielichów, które następnie puszczano w obieg pomiędzy wiernych. Potem arcykapłan wziął rytualny sztylet, włożył mi go w dłonie i trzymając je, wbił ostrze w pierś Beki. Kiedy wspominam tamten Halloween, kulminację obrzędów, podczas których zabito niewinną dziewczynkę, mam świadomość, że coś takiego dzieje się co roku. To nie był wyjątkowy przypadek. Każdego roku, podczas nocy Halloween, odbywają się obrzędy, w których giną dzieci, a w tym czasie inne chodzą od drzwi do drzwi i zbierają słodycze – obchodząc radosne święto. To, że jedni świetnie się bawią, kiedy inni odbierają życie ofiarom, zakrawa na ironię. Nikt nie chce stawić czoła tym faktom.

  .https://www.youtube.com/watch?v=GGkgX8vxG_w
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/okrutna-prawda-o-halloween-2015-06

 223. towarzysz0 said

  Ad 220

  Czyż nie dlatego nawołuje Braun, abyśmy odebrali podstępnie nam skradzione szkoły? (czyli mieć wpływ na to, czego uczą nasze dzieci).

  Również odebrać Kościoły, Strzelnice i Mennicę.

  .https://www.pobudka.org/

  Chyba mam dziś za dużo czasu

 224. re1truth2 said

  J’elitA – [W tym tygodniu poznaliśmy wnioski dziesięciu kolejnych osób- z rodzin trzech ofiar katastrofy: Przemysława Gosiewskiego, gen. Tadeusza Buka i gen. Andrzeja Błasika. Domagają się one łącznie ponad 16 mln zł rekompensat. W sumie krewni ofiar, których akta czytaliśmy, złożyli już więc wnioski o wypłatę ponad 56 mln zł. ] – https://oko.press/beata-gosiewska-chce-5-mln-zl-smierc-meza/

 225. Boydar said

  „… abyśmy odebrali podstępnie nam skradzione szkoły? /…/ Kościoły, Strzelnice i Mennicę …”

  To qurwa piękny plan, Towarzyszu, bardzo piękny. Grał Pan kiedyś w gorącego kartofla ? I co Pan zrobisz z tymi odebranymi, nawet jeśli uda się wyrwać. Gów.no Pan zrobisz. Bo już w kolejce są ustawieni ci, którzy mają przejąć stery, i szkoły, i kościoła, i mennicy, i strzelnicy. A Pan jesteś potrzebny tylko do tego aby kartofel nie poparzył im rąk. Ręce mają być Pańskie.

  Putin przyjął generalnie inną zasadę. Mając stosowne haki na dotychczas urzędujące ścierwa, wdraża im „ręczne sterowanie”.
  Pęd do totalnej wymiany „elit” jaki obserwujemy na wszystkich praktycznie scenach, nie wynika z czego innego jak właśnie z konstatacji, że praktycznie wszyscy dotychczasowi są umoczeni a papiery leżą cichutko na Łubiance. Mała szansa że szambo wybije i zaleje.
  Dlatego ja nie zamierzam wspierać unych w tym dziele i Panu nie polecam.

 226. towarzysz0 said

  Ad 225
  Panie Boydar! Dziękuję za poradę

  Czy miał Pan ochotę i czas na obejrzenie filmu (p.220)?

  Gdyby tak się stało, bardzo proszę o komentarz.

 227. Boydar said

  Ochotę mam, wrzuciłem do zakładek, ale rozerwać się nie rozerwę; co innego skrobnąć komentarz a co innego skupić się na treści multimedialnej. Muszę zarabiać na chleb, w pierwszej kolejności.

  Niech Pan nie traktuje tego co ja piszę jako wyroczni, mam odczucia, dzielę się nimi; czas pokaże, czy były trafne.

  Pozdrawiam.

 228. osoba prywatna said

  http://demotywatory.pl/2462853/Niemiecka-precyzja

 229. revers said

  pracujcie bracia!
  .http://s22.postimg.org/n44s3qlqp/rabotat1.jpg

 230. Listwa said

  @ 221 Pisze wiec jestem

  „Zamiast tracić energie na jałowe pyskówki,
  Wesprzyjcie tych, którzy wiedzą jeszcze co to znaczy
  Polak-Katolik”

  Nie każdy spór można ocenić jako jałowa pyskówka.
  To co pan proponuje? żeby wysłuchać jeszcze audycji w rozgłośni Radio Olsztyn?

  Tekst który pan podrzucił ma jedną istotna wadę.

 231. matirani said

  Nasz Dziennik podaje : Orban o pozwaniu KE ws. kwot uchodźców

  Premier Węgier Viktor Orban stwierdził w piątek, że pozwie Komisję Europejską, jeśli nie zrezygnuje ona z obowiązkowych kwot osiedlania uchodźców. Szef węgierskiego rządu poinformował o tym w Radiu Kossuth.

 232. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/134649,czwartek-27-pazdziernika-2016

 233. Siggi said

  Przyjdzie jeszcze czas,że bądzie miał golone na sucho itd.itd.itd………

  https://pl.sputniknews.com/polska/201610284150533-ukraina-pis-pieklo/

 234. revers said

  re 231

  Panie Matirani o tym juz rok czasu slychac jak Orban zasadzi UE w sprawie uchodzcow, a wyjdzie jak z CETA i Wallonami, wszystko poustawiane wg. kalendarza ale gminy.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/umowa-ceta-moze-zostac-przyjeta-opor-walonii-zakonczyl-sie-powitajmy-nieoznakowane-gmo-na?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 235. revers said

  Polska po raz kolejny sprzedana wraz z zywym inwentarzem, jeszcze nie genetycznie zmodyfikowanym do konaca, ale za modyfikacja i CETA …

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/sejm-przyjal-rzad-podpisal-ceta-i-polska-sprzedana-z-inwentarzem-korporacjom/

 236. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/134650,trump-przeciw-metawladzy

 237. Siggi said

  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/134651,czy-donald-trump-odzyska-lwow-dla-polski

 238. Siggi said

  Trochę zootechniki dla każdego…
  >>>https://www.facebook.com/czlowiekipies/videos/1004311412957645/?hc_ref=NEWSFEED

 239. Maćko said

  234 Panie Revers – byc moze.
  ******
  http://ursus.com.pl/Aktualnosci/Ursus-wyprodukuje-nowy-pojazd-z-napedem-elektrycznym—debiut-dostawczego-pojazdu–Ursusa
  Ursus, jedyny polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii mechanizacji polskiego rolnictwa, rozszerza swoją ofertę produktową o nowy, elektryczny samochód dostawczy. To już kolejny pojazd zasilany „zieloną” energią, który Ursus wprowadza na rynek. W ofercie firma posiada już m.in. autobus elektryczny, który jest wykorzystywany w transporcie publicznym w Lublinie.

  – Segment pojazdów elektrycznych to jeden z najbardziej perspektywicznych segmentów rozwoju w Europie w związku z unijnymi wymogami ograniczenia emisji CO2. Dzisiejsza premiera samochodu dostawczego pokazuje kierunek dalszego rozwoju spółki. Ursus chce być w czołówce europejskich graczy na tym rynku
  i dlatego od kilku lat z sukcesem rozwijamy dział środków transportu zasilanych „zieloną” energią – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A.

 240. Siggi said

  Sieroty po …

  http://www.dzienniknarodowy.pl/3476/pada-okopress-serwis-bylych-dziennikarzy-gazety-wy/

 241. Maćko said

  To mi się spodobało: „co innego skrobnąć komentarz a co innego skupić się na treści multimedialnej”

  Czyli:
  1. Nie skupia się autor jak pisze komentarze ( często-gęsto, przynajmniej, co widać )
  2. Ma kłopoty z podzielnością uwagi – deficyt, jak mu tam, emocjonalny? ( kiepska nazwa, ale używana ) znana wszystkim rodzicom jako „owsiaki w doopie lub wiercipięta niepospolity, co jest normalne u dzieci i zanika u dorosłych. Zazwyczaj. )

  Koniecznie trzeba się skupiać nad komentarzami!
  Nawet warto rozważyć, czy je napisać czy nie.

  HAHAHAHAHA!
  ( rozważam… pokusa zbyt duże… opublikuję …)

  Coś interesującego – diagnostycznego aby nie nie było tylko fanzolenia bez wkładu edukacyjnego:

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/rynki-finansowe/kryzysy-które-ukształtowały-współczesny-system-finansowy/

  … 1857. Pierwszy światowy kryzys finansowy

  Do połowy XIX w. świat przywykł do kryzysów finansowych. Wyglądało na to, że Wielka Brytania funkcjonuje zgodnie z zasadą, że w każdej dekadzie musi nastąpić krach. Po kryzysie z lat 1825–1826 doszło do wybuchów paniki w latach 1837 i 1847. Ci, którzy zdawali sobie sprawę z tego mechanizmu, odnosili wrażenie, że z krachem z 1857 r. jest podobnie. Tym razem jednak sprawy przedstawiały się inaczej.

  Wstrząs, który wystąpił na amerykańskim Środkowym Zachodzie, przetoczył się przez cały kraj i z Nowego Jorku dotarł do Liverpoolu i Glasgow, a następnie do Londynu. Później doszło do krachów w Paryżu, Hamburgu, Kopenhadze i Wiedniu. Krachy finansowe były już nie tylko regularne, lecz teraz także światowe.
  ….
  Czytać to z lupą i makroskopem, ale warto.

 242. NICK said

  No.
  Pojedli, popili (…)

  Czesław. (173). Mam podobne zdanie.

  Towarzysz0.

  Barter. Wedle definicji!
  Zapewniam Pana, że Pan lepiej się znajdzie w tym ‚barterze’ o ile dość dobrze Pana poznałem.
  Jest tu, u mnie, kilkoro tradycyjnych Gospodarzy. Także Katolicko.
  WSZYSTKICH trzeba szanować i lubić gdy poznamy, że Polacy Wiary Naszej.
  Wczoraj świniobicie. Jutro, jak co tydzień, tuzin jajek. Co dwa tygodnie jakiś drób. Okazjonalnie indyk, królik, DZICZYZNA. Ryb tu dostatek. Produkty mleczne. Płody rolne. Pieczywo i ciasta. Runo leśne.(…).
  Wszystko na wyciągnięcie ręki. Naturalnie naturalne.

  A przelicznik?
  Wizyta w mieście 150-200 PLN. U mnie, przykładowo: pęto kiełbasy, kura rosołowa, tuzin jajek.
  I, proszę pamiętać, stracić mogę tylko ja. Nie wolno mi wykorzystywać. Ba, czasem trzeba gratis a i wspomóc.
  (mamy wiele w nadmiarze czego inni nie mają)

  No to jeszcze z życia.
  Jakieś pół roku temu spotykam we wiejskim sklepie mężczyznę. Lat 70. Nawiązuje się rozmowa polityczna. Uczestniczy Pani Sklepowa. Chłop pyta czy jestem tym jakim mu się wydaję. Tak, odpowiadam. Ten zaś odpowiada: dużo dobrego o Panu wysłuchuję i chwyta mą rękę do całowania. SZOK. Zdołałem powstrzymać. Potem ucałować dłoń Jego ze słowami: Wy, tutaj, jesteście ostoją Polski!
  Serdeczny sąsiad, tutejszy, kiedyś mi powiedział: jeżeli tu chcesz zostać to dopiero drugie lub trzecie pokolenie was zaakceptuje… .
  A już dziś! Jest mi tu dobrze. U swoich.

  Jeżeli Polska ma się odrodzić po ‚x’ latach. To, m.in., w ten sposób. TU są Nasze katakumby. Wiary i polskości.

  Sami chłopi rady nie dadzą. My, do Nich, iść musimy.
  Napisałem serdecznie myśląc o Panu, szczególniej także o Panu YAH’u i wszystkich, czytających.

  P.S. Coby się nie obraził, imć Boydar’a tyż. 🙂 .
  Szanownego Gospodarza pomijam. Toć nie będę ciągle pozdrawiał Tego, który Tworzy polską, dobrą historię i jest zapisany w annałach. A zapisał się beze mnie. Sam to uczynił. Z siebie!

  Uff. Z Panem Bogiem.

 243. http://lechistanpl.blogspot.com/2015/02/kim-sa-polacy-cz-1.html

 244. osoba prywatna said

  Russia vs America (Putin vs Obama) [Funny image parody #6]
  .https://www.youtube.com/watch?v=01VMeZXPZK0

 245. osoba prywatna said

  John F. Kerry żyd z Głogówka.
  https://www.wprost.pl/57235/John-F-Kerry-z-Glogowka

 246. http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/11/18/samskrta-sloveniska/

 247. Listwa said

  Pan Maćko tu gadu gadu …

  A ministrowie spraw zagranicznych Rosji Iranu i Syrii podjęli decyzję po spotkaniu w Moskwie, o rozszerzeniu współpracy w celu walki z terrorystami
  Deash zamordował w środę 232 osoby w okolicach Mosulu . W Iraqu mobilizacja w celu uderzenia na Daesh na zachodzie Mosulu. . A syryjski FM powiedział, że USA chce przenieść Daesh z Iraqu do Syrii. USA oskarżane są o chęć zniszczenia infrastruktury Syrii.
  Rosja nie chce dopuścic aby Daesh rozprzestrzenił sie po Syrii z Mosulu.

  Trwa nadal ofensywa Deash w celu przerwania okrążenia w którym się znajdują w Aleppo. Syryjska armia rozproszyła ich uderzenie na kilka frontów.

  A generał Sherif promował swój bestseller w Polsacie dla zwiekszenia zainteresowania .

 248. Listwa said

  I zapomniałem dodac że Europa przeniosła obóz z migrantami dalej od drogi do GB oraz udniosła sukces w podporządkowaniu się hamerykańskim korporacjom poprzez Ceta. PKB sobie będą podnosić w niewoli .

 249. Listwa said

  Panie Maćko

  Pan wyciągnie z tego jakąś całkę diagnostyczną, zakładamy że info jest prawdziwe i w Naszym Dzienniku komunikatu potwierdającego pan nie znajdzie:

  „Według Pentagonu Bishop oddał jej dokumenty odnoszące się do amerykańskich planów wojskowych, informacje dotyczące rozmieszczania broni jądrowej, dronów MQ-9 Reaper i utajniony raport na temat strategii wobec Chin.

  W sprawozdaniu mowa jest też o innych urzędnikach zwerbowanych rzekomo przez Pekin. Na przykład, w sierpniu pracownik działu IT w FBI, Kun Shan „Joey” Chun, oświadczył, że przekazał Chinom dokumenty o stosowanych w agencji technologiach śledzenia. Niektóre z nich mogą zaszkodzić sieci wywiadowczej USA.”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201610284150178-chiny-usa-pentagon-szpiegostwo/

 250. Boydar said

  Paaaanie NICK’u, żeby mnie obrazić, to ja muszę wydać na to zgodę 🙂
  Pan na pewno nie dostaniesz, nie ma takiej opcji.

  A pełzająca po Gajówce Macka (ta jedna, ale jakby się tak czujnie rozejrzeć to jeszcze kilka by znalazł) myli już nawet kierunki; przypuszczam, że ma poważny problem ze stwierdzeniem z której strony ma głowę a z której to drugie. Pisze nam Macka (241) – „… nie skupia się autor jak pisze komentarze …” mając przed oczami (czy macki mają oczy ?) – „… co innego skrobnąć komentarz a co innego skupić się na treści multimedialnej …”. Kiedy ja piszę komentarz własny, to ja nie muszę się szczególnie skupiać; wiem, co ma w nim być i po co. Co innego wyłowienie z cudzej treści sensu przekazu. No weź Pan obczaj JPT, Mecenasa z Hameryki czy nawet i Pana NICK’a samego. No trza się wytężyć troszkę.

  A Macce to jeden karabin, nic to, niech sobie pełza; gdzieś ktoś kiedyś rozdepcze i będzie po kłopocie. Byle nie ja, ja się trochę brzydzę.

  ——
  Niezbyt ładnie to zabrzmiało….
  Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem tej niechęci/nienawiści do p. Maćka.
  Admin

 251. osoba prywatna said

  Rosja i Japonia wychodzą sobie naprzeciw?
  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201610284152789-rosja-japonia-stosunki/

 252. NICK said

  Brrr… .
  Ob-żydliwe.

 253. osoba prywatna said

  Dobre wychowanie.
  .https://media.giphy.com/media/l0MYLrhXvxeSIPTYQ/giphy.gif

 254. osoba prywatna said

  Nie dla psa…kapusta,grzyby,ryby? Świąteczna dieta
  http://www.zpazurem.pl/artykuly/nie_dla_psakapusta,_grzyby,ryby__swiateczna_dieta
  To niepozorne stworzenie na czterech łapach, swoim kunsztem aktorskim oraz rozpoznawalnością wśród widzów z powodzeniem dogania takie sławy jak chociażby Mel Gibson, czy George Clooney. Cóż, trzeba przyznać, że urodą też aspiruje do najwyższej półki celebryckiej. O kim mowa?
  http://www.zpazurem.pl/artykuly/pies_uggie_%E2%80%93_prawdziwa_gwiazda_filmowa

 255. Listwa said

  W najbliższy weekend będziemy mogli pospać o godzinę dłużej – przechodzimy z czasu letniego na zimowy. W nocy z soboty na niedzielę cofamy wskazówki zegarków o godzinę, z 3.00 na 2.00.

  – czyli wracamy do naszego normalnego czasu.

  ——
  Jeszcze jedno z bezsensownych, wręcz szkodliwych rozporządzeń, którego musimy przestrzegać.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.