Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Modlitewne śniadanie. Peruwiański prezydent zawierzył siebie i cały kraj Bogu i Maryi.

Posted by Marucha w dniu 2016-10-27 (Czwartek)

W ubiegły piątek peruwiański prezydent Pedro Pablo Kuczynski poświęcił kraj, swoją rodzinę i siebie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Biorąc udział w „śniadaniu modlitewnym” w Narodowym Dniu Modlitwy w Limie, Kuczyński odczytał akt poświęcenia: Na podstawie nadanych mi uprawnień dokonuję aktu poświęcenia siebie, mojej rodziny i Republiki Peru miłosierdziu i opiece Wszechmogącego Boga za wstawiennictwem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Prezydent dokonał aktu zawierzenia podczas tzw. śniadania modlitewnego z udziałem polityków i biznesmenów. W uroczystości wziął udział przewodniczący Kongresu Luz Salgado.

Organizator „śniadań modlitewnych” z udziałem polityków i biznesmenów – do tej pory odbyło się ich 21 – Aldo Bertello Costa wyjaśnił, że ich intencją jest „modlić się za przywódców, jak również przekazać Peruwiańczykom optymistyczną wiadomości, iż wszyscy są zjednoczeni dla dobra ukochanego kraju”.

Podczas uroczystości prezydent powierzył Jezusowi i Maryi cały rząd i wszystkich urzędników oraz obywateli, prosząc o światło rozumu, by podejmować dobre decyzje dla dobra kraju, zawsze pamiętając o Dziesięciu Przykazaniach.

Prosił Boga o przebaczenie „wszystkich niegodziwości popełnionych w przeszłości, jak i złych decyzji podjętych w teraźniejszości, które mogły być dokonane z naruszeniem boskich przykazań”. Kuczynski zwrócił się do Boga o pomoc w zmianie niemoralnych praw.

Konsekracja spotkała się z mieszanymi reakcjami w mediach społecznościowych. Krytycy wskazywali, że niektórzy członkowie partii Kuczynskiego ostatnio występowali z inicjatywami, legalizującymi aborcję, związki homoseksualne i promującymi ideologię gender w szkołach.

Kilka dni wcześniej kongresman Alberto de Belaúnde, członek partii prezydenckiej wskazywał na potrzebę legalizacji aborcji w przypadku, gdy dojdzie do poczęcia dziecka z gwałtu.

Źródło: CNA
AS
http://www.pch24.pl

Komentarzy 10 to “Modlitewne śniadanie. Peruwiański prezydent zawierzył siebie i cały kraj Bogu i Maryi.”

 1. RomanK said

  A czy ci „Niektorzy” z partii Kuczynskiego, to nie moga wystapic z..partii????
  Niekturych zawsze parzyla swiecona woda….zwlaszcza bojownikow o wolnosc i bezkarnosc …..dla mordujacych niewinnych i bezbronnych!

  Polecam pod spodem sa polskie napisy!

 2. Lara said

  cyt.:”Podczas uroczystości prezydent powierzył Jezusowi i Maryi cały rząd i wszystkich urzędników oraz obywateli, prosząc o światło rozumu, by podejmować dobre decyzje dla dobra kraju, zawsze pamiętając o Dziesięciu Przykazaniach”.

  Mogłabym mieszkać w takim kraju i mieć takiego prezydenta (wyboldowanie w cytacie moje – L.).

 3. Isia said

  … można by powiedzieć … zbyt piękne, aby było prawdziwe … tylko ja żydom nie wierzę …

  http://www.natemat.pl/182203,a-moze-kuczynski-zamiast-kaczynski-syn-polskiego-zyda-z-poznania-zostal-glowa-peru

 4. Marek said

  Jon Voight o Clinton i Sorosie:

 5. Lara said

  Re 3
  Ale można też powiedzieć: syn Francuzki.

 6. Lara said

  Re 1 i 4
  Świetne te nagrania.

 7. NICK said

  Dziwne.
  Dziwne.

 8. Maćko said

  No wlasnie.. czego to zyd nie zrobi aby oblupic goja ze skórki i wyprawki.
  Perú jest pod okiem Sorosa, lezy w Sorosa sferze wplywów, wiec podobnie jak z Trumpem nalezy postepowac, po wynikach ich poznacie. Poczekamy – zobaczymy.

  Peruwianczycy do dzisiaj uwazaja, ze jedynym prezydentem, który cos dla prostych ludzi zrobil, byl Fujimori….opinia prostych ludzi…

 9. VA said

  Zwiazki Amerykanskich Biskupow z Demokratami
  http://www.churchmilitant.com/video/episode/vortex-told-you-so

 10. Maha said

  Ad.3 Pani Isiu, coś w tym jest…Zwłaszcza że jak dowiadujemy się z podanego przez Panią odnośnika……przenajzacniejszy pan preżydent jest rozwiedziony….aaaa ale, ale Peruwiańczycy go chwalą za…długie pożycie z małżonką, oczywiście z tzw. drugą małżonką……..Prawie się wzruszyłem…..jak zawsze słodko, ślachetnie i przezacnie i najprzepobożniej, bardziej się nie da….pasuje do „nasiech pysowskiech katolikow” że hej!

Sorry, the comment form is closed at this time.