Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin mówi o pomyłkach zachodu

Posted by Marucha w dniu 2016-10-28 (piątek)

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął dzisiaj [27.10.2016] udział w dorocznej sesji Międzynarodowego Klubu Dyskusyjnego „Wałdaj”.

Rosyjski prezydent odniósł się do oskarżeń o to, że próbuje, za pośrednictwem działań hakerów, na kampanię wyborczą w USA. Putin określił Stany Zjednoczone „wielką republiką bananową”, zaś pogłoski jakoby Donald Trump był faworytem Moskwy nazwał „bredniami”.

Właśnie tego rodzaju tezy uznał za przejaw „walki politycznnej” amerykańskich kandydatów na prezydenta i sposobem „manipulowania ludnością”. Według Putina zachowanie obu kandydatów na stanowisku prezydenta jest „nieprzewidywalne” dlatego uznał, że to „bez różnicy”, czy wygra Trump czy raczej Hilary Clinton […i chyba ma rację – admin]

Putin skonstatował też sprzeciw społeczeństw wobec elit na całym świecie, który tym ostatnim przynosi „niespodzianki”. „Ludzie głosują całkowicie nie tak jak im radzą prestiżowe media i nie tak jak im rekomendują tak zwane partie systemowe. A ruchy społeczne, które jeszcze niedawno uznawane za bardzo lewicowymi, lub za bardzo prawicowymi wchodzą na scenę i spychają politycznych gigantów” – komentował rosyjski prezydent.

Zaznaczał, że kampanie wyborcze „w wielu krajach” przestają być czasem debaty politycznej, a stają się polem do popisu dla manipulacji opinią publiczną, głównie poprzez szukanie „kompromatów” na przeciwników politycznych.

Oceniając sytuację geopolityczną Putin stwierdził, że po rozpadzie ZSRR Stany Zjednoczone znalazły się w „euforii” i odmawiały „równoprawnego dialogu z innych krajami”.

Oskarżył USA o naruszenia Statutu ONZ poprzez ich militarne interwencje w Jugosławii w 1999 r., w Iraku w 2003 r., a ostatnio w Syrii.

Putin określił tę politykę jako błędną.
– „Wszystko to demonstruje niezrozumiałe, ja bym powiedział irracjonalne dążenie państw zachodnich do powtarzania raz za razem swoich błędów”. Jak dodał – „Państw, które jak Rosja, mogą się oprzeć na tysiącletniej historii, na świecie niemało i my nauczyliśmy się cenić swoją tożsamość, wolność i niepodległość. Przy czym my nie dążymy do żadnej globalnej dominacji, ani do ekspansji, ani do konfrontacji z kimkolwiek”.

Sankcje państw zachodnich Putina określił narzędziami nacisku politycznego. Skarżył się również, że „obchodzą WTO [Światową Organizację Handlu] poprzez zamknięte układy handlowe”, mając najwyraźniej na myśli Partnerstwo Transpacyficzne (TPP) i niedoszłe Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).

Mimo tego „ekonomiczna moc” na świecie i tak ulega transferowi w nowe regiony, jak uznał rosyjski prezydent. Wywołuje to jednak napięcia. Putin niedwuznacznie oskarżył też amerykańskie elity o sprawstwo negatywnych skutków globalizacji, która, według Putina, mogłaby być bardziej „harmonijna” gdyby nie „błędne, pospieszne, nieco zarozumiałe wybory elit niektórych państw podjęte ćwierć wieku temu”.

Putin: Stany Zjednoczone są jak ZSRR

ria.ru/kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 12 to “Putin mówi o pomyłkach zachodu”

 1. NICK said

  Dyplomatyczna.
  Wedle pierwotnego znaczenia. Ocena sytuacji.
  Znaczy – normalna.

  Iii. Bez „chyba”. Adminie.

 2. Maćko said

  JAk pokazal docent Kossecki, entropia swiatowej gospodarki od dawna nie byla taka wysoka ( pareset lat ) i ma tendencja rosnaca, choc z malym-malejacym gradientem.

  Ciekaw jestem czy:

  1. Ktos dalej liczy entropie gospodarki Ziemi wedlug zasad JK?

  2. Czy jest jakies optimum tejze entropii?

 3. NICK said

  Gościu, chyba, wierzy w to co pisze. (2).

 4. NICK said

  Nie jest to dziwne.
  W ‚coś’ wierzyć trzeba.
  Daleko.
  Od Nieba.

 5. revers said

  NATO nie proznuje i w ostanich dwoch dniach tego tygodnia tworzy bezposrednio na granicy z rosja 40 tys sily NATO szybkiego reagowania to juz korpus, z ta sama retoryka aneksji Krymu i powstania w Donbassie. Najwiecej w Polsce bedzie tej bonanzy.

  http://www.globalresearch.ca/us-russian-war-tensions-mount-over-eastern-europe-and-syria/5553481

 6. Boydar said

  Trafna diagnoza (4)

 7. Boydar said

  Trójka też słuszna.

 8. Marucha said

  Re 1:
  Czasami lubię niedomówienia. Understatements.

 9. Ola said

  Bazy amerykańskie ciągną za sobą prostytucję, burdele i narkotyki. Tego nam tylko brak.

 10. NICK said

  Czasami.
  Polskimi drogami.
  Polnymi.
  Zakręconymi.
  Bieszczadzkimi.
  Tucholskimi.
  Lubelskimi.
  Poleskimi.
  I Podolem.
  Karpatami.

  Skieletczyzną.

  Durną Wizną.
  Durną Bzurą.
  Ponad którą
  CO, zostało?

  Lwowskimi.
  LUBUSKIMI.
  Min zdrojem.
  We Wolinie.
  I Lubece.
  Także Wilno.
  Zamoyszczyzno.
  Innymi. (…)

  A, zwławszcza, Łużycko. SERBSKIMI… .
  ONI czekają. Umierają. Za Nas

 11. u said

  Wygra Trump i tak sadze, ze tak mialo byc, od poczatku. Gdyby bylo inaczej to nigdy nie doszloby do wyciekow i skompromitowania Hitlerci (przeciez to bardzo utalentowany Peter Schweitzer napisal bestseller o zaskorniakach Clintonow i wyplynely nowe, bardzo wiarygodne i obecnie najbardziej wplywowe media Breibart, plecy Trumpa. Dzieki temu skutecznie uwalaja dominacje MSM sciekow i maja szanse na scedowanie ich masy upadlosciowej pod wlasna kuratela. W kazdym badz razie Trump ma betonowe plecy, genialnych, mlodszych pokoleniowo od mstarych wyzeraczy -rewolucjonistow. Obecnie tak ich propaganda dziala, ze pol Ameryki gotowa jest chwycic za bron i sila Hitlerie wygarnac z B.D. Ona jest po prostu znienawidzona nie tylko w Stanach ale i cuda sie dzieja zagranica bo wszyscy ortodoksyjni Zydzi (tak podaja ich media) od niej sie odseperowali w tej elekcji. Popieraja Trumpa co odzwierciedlaja opinie pisane na ich rodzimych forach internetowych, oni na Hitlercie nie maja slow potepienia i stawiaja na stolice w Jerozolimie i Trumpa. Patrioci znaczy i populisci! Posadzaja ja o nienawisc do ich panstwa Moze i maja racje, moze uwazaja, ze to ich Hitlercia posadza o wycieki na temat jej kryminalnej kariery i o pisanie bestsellerow. Nie ma sie co dziwic, po takich aferach to moga jej rozne bzdury lazikowac po glowie, Trumpowi tuz przed listopadowa elekcja poparcie rosnie i zaczyna wycofywanka z nielaskawych mu pollow i przyhamowanie zachwytow nad fartem Hitlerci w tegorocznych wyborach( staraja sie widac o odbudowanie utraconej wsrod bialych wiarygodnosci, bo rdzen zwolennikow). Trump jest populista przynajmniej za takiego jest uwazany i oby tak zostalo to moze Stanom uda sie odbudowac dawne dreamy. Inaczej i ich zadepcza kalifaty i dobija traktaty. Hitlerci sie wytlumaczy, ze dane je obiecanki sama zniszczyla, na banana republik to jest za wczesnie w Stanach.

 12. panMarek said

  Czekista Putin przy tym naszym żydowskim szajsie jawi się jako wielki mąż stanu.
  A i podatki w Rosji do 10%. I każdy może mieś w domu kałacha bez gadania.
  Na razie jesteśmy w tyle … za Rosją.
  I kto jest winny?!
  To przygłupiaści wyborcy sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprzez ciągłe wybieranie potomków żydowsko-ubeckich klanów, przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

Sorry, the comment form is closed at this time.