Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosjanie pomyślnie przetestowali głowicę hipersoniczną

Posted by Marucha w dniu 2016-10-29 (sobota)

Rosyjscy wojskowi przeprowadzili udane testy ponaddźwiękowego statku powietrznego, znanego jako „Wyrób 4202” – poinformował rosyjski dziennik „Izwiestija”.

Testy odbyły się w trakcie wystrzeliwania pocisków w rejonie dombarowskim w obwodzie orenburskim. Cel rozmieszczono na poligonie Kura na Kamczatce. Była to pierwsza pomyślna próba ogniowa z użyciem broni, która może rozwijać przędność od 15 Ma (7 km/sek.).

„Wyrób 4202” ma zastąpić tradycyjnie głowice do perspektywicznych międzykontynentalnych pocisków balistycznych. Manewr, który wykonał ponaddźwiękowy aparat latający przed wejściem w gęste warstwy atmosfery, znacznie utrudnia jego przechwycenie przez systemy obrony przeciwlotniczej.

Testy aparatu były możliwe dzięki rozbudowanemu programowi zastępowania importowanej produkcji krajową przez jego producenta Naukowo-Produkcyjne Zjednoczenie Budowy Maszyn. W „Wyrobie 4202” wykorzystano wyłącznie części produkcji krajowej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 12 to “Rosjanie pomyślnie przetestowali głowicę hipersoniczną”

 1. Rob said

  Pogratulować!

 2. Maciuś said

  Także gratuluję braciom rosyjskim myśli technicznej.

 3. Mareu said

  Braciom rosyjskim? Polak?

  A Pan to kto?
  Może dla Pana bracia to judejczycy?
  Admin

 4. Boydar said

  A może jeśli … (3)

  A może jeśli od siedemdziesięciu lat słyszał, że kacap to kat a biedny Mosiek to brat, to inaczej nie wie, bo i skąd …

  Ale to tylko naiwne domniemanie. Dla porządku w papierach.

 5. Marta1973 said

  @4
  Василий Михайлович Блохин na pejsatego nie wygląda. A w katowskim rzemiośle był sprawny, jak mało kto…

  http://dzieje.pl/aktualnosci/funkcjonariusze-nkwd-nagrodzeni-za-udzial-w-zbrodni-katynskiej

 6. MG-42 said

  Istotnie ROSJANIE to sa bracia SLOWIANIE.A WIEC BRACIA.a judejczycy to przybledy ktore chipnotyzuja nasza SWIADOMOSC I ZNIEWALAJA NAS DUCHOWO.

 7. peacelover said

  …nie tylko duchowo ! … nie tylko !!!!!!!!!!!!

 8. proto said

  Dla Polaków Rosjanie są braćmi, tak jak inne narody słowiańskie, czy to się komuś podoba czy nie.Braćmi natomiast nigdy nie byliśmy z anglosasami czy teutonami, chociaż oni zawsze takich udawali na naszą zgubę…

  Pisowska propaganda próbuje podzielić narody słowiańskie, ale te mają swoja mądrość zapisaną w genach i pamięci kulturowej, czego nie posiadają oderwani od macierzy najeźdźcy i okupanci.

 9. Maciuś said

  Czemu ja zawsze tutaj u innych wzbudzam emocje. Przecież to nie powinno wzbudzać do ch. emocji, że Rosjanie są naszym narodem bratnim.

 10. Nemo said

  „Jej uderzenie może zniszczyć od razu cały kraj wielkości Francji. Ma siłę rażenia 2 tys. razy większą niż bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki. „To narodziny zamaskowanego Diabła” – pisze New York Post.

  Chodzi o międzykontynentalną rakietę balistyczną RS-28 „Sarmat”, zwaną w dowództwie NATO „Szatan 2” (Satan 2). W ubiegłym tygodniu rosyjskie Państwowe Centrum Rakietowe im. Makiejewa po raz pierwszy opublikowało jej szkic i ogólny opis.

  Prezentacja ta wywołała duże zaniepokojenie wśród zachodnich ekspertów i mediów. „To ostatnie uprzedzenie Putina pod adresem Zachodu. Rakieta, która jest w stanie zetrzeć z powierzchni ziemi całą Wielką Brytanię” – pisał „Daily Mail”.

  Według informacji ujawnionej przez konstruktorów tej najpotężniejszej w historii ludzkości broni masowej zagłady – Władimira Diegtiara i Jurija Kawierina – rakieta może być uzbrojona w 16 głowic jądrowych na raz, a więc porażać jednocześnie 16 celów. Jej zasięg to 17 tys. km.”
  http://reporters.pl/3055/szatan-2-wychodzi-z-piekla-rodzi-sie-najstraszniejsza-rakieta-putina-foto/

 11. revers said

  Rosjanie wyslali juz dwie korwety na morze Baltyckie, zdolne przenosic rakiety dalekiego zasiegu z glowicami atomowymi. Macierewicz rzada wyjansnien.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/534135,dwie-rosyjskie-korwety-mogace-przenosic-bron-atomowa-wplynely-na-baltyk-macierewicz-powod-do-zaniepokojenia.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-Wiadomosci+%28RSS+-+Dziennik+-+Wiadomosci%29

  Przed tem przerzucono setki czolgow do estonii

  http://reporters.pl/3049/nato-przerzuca-czolgi-do-estonii-rosja-wysyla-na-baltyk-korwety-rakietowe/

 12. Maryś said

  Ale się podniecacie.

Sorry, the comment form is closed at this time.