Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zmiana czasu zbyt uciążliwa? Jest apel do premier Szydło o zmianę bezsensownego zwyczaju

Posted by Marucha w dniu 2016-10-29 (sobota)

Zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie są w dzisiejszych czasach absolutnie pozbawione sensu i korzyści społeczno-ekonomicznych. Wręcz przeciwnie – niosą one ze sobą spore, negatywne konsekwencje – zaznaczają autorzy apelu skierowanego do premier Beaty Szydło. Czy uda się zmienić ten uciążliwy zwyczaj?

Autorzy petycji apelują do premier o zaprzestanie zmiany czasu i pozostawienie na cały rok czasu letniego.

„Dwa razy do roku zmuszeni jesteśmy do przestawienia zegarów o godzinę. Jest to bardzo niekorzystne dla gospodarki i dla samopoczucia oraz zdrowia obywateli. Przez kilka dni po zmianie czasu organizm ludzki musi się dostosowywać do nowych warunków. Wszelkie argumenty za tą praktyką upadły i nie stanowią podstawy, aby ją kontynuować” – podkreślają w apelu, który można poprzeć na platformie protestuj.pl.

Dodatkowym argumentem za wycofaniem się ze zwyczaju zmian czasu jest fakt, że coraz więcej krajów wycofuje się z tej praktyki. „Apelujemy do Premier Beaty Szydło, aby wydała rozporządzenie, które wprowadzi na zawsze czas letni” – czytamy.

Autorzy apelu – Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie KoLiber – wskazuje, że najlepszym rozwiązaniem dla Polaków byłoby pozostawienie na cały rok czasu środkowoeuropejskiego letniego. Tezę te popierają wynikami badań naukowych, które wskazują, że to rozwiązanie najkorzystniejsze dla zdrowia psychicznego i fizycznego Polaków, a jednocześnie nie rodzące konsekwencji finansowych.

Na zmianę trzeba poczekać. Stąd warto pamiętać, że w nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem należy cofnąć wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku.

MA
http://www.pch24.pl/

Zmiana czasu z letniego na zimowy jest jednym z elementów tresury społeczeństw, aby bez szemrania akceptowały najbardziej idiotyczne przepisy.
Admin

Komentarzy 14 to “Zmiana czasu zbyt uciążliwa? Jest apel do premier Szydło o zmianę bezsensownego zwyczaju”

 1. Bodzio said

  Apele i petycje do tej istoty z broszką to również niepotrzebna strata czasu.

 2. NICK said

  DOKŁADNIE. Admin.
  Kolejny ‚temat’ do zabrania, nomen omen, czasu.
  Zatem czy ktoś jeszcze straci czas?
  Aby coś wpisać?

 3. Zerohero said

  Wystarczyłoby słowo z amerykańskiej ambasady i babochłop Szydło wydałby odpowiednie rozporządzenie. Proponuję zatem pisać petycję bezpośrednio do prezydenta USA a on przekaże (po namyśle) polecenie dla kundla.

 4. Maciuś said

  Żaden normalny kraj nie zmienia czasu. Tutaj naleciałości starych czasów, gdzie poczciwy obywatel szedł na 6 pracować do fabryki i już było jasno. Ale w ponury dzień po 15 jest już szaro, a o 16 zmrok i obywatel (kończąc szychtę naturalnie o 14) mógł przygotować powoli kolację, coś wypić i zająć się robieniem potomstwa, które w ilości już kilku sztuk mógł utrzymać z jednej pensji mieszkając w nowym mieszkaniu, które dostał z przydziału. Dzisiaj czasy się zmieniły i albo się klepie biedę, ale na krzywdzie innych się bogaci. Ci biedni nadal zajmują mieszkania (teraz już dziadków) wspomnianych wyżej obywateli, gdyż na nowe ich nie stać,a gdy dostaną nawet kredyt to jest pytanie czy uda się spłacać bo czasy niepewne czy może za jakiś czas lineczka. Podsumowując dzisiaj zmiana czasu jest zbędna. Tusk mógł kilka lat temu odwołać te zmiany, ale ryży nie zrobił tego.

  Nie przechodzimy na żaden czas zimowy!!! Ludzie !! Czy to Nas kiedyś coś nauczy??? Więc dla jasności: nie ma czegoś takiego jak „czas letni” czy „czas zimowy”, od jutra obowiązywał będzie w Polsce (także w większości krajów europejskich) czas środkowoeuropejski – UTC+1:00, tyle. Czy to za trudne do ogarnięcia przez licencjata? A tak bardzo rodzice wykosztowali się na korepetycje i wszystko jak krew w piach.

 5. adsenior said

  Pycha i arogancja władzy, spotykana jest nie tylko w Polsce. Te zabawy z czasem, to nic innego, jak kolejny dowód, na upodlenie motłochu, przez rządzących!

 6. Głos Prawdy said

  już kilka lat żyjemy na Białorusi, w Rosji też bez zmiany czasu i nie czuję się skrzywdzona, nikt nie protestował jak do tej pory, zdrowiu ten fakt bardzo się nie podoba

 7. Jazzik said

  Co za różnica? Wcześniej ciemno się robi? Telexpress wcześniej? Kto żyje na zegarek? jedynie Ci co mają 4b to zauważają. poszli do domu nim przyzła ranna zmiana, albo mieli 1 nadgodzinę do zapłaty, Ewentualnie przepracowali 7 zamiast 8… Dajcie spokój tym pierdołom. To tylko 2x do roku i raz dłóżej śpią pracownicy z 4b a raz krócej… mnie osobiście ta zmiana czasu wqrwia jedynie gdy zmieniamy na letni. Pozostawić letni czas wcale by mnie nie uradowało 😉

  1. Zaburza się normalny rytm dobowy, co źle wpływa na wiele osób.
  2. Zmiany rozkładów jazdy, lotów itd. kosztują.
  3. Oszczędności zerowe.
  4. Więc po ch… ta zmiana czasu?
  Admin

 8. Jazzik said

  O kurde ORT… DŁUŻEJ miało być, przepraszam ale uważam się za debeściaka w ortografii i nie używam słowniczka. Zabolało, widać czasami się te czerwone podkreślenia przydają . Pozdrowienia ze stolicy piwa 😛

 9. Marta1973 said

  „istota z broszką”, „babochłop”…. Z drugiej strony „Nasza Partia”, Towarzysz Wiesław…

  No no… 🙂 Super!

 10. osoba prywatna said

 11. Maryś said

  Zapominacie mądrale,że cała unia ten czas przestawia i wyłamanie się Polski to byłby wielki rejwach aj waj co ten PIS znowu wyprawia.

 12. Zerohero said

  @Maryś

  Cała Unia różne rzeczy wyprawia. I co z tego? Jeśli znajdzie się Pani w otoczeniu koprofilów, to zacznie zajadać się kałem tylko dlatego bo tak wypada?

 13. NC said

  Nawiazując do starego dowcipu, zastanwiam sie, czy jest już unijna dyrektywa nakazujaca rolnikom dojenie krów zawsze o tej samej godzinie aktualnie wskazywanej przez zegar?

 14. NC said

  Re 7, dopisek admin:
  W pierwszy dzień po zmianie czasu na letni, zwieksza się ilość zawałow serca o około 25%.

  Researchers analyzed 2010-2013 data from hospitals in Michigan and found that they admitted an average of 32 heart attack patients on any given Monday. However, there was an average of eight additional heart attack patients (25 percent more) on the Monday immediately after Daylight Saving Time began.

Sorry, the comment form is closed at this time.