Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska ma gigantyczne złoża złota I miedzi. Wielkie bogactwo, którego nie możemy tknąć!

Posted by Marucha w dniu 2016-10-28 (piątek)

W ostatnich latach pojawiało się coraz więcej informacji o złożach jakie posiadamy na terenie Polski. Wiele wskazuje na to, że jesteśmy „potęgą łupkową”. Posiadamy również potężne złoża miedzi i złota. Największym naszym problemem jest jednak to, że nie możemy po to sięgnąć.

Dlaczego? Odpowiedź kryje się w dokumentach Ministerstwa Środowiska, które gdy padały ważne decyzje, było obsadzone przez PO. Nasz główny problem polega na tym, że koncesja na wydobycie została przyznana obcemu podmiotowi. ABW już badało tą sprawę.

Weźmy na przykład Bytom Odrzański położony w województwie Lubuskim. Według informacji mogą znajdować się tam spore złoża miedzi. Mówimy tu o obszarze 9 na 19 kilometrów na którym spoczywa 8 mln ton miedzi! Wartość? Bagatela 700 mln do 1 mld dolarów!

Spółka należąca do Skarbu Państwa, KGHM, starała się o koncesję na wydobycie w tym regionie. Nic z tego jednak nie wyszło, ponieważ ówczesne władze Ministerstwa Środowiska przyznali te możliwość kanadyjskiej firmie Leszno Copper, którą – co ciekawe – reprezentuje były prezes KGHM.

Na pytania o taką decyzję w sprawie przyznawania koncesji, byli przedstawiciele Ministerstwa tłumaczyli, że kanadyjska firma złożyła najlepszą ofertę, tak więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem i z zasadą wolnego rynku.

„Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy” – miał wtedy powiedzieć ówczesny rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mikusek, cytowany przez serwis wpolityce.pl.

„Tymczasem z pojawiających się komentarzy wynika, że złoża miedzi, które znajdują się we wskazanym obszarze, mogą być warte znacznie więcej niż wskazywały na to pierwsze szacunki. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe (ok. 7,2 tysiąca dolarów za tonę), wartość złóż miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego może oscylować w granicach 58 miliardów dolarów” – poinformował portal parezja.pl.

Miedź to nie wszystko. Okazuje się dalej, że kanadyjska firma jest zainteresowana wydobywaniem złota na terenie Polski. Według badań jakie zostały przeprowadzone, na terenie Dolnego Śląska może znajdować się nawet 100 ton kruszcu o łącznej wartości około 6 miliardów dolarów.

http://wrealu24.pl

Komentarzy 50 to “Polska ma gigantyczne złoża złota I miedzi. Wielkie bogactwo, którego nie możemy tknąć!”

 1. rafal z said

  I prawdopodobnie jeszcze z tysiąc innych cennych rzeczy jest w ziemi, których mnogość zastosowań będzie rosła w raz z rozwojem technologii. Ale co z tego?

  Albo, albo.

  Albo naród decyduje o sobie, albo nie

  Albo będzie wszystko albo miska ryżu i do roboty

 2. Dziadzius said

  mam takie pomniejsze pytanie – Czy my Polacy jestesmy najglupszym narodem na swiecie czy tylko tak udajemy?– bo chyba od Chrztu Polski [ jako poczatek miary historii nowo stworzonego, bez wlasnej historii, panstwa]jeszcze nic pomyslnego mysmy nie zdolali zrobic.

 3. Putrapolski said

  Leszno Copper brzmi, jakby mogło być powiązane z PolCopper z Leszna 🙂

 4. jamek said

  CHYBA O WARTOŚCI 40 MLD. $ WG. http://www.money.pl/gielda/surowce/dane,miedz,6.html

 5. RomanK said

  LUdzie nie badzcie naiwni..wszystkie te inwestory zagraniczne…to kostumy SBeckiej kamaryli jaka przejela Polske uwlaszczajac sie majatkiem narodowym!

  Wystarczy wypowiedziec magiczne slowo:
  Spierdalac!….i szat -prast….

 6. Boydar said

  A to jest biała magia czy czarna, bo ja już tyle lat tak czaruję a do tej pory nie wiem.

 7. Romek said

  O, a tutaj jakiś staroć z 2014 r http://www.africanglobe.net/headlines/police-chief-rabbi-71-nabbed-child-pornography-bust/

 8. revers said

  O tak jak siouxowie polacy beda widzieli bogactwa, korporacje dodatkowo z CETA, stad taki pospiech w pro CETA ustwach, a przypilnowac bedzie komu TOW Macierewicza na uzytek wewnetrzny, polskich siuxow, jak nie zamkna wczesniej tubylcow do rezerwatow.

  Cale Bieszczady tego lata byly odwiercane na zlecenie przez Geodezje Torunska na gleboksoc 30 metrow i zbierano probki, czasami cos wybuchlo z pod wiertla, takze wszystko gotowe na przejecie polskich bogactw, ale za bog zaplac i jalomuzne tubylcom.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Y6nNpvHEkZI

 9. Siggi said

  Obecnie ja się wzruszę wspomnieniami ,może innych też wzruszę jak siennikiem starego rekruta.

  Od 1963r już po maturze,dość często jeżdziłem PKP przez Głogów I dalej Zielona Góra ,Kostrzyń n/Odrą , byłem świadkiem jak na bardzo urodzajnych polach wsi Żukowice przygotowywano teren pod budowę Huty Miedzi Głogów I.Ciężki sprzet,duże wywrotki ,spychacze itd.pracowały na okrągło i jeszcze za czasów tow.”Wiesława”1969r huta rozpoczęła pierwsze elektrolizy i pierwsza miedz była wywożona do Ożarowa,gdzie była fabryka kabli elektrycznych,dla łączności(cienkich).Dwa b.wysokie kominy zadymiły.Kilka lat póżniej już pierwsze lata 70-te tamtego wieku rozpoczęto drugi etap Hutę Głogów II.Miasto Głogów z 30-to tysięcznika w kilka lat stał się 80-tyś.a teraz chyba koło 100.
  Należałem w tamych latach do tzw.aktywu młodzieżowego i w drodze wyróżnienia byliśmy obecni na uroczystym uruchomieniu Huty I,w którym brał udział tow.Piotr Jaroszewicz ówczesny wicepremier Rządu d/s gospodarczych. Tzn huta już „hulała”kilka tyg.ale to było oficjalne.
  Przy okazji elektrolizy miedzi i dalszej przeróbce rudy miedzi uzyskiwano już wówczas kilkaset kg złota i kilkadziesiąt ton srebra rocznie,i wielkość ta stale rosła jak rosła produkcja.Polska Ludowa należała do św.czołówki producentów miedzi po Chile,chyba RPA.
  Polska Miedż to chluba Polaków i Polski Ludowej.Tow. z Kierownictwa Naszej Partii i Rządu mieli wystarczające horyzonty myślowe i podejmowali właściwe,samodzielne decyzje inwestycyjne,zaciągali kredyty dewizowe na zakup wielu systemów i rządzeń na tzw.Zachodzie m.in. wysokowydajne filtry do pyłów z Finnlandii,która należała do świadowych wytwórców bdb filtrów. Wszelkie ględzenie,że Towarzysze z Kremla wyrażali lub nie wyrażali zgodę na takie inwestycje w naszym kraju należy włożyć między bajki.
  Dziejowe sqrvensyństwo steropianowych ludzików po przewrocie magdalenkowym polega na tym,że dopuszczając do choćby częściowego udziału we własności spowodowali,że zagraniczny udziałowiec myśli o jednym,aby jak największy zysk wyszarpnąć i zaraz wywieść za granicę do siebie.
  Dlatego wokół „Polskiej Miedzi”tak wielu zagranicznych tancorów,a także miejscowych z politycznego nadania szulerów. Ręce opadają…
  Tym co podobno jest w ziemi koło Bytomia Odrz. za bardzo bym się nie podniecał.Jeżeli miedzi jest za 1mld $$,to co to jest? Ukrainie dali już ze 3 mld$$ na zawsze.
  Czego i ile tam jest to sprawa badań rozpoznawczych,które są kosztowne,a trzeba je wykonać,aby pakować większe srodki w wydobycie.Jest to sprawa ryzyka.
  Musieli by to ocenić geolodzy- radiesteci z Rosji,którzy mają super doświadczenie w tej dziedzinie.No ,ale zaraz by larum podnieśli,że…”ruskie”.

  Za czasów „siermiężnego”tow.Władysława Gomułki „Wiesława”,już po 1956r.podjąliśmy wielką inwestycję w rzeszowskiem w Zagłębiu siarkowym(Miechów i inne miejscowości),co nas także stawiało w czołowce światowej w produkcji siarki.
  Także za tow.”Wiesława” rozwijała się energetyka połączenie kopalni węgla brunatnego z elektrowią na miejscu(Konin.Turoszów itd.)Ruszyła wielka budowa „Bogdanki”kopalni węgla kamiennego o wysokich walorach .W l.60-tych budowano w kraju i za granicą cementownie i cukrownie,co było pewną polską specjalnością eksportową.Były kadry fachowe,była myśl techniczna,była wola pracy dla kraju.
  A co teraz?Ci ,którzy dali się zwieść hasełkami o wolności i demohracji albo nie żyją albo dożywają swojego końca w zapomnieniu i gorycz

  Czy ktoś się wzruszył … patriotycznie?
  Jak tak to – Szczęść Boże!

 10. RomanK said

  Jam siem wzruszyl ….. azemsie poplakala…..
  Gdzie to zloto srebro i siarka????? sie podziala…????
  Ze w apogeum produkcji braklo..nawet musztardy?????
  Ci co siem zapytali..jak przezyli ne moga dojsc do siebie do dzis…..

  Psijuchu..nazwij sie psijuch….nie podszywaj ..wszarzu zboczencu aqd7…

 11. Marta1973 said

  Co tam Bytom Odrzański.
  Suwalszczyzna, Szurpiły…złoże surowców polimetalicznych. W latach 80tych opracowano projekt rozcięcia złoża i eksploatacji. I nic!

  http://www.suwalki24.pl/mobile/article/1,suwalskie-zloza-tytanu-kusza-ale-budza-tez-lek-zdjecia-z-debaty

 12. Krisent said

  SENSACJA …. W ziemi jest ZŁOTO warte 6mld dolarów… Jednak niewielu Polaków wie że KGHM STRACIŁA dokładnie tyle czyli 6mld dolarów na „inwestycji w Chile”. Moim zdaniem był to przekręt aby okraść KGHM. Niewielu też wie, że RUDY ZŁODZIEJ TUSK ukradł z SEJFU w NBP 7mld Euro czyli 30mld złotych i zawiózł do Brukseli. Nasze pieniądze.

 13. Rob said

  Tutaj dużo się o tym mówi.
  Warto popsłuchać!

 14. chudy said

  I co z tego, że są złoża? Złoże to nie wszystko. Jeśli nie ma technologii wydobycia, tudzież zastosowanie istniejącej technologii jest nieopłacalne to takie złoże jest nieeksploatowane (vide gaz łupkowy) Nie ma się co podniecać. Złoto, które zalega pod złożami miedzi jest, ale obecna technologia nie pozwala na jego wydobycie i myślę, że przez najbliższe 100-300 lat nikt nie będzie sobie nim głowy zawracał.

  Ściemnia Pan.
  Admin

 15. norrman said

  Przecież Gomulkę do dzisiaj odsądzają od czci i wiary za pogonienie żydów 1968.Co do zasobów naturalnych ,podobno bardzo duzo tego w Polsce.Na wszystkim łapę trzymają żydy.Zawsze powtarzam,najgłupszy Król Kazimierz Wielki,On temu tałatajstwu udzielił największych przywilejów

 16. https://marucha.wordpress.com/2016/10/28/polska-ma-gigantyczne-zloza-zlota-i-miedzi-wielkie-bogactwo-ktorego-nie-mozemy-tknac/

  POLSKA MA GIGANTYCZNE ZŁOŻA ZŁOTA I MIEDZI. WIELKIE BOGACTWO, KTÓREGO NIE MOŻEMY TKNĄĆ!

  Gdy czytam, że Polska ma GIGANTYCZNE złoża złota, bo STO TON, to wiem, że to pisał żydowski ogierek dla Głupich Gojek, bo w starożytności Siedmiogród produkował od 300 do 500 ton złota ROCZNIE.
  W XIII wieku STO kopalni złota w Jesioniku Śląskim dawało WIĘCEJ złota niż Siedmiogród. Podczas krucjaty przeciw Czyngis Chanowi Fryderyk II Hochenstauf dokonał zamachu na Jesionik Śląski, odkąd był on już czeski a faktycznie niemiecki. Chodziło jednak nie tyle o złoto, co największe w Europie zasoby saletry. Tak jak saletra albańska była podstawą mocarstwowości Turcji, tak saletra jesionicka podstawą potęg Czech, Austrii i Prus. W wojnach śląskich granicę w Jesionikach wyznaczała Rosja, dzięki czemu miała ALTERNATYWĘ saletrzaną: Z Austrii lub Prus ?
  Uważa się, że w późnym średniowieczu siedmiogrodzkie kopalnictwo złota było podstawą WYPŁACALNOŚCI Węgier, w co ja nie bardzo wierzę, gdyż większe znaczenie od Stali Damasceńskiej miała siedmiogrodzka metalurgia zwana Żelazem Węgierskim.
  Ze stali damasceńskiej robiono SKUWANE janczarki a z żelaza węgierskiego ODLEWANE bałkanki. U nas w Kownie zrabowane przez HUSYTÓW z Jasnej Góry stalownictwo robioiło ARKEBUZY. Władysław Opolczyk przy zakładaniu klasztoru paulinów na Jasnej Górze skaperował technologią żelaza węgierskiego, z którego produkowano słynne cieszyńskie GOLDYNKI oraz WSZYSTKIE luksusowe zbroje renesansowe w Europie, zdobione często w Niemczech czy Włoszech.
  20 lat temu była afera z odkrytymi przez Niemców zasobami metali kolorowych i ziem rzadkich w Jurze. Zapytałem Asza, dlaczego KDHM kupuje zasoby miedzi na Wyspach Dziewiczych czy w Kongu, skoro są w Częstochowie? na co odpowiedział: TYCH ZŁODZIEI KOMUNISTYCZNYCH DO CZĘSTOCHOWY NIE WPUSZCZĄ.

 17. Wełna said

  Panie Romanie,

  „Ci co siem zapytali..jak przezyli ne moga dojsc do siebie do dzis…..” – może jakieś przykłady, nazwiska – zamiast p…ć bez dowodów.

  „Ze w apogeum produkcji braklo..nawet musztardy?????” – to p. Romek powietrzem żył??? – ogarnij się człowieku!!! (to za wnuczkiem)

 18. AlexSailor said

  „mam takie pomniejsze pytanie – Czy my Polacy jestesmy najglupszym narodem na swiecie czy tylko tak udajemy?– bo chyba od Chrztu Polski [ jako poczatek miary historii nowo stworzonego, bez wlasnej historii, panstwa] jeszcze nic pomyslnego mysmy nie zdolali zrobic.”

  Odnośnie.

  Nawet kraj bez jakichkolwiek surowców, ziemi rolnej nadającej się do uprawy, nękany trzęsieniami ziemi, otoczony wodą tak, że trudno z nim handlować, położony w niekorzystnym klimacie, może funkcjonować we względnym lub wysokim dobrobycie.

  Fundamentem pomyślności, dobrobytu i siły narodu jest sprawiedliwość w posiadanym państwie.
  NIC więcej nie trzeba, bo sprawiedliwość, to forma uwielbienia Boga.
  Sprawiedliwość ponadto, to rozumne racjonalne prawa, kary dla przestępców i nagrody dla bohaterów.
  To mądre i rozsądne rządy, rodzący się honor i etos, no i oczywiście puchnące portfele od pieniędzy i aktów własności.

  Co to jest sprawiedliwość, bo dziś jest jeszcze dezinformacyjna „sprawiedliwość społeczna” (krzesło i krzesło elektryczne).
  Ano jest to oddanie każdemu tego, co mu się należy.

  W Polsce nie ma sprawiedliwości i prawdopodobnie nie było, dlatego tylko cudem trzymała się kupy.
  Zdrajca na zdrajcy, szpieg na szpiegu, złodziej na złodzieju, złoczyńca na złoczyńcy, a wszystko podlane sosem „ojczyzny”, „narodowym” i „demokratycznym”.

 19. Isreal said

  niejaki speczik, były szef PIG został zwerbowany przez „kanadyjską” „firmę” i chyba pomógł skutecznie za dolara wykupić potężne złoża miedzi przetkane ogromem złota….

  za zdradę (narodu, państwa) …..

  „kraina miodem i mlekiem płynąca”…. „kanadyjskie ” to wiedzą i pragną, a to problem
  dla miejscowej populacji…

 20. Siekiera_Motyka said

  Ad. 14 – ” …. ale obecna technologia nie pozwala na jego wydobycie i myślę, że przez najbliższe 100-300 lat nikt nie będzie sobie nim głowy zawracał.”

  Poproszę of fakty nie opinie. Gdzie ?

  Ale ekspertyza. 😦

 21. Kar said

  Środowiska przyznali te możliwość kanadyjskiej firmie Leszno Copper, którą – co ciekawe – reprezentuje były prezes KGHM.
  ————————
  ..czy były prezes to Wiktor Bładek (?)..ot tak sobie mysle..zawsze trzymał reke na pulsie $$: ..oddany towarzysz/Solidarnosciowiec

 22. Moher49 said

  Winnych rozstrzelać !

 23. Re: 18 AlexSailor
  Elementarna sprawiedliwosc spoleczna I personalna – to jest glowny rdzen pomyslnosci narodowej w sensie politycznym I ekonomicznym, czyli sprawiedliwosc stanie sie motorem motywacji wszelkiego dzialania (produkcji, uslug, wynalazkow I likwidacji problemow) narodowej wspolnoty na solidnym fundamencie Boga.
  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com (juz funkcjonuje).

 24. Swarożyc said

  Ad 10

  Cala produkcja miedzi w tamtych czasach szla do wyrobu wkladek kumulacyjnych do amunicji przeciwpancernej…
  :-))

 25. Swarożyc said

  Ad 18
  Rozumiem ze bedac zrozpaczonym i przerazonym mozna cos takiego napisac, ale na Boga(Swarozyca!), prosze trzymac sie prawdy!

 26. NICK said

  „Gdy czytam, że Polska ma GIGANTYCZNE złoża złota, bo STO TON”.

  Czyżby? Tylko?
  Wandaluzja. (16).

 27. Polak said

  POLACTWO (ja TEZ) TO STADLO DURNYCH BARANOW dymanych i OKRADANYCH na lewo i prawo przez BANDY POlszewikow, KODerastwo, Fundatorwo ala BATHORY (hhehehehe) GoWniane gazety, Hajke BUFETOWA, LEWANA z Brukseli, tuSSka i cala palestre BANDZIOROW PRZESTEPCOW BEZKARNYCH. A MY NA TO PATRZYMY OMAMIENI SZWABSKIMI ME-N-DAMI ale MEDIAMI I POZWALAMY: NAROD BEZ JAJ BEZ odrobiny HONORU bez RESPEKTU DLA SAMYCH SIEBIE, DNO. WSTYDZE SIE BYC POLAKIEM WSTADZE ze jestem AZ TAKIM IDIOTA.

 28. NICK said

  Polaku. Niepotrzebnie Pana wywołałem. Niedawno temu.

 29. chudy said

  Nie, nie ściemniam panie Admin. Był Pan kiedyś na dole w kopalni KGHM? Wie Pan jakie tam są warunki pracy? Gwarantuję, że 90% z Was po jednym dniu nigdy by tam nie wróciła. I tak jak napisałem, technicznie nie ma możliwości eksploatacji tego złoża. Poza tym jeśli uncja złota kosztuje 1500$ to koszt wydobycia tej uncji jest kilkukrotnie wyższy. Nawet żyd by tu nie zrobił interesu.

  ——
  Czym Pan może poprzeć swe poglądy? Opracowania, artykuły, książki?
  Admin

 30. Dlaczego wartość naszych bogactw określa się w żydodolarach? Proszę o polskie złotówki i polskie grosze!

  Żydy oddawać nam nasze ziemie i surowce i won stąd!

 31. NICK said

  WANDALUZJA.
  Wzywam do odpowiedzi. (16 re 26).

  Także takiej, która wytłumaczy Pana ‚miłość’ do złota.
  Także ciągłe Pana przypominanie o tym, iż złoto rządzi światem. A im więcej ton złota tym lepiej.

  Wie Pan, ja, to mogę, na użytek „dyskusji” pominąć, chwilowo, sprawy najważniejsze.

  Zasadniczym JEST, że Chrystus JEST.

 32. Isreal said

  ad 30 złoża jakie „strzelili” to nie wypłukiwane w procesie pozyskiwania miedzi miniilości srebra czy złota, to ogromne dochodzące do nawet 20t „samorodki”

  ???

 33. Isreal said

  32 dotyczy Chudego 29, a nie 30

  troszkę pajebałos…

 34. ERROR 404 NSZ said

  Na Podlasiu jest też dużo uranu np. Rajsk, nawet w centrum Białegostoku są duże pokłady rudy miedzi etc., etc.,…

 35. Dziadzius said

  @18, AlexSailor,
  Tak! Sprawiedliwosc jest i musi byc tym pilarem wielkosci jakiegokolwiek narodu ale musi tez byc i ” dyscyplina” i „kierunek” i „przywodca”. — czego dzis Polska w Jewropejskim bajzlu nie ma.
  Cale stado sprawiedliwych owiec bez ‚pasterza [ kierunek i przywodca i dyscyplina] jest i zostanie ‚cale stado owiec’. Ateisci moga belkotac ze nie ma ‚Boga” ale ciekawe ze kazdy kraj i kazda kultura wierzyla i wierzy w ‚boga’ – tylko nie wszyscy wierza w tego samego Boga Stworzyciela [ a moze i tak ale nie wiedza]
  Dosc juz dawno temy czytalem jakis artykul jak po wojnie Japonia powstala z gruzow prawie ze panszczyzny i w stosunkowo krotkim czasie doszla do poziomu jednego z najsilniejszych panstw na swiecie tak finansowo jak tez i ekonomicznie. To powstanie zawdziecza ‚dyscyplinie’ i ‚kierunkowi’. Japonia od czasow dawnych miala w sobie w swojej kulturze,to poczucie spolecznej ‚dyscypliny’ jak chyba zaden inny kraj na swiecie – a bylo to zwiazane z respektem dla (boga) cesarza i dla wladzy (samurai). Po wojenna Japonia ustalila ze—#1 nie bedzie importowac NIC co moze zrobic u siebie– ( cos jak Mahatma Ghandi w Indiach z plotnem)–#2 kazdy obywatel bedzie musial pracowac ( nie bedzie darmo zjadow) –#3 za prace kazdy obywatel dostanie odpowiednia sume wynagrodzenia ( wystarczajaca na przezycie) ale to wynagrodzenie bedzie w „skrypcie papierowym” ktoren to skrypt mozna wymienic na rzeczy potrzebne ( jedzenie piece pralki ubranie ) tylko w sklepach rzadowych ( tak jak kantory?)–#4 za oszukiwanie lub a za fuszerke w pracy – wiezienie! –#5 kazdy obywatel byl „proszony” tak proszony o otwarcie konta oszczednosciowego w wysokosci 5-10% z zarobku ( nie wyzej) i w nagrode otrzymywal albo udzial w fabryce albo pieniezny bonus [[ to bylo publicznie oglaszane ]]–#6 obowiazkiem kazdego obywatela bylo byc czujnym na kradierz i fuszrke i zglaszac takie wypadki do wladzy. -I tu wlasnie pokazala sie wrodzona Japonska „sprawiedliwosc spleczna” — Ja wiem ze to jest prawie manifest Lenina ale ten manifest w Japonii byl sukcessenm bo byla SPrawiedliwosc. Ciekawe czy w Polsce taki manifest bylby mozliwy i czy bylby i sukcesem czy tylko okazja do szmalcu.

 36. Re: 35 Dziadzius…
  No fajnie, ale w ktorym miejscu Japonczycy maja wolnosc I suwerennosc wobec klanow tam rzadzacych???…
  Panie „Dziadzius”, Polacy to nie Japonczycy… Nie ta cywilizacja, nie ta kultura, nie ta religia I nie ta mentalnosc…
  Polacy, to specyficzny Narod. Narod w ktorym obywatele sa indywidualnosciami w zasadzie w kazdej dziedzinie (nawet w Gajowce to jest widoczne).
  My Polacy jestesmy chorobliwie przekorni, niepokorni, a nawet nieobliczalni…jak wulkaniczna lawa: na wierzchu zimna I sztywna a pod spodem goraca I wybuchowa.
  Nas od czasow „kazika” wielkiego lichwiarskie zydostwo wzielo nas finansow za „morde” I politycznie (podatkowo) nalozylo nam kaganiec wmawiajac do naszej narodowej swiadomosci, ze tylko liczy sie „kasa” pt: „czas to pieniadz”…
  I nabudowalismy swoje (suto opodatkowane) twierdze z meblami wystanymi w kilometrowych kolejkach (listach kolejkowych), gonilismy za wszystkim I za wszelka cene, ale w tym pospiechu zapomnielismy o tym, ze mozemy sie spoznic na wlasny pogrzeb…
  (finansowy, polityczny, gospodarczy, ekonomiczny I religijny)…
  No I jak widac spoznilismy sie…

  A tak miedzy nami: Polakami moze rzadzic (wskazywac droge) TYLKO Polak. a nie jakis „przebieraniec”…
  (mam na mysli zycie materialne)
  =================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. Dziadzius said

  @36,
  Jasiek Z Toronto,
  Bardzo precyzjnie i wyglada ze z wielka znajomoscia opisal Pan ten charakter Polaka — ale opisjue Pan to jakby to byly jakies pozytywne walory a nie szkodliwa i bez plodna indywidualnosc. Podejscie do swiata polega na zjednoczonej wspolnie dzialajacej sile wspolpracy [[ my country right or wrong- My country]] a nie na ‚”kazdy sobie rzepke skrobie”.Ta wspolpraca zaczyna sie od wlasnej rodziny od wioski od paraffi od okergu a nie od ‚ja’ i ‚ja’ i ‚ja’. Zwir na plazy kazdy koponie ale zlac ten zwir z piaskiem i wapnem bedzie cemet i to bedzie podwalina ktore wytrzyma wiele atakow.– a my Polska i Polacy jestesmy jak mozaika. Ladny obraz z wielu kolorowych kamieni ktore z daleka sa wspolnym obrazem a z bliska kupa kamyczkow sklejonych razem na plycie i te kamycznik nigdy nie beda razem. [[Tak jak multikulti]]
  Ja pamietam z filmu Stara Basn chyba ze najlepszy opis Polaka i jego indywidualna madrosc. Kiedy gromada sie juz zebrala do ataku na zamek Popiela i Piastun radzil oblezenie a nie atak na glowna brame to tam jeden powiedzial do Piastuna
  „–„” a cos ty wszystkie rozumy zjadl ? My sami wiemy co robic ! ** To powinno byc wyryte na kazdym pomniku w calej Polsce** Ta wypowiedz wlasnie najlepiej opisuje ta indywidualnosc i w tym widze te wybryki spolecznego bandziarstwa ktore z Polski, kraju kiedys najbogatszego w Europie, wyprodukowalo zgraje krokodyli w ktorej kazdy krokodyl lapie bez wyboru jaki kawal miesiwa mu sie pod nos pokaze a w sytuacji niedoboru z „krokodylowymi lzami” szukamy winowajcy naszego nieszczescia. [[ w moim zrozumieniu uzylem synonimu ‚krokodyl’ zaczerpniety z kultury anglosaskiej ( zaczerpnietej z Afryki) ktora wlasnie opisuje ‚krokodyla’ jako zwierza samotnego ze stalym usmiechem ale zawsze gotowym do ataku i im latwiejszy atak tym lepiej- i tu anglicy dodaja ze ten staly usmiech to jakby ‚krokodyle lzy’ kiedy jest klopot.]]
  Kraj w ktorym jest zjednoczenie spoleczne [ niemcy ( przed Merkel)- Japonia,- Anglia ( przed WII) -Chiny ( za MoaTse Tung) ] legalna sprawiedliwosc,i kierunek-zawsze- zawsze wychodza z nieszczescia jakos wiecej zdolni do wspolnej pracy a nie do narzekania. Natomiast my Polacy zawsze ( tak jak czytam w histoorii i jak obserwoje WWII emigracje tu na Zachodzie) szukamy winowajcy nszego nieszczescia a nie szukamy sposobu jak ratowac sytucje w jaka ten winowajca i to nieszczescie nas wepchnelo. Co w tym systemie jest zle to ten fakt ze nawet jak znajdziemy „winowajce” to nie mamy narodowej woli ani checi ani zrozumienia jak tego winowajce ukarac i jak zabezpieczyc kraj i narod o nastepnego ” indywidualnego samoluba” . Naprzyklad Solidarnoisc niby wyzwolila kraj od korupcji i Komuny a jednak NIE zrobila ogolnej LUSTRACJI i dzis bandyci z UB zyja i pobieraja gruba pensje za zbrodnie przew narodowi .
  Na polu tej tu witryny „u Pana Gajowego” czytamy dzien w dzien opisy korupcji i zdrady narodowej i spolecznego niechlujstwa i moralnego idioctwa – I CO???———NIC!!!!

 38. Swarożyc said

  Ad 36/37
  Wady Polakow bardzo ladnie punktuje Antoni Wacyk i Jan Stachniuk w swoich pismach.

 39. Isia said

  … (29) Pan Chudy …

  … przyznaję Panu rację, jeśli chodzi o warunki pracy w kopalniach KGHM … dokładnie taką samą opinię usłyszałam, swego czasu, od mojego brata … wraz ze szczegółami, niezbyt zachęcającymi do takiej roboty … nie wspominając o licznych wypadkach „na dole” (nie tylko śmiertelnych) … co do reszty pańskiej wypowiedzi … w tej sprawie niech swoje zdanie przedstawią fachowcy … pozdrawiam Pana …

 40. Isia said

  … (27) Panie Polak …

  … proszę wypowiadać się we własnym imieniu i … nie generalizować …

 41. Boydar said

  „… w tym pośpiechu zapomnieliśmy o tym, że możemy się spóźnić na własny pogrzeb …” – Pan Jasiek (36)

  Słuszne przypomnienie

 42. Maćko said

  „Czy my Polacy jesteśmy najgłupszym narodem na świecie czy tylko tak udajemy?”

  Napisał Dziadziuś na początku a potem podał parę równie trudnych do zaakceptowania idei.

  Japonia, to inna cywilizacja niż łacińska a w tej łacińskiej zawarta i polska. Wyspiarze mają inną mentalność. To co daje dobre wyniki w jednej cywilizacji nie musi dać się zastosować w innej.

  Po pierwsze, praktycznie wszystkie narody są pod zaborem-okupacją, z japońskim włącznie. Koszt ich sukcesu, socjalny i osobisty, jest dla każdego Japończyka bardzo wysoki, podobnie jak dla Niemca, UKowca czy USmana.

  Po drugie, w Polsce potrafimy wspaniale pracować, tworzyć i wzbogacać się, tylko musimy mieć na to szansę, czyli musi się Polska wyzwolić spod zaboru USA-Niemcy. Że to trudno, to wiadomo, że to konieczne – niestety mało kto zdaje sobie sprawę.

  Po trzecie jak? Cóz, my możemy tylko wytwarzać polską, narodową, patriotyczną, nacjokratyczna Homeostazę Rozproszoną, czyli powiększać ilość osób wiedzących jak się nami manipuluje i przekonanych o konieczności walki z zaborcami o wolność.
  Konkretne rozwiązania pojawią się sam z siebie. Wystarczy zakorzenić ideę podstawową o zaletach i konieczności oporu przeciwko okupantom.

 43. Maciuś said

  29 Chudy. W 1982 roku byłem kilka dni pod ziemią na kopalniach miedzi ZG „Rudna”; ZG „Rudna -Zachód” potem plany miałem na powstającą wtedy ZG „Sieroszewice”, ale stan wojenny skierował mnie do więzienia, a potem… mniejsza z tym.

  W porównaniu kopalni miedzi a węgla kamiennego, na której też troszku „fedrowałem”, KWK „Wujek”, to węgiel kamienny, jego wydobycie można porównać do… szamba [także technologie wszelakiej maści wydobycia], podług wydobycia miedzi i srebra w Zagłębiu Głogowsko – Lubińskim, i długo jeszcze tak będzie.

  A i z tymi żydami bym tak nie wyskakiwał, bo zapewniam pana, że i oni już tam są; oraz 50 razy już przekalkulowali czy opłaca im sie to czy tamto wydobywać.

 44. Dziadzius said

  @ 42 Macko,
  Zgadzam sie ze Japonczycy maja inna historie i kulture niz my Polacy i ze ta ich 1000 letnia + kultura jest bardziej podatana do pracy wspolnej i do wiekszego narodowego poswiecenia i zrozumienia potrzeby wspolnoty — ale czy nie mozna snic ze my Polacy kiedys dorosniemy do zrozumienia ( a przecierz mamy do tego rozum) ze indywidualnosc moze jest dobra dla artysty malarza ale jest choroba narodu a nie walorem . Nie wiem kto z polskich politykow mial to powiedziec ale to jest bardzo dokladne opisanie naszych zdolnosci umyslowych i spolecznych i za razem lekarstwo na indywidualnosc — **( z pamieci nie cytat) Polak zeby byl pozyteczny dla swego kraju MUSI miec nad soba bat najezdzcy** —

  Do wykonania jakiegokolwiek projektu ( fizycznego czy spolecznego) potrzebny jest: –#1 plan ( wizja) , #2 checi, #3 narzedzia, #4 materialy, #5 sila robocza, #6 zasoby finansowe i #7 miejsce.
  Zacznijmy wiec od #7 miejsce — Polska jest na tyle dluga i szeroka ze moze stworzyc potrzebne miejsce lub sama stac sie miejscem.
  Co do #6 zasobow finansowych – plan samopomocy jaki uzywala Japonia, Koreja, izrael, hitlerowskie niemcy jest tez dostepny i dla Polski. Zydzi z hmaeryki, Anglii i Francji w latach 30+ wypowiedzieli wojne finansowa hitlerowi tak ze po wojwnne niemcy nie mialay ZADNYCH obcych zasobow finansowych i tylko i wylacznie wlasna produkcje i handel wymiany. Wiec Polska moze zrobic to samo. Chyba na tyle nas jeszcze stac.
  Co do #5 sily roboczej– tu jest troche kruszej bo z tego co widzialem w Polskich fabrykach [ lata 75+] i w wartosci materjalow eksportowanych na Zachod to to byla albo glupota albo rozmyslna fuszerka ( tak dla komuny nikt pracowac nie chcial). Jednak w latach 20-39 mysmy byli zdolni produkcji pierwszej klasy tak jak pistolety VIS czy karabin przeciw pancerny czy zlamanie szyfru Enigma czy produkcja pociagow pancernych – Tak ze jest umyslowa podstawa do dobrej sily roboczej.
  Co do #4 materialy,– Polska ma wegiel , rude, gaz lupkowy, metale, pola zyzne, rolnictwo, wode, drzewo, kamien, gline, wapno i sol to chyba wystarczy.
  Co do#3 narzedzi- patrzac na pomysly produkcji z lat miedzy wojennych [ szczegulnie samoloty i czolgi] i na genialne pomysly Powstancow Warszawy to my jestesmy zdolni i madrzy i inteligentni wymyslec ulepszyc i zrobic te narzedzia ktore sa nam potrzebne
  Co do #2 checi – tu nasza indywidualnosc zabija jakie kolwiek pomysly wspolpracy w jakim kolwiek kierunku bo nie mamy dyscypliny Narodowej ani poczucia wspolnoty . Ja nie pamietam ktoren to z przywodcow Hagana to powiedzial o Arabach ale te slowa w mojej opinii pasuja jeszcze lepiej do Polakow – „arabi to stado ktore jak glosno krzykniesz rozproszy sie w kazdym kiekunku a my zydzi staramy sie trzymac kupy” .
  Co do #1 planu- jestem umyslowo bezradny bo od czasow 1920 nie widzialem nikogo kto by mogl zformulowac jakis plan spolecznego i patriotycznego odrodzenia a co wazniejsze przekonac narod indywidualistow o jego wartosci – co prawda jam na emigracji i nie mam reki na pulsie narodu co do moznosci Odrodzenia.

 45. Isia said

  …(43) Pan Maciuś …

  … to pewnie błąd „klawiaturowy”, w trakcie pisania … ale podajmy prawidłową nazwę … ZG Sieroszowice …
  na marginesie (może jako ciekawostkę) podam, że KGHM to nie tylko wspomniane metale … pamiętam, że na uroczystościach jubileuszowych … okrągła rocznica parę lat temu, a więc zorganizowana z rozmachem … m.in. rozdawano przybyłym na tę imprezę … sól … pięknie zapakowaną w pamiątkowe lniane saszetki, ze stosownym napisem … oczywiście sól była jadalna … przygotowano dużą ilość tych saszetek, można było brać, ile kto chciał … były też inne atrakcje … ale tę sól pamiętam do dziś … pozdrawiam …

 46. Maciuś said

  Oczywiście pani Isiu – „ZG Sieroszowice” -dość nowoczesna kopania głębinowa miedzi. Też panią serdecznie pozdrawiam.

 47. Maćko said

  44 Dziadzius.
  Idea -> cel
  Metoda
  Realizacja

  Tak na oko, to moze wystarcza te trzy etapy.

  Jestesmy pod zaborem i chcemy byc wolni i szczesliwi.
  Budujemy homeostaze rozproszona aby duza czesc Narodu wiedziala co sie dzieje i co robic.
  Realizacja zajma sie rzesze przekonanych do idei i pobudzonych latwoscia metody

  Moim zdaniem powszechna inwigilacja i nieograniczone srodki materialne zaborców uniemozliwia wylonienie sie liderów zdolnych do sformulowania planu dzialania i poprowadzenia walki.

  Moim zdaniem równiez, ani inwigilacja ani srodki wielkie nie pozwola na opanowanie ruchu powszechengo i oddolnego, z którego naturalnie wylonia sie przywódcy.

 48. Dziadzius said

  @47 Macko,
  Z twoich ust do usz Boga aby jak najpredzej powstal ten ruch——„opanowanie ruchu powszechengo i oddolnego, z którego naturalnie wylonia sie przywódcy” bo czas na przywodcow jest DZIS

 49. Re: 48 Dziadzius…
  Wystarczy 12 sprawiedliwych znalezc, ktorzy w zaden sposob nie dadza sie skorumpowac.
  Oni poprowadza swoj Narod Polski ku sprawiedliwosci I szczesliwosci w oparciu o Prawo Boga I bogactw jakie Bog nam ofiarowal na polskiej Ziemi.
  Cos przeoczylem?
  Ach, przeoczylem. Nie napisze, bo zbyt duza ilosc jest czytajacych trolli…
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com (juz dziala)..

  P.S. Osobiscie, to zaczalbym od Konstytucji (Praw I Obowiazkow dla KAZDEGO Polaka) I kazdego obywatela…(…).
  (skrocilbym ja na max, 3-4 strony A-4) likwidujac bezsensowne „regulacje” na „regulacjach”, ustawach nad ustawami…
  itd., itd. itd.,

 50. Siggi said

  Żeby mnię wzieli do jakiegoś Kierownictrwa ,choć na trzy miesiące,za te many jakie se płącą.

  http://www.gazetalubuska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/krzysztof-skora-odwolany-nie-jest-juz-prezesem-kghm-jego-nastepca-zostanie-minister,10904099/

Sorry, the comment form is closed at this time.