Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Die Welt: pięć rosyjskich mitów o NATO

Posted by Marucha w dniu 2016-10-30 (Niedziela)

[Poczytajmy brednie, których hucpiarstwo dosłownie zatyka dech w piersiach – admin]

NATO odpowiedziało Rosji, która „rozpowszechnia mity o agresji sojuszu”, i za pomocą faktów rozprawia się z przekłamaniami o swoich planach – pisze „Die Welt”, powołując się na dokument opublikowany na stronie bloku.

NATO spełniło swoją misję wraz z zakończeniem zimnej wojny. Zdaniem autorów dokumentu aktualnie na świecie jest znacznie bardziej niebezpiecznie, głównie z powodu działań Rosji. Czyli rola, jaką odgrywa sojusz na świecie, jeszcze nigdy nie była tak ważna.

Sojusz Atlantycki stara się otoczyć Rosję. Jednak sojusz uczestniczył jedynie w trzech operacjach poza terytorium państw członkowskich, podczas gdy Rosja „zwiększa potencjał militarny na swoje zachodniej granicy”, okrążając sojuszników bloku [Sic! Jeden kraj „okrąża” inne… – admin].

NATO narusza obowiązujące porozumienia z Moskwą. Autorzy dokumentu twierdzą, że w rzeczywistości jest odwrotnie, a batalionów w krajach bałtyckich i Polsce nie można rozpatrywać jako „znacznej siły”. Tymczasem tego samego nie można powiedzieć o wojskach rosyjskich w Gruzji, Ukrainie i Mołdawii. [Gdzie te wojska, zwłaszcza na Ukrainie i w Gruzji?? – admin]

Tarcza antybalistyczna jest skierowana przeciwko Rosji. NATO nie ma możliwości powstrzymania rosyjskich pocisków międzykontynentalnych, a tarcza ma wyłącznie obronny charakter [Jasne. chodzi o obronę Europy przed terrorystami z Iranu – admin]

Sojusz przygotowuje się do wojny z Rosją. Kraje NATO nie dążą do konfrontacji z Rosją, a wszelkie działania, które Moskwa ocenia jako bezpośrednie zagrożenie, np. plany dotyczące rozmieszczenia wojsk w Europie Wschodniej, są jedynie odpowiedzią na „zmiany w sferze bezpieczeństwa”, wywołane przez samą Rosję [Tego nawet nie warto komentować – admin].

NATO pozostaje otwarte na dialog z Moskwą, ale w przyszłości, biorąc pod uwagę obecną sytuację w zakresie bezpieczeństwa, „będzie koncentrować się na powstrzymywaniu i zapewnieniu ochrony”, podkreślono w dokumencie.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 14 to “Die Welt: pięć rosyjskich mitów o NATO”

 1. Jawamdam said

  Za kogo nas mają te żydowskie curvy? Muszą być rzeczywiście genetycznymi półgłówkami wierząc, że w to uwierzymy. Biedne kiepełasy małpiszonowate, barany…

 2. elo said

  Mają nas za tych którymi jesteśmy. Bezwolne tumanstwo. I mają rację ( statystycznie).

 3. wiesdomar said

  Zeby nie było nieporozumien informuje: Trzy czwarte akcji „Die Welt” , jest własnością Izraela .

 4. MG-42 said

  Bic w curvy GLOBALISTYCZNE

 5. Maćko said

  Manipulacja. Poparta aftorytetami i kolorami Die Welta dotrze i zadomowi sie u 65% czytajacych. Takie sa statystyki podatnosci populacji Homo Sapiens na oddzialywanie „liderów stada”.
  Jak sie bronnic? Wiedziec samemu i przekazywac wiedze innym a jesli nie da sie przekazac jej bezposrednio to budzic watpliwosci pytaniami na drugim planie.
  Szanse marne, ale warto próbowac.

 6. Soct said

  # 2 :Mają nas za tych którymi jesteśmy. Bezwolne tumanstwo. I mają rację ( statystycznie).”

  Niestety to fakt. Wiekszych durni nad polactfo nie ma.

 7. Głos Prawdy said

  Putin wielokrotnie odpowiadał na zarzuty związane z domniemaną оkupacją rosyjską przede wszystkim Ukrainy: pokażcie mi chociaż jednego wojskowego i naszą tam technikę .nie sfałszowane zdjęcia

 8. Głos Prawdy said

  Szczerze mówiąc, mi do tej pory trudno jest zrozumieć, dlaczego polacy, których Bóg obdarzył rozumem i talentami są tak naiwni i wierzą wszystkiemu, aż do głupoty czasem

 9. Maćko said

  6. Soct – zna pan madrzejszy od Polaków naród?

 10. Zerohero said

  W tym „obalaniu mitów” nie ma żadnej rzeczowej argumentacji tylko wmawianie, że
  – pokojowe NATO odpowiada na inicjatywę Rosji.
  – tarcza służy obronie (tak jakby immunitet na miecz wroga nie oznaczał, że właściciel tarczy nie stanie się chętniejszy do zadawania ciosów)
  – tarcza nie jest wymierzona w Rosję – ale nie wyjaśniono czemu znalazła się przy rosyjskiej granicy i czemu kontenery jej pocisków są IDENTYCZNE z kontenerami Tomahawków.
  – obalacze „mitów” nie wyjaśnili czemi wydatki wojskowe NATO są 15 razy większe niż rosyjskie.
  – obalacze mitów skupili się na rzekomej obecności wojsk Rosji za granicą, zupełnie przemilczając fakt iż wojska NATO są w 2/3 krajów świata, min. w Kosowie.

  PS. jak widać niemiecka prasa szczuje Niemców na Rosję. Gdzie są mikrocefale nadające o złowrogim partnerstwie niemiecko-rosyjskim?

 11. watazka said

  Czasem nie chodzi o to, co ktore lobuzy opowiadaja – ale o to, kto tym lobuzom wierzy.
  I tu problemu wylania sie glebia.

  Nigdy jakos nie moge zapomniec, ze Polacy w 1980 roku tak zdurnieli doszczetnie, ze wpadli w panike i uwierzyli, ze:
  wojska rosyjskie stoja juz na granicy i lada chwila napadna na Polske, zeby rozwalic Solidarnosc.
  Plota byla idiotyczna.
  Jeszcze bardziej idiotyczna byla panika; wielu Polakow uciekalo na Zachod bo im sie pory trzesly ze strachu przed armia sowiecka.
  Polacy tak zdurnieli, ze zapomnieli o tym, ze Sowieci byli NIE na granicy … a w Polsce: w Legnicy, Swinoujsciu, w DDR. Sowieckie wojska pilnowaly nas przed imperializmem zachodnim. To tych ruskich w Swinoujsciu i w Legnicy nikt sie nie bal??? Ani sowieckich czolgow w DDR??

  Ale nam Zachod juz wtedy rozum odebral.
  Przeciez Polacy WIEDZIELI, ze wojska stacjonuja na terenie Polski.
  Po jaka cholere mieli nas straszyc z zagranicy?
  To Solidarnosc jak powstawala – to sie nie bala, ze im sowieci przyloza?
  I przez wszystkie lata PRL-u jakos sie Polacy nie bali armii sowieckiej, zeby tak masowo spierd.. z kraju? (ponad 2 miliony!!!)

  Z tydzien temu, kumpel dzwonil do brata w Polsce, ktory rozpacza, ze Rosjanie robia manewry na granicy – (na terenie Rosji), bo Putin lada chwila napadnie na Polske.
  Bo Rosjanom nie wszystko wolno u siebie.

  Ale brat kumpla nie umial wytlumaczyc, dlaczego Amerykanie robia manery antyrosyjskie nie u siebie tylko w Polsce? (tez na ruskiej granicy)

  To jak sie Polacy tak boja wojny i napasci – to co polskie oddzialy robia w Syrii, Donbasie, Serbii (Kosowie) i Afganistanie – juz tyle lat??
  Strasza innych?? A moze tylko strzega polskich granic… z Iranem.?

 12. Maćko said

  Watazko, piszesz: „Nigdy jakos nie moge zapomniec, ze Polacy w 1980 roku tak zdurnieli doszczetnie, ze wpadli w panike i uwierzyli, ze:
  wojska rosyjskie stoja juz na granicy i lada chwila napadna na Polske, zeby rozwalic Solidarnosc.”

  Otóz wojska rosyjskie byly skomasowane na granicy z Polska a okrety rosyjskie byly w duzej ilosci czekajace na Baltyku tuz za zasiegiem radarów cywilnych.
  Wiem o tym od naocznych swiadków – przyjaciela z Marynarki oraz czlonka rodziny jezdzacego do Rosji samochodem.

  pozdrawiam.

 13. NICK said

  Te, Maćko, świadek świadkom. Naocznym. (12).
  Wedle Pana zaleceń?
  Poproszę o wiarygodne źródła. Linki.
  Uprawdzenie.
  Zapowiadam. Sztucznych „ruchów” wojsk rosyjskich? Nie!
  Uwzględnię.
  Chwalmy SV II.

 14. warto by przeczytac 48 komentarzy zamieszczonych pod tym artykulem ( w oryginale , na stronie die Welt) – wszystkie bez wyjatku sa krytyczne, zaden z komentujacych nie podziela jego tresci . Zreszta napisala go niejaka Naemi Goldapp, niemiecko to to nie brzmi . Niemiecka prasa jest w zasadzie dosc obiektywna . Akurat ten artykul w die Welt jest wyraznie proamerykanski . Ale sadzac po komentarzach i nie tylko , niemiecki volk jest zdecydowanie prorosyjski .

Sorry, the comment form is closed at this time.